streeknieuws Sport- en spelmiddag voor laagste klassen't Kofschip Veel belangstelling voor informatie randweg Renesse Laatste woningen in Bruinisse opgeleverd Ouderavond in o.l.s. De Stove Noordwelle V ,,Coen Honig Optiek" in nieuwe vormgeving Kern ontlasten van zomerse verkeersdrukte MIDDEN MIDDENSTAND 4 ZIERIKZEE - Donderdagmiddag 27 september werd er voor de klassen 1, 2 en 3 van 't Kofschip een sport- en spelmiddag georganiseerd. Op het voetbalveld wachter de school werden een 16-tal verschillende aktiviteiten opgesteld. Enkele spelletjes waren: skippyen, autor-race, hockeyslaan en schoendozen-skiloop. Nadat de klassen waren gesplitst in groepjes van 4 a 5 leerlingen, werden de spelletjes afgewerkt. De begeleiding van de groepjes kinderen kwam voor rekening van ouders, leerkrachten en een hospitant. Doordat de weergoden gunstig gestemd waren (dit in tegenstelling tot de sportdag voor de hogere klassen) voltrok het geheel zich in een heerlijk zonnetje. Aan het eind van de midag kon worden teruggezien op een zeer geslaagde opzet die zeker voor herhaling vat baar is. BURGH-HAAMSTEDE - Een groot aantal aanwezigen gaf donderdagavond in het gemeentehuis te Burgh- Haamstede blijk van belangstelling voor het in voorbe reiding zijnde bestemmingsplan Dreef, oftewel de rand weg rondom Renesse. Het kollege van de gemeente Westerschouwen wil zo snel mogelijk de kern van Renes se ontlasten van de enorme grote verkeersdrukte, waar mee deze in de zomermaanden heeft te kamnen.. Dat is bittere noodzaak, want de kern ondervindt veel hinder van het zomerse doorgaande verkeer. Tijdens de informatieavond voor belangstellenden vertelde de heer ing. G. D. Hoogeland van het advies bureau RBOI dat uit een verkeerson- derzoek, in 1980 in Renesse gehouden, blijkt dat in juli van dat jaar het verkeersaanbod 135% groter was dan in april van dat jaar. „Dat maakt duidelijk hoe ernstig de situa tie is", onderstreepte Hoogeland. Hij vertelde dat vele onderzoeken vooraf zijn gegaan aan het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan, waarbij vooral werd gekeken naar de aspek- ten verkeer, natuur en landschap en geluidhinder. Voorkeur Uit een aantal varianten, opgesteld door het adviesbureau, bleef uitein delijk model 2 over. Dit tracé is als volgtRampweg-Helleweg-Stoofweg (ter hoogte van het politiebureau) - Vroonweg. De heer Hoogeland vertel de de aanwezigen dat dit model uit berkeersoverwegingen de voorkeur verdient. „Deze variant betekent de grootste afname van verkeer in de kern en geeft kans om in de toekomst een flexibel verkeersbeleid te voe ren". Hij meende dat de randweg niet alleen goed moet zijn voor het door gaande verkeer, maar ook - indien mogelijk - voor een deel van het ver keer dat in Rensse moet zijn. De voorwaarden, verbonden aan de randweg zijn: weg moet dicht bij de kern liggen; nieuwe parkeerterreinen moeten vanaf de weg bereikbaar zijn; goede loopverbindingen tussen parkeerterreinen en centrum; kruispunten zo bescheiden moge lijk houden; aandacht voor geluidhinder. Groenwallen Mevrouw M. van Oosten-Snoek van het RBOI zei dat de weg dichtbij de kern wel moeilijkheden oplevert voor de uitbreiding van Renesse, maar dat er voorlopig nog voldoende uitbreidingsmogelijkheden bestaan in oostelijke richting. De landschapselementen, zoals houtwallen en elzenmeten, dienen te worden gebruikt om de randweg zo veel mogelijk in te passen in het land schap. Ook de twee parkeerterreinen (achter de Wilhelminaweg en achter discotheek the Game, beide goed voor zestig plaatsen) zullen worden „ingepakt" met groenwallen, trou wens voornamelijk om de geluidhin der zoveel mogelijk tegen te gaan. Het gevolg van de aanleg van de weg zal zijn dat de Laone het rustige dorpswegje zal worden, dat het ei genlijk behoort te zijn, het deel van de Vroonweg aan de dorpszijde een zeer rustig karakter krijgt en de ge lui dl ast aan de Hogezoom en het deel van. de Stoofweg in de kern aanzien lijk zal vermin'dèrién: Wat minder po sitieve gevolgen zijn het verdwijnen van drie woningen, het doorsnijden van een kampeergelegenheid bij de boer en het doorklieven van camping Oase, hoewel laatstgenoemde in zuidelijke richting kompensatie krijgt. De heer Hoogeland vertelde de aan wezigen dat enkele woningen isola tiemaatregelen moeten ondergaan. Omdat ter plaatse, indien Gedepu teerde Staten van Zeeland hiermee akkoord gaat, het aantal maximaal toegestane dicibels wordt overschre den, zodat de panden aanpassingen behoeven. „De mensen binnen zullen niet horen dat er buiten verkeer rijdt", zei de heer H. B. Veerman van de gemeente. Fietspad Aan de bovenzijde van de randweg zal ook een fietspad komen, zij het dat dit pad gedeeltelijk over de Roe- landsweg loopt, in tegenstelling tot de randweg zelf. Hoogeland meende trouwens dat de fietsers beter het tra- jekt Laone-Hogezoom kunnen rijden dan langs de randweg. „Dat is veel rustiger", zei hij. Over de hele rand weg geldt een snelheid van 50 km per uur. Het plan ligt nog een maand ter in zage in het gemeentehuis. Voorzitter J. Deïst afgetreden NOORDWELLE - Onder ruime belangstelling van de ouders werd in de openbare lagere school De Stove te Noordwelle de ouderavond gehouden. Het hoofd van de school, J. A. C. Smallegange blikte terug op de veranderingen die de school in de afgelopen jaren heeft ondergaan. Vervolg van pagina 1 tc voeren aan het bestaande woning bestand. Deze twintig woningen heb ben we niet zomaar gekregen. Daar aan is een lange weg van voorberei ding vooraf gegaan. Bouwen in een saneringsgebied is geen eenvoudige zaak," aldus De Groot. Gedurfd Bij het slaan van de eerste paal heeft de architekt. de heer J. W. Jobse uit Vlissingen, gezegd dat de lelijkste plaats van Bruinisse de mooiste zou worden. De Groot verklapte dat de woningbouwvereniging wel enigs zins gereserveerd tegen deze opmer king aankeek. „Ik kon mezelf er maar geen voorstelling van maken hoe de woningen er van binnen zou den uitzien met al die stapelingen, trappetjes en draaiingen. Gelukkig kunnen we nu vaststellen dat de uit spraak van Jobse bewaarheid is ge worden. Naar Bruinisser begrippen behelst het een gedurfd plan. En wat het meest belangrijke is. het betreft een woningbouwtype dat bij de be woners bijzonder in de smaak is ge vallen." zei de voorzitter. Naar dc mening van Dc Groot is er een uitstekend produkt geleverd voor een redelijke prijs. Dc eenge zinswoningen kosten 457,50 per maand. dc bcjaardenwoningen 369,—, de een- en tweepersoons huishoudens 407,50 en de aange paste woning is het duurst met 513,— per maand aan huur. Dc woningen zijn inmiddels be trokken of zullen betrokken worden door veertien personen uit Bruinisse, vijf uit de regio, die economisch zijn gebonden en één persoon van elders, die om gezondheidsredenen een wo ning kreeg toegewezen. „Het is een projekt dat een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de stads- en dorps vernieuwing en daarmee aan de Brui nisser volkshuisvesting", vond de heer B. de Groot. Pruikenbuurt Wethouder H. Schot van de gemeen te Bruinisse memoreerde dat er reeds in 1962 plannen bestonden om de Pruikenbuurt tc renoveren. De ver wezenlijking daarvan duurde toch nog vijftien jaar. In 1982 kwam het schctsplan gereed, een jaar later kwa men dc gelden los en in oktober van dat jaar werd met de bouw begonnen. „Het is nu aan de bewoners om cr een gezellige woonbuurt van te ma ken. de zogenaamde tweede planfa se. Of om het anders tc zeggen, de Pruikenbuurt wordt een puike buurt", grapte Schot. Hij noemde het woningprojekt een aanwinst voor de gemeente. Architekt J. W. Jobse merkte óp dat bouwen in de binnenstad altijd een moeilijk proces is. De betrokkenen krijgen te maken met eigendomssi tuaties en ook bestaat op veel plaat sen een sluipend verval. Ook aannemer L. W. Boogert sprak nog enkele woorden. De heer Wiebrens, bestuurslid van de woningbouwvereniging is de grote technische steun en toeverlaat van de vereniging. Hij heeft het projekt be geleid. De heer De Groot bood hem een platenatlas van Zeeland en een bosje bloemen aan. ZIERIKZEE Ger. Vrouwen Contactgroep De Gereformeerde Vrouwen Con tactgroep te Zierikzee komt woens dag 3 oktober bijeen in de benedenzaal van het kerkgebouw. In- leidster is mevrouw J. A. van Beveren met het onderwerp Maarten Luther. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. KERKWERVE Beter bewegen De N.C.V.B. afdeling Kerkwerve start woensdag 3 oktober met een gymcursus voor huisvrouwen. Het is de bedoeling twaalf weken elke woensdag van 10.00 tot 11.00 uur in de gymzaal te Kerkwerve onder leiding van mevrouw v. d. Velde-v. d. Wekken de spieren wat losser te maken. Zijn er nog dames die mee willen doen, dan kunnen zij zich opgeven bij me vrouw A. P. Landman-v. d. Werf, tele foon 01110-2850. Niet leden zijn ook welkom. BROUWERSHAVEN Doorrijden na aanrijding Door een verkeerde parkeerma- noeuvre botste automobilist M. K. uit Renesse op het parkeerterrein Driehoekstraat te Brouwershaven te gen de auto van d. G. uit Brouwersha ven. In plaats van zich bekend te maken bij de eigenaar van de aange reden auto, vervolgde K. zijn weg. Hij kon worden opgespoord aan de hand van getuigenverklaringen. Aanrijding Omstreeks 13.50 uur vond op de kruising Delingsdijk Kijkuitsedijk Blooysedijk te Brouwershaven een aanrijding plaats, waarbij twee au to's zeer zwaar werden beschadigd. Mevrouw K. B.-G. uit Blaricum wilde vanaf de Delingsdijk de Blooysedijk oversteken naar de Kijkuitsedijk. Zij verleende daarbij geen voorrang aan J. T. te Noordgouwe, die op de Blooy sedijk reed en van rechts naderde. Beide auto's moesten door een takel- bedrijf worden afgevoerd. ZONNEMAIRE Eenzijdig ongeval Zaterdagavond raakte automobi list J. H. uit Zonnemaire een paaltje langs D'Oprit in zijn woonplaats. Hij vervolgde evenwel zijn autorit om even later tegen eenbetonnen muur volledig tot stilstand te komen. H. werd gewond naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis afgevoerd, waar hij behandeld werd en waar1 tevens een bloedproef werd genomen. De auto van H. werd volledig vernield. OOSTERLAND Ophalen oud papier Zaterdag 6 oktober wordt te Oosterland ten bate van de zending van de Gereformeerde Gemeente weer oud papier en vodden opge haald. Gestart wordt om 9.30 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Bru 28 verkocht Maaskant Bruinisse heeft de mos- selkotter Bru 28 verkocht aan de fa. Verwijs uit Yerseke, die het schip als de Ye 45 in de vaart zal brengen. De kotter zal voornamelijk worden inge zet om de mossel van de verwaterper- celen naar Yerseke te brengen. De Bru 28 is de ex-Bru 26 van de mossel- kweker D. de Ronde, die enkele jaren terug een grotere en een meer moder ne kotter kocht, eveneens onder de naam Bru 26. Hellingbeurt De Eurokotter KG 5, de „Zeearend" van de fa. Bout uit Colijnsplaat werd bij de firma Duivendijk de helling opgetrokken voor een werfbeurt. De garnalenvisser had nogal wat deuken in de vlakplaten, omdat de kotter vlak bij de haven van Colijnsplaat over de keien was gerammeld. Gezellige soosreis Het laatste reisje van dit jaar bracht de bejaardensoos van me vrouw IJzelenberg naar Rhenen. Met een volle bus ging het over de Volke- raksluizen via Raamsdonksveer door het Land van Heusden en Altena naar Zuilichem, waar de koffie werd ge dronken. In het Parkrestaurant in Rhenen stond een heerlijk diner ge reed voor het gezelschap. Daarna reed het gezelschap langs de Grebbe- berg, de militaire begraafplaats die herinnert aan de slag bij de Grebbe- berg in 1940, naar Doesburg. Daar werd de mosterdfabriek bezichtigd en kon een zelfgemaakt potje mosterd worden gekocht. In Oss werd nog een drankje geserveerd, waarna via 's-Hertogenbosch de terugreis werd aanvaard. In Bru in het panne koekhuisje „De Cleene Mossel" werd de slotmaaltijd gebruikt, pannekoe ken en poffertjes uiteraard. Ondanks het minder goede weer was het een fijne dag geweest en mevrouw IJze lenberg dankte iedereen voor de me dewerking, inklusief de chauffeur. In de sloot Zaterdagavond belandde automo bilist C. d. K. uit Bruinisse met zijn auto in de sloot. Dat gebeurde nabij de zogenaamde Staphorster kruising in de Rijksweg 18. Met zijn auto na derde d. K. vanuit richting Zijpe, toen hij in de bocht naar de kruising bij een poging de parallelweg op te rijden, /Ie macht over het stuur ver loor. De auto belandde daardoor in de sloot. De rijkspolitie nam een blaasproef af en adviseerde tot het nemen van een bloedproef. MIDDELBURG Themadag over vrijwilligerswerk Het Zeeuwse Platvorm Vrijwilli gerswerk organiseert op vrijdag 5 ok tober een themadag over het onderwerp „Grenzen van het vrijwil ligerswerk". Voor deze dag worden uitgenodigd: de vrijwilligers, werk zaam op het terrein van de maat schappelijke dienstverlening (vriendschappelijk huisbezoek, klus jes in huis, vervoer van bejaarden en zieken, ziekenbezoek, telefonische hulpverlening, welfarewerk en derge lijke) maar ook de professionele hulpverleners en vooral ook de cliën ten op wie deze hulp van zowel vrij willigers als professionals is gericht. Tijdens dc themadag zal door mid del van een film en sketches door de theatergroep „Optater" een lezing en een aantal discussievragen getracht Hij vermelde het kleine kernen experiment en de toestemming van het ministerie van onderwijs om van de school een basisschool te maken, dus inklusief kleuters. Dat beteken de voor het onderwijzend personeel een fikse verandering, net als voor het gebouw zelf, dat de nodige aan passing behoefde. Ouders en perso- worden iets meer helderheid te krij gen in de mogelijkheden die er voor vrijwilligers liggen in het werkge bied van de hulpverlening en in de voorwaarden waaraan vrijwilligers dan zouden moeten voldoen om in dat gebied een eigen plaats te verwerven. De themadag wordt gehouden op 5 oktober in het gebouw „de Hoeksteen", Rozenburglaan 22 te Middelburg, aanvang 10.00 uur. Voor nadere informatie en inschrij ving kunt u zich wenden tot het Zeeuws Platform Vrijwilligerswerk, p/a Dam 31, 4331 GE Middelburg, tel. 01180-33024, toestel 44. neel kunnen tevreden terugkijken op het afgelopen schooljaar. Mevrouw Lokker deed verslag van de schoolreis, die samen met de leer lingen van Serooskerke werd ge maakt naar Amsterdam. Eerst werd een bezoek gebracht aan Aviodome op Schiphol, 's Middags gingen de kinderen naar Avifauna. Juffrouw Nelle Koopman, die met de kleuters een uitstapje maakte naar Middel- harnis liet de kinderen via de bandre corder zelf verslag van hun reis doen. De heer J. Deist nam afscheid als voorzitter van de ouderraad. Hij heeft sinds 1978 het voorzitterschap vervuld. In hun afscheidsrede memo reerden zowel Smallegange als wet houder J. C. de Feiter dat Deïst zich tijdens zijn voorzitterschap volledig heeft ingezet voor het behoud' van de school. Ook mevrouw Steur, die de medezeggenschapsraad verliet, werd bedankt met een bos bloemen. De op volger van Deïst werd de heer Van Sliedrecht en voor mevrouw Steur kwam de heer Van Nieuwenhuijze in de plaats. De ouderavond werd af gesloten met het bekijken en het bespreken van het werk van de kinderen. Praktische indeling ZIERIKEE - Coen Honig Optiek is vernieuwd. „Was dat nodig?", was voor deze ondernemerse opto metrist een veel gehoorde reaktie toen hij de afgelo pen drie weken tijdelijk was gehuisvest in het naastgelegen pand van „Galerie Tussen de Havens". „Nou of dat nodig was", vond Coen Honing. Zes- en half jaar geleden vestigde hij zich in Zierikzee in het pand Visstraat 16, enige tijd later werd Visstraat 14 ook bij het bedrijf gevoegd: een vereiste uitbreiding voor een beter funktioneren. De anderhalf jaar Vicky Honig opende samen met mamma, het fraai vernieuwde bedrijf. Thans, nu Coen Honig in zijn bedrijf al enige tijd terzijde wordt gestaan door twee deskundige medewerkers, te weten: Ricard Vleugel en André de Visser en door een gemotiveerde stagekracht, die volgend ook de optometrie in de praktijk mag uitvoeren, achtte hij het tijd ge worden in zijn zaak een praktischer indeling en modernere vormgeving te realiseren. Zo werd de refraktieruimte - daar waar de oogmeting plaatsvindt - ■aanzienlijk uitgebreid en zo gesitueerd, dat deze gescheiden vn de win- kelaktiviteit kan plaatsvinden. In twee afzonderlijk ruimten kunnen de ogen worden opgemeten en de faciliteiten ten behoeve van de kontakt- lesdragers worden verricht. Ten opzichte van de start van Coen Honig Optiek kan wat betreft die kontaktlenzen over een nog steeds groeiende markt worden gesproken. Snel toegankelijk De optometrist is verder tevreden met het feit, dat hij nu ook de be schikking heeft gekregen over een praktische kantoorruimte, hetgeen een vlotte afwerking van de administratie uiteraard ten goede komt. In dit verband staat hem ook een komputer ter beschikking, die alle klan tengegevens snel toegankelijk heeft. Een komputer voor de oogmeting heeft echter niet Coen Honigs voorkeur. Omdat het hier gaat om een oor deelkundig iets, vindt hij dat een goede oogmeting tot stand moet ko men door de konstatering van de mens zelf en de kwaliteit van de optometrist, in plaats van door de chip. De werkplaats, die voorheen als één ruimte vrijwel één geheel met dc winkel vormde, is nu ingedeeld in drie verschillende inits. „Een bril vereist veel verschillende bewerkingen en met drie afzonderlijke hoe ken kun je derhalve veel praktischer werken", aldus de optometrist. De werkplaats is nu nog slechts gedeeltelijk zichtbaar vanuit de win kel, zodat enerzijds de klant nog een blik in de „keuken van het bedrijf wordt gegund en er anderzijds ook veel gerichter gewerkt kan worden. INDE In de verkoopruimte werden verder zitjes gekreeërd waar in alle rust met de konsumenten de „problemen des ogens" besproken kunnen wor den. Ook werd er ten behoeve van de kontaktlenzcn-service een aparte hoek ingericht kompleet met speelruimte, omdat hygiëne en afzonde ring nou eenmaal prettig zijn voor mensen, die op kontaktlens-gebied wegwijs gemaakt moeten worden. Video Ook de video-apparatuur heeft in het vernieuwde bedrijf weer een plaatsje gekregen het biedt de klant de mogelijkheid zelf te kontateren hoe de diverse monturen hem of haar sieren. Coen heeft deze face-lift van zijn bedrijf niet ongemerkt aan het pu bliek voorbij laten gaan. Met een zeppelin boven het Havenpark met de tekst „Coen Honig Optiek" werd men erop attent gemaakt. 0> h r l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4