De nieuwe loten liggen klaar Ikkoop er ookaltija eentje voorde hond. Burgh-Haamstede wuifde besteller Jaap Stoel uit streeknieuws Open avond in vernieuwde Concertzaal Zierikzee Witte van Haemstede speelde voor PTT-er Aanrijding op rotonde Koopkracht WAO-ers daalt tot vijf procent Kop-staart botsing bij Kapelle Nafta ontsnapt uit duwbak op Volkerak De meeste kans in de Staatsloterij. 2 Direkteur C. Karremans begroet het echtpaar J. Stoel tijdens de afscheidsreceptie van de PTT-er. BURGH-HAAMSTEDE - Met muzikale klanken van de Koninklijke Harmonie Witte van Haemstede werd de postbesteller Jaap Stoel (58) vrijdagavond uitgewuifd. Stoel heeft te kennen gegeven om met ingang van heden- maandag gebruik te willen maken van de VUT-regeling.' De PTT bracht hem een afscheid met toespraken, maar de inwoners van Burgh-Haamstede trommelden de Witte van Haemstede op, waar Stoel zelf lid van is. ZIERIKZEE - Opnieuw vond op de Rotonde te Zierikzee een aanrijding plaats. Zondagmiddag omstreeks 14.30 uur naderde uit de richting Bruinisse T. C. uit Düsseldorf (W.- Dld) en ontmoette op de rotonde D. F. uit Scharendijke, die vanaf de Lange Blokweg naar de Grachtweg wilde. Omdat C. evenwel geen voorrang ver leende, was een aanrijding onvermij delijk. DEN HAAG - Een WAO-er met een modale uitkering ziet zijn netto in komen per 1 januari volgend jaar met ongeveer 50 gulden per maand dalen. Bij een geraamde prijsstijging van 1,5 procent komt dit neer op een ver mindering van de koopkracht met ruim vijf procent. Langdurig werklo zen gaan er zo'n tien gulden of wel 2 procent in koopkracht op achteruit. De daling in koopkracht geldt overi gens alleen de bovenminimale uitke ringen. De netto sociale minimum-uitkeringen neemt met 25 tot 30 gulden per maand, of wel 0,3 procent toe. Dit staat in de „financiële nota so ciale zekerheid", die staatssekretaris De Graaf van sociale zaken naar de Tweede Kamer heeft aangeboden als onderdeel van de begroting voor vol gend jaar. Zoals bekend komen vol gend jaar alleen de meerjarige echte minima (huishoudens die het met een minimum-inkomen moeten doen) voor een eenmalige uitkering in aan merk ing. Indien die nu zou uitblijven zou deze groep er toch nog fors op achteruitgaan, aldus de nota. Daar om is een bedrag van 200 miljoen gul den uitgetrokken om deze groep tegemoet te komen, waardoor het koopkrachtverlies met anderhalf tot drie procent beperkt blijft. In café de Westhoek was het een drukke boel vrijdagavond. Vele men sen kwamen afscheid nemen van de postbesteller, die meer dan veertig jaar in dienst is geweest bij de PTT. De scheidende besteller werd als eerste toegesproken door de heer C. Karremans, direkteur van het PTT- ressort Zierikzee. „Over uw loopbaan valt niet zoveel meer te vertellen, want het is dit jaar al de derde keer dat u in het middel punt van de belangstelling staat. De eerste keer was in februari, toen was u veertig jaar in dienst bij de PTT. De tweede keer was in april, u kreeg toen een koninklijke onderscheiding en vandaag vieren wij uw afscheid", aldus Karremans. Beweging Op 2 februari 1944 kwam Stoel bij de PTT. De eerste zes jaar werkte hij in Zonnemaire. In die tijd bestond er geen minimumloon en verdiende Stoel 0,40 per uur. Karremans: „De PTT is altijd een bedrijf geweest dat in beweging was. Jij hebt vele veranderingen meege maakt. Toen jij begon werd er nog op zondag gewerkt, de verzending was nog op de hulpkantoren, waar ook de post werd gesorteerd en de bestellers fietsten vaak meer dan zestig kilo meter. Vandaag de dag heeft het per soneel veel meer inspraak, de mensen hebben veel meer te zeggen". In 1958 werd de besteller lid van de eerste dienstkommissie van het ambtsgebied Zierikzee. Hij bleef lid tot 1982. Nieuwe dienstregelingen Ook nu zijn er nog steeds veranderin gen bij de PTT, zei de direkteur. Voor Schouwen-Duivelandstaan nieuwe dienstregelingen voor de deur, de komst van het apvs, oftewel het auto matisch postverwerkings systeem. „Wat nu met de handen gebeurt wordt straks door de machine gedaan. Dat is op zich een goede zaak, maar we moeten attent blijven voor de gevol gen. In het postdistrikt Middelburg, waar Schouwen-Duiveland onder res sorteert, vallen daardoor geen ged wongen ontslagen". Karremans vond KAPELLE - Vrijdagmiddag, om streeks 14.45 uur, had op rijksweg 18 tussen Kapelle en Ouwerkerk een kop-staart botsing plaats waarbij vier auto's waren betrokken. Schade werd veroorzaakt aan de voertugien van P. H. te Bruinisse, J. v. H, te Capelle aan de IJssel en J. V. te Zierikzee. Beide eerstgenoemden le den lichte schade aan voor- en achter zijde van hun auto op, terwijl in het laatste geval alleen schade ontstond aan de voorzijde. De chauffeur van de eerste auto kon geen schade konstate ren en reed na de aanrijding door. Omtrent de toedracht van het ongeval bestond bij de rijkspolitie geen volle dig beeld. ZIERIKZEE - Het programma voor de open avond ter gelegenheid van de heropening van de Concertzaal op woensdag 10 oktober is rond. De pre- ciese volgorde van de optredens, die tijdens deze avond zullen plaatsvin den, moet in nader overleg met de deelnemende amateurgroepen nog worden vastgelegd. De bedoeling van deze avond is enerzijds om amateurgroepen de kans te geven op het Concertzaalpodi um iets van hun kunnen te laten zien en anderzijds het publiek een indruk te geven van de multi-funktionele mogelijkheden van de vernieuwde Concertzaal. Medewerkers De toegang voor deze open avond is gratis. Kaarten (twee per persoon) kunnen van 1 tot en met 6 oktober Stoel een besteller, die oog en hart had voor de klanten. Hij overhandig de hem een oorkonde en een af- scheidspenning voor veertig PTT-jaren. Ook de heer L. F. Wolf, adjunkt- direkteur van het postdistrikt Mid delburg en de heer S. Slager, kantoor houder te Burgh-Haamstede voerden het woord. DORDRECHT - Door een ongeluk met een tankduwbak op het Volke rak is in de nacht van vrijdag op za terdag de gevaarlijke stof nafta ontsnapt. Bovendien is de schade aan het mi lieu vrijwel nihil, aldus zaterdagmor gen een woordvoerder van de rijkspolitie te water. De Westduitse tankduwbak Gefo 9, geladen met 2300 ton nafta, liep vrij dagavond rond half elf in het Volke rak ter hoogte van het Rijn Schelde kanaal op een strekdam. Rijkswa terstaat legde het drukke scheep vaartverkeer ter plaatse volledig stil, onder meer vanwege de lichte ont vlambaarheid van de stof. Vervol gens werd de nafta overgepompt in een andere duwbak. Bergers slaagden erin het schip om vijf over zes vlot te trekken en de scheepvaart kon even na zeven uur worden hervat. Toen bleek, dat slechts een klein deel van de lading ontsnapt was. Bovendien leverde de ontsnapte nafta, een vluchtige stof, toen geen gevaar meer op. Gedurende de nacht werden drij vers in gereedheid gehouden om de nafta te kunnen indammen, alsmede een brandblusboot. Dit materieel hoefde echter niet te worden ingezet. ZIERIKZEE UVV-bijeenkomst De UW, afdeling Zierikzee houdt donderdag 4 oktober in het ontmoe tingscentrum te Zierikzee een kon- taktavond. Op de agenda staat onder meer een inforamtief praatje van de hulpdienst Brouwershaven, de ont spanningsavond en de koopochtend in de Hema. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. BURG-HAAMSTEDE In memoriam H. J. A. Blom In ziekenhuis Bergzicht te Goes is vrijdag de heer H. J. A. Blom uit Burgh-Haamstede overleden. Hij is 75 jaar geworden. Na zijn HBS-tijd werd hij voor de fa. Van Waveren te Burgh-Haamstede vertegenwoordiger in bloembollen met Engeland als werkgebied. Later veranderde zijn werkterrein in zuid- Frankrijk, In 1934 ging Blom als boekhouder werken bij de Coöpera tieve aankoopvereniging Schouwen- Duiveland (tegenwoordig Cebeco). Drie jaar later werd hij aangesteld als hulp-kassier bij zijn vader, die kantoorhouder was bij de Coöpera tieve Boerenleenbank in Haamstede. In 1942 volgde hij zijn vader op. Na de fusie tussen de Boerenleenbank en de Raiffeisenbank in de Westhoek werd Blom direkteur van de Rabobank te Burgh-Haamstede. Deze funktie ver vulde hij tot aan zijn pensioen in 1971. Verder heeft Blom ook nog funkties bekleed als waarnemend gemeente ontvanger en ontvanger van de cala- miteuze polder Burgh- en Westland, binnen- en buitenbeheer. De begrafenis is woensdag 3 okto ber om 14.30 uur op de algemene be graafplaats te Burgh-Haamstede. De ze wordt vooraf gegaan door een rouwdienst in de Ned. Hervormde kerk te Haamstede om 13.30 uur. SCHARENDIJKE Diefstal uit boot Booteigenaar A. H. uit Simpelveld heeft bij de rijkspolitie aangifte ge daan van een diefstal uit zijn boot. De boot was aangemeerd bij het ei landje ,,De Archipel" in het Grevelin- genmeer, nabij Scharendijke. Vermist worden een windmeter, een kompas en een draagbare radio. De schade wordt geschat op 600, Advertentie Gratis kaarten verkrijgbaar worden afgehaald bij de firma Vier gever op de Hoek Kraanplein/Haven park. Het programma op de 10e oktober zal bestaan uit: een optreden van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer", deklamatie door me vrouw N. van den Bruinhorst, een op treden van de Toneelgroep Ouwerkerk met een eenakter uit het toneelstuk „Bedden" van Dimitri Frenkel Frank, een demonstratie van sportvereniging „Delta Sport", een klein koncert door de Zierikzeese Strijkerskapel, een demonstratie door Balletschool Kramer en een op treden van „Ensemble Alteklein". In dc pauze tussen half tien en tien uur zal de zaal in gereedheid worden gebracht voor het te houden dans feest, waar deze open avond mee zal worden besloten. Aan dit bal wordt muzikale medewerking verleend door het „Sectown Combo". Ze zijn er weer, de nieuwe staatsloten. Twee miljoen in totaal. En er zitten één miljoen prijzen in de pot. Van een tientje tot het half miljoen. Die kans mag u niet missen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per bank of giro mee? Dat kan ook. Bel voor inlichtingen de Staatsloterij, 070 - 47 72 94 47 74 84. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00 - 21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumverenigin Zierikzee. 20.00 - 22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Rekreatieve condi- titraining. 20.00 - 21.00 uur dames, 21.15 - 22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00 - 22.00 uur. Bruinisse Oude Raadhuis. Teken en schilder- klub „De Tekenaars". 19.00 - 21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00 - 21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. 'Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o. 19.00 - 19.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. 20.15 - 21. 45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00 - 20.00 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym, 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.30 tot 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00 - 16.00 uur, kinderklub. ••vj Nieuwerkerk „Relïoboth". Strip-o-theek. 18.30 - 19.30 uur. „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00 - 21.00 uur. Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 - 11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Bridgen. 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho- both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte, Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurkommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 20.00 uur en donderdag van 9.00 - 12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Maandag 1 oktober Zierikzee Huis van Nassau. Vergadering Ver enigingsraad Beter Wonen. 19.30 uur. Prinses Julianaschool. ZVU-kursus tekenen en schilderen. 19.30-21.00 uur. Serooskerke Dorpshuis. Bloemschikkursus H.v.P. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Openbarre vergade ring Commissie Financiën. 15.30 uur. Dinsdag 2 oktober Zierikzee Stadhuis. Raadsvergadering. 17.00 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Lezing over yoga Ned. Ver. van Huisvrouwen. 14.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 3 oktober Zierikzee Concertzaal. Grote modeshow. 19.30 Noordgouwe Ring. Vertrek busreis bejaarden. 13.00 uur. Nieuwerkerk „De Dobbelsteen". Jaarvergadering Oranjevereniging. 20.00 uur. Bruinisse Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Ruil- avond postzegelvereniging G. J. Pee- len. 19.30 uur. Donderdag 4 oktober Zierikzee UW-gebouw. Kontaktavond UVV- ers. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Hoorzitting bewoners Zeedahliaweg. 19.30 uur. Brouwershaven Vertrek vanaf de Blokkendoos. Trim men. 9.00 uur. Vrijdag 5 oktober Zierikzee Iedere zaterdag Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00 - 17.00 uur. De Graanbeurs. Dansavond, m.m.v. het Scheldetrio. 20.30 uur. Ouwerkerk Start kultureel weekend, met muzi kale optocht door „Nieuw Leven" ge volgd door filmvertoning „Ouwerkerk in heden en verleden" in het Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober Brouwershaven Oud papier ophalen. Vanaf 9.00 uur. Tonnenmagazijn. Uitvoering majo rettes en brass- en drumband Apol lo". 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Tentoonstelling „Ouwer kerk Creatief", 14.00 uur. 's Avonds Toneelgroep Ouwerkerk met „Lucy's Baby", 20.00 uur. Zondag 7 oktober Ouwerkerk Start puzzelwandeltocht door Ou werkerk en omgeving, Dorpshuis 11.30 uur. Dinsdag 9 oktober Zierikzee Concertzaal. Officiële ingebruikna me na renovatie. 20.00 uur. Kcrkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 10 oktober Zierikzee Concertzaal. Optreden diverse ama teurgroepen. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2