Gemeente Zierikzee nam afscheid van W. Boot Oplevering laatste woningen nieuwbouwprojekt Bruinisse U s <4 C Raad Bru verzoekt geen 5 mei viering op maandag pe iqSV^'W DE ZIERIKZEESCHE COURANT RUNDGEHAKT SUPERMARKT DE VLIEGER Pruikenbuurt werd puike buurt Verdwenen auto in de sloot Achtervolging na aanrijding Inbraak in supermarkt: buit 8.000,- Bitr v Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgezwaaid Verlengd Organisator Emotioneel Postbesteller Jaap Stoel uit Haamstede werd De gemeenteraad van Bruinisse kan zich vin- Cees Willemse toonde zich tegen Heinkens- In een emotionele finale veroverde Karen vrijdagavond door zijn PTT-kollega's uitge- den in een verlenging van het werkloosheids- zand de grote SKNWK-animator en -organisa- Steenstra de eilandelijk jeugdtennistitel bij de zwaaid. (Pag. 2). projekt. (Pag. 3). tor. Hij nam twee treffers voor zijn rekening bij meisjes tot en met zeventien jaar. Zij klopte de 3-1 zege. (Pag. 6). Astrid Verspeek. (Pag. 8). MAANDAG 1 OKTOBER 1984 141ste jaargang Nr. 23601 I r :"^c BIB!i£ WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De tijd brengt, neemt weg, maar brengt niet terug. Comtesse Diane De direkteur gemeentewerken, de heer D. D. J. van der Poel (rechts), overhandigt een horloge als afscheidskado na mens alle kollega's van de dienst aan de heer Boot. Bekende straatveger in de VUT na dienstverband van twintig jaar ZIERIKZEE - Na een dienstverband van ruim twintig jaar heeft de gemeente Zierikzee vrijdagmiddag af scheid genomen van de heer W. Boot. Dat gebeurde in een volledig bezette Trouwzaal in het stadhuis, in aanwezig heid van het voltallig kollege van b. en w., vele familiele den en kollega's. De heer Boot, een bekende verschijning in het Zierikzeese stadsbeeld door zijn funktie als straat veger, maakt gebruik van de VUT-regeling. In augustus al werd op meer dan opvallende wijze het afscheid ge vierd op initiatief van de Zierikzeese middenstandsvere niging ZOC. Vrijdagmiddag volgde dan het offi ciële afscheid in de Trouwzaal. Als eerste voerde burgemeester Th. H. de Meester het woord. Hij ging in op het arbeidsverleden van de heer Boot, die vanaf 1964 in dienst was van de gemeente. ,,U bent als straatveger een man van de praktijk. Mede daar door was uw oordeel over het publiek niet altijd even vleiend. Uw humeur leed daar echter niet onder. Steeds opgeruimd ging u verder met het opruimen." Voor het werk dat de heer Boot in al die jaren op uitstekende wijze heeft verricht, had de burge meester het volgende kompliment: ,,Het zal uw opvolger niet gemakke lijk zijn om uw gevestigde reputatie te evenaren." De burgemeester bood namens de gemeente een boek en een langspeelplaat aan. Inzet Ook werd de scheidende gemeente werkman toegesproken door de heer D. D. J. van der Poel, direkteur ge meentewerken. Ook hij maakte ge wag van de positieve instelling van de heer Boot: ,,U heeft een grote vaar digheid en een uitstekend humeur. BRUINISSE - Het verzoek van de S.G.P.-fraktie in de gemeenteraad Bruinisse bij de regering aan te dringen de vijf mei viering volgend jaar naar de maandag te ver zetten, werd donderdagavond met zeven tegen vier stem men verworpen. Dat is steeds weer gebleken tijdens de uitvoering van de verschillende ta ken, die u in de loop der jaren werden Opgedragen. Namens alle medewer kers van de dienst gemeentewerken wil ik u nu bedanken voor de grote mate van kollegialiteit en inzet." Hij overhandigde daarna een horloge, een gebaar dat gezien de reaktie bij zonder op prijs werd gesteld. Het laatste woord was vervolgens aan de heer Boot zelf. Hij dankte in zijn toespraak een ieder, die hem in staat had gesteld om zijn werk altijd zo goed mogelijk te doen, en degenen die zich hadden ingezet voor het welslagen van de afscheidsreceptie. Na de toespraken was er voor de aan wezigen de gelegenheid om de heer Boot en zijn echtgenote persoonlijk de hand te schudden. De heer M. Houkamp (lijst Van der Velde) was van mening dat het hier al een achterhaalde zaak betrof. Hij had begrepen, dat minister-president Lubbers daar reeds de zesde mei als roostervrije dag voor had aangewe zen. Raadsvoorzitter burgemeester T. C. Hekman korrigeerde dit met de opmerking, dat de meerderheid van de Tweede Kamer de voorkeur geeft aan de vijf mei viering op zondag. Geen zin C.D.A.-fraktielid de heer N. Meeuwsen liet weten, dat het voor zijn fraktie geen zin had verder te reageren, omdat het C.D.A. dit op landelijk niveau reeds heeft gedaan. ,,Je zou ons verzoek toch kunnen on dersteunen", poogde de heer L. J. van den Bos (SGP) daarop tevergeefs. Dr. W. F. M. Vonk (Algemeen Be lang) noemde het „bijzonder jam mer" dat dit verzoek door de S.G.P. was ingediend. Hij wees erop, dat de vijfde mei in 1985 in vele kerken op die zondag gepaste aandacht zal krij gen. Mensen, die echter niet ter ker ke gaan, zouden deze dag dan niet op een andere wijze kunnen vieren. De heer Van der Bos haastte zich te zeggen, dat zijn fraktie uiteraard geen bezwaren heeft tegen deze ker kelijke viering, maar dat zijn be zwaar zich richtte tegen zaken als optochten en vlaggetjes. „Bevrijdingsdag wordt in die vorm ook niet gevierd in Bruinisse", was daarop de reaktie van de heer A. J. Advertentie OOSTERLAND Dat is pas voordeel I Dinsdag en woensdag slechts f 5,95 per kg Tel. 01114-2752 BRUINISSE - In de Beursstraat te Bruinisse zijn vrij dag de laatste woningen opgeleverd van een nieuwbouw projekt van in totaal twintig woningen van de christelijke woningbouwvereniging Schouwen en Duive- land. Aan de Singel, Kerkstraat en Beursstraat zijn be jaardenwoningen, huizen voor een- en tweepersoonshuishoudens, ééngezinswoningen en een aangepaste woning gerealiseerd. Bal (lijst Van der Velde). Wat er lan delijk gebeurt, achtte hij geen zaak van de raad van Bru en hij zag dan ook geen enkele aanleiding het ver zoek van de S.G.P.-fraktie te on dersteunen. Bij stemming bleek de S.G.P. alleen steun te krijgen van wethouder H. Schot en het verzoek werd dan ook met zeven tegen vier stemmen verworpen. WESTENSCHOUWEN - Een kran tenbezorger trof zatermorgen vroeg een zwaar beschadigde auto aan in een sloot langs de Lageweg te Westenschouwen. De gealarmeerde rijkspolitie ontdekte later dat de au to eigendom was van M. S. uit Rot terdam, die verbleef op de camping Duioord te Westenschouwen. S. ver telde de politieagent dat hij vrijda gavond zijn auto had geparkeerd op de Steenweg nabij de camping. Hij had zijn autosleutels in het voertuig achtergebleven. Het is de eigenaar, en de rijkspoli tie een raadsel op welke wijze de auto de afstand naar de Lageweg heeft af gelegd; een omwonende heeft rond 02.00 uur een klap gehoord, maar daaraan verder geen aandacht ge schonken. Het enige feit, dat in dit geval met zekerheid kan worden vast gesteld dat de auto, na enige malen over de kop te zijn geslagen, als total- loss dient te worden beschouwd. De rijkspolitie verzoekt eenieder, die in lichtingen kan verstreken kontakt met haar op te nemen. ZIERIKZEE - In de nacht van vrij dag op zaterdag reed D. N. te Zierik zee met zijn auto tegen de in de Keetestraat geparkeerde auto van R. v. S. uit Schiedam. Zonder nadere ge gevens achter te laten vervolgde N. zijn weg. De benadeelde was echter getuige geweest van de aanrijding en achtervolgde N. Op de hoek van de Haring- vlietstraat en de Grevelingenstraat veroorzaakte N. opnieuw een aanrij ding, nu met een paal van een straat naambord. Daar eindigde ook de rit, want v. S. trof de brokkenmaker ter plaatse aan in de auto. De gewaar schuwde politiemabtenaren namen een blaastest af en later werd de man aan een bloedproef onderworpen. Het bleek dat N. niet in het bezit was een geldig rijbewijs. S.G.P.-voorstel verworpen Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De voorzitter van de woningbouw vereniging, de heer B. de Groot, ver telde het kleine gezelschap genodigden dat de woningen zijn ge bouwd op de oudste plaats van Brui nisse, op een plaats waar vroeger tientallen woningen op elkaar ston den gepropt, gelegen aan een uitwate ring op de Grevelingen. Een gebied dat bij de ouderen nog bekend staat als Cingel en wat de aannemer, bouw bedrijf Boogert uit Oosterland. ook nog eens bevestigd heeft gezien door dat hij oude havenschoeiingswerken is tegengekomen op het bouwterrein. Groot onderhoud De laatste woningen, die werden opgeleverd liggen aan de Beursstraat. Mo menteel worden de afsluitende straatwerkzaamheden uitgevoerd. De Groot sprak vrijdagochtend van een feestelijke gebeurtenis. „Voor het laatst mochten we zoiets meemaken eind 1979 toen de 32 zorgwoningen aan de Dokter de Kockstraat gereed kwamen. In die tussentijd hebben we beslist niet stil gezeten. Alle energie is benut om het groot onderhoud uit De heer L. W. Boogert, aannemer (r) overhandigt de sleutel van de woningen aan de voorzitter van de woningbouwve reniging, de heer B. de Groot (m). NIEUWERKERK - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben onbe kende ingebroken in de Végé- supermarkt aan de Kerkring te Nieu- werkerk. Bedrijfsleider A. B. deed daarvan aangifte bij de rijkspolitie; er wordt voor een bedrag ter grootte van 8.000,- aan tabaksartikelen en kof fie vermist. Van de daders ontbreekt elk spoor. WA> ffih Verwachting tot dinsdagavond: Enkele buien Half tot zwaar bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer; mini mumtemperatuur ongeveer 9 graden, middagtemperatuur rond 15 graden; zuidwestenwind, in het binnenland vrij krachtig, langs de kust en op het IJsselmeer af en toe hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 5 okt.: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuid 4 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80 Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: zuid 5 ZON- EN MAANSTANDEN 2 okt. Zon op 6.43, onder 18.15 Maan op 15.50, onder 22.56 Volle Maan: 10 oktober (0.58) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 2 okt. 7.41 20.34 1.23 14.00 Doodtij: 4 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer behoudt zijn herfstachtige karakter. Morgen ligt een diepe depressie boven het noor den van de Noordzee Dit lagedrukge bied houdt over onze omgeving een zuidwestelijke stroming in stand. De aangevoerde lucht is zodanig van op bouw, dat gemakkelijk buien tot ont wikkeling komen. Sommige van deze buien gaan gepaard met onweer. Van nacht daalt de temperatuur tot om streeks 9 graden. Morgen overdag stijgt de temperatuur tot waarden rond de 15 graden. De zuidwesten wind is vrij krachtig, aan de kust en boven het IJsselmeer af en toe hard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1