Drukke afscheidsreceptie bode-echtpaar C. Bolijn deurloo mode Kies voor zekerheid op lange termijn. De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek vangt 30jaarlang ssx-ffiSJ&S»— de rente-schokken op. „SSS Rabobank S Leerlingen van Beatrixschool beleefden hele fijne kampweek SAMAN BV Veel belangstelling voor modeshow Maison Marita Ruim achttien jaar in dienst geweest van gemeente Duiveland r Z .M. L. K.-af deling- Extra raadsvergadering Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 28 september 1984 Nr. 23600 3 Advertentie Burgemeester J. van Bommel drukt het scheidende bode-echtpaar C. Bolijn de hand. NIEUWERKERK - Met de overhandiging van de sleu tel van het gemeentehuis aan het nieuwe bode-echtpaar namen de heer C. Bolijn en mevrouw J. J. Bolijn-Hoek afscheid van de gemeente Duiveland na een periode van ruim 18 jaar. Dit symbolische gebaar, waarmee de sleutel werd uitgereikt aan de heer A. L. Ista en mevrouw J. Ista-Both, vond plaats tijdens de donderdagmiddag ge houden afscheidsbijeenkomst in het Verenigingsgebouw „Ons Dorpshuis", in bijzijn van 140 aanwezigen. Per 1 oktober verlaten Cees en Jan- ny Bolijn, eerder getypeerd als „va der en moeder" van de gemeente Duiveland, definitief de gemeente dienst. Bolijn heeft besloten gebruik te maken van de VUT-regeling en zijn vrouw zwaait tegelijkertijd met hem af. Burgemeester J. van Bommel beet het spits af en dook in de historie. Zo haalde hij de sollicitatiebriëf aan, die aanleiding gaf tot de benoeming van de heer Bolijn. Als gevolg van deze benoeming verhuisden de heer en me vrouw Bolijn van hun woning aan de Molenweg in Oosterland naar de conciërge-woning naast het gemeen tehuis en vanuit deze woning hebben zij, tot vorig jaar, hun aktiviteiten ontplooid. De burgemeester bedank te in dit verband voor de medewer king, die het echtpaar verleende om de conciërge-woning ter beschikking te stellen in verband met de verbouw van het gemeentehuis. Bolijn werd vorige week 63 jaar en dat feit nodig de de Van Bommel uit om verder uit het verleden te vertellen. Hierbij tkende hij aan, dat het geslacht Bo lijn reeds een respektabel aantal ja ren bestaat en dat enige leden zich in Duiveland vestigden. ,,En als bode conciërge sluit Cees Bolijn zich aan bij zijn oudste familieleden, die im mers allerlei ambtelijke werkzaam heden hebben verricht, en zo is de cirkel rond, de geschiedenis herhaalt zich", aldus de burgemeester. Hij noemde de paraatheid van Bolijn en de bereidheid om zich voor een ieder in te zetten. ,,Ik heb altijd een opge wekte bode in het gemeentehuis ontmoet". De dankwoorden werden on derstreept met het aanbieden van een tuin-meublement. „Rijpelijke overweging" Gemeentesekretaris, de heer J. van der Maas, kende het echtpaar Bolijn reéds voordat hij in gemeente-dienst trad. Ook heeft hij de ambtelijke pe riode van beiden van nabij meege maakt. In zijn toespraak legde hij het verband tussen het huwelijk en het gebruik maken van de VUT-regeling, waarbij het element van het „rijpe lijk hebben overwogen", voordat de stap werd gemaakt, op beiden van toepassing is. Bij deze „rijpelijke overweging" hebben verschillende faktoren een rol gespeeld. Hij noem de hierbij de ziekte, waarmee de heer Bolijn en zijn vrouw enkele jaren ge leden te maken kregen en het verla ten van de conciërge-woning als gevolg van de uitbreiding van het ge meentehuis, dat tevens een grote om schakeling zou betekenen met een niet onaanzienlijke uitbreiding van het werk. De pet wordt nu aan de wilgen ge hangen na een funktioneren, dat op timaal is geweest. „Met je benoeming heeft het toenmalige kol lege een uitstekende keus gedaan". De sekretaris citeerde enkele artike len uit de instruktie voor de gemeen tebode, die echter nimmer is uitgereikt omdat in de praktijk het werk zo veelzijdig en veelomvattend is, dat een portie eigen initiatief on ontbeerlijk is. Deze eigenschap en die van het „horen, zien en zwijgen" zijn kenmerkend voor een gemeen tebode. Zeer positief noemde de heer Van der Maas, de beschikbaarheid van Cees Bolijn bij elke gelegenheid, meestal onopvallend op de achter grond en zodra nodig paraat. De ge meentesekretaris van Duiveland maakte van deze gelegenheid ge bruik een pluim op de hoed te steken van alle gemeentebodes, omdat de waardering voor deze mensen niet al tijd bij een gelegenheid kan worden uitgesproken. De heer Van der Maas betrok in zijn woorden de kinderen Bolijn, die kind in huis waren in het gemeentehuis. Dank voor de kollegialiteit, de vriendschap en vooral de spontane samenwerking. „Vanaf vandaag zijn jullie dus geen vader en moeder van de gemeente meer. Laten we je dan maar opa en oma van de gemeente noemen". Aansluitend droeg me vrouw Van der Werf een gedicht voor als inleiding voor de overhandiging van de kado's van het gemeente- personeel, waarbij een horloge met inskriptie voor de heer Bolijn. Lijn trekken Direkteur gemeentewerken, de heer D. A. Haak, lichtte de vrolijke opmerkingen en kwinkslagen van de bode eruit. Zijn waardering ging uit naar beiden, die toch weer het ge meentehuis schoon moesten houden en hierbij het meeste werk hadden aan de dienst gemeentewerken. Het werk brengt met zich mee, dat gere geld moddervoeten in het gemeente huis te signaleren waren. De dienst gemneentewerken had een originele vondst gedaan, welke inhet teken stond van het „Lijn trékken", dat het scheidende bode-echtpaar nu kon gaan doen. Dat dit zo letterlijk was bedoeld bleek even later toen de heer en mevrouw Bolijn geruime tijd aan een touw moesten trekken, waaraan geen einde leek te komen. Nadat zich een enorme hoeveelheid touw had op gehoopt kwam het kado om de hoek, maar ook niet zomaar. In een zak van graszaad bleken zich eerst enkele tuingereedschappen te bevinden, waarna de kadobon tevoorschijn kwam. Voor de pauze sloot de heer A. van Klinken de rij van sprekers, namens de gemeenteraad. Hij typeerde de heer en mevrouw Bolijn als de juiste man en vrouw op de juiste plaats.. Als een verschijnsel, dat er duidelijk uit springt noemde het raadslid, de rust die Bolijn uitstraalde bij -huwelijks voltrekkingen, ook al moest hij grote gezelschappen in de trouwzaal lood sen. De overgang van het werk met materiaal in het vroegere beroep naar het werk met mensen bleek uit stekend te zijn gegaan. Namens de raad overhandigde hij knutselma teriaal. VVV Na de pauze stond een toespraak van een „oud"medewerker van de ge meente Duiveland, de heer J. M. Holm, op de hem bekende wijze borg voor een humoristische kijk op de za ken. De heer Holm, die zelf nog niet zo lang geleden gebruik maakte van de VUT-regeling bereidde Cees en Janny Bolijn voor op de toekomst op basis van zijjn eigen ervaringen. Hij sprak tot de „twee-eenheid" Bolijn ook met zijn VVV-pet op. Om dat het VVV-centrum destijds in het gemeentehuis was gevestigd, werd de familie Bolijn 's avonds en in het weekeinde belaagd door mensen die informatie wilden. „In alle talen werden zij doorverwezen naar de goede plaats, namens de VVV be dankt daarvoor". Na enkele opmerkingen over de ambtenaren, gaf de heer Holm aan het slot van zijn gloedvol betoog een viertal interpretaties aan het VUT- begrip. De heer S. J. v. d. Heijde sloot de rij van sprekers als voorzitter van de bo dekring Zeeland en bedankte de heer en mevrouw Bolijn voor het lief en leed, in de afgelopen periode gedeeld. Dankwoord Toen was het tijd voor het dank woord van Bolijn. Suksessievelijk sprak hij tot iedereen, waarmee hij en zijn vrouw hadden samengewerkt en waarmee zij regelmatig kontakten hadden uit hoofde van hun funktie. Het echtpaar toonde zijn dankbaar heid aan het gemeentebestuur voor de aangeboden afscheidsbijeenkomst en de vele geschenken. „We hebben niets meer dan onze plicht gedaan". Als uitermate belangrijk ervaarden hij en zijn vrouw het vertrouwen dat zij ondervonden tijdens de werk zaamheden. Hij besloot met de overhandiging van de sleutels van het gemeentehuis. Hiermee sloten Cees en Janny Bolijn het tijdperk bij de gemeente Duive land op dankbare wijze af. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-2228 Advertentie "Laat de winter moor komen" met deze stonewashed-jeans jacketJbroek kombinoties. Links jacket met extra ritsen en kontrastplooien, v a 132.- en superwijde broek, va 58.- Rechts pilot-jacket v a 132.- en wijde broek met grote opgestikte zakken, v a 58.- JEANS fifV SPORTSWEAR POR BOYS ONLY 13% 12% U% 10% 9% l 8% 7% 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente op het moment van afsluiten 8% is. Zolang de hypo- yheek-rente tussen de 6% en 10% blijft, ge- I beurt er met uw rente 1 niets. Stijgt de rente ver- Ider naar 11%, dan wordt luw rente 9%. Daalt de Irente weer tot 10%, |dan gaat uw rente bank 30 jaar lang de rente-schok ken op. Het nieuwe, verlaagde rente-tarief bij maandbetaling en gemeente-garantie is 8,5%. Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak een afspraak met de hypotheekadviseur van de Rabobank. Hij geeft u een advies op maat en kan u precies vertellen wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. Uw hypotheek bij de Rabobank is extra aantrek kelijk. want: De Rabobank betaalt voor u de taxatiekosten. De Rabobank verzorgt voor u het aanvragen van gemeentegarantie en neemt de kosten hiervan voor haar rekening. Bovendien kunt u bij de Rabobank: Bij hypotheken met vaste rente 10% boetevrij extra aflossen. De Rijksbijdrage voorfinancieren tegen het hypotheekrentetarief. geld en goede raad ZIERIKZEE - De kinderen van de Z.M.L. K.-af deling van de Beatrixschool te Zierikzee beleefden vorige week een heel fijn schoolkamp in Renesse. Dat blijkt overdui delijk uit de verslagen in de - bijzonder snel uitgebrachte - Kampkrant 1984. Dinsdagsochtends werden de beide klassen van Hilda de Groot-Mulder en van Theo Rid- dersma uitgewuifd bij het vertrek naar kamphuis „De Dreef" in Rêrfésse met vier onvergetelijke dagen voor de boeg. ZIERIKZEE - In het stadhuis te Zierikzee wordt dinsdag 2 oktober een extra raadsvergadering gehou den. Op de agenda staat één punt: het voorstel tot verkoop van het voorma lige schoolgebouw lagere technische school aan 't Vrije aan de woning bouwvereniging Beter Wonen voor de bouw van een komplex service woningen. De vergadering gebint om 17.00 uur. Reeds die eerste dag bood, na aan komst met verplichte zaken als bed den opmaken en koffers uitpakken, al heel wat fijne dingen, zoals een poppenkastvoorstelling over het weggelopen hondje Puppie. Reizen maakt hongerig en de eerste broodmaaltijd in „De Dreef" werd direkt dan ook alle eer aangedaan. Over de weersomstandigheden kon geen kwaad woord worden gezegd op die eerste kampdag en een middagje strand leek dan ook een prima idee. Uiteraard werden daar spelletjes gespeeld zoals „kwallenballengooi- en", „kreeft lopen", tekenen in het zand, ballen gooien en pionnen om ver Werpen. „Uit-eten" Doordat de Z.M.L.K.-leerlingen zich konden verheugen in de mede werking van enthousiaste vrijwilli gers, was het onder meer mogelijk heel luxe „uit eten te gaan bij Wim". Een etentje om met plezier op terug te zien met gezellig versierde tafels en met een menu, dat klonk als een klok: meloencocktail, tomatensoep, Hamburger Hawaï met boontjes, frietjes en gemengde salade en als toetje een ijsje met een poppetje en een chocladeschelp. Een volgend hoogtepunt van deze kampweek kwam de volgende dag met een bezoek aan het evenemen tenzwembad „De Roompot". Op weg daarheen was het echter even flink schrikken toen plotseling de voor ruit van één der bestelbusje het be gaf. Natuurlijk werd er snel hulp geboden en de kapotte auto kon in de tijd, dat de Beatrixschool-leerlingen zich in het zwembad amuseerden, worden hersteld. Het verblijf in „De Roompot" bete kende lekker zwemmen in warm wa ter, spelen in hoge golven, nadat de toeter was gegaan, fijn bruisen in een bubbelbad en met z'n allen van de glijbaan. 's Avonds werd er gegeten in het kamphuis: Macaroni met rode saus en sla en yoghurt toe. Na het eten ble ken sommigen nog energie genoeg te hebben voor een spelletje midgetgolf. Voor het naar bed gaan tenslotte, werd nog dolle pret beleefd toen bleek, dat de pyama van Theo Rid- dersma zat dichtgenaaid. Speurtocht De donderdag had een speurtocht door het bos op h'et programma. Het regende, maar dat deerde nauwelijks, want natuurlijk waren de regenjas sen meegenomen op reis. Aan de hand van kaartjes aan de bomen, kre gen de deelnemers allerlei moeilijke opdrachten uit te voeren, totdat ze ten slotte bij een schat belandden. Tben moest er natuurlijk worden ge graven en de vondst was een pot met schelpen. Terug in „De Dreef" bleek de war me maaltijd dit keer te bestaan uit andijvie stamppot en vla-flip toe. Een echte kampweek moet worden afgesloten met een bonte voorstel ling en dat gebeurde op deze donder dagmiddag met verkleedpartijen en fraai beschilderde gezichten en na tuurlijk met heel veel lol. Verder bood het programma dan sen en disco en om de beurt zingen voor de mikrofoon. De dag werd begoten met een bezoek aan „de kroeg" waar Ad en Annerieke trak teerden op „Sneeuwwitje". Op vrijdagochtend, de laatste dag van deze kampweek, moesten uite raard de kamers worden opgeruimd en de koffers worden ingepakt, maar de pret was toen nog niet ten einde. De bestelbusjes brachten de leerlin gen naar de haven van Scharendijke waar de groep zich inscheepte voor een tocht met de rondvaartboot. Voorafgaand werd nog een „Bonzodi ner" genuttigd, dat opmerkelijk veel smaakte naar frietjes. De boottocht was heel fijn: kijken over het water, meeuwen voeren en koffie of limonade drinken. Ontvangst Al volksdansend ontscheepte de groep zich aan het einde van de rond vaart. De bestelbusjes brachten de pupillen van Hilda en Theo weer te rug naar Zierikzee, niet naar huis, maar naar de Beatrixschool waar een ontvangstkomité van moeders wacht te met een fijne maaltijd: groente soep, pannekoeken en een appel toe. Dat de leerlingen van de Z.M.L.K.- afdeling van de Beatrixschool heb ben genoten van de Kampweek 1984, zal ongetwijfeld duidelijk zijn. Plattelandsvrouwen als mannequins RENESSE - Woensdagavond werd in het dorpshuis te Renesse, de eerste bij eenkomst in het nieuwe seizoen georganiseerd door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noordwelle en omstreken. Na de opening door de presidente, mevr. N. de Hamer-de Jager en de afhan deling van het huishoudelijk gedeelte, werd een modeshow verzorgd door Maison Marita uit Zierikzee onder leiding van mevrouw Vlegels, de eigena resse van de modezaak. Aan de show, waarvoor zeer veel be langstellenden waren, werd mede werking verleend door eigen leden van de afdeling. De make-up werd verzorgd door Lidy Blom en de haar- verzorging was in handen van Rianne Holm. De dames Corry Elenbaas. Hermien Schouw. Ans Padmos cn Rie Gilijamsc waren aktief als manne quin en Sophia Veerhoek trad op als ladyspeaker. Gezamenlijk zorgden alle mede werksters voor een vlotte modeshow, waarin de winterkollektie voor het seizoen 84/85 werd getoond. Kleding voor zowel de jongere als de oudere vrouw en in de maten 38 tot en met 44. Veel twee- en driedelige kombina- tics, gebreide mode cn mantels kre gen de belangstellenden voorgeschoteld. In de modelletjes werd veel gebruik gemaakt van bic zen en leergarnering, witte kraagjes en manchetten. Vooral de nieuwe mo dekleur taupe, veelal gekombineerd met rood en blauw, zowel in streep- als ruitmotieven en wol wit, was in veel van de kréaties gebruikt. Aan het slot van de show, die door de aanwezigen zeer enthousiast werd bekeken, was er voor alle mede werksters een bloemetje. De volgende bijeenkomst wordt ge houden op dinsdag 23 oktober in het dorpshuis te Scharendijke. De avond zal dan worden verzorgd door Tuin centrum Braber uit Renessa Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar 1 147.80; losse nummers f 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) I 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. i 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3