qy-fc. Dienstkring Deltakust eerste bewoner van Topshuis op Neeltje Jans Bruinisse volhardt in afwijzing DGD Zeeland Feest bij „Schouwse Poeletjes" wegens het tienjarig bestaan CAROLINE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Burgemeester Th. H. de Meester jubileert Koncert Demian-kwintet gaat niet door Autobedrijl Peuterspeelzaal Kerkwerve UW TAXATEUR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Voorzieningen Afscheid Vernederend Burgemeester Een kamermeerderheid vindt dat het rijk moet Na achttien jaar in dienst te zijn geweest bij de Op 16 oktober aanstaande zal burgemeester De herenploeg van handbalvereniging Delta opdraaien voor de kosten van zoetwatervoor- gemeente Duiveland nam het bode-echtpaar Th. H. de Meester een kwart eeuw het ambt Sport werd in de eerste bekerronde vernede- zieningen in Grevelingen. (Pag. 2). C. Bolijn tijdens een receptie afscheid. (Pag. van burgemeester bekleden. Een uitvoerig rend verslagen door afdelingsploeg DES '72. 3). gesprek. (Pag. 4). (Pag. 5). VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23600 WAARIN OPGENQMEN (1797 - 1889) Groot is de macht der traditie: door traditie kan men alles zijn, zelfs aanhanger van een richting die afke rig is van alle traditie. Mr. C. Bake Waterstaatstraditie verdwijnt uit Zierikzee ZIERIKZEE - Bij de dienstkring Zierik zee van Rijkswaterstaat aan het Haven park staat de boel al grotendeels gepakt, want volgende week wordt er verhuisd. Naar het werkeiland Neeltje Jans, waar het Dienstengebouw J. W. Topshuis zover gereed is dat het de nieuwe Dienstkring Deltakust kan ontvangen. Op de twee bo venste verdiepingen van dit gebouw wordt de nieuwe Delta-voorlichtingsex positie ingericht. Deltakust neemt de „natte" taken van Zierikzee over en krijgt er enige bij, waar onder als gloednieuwe beheer en onder houd van de stormvloedkering Ooster- schelde. Het merendeel van het Zierikzeese per soneel verhuist mee naar de nieuwe dienstkring op Neeltje Jaiis. Het zijn er 24 in totaal, bestaand uit kantoor- en buiten- personeel. De zeven overige personeelsleden (die bij de „droge" objekten betrokken wa ren), blijven datzelfde werk doen, maar onder een andere „baas": de „droge" Dienstkring Goes. Het kantoormeubilair voor de Dinestkring Deltakust wordt uitgeladen in het dienstengebouw J. W. Topshuis op het werkeiland Neeltje Jans. Deltakust kan bij de start van deze nieuwe dienstkring nog acht perso neelsleden gebruiken. Ing. henk Ver- hey, die van hoofd Dienstkring Zierikzee tot hoofd van Deltakust is benoemd, hoopt deze vacatures te kunnen vullen met mensen van de Deltadienst Zierikzee, die binnen af zienbare tijd wordt opgeheven. Hij is er gelukkig mee, dat „zijn" Zierik zeese personeel zo goed als „en bloc" meeverhuist naar Neeltje Jans. Voorbereiding op organisatie Deltakust start dus met 25 man, maar tegen de tijd van het gereed ko men van de stormvloedkering zal dat aantal geleidelijk uitvloeien. Hoe veel dat er zullen worden, zal blijken naarmate de voorbereiding rond personeels- en beheersorganisatie op dit punt vorderen. Verhey houdt zich daarmee nu reeds intensief bezig en heeft voor het nieuwe projekt stormvloedkering te maken met een veelheid van facetten die op dit werk betrekking hebben. „Er komt veel denkwerk aan te pas, omdat het uniek is", zpgt hij. Hij noemt als voorbeelden: hoeveel keer en waar moet er worden gepeild (zo als voor het inspekteren van de Oosterscheldebodem), waar precies hebben we opslagterreinen nodig (on der andere voor stortstenen van ver schillend formaat), wat voor materiaal en materieel hebben we no dig voor het onderhoud en tot welke hoeveelheid moet dat in voorraad zijn, hoe wordt de kommunikatie tus sen de verschillende personeelsfunk- ZIERIKZEE - Op 16 oktober aan staande is het 25 jaar geleden dat de heer Th. H. de Meester, burgemeester van Zierikzee, zijn loopbaan als bur gemeester Is begonnen. In de afgelo pen 25 jaar heeft de heer De Meester het burgemeestersambt uitgeoefend in Westkapelle, Markelo en Zie rikzee. In verband met dit jubileum zal op dinsdag 23 oktober een openbare re ceptie worden gehouden in het stad huis. Vanaf 16.30 uur wordt dan een ieder in de gelegenheid gesteld om de jubilaris persoonlijk te feliciteren. ties geregeld en kunnen die worden gekombineerd. In de nabijheid van het Topshuis komt in elk geval een enorm opslagterrein met loodsen en magazijnen, onder andere voor de grote inspektiekraan waarvoor keer plaatsen moeten komen op de dam men aan de beide einden van de kering. Beheerstaken Het overgenomen natte werk van Dienstkring Zierikzee gaat intussen Vervolg-pag. 2 ZIERIKZEE - Het aangekondig de koncert, dat het Demian- kwintet op maandagavond 1 okto ber in de Trouwzaal van het stad huis te Zierikzee zou geven, gaat niet door. Wegens ziekte van de altvioliste Carinne Blanken is het gezel schap genoodzaakt enkele koncer- ten, waaronder dat in Zierikzee, te schrappen. Advertentie treilauronl countryclub jjsaahn- Zaterdag 29 september vanaf 22.00 uur Live-optreden, zangeres BAR THE COUNTRY CLUB RENESSE 'I. Hoera voor ,.L)e Schouw se Poelet jes" in Kerkwerve. Meerderheid tegen toetreding BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse vol hardt in haar weigering tot deelname aan de Districtsge zondheidsdienst (DGD) Zeeland. Enkele maanden geleden sprak de raad zich al uit tegen deze DGD; don derdagavond werd de raadsleden door het kollege van b. en w. in overweging gegeven op dit besluit terug te ko men nu over een aantal onderdelen wat meer duidelijk heid was ontstaan, volgens het kollege. Zeeland de gemeenten dwingend wordt opgelegd. Met de thans verkre gen informatie achtte hij het echter zinnig zich daar als raad maar niet meer tegen te verzetten. De burge-- meester waarschuwde in dit verband voor de hoge extra kosten, die het niet deelnemen aan de DGD voor Bruinisse met zich kan meebrengen. .Verschrikkelijk gesjoemel" Dr. W. F. M. Vonk (AB) zag het ver schil tussen nu en enkele maanden geleden niet zo en voelde zich op een oneigenlijke manier onder druk ge zet. CDA-woord voerder N. Meeuwsen sprak over een „verschrikkelijk ges joemel" en vond dat het gemeente bestuur bij eventuele toetreding in elk geval de voorwaarde moest in bouwen dat een en ander budgetair neutraal voor de gemeente 2al blijven verlopen. De toezegging, dat die voorwaarde zwart op wit zou worden vastgelegd, kreeg hij van de voor zitter. Wethouder H. Schot, net terugge keerd van een verhelderende verga dering betreffende de DGD, was het roerend met de raad eens, dat ten aanzien van die toetreding nogal vreemde ontwikkelingen waren te signaleren. Zo verwees hij naar het benaderen van het personeel van de Schoolart- sendienst, dat voorgeschoteld zou hebben gekregen dat de rechtspositie in gevaar zou komen bij een halve DGD. De Schoolartsendienst, zo liet Schot weten, is inmiddels onderge- Vervolg pag. 2 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Twee raadsleden, te weten A. J. Bal en M. Houkamp (beiden lijst Van der Velde) waren het met de beide wethouders en met burgemeester T. C. Hekman eens, dat er eigenlijk niet veel anders opzat dan - onder dwang - „ja" te zeggen tegen de opgelegde toetreding tot de DGD. Dit resulteer de in de vier stemmen voor het kolle- gevoorstel, met zeven stemmen tegen van de fraktieleden van SGP, CDA en Algemeen Belang. Ondanks het feit, dat het kollege dit keer aanzienlijk meer haar best deed de raadsleden over de streep te krijgen dan tijdens de eerste maal, dat het DGD-voorstel aan de' orde kwam, bleef dus de meerderheid van de raad tegen. De raadsvoorzitter er kende, dat de toetreding tot de DGD Veilig de Winter in? Laat gratis uw banden kontroleren Gelding van 1/10-6/10 Haai die A.L.G. pas!! EÜ3 Q DAIHATSU Calandweg 51 4301 LX Zierikzee Tel 01110-4457 KERKWERVE - Het was feest donderdagochtend op peuterspeelzaal „De Schouwse Poeletjes" in Kerkwerve. Het tienjarig bestaan werd op bijzonder aardige wijze gevierd met de peuters en de leidsters onderling. Geen officiële toespraken, terugblikken en toekomstverwach tingen, maar lekker fijn feest vieren met versierde mut sen, vrolijke liedjes, een poppenkastvoorstelling en een heerlijk etentje op school. peuterspeelzalen in de regio, destijds ook tot stand gebracht door initia tief van een groepje moeders uit Kerkwerve en Noordgouwe. Ina Clement, die ook reeds tien jaar leidster is op de „Schouwse Poele tjes" laat desgevraagd weten, dat de peuterspeelzaal in die beginperiode Vervolg pag. 2 ,,^oor een groot feest met genodig den was toch geen geld", vertelt bestuurslid Margreet van Cleef en bovendien leek het de enthousiaste leidsters Mattie Zcijler en Ina Cle ment ee prima idee om het tienjarig bestaan met de kleuters zelf te vieren. „De Schouwse Poeletjes" kwamen donderdagochtend derhalve een uurt je later, dit keer zonder een eigen d rinkbekertje, want voor een trakta tie zou gezorgd worden. Juffrouw Mattie wist haar pupillen meteen te inspireren tot een feestlied, waarbij met veel inzet ook enkele instrumen ten werden bespeeld. Aan juffrouw Ina was het vervolgens de beurt om de feestgangers te trakteren op limo nade en een cakeje met brandend kaarsje. Eén van de hoogtepunten deze och tend werd uiteraard de poppenkast voorstelling van Jan Klaassen en Katrijn en hun hondje Bello. Anja van der Bijl uit Zonnemaire stelde haar poppen aan de peuters voor en verzorgde vervolgens een aardig sketchje met deze hoofdrolspelers in de poppenkast. Het publiek luisterde geboeid en zeer meelevend toe. Ka trijn bleek tot slot een verrassing in petto te hebben: zij had in haar mandje voor alle peuters een mooie bloem bij zich, geen gewone bloem, maar één die krentjes bevatte. Anja van der Bijl mocht aan het einde van de poppenkastvoorstelling als dank voor haar optreden een fraaie plant in ontvangst nemen. De tienjarige peuterspeelzaal in Kerkwerve werd, zoals vrijwel alle van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland Is/IBElJS/nE; KOBPL-H Breda 076-222511 Bergen op Zoom 01640-41900 Etten-Leur 01608-16550 Roosendaal 01650-40150 Haamstede 01115-1224 Verwachting tot zaterdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en mogelijk regen; minimumtemperatuur omstreeks 10 graden, middagtemperatuur onge veer 17 graden; matige zuidoosten wind, kracht 3, aan de kust af en toe vrij krachtig, 5. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 2 okt.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: west 5 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: west 5 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 29 sept. Zon op 7.37, onder 19.21 Maan op 13.30, onder 21.28 30 sept. Zon op 6.39, onder 18.19 Maan op 13.50, onder 21.05 1 okt. Zon op 6.41. onder 18.17 Maan op 14.57, onder 21.55 Eerste Kwartier: 1 okt. (22.52) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 6.45 18.52 0.|0 12.26 29 sept. 30 sept. 1 okt. 6.16 6.48 18.30 19.22 0.29 12.08 12.57 Doodtij: 4 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er is morgen veel bewol king en er kan wat regen vallen. De ♦emperatuur daalt in de komende nacht tot ongeveer 10 graden. In de middag komt het kwik op circa 17 graden te liggen. De wind is zuidoostelijk, in het binnenland matig en aan de kust af en toe vrij krachtig. Zondag en in dc eerste helft van de nieuwe week zijn de regenkanscn groot. De middagtemperatuur blijf tongeveer op hetzelfde niveau.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1