NIEUWS OP WIELEN Rijbewijs behalen via video-beeldplaatsysteem André Hazes wil stunten in sportpaleis 2emfase Ifalibefaar Volvo '85 show bij Noordhoek Tamara van Eenige en Jürgen Verwoerdt winnen een fiets Optreden Caroline in The Country Club te Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 28 september 1984 Nr. 23600 11 Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur; woensdag soos voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur met vanaf 21.30 uur live optreden formatie „The Mo"; zondag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharcndijkc Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spel- lenavond. De Kêête, Nieuwerkcrk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. Nieuwste snufje bij theorielessen: ROTTERDAM - Zaterdag 29 septem ber moet voor André Hazes een gedenk waardige dag worden in zijn loopbaan. Dat is iets wat de 33-jarige volksheld zich pertinent heeft voorgenomen. Voor de tweede keer verzorgt Hazes in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy' een gala-optreden. „Op zich is het natuur lijk een behoorlijk risiko, want het pu bliek gaat garandeerd vergelijken met het eerste gebeuren op 25 maart 1983", denkt André Hazes. „Dat was een avond om nooit meer te vergeten, maar ik moet me wel vreselijk vergissen wil dat nu ook niet het geval zijn. Mijn tweede programma zit vol met stunts, waarvan ik overigens nog niet veel kwijt wil. Diegene die ze mee wil maken, die moet maar komen". Toch wil Hazes wel een paar dingen verklappen. Net als de eerste keer verzorgt Donna Lynton het voorprogramma. „Dat was vorig jaar geweldig. Op veler verzoek komt zij nu terug". Verder is nagenoeg de hele cast van het televisieprogramma „Zoals U wenst, mevrouw" van de partij en is de voltallige selektie van Feijenoord ere gast van de Amsterdamse zanger. „Ik mik erop. dat hetzelfde heerlijke sfeertje van mijn eerste Ahoy'-happe- ning ook nu weer zal verschijnen. Ik denk dat er nog zoveel Hazes-fans zijn, dat dat wel gegarandeerd is", vertelt hij. De Amsterdammer heeft de produktie van het tweede Ahoy'gebeuren overi gens in handen gegeven van „Peter Pro ductions", zodat hij de zorgen daaromtrent in ieder geval niet aan zijn hoofd heeft. „Ik breng een paar van mijn grootste hits. maar daarnaast zing ik ook een groot aantal nieuwe nummers, waarvan ik verwacht, dat er enkele bin nenkort ook op de plaat zullen verschij nen". legt André Hazes uit. Het Ahoy:optreden zal voor een gedeelte ge bruikt worden voor de nieuwe serie tele visieprogramma's. Italiaans Binnenkort komt Hazes met een ge heel nieuw aspekt van zijn veelzijdig heid. In de eerste maanden van het komende jaar gaat Hazes met zijn vaste producer Tim Griek werken aan de reali satie van een elpee in het Italiaans. „Ik vind het een schitterende taal. Ik weet zeker, dat mijn Italiaans de men sen lekker in de oren zal klinken". In ok tober verschijnt evenwel eerst nog een nieuwe Nederlandstalige elpee, waar voor Hazes alle nummers inmiddels ge reed heeft. Tijdens het Ahoy^optreden zullen ze aan een laatste test onderwor pen worden. De opnamen staan in de eerste week van oktober op het pro gramma. Het zijn overigens drukke tij den voor de zanger, wiens populariteit nu reeds volle drie jaar duurt. Naast de realisatie van de nieuwe el pee, het grote optreden in Ahoy' en de opnamen voor een nieuwe serie tv- programma's heeft hazes ook nog de beslommeringen van zijn eigen ar- tiestenburo Meivin Produkties. „Af en toe wordt ik wel een beetje gek van al die drukte, soms denk ik wel eens bij mezelf „werd het maar eens een beetje minder", maar dan realiseer ik me di- rekt erna, dat dat natuurlijk dom ge praat is, want tenslotte heb ik er eerst keihard voor moeten werken om het zo ver te brengen. Dus hup. vooruit met de schuit, doorgaan André", konstateert hij. Overdreven Naast alle druktes heeft André Hazes ook nog do besognes aan zijn hoofd naar aanleiding van een uit de hand gelopen verjaardagsfeestje. Eind juni liep het feestje danig uit de hand, zeker toen hij door de Baarnse politie op een aantal ra ke klappen werd getrakteerd, klappen waarvan de sporen nog steeds duidelijk zichtbaar zijn. Een fiks litteken onder de donkere krullenbos spreekt boekdelen. „Er wer den de meest wilde verhalen verteld, maar het kwam er op neer, dat alles vre selijk werd overdreven. Een ruzie tussen enkele feestgangers en enkele baldadige jongeren uit de omgeving werd me per soonlijk noodlottig. De zaak is nog steeds in behandeling bij de rijksrecher- ce. Ik hoop in ieder geval in het gelijk gesteld te worden. Ik heb dit persé niet verdiend. Ik ben er weken van onderste boven geweest en nog laat het gebeuren me niet los, maar ik blijf maar op een goede beslissing hopen". Al met al is André Hazes een bijzonder druk baasje. Dat onderschrijft zijn goed gevulde agenda nog eens extra. Tbt eind 1985 staat die boordevol met optredens. „Ik heb nauwelijks tijd om me met an dere zaken bezig te houden, maar ik pro beer toch al mijn plannen tot uitvoer te brengen. Daar komt straks nog bij, dat Danny de Munck waarschijnlijk wordt ondergebracht bij mijn productiemaat schappij. wanneer hij niet meer door de arbeidsinspektie kan worden achter volgd. Het ligt dan in de bedoeling, dat we samen nummers gaan brengen. Ik kijk er enorm naar uit om met mijn jeugdige stadgenoot de planken op te gaan. maar voorlopig ga ik eerst de laatste hand leggen aan mijn gala optreden in Ahoy'. Dat is nu het allerbe langrijkste. Dat moet een sukses wor den. enne dat wordt het ook", besluit de volksheld. ZIERIKZEE - Velen van ons zullen zich nog herinneren dat tijdens de vie ring van Koninginnedag 1984 een bal lonnenwedstrijd werd georganiseerd door de Zierikzeesche Oranje Vereni- RENESSE - In zijn streven om ook gedurende de maanden, dat Renesse niet uitpuilt van de toe risten, de nodige aktiviteiten te ontplooien, orga niseert Louis Rijstcnbil, eigenaar van Bar The Country Club, aanstaande zaterdag 29 september een optreden van zangeres Caroline in deze bar. De zangeres, die vooral bekendheid kreeg met haar single „Nr. 10" over het voormalige Ajax- idool Willem Kieft. begint haar optreden in de Re- nesser bar omstreeks tien uur. Verdere bekende singles zijn „Joey" en „Jij Nam Mijn Hand" Het ligt in de bedoeling, dat er met flinke regelmaat live-optredens in The Country Club gehouden zul len worden. Tijdens deze autoshow zijn de Volvo 340 Diesel en de Volvo 240 met een lichtmetalen 4-cilindermotor van binnen en van buiten te bezichtigen. Maar ook het nieuws in de 740- en 760-serie van Volvo komen daar aan de beurt. Toen Tamara haar fiets kreeg overhandigd, bleek deze op een goed moment te komen. Ze is namelijk op 1 december jarig en had als kado een nieuwe fiets gevraagd. Het moest dan wel een soort opoe-fiets zijn, tiiet zoéén als die van haar moeder. Het kon dus niet beter. Op de foto staat Tamara trots met haar nieuwe fiets in haar handen, naast haar moeder (links). Geheel links staat Tamara's vader met naast hem haar oma. Rechts staan de heren T. C. J. Simmers en H. F. van Hemert van de Zierikzeese Oranje Vereniging. gen waaruit de kursist het vervolg kan bepalen: wordt de vraag fout beantwoord, dan ver schijnt inderdaad het ge volg van de foute beslissing op het scherm. Wordt het goede ant woord gegeven, loopt de beeldplaat „gewoon" door. En dit zo zes lessen lang. Enthousiast De eerste leerlingen Op basis van het beeldplaatsysteem is een volkomen nieuw lesprogramma in elkaar gezet, met de titel „Vei lig op de weg", gemaakt in overleg met het Direc toraat Verkeersveilig heid van het ministerie van Verkeer, de Ver keersscholen van Rijks- en gemeentepolitie en een groot aantal andere instanties. Bij de beeld plaat hoort verder nog ging. Omstreeks vier uur 's middags werden vanaf het parkeerterrein aan de Scheldestraat een enorm aantal ballonnen losgelaten, met daaraan een kaartje. Op dat kaartje moest de naam en het adres van de deelnemer worden geschreven. Voor de jongen en het meisje, wiens ballon de grootste af stand zou hebben afgelegd, stond dan als prijs een nieuwe fiets klaar. Helaas had het bestuur van de Zierik zeesche Oranje Vereni ging geen tijd meer om de uitslag van die bal lonnenwedstrijd nog voor de vakanties be kend te maken. Dat ge beurde daarom pas deze week. Van de grote hoeveel heid kaartjes werden er uiteindelijk maar acht teruggestuurd door de vinder. Ze kwamen uit alle richtingen. De alge mene gedachte op die middag van Koninginne dag was dat de wind, die toen uit het noordoosten kwam, de meeste ballon nen in de richting van de Noordzee zou drijven om daar spoorloos te ver dwijnen. Het bleek in derdaad waar dat in het begin die richting werd gevolgd, want de eerste kaartjes kwamen terug uit Engeland. Maar mis schien heeft de wind zich in de hogere luchtlagen gedraaid, want later kwamen er ook kaartjes uit Noord-Frankrijk en zelfs Zuid-Duitsland. Omdat de lan dingsplaatsen van de ballonnen in verschillen de richtingen lagen, was het voor het bestuur van de Oranje Vereniging nog een hele puzzel om te bepalen welke ballon uiteindelijk de grootste afstand had afgelegd. Uiteindelijk kwam men er uit; gebleken was dat de ballon van Tama ra van Eenige uit de Vla- kestraat 34 en die van Jürgen Verwoerdt uit de Wielingenstraat 44 de grootste afstand hadden afgelegd. De ballon van Tamara kwam terecht in Herbrechtingen (West- Duitsland) en die van Jürgen in Langport (So merset in Groot-Brittan- nië). Maandagavond werden de fietsen over handigd aan de beide overgelukkige winnaars. Ook Jürgen Verwoerdt was bijzonder in zijn sas met de gewonnen fiets. Vooral omdat hij, volgens zijn zeggen, helemaal geen fiets had. ,,Ik fiets wel eens op die van mijn moeder, maar zelf heb ik er niet een". Dat duurde echter niet zo lang meer, want de twee bestuursleden van de Oranje Vereniging overhandigde hem ook een nieuwe fiets. Omdat zijn fiets nog in de verpakking zat, poseert hij voor de fotograaf even met de fiets van Tamara. Zijn vader en moeder kijken lachend vanuit de deuropening toe. ZIERIKZEE - Regeren is vooruit zien. Dat gaat zeker ook op in de we reld van de rijschoolhouders, die gekonfronteerd worden met de intrede van (veel) elektronica bij het geven van theorielessen. De computer, de chip, video en t.v.-scherm deden al hun intrede, daar is pas de nieuwste audio- videotechniek bijgekomen: de beeldplaat. Als eerste rijschool op Schouwen-Duiveland heeft autorijschool „Scaldis" deze geavan ceerde apparatuur in ge bruik genomen en verzorgt daarmee de the orielessen in „De Licht boei" in de Poststraat. Uiteraard voor de eigen leerlingen, maar ook an dere belangstellenden zijn welkom in de Poststraat, bijvoorbeeld om de kennis op te frissen. John Meesters, eige naar van Scaldis, vertelt de nieuwe apparatuur te hebben aangeschaft, om de theorielessen aan trekkelijker te maken, en „dus" beter, en even eens om het mogelijk te maken eerder het fel be geerde rijbewijs te kun nen halen. Want met de beeldplaat is het moge lijk een volledige kursus te volgen met zes lessen van één uur. Na elke les wordt er een klein tenta men afgenomen via het druktoets-systeem, en aan het eind van de kur sus twee maal zeventig vragen, volgens het offi ciële C.B.R. systeem: de bekende dia's. Eerst theorie Zoals wellicht bekend is het sinds begin '84 ver plicht eerst het theorie examen af te leggen, waarna er pas praktijk- examen kan worden af genomen. Dit theorie examen wordt afgeno men via het ja-of-nee systeem, waarvoor druk- toetsen worden ge bruikt. Meesters zegt uit de praktijk te weten dat theorielessen doorgaans uiterst saai verlopen en het minst aantrekkelijk deel van een rijoplei ding vormen. Via de beeldplaat worden nu alle onderdelen van theorie-en praktijk nauw met elkaar verwe ven tot een aantrekkelij ke leerstof. Op een t.v.-scherm ver schijnt een lesauto in di verse situaties die kan worden stilgezet. Vervol gens verschijnt er op het scherm een aantal vra- Scaldis-eigenaar John Meesters demonstreert hier het nieuwste snufje op theorieles-gebied van het autorij den: de beeldplaat. Op het t.v.-scherm is goed te zien dat de kursist vragen krijgt voorgeschoteld. van Scaldis, die inmid dels al bezig zijn om op deze manier de theorie van het autorijden te le ren, reageren op dit nieuwtje bijzonder en thousiast, volgens Meesters. Verder ver loopt de kursus sneller dan voorh,een hetgeen in houdt dat de leerlingen éérder het theorie- -examen kunnen afleggen en dus uiteindelijk ook eerder het rijbewijs kun nen behalen (dus goed koper uit zijn). een uitgebreid kur- susboek. Het totaal is een kur sus, die verder gaat dan de normale theorie: ook zitten er lessen in over rijden in de bergen, rij den met sneeuwkettin gen en het rijden met een caravan. Voor de in- struktéurs is ér ook een plus-punt: ze hebben minder voorbereiding nodig voor de lessen. De beeldplaat doet het werk! BURGH-HAAMSTEDE - Wie is geïnteresseerd in het nieuws dat Volvo in 1985 te bieden heeft, kan daarvoor nog tot zaterdag 29 september terecht bij autobedrijf Noordhoek, Burghseweg 74 te Burgh- Haamstede.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11