Leden schoolvereniging vragen om beleidsplan Bietencampagne van start Hoogste punt bij uitbreiding basisschool Sirjansland Ontsluitingsweg bij Haamstede eerstkomende jaren van de baan DE ZIERIKZEESCHE COURANT Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bodemsanering Klachtenburo Gezondheidszorg Aardgasaansluitingen Verrassende winst Met de bodemsanering is de komende drie in Goes werd vrijdag het Informatie- en Klach- In het buitengebied van Brouwershaven zullen Het HSD heren hockeyteam boekt een kleine, jaar in Zeeland volgens een globale schatting tenburo over de Gezondheidszorg in gebruik 73 zogenaamde onrendabele woninge/i op het maar verrassende overwinning op het naar de ruim f 45 miljoen gemoeid. (Pag. 2) genomen. (Pag. 2) aardgasnet worden aangesloten. (Pag. 3) vierde klas gedegradeerde Barendrecht. (Pag. 4) DINSDAG Zo SEPTEMBER 141ste jaargang Nr. 23598 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Inzicht is aanpassing en plooibaarheid, in oneindig heid van afwisseling. Krishnamurti Verschil van inzicht tussen bestuur en leden van Vereniging Bevordering Christelijk Schoolonderwijs Zierikzee over openheid inzake beleid en mogelijke fusie MAVO-afdeling ZIERIKZEE - De jaarlijkse ledenvergadering van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Schoolonderwijs te Zierikzee werd maandagavond gehouden in de aula' van de Christelijke Scholengemeenschap voor MAVO-LHNO te Zierikzee. Op enkele punten verliep deze vergadering evenwel minder glad dan menigeen voor af had verwacht. Het ontbreken van een duidelijke begroting voor het komende jaar met daarop een toelichting op het te voeren bestuursbeleid, alsmede de vraag of het bestuur wel voldoende initiatieven ontwikkelt om de Christelijke Scholengemeen schap met een zelfstandige MAVO-afdeling in de toekomst te laten voortbestaan, Wa ren de twee belangrijkste onderwerpen van gesprek. Bij de behandeling van beide on derwerpen bleek, dat een aantal aan wezigen er een duidelijke andere visie op nahielden dan het bestuur van de vereniging. Naar aanleiding van het agendapunt „Vaststelling fi nanciële jaarstukken 1983" pleitte de heer W. Geene voor het instellen van een schriftelijke beleidsvisie van het bestuur op het financieel rei len en zeilen van de vereniging voor een komend jaar, in de vorm van een begroting met daarbij een toelich ting: „Wanneer een dergelijk stuk vóór de ledenvergadering wordt gestuurd naar de leden, dan leidt dat wellicht vanuit de vergadering tot het doen van suggesties ten aanzien van de besteding van de beschikbare gelden. Men kan dan meedenken over het te voeren beleid". Voorzitter C. Bij de Baate atten deerde de aanwezigen er echter op dat de leden van het bestuur „dit werk er maar bij doen. Er gaat zeer veel tijd zitten in het nu gelanceerde voorstel. Bovendien kan het bestuur tussen tijds door oorzaken van buitenaf ge dwongen worden om tussentijds een wijziging in het voorgestelde beleid door te voeren". Deze argumentatie was volgens de heer Geene echter geen beletsel om niet aan zijn ver zoek te voldoen. Hij werd daarin ondersteund door de heer A. M. P. van der Schelde: „Het moet toch een kleine moeite zijn voor het bestuur om ten behoeve van de najaarsvergadering van sep tember 1984 een begroting op te stel len voor 1985". De heer Van der Schelde poneerde zelfs de stelling dat het bestuur zijn inziens grote moeite heeft met het naar de leden toe komen met bepaalde informatie. Hij noemde dat een jammere zaak. In zijn antwoord ging de heer Bij de Vaate in de richting van een vertrou wenskwestie: „U heeft een bestuur aangesteld om volgens de statuten dergelijke zaken gedurende een vast gestelde periode te regelen". Heel zinnig Ook de heer W. Bontkes gaf te ken nen het niet met de bestuursvisie eens te zijn: „Een beleid moet bespreekbaar zijn naar aanleiding van een begroting. Wijzigingen tus sentijds zijn er altijd wel. Maar het uitbrengen van een begroting en een beleidsvisie naar de leden toe blijft .desondanks een heel normale zaak. Ik vind de gestelde vraag dan ook heel zinnig". Voorzitter Bij de Vaate trachtte wat water bij de wijn te doen met het voorstel de zaak binnen het bestuur bespreekbaar te maken. Dat was voor de heer Van der Schelde evenwel niet voldoende; „Want dan zijn we weer een jaar verder. Ik heb deze zaak vorig jaar al aangesneden als lid van de kaskommissie en daarop toen geen bevredigend antwoord gekre gen. Wie schetst evenwel mijn verba zing toen ik de volgende morgen wel een schriftelijke bevinding van het bestuur in mijn brievenbus vond, waarin een beschouwing werd gege ven door het bestuur op de vragen die de avond ervoor in de algemene le denvergadering werden gesteld". Duidelijk werd daarna gesteld dat in de ledenvergadering het besluit kon worden genomen dat vanaf he den een begroting met toelichting op het beleid dient te worden uitge bracht. Om de zaak eerst weer mee terug te nemen naar het bestuur werd als overbodig beschouwd. De laatste poging van de heer Bij de Vaate om een dergelijke snelle ont wikkeling tegen te gaan: „We moeten toch eerst bezien in hoeverre een en ander haalbaar is?" werd na zeer kortstondig overleg op bestuurlijk niveau teniet gedaan. Op de vraag van de heer Bij de Vaate, ging de le denvergadering akkoord met de toe zegging dat een volgende keer een begroting zal worden gegeven, na aangeven uit de vergadering, een be leidsplan in de vorm van een toelich ting op de begroting. Voldoende initiatieven? Tijdens de rondvraag kwam, op aangeven van de heer Bontkes, een geheel andere zaak aan.de orde. Hij wilde graag weten of het bestuur vol doende initiatieven ontplooit om te komen tot het behoud van een Vervolg i SIRJANSLAND - Vorige week werd bij de uitbreidingswerkzaamheden aan de basisschool te Sirjansland het hoogste punt bereikt. Dat was vol doende reden om de vlag in de top te hijsen. De school, die na 1 augustus IMS5 als basisschool voor kinderen van 4 tot 12 jaar moet gaan funktio- neren, wordt daarom nu uitgebreid om over voldoende ruimte voor alle groepen te kunnen beschikken. De uitbreiding omvat de bouw van een speelwerklokaal en een gemeen schapsruimte, naast de bestaande twee lokalen. Ook komt et een nieu we ingang, gelegen aan de Grevelin- genstr'aat, en leerlingenbergingen en een personeelsruimte, een nieuwe toiletgroep en een c.v.-installatie voor het gehele gebouw. Kommissie RO adviseert weg niet aan te leggen Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZtiE - Deze week is in Zuidwest-Nederland de suikerbietencampagne van start gegaan. Al geruime tijd is men op verschillende plaatsen, zoals op bovenstaande foto in de omgeving van Serooskerke, bezig met het rooien van de bieten. Voor de weggebruikers betekent deze campagne een periode van opletten: niet alleen voor wat betreft wegge deelten. die door de klei soms spekglad worden, maar ook vanwege het bietenvervoer met behulp van langzaamrij- dende traktoren en het vrachtwagenvervoer. Hierdoor kan in sommige gevallen een lange rij langzaamrijdend verkeer voorkomen op de wegen. De campagne zal in de loop van december weer afgelopen zijti. BURGH-HAAMSTEDE - De ontsluitingsweg tussen Burgh en Haamstede komt er de eerstvolgende jareh niet. Sekretaris J. W. de Jonge van de gemeente Wester- schouwen deelde tijdens de vergadering van de kommis sie ruimtelijke ordening mee dat het kollege op dit moment niet bereid is de raad een bestemmingsplan aan te bieden, waarin de weg voorkomt. Ook de kommissie leden vonden het niet noodzakelijk dat de ontsluitings weg er op korte termijn komt. De Jonge: „Maar, we moeten er wel voor zorgen dat de besturen na ons niet belet worden om de weg alsnog aan te leggen. Daarom hebben we een alternatief. We bestemmen het gebied agrarisch zonder bebouwing. Als de weg toch nog wordt aangelegd, dan hoeft de bestemming alleen maar te worden gewijzigd in agrarische bestemming met bebouwing". Mevrouw M. van Oosten-Snoek van het adviesbureau RBOI merkte op dat de ontsluitingsweg alleen nood zakelijk is als er in de kern Haamste de teveel verkeersoverlast is. „Het probleem is: wat gebeurt er straks met de Kraaijesteinweg. Wordt dat een dammenweg of niet. En zo ja, mo gen er dan nog wel aansluitingen op die weg zijn? Daarom is het goed om voor de toekomst de mogelijkheid voor de ontsluiting open te houden", aldus de stedebouwkundige, me vrouw Van Oosten. Karolingische burcht De kommissie behandelde de voor bereiding van het bestemmingsplan Karolingische burcht en het rapport met de verschillende inrichtingsvari anten, opgesteld door het RBOI. J. C. Hendriksc (PvdA) zei dat zijn fraktie in het verleden al eens bezwa ren had geuit tegen de ontsluitings weg. „De noodzaak ervan is nog niet zo aangetoond," meende hij. „Ik denk dat onze bewoners er niet zo veel behoefte aan hebben, alleen in de nieuwbouw misschien". Ook L. Ticlcman (CDA) was tegen de komst van de weg. Hij dacht dat met een verdere verbetering van de Dale- boutweg en de Zandweg de afvoer van het verkeer al behoorlijk kon worden opgevangen. Ontwikkelingen Het inrichtingsrapport van het RBOI geeft voor de Karolingische burcht verschillende mogelijkheden aan. Het rapport dient er voor om te trachten de ontwikkelingen in dat ge bied te kombineren. „We moeten er voor oppassen dat de ontwikkelingen voor de langere termijn niet worden geblokkeerd door ontwikkelingen op de korte termijn", zei mevrouw M. van Oosten. Volgens haar kunnen de plannen van de heer P. J. Landegent voor een landbouwmuseum en een kinderboerderij goed worden gekom- bineerd met het bestemmingsplan. J. van den Berge (RU) was er een beetje bang voor dat de kinderboerderij middenin de kern (ingang Leliëndale- weg) extra verkeersdrukte aan zal trekken. „In Renesse trachten we juist de aktiviteitèn buiten te kern te houden, maar in Haamstede en Burgh halen we ze binnen de kern. Ik wil ervoor waarschuwen dat we daar geen grote verkeersdrukte krijgen. Die Burghseweg zal nog een ver keersprobleem worden", meende Van den Berge. „Maar, begrijp me goed, ik ben niet tegen de kinderboerderij op zich". Mevrouw Van Oosten voerde aan dat de kinderboerderij binnen de kern moet komen, omdat deze anders niet funktioneert. Wat de verkeers drukte betreft was zij niet zo pessi mistisch. „Dat zal wel meevallen. De mensen zullen voornamelijk met kin derwagens en fietsen komen. Extra drukte zal een kinderboerderij niet geven. De mensen waren toch wel ge komen, ze zoeken immers wat". Dr. H. J. van Zuijlcn (VVD) vond dat een kinderboerderij bij een par- tikulicr niet in juiste handen is. „Een kinderboerderij beoogt geen winstbejag en heeft het hele jaar een goed toezicht nodig, 75% van het jaar zal de boerderij door de eigen bevol king worden bezocht. Ik heb er uit voerig met Landegent over gesproken en ik heb van hem begre pen dat zijn voorkeur naar het land bouwmuseum uitgaat". Tieleman vond het geen bezwaar dat een parti- kulicr een kinderboerderij runt. Hcndrikse zag de komst van een der gelijke boerderij niet als een versto ring van de waarde van het gebied. DORDRECHT - „Hollandse mun ten en penningen uit de tijd van Wil lem van Oranje" is de titel van een tentoonstelling die van 22 september tot en met 25 oktober 1984 in museum van Gijn in Dordrecht wordt gehou den. Het grootste gedeelte van deze kollektie munten is destijds in Dor drecht vervaardigd. Aanleiding van deze tentoonstelling is de Willem van Oranje-herdenking 1984. WA> ffih Pt BiJ.r Verwachting tot dinsdagavond: Afnemend buiig Half tot zwaar bewolkt. Vooral in de nacht en ochtend nog enkele bui en; minimumtemperatuur rond 8 en middagtemperatuur omstreeks 15 graden. Matige, aan de kust af en toe vrij krachtige westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 29 sept.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: z.west 4 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 407o Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: z.west 3 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 26 sept. Zon op 7.32, onder 19.27 Maan op 9.04, onder 20.19 27 sept. Zon op 7.34, onder 19.26 Maan op 10.34, onder 20.38 Eerste Kwartier: 1 oktober (22.53) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 26 sept. 5.08 16.35 10.18 22.46 27 sept. 5.43 17.26 11.07 23.29 Springtij: 27 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer blijft on bestendig, maar wel zal de buiigheid in de loop van de dag afnemen. De middagtemperatuur ligt rond 15 gra den. In de komende nacht daalt het kwik tot omstreeks 8 graden. De wind is westelijk, in het binnen land matig en aan de kust af te toe vrij krachtig. Een depressie boven het Skagerak verplaatst zich langzaam naar het noorden van de Noordzee, terwijl een rug van hoge luchtdruk zich over de Britse eilanden naar het oosten ver plaatst. Deze rug van hoge luchtdruk zal de buiigheid in ons land geleide lijk doen afnemen. Er komt vooral later op de dag ook wat meer zon. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1