jaard trekt tuwse duinen s# Zeeuwse reis voor bejaarden Oosterland MEDEWERKER/-STER Zierikzeesche Nieuwsbode JUttniut ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i r 21 september 1984 Nr. 23596 3 de ploeg een stuk vlugger. De werknemers van het aanne- |opt een paard an eigenaar J. Een ver- i wel op de ak- Irijf Herik b.v. jkswaterstaat, aamheden aan jstschuttingen, afrasteringen. d zonder zadel en in positie. Alleen als |it loopt Fonteine er naast. Lachend: .Anders glij ik eraf, hè." Pensioen Voor Van de Velde uit Renesse is het vandaag zijn laatste werkdag. Volgende week wordt hij 65 jaar en gaat hij met pensioen. Hij is ruim 38 jaar in dienst geweest van Rijkswa terstaat. De laatste jaren werkt hij bij de dienstkring Zierikzee. „Wat vertellen? Nou, nee, ik ben niet zo verhalerig, hoor," zegt hij beschei den. De mannen van Herik hebben pret. „Morgen trakteert hij," roepen ze. „Ja", grijnst Van de Velde, „op zandkoeken" en hij schatert het uit. id mag het Zeeuwse trekpaard Niska weer naar huis. Zijn be- ine moet bij nat weer de schrijlingse positie innemen. Anders ee. Alle belangstellen- aar en ouder zijn van De bijeenkomst be- MSTEDE llekte oor het PIT. die in de t 15 september is ge- 897,20 opgebracht, bfsters en kollektanten ijk dank gezegd voor bema-avond iezaal van de Gerefor- ield ds. O. C. Kers sen inleiding over het on- irkomst". ins niet laten afleiden voorspellingen over de atste dagen, maar ons louden op de weder- ristus." AJdus de spre- deelten uit de Bijbel, de staat Israël gespro ken. Een aantal vragen werden daar na in de kleine kringen besproken, waaiTia het gesprek plenair werd voortgezet. De hele avond stond in het teken van het thema; mevrouw Silvis-van de Fange opende met Psalm 90, waar na zij ook enige gedichten voorlas, die op het onderwerp betrekking hadden. In de pauze werd een brief onderte kend. gericht aan Dr. V N. Beletski, ambassadeur van de USSR, om te pleiten voor de vrijlating van V. Kf>- koerina en A. Panfilova. Beiden znn ernstig ziek. BURG ff Bejaardensoos van start De bejaardcnsoeiëteit te Burgh be gint het nieuwe seizoen op dinsdag 25 september om half drie in „De Koe bel". Er is plaats voor nieuwe leden Na de eerste start-middag op dins dag. worden de bijeenkomst weer zo als gebruikelijk wekelijks op de woensdag gehouden. RENESSE Bejaardensoos In het dorpshuis te Renesse start dinsdag 25 september de bejaarden soos. Om 14.00 uur zijn belangstellen den van af 60 jaar welkom. Glas ophaalaktie In het kader van de aktie Hulpbrug van de CJV de Schakel te Renesse wordt zaterdagochtend 22 september weer glas opgehaald. Het ophalen start om kwart voor negen. De op brengst van augustus bedraagt 100,—. Dat bedrag komt ten goede aan de kankerbestrijding. Bijeenkomst NBvP De afdeling Noordwelle e.o. van de NBvP start woensdag 26 september het nieuwe seizoen met een mode show in het dorpshuis te Renesse. Tij dens de show wordt de nieuwe kollektie van Maison Marita uit Zie rikzee getoond door Marita en ge showd door mannequins van de eigen afdeling. Ook de make-up en de kap sels worden door eigen leden verzorgd. Ook de verschillende klubs binnen de vereniging zijn weer begonnen, zo als de leeskring en de junioren gym. De bowling start op 4 oktober en de senioren gym begint 24 oktober. SEROOSKERKE Ouderensoos van start De Ouderensoos van Serooskerke gaat op woensdag 26 september van start. Dat zal gebeuren in het dorps huis, 's middags om 14.30 uur. BROUWERSHAVEN Zondagsschool De zondagsschool van de Gerefor meerde kerk aan de Haven Noordzij de gaat vanaf 23 september weer van start. Jongens en meisjes van drie jaar en ouder kunnen er wekelijks te recht om op zondag tussen twaalf en een uur onder leiding van mevrouw D. de Jonge-van der Linde te zingen en naar bijbelverhalen te luisteren. Nadere informatie, telefoon 01119-1331 of 1568. DUÏVELAND Extra exkursie NBvP De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft besloten een extra exkursie te organi seren. Dit gebeurt in verband met de tentoonstelling over Zeeland in de ja ren 1940-1945, welke gehouden wordt in de Sint Nicolaaskerk te Brou wershaven. De dames, die aan de exkursie wil len meedoen, worden verzocht op donderdag 27 september om 13.30 uur aanwezig te zijn bij het Verenigings gebouw „Ons Dorpshuis" te Nieu- werkerk. Dit geldt ook voor hen, die niet in het bezit zijff van een auto. OUWERKERK Bijeenkomst NBvP De afdeling Duiveland van de NBvP hie14 woensdag haar eerste bijeenkomst. In het dorpshuis te Ou- werkerk vertelde de heer F. Beekman uit Zierikzee, bestuurslid van de Natuur- en Vogelwacht over de ge schiedenis van de natuur van Schouwen-Duiveland. Aan de hand van dia's en oude kaarten toonde hij hoe de omgeving in de loop der tijden is veranderd. Op 23 oktober is de wijnproefa vond. Op deze avond zijn ook de echt genoten welkom. OOSTERLAND Verkoping Zendingskrans De Zendingskrans „Bidt en Werkt" zal, onder leiding van mevrouw Van 't Hoff-Lock op dinsdag 25 september de jaarlijkse verkoping houden van gemaakte goederen. Allerlei soorten handwerken, eigen gebakken boter koeken, babbelaars en andere zaken worden te koop aangeboden. Voor de kinderen is er speelgoed. Verder zijn de inmiddels bekende poppen aanwe zig, getooid in de klederdracht van Oosterland. De heer Hoekman neemt als gebruikelijk een stand in met een ruime kollektie boeken. Iedereen is van harte welkom in het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk. De verkoping wordt dins dag gehouden van twee tot vijf uur 's middags en van zeven tot negen uur 's avonds. Opbrengst PJ.T.-kollekte De kollekte ten bate van het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront heeft een bedrag opgeleverd van 394,60. De gevers wordt hartelijk dank gezegd. Mevrouw v. d. Berge- Manten als organisatrice bedankt ook de kollektanten, die hun steentje hebben bijgedragen om deze kollekte te houden. Strip-o-theek De strip-o-theek is weer wekelijks geopend in het dorpshuis „Ooster hof" te Oosterland. Voor de liefheb ber is er van alles te kust en te keur. De strip-o-theek wordt op een andere dag gehouden, dan tot nu toe gebrui kelijk was. Het is nu op de zaterdag middag en wel van kwart voor vijf to*, half zes. BRUINISSE Familiebanden hernieuwd In het gemeentemuseum voor de visserij te Bruinisse vervoegden zich vorige weck enkele Amerikanen, die informeerden naar de familie De Ronde. Dankzij de recente publika- ties over de Zeeuwse nederzetting aan the Bay op Long Island konden aanwijzingen worden gegeven over mogelijke familieleden. Het was een Advertentie Wegens vertrek van onze huidige redaktie-sekretaresse zoeken wij zo spoedig mogelijk een tot 21 jaar Voor deze bureau-werkzaamheden ter redaktie is het belangrijk dat de kandidaten beschikken over: - een opleiding op tenminste MAVO-niveau - een zeer goede beheersing van de Nederlandse taal, in woord en geschrift - een type-diploma - een grote mate van punktualiteit en flexibiliteit. Bekendheid met archiefwerkzaamheden strekt tot aanbeveling. Inlichtingen over bovenstaande vakature worden gaarne verstrekt door de hoofdredakteur, de heer M. Kaat; telefoon tijdens kantooruren 01110-6551. (privé: 01110-6719). Een schriftelijke sollicitatie wordt als noodzaak gezien. U kunt deze binnen één week na verschijnen van deze krant, sturen aan: Drukke rij/uitgeverij v/h Lakenman Ochtman, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. OOSTERLAND - Met 47 passagiers in een touringcar van de fa. Van Oeve- ren uit Zierikzee met aan het stuur de heer Tuinman, startte de bejaardensoos Oosterland om 9 uur en ging het in de richting van de Zeelandbrug. De presi dente van de soos, mevrouw E. J. Poelman-van Leeuwen sprak een welkomst woord tot allen, in het bijzonder tot zuster Van der Velde, die deze reis mee kon maken en tot de heer Tuinman. Verder gingen haar gedachten uit naar alle leden en niet-leden, die deze reis door ziekte of andere omstandig heden niet mee konden maken. Va nuit de bus wenste ze allen van harte beterschap toe. Ook chauffeur Tuin man verwelkomde ièdereen en gaf verder uitleg over de reis. Via Noord-Beveland ging het rich ting Vrouwenpolder, waar werd gestopt voor het nuttigen van een kopje koffie met gebak. Vanaf daar ging het via het mooie stadje Veere door Walcheren, Middelburg naar het veer Vlissingen om de oversteek te maken naar Breskens. Begunstigd door het mooie weer op deze dag ge noten velen van het mooie uitzicht op de Westerschelde. Door West- Zeeuws-Vlaanderen, Oostburg, ging het in de richting van het stadje Sluis, alwaar in het restaurant „De Lindehoeve" werd genoten van een zeer goed verzorgde koffietafel. Vanuit Sluis ging het verder via Aardenburg, IJzendijke, Sas van Gent en Axel op naar het stadje Hulst, waar weer werd gestopt voor het nuttigen van een kopje koffie. Na de koffie ging het richting Perk- polder en Kruiningen. Vandaar ging het in één ruk naar de Brabantse plaats Hogerheide alwaar in „Fami- lyland" een ieder zich tegoed kon doen aan een goed verzorgde warme maaltijd, uiteraard voorafgegaan door een drankje. Inmiddels was het zeven uur in de avond geworden en werd het tijd om weer richting Oosterland te rijden. Advertentie Restaurant Renesse De r Hoffelijkheids F Pluim Het restaurant met de hoffelijkheidspluim Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Het restaurant is geopend vanaf 11.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. Voor reservering: 01116-1215 Mevrouw Poelman had tijdens de reis zo links en rechts haar oor te luisteren gelegd bij de passagiers en kon niet anders zeggen dan dat iede reen het een mooie dag had gevon den. Zij bracht ook dank aan Zuster v. d. Velde voor de zorg van haar aan hen die dit nodig hadden. Ook be dankte zij chauffeur Tuinman, die di kwijls op humoristische wijze uitleg gaf van de vele bezienswaardigheden tijdens de reis. Zij bedankte verder allen voor de gemaakte stemming op dez dag in de bus. Ook chauffeur Tuinman bedankte allen. Ouderavond Kleuterbosje Burgh-Haamstede BVRGH-HAAMSTEDE - De kleu- terschool Het Kleuterbosje te Burgh- Haamstede hield een ouderavond met als thema Op weg naar de basis school. Er bestond een goede belangstel ling voor de ouderavond. De presi dente van de ouderraad, mevrouw I. de Winkel-Meddeler verwelkomde onder meer mej. A. C. Houtman van de gemeente Westerschouwen en af gevaardigden van de basisscholen. Er werd afscheid genomen van twee ou derraadleden, de dames W. de Meij- Bos en I. de Winkel-Meddeler. Zij werden door de hoofdleidster, me vrouw M. van Toledo-Frankhuizen bedankt en in de bloemetjes gezet. Hun plaatsen worden ingenomen door twee leden van de medezeggen schapsraad, de dames M. v. d. Horst- v. d. Doorn en G. A. den Hartog- Achterberg. Na de pauze werd een voorlich tingsfilm gedraaid van het ministerie van onderwijs over de nieuwe ozpet van de lagere school vanaf 1 januari 1985/ Het hoofd van de lagere school De ïCirreweie, de heer A. Damman, gaf een uitvoerige toelichting bij de film. Vanaf die datum krijgen de ba sisscholen leerlingen van vier tot twaalf jaar. De christelijke nationale school Onder de Wieken krijgt een voorziening in de vorm van een prefab-lokaal aan de huidige kleuter school. schot in de roos. De Amerikaanse toeristen waren nazaten van Hein de Ronde, die omstreeks de eeuwwisse ling naar Amerika vertrok en zich vestigde in West Seaville. Door de kinderen van D. de Ronde (broer van Hein) werden ze gastvrij ontvangen en de familiebanden werden her nieuwd. Motorschade Bru 43 Pech ondervond deze week schip per S. Jumelet uit Bruinisse. De in zijn mosselkotter Bru 43, Vertrou wen, geplaatste diesel motor, een Daimler 3enz, kreeg fnotorschade, zodat het vissen naar mosselen op de Waddenzee moest worden gestaakt. In Wieringen is dc Vertrouwen in re paratie gegaan. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht man te Zierikzee. Dircktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur); 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar t 147,80; losse nummers f 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3