A Bewoners Poortambacht meer dan tevreden met wonen in hun wijk Baanlozenprojekt onderwerp in raad Middenschouwen <fS"W c '^1 DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTO HUREN? overgordijnen en vitrages Autobedrijf -u Brons voor Liesbeth Kort op WK surfen nmwrr \V ijsver huizen Uw mefub'el dtaaD$®fe[fêöD 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 Onderzoek van Provinciale Planologische Dienst, gehouden in december 1982wijst uit: Woensdag 26 september TUINMAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23596 WAARIN OPGÉN©MEN_ Zeeuws trekpaard Week van het Landschap Feest Pupillenkompetitie Sinds kort wordt een Zeeuws trekpaard inge- Ook in Zeeland wordt aandacht besteed aan De Culturele Vereniging in Ouwerkerk viert in Vanaf zaterdag 1 december wordt in sporthal schakeld bij onderhoudswerken aan de De Week van het Landschap, van 22 tot en met het eerste weekend van oktober haar dertigja- Krayestein de tweede pupillenzaalvoetbalkom- Schouwse duinen. (Pag. 3). 30 september. (Pag. 4). rig bestaan. (Pag. 5). petitie afgewerkt voor de eilandelijke verenigin gen. (Pag. 6). (1797 - 1889) Niets ongelukkiger dan zich niet thuis voelen waar men thuis is. Rückert Alle typen Citroen. Ook bestel. Daihatsu. Charade en Minibus. Saab 99. Per uur. per dag. per week per Auto Louis Goedbloed Z«erik/ee - OtltO-4951 Met name de speelmogelijkheden voor kinderen wordt in de wijk Poortam bacht als onvoldoende aangemerkt. Een uitzondering in de praktijk vormt wellicht de speelplaats in Poortambacht VII. op het plein dat wordt omsloten door Steenbank. Middenbank en Schouwenbank. DREISCHOR - In de Nederlands Hervormde Kerk te Dreischor zal za terdag 22 september een koncert voor orgel en fluit worden gehouden Het koncert. dat wordt gegeven door Jan Hage (orgel) en de fluitisten Cor Molenaar en Jos Silvertand, kent een programma met werken van Bach, Vivaldi, Telemann en Alain. Het koncert begint om 19.30 uur. nu met 10 JAAR GARANTIE Hatéma tapijten 5 TOT 7 JAAR GARANTIE Voor kwaliteit naar: Advertentie E3 C9 DAIHATSU I Calandweg 51 4301 LX Zierlkzee Tel 01110-4457 LARGS - Liesbeth Kort uit Zierik- zee is tijdens de wereldkampioen schappen surfen in het Schotse Largs als derde geëindigd. De Nederlandse kampioene in de Mistralklasse moest dc Amerikaanse Lisa Neuberger en de Nieuwzeeland- se Santa Pattel voor laten gaan. Pat- tel was in 1983 wereldkampioene. In de tien races die werden vervaren werd Liesbeth Kort onder andere een keer eerste, twee keer tweede en twee keer derde. zijn, willen burgemeester en wethouders van Midden- schouwen hun gemeente laten blijven deelnemen aan het baanlozenprojekt Schouwen-Duiveland/Sint Philips- land. De raadsleden wordt op de vergadering van woens dag 26 september gevraagd in te stemmen met deze visie, terwijl hun tevens wordt gevraagd een garantiesubsidie beschikbaar te stellen ten behoeve van twee baanlozen- projekten. Deze twee projekten zijn bedoeld om kansarme baanloze jongeren, vooral ook meisjes met een geringe opleiding, aan werkervaring en ken nis te helpen, zodat mogelijkerwijs hun perspektief op betaald werk gro ter wordt. Het betreffen een computer- en een klussendienstpro- jekt. De kosten daarvan worden ge raamd op 18.600,—, hetgeen omgerekend over de aan het baanlo zenprojekt deelnemende gemeenten 0.59 per inwoner betekent. Ziekenomroep Aan de Ziekenomroep Radio No men Nescio wil het kollege een subsi die van 100,— verstrekken. Alhoewel zowel raad als kollege het standpunt huldigen om in principe geen nieuwe subsidieverplichtingen aan te gaan, wordt door het kollege aan het ziekenomröepwerk zoveel waarde gehecht, dat wordt voor gesteld in dit geval af te wijken van de algemene beleidslijn. Al sinds 1980 kunnen rijksbijdra gen worden verkregen ter stimule ring van emancipatie-aktiviteiten. De gemeente Middenschouwen heeft van deze rijksbijdrageregeling al en kele malen gebruik gemaakt. Nu voor 1984 een verzoek om bijdrage is ingediend, deelt de minister van W.V.C. mee. dat geen bijdrage wordt verstrekt omdat Middenschouwen niet beschikt over een subsidieveror dening. Om toch voor een bijdrage voor 1984 in aanmerking te komen wordt de gelegenheid geboden om voor 15 oktober 1984 een subsidieve rordening aan de minister voor te leg gen. Daarom stelt het kollege de raad voor de subsidieverordening zoals die geldt voor sociaal-kulturele aktivi- teiten eveneens van toepassing te ver- Eervol ontslag Voorts wordt voorgesteld met in gang van 1 maart 1985 eervol ontslag te verlenen aan gemeentewerkman J. Quist, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Tot slot wordt medegedeeld, dat de raad op woensdag 31 oktober de ge meentebegroting 1985 krijgt aange boden. Op woensdag 21 november volgen dan de algemene beschouwin gen en op maandag 3 december volgt de verdere behandeling van de be groting. Advertentie Qtjatfonal^fen internationale verhuizingen Emigjatieverpakkingen Opslagboedels Overzeese verhuizingen ZIERIKZEE - De Provinciale Planologische Dienst van de provincie Zeeland heeft in de eerste helft van decem ber 1982 een onderzoek gedaan in de Zierikzeese wijk Poortambacht. Het onderwerp van dit onderzoek was de waardering van het wonen in na-oorlogse woonwijken, waarbij met name de betekenis van de stedebouwkundi- ge opzet werd nagegaan. In de samenvatting van het rap port, dat de PPD heeft samengesteld naar aanleiding van het onderzoek blijkt, dat 87% van de ondervraagden tevreden tot heel tevreden is met het wonen in Poortam bacht. Van de ondervraagden vindt 68% de wijk geslaagd tot zeer geslaagd als wijk om in te wonen. Op vallend daarbij is, dat Poortambacht VII, dat nog in ont wikkeling is, relatief minder wordt gewaardeerd. Het onderzoek werd gehouden in de wijk-gedeelten Poortambacht I (de omgeving van de Scheldestraat), Poortambacht V (het woongebied ten zuiden van de Haringvlietstraat), Poortambacht VI (het woongebied ten noorden van de Haringvliet straat) en Poortambacht VII (het ge bied dat grenst aan de Schouwenbank). De gebieden, die zijn bestemd voor bungalowbouw (ten zuiden van de Sloestraat en de Levensstrijdweg) zijn buiten be schouwing gelaten. De beide onderzoekers van de P.P.D. voor Zeeland, de heer T. v. d. Verwachting t/m dinsdag 25 sept.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag; 80% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: z.west 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: noord 4 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 22 sept. Zon op 7.26, onder 19.38 Maan op 2.59, onder 19.07 23 sept. Zon op 7.28, onder 19.36 Maan op 4.30, onder 19.29 24 sept..Zon op 7.29, onder 19.32 Maan op 6.01, onder 19.47 Nieuwe Maan: 25 sept. (05.11) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 22 sept. 1.06 13.41 7.14 19.48 23 sept. 2.31 14.31 8.16 20.46 24 sept. 3.36 15.07 9.02 21.27 Springtij: 27 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook zaterdag blijft het weerbeeld wisselvallig. Buiengehie- den wisselen zich af met gebieden, waarin zich enkele verspreid voorko mende opklaringen bevinden De middagtemperatuur is met waarden van ongeveer 15 graden en kele graden te laag voor de tijd van het jaar. Dit nogal herfstachtig aandoende weerbeeld wordt veroorzaakt door een depressie, die zich van het zeege bied ten westen van Schotland naar het noordelijke deel van de Noord7.ee verplaatst. Advertentie Meulen en P. C. C. M. Perry, stellen in hun rapport dat de respons op de en quête nogal wat is tegengevallen: ,,Dat betekent dat de betrouwbaar heidsmarges wat ruimer zullen moe ten worden gesteld." Resultaten door de te hoog opgroeiende beplan- Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele bui en; minimumtemperatuur ongeveer 9 graden, middagtemperatuur om streeks 15 graden; matige, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtige zuidwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN MIDDENSCHOUWEN - Onder voorbehoud dat de klaren voor emancipatie-aktivitei ten daaraan verbonden lasten in 1985 financieel haalbaar Een eventuele verhuizing uit Poort ambacht zou met name moeten wor den veroorzaakt door een verandering van werkkring. Fakto- ren, die te maken hebben met de op zet van de wijk, spelen een relatief geringe rol van betekenis, volgens het rapport. Het enig andere motief, dat daarbij opgeld zou kunnen doen, is de ligging van de wijk ten opzichte van het centrum van Zierikzee. Kort samengevat zijn de zaken, waarover men in Poortambacht te vreden is, de volgende. de oriëntatiemogelijkheden van bezoekers (vooral in Poortam bacht I en V) de mogelijkheid kleine kinderen in het zicht te hebben als ze buiten spelen het aantal parkeermogelijkhed^n de wijze van inzameling van het huisvuil de parkeermogelijkheden van be zoekers het stratenpatroon in het al gemeen het stratenpatroon qua vorm geving het uiterlijk van de woningen in de direkte woonomgeving De verkeersveiligheid wordt op verschillende kruispunten geweld aangedaan ting, waardoor onoverzichtelijke situaties zouden zijn ontstaan. het wonen in Poortambacht (als over-all oordeel) het geslaagd zijn van Poortam bacht als woonwijk (ook een over all oordeel) de ligging van de parkeerplaats (vooral bij parkeren op eigen erf; parkeren op straat, niet voor de deur en elders wordt 't minst ge waardeerd) de privacy van het achtererf de privacy van de woning, gelet op de inkijk de overzichtelijkheid van het stra tenpatroon de privacy van de woning in het al gemeen de mate van hinder die men onder vindt van medewijkbewoners. Relatief ontevreden is men over: de speelmogelijkheden van kinderen de verkeersveiligheid (vooral in de wijkverzamelwegen, en in Poor tambacht V en VI) het stratenpatroon, gelet op de menging van verkeersdeelnemers (vooral in Poortambacht VI) de privacy van de woning, gelet op de gehorigheid (vooral in de ge wone" rijtjeswoningen). Als men alleen kijkt naar de speci fieke stedebouwkundige aspekten van de wijk Poortambacht, is het beeld van tevredenheid als volgt: Een relatief hoge waardering krijgen dan het stratenpatroon (overzichte lijkheid en vormgeving), de ligging en het aantal parkeerplaatsen en de privacy van de woningen. Een rela tief lage waardering is weggelegd voor zaken als: de speelmogelijkhe den voor kinderen en de verkeersvei ligheid. INTERIEURVERZORGING MOL tf t9 ZIERIKZEE TEL 01110 2087

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1