p o p c NIEUWS OP WIELEN Veiligheid, zuinigheid en comfort kenmerken de nieuwe Opel Kadett O R N E R Synthesizer-formatie The Mo naar Brogum Autoshow Akkerdaas Blaffende jongens Driedubbelkoncert vanavond op buis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrljdas >1 september 1984 Nr. 23596 11 Veiligheid, zuinigheid en comfort kenmerken de nieuwe Opel Kadett, waar van op 22 september de verkoop start. Zuinige motoren en luchtweerstandcij- fers hebben in het bijzonder bijgedragen tot een vermindering van het brandstofverbruik met vijf tot zeven procent in vergelijking tot het vorige model. De Opel-ingenieurs behaalden deze resultaten on dermeer dank zij de wigvormige carrosserie, die van bovenaf gezien een druppelvorm heeft met taps toe- loepend front en achtersteven, en de vlak aanslui tende ruiten. In aanvulling daarop biedt de nieuwe Kadett meer binnenruimte voor passagiers en baga ge, en een gewijzigde wielophanging. Alle vijfdeurs Kadett modellen hebben in hoogte verstelbare auto gordels, een comfort-kenmerk dat geheel nieuw is in deze wagenklasse. Met de sportieve Kadett GSi hebben de 4000 Opel- ingenieurs een -technici een topmodel van de serie ontwikkeld, dat zuinigheid en goede prestaties paart aan een uitgebreide uitrusting en aantrekkelijke ac cessoires. Dank zij de aërodynamische kwaliteiten, de krach tige 85 Kw/115 pk 1,8 liter inspuitmotor met uitscha- kelbare brandstoftoevoer bij gas loslaten en de 5-versnellingsbak acceleert de GSi van 0-100 km in 9.0 sekonden. De topsnelheid van de GSi is 203 km/uur. Vijf varianten De nieuwe Kadett biedt vijf basis carrosserievor- men, drie- en vijfdeurs hatchback sedan, waarvan de achterdeur tot aan de bumper reikt, de drie- en vijf deurs „caravan" combinatiewagens en een ruime bestelwagen. Er zijn vijf modelvarianten: Kadett LS, GL, GLS, GT en GSi. Deze nieuwe benamingen duiden op een modelkoncept dat gekenmerkt wordt door een kom pleet en kwalitatief hoger trim- en uitrustings niveau. Verder heeft Opel de lijst van beschikbare accessoi res en opties uitgebreid met ondermeer stuurbe krachtiging, elektrisch bedienbare ramen, in hoogte verstelbare stoelen, verstelbaar stuurwiel, glazen schuif/kanteldak en centrale deurvergrendeling. Er is keuze uit een vier-versnellingsbak, twee vijf versnellingsbakken, waarvan een toegespitst is op zuinigheid en de andere sportieve kenmerken heeft, en een driegangs automatische transmissie. Naast het meer gunstige brandstrofverbruik werden zowel het geluidsniveau als de uitlaatgas emissies verlaagd. Interieur De nieuwe Kadett is ruimer dan zijn voorganger. Het bagagekompartiment werd tot 390 liter vergroot. De caravan kreeg een maximale inhoud van 1520 liter en een laadvermogen van 595 kg. Het instrumentenpaneel heeft naast een midden console ook verder veel nuttige bergruimte. De GSi modellen kregen een LCD instrumentarium. Meer rijcomfort Wat de wielophanging betreft borduurden de Opel- ingenieurs voort op het beproefde koncept: vóór McPherson veerpoten met nieuwe tapstoelopende schroefveren, achter dubbelkonische schroefveren. Dit resulteerde in een veiligere en nauwkeurige besturing en meer rijcomfort. Veel aandacht werd besteed aan de roestpreventie: cataforesisch primer dompelbad, tweezijdig gegal vaniseerde carrosseriepanelen, gebruik van zincro metalen onderdelen en kunststof voeringen voor de wielkasten. Opel's streven naar milieu-vriendelijkheid blijkt uit de toepassing van asbestvrije koppelingsplaten en schijfremblokjes, het gebruik van cadmiumvrije verven en uitlaatgas emissies en geluidsniveau's, die duidelijk beneden de wettelijke grenzen blijven. Moderne fabrikagemethoden Brandstofverbruik Het Kadett motorenprogramma bestaat uit één mo tor met hoogliggende nokkenas en 5 motoren met bo venliggende nokkenas. Met cylinderinhouden van 1.2 tot 1.8 liter en vermogens die lopen van 40 Kw 55 pk tot 85 Kw 115 pk, waaronder 40 Kw 55 pk diesel motor, die het lage brandstofverbruik heeft van 6.2 li ter per 100 km (DIN norm). Om een hogere kwaliteitsgraad te bereiken, heeft Opel een aantal nieüwe produktietechnieken in gevoerd. Door een flexibele automatisering werd het moge lijk 98% van het puntlaswerk automatisch te doen plaatsvinden. Het instrumentenpaneel wordt op een afzonderlijke assemblagelijn samengebouwd en la ter als één geheel gemonteerd. Hetzelfde geld voor de portieren. Deze maatregelen dragen bij tot de fabri cate van een kwalitatief zeer hoogstaand produkt. NOORDGOUWE - Ter gelegenheid van de pre sentatie van de nieuwe Opel Kadett houdt Au tobedrijf Akkerdaas te Noordgouwe een auto-show. De Show wordt gehou den van vandaag, vrij dag 21 september om 14.00 uur tot morgen, za terdag 22 september tot 17.00 uur. Het bedrijf is in dat verband op vrij dagavond tot 21.00 uur geopend. Op zaterdagmiddag wordt van 16.00 tot 18.00 uur een Mosselfeest ge houden. „SST, STIL nou. Sssst. Ja, daar komt ze. Jon gens, mondje dicht, hè?" Erik de Vries praatte fluisterend tegen zijn vrienden Lars en Harm. Ze stonden in een donker poortje, schuin tegen over hun school en wachtten daar héél stil letjes op juffrouw Van Beem. Zij was de juf frouw van de derde klas en de drie jongens wil den een grap met haar uithalen. Zij zaten al in gekomen was, in het slot. Ze had niet één keer omgekeken, als ze dat wel gedaan had, had ze kunnen zien, dat er geen hond achter haar aanzat, maar drie jongens achter haar aan holden. Niet, omdat ze juffrouw Van Beem nog meer aan het schrikken wilden ma ken, nee, maar door hun geblaf was een grote her dershond wakker gewor- hoorde ze nu toch? Er werd op de deur ge bonsd. Zou dat die hond de vijfde klas, maar had den twee jaar geleden ook bij juffrouw Van Beem gezeten, dus ken den ze haar wel een beet je. Ze vonden haar best aardig, alleen één ding vonden ze verschrikke lijk tuttig van juffrouw Van Beem: Ze was doods bang voor honden. Als ze er buiten één hoorde blaffen, keek ze al of de deur van de klas goed dicht zat. En als juf frouw Van Beem uit de school kwam, keek ze eerst of de straat hond- vrij was en daarna durf de ze pas de schooldeur achter zich dicht te trekken Ze had dat net ook ge daan en daar hadden de drie jongens in het don kere poortje op gewacht. Juffrouw Van Beem had de schooldeur dicht getrokken en liep het plein af en de stoep op om daarna over te gaan steken. Ze keek eerst naar links. Ja, ja, juf frouw Van Beem wist héél goed hoe je over moest steken. „Jongens, let op," fluisterde Erik, die nog steeds vooraan stond, „daar komt ze! Ik tel tot drie en dan Het lichte tikken van de hakken van juffrouw Van Beem kwam heel dichtbij en in het poortje klonk het: ,,Eén, twee dr ie ie!" Een keihard „waf, woef-woef, waf!" klonk plotseling vlak achter de juf. De jongens deden verschrikkelijk hun best. Arme juffrouw Van Beem! Ze bleef stokstijf staan en de jongens dachten echt, dat ze haar haren omhoog zagen gaan. Maar toen ze de eerste schrik wat te bo ven was, draaide ze zich vliegensvlug om en ren de zonder links, rechts, links te kijken, terug naar de school. Ze had onder het lopen de sleu tel al uit haar tasje gef rummeld en stak die, toen ze bij de schooldeur den en uit z'n tuin gelopen. Toen hij het ge blaf had gehoord, had hij meteen zelf zin gekre gen in een potje bangma- ken. Hij had de jongens uit het poortje gejaagd en rende ze nu, al blaf fend achterna. Ondertussen had juf frouw Van Beem de schooldeur opengekre- gen en rende naar bin nen. Vlug sloeg ze de deur achter zich dicht, want ze hoorde nog steeds blaffen. Hè, he, ze was veilig. Oh, wat zijn? Ze durfde bijna niet te kijken, maar deed het toch maar even. Gunst, wat zag ze nu door hei raampje in de deur? Geen hond, nee, een jongensgezicht! Of waren het er twee of drie? Die waren mis schien ook geschrokken. Ze deed heel voorzichtig de deur van het slot en werd bijna omver gelo pen toen Harm, Lars en Erik naar binnen stormden. Meteen sloeg ze de deur weer dicht en leun de er goed tegenaan. En verbaasd vroeg juffrouw Van Beem. ,,Z zijn jullie ook gevlucht voor die blaffende hond? Ik dacht, dat ik de enige was, die bang is voor honden." De drie jongens durf den niets te zeggen. Nee, ze waren eigenlijk niet bang voor honden, maar nu ze door hun eigen blaffen een hond achter zich aan hadden gekre gen, moesten ze er toch niet veel van hebben. Buiten stond de blaf fende herdershond en als honden hadden kunnen lachen, had hij dat ge daan. Kwispelstaartend liep hij terug naar z'n tuin. Hij was dik tevre den over zichzelf. Wat een lol! Een juf en drie jongens de school in gejaagd! En de „school blijvers"? Nou, toen de kust hele maal „hondvrij" was, nam juffrouw Van Beem de jongens mee naar huis om een kop chocolade melk te gaan drinken voor de schrik. Nooit hebben Erik, Lars en Harm haar ver teld, wat er in werkelijk heid was gebeurd en nooit hebben ze haar meer bang gemaakt of uitgelachen. Simon draagt zijn huis. Maar wie is Simon? Dat zie je pas als je lijn trekt van 1 naar 2 en dan ga je verder naar 3. Ga zo door naar 4, 5, 6 en verder. Als je alle lijntjes getrokken hebt, weet je wie Simon is. ZIERIKZEE - Op zaterdag 29 septem ber krijgt de Zierikzeese jeugdsoos Bro gum bezoek van een Nederlandse formatie. The Mo leek het vorig jaar door te stoten naar de absolute top van de popscene, maar om onduidelijke re denen verdwenen Harm Bieger, Linda Bloemhard, Ton van der Meer en Hans Nieuwint plotseling uit het gezicht om in maart van dit jaar weer terug te ko men met een fonkelnieuwe single: Asia. Sindsdien gaat het weer goed met The Mo. Bijna avond aan avond staat de groep met de bevallige Leidse zangeres Linda Bloemhard weer op de planken. Het optreden in Brogum is er een uit een lange reeks. De periodes van stilte tussen de ver schillende platenprodukties van The Mo zouden doen vermoeden, dat The Mo niet meer zou bestaan, maar niets is minder waar. In nog steeds dezelfde bezetting, als waarmee de draad twee jaar geleden weer werd opgepikt werkt de groep kei hard aan nieuwe muziek en optredens. The Mo maakt muziek, waarin verschil lende stijlen zich verenigen, doordat een aantal leden konservatorium-opleiding heeft genoten en dus klassiek onderlegd geacht mag worden. Verder spelen ook de verschillende muziekvoorkeuren van de diverse bandleden natuurlijk een rol. Modeverschijnsel Alleen maar synthesizers, dat lijkt ou derwets. The Mo probeert te vergeten, dat het om synthesizers gaat. De leden houden niet van alleen maar geblieb en gebloeb. Waar het bij hen om gaat is de songs krachtig, vaak kort, optimistisch en ge varieerd te maken. Hierbij moeten de synthesizers dienen om het doel te be reiken. Over de single Asia, die in maart van dit jaar verscheen vertelt Linda Bloemhard: „We zijin geïnspireerd, doordat iedereen het tegenwoordig over Azië heeft. Zoveel zelfs, dat het bijna een modeverschijnsel begint te worden en je zou er bijna niet eens meer voor naar Azië hoeven te gaan". De zangeres wijst daarbij op de song teksten van diverse artiesten. „Velen hebben het al, in wat voor vorm ook, over Azië gehad. Het leek ons leuk om enkele titels, die eerder door Grote Na men werden gebruikt, in een single te verwerken. Zo kwam onder andere Chi na Girl van David Bowie in een single te recht". Het duurde erg lang vooraleer er een nieuwe single van The Mo uitkwam. „We hadden steeds wel nieuwe num mers, maar we waren er steeds om de een of andere reden niet kapot van en beslo ten dan om niet op te nemen. We willen voor honderd procent achter een pro dukt staan, anders laten we het vallen", vervolgt Linda Bloemhard. Vreselijk druk Inmiddels kreeg The Mo in Willem En- nes een nieuwe producer en ook deze verandering zou in de nieuwe single hoorbaar moeten zijn. „Asia werd een schitterend nummer, althans dat vonden wij stuk voor stuk", denkt Linda Bloemhard. „Dat het niet die grote hit werd die we hadden ge hoopt dat het zou worden, is jammer, maar we zijn er niet van onder de in druk geraakt. We gaan nu het land in met de nieuwe langspeler, die eraan zit te komen". De voorbije maanden had The Mo het vreselijk druk. Ook in Duitsland werd de groep inmiddels een topper. Harm Bieger is drummer van The Mo, de toetsen worden bediend door Tbn van der Meer en andere toetsen komen voor rekening van Hans Nieuwint. De laatste twee zijn evenals zangeres Linda Bloem hard afkomstig uit Leiden, Bieger is een rasechte Hagenees. De optredens van The Mo zijn sinds het verschijnen van Asia veranderd. Alle nummers - ook de oudere - kregen een nieuw arrangement, het optreden wordt verfraaid met een fantastische lichtshow en The Mo wordt versterkt met een derde toetsenist Frank Pels. Het optreden in Brogum be gint traditiegetrouw om half tien. Sozen- agenda Big „S", Burgh-H aamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur; woensdag soos voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spel- lenavond. De Kêête, Nieuwerkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. ZIERIKZEE - Vanavond - vrijdag 21 september - vanaf half twaalf kan popmuziekminnend Ne derland weer genieten van Veronica's Rocknight. Reeds bij voorbaat staat vast, dat het driedubbel koncert wat gepland staat er een zal worden van grote klasse, daar staan de namen van de drie groepen garant voor. Het Engelse Talk Talk bijt het spits af. Talk Talk wordt in principe gevormd door zanger Mark Hollis, bassist Paul Webb en drummer Lee Harris. In het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy' wordt het driemanschap een formatie van acht personen door de toevoeging van de toetsenisten Tim Griesem, Ian Currow en Phil Ramocon, trom pettist Henri Lowther en perkussionist Morris Pert. Talk Talk kreeg in Nederland vooral be kendheid met „Such A Shame" en „It's My Live" Vervolgens is het optreden van Level 42 hoogst aktueel dankzij de aankomende hit „Hot Water" Een vooraanstaande rol is er in deze Britse jazz- funkformatie voorzanger-bassist Mark King. Hij zal tijdens zijn optreden in Rotterdam worden be geleid door een illuster driemanschap. Drummer Phil Gould, gitarist Boon Gould en toetsenman Mike Lindup zijn bepaald niet de eersten de besten. De sensatie van deze Rocknight - en de echte liefhebber zal daarvoor een hele poos moeten blij ven zitten - wordt ontegenzeggelijk het optreden van Sade. Het gaat hierbij om een uit Nigeria af komstige 24 jaar oude zangeres, die direkt met haar debuutelpce „Diamond Life" Hoog skoorde. Sindsdien is zij niet meer weg te denken van de vele hitlijsten en rijst haar ster nog altijd. Sade Adu wordt in Ahoy' begeleid door saxofonist gi- lurist Stuart Matthewman, toetsenist Andrew Hale, bassist Paul Denman en Paul op perkussie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11