W streeknieuws Amateurgroeperingen presenteren zich in vernieuwde Concertzaal Gister sprak zij van liefde Strip-o-theek Bru loopt als een trein MEDEWERKER/-STER Vergadering over viering 700 jaar Brouwershaven verplaatst naar november noordwi-iu: drukkerij TELEFOONCUMPUTER IN HET STADHUIS Woensdagavond 10 oktober Zierikzeesche Nieuwsbode Vergadering kommissie RO in Haamstede Zaterdag grote verkoop 4 ZIERIKZEE - Het multifunktionele gebruik van de verbouwde Concertzaal in Zierikzee zal breeduit aan den volken worden gedemonstreerd. Op dinsdag 9 oktober zal, zoals reeds gemeld, de officiële opening voor geno digden plaatsvinden. Het programma voor deze avond bestaat uit enkele toespraken, de aanbieding van twee schilderijen van de akteur Henk van Ulsen, vervaardigd door de kunstenaar Eppo Doeve, een solo-optreden van genoemde akteur uit het bekende „Dagboek van een gek" en een pianorecital verzorgd door mevrouw M. L. E. Ochtman-Moelijker. Om te tonen, dat de Zierikzeese Concertzaal niet uitsluitend plaats behoeft te bieden aan de professione le podiumkunsten, maar ook een uistekende akkommodatie biedt voor amateuristische presentaties werd voor de dag volgend op die offi- ciëlle opening, woensdag 10 oktober, een speciaal programma, samen gesteld, waarin amateurgroepen uit de regio aan bod zullen komen. Na het gevariëerde optreden van deze amateurs volgt omstreeks half tien een pauze, welke gebruikt zal worden om te demonstreren hoe snel de Zierikzeese Concertzaal thans ge transformeerd kan worden in een danszaal. In een korte tijdspanne zullen de stoelen worden verwijderd, zodat de avond besloten kan worden met bal na onder leiding van een mu- ziekformatie uit de regio. Advertentie s\ Wegens vertrek van onze huidige redaktie-sekretaresse zoeken wij zo spoedig mogelijk een tot 21 jaar Voor deze bureau-werkzaamheden ter redaktie is het belangrijk dat de kandidaten beschikken over: - een opleiding op tenminste MAVO-niveau - een zeer goede beheersing van de Nederlandse taal, in woord en geschrift - een type-diploma - een grote mate van punktualiteit en flexibiliteit. Bekendheid met archiefwerkzaamheden strekt tot aanbeveling. Inlichtingen over bovenstaande vakature worden gaarne verstrekt door de hoofdredakteur, de heer M. Kaat; telefoon tijdens kantooruren 01110-6551. (privé: 01110-6719). Een schriftelijke sollicitatie wordt als noodzaak gezien. U kunt deze binnen één week na verschijnen van deze krant, sturen aan: Drukke rij/uitgeverij v/h Lakenman Ochtman, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. BROUWERSHAVEN - De stuurgroep 700 jaar Brou wershaven heeft de op maandag 24 september geplande vergadering voor afgevaardigden van organisaties en verenigingen uit de gemeente Brouwershaven verplaatst naar dinsdag 13 november. De tijd bleek namelijk te kort voor de Stuurgroep om al met een duidelijk plan te kun nen komen, terwijl de datum ook bijzonder slecht uit kwam in verband met andere werkzaamheden van de stuurgroepleden. De Stuurgroep 700 jaar Brouwers- dacht en in een raamwerk aan de haven, bestaande uit Thijs van Vul- Brouwse verenigingen en organisa- pen, Coks Boom-van der Burg, ties presenteren. Men heeft het idee Heieen van der Mark, Jan de Maat en om de feestelijke evenementen niet Peter van der Meide, kwam de laatste achter elkaar te doen plaats vinden weken verschillende malen bijeen. in één of twee weken, maar ze over Volgens Rinus Hanse van de VW een langete periode (van april tot en Brouwershaven die de sekretariaats- met augustus) uit te spreiden, zodat werkzaamheden voor de stuurgroep er af en toe een evenement plaats verricht, werden er dan op zeer ent- vindt. De jaarlijks terugkerende housiaste wijze een flink aantal sug- festiviteiten, zoals Koninginnedag en gesties naar voren gebracht voor de de Brouwse Dag zouden in 1986 ook wijze waarop de herdenking 700 jaar aan het schema 700 jaar Brouwersha- Brouwershaven in 1986 gesta'lte kan ven aangepast moeten worden aldus krijgen. dè voorlopige plannen. Hoewel het de stuurgroep niet aan enthousiasme en Spreiden inventiviteit ontbreekt, ontbreekt het op dit moment nog wel aan een De Stuurgroep wil deze suggesties voorzitter. Volgens Rinus Hanse op de vergadering van 13 november wordt er hopelijk binnen niet al te aanstaande goed uitgewerkt en door- lange tijd ook in dit hiaat voorzien. Een ad hoe voorbereidingskommis sie bestaande uit de heren H. Asrna, drs. J. C. Erbrink, en N. J. W. van der Zwan heeft zich met de voorbereidin gen van dit avondprogramma op de tien oktober beziggehouden. ,,Het idee om zoveel mogelijk vere nigingen een kans te geven iets in de Concertzaal te presenteren, is af komstig van de heer Van der Zwan, die al heel lang met dit plan rondliep. De voorbereidingskommissie heeft dit plan nader uitgewerkt", aldus de heer Asma. Hij laat verder weten, dat overigens slechts een beperkt aantal amateurs aan bod zal komen in het programma, dat uiteindelijk tot stand is gekomen. Dat is toe te schrij ven aan het feit, dat lang niet alle ver enigingen, die hiervoor benaderd werden, in staat waren op korte ter mijn een optreden op de planken te brengen. Gevariëerd Verder streefde de voorbereidings kommissie er uiteraard naar een zo gevariëerd mogelijk programma voor deze avond samen te stellen. In die opzet lijkt de kommissie in elk geval geslaagd. Het programma zal 's avonds om half acht worden geopend met een optreden van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer". De precie- se verdere volgorde van het program ma staat nog niet vast, maar zeker is dat medewerking zal worden ver leend door Balletschool Kramer, de gymnastiekafdeling van Delta Sport, de Zierikzeese Strijkerskapel van de Muziekschool, mevrouw N. van de Bruinhorst met deklamatie en de To neelgroep Ouwerkerk met één van de vier eenakters, die Dimitri Frenkel Frank schreef onder de titel „Bedden". De toegang voor dit avondprogram ma op de tiende oktober is gratis. Kaarten zullen in de week van 1 tot en met 6 oktober verkrijgbaar zijn bij de firma Viergever aan het Haven park. Per persoon kunnen twee kaar ten worden afgehaald. Er zullen ruim vierhonderd gratis kaarten beschik baar zijn. De groep van Noord-Ierse kinderen, die begin oktober een va kantie in Zierikzee zullen doorbren gen worden met hun gastgezinnen ook voor deze avond in de Concert zaal uitgenodigd. Uit-presentatie Tten slotte staat dan op donderdag 11 oktober nog een speciale presenta tie te wachten van de Werkgroep Uit- op-Schouwen-Duiveland in samen werking met Uit-in-Zeeland. Tbr om lijsting van de vernieuwde Concertzaal zorgt Uit-in-Zeeland voor een afwisselende programma van professionele podiumkunsten en maakt tevens van de gelegenheid ge bruik nog eens extra de aandacht te vestigen op het theaterprogramma, dat Uit-in-Zeeland het komend win terseizoen te bieden heeft. Daarbij zal ook de mogelijkheid worden geboden alsnog in te tekenen op de diverse evenenmenten. De be langstelling voor het nieuwe winter- programma blijkt, volgens de mededeling van de heer Erbrink, overigens reeds aanzienlijk groter dan vorig jaar. Het programma op de elfde okto ber gaat 's middags om vier uur van start met een kindervoorstelling, ge volgd door een cabaret-presentatie. Tussen zes en zeven uur 's avonds wordt er gepauzeerd. Het avondpro gramma dat daar op volgt zal bestaan uit een kort koncert en een toneel voorstelling. Uit-in-Zeeland zal voor dit gevariëerde doorlopende pro gramma een beperkte entreeprijs heffen ter bijdrage in de onkosten. „De Speel-o-theek, die we enkele jaren geleden hebben opgericht, heeft daarentegen nooit goed gelo pen en daarom sluiten we die. Alle spellen zoals risk, monompoly en stratego worden verkocht, 120 stuks. Blijkbaar hebben de meeste men sen die spellen ook thuis zodat er geen behoefte bestaat om deze weke lijks te ruilen." Videotheek Dit najaar wordt wel gestart met een videotheek, waar wekelijks cas settes met computerspelletjes kun nen worden geruild. Hier was door de jeugd al veelvuldig om gevraagd. Middels een huis-aan-huisbrochure is te kennen gegeven dat de Strip-o- theek weer geopend is. Daar staat ook een prijsvraag op, waarvan zater dag de winnaars worden bekend gemaakt. BURGH-HAAMSTEDE - In het ge meentehuis te Burgh-Haa mstede houdt de kommissie ruimtelijke or dening van de gemeente Westerschou- wen maandag 24 september een vergadering. Op de agenda staat ondermeer de voorbereiding van het bestemmings plan Karolingische burght/rapport inrichtingsvarianten, het verzoek tot medewerking aan wijziging van het bestemmingsplan van mevrouw C. van Hek en een bespreking van een schrijven van de heer H. J. van Zuij- len inzake de noodzaak tot realisatie van alle-weer-voorzieningen. De ver gadering begint om 19.30 uur. GRONINGEN - De werkloosheid in de drie noordelijke provincies is in de maand augustus in totaal iets gestegen. Bij de mannen daalde het werkloosheidspercentage van 19,7 naar 19,4, maar bij de vrouwen steeg het van 24,1 naar 25,3. Dit staat in het woensdag gepubliceerde maandbe richt van het dislriklsburcau voor arbeidsvoorziening in Groningen. DEN BOSCH - De werkloosheid in Noord-Brabant is in augustus sterker gestegen dan in de rest van het land. 4 SCHOUWEN-DUIVELAND Lezing notaris voor NBP „Maandagavond hield de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen - afdeling Schouwen een vergadering in het Huis van Nassau. De huishoudelijk medelingen werden erg kort gehouden, want daarna werd het woord gegeven aan notaris W. H. Klaassen, die de dames en heren een uiteenzetting gaf over familierechte lijke zaken, huwelijksgoedrecht, erf recht en andere voorkomende zaken. Verschillende vormen van testamen ten passeerden de revue en ook het codicil. Dit is een eigenhandig ge schreven brief, waarin verschillende zaken geregeld kunnen worden voor na het overlijden. Een testament ech ter wordt notarieel opgemaakt en wordt geregistreerd in het Centraal Testamenten register in Den Haag. Een codicil kan ook bij notaris of in een bankkluis worden gedeponeerd. Ogenschijnlijk een droge kost, maar de notaris wist dit zo voortreffelijk te brengen, waardoor een reeks van vra gen werden gesteld. Al met al een zeer interessante en vooral leerzame avond. Tbt slot bedankte de presiden te Mevrouw T. Roos de notaris voor het gebodene. ZIERIKZEE Aanrijding bij rotonde Op de afslag Lange Blokweg bij de rotonde zijn woensdagochtend rond tien uur een personenauto (bestuur der L. G. M. uit Ommen) en een door A. F. uit Renesse bestuurde vracht wagen met elkaar in botsing geko men. Van de vrachtauto was alleen de brandstoftank gedeukt, maar de rechterzijkant van de personenauto zat behoorlijk in elkaar. Doorrijder van zijn bed gelicht H. P. uit Zierikzee is vannacht door de politie van zijn bed gelicht, omdat hij was doorgereden nadat hij met zijn auto twee geparkeerde auto's in de Scheldestraat had aangereden. Een bloedproef wees uit, dat er drank in het spel was. BROUWERSHAVEN Tentoonstelling De tentoonstelling „Verzet en Ver volging" die in de St. Nicolaaskerk te Brouwershaven gehouden zal wor den, is voor het publiek vanaf vrijdag 21 september toegankelijk. Kollekte De P.I.T. (Protestants Interkerke lijk Thuisfront) kollekte voor aktivi- teiten en geestelijke opvang van militairen heeft in de kern Brouwers haven 219,— opgebracht. Alle gee- vers en geefsters en de zes kollektanten die hieraan meewerk ten worden hartelijk bedankt. Trimmen in de open lucht Een groepje enthousiaste dames die de konditie een beetje op peil wil len houden zijn vanaf vorige week donderdag weer met wekelijks op de donderdagochtenden te trimmen. Na een eind lopen om de spieren los te maken, doet men in de frisse lucht een aantal oefeningen waarna er weer een stuk lopen volgt. Het weke lijkse trimuurtje duurt ook inder daad een uurtje en wel van 9.00 tot 10.00 uur. Er wordt vertrokken vanaf de Blokkendoos aan de Haven ZZ en er zijn geen kosten aan verbonden. Sportievelingen die mee willen doen zijn van harte welkom. Ouderavond ,,'t Schuitje" Op de jaarlijkse ouderavond van kleuterschool „'t Schuitje" die op maandag 24 september gehouden wordt, zal huisarts L. Bruel wat ver tellen over zijn werk in zoverre dat met kinderen te maken heeft. Naast de jaarvérslagen van de ouderkom- 82 In Kitty's ogen kwam een blik van tegenzin, of was het schaamte? Voor ze kon protesteren, gaf tante Tilly Cathleen een flinke klap op haar schouder. „Prachtig, mevrouw Lamb, prach tig. Ik wist wel dat je van ons soort zou zijn als je maar eenmaal die zie kelijke fantasieën kwijt was. Direkt klaar voor een feestje. Vanavond gaan we allemaal onze zorgen verge ten. Geen zieken, geeh wezen, geen stervenden. Liam! Wat sta je er sip bij. Je hebt toch geen andere afspra ken, is het wel?" „Nee, dat niet. Maar de hele buurt zal denken dat u gek geworden bent." „Misschien ben i> dat ook wel, beste jongen. Wie weet." „U hebt in twee nachten bijna niet geslapen. U moet uw rust nemen." „Ik zal ook rust nemen, alles op zijn tijd." Ze trok met een boos ge baar haar schouders op. „Dacht je soms dat ik kinds werd7 Ik geloof het waarachtig. Dat zou alles verklaren." Weer school er een heimelijke bete kenis achter die gewone opmerking. Het was Liam die zijn ogen moest neerslaan voor har minachtende blik. Cathleen had maar even gelegen heid om een woordje met Rory te spreken. „Je dringt er nu toch niet meer op aan dat ik wegga?" missie, de kaskommissie en de kleu terleidsters over de aktiviteiten van de kinderen, wordt er een nieuw te vormen ouderkommissie gekozen waarbij mevrouw van Beveren aftre dend en niet herkiesbaar is. Aanvang om 19.45 uur in de school. ZONNEMAIRE Slotkoncert en lampioenenoptocht Zaterdagavond 22 september sluit harmonievereniging „Nut en Uit spanning het zomerseizoen af met het verzorgen van een koncert op de mo biele tent. De tent staat opgesteld op het schoolplein in de I.M. van der Bijlstraat. Onder leiding van diri gent E. A. de Looff zal een licht- populair programma worden uitge voerd. Het koncert begint om half acht. Na afloop worden door de Oran jevereniging Zonnemaire aan de kin deren gratis lampionen uitgereikt. Daarna gaan drumband en harmo- Het was niet haar bedoeling om te smeken. Haar stem klink agressief. „Je wilt niets van de pret missen?" „Pret!" „Voor de toeschouwer," zei Rory scherp. „Rory, het ouwe mens is niet goed bij haar hoofd," zei Liam boos. „Van avond een feest in het kasteel, ter wijl de politie de hele tijd hier rond hangt." „Geef ze een tip dat Eileen Burke in Engeland is," zei Rory luchtig. „Misschien zijn ze geïnteresseerd in jouw uiteenzettingen. Overigens schijnt het vrij entrée te zijn. Ik weet zeker dat we van tante Tilly iedereen mogen vragen die we willen." „Wat wil je daar eigenlijk mee zeg gen?" Cathleen draaide zich om om weg te gaan. Rory greep haar arm. Het be- zittersgebaar ergerde haar, ze vond dat Rory nu wel genoeg de baas had gespeeld over haar. „Wat zou je zeggen van je vriendin netje uit Loughneath?" „Wat klets je toch?" „Je wilt me toch niet vertellen dat het al uit is? Je liet je maar wat mak kelijk overhalen om niet naar Dublin te gaan laatst, toen ik dreigde om Cathleen te vertellen van die andere vrouwelijke trekpleister." „Jij rotschoft!" Liams ogen scho ten vuur. „Je deed alleen een slag in de lucht." „Maar je bleef toch maar thuis. nievereniging de kinderen vooraf voor een lampioenenoptocht door de gemeente. OUWERKERK Appels gestolen Uit de boomgaard van fruitteler G. te Kapelle is voor 50,- aan appels gesloten. G. ontdekte dinsdag dat er illegaal was geplukt. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk sroidsweg noordwelle tel. 01116-2459 door DOROTHY EDEN Weet je wel?" „Het kwam me beter uit. En als je denkt dat ik een dorpsmeisje op dit belachelijke feestje ga vragen, dan ben je er glad naast." Met grote stappen en opgeheven hoofd liep hij weg, zoals een jongere broer gepikeerd en vernetderd pleegt weg te lopen. „Rory! Dat was niet eerlijk." „Wat is eerlijk?" Hij keek haar aan met zijin harde, zwarte ogen. Toen lachte hij plotseling en was hij weer wonderlijk charmant. „Zo, óp naar het feest. Mag ik de eerste dans van je?" „Is het je tante ernst?" „Wis en waarachtig, of ik zou me al erg in tante Tilly vergissen." Hij scheen iets vrolijker te zijn, minder gespannen en op zijn hoede. „Blijf toch maar," zei hij plotseling. „Ik ge loof dat het nu geen kwaad meer kan." Hij streek door haar haar. heel even maar. „Jammer van die robij nen," zei hij raadselachtig. Toen was hij weg. Eén ding was Cathleen nu duide lijk geworden, namelijk dat het Li am was die het heimelijke telefoon gesprek in de bibliotheek had ge voerd die avond. En Kitty, als altijd zijn trouwe hulp, had Cathleen met een verrassende tegenwoordigheid van geest weten af te leiden. Maar de laatste tijd was Kitty meer bang dan loyaal. Daar was ook zeker van. (wordt vervolgd) BRUINISSE - De afdeling van de jeugdsoos „De Pul" die de Strip-o-theek verzorgt, houdt op zaterdag 22 sep tember van één tot twee uur in het Dorpshuis een grote uitverkoop. Stripboeken (waaronder nieuwe), videospel letjes en gezelschapsspelletjes gaan voor een zacht prijs je de deur uit. Ook zijn daar boeken over spelletjes voor bijvoorbeeld kinderverjaardagen. /.aai.-.:. J.* Theo Kriger, die voor het achtste jaar de Strip-o-theek organiseert, vertelt over de reden van deze leeg- verkoop: „De Strip-o-theek loopt bij de jeugd als een trein. Om echter met een schone lei te kunnen starten gaan alle stripboeken die we nu in huis hebben de deur uit. De tweede reden is dat we een schreeuwend ruimtege-- ZIERIKZEE - Sinds kort beschikt de gemeente Zierikzee over een nieuwe te lefooncentrale. In verband met de uitbreiding van het stadhuis aan de Meelstraut bleek de oude centrale te gering van kapaciteit om meer dan vijf tig toestellen te kunnen herbergen. De oude mechanische centrale is vervan gen door een elektronische, waarvan de kapaciteit tot enkele honderden toestellen oploopt. Momenteel zijn er iets meer dan zeventig toestellen op aangesloten. De telefooncomputer geeft de aangesloten toestellen een aantal mogelijkhe den. die voorheen niet realiseerbaar waren. Iets nieuws is bijvoorbeeld het ..verkort kiezen". Een uit vele cijfers bestaand nummer, dat vaak wordt ge bruikt. wordt ingeprogrammeerd in de centrale. Op het toestel wordt een co de van twee cijfers gedraaid, waardoor het benodigde nummer vanzelf wordt opgeroepen. De toestellen hebben nu ook een geheugen, dat net zolang her haalt totdat het andere toestel wordt opgenomen. Gedraaide nummer wordt beantwoord. Tot is het mogelijk om via: één toestel met twee andere perso nen te praten. De kosten voor de gemeente Zierikzee bedragen f 135.000.—. brek hebben. Omdat we met de vele dozen met boeken te veel ruimte in - beslag nemen in het Dorpshuis, moe ten we noodgedwongen naar een an dere behuizing uitkijken. Met de gemeente zijn we in bespreking of we het gebouwtje van de Bruse Rakkers kunnen betrekken. Deze dependance van de kleuterschool staat al vier jaar leeg en daarom hebben we goede hoop dat we daar naar toe kunnen."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4