En dat is nummer 65... e S V Bode-echtpaar Bolijn-Hoek neemt afscheid van gemeente Duiveland AKKERDAAS NOORDGOUWE MORGEN IS HET ZOVER Vanaf 1 oktober zijn wij geopend Fietser gewond Vestiging van 't Kruidvat 4 DE ZIERIKZEESCHE COURANT ,,We hebben het samen gerund, we houden er samen mee op" A(t vert ent ie maandagmiddag woensdagmiddag en vrijdagmiddag van 13.30 tot 17.30 uur zaterdags de gehele dag van 8.30 tot 17.00 uur. Filiaal Renesse PRINTSHOP Hogezoom 172 Tel. 01116-2400 ZIER1KZEE - Fietser J. G. uit Zie- rikzee is woensdagochtend naar het Zweedsë Rode Kruis Ziekenhuis ver voerd, nadat hij gewond was geraakt bij een aanrijding met een personen auto bestuurd door S. van K. uit Goes. Het ongeluk gebeurde tegen acht uur op de Hoek van de Julia- nastraat en het Groene Weegje. In Zierikzee ZIERIKZEE - In novem ber wordt aan de Appel markt 8, waar nu nog Littooy's baby en kleuter speciaalzaak is gevestigd, een filiaal geopend van Drogisterij 't Kruidvat. Littooy houdt er per 1 november mee op en veertien dagen later, op woensdag 14 november, start de dro gisterij reeds met de verkoop door eenvoudigweg de deur voor de klan ten open te zetten. Wie de bedrijfsleider gaat worden, is nog niet bekend, maar projektma- nager R. Hardy van handelsonderne ming Evora (de exploitant van deze drogisterij-keten) deelde mee dat het in elk geval een gediplomeerd drogist is met het o,og op de verkoop van ge neesmiddelen. Een dergelijke proce dure is gebruikelijk bij 't Kruidvat en de bedrijfsleiders worden intern voor het drogisterij-diploma op geleid. In Zeeland heeft Evora Kruidvat vestigingen in Goes, Vlissingen en Middelburg, voorts is er een in Mid- delharnis en binnenkort komt er een nieuwe in Zevenbergen. OPEL Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE >2 DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1984 141ste jaargang Nr,.23595' WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Overblijven In Zierikzee wordt gezocht naar een uniforme overblijfregeling voor de openbare lagere scholen. (Pag. 2). Laatste pijler Woensdagmiddag werd de laatste pijler voor de stormvloedkering geplaatst in het sluitgat Roompot. (Pag. 3). Concertzaal Een aantal amateurgroeperingen zullen luister bijzetten aan de officiële ingebruikname van de vernieuwde Concertzaal. (Pag. 4). Spektakel De slotrace om het Europees kampioerlschap in de Tornado-klasse leverde nog aardig wat spektakel op, maar Paul en Trine Elvström hiel den zich staande. (Pag. 5). Teder einde is een begin. Sinus NEELTJE JANS - Bovenop het hef- schip Ostrea wappert de Hollandse vlag fier in de wind. Woensdagmiddag werd opnieuw een uniek projekt in de wereld van de weg- en waterbouw afgesloten: het pijlerplaatsen in de monding van de Oosterschelde is achter de rug. Om even half vier stond nummer 65 op de bodem. De zon scheen en deed haar best om dit grootse moment nog wat extra cachet te geven. Het zicht was goed en dat leverde deze plaat op. De foto toont een deel van de 32 pijlers in het sluitgat de Roompot. Via Noord- land en Neeltje Jans was de kust van Schouwen te zien. Fotograaf Johan D. C. Berrevoets maakte gebruik van de laatste mogelijkheid om een dergelij ke plaat te schieten. NIEUWERKERK - Het heeft iets van binnenkomen in een hartelijk ouderlijk huis: binnenkomen in het ge meentehuis te Nieuwerkerk. „Hoe drink je je koffie kind?", vraagt gemeentebode Cees Bolijn als je voor de eerste keer komt; daarna niet meer, want dan vergeet hij het niet meer. Zo weet hij ook van alle ambtenaren in het gemeentehuis en van de bestuurders hoe ze hun koffie drinken. Samen met zijn vrouw, mevrouw J. J. Bolijn- Hoek vormde hij jarenlang het visitekaartje van ont vangst op het Duivelandse gemeentehuis. Samen met zijn vrouw nam hij de honneurs waar op talloze vergaderin gen van de gemeenteraad, van de kommissies en bij vele andere gele genheden. Samen met zijin vrouw zorgde hij ervoor dat het Duiveland se gemeentehuis altijd proper bleef en samen met zijn vrouw gaat ge meentebode Cees Bolijn er op 30 sep tember mee stoppen. Bolijn heeft besloten gebruik te maken van de VUT-regeling; zijn vrouw heeft die grens voorlopig nog niet bereikt, maar toch heeft ook zij besloten om af te zwaaien, want „we hebben het altijd samen gerund, dus houden we er ook samen mee op". Op de dag van zijn drie-en- zestigste verjaardag blikten we met gemeentebode Bolijn en zijn echtge note eens terug op de afgelopen acht tien jaar, dat ze als „vader en moeder" van de gemeente Duivéland fungeerden. Een hele overstap destijds overi gens toen hij in januari 1966 als ge meentebode in dienst trad. Vanaf zijn kinderjaren was hij werkzaam ge weest in de landbouw. Als kind, wo nend in de kleine gemeenschap van Vianfe en de school in Ouwerkerk vol gend, hielp hij in de vrije uurtjes al met de koeien op het bedrijf van zijn tante en later vond hij ook zijn werkkring in de landbouw. Zo was hij onder meer zeventien-en-een-half jaar werkzaam bij J. J. Bouwman in Oosterland, waar Bolijn en zijn vrouw zich na hun huwelijk in 1953 ook hadden gevestigd. Grote verandering Ondanks het gewend en verknocht zijn aan het buitenleven durfde hij in 1966 de stap aan, rigoureus van werkkring-te~ veranderen. Het -bete kende voor het echtpaar Bolijn bo vendien, dat de eigen woning in Oosterland moest worden verkocht, want aan de funktie van gemeentebo de zat wel de uitdrukkelijke voor waarde verbonden, dat de aan het gemeentehuis vastgebouwde dienst woning werd betrokken. De bode kon zodoende „dag en nacht" paraat zijn en bovendien was het gemakkelijk, dat mevrouw Bolijn ook in de buurt was. Zij was in 1966 dan nog wel niet in dienst, maar als het nodig mocht zijn, kon ze toch mooi inspringen en het was nogal eens nodig. „Het was overigens geen volledige dagtaak hoor, die de gemeentebode kreeg toegedacht", vertelt Bolijn. Er zou ruimte zijn voor een bijbaantje en dat kondigde zich ook direkt aan toen van PZEM-zijde het verzoek kwam de taak van meteropnemer en kasseerder op zich te nemen. Daar had Bolijn wel oren naar. Hij was zoals gezegd, altijd het buitenle ven gewend geweest en bij de mensen langs de deur gaan, trok hem derhal ve wel aan. Bovendien betekende het, dat je de bevolking goed leerde ken nen en vriendschappelijke kontakten kon leggen. Bovendien sloot deze PZEM-taak best leuk aan op het werk, dat hij voor de gemeente reeds deed: het wekelijks ophalen van de huur van de gemeentewoningen. La ter is dat veranderd in maandhuur en daarna natuurlijk de bank- en giro-overdrachten, zodat de huur niet meer kontakt bij de mensen opge- haald-behoefde te-worden. „Somnv ge Advertentie Forse diefstal uit kajuitbootje SEROOSKERKE - Uit een vis/ka juitbootje „op het droge", eigendom van G. B. uit Dordrecht, is voor 3300,- aan goederen ontvreemd. De diefstal werd woensdag ontdekt en kan sinds 24 juli zijn gepleegd. Gesto len werden een buitenboordmotor, drie boothengels, vier molens, een ac cu en een 27 mc bakje. Het bootje stond op de wal bij een partikulier gestald. oudjes vonden het best jammer, dat schapje voor ze, dat kontakt ging je ik niet meer kwam, want soms deed nu missen. Bolijn kwam ook in een je gelijk weieens een klein bood- Vervolg pag. 3 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot vrijdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer; minimumtem peratuur ongeveer 11 graden; mid- dagtemperatuur circa 16 graden; matig, aan de kust en op het IJssel- meer af en toe krachtige zuidwesten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 24 sept.: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuid 3 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: var. 2 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 21 sept. Zon op 7.24, onder 19.40 Maan op 1.34, onder 18.39 Niewe Maan: 25 september (5.11) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 sept. 12.24 5.59 18.30 Springtij: 25 september HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Voor vrijdag wordt een wisselende bewolking verwacht waaruit enkele regen- of onweersbui en vallen. Het weer wordt dan be paald door een groot depressiegebeid dat zich van IJsland tot boven Scan dinavië uistrekt. Een matige, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtige wind uit het zuidwesten voert koele lucht aan waarin het niet warmer wordt dan ongeveer 16 graden. Een spoedige weersverbetering valt niet te ver wachten. Veel en soms zware buien zijn de af gelopen dagen in Italië gevallen, die buien trekken nu naar het oosten weg. Zonnig en tamelijk warm is het dan vrijwel alleen nog op het Iberisch schiereiland. Gemeentebode Cees Bolijn, samen met zijn vrouw, voor de deur van het ge meentehuis te Nieuwerkerk. Op 30 september trekt hij in die funktie voor het laatste de deur van het gemeentehuis achter zich dicht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1