LTC Zierikzee verovert met overmacht Zierikzee-25-Bokaal vóór Westerschouwen en Bru Paul en Trine Elvstróm alleen op kop bij EK Tornado na derde triomf in suksessie NIEUWSBODE Standaardteams van HSD steken Forcial de loef af De reserves in het kort 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 september 1984 Nr. 23594 DFS II-Nieuwdorp III BURGH - De reserves van DFS konden zaterdagmiddag op het sportpark Van Zuijen een kleine maar verdiende 3-2 overwinning boe ken op het bezoekende Nieuwdorp III. Jaap Rijnberg kopte de oranjehem den naar een 1-0 voorsprong waarna Leo Hart deze kon opvoeren tot 2-0. De bezoekers slaagden er hierna in het initiatief naar zich toe te trekken en de stand weer in evenwicht te brengen (2-2). Het laatste woord was toch voor DFS dat via Niek Tuinman de overwinning wist veilig te stellen (3-2); Bij de stand van 1-0 had Jan van de Klooster nog een strafschop voor de thuisklub onbenut gelaten. ZSC II-Zaamslag II SCHARENDIJKE - De reserves van ZSC hebben het in de thuis wedstrijd tegen Zaamslag II net niet kunnen bolwerken. Voor de rust had den de bezoekers het beste van het spel waarin zij een 2-0 voorsprong konden nemen. Na de thee werd het zelfs 0-3 waarna ZSC erin slaagde de bakens te verzetten. Uit een strafschop werd het door René Flohil 1-3, Gerard de Voogd gaf hierna de doelman van de bezoekers voor de tweede keer het nakijken (2-3), waarna René Flohil, weer uit een strafschop, de stand in evenwicht bracht (3-3). Terwijl een ieder zich al met een puntenverdeling had ver zoend wist met nog een paar minuten te gaan de bezoekers nog de overwin ning uit het vuur te slepen (3-4). ZSC III-SKNWK IV NIEUWERKERK - Een sterker ZSC III behaalde in de uitwedstrijd tegen SKNWK IV een verdiende 4-0 zege. Kees Dogger zorgde er voor dat de bezoekers de eerste helft met een 1-0 voorsprong konden afsluiten. Na de hervatting werd het door Aroen Ramdjan 0-2, vervolgens schoot Adrie Jonker raak (0-3), waarna Aroen Ramdjan de eindstand op 0-4 bepaalde. ZSC IV-Duiveland II SCHARENDIJKE - Voor ZSC IV was een halfuur voetbal in de thuis wedstrijd tegen Duiveland III net lang genoeg geweest. In het eerste half uur slaagde de ZSC formatie er in een 3-0 voorsprong te nemen om uiteindelijk met niet minder dan 12-4 het onderspit te delven. Door Gerard de Voogd en Peter Coomans kwam de thuisklub met 3-0 voor waarna Patrick Vroegop, Huib Pannekoek en Huib Stouten voor een 3-3 ruststand zorgden. Na de rust was Duiveland heer en meester en kon het de wedstrijd volledig dikteren. Huib Stouten (4x), Jaap Geelhoed (4x) en Patrik Vroegop brachten het totaal op een dozijn doelpunten waarna Lou Louwerse in de laatste sekonden nog uit een strafschop de eindstand op 4-12 kon bepalen. Renesse li-Volharding II RENESSE - Hoewel de 2-1 eindstand dit niet zou doen vermoe den waren de reserves van Renesse veel sterker dan het bezoekende Vol harding III. Talrijke doelrijpe kan sen werden door de aanvallers van de thuisklub om zeep gebracht, waar door het uiteindelijk genoegen moest nemen met een bescheiden 2-1 zege. Door een treffer van Wim Hart kon Renesse de eerste helft afsluiten met 1-0 voorsprong. Na de rust was het Hans Touw die met een kopbal voor een 2-0 voorsprong zorgde. Tien minu ten voor tijd zorgden de bezoekers nog even voor wat spanning door de achterstand tot 2-1 te reduceren. Renesse III-Zierikzee V RENESSE - Met een 8-1 overwin ning in de uitwedstrijd tegen Renes se III schoot Zierikzee V zondagmiddag op het sportpark De Laone geweldig uit haar slof. Bij het afsluiten van de eerste helft hadden de bezoekeres reeds een veili ge 5-0 voorsprong. De doelpuntenma kers bij de rood zwarten waren: Rinus Pankow (4x), Wim van der Post, Jaap Struik, Jaap Catshoek en Rini Koster. Dreischor II-Ouwerkerk II DREISCHOR - De ontmoeting tus sen de resereves van Dreischor en Ouwerkerk is in een nipte 2-1 over winning voor de Ouwerkerkers geëindigd. Beide teams waren aan el kaar gewaagd. In de eerste helft konden de bezoe kers door een doelpunt van Nemie Vijverberg een 1-0 voorsprong ne men. Na de hervatting kwam de stand in evenwicht toen de Ouwer- kerkse doelman een inzet in eigen doel sloeg (1-1). Hetzelfde herhaalde zich aan de andere zijde toen doel man Hans Hoek een voorzet van An- dré Hage verkeerd beoordeelde (1-2). KEULEN - De Fin Risto Hietanaro is zondag in Keulen Europees kampi oen op de triathlon geworden. De 25-jarige atleet uit Helsinki had voor de 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilo meter fietsen en 42,195 kilometer lo pen 9 uur 28 minuten en 20 sekonden nodig. Hij had bijna een half uur voorsprong op de Belg Marius Huys. die in 9.55,27 tweede werd. De 44-jarige Deen Tbrnod Holm kwam na 10.09,07 als derde over de eindstreep. RENESSE - De LTC Zierikzee veroverde de afgelopen twee weken andermaal de Zierikzee-25-Bokaal, een tro fee voor ploegen van minimaal vier dames en vier heren. De Zierikzeese ploeg legde nog nadrukkelijk beslag op het kleinood dan de voorgaande jaren het geval was ge weest. Slechts vier van de 35 partijen werden door verte genwoordigers van Zierikzee verloren. Met zes gewonnen partijen minder eindigden de teams van TC Westerschou wen en LTC Bru-Tèn op de gedeelde tweede plaats. Dui veland skoorde 22 punten en de overige vier ploegen werden op nog veel grotere afstand gemanoeuvreerd. Te leurstellend was het optreden van de debuterende TV Scharendijke. Met slechts negen punten eindigde de ploeg op de zesde plaats, nog ruim achter WIK en slechts een punt boven Scelveringhe en Brouwershaven. Roxane Speelman leverde een belangrijk aandeel aan de overwinningvan Zierikzee door al haar enkelspelen in winst om te zetten, hetgeen zeven pun ten betekende van de 31, die de ploeg in zijn geheel vergaarde. De LTC Zierikzee kwam tijdens het hele toernooi, dat door de abomina bele weersomstandigheden op tal van komplexen en vele dagen werd ver speeld, slechts een keer in de proble men. De LTC Bru-Tèn bracht het evenwel uiteindelijk ook niet verder dan een 3-2 nederlaag. Peter Coppool- se klopte daarbij de voor Leen Koster ingevallen Michel de Vlieger, terwijl het mixeddubbel Marco Speelman en Astrid Verspeek de derde nederlaag van het toernooi leed. Eerder hadden zij ook moeten buigen voor Duive land en Westerschouwen. Vier keer boekten zij winst. Leen Koster won alle partijen, waarin hij aantrad en dat gold ook voor Roxane Speelman in het enkelspel en voor de dubbels Maayke Speelman/Petra Koster en Joop de Vlieger/Harry Koster. Talenten De LTC Bru-Tèn verloor niet alleen van Zierikzee, maar moest ook diep buigen voor Westerschouwen, dat met 4-1 aan het langste eind trok. Westerschouwen kreeg alleen klop van Zierikzee (4-1), maar verspeelde ook twee punten aan Duiveland en Brouwershaven. Duiveland verloor slechts nipt van Zierikzee (3-2), maar de Nieuwer- kerkse formatie moest het tegen Bru-Tèn stellen met een ruime 4-1 verliespartij. Westerschouwen was eveneens te sterk voor Duiveland, al bleef de stand hier steken op 3-2. De overwinning van de LTC Zierikzee betekende de derde triomf in sukses sie. Met name door een bredere ster ke jeugdlaag is de Zierikzeese verenigig de meeste andere vereni gingen de baas, maar duidelijk is toch inmiddels wel geworden, dat ook elders jeugdige talenten staan te trappelen om door te komen. Een belangrijk facet hierin is ontegen zeggelijk, dat er mogelijkheden ge schapen dienen te worden om wed strijdervaring op te doen. Kompeti tieverplichtingen en sterke toernooi en bieden daaromtrent het nodige soelaas. Het zevende toernooi om de Zierikzee-25-Bokaal werd zaterdag avond in het klubgebouw van de or ganiserende vereniging TV Scelveringhe afgesloten met de prijs uitreiking, die werd verricht door Theo van de Schaaf, voorzitter van de Renesser klub. Van de Schaaf kom- plimenteerde de LTC Zierikzee in de persoon van teamleider Joop de Vlie ger met de behaalde overwinning, „maar", voegde hij eraan toe, „jullie verdienen een extra kompliment voor de manier waarop jullie met elkaar optrekken. Dat is grandioos". Overi gens memoreerde Van de Schaaf te recht aan de vele problemen, waarmee de technische kommissie van de TV Scelveringhe had af te re kenen. Wedstrijdleider1 Cas Demme- nie, Vera Rutgers, Rienus Korstanje, Map van Krimpen en Arie van de Roest hadden de ondankbare taak een en ander alsnog in goede banen te krijgen, hetgeen met veel kunst- en vliegwerk lukte. Arbiters „Ik geloof, dat er door de weken heen ongeveer zes nieuwe program ma's zijn opgesteld, die dan vervol gens weer letterlijk en figuurlijk in het water vielen. Ik geloof te mogen stellen, dat er sterke prestatie is afge leverd door de TC", meende Theo van de Schaaf. Enige diskussie was er nog over het feit, dat enkele partijen zonder arbi ters werden afgewerkt, hetgeen reg lementair niet is toegestaan. „Door de omstandigheden moeten we daar evenwel begrip voor hebben", vond Van de Schaaf. Met name Zierikzee toonde zich een voorstander van het schrappen van voornoemd regle- mentspunt. „Het moet toch heel ge makkelijk kunnen om zonder scheidsrechters te spelen", vond Joop de Vlieger namens Zierikzee. „Wanneer twee partijen er alsnog op staan, dat er een arbiter is, dan kan dat altijd nog geregeld worden, maar graag af van de verplichting". Ook Joop de Vlieger prees de wedstrijd leiding en hij overhandigde Cas Demmenie een aardig aandenken. In 1985 wordt het achtste Zierikzee-25-Bokaalgebeuren afge werkt in Zierikzee. ZIERIKZEE - De teams van HSD hebben zondag de volledige winst binnen gehaald. Zaterdag werd er niet gespeeld in verband met afgelastingen en zon dag kwamen beide standaardteams en heren 2 in aktie. De wedstrijd van de veteranen ging ook niet door. Heren 2 behaalde thuis tegen Teteringen 3 een 3-1 overwinning. De dames en heren moesten naar Forcial in Rockanje en wonnen met respektievelijk 1-4 en 1-2. De heren van Forcial gingen verbe ten van start. Het doel was zo snel mogelijk een doelpunt maken en dan de wedstrijd rustig in handen nemen. Het eerste deel van deze opzet slaag de, maar het tweede deel niet. Reeds na enkele minuten kwam Forcial in derdaad op voorsprong, 1-0 en moest HSD maatregelen treffen om de za ken recht te trekken. Onder leiding van aanvoerder Peter van de Berge vonden er wat wisselingenplaats in de achterhoede. Eric van der Doe nam de ausputzer-positie in en Rinie de Rijke en Sipko Visser bezetten de bei de back-plaatsen. Het spel werd niet langer vanuit het middenveld opge bouwd, maar vanuit de achterhoede. Vertragen Dat werkte. De aanvalsstoten van Forcial werden goed opgevangen en HSD kon ook zelf serieus in de aan val gaan. Dat resulteerde in de gelijk maker via Sven Bakx, 1-1. Vlak daarna miste hij rakelings vanuit een strafcorner. Na de rust trachtte Forcial opnieuw een beslis sing te forceren, maar ook in de twee de helft konden de snelle spitsen van Forcial niet echt gevaarlijk worden, met name door het goede werk van Dirk-Jan Arkenbout. HSD bleef zijn eigen spelletje spelen en kwam mid dels een kombinatie tussen Frank Streng en Lex van Geer op 1-2. De go al werd gemaakt door Frank Streng. HSD vertraagde het spel en speelde de wedstrijd rustig naar een einde. Ook het damesteam van Forcial moest eraan geloven. In de rust keek het al tegen een 0-3 achterstand aan,w at in een 1-4 nederlaag resulteerde. HSD, dat haar beste wedstrijd tot nu toe in dit seizoen speelde, was vanaf het begin superieur. Met afwisselend kort breedtespel en lange klappen over de vleugels werd Forcial inge pakt. Ydwine Zuiderveld opende de score, gevolgd door twee goals van Anneke Vlieger. De achterhoede kwam nauwelijks in de problemen, niet in het minst door de gelegen heidsback Jolanda Kraaijeveld. Na de rust kende HSD even een inzin king, waarin van alles misging. De kombinaties liepen niet meer en de verdediging rakte in grote proble men. Forcial maakte goed gebruik van de wanorde en skoorde tegen, 1-3. HSD herstelde zich echter op tijd en gooide het spel weer open. Aleid Hoos bracht de stand op 1-4. Dat bete kende de eerste overwinning voor de HSD-dames in dit seizoen. Zaalvoetbal Zierikzee ZIERIKZEE - In de zaalvoetbal kompetitie van het rayon Schouwen- Duiveland heeft maandagavond de regerende kampioen Sporthuis Zie rikzee de leiding overgenomen van het niet spelende Bruse Boys door de ontmoeting tegen Skol Boys in een alles zeggende 8-0 overwinning om te zetten. Country Club was ruim schoots in de gelegenheid zich te her stellen van de vorige week opgelopen nederlaag tegen Sporthuis Zierikzee in het treffen met Stella Boys. Met 9- 1 trokken de jongens van de Country Club aan het langste eind waarmee zij zich in de kopgroep konden hand haven. Sporthuis Zierikzee 5 5 0 0 29-5 10 Bruse Boys MEVO Countryclub Toren Boys De Steeg Skol Boys Stella Boys Bijmakelaardij 4 4 0 0 29-11 8 5 4 0 1 21- 7 8 5 4 0 1 22-10 8 5 3 0 2 26-16 6 5 1 0 4 16-24 2 5 0 1 4 8-34 1 5 0 1 4 7-34 1 5 0 0 5 11-28 0 In de 2e klasse toonde het Visslop zich op overtuigende wijze de meer dere over ZZ'72 (8-2), terwijl de reser ves van Skol Boys er met 5-1 aan moesten geloven in de ontmoeting met de FC Kerkwerve. In de 3e klas se zag Brogum II zich met 3-1 geklopt door Zeelandia II, terwijl Bijmake laardij II met 4-2 de baas bleef over Stella Boys II. Programma Woensdagavond zal er in de sport hal Onderdak weer een programma worden afgewerkt. In de le klasse zal De Steeg het moeten gaan opnemen tegen Toren Boys (19.00) waarbij laatstgenoemden iets betere papie ren in handen hebben. Een spannende partij mag worden verwacht tussen het nog zonder ver- liespunten zijnde Bruse Boys en ME VO dat zich in de vijf tot nu toe gespeelde wedstrijden een keer zag geklopt (19.40). De twee staartklubs Bijmakelaardij en Stella Boys zullen elkaar wel niet veel ontlopen (21.40), terwijl de Country Club als favoriet binnen de lijnen komt in het treffen met Skol Boys (22.20). In de 2e klasse komt Die Gouwe nog in aktie tegen de reserves van de Country Club (21.00) en in de 3e klasse Renesse te gen de PZEM (20.20). DORTMUND - Na een minuut en 40 sekonden in de vierde ronde gooide Ulli Restig zaterdagavond in de West- falenhal in Dortmund de handdoek in de ring omdat de Westduitse trai ner vond, dat zijn bokser Manfred Jassmann kansloos was tegen de Eu ropese kampioen in het halfzwaarge- wicht Alex Blanchard. Ondanks sterk zeilen Willy en Cees van Bladel BROUWERSHAVEN - Na vijf van de zeven te varen ra ces voor het Europees kampioenschap zeilen in de Torna doklasse op het Grevelingenmeer bij Brouwershaven lijkt het vast te staan, dat de strijd om de titel zich nog louter zal afspelen tussen de Deense titelverdedigers Paul en Trine Elvstróm en het Nederlandse koppel Willy en Cees van Bladel. Elvstróm boekte maandagmiddag de derde zege in suksessie, nadat de van Bladels de eerste twee races op hun naam hadden geschreven. Het Bossche duo herstelde zich overigens voortreffelijk van de morele opdoffer, die zij zondagmiddag kregen uitgedeeld. De ju ry diskwalificeerde de Nederlandse toen, nadat er een aanvaring had plaatsgevonden tussen de boot van Van Bladel en die van Martin Stapf, de Oostenrijker. Met drie ander Oostenrijkers als getuige kreeg Stapf het ge lijk aan zijn zij, hetgeen verwijdering uit de uitslag van de Van Bladels tot gevolg had. In de vijfde race eindig den de Nederlanders direkt achter de sterk zeilende Rus sen Sergei Prijmak en Edgar Tereknin als derde. achtige omstandigheden, terwijl de wind van tijd tot tijd kracht drie tot vier haalde, overigens nog steeds te weinig voor Willy en Cees van Bladel, die in het voordeel zijn bij zwaarder weer. Willy en Cee van Bladel voeren maandag een vooral taktische ij zersterkte wedstrijd. Na een eerste valse start namen de broers bijzonder veel risiko bij de tweede stort. Vanaf dc bovenboei voeren zij langs de startlijn naar beneden om bij het startschot onmiddelijk over dc lijn to gaan. De overige deelnemers werden daarmee op achterstand gezet, omdat zij dit risiko niet namen. Een her nieuwde valse start zou automatisch uitsluiting tot gevolg hebben gehad. Een perfekte start hadden vader en dochter Elvstróm. Zij waren bij de herstart op de plaats gaan liggen, die Willy en Cees van Bladel bij de eerste start hadden bezet. Onmiddellijk na men de titelverdedigers de kop om die niet meer af te staan, ook niet aan de bijzonder sterk zeilende Russen Prijmak en Tbreknin. Willy van Bla del rondde als achtste de eerste boei om vervolgens via een sterke race per i ak een plaats te winnen. In de slotfa- werd zelfs behoorlijk terrein ge wonnen op de beide leidende boten, maar de tijd ontbrak om ook nog een geslaagde aanval op deze positie te ondernemen. Minimaal De vijfde race werd voor een be langrijk deel gevaren onder regen De kop van het veld had geluk, dat het net buiten schot bleef bij een plotseling veranderende wind. Het achterveld kreeg tijdens een flinke regenbui te maken met een negentig graden draaiende wind. Het verschil tussen de kop van het veld en de naamlozen werd daar door nog eens extra aangedikt. Tijdens het laatste stuk naar de finish toe veroverden Willy en Cees van Bladel alsnog de derde plaats door het Oostenrijkse koppel Petschei en Schlagbauer te oversteken. „De schade ten opzichte van Elvstróm is minimaal gebleven", stelde Willy van Bladel tevreden. „Ook hij mag zich geen foutje veroor loven ten opzichte van ons". Na de vijfde race kwam de procedu re met de aftrekrace in het geding. Zowel Elvstróm als Van Bladel had den een diskwalifikatie staan, die nu als slechtste resultaat niet meer aan de orde is. De Deense titelverdediger neemt evenwel een geringe voor sprong in het algemeen klassement, doordat hij naast drie overwinningen een tweede plaats kan laten meetel len. Willy en Cees van Bladel hadden twee overwinningen, een tweede en een derde plaats, hetgeen hen een achterstand verschaft van 5,7 punten, een beslist overbrugbare marge. Prijsmak en Tbreknin hebben met 38,0 over de vier beste races reeds een enorme achterstand. Zij worden op de hielen gezeten door Petschei en Schlagbauer met 39,4 punten. De Zweden Marström en Söderqvist en de Duitse kombinaties Kap- hengst/Ahrberg en Spengler/Jentsch doen zeker ook nog mee, maar dan uitsluitend voor de bronzen plak, die woensdagavond wordt uitgereikt. In de vijfde race vielen Reg White en Huub Lambriex, de op het aller laatste moment geformeerde kombi natie ver terug door een dertigste plaats. Zij nemen in de totaal de ze ventiende plaats in. Teleurstelling De teleurstelling van de diskwalifi katie was eigenlijk snel overwonnen door de beide broers Van Bladel. „We hebben alles zondagavond met onze coach Henry van der Aat door gesproken en kwamen daarbij tot de konklusie, dat er eigenlijk geen man overboord was. Voor het kampioen schap hadden we gesteld, dat een plaats bij de eerste tien in de eind klassering bevredigend zou zijn. Een overwinning in een van de races zou het sukses helemaal kompleet ma ken. We wonnen inmiddels twee keer, dus waar zouden we over mekkeren", vertelde Cees van Bladel, die in Brouwershaven debuteert aan dc zij van zijn veel meer ervaren broer Wil ly. „Het kan eigenlijk al niet meer kapot. Dc Nederlandse bond had nauwclijk vertrouwen in ons optre den hier. Aanvankelijk kon Van der Aat niet eens vrijaf krijgen, omdat er voor ons toch geen mogelijkheden zouden om iets te bereiken. De bond hebben we dus allang geklopt". Ook Willy van Bladel erkende geen last meer te hebben van het vervelende voorval, ondanks het feit, dat hij zich op het moment, dat het zich voordeed bijzonder kwaad had ge maakt op de Oostenrijkse ploeg, die en masse eenzelfde „verhaal" op hingen. „Het was natuurlijk bijzonder ver velend, maar ik ben er vlot overheen gestapt. Het is toch gebeurd en je ver andert er niets meer aan. Het grote voordeel is dat zowel Elvstróm als ik niet voorzichtig kunnen gaan varen om protesten te vermijden. In de hui dige situatie zou dat onherroepelijk leiden tot achterstand in het dagklas sement. Ik ben uiterst tevreden over de wedstrijden van vandaag. Ik denk, dat het de allerbeste is ge weest, die we hebben gevaren. We hebben iedere mogelijkheid om op te schijven benut en dan kun je niet an ders dan tevreden zijn. Het is nu een kwestie van opletten voor foutjes. Wij mogen er ons geen veroorloven, maar ook Elvstróm moet uiterst ge- koncentreerd blijven varen. Als hij een keer in de fout gaat, zijn de rollen aan de kop van het klassement plot seling omgedraaid. Er is inderdaad nog van alles mogelijk", legt de 24-jarige Brabander uit. Met nog twee races voor de boeg wordt het op het water van het Grevelingenmeer nog bijzonder enerverend. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Uitslag van de vlucht vanuit Door nik, 121 km op 9 september. De 209 duiven werden gelost om 11.00 uur. Aankomst eerste duif 12.17, laatste prijs 13.01 uur. L. v. d. Hoek en zn. 1, 3, 13, 19, 26, 29, 43; W. Blom 2, 6, 9, 14. 16, 27. 31. 32, 40, 44; Jac. Dekker en zn. 4, 5; Feleus-Westenbruggc 7, 10, 11, 25 41, 49; A. Bakker 8, 12, 17, 21, 30, 39, 42, 46, 48. 50, 52; M. M. v. d. Wielen 15, 35, 37, 45; C. M. Groenleer 18, 22. 28, 34. 38; C. Gieskes 20. 23; J. van IJsseldijk 24. 36, 47; C. v. d. Hoek 33. 51. 53. Inmanden voor de laatste vlucht van het seizoen, Quivrain op zaterdag 22 september van 8.30 uur tot 9.30 uur. PV Gevleugelde Vrienden Zierikzee Vanuit Chateauroux werd er gevlo gen op 9 sept, met 81 duiven. Lossing te 8.40, afstand 561 km. Eerste duif geklokt om 16.08 en te 18.21 de laatste. Joh. Pankow 1; S. Capelle 2, 13, '14, 16, 18; J. C. Berrevoets 3, 11, 20; Feleus-Westenbrugge 4, 7, 8, 9, 10, 19; J. v. IJsseldijk 5; M. M. v. d. Wielen 6; L. J. Fonteine 12. 17. 21; W. Blom 15.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7