Niet alledaags bezoek Ministerie keurt begroting stuurgroep werkloosheid af 19 PZEM WIL 65 WONINGEN GAAN AANSLUITEN OP AARDGASNET NOG DRIE DAGEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT *r -rr Urenverdeling projektleider moet op de helling *2' ';2 Raadsvergadering Brouwershaven AKKERDAAS N00RDGOUWE Vragen over reduktie op tolheffing Zeelandbrug WA> ffih P Bltr WÈÊmÊÊ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Troonrede Tentoonstelling Inundatie Met overmacht Vandaag spreekt Koningin Beatrix de jaarlijkse Volgende week is de tentoonstelling „Verzeten Het is veertig jaar geleden dat Schouwen- Het team van de Lawn Tennis Club Zierikzee is troonrede uit ter gelegenheid van de opening vervolging 1933-19NU" te bezichtigen in Brou- Duiveland door de Duitsers werd geïnundeerd, met overmacht winnaar geworden van de van de Staten Generaal. (Pag. 2). wershaven. (Pag. 5). (Pag 6). Zierikzee-25-Bokaal. Slechts vier partijen gin gen verloren. (Pag. 7). DINSDAG 18 SEPTEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23594 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Onder eerlijke mensen zijn de beloften schulden en onder politici lokaas. Tournier 1 i r ZIERIKZEE - De huidige begroting 1985 van de regio nale stuurgroep werkloosheid krijgt geen goedkeuring van het ministerie van sociale zaken en werkgelegen heid. Dat deelde de heer J. la Rivière, vertegenwoordiger van het ministerie, maandagmiddag tijdens een vergade ring van de stuurgroep mee. La Rivière vond met name dat de verdeling van het aantal uren per jaar over de ver schillende projekten van projektleider M. Hohmann niet in orde is. Sommige projekten krijgen veel te veel aan dacht in de vorm van begeleiding, waardoor de kosten te hoog oplopen. Maandagmiddag passeerde een niet alledaags schip de Roompotsluis bij Neeltje Jans. Het ging hier om H.M. ,,VeereDe heer Hohmann verwacht overi- zij vertoefde in de Zeeuwse wateren in verband met een afscheidsbezoek aan Veere. Zie ook pagina 3. gens dat de gemeente Sint Philips- Völgens La Rivière is het aantal uren voor bepaalde projekten bij an dere gemeenten in Zeeland veel lager. Hij noemde als voorbeelden de Baan- lozen krant en Vrijwilligers vacature bank, die respektievelijk 180 en 200 uur begeleiding krijgen van Hoh mann. „Dat aantal moet drastisch naar beneden, anders geven wij aan deze begroting geen goedkeuring. De begeleidingskosten zijn veel te hoog. In de aanloopperiode (verleden jaar was het startjaar van de stuurgroep) zijn we soepel geweest, dat doen we overal in het start jaar, maar nu gaan we volgens de spelregels werken", al dus de vertegenwoordiger van het mi nisterie. Hij voegde eraan toe dat de stuurgroep bij een volgende begro ting overigens wel van te voren om de aanwezigheid van een vertegenwoor diger van het ministerie kan verzoe ken, zodat er in een vroeger stadium wat meer duidelijkheid onstaat over wat wel en niet kan. Toelichting De woorden van de heer La Rivière kwamen nogal hard aan bij bij de le den van de stuurgroep. Voorzitter J. Groen zegde toe dat het dagelijks bestuur op korte termijn kontakt op zal nemen met het ministerie over een nadere toelichting op de begro ting. Mocht de begroting ingrijpende veranderingen behoeven dan zal een ingelaste vergadering met de stuur groep plaatsvinden. Zo niet, dan gaat de huidige begroting na het gesprek met het ministerie naar de diverse ge meenteraden. BROUWERSHAVEN - De PZEM wil ongeveer 65 per manente woningen in de onrendabele gebieden van de gemeente Brouwershaven gaan aansluiten op het aard- gasnet. De uitvoering vindt per cluster plaats en met de totale uitvoering van het projekt zal drie a vier jaar ge moeid zijn. De gemeenteraad wordt tijdens de vergadering van maandag 24 septem ber gevraagd medewerking te verle nen door het verstrekken van een gemiddelde bijdrage per aansluiting van 1300,— en een krediet van 84.500,— beschikbaar te stellen wanneer tot uitvoering wordt overge gaan van een of meer projekt- clusters. De totaio kosten voor de aanslui ting van de 65 woningen bedragen f 338.000,—, waaraan de PZEM onder andere 2000,— per aansluiting zal bijdragen. Van de overblijvende ruim 160.000,— wordt rekening gehouden met 1200,— bijdrage per bewoner 78.000,—), waardoor de bijdrage van de gemeente kan worden ge raamd op 84.500,—. Inmiddels is een reserve van 25.000,— gevormd voor de onrendabele gasaansluitingen. Weigering bouwvergunning In dezelfde vergadering willen B. en W. het beroep ongegrond verkla ren van de heer J. Kappetein te Drei- schor, dat hij instelde tegen het weigeren van een bouwvergunning voor een bouwkeet op zijn terrein. Voordat de bouwaanvraag werd ont vangen, heeft het kollege de heer Kappetein aangeschreven om de reeds zonder vergunning geplaatste bouwkeet voor een met name ge noemde datum te verwijderen. Ook toen al is een bezwaarschrift tegen deze aanschrijving ongegrond ver klaard, nadat de reklamant zijn be zwaren mondeling tegenover het kollege heeft toegelicht. Ook toen was namelijk al duidelijk, dat verle ning van een bouwvergunning we gens strijdigheid met de daarvoor geldende voorschriften niet mogelijk zou zijn. Enkele weken later, op 19 juli, stel de de heer Kappetein opnieuw een beroep in bij de raad tegen het besluit tot weigering van de bouwvergun ning. Overigens heeft het kollege, in afwachting van de uitspraak op het beroepschrift, de heer Kappetein uit stel verleend tot afbraak van de bouwkeet. Het kollege voert aan, dat de bouw keet is geplaatst op een terrein dat een bestemming heeft voor „land bouw, veeteelt en tuinbouw", terwijl het betreffende bouwwerk daarvoor niet is bedoeld. De heer Kappetein wil het gebruiken als werkruimte voor vervaardiging van bouwkundi ge tekeningen om ervaring op te doen. Hij is afgestudeerd bouwkun dig ingenieur maar tot op heden nog werkloos. De keet is geplaatst op het terrein van zijn vader. Op de agenda staat voorts de aan bieding van de gemeentebegroting en begroting woningbedrijf 1985. De behandeling van de begroting Zal plaatsvinden tijdens de raadsverga dering van maandag 29 oktober. Advertentie land zal afvallen als subsidieverstrekker van de stuur groep. Maar tot nu toe heeft nog niet een gemeente laten weten niet langer door te gaan. Uit de begroting werd duidelijk dat als alle gemeenten (zes op Schouwen-Duiveland en Sint Phi- lipsland) blijven meedoen de bijdra ge per jaar neerkomt op 1,89 per inwoner. Indien één gemeente af haakt komt de bijdrage neer op 2,-. Voorzitter Groen toonde zich opti mistisch over de bereidheid van de gemeenten om te blijven deelnemen. Hij ziet het niet zo somber in, on danks de enorme stijging van de jaar bijdragen van 0,70 naar 1,89. C. Slabbekoorn, burgemeester van Brouwershaven was helemaal niet Trailer met zeiljol ontvreemd BRUINISSE - Va!, de parkeer- plaats bij jachthaven Aquadelta is, zo werd maandag ontdekt, een trailer met daarop een vijf meter lange zeil jol gestolen. De trailer stond op slot, maar dat werd verbroken. Boot en trailer zijn eigendom van M. K. uit Wiesbaden. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE - Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben wel degelijk toe zeggingen gedaan met be trekking tot het verlenen van reduktie aan inwoners van Schouwen-Duiveland op de tolheffing voor de Zeelandbrug. Dat deelde burgemeester Th. H. de Meester maandagavond mee in antwoord op een schriftelijk ingediende vraag van de CDA-fraktie van de Zierikzeese gemeen teraad. Zoals maandag al werd gemeld diende de CDA-fraktie een drietal schriftelijke vragen in voor de rond vraag van de gemeenteraadsvergade ring, naar aanleiding van uitlatingen van gedeputeerde drs. R. C. E. Barbé. De burgemeester las ter geruststel ling van de vragenstellers een citaat voor uit een brief van GS, waarin ant woord werd gegeven op een door de raad van Zierikzee ingediende motie over de korting op de tolheffing. In deze brief, gedateerd op 23 sep tember 1983, zeggen GS, dat „aan zienlijke reduktie zal worden egevcn." Volgens de heer De Meester wordt in de brief evenwel niet in de brief gesproken over de hoogte van de te verlenen korting, evenmin als over het exacte tijdstip waarop die regeling zou moeten ingaan. De vraag, of de gedeputeerde zijn uitlatingen deed namens GS, moest maandagavond onbeantwoord blij ven. De derde vraag, wat het kollege denkt te kunnen doen om de invoe ring van de reduktie op tolheffing voor de Zeelandbrug door te laten gaan, werd evenwel gehonoreerd met de mededeling dat de gezamenlijke kolleges van Schouwen-Duiveland door GS zijn uitgenodigd voor een gesprek over deze zaak. Dat gesprek zal gehouden worden op 4 oktober aanstaande. optimistisch. Hij denkt dat de finan ciën wel eens van negatieve doorslag gevende aard kunnen zijn. Groen: „Als de gemeenten zouden zeggen; het wordt te duur, we doen het niet meer, dan betekent dat een streep on der dit projekt. Het is zonde om op dit moment te stoppen. We zijn op de goede weg". Indien de gezamenlijke gemeenten mochten besluiten te stop pen, dan zullen de kosten over 1985 toch nog f 0,94 per inwoner bedragen in verband met wachtgeld van pro jektleider Hohmann. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Opnieuw regen Half tot zwaar bewolkt en in de loop van de dag van het westen uit opnieuw regen; minimumtempera tuur omstreeks tien; middagtempe- ratuur ongeveer zestien graden. Tot matig toenemende westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 22 sept.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: z.west 2 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuid 2 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 19 sept. Zon op 7.21, onder 19.47 Maan op onder 17.14 20 sept. Zon op 7.22, onder 19.42 Maan op 00.20, onder 18.02 Nieuwe Maan: 25 sept. (05.11) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 19 sept. 9.34 22.11 3.27 15.48 20 sept. 10.55 23.34 4.41 17.05 Doodtij: 20 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft deze week koel met vrijwel elke dag enige tijd regen. De depressie, die vandaag de regen bracht, trekt naar het Alpenge bied. De komende nacht en woensda gochtend is het overwegend droog. Bij IJsland is echter de voormalige tropische cycloon Diana aangeko men. Deze is nu een normale depres sie, zij een diepe. Deze depressie heeft boven de Oceaan een stroming op gang gebracht waarmee lucht uit het zeegebied ten zuiden vanm Groenland naar Westeuropa wordt getransporteerd. De voorste begren zing van deze lucht bereikt ons land morgen, woensdag, in de loop van de dag. Zij wordt voorafgegaan door re gen. In de loop van de week zal de de pressie van IJsland naar Westeuropa trekken. Zij blijft tot in het weekein de het weer bij ons bepalen. Portugal en Spanje zijn de enige landen met zonnig en warm weer. Zeer veel regen zal er vallen in het Alpengebied. Italië en Joegoslavië krijgen buien. BEVEREN - Bij een ernstig ver keersongeluk bij het Belgische Beve- ren zijn in de nacht van zondag op maandag twee jongemannen uit Zeeuws-VIaanderen en een Belgische vrouw om het leven gekomen. Een in woner van Hulst raakt lichtgewond, zo heeft de Belgische Rijkswacht meegedeeld. DEN HAAG - De algemene inspek- tiedienst van het ministerie van land bouw en visserij heeft acht, veehouders in Noord-Brabant en Zuid-Holland proces-verbaal opge maakt wegens het ontduiken van de superheffing. In totaal gaat het om 480.000 liter melk die in België is afgezet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1