0 Culturele Stichting nam afscheid van S. A. Jumelet Mosselmaaltijd ter afsluiting van het duik- en surfseizoen Sprookjesachtige sfeer op het Grevelingenmeer C.D.A.-fraktie informeert naar reduktie tolheffing Nog 4 dagen AKKERDAAS DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gewonde zwaan Aanrijding met bus in Haamstede In Ouwerkerk Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Pijpleiding Nieuwbouw Ronald van Oeveren Diskwalifikatie Provinciale Staten van Zeeland hebben zich Vrijdag werden in Bruinisse opnieuw een aan- Debutant Ronald van Oeveren speelde een op- Het Nederlandse favorietenpaar Willy en Cees vrijdag uitgesproken voor een zoute Grevelin- tal nieuwbouwwoningen opgeleverd. Op 28 merkelijke rol in de openingswedstrijd van Zie- van Bladel werd na urenlang juryberaad gedis- septertiber volgen de laatste zeven. (Pag. 3). rikzee in de tweede klas van de KNVB, die 2-1 kwalificeerd in de vierde race van het EK Tor winst opleverde. (Pag. 5). nado. (Pag. 7). gen met pijpleiding. (Pag. 2). MAANDAG 17 SEPTEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23593 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ook het kleinste licht heeft zijn atmosfeertje. Ebner-Eschenbach BROUWERSHAVEN - Ongeveer 25 motor- en zeiljachten zorgden zaterdaga vond voor een sprookjesachtige sfeer voor de haven van Brouwershaven door versiert met lampjes en lampionnen een gondelvaart over het Grevelingen meer te maken. Volgens Peter Hanse van de evenementenkommissie van de Brouwse watersportvereniging was het aantal deelnemers wegens de vrij la te datum in het seizoen en het miezerige weer ongeveer de helft minder dan vorig jaar. De rondvaartboot de Karin I opende de botenrij met aan boord Gemeenteraad Zierikzee toeschouwers die de tocht gratis mee konden maken. Bij - het voor de Brouw se haven gelegen - eilandje Dwars in de weglegde de rondvaartboot aan om de feeërieke stoet aan zich voorbij te zien trekken. Alle deelnemende bo ten kregen bij het passeren van de Karin I van de Watersportvereniging Brou wershaven een fles wijn aangeboden. Aan de Loswal bij de - ook in de vorm van een boot versierde- sluis, verzamelden zich enkele honderden mensen om het schouwspel gade te slaan. ZIERIKZEE - De C.D.A.-fraktie in de Zierikzeese gemeenteraad heeft zich met een schriftelijke vraag tot het kollege van b. en w. gericht be treffende de reduktie van het tolta rief Zeelandbrug voor de inwoners van Schouwen-Duiveland. De vraag van de C.D.A.-fraktie komt aan de orde tijdens de rondvraag in de ge meenteraadsvergadering van (heden) maandagavond. Aanleiding voor de reaktie van het C.D.A. zijn de uitlatingen van gede puteerde drs. R.C.E. Barbé, dat het niet waarschijnlijk zal zijn, dat het dagelijks bestuur van de provinciale bij de provinciale staten met een voorstel zal komen voor invoering van reduktie op tolheffing voor de Zeelandbrug voor de inwoners van Schouwen-Duiveland of alle Zeeu wen. Volgens de berichtgeving stelde drs. Barbé, dat er nooit konkrete toe zeggingen zijn gedaan over deze re duktie. Motie De C.D.A.-fraktie memoreert, dat de gemeenteraad van Zierikzee in 1981 een motie over de tolheffing heeft aangenomen en heeft aangebo den aan het Provinciebestuur. Het C.D.A. laat weten in de veronderstel ling te leven, dat g.s. op de motie DEN HAAG - De investeringen van partikulieren op het gebied van bij voorbeeld niet-bedrijfsmatige toe passing van windenergie vallen op. dit moment niet onder enige subsi dieregeling. De Energieraad vind het gewenst dat onderzocht wordt, of en zo ja hoe, in de huidige situatie verbe- tereing kan worden gebracht. De raad schrijft dit minister Van Aar- denne van ekonomische zaken in een reaktie op het „Evaluatierapport In vesteringssubsidies Energie besparing". heeft gereageerd en aan de raad een toezegging voor tolreduktie heeft ge daan. De fraktie informeert of deze veronderstelling juist is. Verder wil het C.D.A. weten wat het kollege denkt te kunnen doen om invoering van de reduktie op tolheffing Zee landbrug door te laten gaan. Advertentie NOORDGOUWE GELEEN - Gedeputeerde Staten van Limburg hebben het ingenieurs bureau Technica in Londen opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de risiko's van de aktiviteiten op het DSM-chemie-komplex in Ge leen voor de omgeving. Het onder zoek moet binnen een jaar zijn afgerond. ZIERIKZEE - Al geruime tijd werd in de stadsgracht van Zierikzee een gewonde zwaan gesignaleerd. Zon dag is men er in geslaagd om het dier te vangen. De geraadpleegde dierenarts Sj. Bergsma konstateerde een gebroken poot, waaraan echter niets meer kan worden gedaan. De poot is al voor een groot deel weer aangegroeid en levert het dier alleen aan land nog enig ongemak. De zwaan werd dan ook weer terug gezet in de Gracht. Vrijdagmiddag vond op de kruising Margrietstraat/Julianastraat een aanrijding plaats tussen een pers onenauto en een bus van de ZWN. De bestuurder van de personen auto, C. R. te Haamstede, verleende geen voorrang aan de bus, die werd bestuurd door J. B. te Zierikzee. Het gevolg was dat de personenauto aan zienlijke schade aan de voorzijde opliep, en de ZWN-bus aan de linker zijkant. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Weer nieuwe beheerder bibliotheek en musea benoemd BRUINISSE - De Culturele Stichting Bruinisse nam vrijdagavond tijdens een vergadering afscheid van de heer S. A. Jumelet. De heer Jumelet, die in verband met z'n leeftijd aftrad als vice-voorzitter van de Stichting en als voorzitter van de Sectie Visserijmuseum en van de Oudheidkamer, werd toegesproken door burgemeester T. C. Hekman en kreeg, naast woorden van grote waarde ring voor de bijdrage die Jumelet aan de verschillende secties van de Stichting heeft geleverd, het Gemeentewa pen in glas in lood. De voorzitter van de Stichting, bur gemeester T. C. Hekman, feliciteerde in z'n openingswoord ing. L. A. Schoof. De heer Schoof was in juli dit jaar benoemd als beheerder van de bibliotheek en musea maar hij heeft, evenals zijn voorgangers E. van Unen en Hannie van Vossen, vast werk ge vonden in het bedrijfsleven. Een be trekking, aldus de voorzitter, die meer perspektief biedt dan de huidi ge betrekking die financieel nog op losse schroeven staat. B. en w. benoemden als zijn opvol ger mevrouw v. d. Velde. Bestuursverkiezing Bij de gehouden bestuursverkie zing werden de heren Jan Jumelet en Joh. de Koning herkozen als bestuurslid namens de Bibliotheek sectie en de heren M. Kik en M. J. v. d. Velde als bestuursleden van het Oorlogsmuseum. De heer J. M. de Waal werd gekozen tot voorzitter van de sectie Visserijmusuem en me vrouw C. Meeuwsen-Haeck als bestuurslid Oudheidkamer, respek- tievelijk in de vakature S. A. Jumelet en mevrouw B. de Waal-Jumelet. De door het bestuur uitgenodigde burgemeester van Duiveland, de heer J. van Bommel, hield een causerie over het Bibliotheekwezen op Schouwen-Duiveland en de verande ringen die op stapel staan in verband met de Bibliotheekwet. OUWERKERK - Horeca-ondernemer de heer W. Bolijn van restaurant „De Vier Bannen" in Ouwerkerk heeft vrijdagavond een traditie in ere hersteld. Ter afsluiting van het duik- en surfseizoen bood hij een grote groep van deze sportmensen een mosselmaaltijd aan. Onder hen bevond zich ook de landelijke voorzitter van de Neder landse Onderwatersport Bond de heer Bertus Bleyi. De voorzitter vestigde in een korte toespraak de aandacht op het droevi ge feit, dat dit seizoen drie Neder landse duikers in het buitenland om het leven zijn gekomen bij het uitoe fenen van hun sport. Verder memo reerde hij, dat ook in Nederland zich enkele ongelukken voordeden met duikers uit België. Bleyi greep deze gebeurtenissen aan om nog eens extra de nadruk te vestigen het belang van de zogenaam de Buddy-Check, oftewel: het grondig kontroleren van eikaars duikuitrus- ting vlak voor het duiken. Hij stelde vast, dat vooral duikers, die deze sport al jaren beoefenen soms te snel genegen zijn deze buddy-check wat te licht op te vatten. De voorzitter was van mening, dat juist een gedegen kontrole van de duikuitrusting kan bijdragen tot het voorkomen van on gelukken. Verder sprak Bleyi zijn tevreden heid uit over het feit, dat het Bonds- bureau van de Nederlandse Onderwatersport Bond, gevestigd in Utrecht zich inmiddels op het rechte spoor blijkt te bevinden. Met voldoening wees de voorzitter op het ontwikkelde opleidingsbeleid en op het instellen van een ontwikke lingsgroep, die is belast met het sa menstellen van nieuwe opleidings- boeken. Volgens Bertus Bleyi kan de mosselmaaltijd in „De Vier Bannen inderdaad als afsluiting van het duikseizoen worden beschouwd, hoe wel de fanaten natuurlijk nog veel langer in het jaar hun sport zullen be oefenen. Op de foto: een beeld van de geanimeerde bijeenkomst vrijdag avond in Ouwerkerk. pe eii.r Leden van de Onderwatersportbond laten zich de mosselen goed smaken. Verwachting tot dinsdagavond: Tijdelijk regen Veel bewolking en vooral in de nacht en ochtend regen; minimum temperatuur ongeveer 12 graden; middagtemperatuur omstreeks 15 graden. Tbt zwak afnemende wind uit uiteenlopende richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 21 sept.: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: West 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: N.west 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: Zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 18 sept. Zon op 7.20, onder 19.45 Maan op 23.22, onder 16.13 Laatste kwartier: 18 september (11.31) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 sept. 8.35 21.07 2.28 14.45 Doodtij: 20 september HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het ziet er naar uit, dat er dinsdag niet bezuinigd wordt op bewolking en regen. Een depressie, die zich maandag ochtend vroeg ten noordoosten van Ierland bevond trekt in zuidoostelij ke richting en wordt morgen in onze buurt verwacht. Vooral in de nacht en ochtend zal het af en toe regenen en de kans dat het de hele middag droog blijft mag ook al niet al te hoog wor den aangeslagen. De temperatuur blijft met ongeveer 15 graden ruim beneden de voor deze tijd van het jaar normale waarde. Wind is er niet veel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1