Hulpverleningsoefening in Ouwerkerk werd goed geoliede operatie Shoarmazaak in St. Domusstraat blijft bron van ongenoegen Het feest is weer afgelopen dagen AKKERDAAS DE ZIERIKZEESCHE COURANT UW TAXATEUR MC AUTO HUREN? Auto Louis Goedbloed Autobedrijf Ravage in Krekengebied door auto-ongeluk l, v H C ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hiaat Gebroeders Thien Kursus liturgie Nederlandse zege Tijdens de zitting van het kantongerecht werd De Gebroeders Thien, gevestigd aan de Appel- De Kommisie Liedboekdag Schouwen- De eerste race in het Europees kampioen een hiaat in de verordening Reinigingsdienst markt, verdwijnt na eeuwen uit het Zierikzeese Duiveland start deze winter met een kursus en schap in de Tornado-klasse eindigde in een ontdekt. (Pag. 2). zakenleven. (Pag. 3). eredienst. (Pag. 5). Nederlandse zege van Willy en Cees van Bla- del. (Pag. 6). VRIJDAU 14 SEPTEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23592 [ySSE BIBL/q WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Alleen bij de hindernissen op 's levens weg kunt gij leren leren. Wilh. Jordan OUWERKERK - In en bij het krekengebied van Ou werkerk is een grootscheepse hulpverleningsoefening gehouden, die was georganiseerd door de brandweer van Duiveland, in het bijzonder door de brandmeester van dit korps, Jan de Vlieger. Het doel van de oefening was tweeledig. In de eerste plaats was het de bedoeling uit te vinden hoe de samenwerking zou verlopen tussen de ver schillende hulpverlenende diensten, met name brand weer, politie, Rode Kruis en gemeentewerken. Voorts werd het tot stand brengen van de verbindingen onder ling en tussen het rampterrein en het krisiscentrum uit geprobeerd. De aard van de oefening betrof een groot auto-ongeluk met een brandoverslag naar het bosgebied. Het schitterende krekengebied te Ouwerkerk als décor voor een gekompliceerd auto-ongeluk met brand) en slachtoffers. gelukkig in scène gezette - nare gebeurtenis: een Om half zeven 's dinsdagsavonds werd melding gedaan aan de alarm centrale over het auto-ongeluk en de brandoverslag, terwijl in de betrok ken voertuigen een aantal slachtof fers bekneld zat. Twee minuten later Ondanks openbare hoorzitting in stadhuis Zierikzee: ZIERIKZEE - Enige maanden geleden verleende het kollege van B. en W. van Zierikzee een voorlopige ver gunning aan de heer A. Habiballah uit Groningen voor het vestigen van een shoarma-eetgelegenheid aan de St. Domusstraat 19 te Zierikzee. Vanaf de datum dat deze horeca-onderneming daadwerkelijk van start ging heb ben omwonenden geklaagd tegen de overlast, die zij van het bedrijf ondervonden. De klachten gaan met name over de problemen die het sinds kort gevestigde bedrijf, volgens de omwonenden voornamelijk 's nachts, veroor zaakt. In het kader van de procedure, die voorafgaat aan het verlenen van een definitieve hinderwetvergunning, werd donderdagmiddag in het Zierikzeese stadhuis een openbare hoorzitting gehouden. Ondanks de korte tijd die de hoorzitting in beslag nam, en ondaitks het ge- ringe aantal aanwezigen, werd duidelijk dat de problemen nog lang niet uit de wereld zijn geholpen. De grote groep bezwaarmakende omwonenden wa ren op de door wethouder J. Groen geleide hoorzitting vertegenwoordigd door de heren M. P. Lenselink en G. J. Droppers. Behalve door de lijfelijke aanwezigheid van beide genoemde heten is overigens door de gehele groep ook een schriftelijk bezwaarschrift ingediend. een dergelijk toezegging was gedaan maar deelde tevens mee dat het kolle ge dienaangaande nog geen uitspra ken heeft gedaan, omdat de procedure nog niet is afgerond. „In dat licht moet ook deze hoorzitting worden geplaatst. Niets konkreet .De heer L. J. Zondag, vertegen woordiger van de dienst gemeente werken, afdeling bouw- en woningtoezicht, lichtte vervolgens een en ander toe. ,,Wij verwachten dat er mogelijkheden zijn om een gedeel te van de overlast te beperken, maar deze zijn op dit moment nog niet kon- kreet te benoemen." In een later be toog bleek dat de eventueel te nemen maatregelen betrekking hadden op de geluidsoverlast van de muziek-in- stallatie in het horeca-bedrijf en op de baklucht, die bij bepaalde win drichtingen overlast bezorgt. ,,Hct is evenwel een zeer moeilijke zaak, waarin verschillende zaken door elkaar heen lopen. Ook geraad pleegde juristen weten niet direkt een oplossing aan te dragen." Wethouder Groen lichtte de proble men vanuit een ander gezichtspunt toe. „Het ingediende bezwaar geldt niet zozeer het bedrijf als zodanig, maar veel meer de overlast die de om wonenden daarvan ondervinden: het lawaai in de straat, het roepen, het dichtslaan van autoportieren en het geluid van motoren, vaak tot vroeg in de morgen." Volgens wethouder Groen zijn alle bezwaren te ondervangen door het in stellen van een sluitingsuur. „Maar dat is iets wat Zierikzee niet kent. Je Ad i;e rtentie van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MEBUS/DE KOEPEL, Breda 076-222511 Bergen op Zoom 01640-41900 Etten-Leur 01608-16550 Roosendaal 01650-40150 Haamstede 01115-1224 kunt je afvragen of we daaraan iets moeten doen: moeten we voor één be drijf een uitzondering maken en daarvoor een sluitingsuur instellen, met alle mogelijke gevolgen voor an dere horeca-ondernemingen in de stad?" Zo luidde zijn enigszins retori sche vraag. Bezwaar gehandhaafd De heer Lenselink gaf vervolgens te kennen dat, gezien de opmerkin gen en mededelingen tot dan toe, na mens alle bezwaarden te kunnen meedelen dat het bezwaar volledig gehandhaaft blijft. „De problema tiek is vanmiddag niet verdwenen. We hebben voornamelijk in het weekeinde een behoorlijk stuk over last. En dat blijft voorlopig zo. De ex ploitant van de shoarma-zaak heeft Advertentie Alle typen Citroën. Ook bestel. Daihatsu, Charade en Minibus. Saab 99 Per uur, per dag, per week per Zierikzee - 01110-4951 De heer Lenselink kreeg in de hoor zitting als eerste het woord. Hij me moreerde de aanwezigen aan verdere uitspraken, door het kollege gedaan, dat een onderzoek zou worden in gesteld naar de mogelijkheid om maatregelen te treffen die de onder vonden overlast zouden kunnen on dervangen. Zijn vraag luidde dan ook wat de uitkomst van dit onderzoek was. Wethouder Groen kon beamen dat NOORDGOUWE ZIERIKZEE - De grote jaarlijkse najaarskermis op het Zierikzeese Havenplein behoort weer tot het verleden. Vanaf vorige week zaterdag hebben jong en oud zich kun nen vermaken in en op een aantal attrakties. Volgens marktmeester J. de Masier was tijdens de eerste dagen van de kermis het bezoekersaantal aan de lage kant. als gevolg van het minder gunstige weer. Dat was op woens dag en donderdag evenwel anders. Dankzij de betere meester T. C. Hekman van Bruinisse, de kommandant brandweer van Dui veland, L. A. Ista, de postcomman- dant der rijkspolitie, H. Rutgers, de direkteur gemeentewerken, D. A. Haak en de regionaal kommandant van de brandweer, ing. J. M. W. Been hakker. In de wagen bevonden zich te vens drie centralisten, die de verbinding tot stand brachten tussen de hulpverlenende diensten. De be- werden de brandweer Duiveland, dë Rijkspolitie, de burgemeester van Duiveland en de kommandant van het plaatselijke korps gealarmeerd, waarna de uitruk volgde in de rich ting van het krekengebied. Nadat de 833 (hoge-druk wagen) en de 801 (manschappen-materieel wagen) ter plaatse waren gekomen werd beslo ten de brandweer van Bruinisse, de Rode Kruis Colonne Bruinisse, de be drijfsbrandweer van Zeelandia en Gemeentewerken te waarschuwen. Krisis-centrum Vervolgens richtte men een-krisis centrum in, waaibij gebruik werd ge maakt van de verbindings- kommando-wagen van de regionale brandweerkring Noord- en Midden- Zeeland. De wagen was gestationeerd op de dijk aansluitend aan de Weg van de Buitenlandse Pers, de toe gangsweg tot het krekengebied. In het krisis-centrum hadden inmiddels plaatsgenomen, burgemeester J. van Bommel van Duiveland en burge- Dit nummer bestaat uit 16 pagina's ffih PE BILT Verwachting tot zaterdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en vooral in de nacht en ochtend mogelijk regen; mi nimumtemperatuur ongeveer 14 gra den, middagtemperatuur omstreeks 18 graden; wind draaiend naar noordoost, matig, windkracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 18 sept.: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordoost 4 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordoost 3 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 15 sept. Zon op 7.15, onder 19.55 Maan op 21.47, onder 12.38 16 sept. Zon op 7.16, onder 19.50 Maan op 22.10, onder 13.51 17 sept..Zon op 7.18, onder 19.45 Maan op 22.41, onder 15.04 Laatste Kwartier: 18 sept. (11.31) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 15 sept. 7.19 19.01 0.36 12.47 16 sept. 7.38 19.36 1.07 13.22 17 sept. 8.00 20.16 1.42 13.59 Doodtij: 20 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Zaterdag zal er nog niet al te veel zon zijn. Wel kondigt zich een kortstondige weersverbetering aan. Onder invloed van een hoge- drukgebied dat zich boven Skandina- vië ontwikkelt zal het na zaterdag enkele dagen droog zijn. Helaas wordt het weer eerst nog beheerst door een depressie die van de Noord zee over ons land naar het zuidoosten trekt. In de ochtend is er dan ook nog veel bewolking waaruit mogelijk re gen valt. In de middag klaart het van het noorden uit wat op en neemt ook de neerslagkans af. De middagtem peratuur komt rond een graad of achttien te liggen. Advertentie weersomstandigheden wisten velen het aloude volksver maak te vinden. Met name op de laatste dag. donderdag, was het behoorlijk druk. Doordat op die dag ook de- weekmarkt, die voor deze gelegenheid was verplaatst naar het Havenpark en het Kraanplein, bood het cen trum van Zierikzee de aanblik van een zomerse Toe ristendag. Gratis kleine onderhoudsbeurt (alleen olie betalen) Geldig van 17/9 t/m 20/9 Haai die A.L.G.-pasü CD a DAIHATSU Calandweg 51 4301 LX Zierikzee Tel 01110-4457

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1