m berichten stukken Landelijke Wandeldag ook in Renesse op zaterdag 15 september LR Westelijk Schouwen besluit „groenseizoen" met B-kringwedstrijd Goed gevuld programma Zierikzeese Kegelbond ERIC DE NOORMAN fi- ]v Grenzen van het vrijwilligerswerk A Gespreksgroep voor alleen staande ouders 6 RENESSE - De ANWB organiseert op zaterdag 15 september, in samenwerking met de AVRO, de VVV's, de NS en de samenwerkende wandelsport- bonden voor de tweede keer de Landelijke Wandel dag. Het doel van de wandeldag is landelijk belangstelling te wekken voor natuur, stad en land schap, inhakend op de groter wordende behoefte aan lichaamsbeweging. Er zijn in totaal 75 wande lingen uitgezet, waaronder ook een in en rond Renesse. De wandelingen variëren in lengte van vijf tot vijftien kilometer. Ze voeren door fraaie streken en steden in Nederland en bieden wandelmo gelijkheden voor het hele gezin. Veel van de vertrekpunten zijn per openbaar vervoer bereikbaar. De kosten, die aan de wandelroutes vast zitten zijn bijzonder laag gehouden. Van de drie gulden inschrijfgeld per persoon komt bovendien een deel ten goede aan de Nederlandse Hartstichting. De deelnemers aan de landelijke Wandeldag kunnen vertrekken tus sen negen uur 's morgens en twee uur 's middags, zodat de wandeltijd zelf bepaald kan worden. Na afloop van de wandeling ontvangt iedere deelnemer of deelneemster een herinneringsmedaille met jaarhanger, mits men voor vijf uur terug is. De wandeldag wordt door de AVRO- radio begeleid via Hilversum 2. In en rond Renesse zijn twee tochten uitgezet, een korte en een lange tocht. Beide tochten gaan van start bij het VW-kantoor. Via de Linde laan, de Laöne, het Jonkersweegje, de Bremweg, de Scholderlaan, en de Duinweg gaat de tocht naar de duinen. De korte tocht gaat vervolgens verder via de Luieweg naar het natuurgebied. Vervolgens wordt de Vroonpias gerond, waarna de wandelaars via de Zeeanemoonweg terug keren bij het VW-kantoor. De lange tocht gaat vanaf de duinen naar het strand tot aan de duino vergang bij de Jonge Jan Boeyesweg. Vandaar wordt de Westerenban- weg gevolgd tot voorbij tennispark 't Lapje, waarna de tocht over het houtsnipperpad in natuurgebied Gradabosje verder gaat. Via het Biesterveldweegje komt men vervolgens op de Hogezoom, waarna de Kabbelaarsweg wordt aangedaan. Bij vakantiepark Schouwen gaat men de Hoogenboomlaan in om vervolgens bij de Luieweg uit te komen. Het natuurgebied, de ronding van de Vroonpias en de Zeeanemoonweg voeren de wandelaars dan weer naar het VW-kantoor. RENESSE - De Landelijke Rijvere- niging en Ponyklub Westelijk Schou wen besluit aanstaande zaterdag 15 september het ..groenseizoen" met een kringwedstrijd voor paarden- en ponykombinaties op manege Grol in Renesse. Jury Wim den Braanker krijgt zowel dressuur- als spring- proeven ter beoordeling voorge schoteld. De kringwedstrijd wordt om een uur geopend met dressuurproeven Bij de kompetitiewedstrijden gaan aile leden meegooien, de beste tien le den tellen. Iedereen gooit tien ballen op baan een en tien ballen op baan twee. Het totaal van deze twintig bal len geeft de totaal-uitslag van het tiental. Soms wordt er twee poules gespeeld, hetgeen betekent dat de poulewinnaars een finalewedstrijd moeten afwerken. De winnende klub krijgt de kompetitiebeker, die per manent in het bezit komt. De klub met het hoogste gemiddelde krijgt de gemcente-wisselbeker. Voor de H. J. Doclemanwedstrij- den, die op 26 en 27 november op het programma staan gooit iedereen twee keer drie ballen. De vijf hoogste series van elke klub worden ge klasseerd. De klub met de hoogste skorc wint de II. J. Doclcnianhekcr, die overi gens wissel beker blijft. Er gijn hier evenwel ook persoonlijke prijzen. Voor de hoogste serie bij zowel de da mes als de heren ligt de gouden ka- gel.speld te wachten, een kleinood dat men overigens maar een keer kan winnen. Indien iemand voor de twee de keer wint, krijgt hij of zij een be kertje en is de speld voor nummer twee, rcspektievelijk nummer drie. mits hij of zij minimaal veertig hout heeft. In dc maanden januari, februari en voor ponykombinaties. Dit wordt een kompleet onderonsje voor leden van De Schouwse Ruiters. Om tien voor twee wordt een aanvang gemaakt met de dressuurproeven voor paar- denkombinaties. Zowel de LR Bru als LR Westelijk Schouwen zijn met vijf kombinaties van de partij, terwijl De Schouwse Ruiters twee equipes af vaardigen. Om kwart voor vier wordt begonnen met de springproeven, eveneens voor paarden als pony's. maart worden op de klubs gedurende vijf weken twintig ballen voor de voorselektie van de 100 ballen- wedstrijd gegooid. De acht hoogste dames en heren komen uit in de fina le van 100 ballen. Er zijn ook persoon lijke prijzen. Voor de hoogste serie op dc 100 ballenkaart tijdens dc voorse lektie is de C. van der Vliet-wisseltro- fce beschikbaar; voor de meeste negens op die kaart is er de Negen- beker", eveneens een wisselbeker. Voor de korpswedstrijd zijn de Korps-wisselbeker 1 en 2 beschik baar. Deze bekers worden definitief bezit wanneer een korps drie keer achter elkaar wint of vijf maal in totaal. Kompetitie Aan de kompetitie nemen tien klubs deel. Ze zijn verdeeld in twee poules. In poulel I komen uit Radja, Plank- houders, Ostran, VOP cn Sans Sousi, terwijl poule II wordt gevormd door Herovcma. Treffers, Unite, Club X en Baanbrekers. In dc openingsweek van het seizoen (van 17 tot en met 22 september) spelen in poule I Plank- houders en Ostran tegen elkaar en ontmoet VOP Sans Sousi. Radja is vrij. In poule II is Herovcma vrij cn worden dc wedstrijden Trcffcrs- Unité cn Club X-Baanbrekers af gewerkt. Noordzeeuwse C-junioren boeken nipte zege tegen WIK B-junioren KERKWERVE - De Noordzeeuwse C-junioren speelde woensdagavond een wedstrijd tegen de B- juniorenploeg van WIK op het Kerk- werfse sportpark De Vospit. De ploeg van begeleider Hans Mewiss won na een 0-0 ruststand met 2-0 door twee treffers in een minuut van Ri chard Verwey van Zeelandia. De Noordzeeuwse selektie liet kwa veldspel een uitstekende eerste helft zien, maar faalde grandioos in de af werking. Met name Richard Verwey miste een drietal opgelegde moge lijkheden, terwijl ook John Kivits van Kapelle en Ronald Zuidweg van Wemeldinge kansen verknalden. In aanvallend opzicht vielen naast Ver wey en Kivits ook de Zierikzee- spelers Danny Magito en Marcel Hen driks op, terwijl van tijd tot tijd Emiel Dorst van Duiveland aanval lende impulsen gaf door vanaf zijn vleugelverdedigerspositie mee op te komen. In de tweede helft werd doelman Edwin van de Zande van DFS vervan gen door Patrick Visser van Kloetin- ge, terwijl Marcel Hendriks aan de kant bleef voor René Dagevos, eve neens van Kloetinge. Het veldspel was in deze periode aanzienlijk min der verzorgd. WIK kreeg zelfs af en toe gelegenheid om aanvallend iets te doen, maar echt in gevaar kwam Pa trick Visser zeker niet. Na ruim een kwartier opende Richard Verwey de skore na goed voorbereidend werk van Ronald Zuidweg en John Kivits en nog geen minuut later was Verwey opnieuw suksesvol op aangeven van René Dagevos. Hierna bloedde de ontmoeting volledig dood en kwam er in de 2-0 stand geen verandering meer. De ploeg van Hans Mewiss bstond uit de volgende spelers: keepers Ed win van de Zande (DFS) en Patrick Visser (Kloetinge) en veldspelers Emiel Dorst en Jacco de Jonge (bei den Duiveland), Martin Dekker, Mi chel Winkels, Danny Magito en Marcel Hendriks (allen Zierikzee), Ronald Zuidweg (Wemeldinge), Erik Flore (Robur), Richard Verwey (Zee landia), John Kivits (Kapelle) en Re né Dagevos (Kloetinge). REYKJAVIK - IJsland heeft zijn eerste wedstrijd uit de kwalifikatie- ronde voor het wereldkampioen schap gewonnen. In Reykjavik versloegen de ISlanders Wales in de eerste wedstrijd uit groep 7 met 1-0. Magnus Bergs, die voor Eintracht Braunschweig speelt, maakte zes mi nuten na rust het enige doelpunt. AMERSFOORT - Hilbert van der Duim is teruggekeerd als lid van de schaatskernploeg. Woensdag werden, in bijzijn van Johan van der Haar van de Nederlandse Sport Federatie, de laatste problemen tussen de 27-jarige rijder en de KNSB opgelost. Voorwedstrijden vierde klas libre van stari ZIERIKZEE - Aan de voorwedstrij den 4e klasse libre voor het persoon lijk kampioenschap van het distrikt Schouwen-Duiveland zal door 27 spe lers worden deelgenomen welke in vier poules zijn ingedeeld. In poule A zullen uitkomen: W. a. d. Wiel, R. van Veen, A. Kort, A. Visser, T. Stoel, J. Reehorst en M. Dijkman. Poule B: J. Poot, A. Oosse, A. Tim merman, A. Stins, A. de Jonge en H. Padmos. Poule C: J. Meganck, P. Flik- weert, J. Capelle, A. van den Hoek, H. Messemaker, J. van der Weij de sr. en W. J. Doeleman. Poule D: R. Boer- ma, N. J. Schults, P. Evertse, L. Ver- hage, P. S. Vijverberg, D. van der Werf en H. Boogerd. De wedstrijden in poule A zullen gespeeld worden op woensdag 19 september (DOS), woensdag 26 september (Onder Vrienden) en dinsdag 2 oktober (Wit te van Haemstede). In poule B zullen de wedstrijden plaats vinden op don derdag 20 september (Bommenede) donderdag 27 september (D'Eule) en donderdag 4 oktober (O.K.K.). In poule C is dit op donderdag 20 sep tember (K.V.L.), woensdag 27 septem ber (De Wig) en donderdag 4 oktober (D'Eule). Ten slotte zal in de poule D worden gespeeld op woensdag 19 sep tember (Phoenix), dinsdag 25 septem ber (Witte van Haemstede) en woensdag 3 oktober (Renesse). Do lengte van de partijen is vastgesteld op 60 caramboles. De moyennegrens voor de 4e klasse is van 1.20 tot 1.69 Nedei'landse Hervormde Kerk Beroepen te Doorn en te Hendrik- Ido-Ambacht (toez.): drs. C. Fieren te Ede, voorheen zendingspredikant te Indonesië; te Zeist (Huis ter Heide): B. E. J. H. Becking te Broek in Water land; te Harkema-Opeinde: J. Pronk te Marken; door de Generale Synode der N.H.K. tot predikant voorbuiten gewone werkzaamheden (legerpredi- kant): A. A. A. Prosman te Genderen en Doeveren; te Wageningen; G. C. Kunz te Dordrecht. Aangenomen naar Noordeloos: C. J. P. van der Bas, kand, te Veen; naar St. Maartensdijk en Tholen (deelge meente Rehoboth en Tmmanuël): dr. W. M. Rikin te Vroomshoop. Beroepbaar (part-time): mevr. C. M. Geels, Da Costakade 66hs, 1053 WP Amsterdam, tel. 020-853403. Gereformeerde Kerken Beroepen te Zuidwolde (Drente): J. Stolk te Alphen a.d. Rijn; te Nijkerk: H. van Veen te Woudenberg. Aangenomen naar Den Helder (als vlootpredikant); drs. A. Otten te Al- teveer. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Alpen a.d. Rijn; E. A. de Boer, kand. te Delft; te Uithuizen; P. H. R. van Houwelingen te Drie- bergen-Rijsenburg; te Harlingen: S. Braaksma te 's-Hertogenbosch. Bedankt voor Groningen-Zuid: A. den Broeder te Bergentheim. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Zeist: M. Vlietstra te Bunschoten. MIDDELBURG - Fiom-Zeeland start donderdagmiddag 20 septem ber a.s. met een groep voor al leenstaande ouders te Middelburg op de Varkensmarkt nr. 1. Deze groep is voor moeders en va ders die sinds kort alleen zijn komen te staan door scheiding of door ver lies van de partner. De bedoeling is dat de groep in eerste instantie tien maal bij elkaar komt om te praten over onderwerpen als: opvoeden in je eentje; vader en moeder tegelijk moe ten zijn; hoe om te gaan met reakties uit de samenleving; de gevolgen van de scheiding t.a.v. financiën, om gangsregeling; kontakten met fami lie etc. Zowel vrouwen als mannen die de kinderen dagelijks verzorgen alswel mannen en vrouwen die de kinderen maar eens iq de zoveel tijd zien, kun nen in deze groep terecht. Donderdag 20 september om 14.00 uur is de kennismakingsmiddag. Voor opgave, meer informatie en/of een folder kunt u terecht bij Fiom- Zeeland. Varkensmarkt 1 te Middel burg. (Tfel.: 01180-27311). Gedacht moet worden aan werk in dc maatschappelijke dienstverle ning, zoals vriendschappelijk huisbe zoek, klusjes in huis, vervoer van bejaarden en zieken, ziekenhuisbe zoek, telefonische hulpverlening, welfarewerk enz. Van de kant van de beroepskrach ten is er wel het verwijt dat vrijwilli gers niet voldoende deskundig zijn, dat zij oneerlijke konkurrentie be drijven en plaatsen bezetten die an ders open zouden zijn voor de beroepskrachten. De vrijwilligere en hun organisa ties stellen daar tegenover dat hun werk een eigen plaats inneemt en kan bestaan naast de beroepsmatige aan pak. Beide partijen en niet te verge ten de kliënt - want daar wordt het toch allemaal voor gedaan - komen aan het woord tijdens de themadag. Het platform pretendeert niet op 5 oktober de precieze grenzen tussen de twee werksoorten te kunnen stellen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Wageningen: J. Mol te Elspeet; te Werkendam: J. Koster te Klaaswaal; te Rotterdam-Zuidwijk- Pendrecht-Lombardijen: J. M. Kleppe te Apeldoorn. Beursbericht Markt Goes II september 1984 Aardappelen Bintje, veldsgewas, direkte leve ring, op auto geleverd. Wegens slech te weersomstandigheden geen notering. Uien Direkte levering, geloofklapt, op auto geleverd van het land 10-13 cent per kg. Direkte levering, geloofklapt, op auto geleverd uit de schuur 13-16 cent per kg. Exklusief B.T.W. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd 50-63 cent per kg. Afwijkende partijen 35-49 cent per kg. Exklusief B.T.W. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen per 100 kg en exklusief B.T.W.: Tbr we, basis 16%, 46,75 - 48,00; brouwgeret, boerenschoon, 55,75 - 57,25; voergeret 45,00 - 46,75; haver 47,00 - 48,50; erw ten, kleine groene 79,00 - 79,50; Capucijnere 79,00 - 79,50; blauw- maanzaad, boerenschoon, 167,50 - 202,50; blauwmaanzaad, prima doorenee, 222,50; karwij, boeren schoon, 385,00 - 565,00; karwij, prima doorsnee 670,00. Hooi en stro Alle prijzen per 1000 kg, op auto ge leverd en exklusief B.T.W.: Weidehooi 200,— - 250,—; dijkhooi 170— - 220,—; Lucernehooi 300,— 325,-; Veldbeemd 130- - 140,—; Roodzwenk/Rietzwenk 70,— 82,50; Engels raaigras 75,— - 85,tarwestro, nieuwe oogst 47,50 - 52,50; wintergeretstro 70,75,zomergeretstro 90, - 95,—; erwtenstro, kleine groene 100,130,—; schokkerstro 60, - 80,-. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH - Prijzen: Extra kwa liteit 9,80 - 12,45; stieren: le 7,90 - 8,75, 2e 5,95 - 7,90; vaarzen: le 7,15 - 8,15; koeien; le 6,95-8,00, 2e 5,75 - 6,75, 3e 5,45 - 5,75; worstkoeien 4,75 - 5,80; vette kal veren: le 6,10 - 6,25, 2e 5,95 - 6,10; schapen 150 - 195; lamme ren 125 - 215; zeugen: le 3,15 - 3,30, 2e 3,00 - 3,15; melk- en kalf- koeien: le soort 2200 - 2650, 2e soort 1300 - 2200; kalfvaarzen: le soort 2150 - 2600, 2e soort 1200 - 2150; guiste koeien 1150 - 2100; enteretieren 950 - 1750; pinken 800 - 1600; graskalveren 450 - 800; nuka's voor mest roodbont 250 - 600, zwartbont 175 - 465; nuka's Amerikanen 95 - 200; scha pen met lammeren 100 - 175; wei- delammeren 110 - 195. hetgeen Grenzen aan het vrijwilli gerswerk" misschien doet vermoe den. Doelstelling is partijen tot elkaar te brengen, opdat zij hun diensten gezamenlijk en in samen werking aan de kliënt kunnen aan bieden. Theatergroep Optater laat aan de hand van sketches de problemen in het vrijwilligerswerk zien; ook wordt een film vertoond: ,,Geen baan, wel werk" en er is een lezing. Natuurlijk bestaat er de mogelijk heid tot diskussie. De themadag wordt gehouden in De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, Middelburg. De aanvangstijd is 10.00 uur. Aanmeldingen kunnen worden gedaan bij het Zeeuws platform vrij willigerswerk, p/a Dam 31, 4331 GE Middelburg, tel. 01180-33024, toestel 44. Op dit adres is ook nadere infor matie beschikbaar. Slachtvee 1360, stieren 252, ge- bruiksvee 1396, jongvee 375, nuka's 2454, slachtschapen en lammeren 1221, gebruiksschapen en lammeren 557, varkens 1006, bokken en geiten 144. Totaal: 8765. Stemming: slachtvee en stieren: handel redelijk, en prijzen iets hoger; gebruiksvee: handel matig, en prij zen prijshoudend; jongvee: handel stil, en prijzen gelijk; nuka's: handel flauw, en prijzen gelijk; schapen en lammeren: handel flauw, en prijzen iets lager; varkens: handel traag, en prijzen lager. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD - Aanvoer 2.381.400 stuks, stemming redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 7,95 - 9,10; van 55-56 gram 11,05 - 11,35; van 60-61 gram 12,95 - 13,60; en van 65-66 gram 16,20'. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- tonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van ie redactie en uilsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Women's Aglow Fellowship De Zeeuwse afdeling van het Wo men's Aglow Fellowship hoopt D.V. op woensdag 19 september weer te be ginnen met haar maandelijkse bij eenkomsten. In deze charismatische organisatie komen zowel vrouwen van katholieke, als protestantse rich ting samen voor lofprijzing, gebed en luisteren naar Gods Woord. Spreekster; Bep de Geest, lid van het nationale bestuur van het Wo men's Aglow Fellowship-Nederiand. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel Terminus, F. den Hollanderiaan 34, Goes (bij station N.S.). Het programma begint om 9.45 uur en eindigt om 11.45 uur, de koffie staat klaar vanaf 9.15 uur en kinder oppas is aanwezig. Voor inlichtingen: mw. H. Ekkebus, telefoon 01180-29928; mw. R. Mulder, telefoon 01110-20552. Stille tocht voor dwaze moeders MIDDELBURG - Aanstaande don derdag 20 september wordt er weer in solidariteit met de dwaze moeders in Argentinië en andere Latijnsameri- kaanse landen voor de zevende maal een stille tocht gehouden in Mid delburg. Vertrek Loskade 10.15 uur, onge veer petitieaanbieding op het Abdij plein, waarna om 11.30 uur een gebedsdienst volgt in de Hofplein- kerk, waarin deze maal voorgaat me vrouw D. van Houwelingen uit Grijpskerke. Nadere informatie en eventuele op gave voor deelname: mevrouw F. Baas, tel. 01115-1273, mevrouw C. van de Kreeke, tel. 01115-1635. Afstandsmoeder.... of moeder op afstand? Heb je een kind ter adoptie af gestaan en wil je daar met andere af standsmoeders over praten? Dat kan!! Er is sinds ruim een jaar een klein groepje afstandsmoedere dat iedere veertien dagen bij elkaar komt en praat over wat zij hebben ervaren tij dens hun zwangerschap, de bevalling, de tijd erna toen er van je verwacht werd dat je een besluit zou nemen. Ook over alle jaren daarna, hoe je ge dachten en gevoelens toch met dat kind verbonden konden blijven. Hoe moeilijk het is om er soms na jaren over te praten, ook met diegenen die je heel na staan. De twijfels aan jezelf: heb je wel het goede gedaan in dertijd? Hoe voel je je nu? Hoe denk je nu over het kind? Heb je verwachtingen, en welke? dagen bij elkaar in Middelburg, om over deze onderwerpen te praten. Op maandag 1 oktober a.s. om 20.00 uur houden we een kennismakings avond in het Fiom-buro, Varkens markt 1 te Middelburg. Voor meer informatie en een folder kun je terecht bij Fiom-Zeeland. Tele fonisch 01180-27311. FIOM-Zeeland Middelburg ZIERIKZEE - Dc Zierikzeese Kegelbond heeft voor de komende winter maanden een goed gevuld programma. Op 17 september wordt gestart met de kompetitiewedstrijden, waarvoor op woensdag 31 oktober de finalewedstrij den worden afgewerkt. Op 26 en 27 november staan de H. J. Doeleman- wedstrijden op het programma. Van 5 januari tot en met 1 maart wordt de selektie voor de 100 ballenkaart verwerkt en de finale hiervan is op 20 en 21 maart. Op 12 en 15 april worden dc korpswedstrijden afgewerkt. i i y ,k' De laatste slag (2) 120. Svcin pruttelt hevig tegen, mam* de Noorman wijst hom er terecht op, dat zijn reu sachtige gestalte teveel in hot oog loopt, en zuchtend legt dc langs Saks zich erbij neer. De Noorman staat op het punt te vertrek ken, als hij ineens met gefronste wenkbrau wen om zich heenkijkt. ..Ik ruik een brandlucht", mompelt hij ..Er is hier iemand in de buurt, die een vuurtje stookt." Hij aarzelt even en besluit dan dit eerst te onderzoeken. Zeker is zeker! Ze binden de paarden stevig vast en glippen achter elkaar weg in het duister. Er waait een zwakke bries en aan de hand daarvan kan Eric ongeveer bepalen in welke richting zij moeten zoeken. En dat blijkt dichterbij te zijn, dan zij wol dachten, want nauwelijks een kwartier onderweg, ontwaren zij eensklaps een zwak lichtschijnsel tussen de bomen. Omzichtig sluipen zij naderbij tot ze voor zich dc donkere vorm van een tweewielige huifkar zien opdoemen. Een paar mannen zit ten fluisterend bij een rond en klein hout vuurtje en een eindje verderop langs de berm van een znndpand staat een mager paardje te soezen. Een ogenblik slaat de Noorman dit tafereel zwijgend gade. Dan fluistert hij grijnzend ..Ik geloof dat ik nu ineens een manier weet om de stad binnen tc komen MIDDELBURG - Vrijdag 5 oktober organiseert het Zeeuws platform vrij willigerswerk een themadag over de „Grenzen van het vrijwilligerswerk". Aanleiding daartoe is de wrijving die er nogal eens tussen vrijwilligers en be roepskrachten als zij dezelfde of soortgelijke werkzaamheden verrichten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6