Gister sprak zij van liefde streeknieuws Drie jaar cel en TBR geëist in gijzelingszaak Oude Tonge Onderzoek in Goes naar ziekteverschijnselen bewoners Goese Polder 6 miljoen besparen op de Zeeuwse bootdiensten Botulisme veroorzaakte grote vogelsterfte vorig jaar in Zeeland CWWHMWWWWHWfrHWHWMWWMWMWHWWWWH» Huis-aan-huisonderzoek in ongeveer 200 woningen Bejaarde man verdronken Personeelsbestand terugbrengen Gooi ook uw oude CV-ketel eruit! Hot Line van persbureau in Israël 4 GOES - Het gemeentebestuur van Goes start nog deze week in samenwer king met de inspektie volksgezondheid en milieuhygiëne en de milieu- inspektie een onderzoek naar ziekteverschijnselen onder de bewoners van de wijk Goese Polder in Goes. Het gaat om rond de tweehonderd woningen. En kele tientallen gezinnen klagen al geruime tijd over benauwdheid, keelont steking, vermoeidheid en keelpijn. Een van de gezinnen uit de Goese Polder heeft zelfs vanwege die klachten een andere woning gekregen van de ge meente. Advertentie Een groep van vijftien gemeente ambtenaren start in de wijk een huis- aan-huis onderzoek. Daarbij zal ge keken worden naar de staat van de woningen, de gebruikte bouwmateri alen en eventuele bodemverontreini ging. Ook zullen de huisartsen in Goes worden ingeschakeld worden bij het onderzoek, dat de gemeente binnen een week afgerond wil hebben. In de Goese Polder, die lager ligt KLOOSTERZANDE - In Klooster- zande (Zeeland) is de 74-jarige A. A. de Poorter uit die plaats verdronken. De man die aan evenwichtsstoornis sen leed heeft vermoedelijk zijn evenwicht verloren tijdens het voe ren van eenden, aldus de politie. OOSTENDE - Het bergingsbedrijf Smit-Ihk uit Rotterdam heeft op dracht gekregen naast de lading ook de resterende brandstof uit de olie tanks van de Mont Louis te bergen. DEN HAAG - Minister Braks hoopt dat de melkproduktie ook iri het zuiden van ons land verder zal afne men, omdat anders de veehouders daar straks met een gigantische su perheffing komen te zitten. AMSTERDAM - De vakcentrale FNV wil een nieuw loon- en in komstenbelastingstelsel in het leven roepen, waarin de belastingvrije som lager is en een deel van deze som wordt omgezet in belastingsbedragen ofwel tax credits. KERKWERVE Kollekte Wilhelminafonds De kollekte in Kerkwerve, ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds, bracht hier op het mooie bedrag van 1548,50. Bedankt gevers en koliek- tanten! DREISCHOR Koncert en lampionoptocht Muziekvereniging „Crescendo" on der leiding van dirigent A. L. van Wallenburg zal op zaterdagavond 15 september het zomerseizoen afslui ten met een slotkoncert in de mobiele tent aan de Ring. Tfevens zal de drum band o.l.v. A. Struijk hieraan mee werken. Na afloop is er de traditionele lampionoptocht (zónder fakkels). Aanvang van het geheel: 19.30 uur. ZIERIKZEE - In opdracht van het provinciaal bestuur van Zeeland en de minister van Verkeer en Waterstaat heeft het organisatiebureau Berenschot een doelmatigheidsonderzoek verricht bij de provinciale stoombootdiensten in Zeeland. In het rapport worden mogelijkheden aangegeven om op het tota le personeelbestand van de Westerschelde-veren van ruim 400 een besparing van 90 tot 100 personen te verkrijgen. Hiermee zou een jaarlijks voordeel van ruim zes miljoen gulden te behalen zijn. Als gevolg van funktioneel leef tijdsontslag, pensioen en VUT kan het aantal te besparen personeelsle den volgens Berenschot binnen enke le jaren door natuurlijk verloop tot 40 a 50 teruggebracht worden. In verband met bepaalde maatrege len die nodig zijn om aan deze perso neelsvermindering gestalte te geven, zoals automatisering, zal volgens het organisatiebureau Berenschot een eenmalige investering van drie mil joen gulden noodzakelijk zijn. Exploitatietekort Het exploitatietekort van de Westerschelde-veren bedraagt thans ruim 34 miljoen gulden per jaar en wordt geheel door Verkeer en Wa terstaat gedragen. De exploitatie kosten zullen naar verwachting van Berenschot omlaag gaan als de aan bevolen maatregelen worden ge troffen. De berekeningen van het organisa tiebureau zijn gebaseerd op het in schakelen van een derde dubbeldeks veerboot, die thans in aanbouw is bij de werf de Merwede. Deze dubbel dekker zal eind 1985 in de vaart komen. De minister van Verkeer en Wa terstaat en de provincie zullen bin nenkort bestuurlijk overleg voeren over de toekomstige bijdrage aan de provincie in verband met de afdek king van de tekorten van de veer diensten. Eerst zal het personeel van de provinciale stoombootdiensten ge legenheid krijgen op het onderzoek te reageren. VLISSINGEN - Vorig jaar heeft Zeeland zwaar te kampen gehad met vo gelsterfte ten gevolge van botulisme. Er werden in totaal 2.627 dode vogels verzameld. Dat waren er meer dan in voorgaande jaren. Dit blijkt uit het mi lieuverslag 1983/1984 van de Zeeuwse Provinciale Waterstaat. Begin dit jaar werden er 300 knob- botulismeslachtoffers gevallen. Het belzwanen slachtoffer van de bacte- rieziekte vogelcholera en 1.600 vogels van andere soorten, zoals meerkoe ten. mantelmeeuwen en zilvermeeu wen. De ziekte vogelcholera deed zich voornamelijk voor op de Grevelingen en het Veerse Meer. Botulisme kwam in heel Zeeland voor. Dit jaar zijn er volgens een woord voerder van de Provinciale wa terstaat nog maar heel weinig En pak de bliksems-zuinige ER-Electronlc van Radson. Zónder waakvlam, waardoor weer zo'n 126,- gespaard. «isissi Kies de zuinigste konventionele CV-ketel. rADSON liefst 92,7% (o.w.) rendement. Vraag 'n soaart II Citatie folder bij: Radson, Antwoordnr. 67, 5960 WJ Panningen. (Geen postzegel.) Of bij: TECHNISCH INSTALLATIE BUREAU SAMAN B.V. Julianastraat 40 - Zierikzee - Telefoon 01110-2647 dan de rest van de omgeving, is het grondwaterpeil erg hoog. Kruipruim ten en kelders komen bij nat weer herhaaldelijk onder water te staan. De klachten zijn ontstaan nadat de woningen werden geïsoleerd. De pro vincie Zeeland heeft al eens een bo demonderzoek laten doen in de Goese Polder, maar toen was er geen sprake van bodemverontreiniging, aldus een woordvoerder van de gemeente Goes. Volgens ABVA-KABO-dist'riktsbe- stuurder T. Jacobs is het onderzoek niet volledig geweest. Er is alleen maar naar het geld gekeken. De zes miljoen gulden besparing per jaar kan waarschijnlijk ook voor een deel gevonden worden in het stroomlijnen en efficiënter werken van de organi satie, aldus Jacobs. Volgens Jacobs kampt de Provinci ale Stoombootdienst al jarenlang met een personeelstekort van onge veer 20 man. Het komt ons dan nu wel heel vreemd over dat er 90 tot 100 personeelsleden zouden moeten af vloeien volgens Berenschot. Wij zul len hierover in de dienstkommissie en de adviesgroep nog diepgaand met elkaar moeten praten. Volgens het onderzoek van het bu reau Berenschot zouden van de onge veer honderd arbeidsplaatsen die verloren zouden moeten gaan 40 tot 50 mensen de komende jaren door na tuurlijk verloop kunnen verdwijnen. Geen kommentaar De Zeeuwse gedeputeerde J. de Voogd, belast met de bootdiensten in Zeeland, wilde donderdagmorgen geen kommentaar geven. Het gaat hier slechts om een advies. Daar moet eerste intern met de dienstlei ding en het personeel over gesproken worden. We moeten wel proberen om voor 1 januari 1985 een advies aan de minister rond hebben, omdat we met de minister, als grootste geldschieter, tot afspraken moeten komen voor de komende jaren, aldus gedeputeerde De Voogd. NIEUWERKERK Jaarvergadering Oranjevereniging De jaarvergadering van de Oranje vereniging in Nieuwerkerk wordt ge houden op woensdag 3 oktober in de openbare lagere school De Dob belsteen", aanvang 20.00 uur. Tijdens deze vergadering komen de volgende punten in behandeling: jaarverslag, verkiezing bestuursleden, verkiezing kaskommissie, rondvraag en slui ting. Klaverjasavond In de Rehoboth organiseert de oranjevereniging een klaverjas avond, te beginnen om 20.00 uur op vrijdag 12 oktober. Er zijn acht prij zen beschikbaar. Start A.B.O. Volgende week (dinsdag) start ook de spelmiddag van de Algemene Bond van Ouderen afdeling Nieuwer kerk weer. Iedereen van vijftig jaar en ouder is van harte welkom, iedere dinsdag van 14,00 tot 17.00 uur. De bejaardensozen van Ouwerkerk en Nieuwerkerk gaan maandag 17 september op reis naar de Ooster- scheldewerken op Neeltje Jans. Het verzamel- en vertrekpunt is het dorpshuis van Ouwerkerk, om 13.15 uur en het dorpshuis van Nieuwer kerk een kwartier later. OOSTERLAND Opbrengst Mbuma-zending De maandopbrengst van de kollek te voor de Mbuma-zending is vast gesteld op een bedrag van 334,05. Milde gevers en geefsters worden har telijk dank gezegd. De ijverige kol- lektantjes waren Jacqueline Pieper, Jolanda Verhoek, Elna Steenpoorte, Cathy de Bruine. Miranda de Jonge, Barry Morks on .Joanke IJzelenberg. Gewond bij aanrijding Vanochtend (donderdag) 7.00 uur werd bromfietser D. A. P. uit Ooster- land licht gewond na een aanrijding met een'auto op de Oud-Heiligenweg, tegenover de Blauwe Keet. Dokter Speelman verleende eerste hulp. Op de Oud-Heiligenweg reed J. L. P. met zijn auto, die op de weg keerde en daarbij de aankomende brommer over het hoofd zag. De schade viel overigens mee. SIRJANSLAND Opbrengst kollekte In Sirjansland heeft de kollekte voor het Wilhelminafonds een gewel dig resultaat behaald, in vergelijking met het vorig jaar. Maar liefst 534,75 werd opgehaald door de kol- lektanten, Mogelijk gemaakt door milde gevers en geefsters, die hier voor allen hartelijk worden bedankt. Inbraak vakantiewoning In de nacht van 11 op 12 september werd ingebroken in de vakantiewo ning van J. T. uit Waddinxveen aan de Oudedijk. Waarschijnlijk door het openen van een raam werd toegang tot de woning verkregen. Er verdwe nen schilderijen, een rubberboot en een koperen lamp, met een nog onbe kende totale waarde. BRUINISSE Wateroverlast In de nacht van zaterdag op zondag hebben twee woningen in de Mo lenstraat te kampen gehad met wa teroverlast. Tfengevolge van de overvloedige regenval kwamen de vloeren van beide woningen enkele gentimeters onder water te staan. rDe brandweer is die nacht van twee tot vier uur in touw geweest om het water weg te pompen. Er was sprake van aanzienlijke schade. Bevolkingsverloop over augustus 1984 Geboren Manon Huizinga, Pieter Hendrik Lipman, Maria Suzanna Klink, Abraham Martinus de Bruine, Hen- dricus Marinus Johannes Hoo- gerwerf. Overleden Hendrik L. Kesteloo, oud 55 jaar; Dingena Olree e.v. Bal, oud 76 jaar; Hendrik Kok, oud 52 jaar; Janna J. Kip, e.v. Heule, oud 71 jaar. Gehuwd Reindert den Boer en Gerarda Belden aantal slachtoffers ligt nu tussen de vijftig en de honderd vogels. Dit is een gevolg van de tamelijk koude zo mer tot nu toe. Men verwacht dan ook niet dat er dit najaar nog een botulisme-explosie zal volgen. Vogelcholera doet zich alleen voor in de winter en is een soort uitput tingsslag voor de in de winter sterk verzwakte dieren Meer belangstelling voor theater en Nederlandse speelfilms AMSTERDAM - De belangstelling voor theaterprodukties in het nieu we seizoen is gestegen. In bijna alle schouwburgen is sprake van een ster ke stijging van de abonnementver koop. Verwacht wordt ook dat de losse kaartverkoop het komend sei zoen zal toenemen. Dit blijkt uit een voorlopige enquête van de Vereni ging van Schouwburg- en koncertge- bouwdirekties in Nederland. Exacte cijfers over de stijgende belangstel ling zijn niet bekend. Volgens de vereniging is moeilijk na te gaan waarom de belangstelling gestegen is. „Van belang zal zijn dat het publiek meer vertrouwen heeft in de kwaliteit van de theaterproduk ties", aldus de vereniging. Speelfilms Ook de belangstelling voor Neder landse speelfilms in de bioscopen is toegenomen. Volgens de afdeling speelfilmproducenten van de Neder landse Bioscoopbond bezochten vorig jaar ongeveer drie miljoen mensen Nederlandse films. In het eerste half jaar van 1984 waren dat er al bijna tweeëneenhalf miljoen, ruim 25 pro cent van het totale aantal bezoekers aan bioscopen, aldus de speelfilm producenten. Vrijdag 14 september Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 11.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Spelfilm. Deze keer zijn het leerlingen van de Haarschool uit Hol ten en van de Lutgerschool uit Bel trum, die tegen elkaar in het strijdperk treden. 16.50 uur Het Toppop-Hitarchief. Zo worden o.a. ten gehore gebracht num mers als „Don't let me mison- derstood", „Bom to be alive", „Nice Slow" enz. 18.55 uur Natuur in eigen land 19.20 uur Cijfers en letters 20.00 uur Journaal 20.28 uur Dagboek van een Herders hond. In de zesde aflevering levert de kennismaking van Kapelaan Odeker- ke met mijningenieur Johannes den Hartog, René Bongaerts en Reinout Eussen een baan op. Als de onteige ningsvergadering voor boer Bonte ongunstig verloopt raakt hij volko men op tilt en wil hij met zijn zoons wraak nemen. 21.25 uur Brandpunt 22.10 uur Hotel op stelten 22.45 uur De ver van mijn bed show 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort. Voor Span jaarden. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Willem van Oranje Quiz. Vier scholen uit het voortgezet onder wijs kwamen als winnaars uit het projekt tevoorschijn en doen nu mee aan de tv-quiz. Het zijn leerlingen -van het o.l.v. College uit Breda, de Willem de Zwijger Mavo uit Kampen, R.S.G. Scholengemeenschap Simon Vestdijk uit Harlingen en de Chr. scholengemeenschap uit Groningen. 22.10 uur Gaskin. In de serie over de strijd van wilskrachtige mensen: „De overwinnaars" wordt deze keer het leven getekend van de jongen Gaskin in Liverpool geboren en na de dood van zijin moeder toen hij een paar maanden oud was, door zijn vader toevertrouwd aan de gemeentelijke jeugdzorg. Hij was nog geen acht jaar toen hij al negen verschillende pleeg ouders had gehad, een reeks van op voedingsgestichten volgde, waaruit hij regelmatig uitbrak. Later kwam hij tot de ontdekking dat van geheel z'n wandel en handel een dossier bestond, zonder dat hij daar in ge kend was. Via een advokaat probeer de hij een uitspraak van het ge rechtshof af te dwingen dat ieder recht heeft op inzage van z'n eigen dossier. 21.25 r ur Acht plus. In deze afleve ring biedt een van de acht zich aan om een oud pakhuis te helpen trans formeren tot een theater en het be heer daarvan op zich te nemen. 21.50 uur De erfgenamen 22.30 uur Journaal 22.45 uur India is ver weg. Centraal in het verhaal staat een jong Indiaas echtpaar, dat nauwelijks voor het hu welijk kende. Na een paar weken hu welijk vertrekt de man, z'n vrouw in verwachting achterlatend bij zijn fa milie, naar Amerika om een nieuwe toekomst op te bouwen. Dat valt ech ter bar tegen en z'n vrouw wacht te vergeefs op de oproep om over te komen. 23.25 uur Murder ahoy. Speelfilm van Amerikaanse makelij die werd uitge bracht in 1964 naar de roman van Agatha Christie. De rollen worden o.a. vertolkt door Margaret Ruther- ford, Lionel Jeffries, Charles Ting- well, Francis Mathews. Op een marine opleidingsschip sterft een be manningslid aan een hartaanval. Ty pisch is dat juist deze man verslag zou doen van een inspektiebezoek. Miss Marple, die lid is van de Raad van toezicht van het opleidingsschip heeft dan ook zo haar twijfels eh gaat op eigen houtje een onderzoek in stellen. ROTTERDAM - De officier van justitie bij de Rotter damse rechtbank heeft dinsdag in de gijzelingsaffaire Oude Tonge drie jaar gevangenisstraf en onvoorwaarde lijke terbeschikkingstelling van de regering geëist tegen de 32-jarige Laurens M. uit Oude Tonge. Laurens M. wordt ervan verdacht op 8 en 9 juni van dit jaar zijn schoonzuster elf uur lang te hebben gegijzeld. Verder wordt hem poging tot doodslag op vier agenten ten laste gelegd, evenals poging tot zware mishandeling van zijn broer. Tijdens de gijzeling raakte een agent licht gewond. Tijdens de zitting verklaarde de verdachte zijn schoonzuster niet te hebben gegijzeld maar dat zij vrijwil lig bij hem is gebleven, omdat zij dacht dat hij anders zelfmoord zou plegen. Ook de raadsman van de verdachte, mr. Bothof, is van mening dat de gij zeling een kreet om hulp was van zijn kliënt. Hij vroeg dan ook om ontslag van rechtsvervolging en een psychia trische behandeling in het kader van een TBR-regeling. Uitspraak 25 september. Aanleiding tot het drama was een ruzie tussen Laurens en zijn broer, die een transportbedrijf heeft. De ver dachte, die begin 1982 bij een zwaar auto-ongeluk ernstig gewond raakte en sindsdien arbeidsongeschikt is, werkte sinds een half jaar weer als chauffeur bij zijn broer. Toen deze DEN HAAG - Er bestaat geen voor nemen van het kabinet om de maxi mum snelheid op autosnelwegen te verhogen van 100 naar 120 km. Dat heeft staatssekretaris Scherpenhui- zen (verkeer en waterstaat) dinsdag gezegd tijdens het vragenuurtje van de Tweede Kamer. DEN HAAG - Eind augustus ston den 839.600 personen als werkloos in geschreven bij de arbeidsbureaus. Dit betekent dat het aantal werklo zen sinds eind juli gestegen is met 21.200. Bij de mannen bedroeg de stij ging 5.700 en bij de vrouwen 15.500. hem na een woordenwisseling ont sloeg, kon Laurens dit niet meer ver werken. Volgens officier van justitie mr. E. W. de Koning is Laurens tot zijn daad gekomen uit pure wanhoop. Om uit zijn problemen te komen heeft de verdachte getracht op deze manier een eind aan zijn eigen leven te ma ken, door de politiemensen zo uit te lokken dat zij gericht op hem zouden schieten, zo vermoedt de officier. Uit het psychiatrisch rapport blijkt dat Laurens in verminderde mate toere keningsvatbaar kan worden geacht voor zijn daad. Vrijdag 8 juni begaf hij zich gewa pend naar het kantoor van zijn broer om wraak te nemen. Daar ontstond een ruzie waarbij Laurens enige scho ten loste op zijn broer. Deze maakte dat hij weg kwam, waarna de man zijn schoonzuster gijzelde en geregeld op politiemensen schoot die in de buurt kwamen. TEL AVIV - Het bureau in Tel Aviv van het Italiaanse persa gentschap Ansa is zondag vrijwel niet toegekomen aanzijn normale taak, omdat er voortdurend man nen aan de telefoon hingen die waren geïnteresseerd in een massage door Zweedse vrouwen De massage was aanbevolen in een advertentie in het dagblad Ve- dioth Achronoth en er was een te lefoonnummer bij gezet dat op het vierde cijfer na gelijk was aan dat van Ansa. ,,Ik heb 't niet meer", zei de af gematte korrespondent. PARIJS - De strijd tussen de Franse socialisten en de kommunisten breidt zich steeds verder uit. De socialisten hebben verrassend een ontmoeting met de kommunisten afgezegd waar bij over gemeenschappelijke lijsten van de Linkse Unie bij regionale ver kiezingen van volgend jaar zou wor den gesproken. 78 Cathleen dacht aan het vrolijke ge fluit van de ketellapper. Hij was een beminnelijke schurk geweest. Mis schien had hij helemaal niet van har te meegedaan aan het komplot. Mis schien had zijn inhalige vrouw hem aangezet „Maar Rory, als dit allemaal waar is, kan je dan je tante niet aan het praten krijgen? Ze moet zich wel ver schrikkelijk bang en bedreigd voe len. Vooral nadat ze dacht dat alleen de ketellapper maar geld van haar wilde hebben en er nu nog iemand anders blijkt te zijn. Die broer in Du blin, veronderstel ik." ,,Nee," zei Rory langzaam. „Hij is het niet. Hij was niet alleen tot in het diepst van zijn ziel geschokt door Danny's dood, maar hij zwoer ook bij alles wat hem heilig is - en dat doet een Ier niet lichtvaardig - dat hij er verder niets mee te maken had ge had." Cathleen ontmoette zijn blik. „Wie dan? Je tante moet praten." „Probeer jij het dan maar. Ik ben gisteravond tot tegen middernacht met haar bezig geweest. Ze wil niets toegeven. Ze zegt dat ze die vijfdui zend gulden nodig had om te gokken. Anders niets. De anonieme brieven met de schandelijke geruchten die ze ontvangen had, heeft ze verbrand, wat ook het enige is dat je met zulke rommel moet doen. En bovendien als Shamus' vrouw dood is, hebben we ons daar het hoofd niet meer over te breken." „Zo hard kan ze niet zijn! Ze moet vreselijk in het nauw zitten! Ik zei je al dat ik gisteren haar gezicht zag t oen ze weer een brief had gekregen." „Wat ze wil verbergen, moet dan nog erger zijn," zei Rory. „Die ouwe idioot. Die moedige ouwe idioot! Ze stelt zich hiertegen teweer zoals mijn vader deed tegen het Britse leger." „Toch was er een kind van iemand in het kasteel," hield Cathleen vol. „Als je tante er niets van weet, dan moet Kitty het weten. Dan moet Kit ty mij van de trap hebben geduwd. En daarna moet ze naar beneden zijn gehold om het kinderschoentje uit mijn hand te halen, zodat niemand me zou geloven als ik het vertelde." Cathleen stond haastig op. „We moeten die vrouw zien te vinden, die Eileen Burke." „Dat vind ik ook. Kom." Hij legde het geld voor mevrouw Murphy op tafel, en ze gingen naar buiten. De motregen was dichter ge worden. De kleine meertjes in de moerassen van Connemara zouden vandaag niet blauw zijn, maar nog stormachtiger grijs dan de lucht. Zo als het grijs van de natte ezeltjes voor de wagentjes van de turfste kers, waar de turven in keurige rijen lagen opgestapeld. „Waar ga je naar toe?" vroeg Cath leen toen Rory de motor startte. ,,Dc moerassen?" „Nee. Ik heb een andere theorie. Als dat klopt, zullen we Eileen Bur ke niet in een moeras vinden." Cathleen greep huiverend zijn arm vast. „Rory het werkelijke ge heim heeft toch niets met een kind te maken, hè?" door DOROTHY EDEN Hij beet zijn kiezen op elkaar en zijn toegeknepen ogen stonden koud. „Heb ik je niet gezegd dat al onze skeletten X-certificaten hebben?" Ze moesten de auto aan de kant van de weg laten staan en een moerasach tig veld oversteken. „Dit hoort allemaal bij het land goed," zei Rory. „Het is veel korter dwars door het land." „We zijn dicht bij het meer," zei Cathleen instinktief en angstig. „Juist. Het is een turfstekershut. Is in geen jaren bewoond geweest. Als jongens kwamen we er spelen." De vervallen hut met zijn rieten dak lag schilderachtig tegen de groe ne heuvelrug. Pas als men er vlak bij was, werd men de gapende vensters en de gaten in het dak gewaar. De halfopen deur hing scheefgezakt over een donkere, vochtige drempel. Rory duwde de deur open en verdween in de duisternis. Een paar ogenblikken kon Cathleen er niet toe komen hem te volgen. Ze stond met ingehouden adem te wachten op een uitroep - ja. op wat? Maar hij riep al: „Kom jc niet binnen? Het is wel donker, maai je bent er in een paar minuten aan ge wend." Toen ze behoedzaam over de drem pel stapte, hoorde ze hem een uitroep slaken. „Dat is interessant! Kijk eens!" Ze knipperde met haar ogen en pro beerde te zien waar hij naar wees in het hoekje bij de haard. Het was iets glimmends. Het was een voorraadje blikken potten en pannen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4