Haast geboden met sloop voormalig LTS-gebouw Kledingbeurs in Brouwershaven SECRETARESSE NOODDWïll.r. DQUmPIJ Nog steeds geen belissing over definitieve huisvesting afdeling Praktische Vorming ADVOCATENKANTOOR NIJLAND BENTUM „Ars Nova" koncerteert Grote Kerk Brouwershaven Met oog op rijkssubsidie Zaterdag 15 september Opbrengst voor Knutselhuis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 september 1984 Nr. 23591 3 Leegstand van een gebouw kan leiden tot vandalisme, zoals ook bij het voormalige LTS-gebouw aan Vrije- Jannewekken al snel werd ondervonden. Op spoedige sloop van het komplex werd daarom al eerder aangedrongen, maar nu komt er nog een financieel argument bij om dit werk zo spoedig mogelijk achter de rug te hebben. ZIERIKZEE - Er is haast geboden met de sloop van het voormalige LTS-gebouw op de hoek Vrije/Jannewekken. De raad en de kommissie publieke werken drongen reeds enkele malen aan op enige spoed bij dit karwei, onder andere omdat het gebouw bij langdurige leegstand een voorwerp van vandalisme zou worden. Er is inmiddels nog een argument - van meer doorslag gevende aard - aan de reeks toegevoegd en dat betreft de financiële kant. In verband met de verwachte in werkingtreding per 1 januari 1985 van de Wet op de Stads- en Dorpsver nieuwing is namelijk een deklara- tiestop ingevoerd per 1 september 1984. Indien de gemeente de subsidie gelden die zijn toegezegd voor de aan koop en de sloop van de school nog dit jaar wil ontvangen, zullen de de- klaraties daarvoor vóór 1 november 1984 moeten worden ingediend. Aan gezien de gemeente de toegezegde rijkssubsidie van 50.820,- in het ex cessieve deel van de sloopkosten on der geen beding wil mislopen, zal op zeer korte termijn de sloop van het voormalige schoolkomplex ter hand moeten worden genomen. De verwer vingskosten zijn inmiddels gedekla- reerd, de sloopkosten zullen pas kunnen worden gedeklareerd nadat het gebouw is verdwenen. De slóopkosten worden geraamd op 185.238,-, inklusief BTW. Deze uit gaaf zal gedekt kunnen worden uit de rijkssubsidie en de opbrengst van de te verkopen grond. Advertentie Advocaten te Zierikzee, Kapelle en Baarn zoeken voor hun kantoor Zierikzee een Vereiste: - Goede opleiding - Accuratesse - Typevaardigheid en steno - Initiatief en stressbestendigheid Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Mr. G. Nij- land, Havenpark 3, 4301 JG Zierikzee. ZIERIKZEE Benzinediefstal A. P. v. D. uit Haamstede, die zijn auto geparkeerd had in de Mossel boomgaard, dinsdagavond, vond bij het ophalen van zijn auto de tankdop ontvreemd en de inhoud (dertig liter) van de benzinetank was verdwenen. Totale schade ongeveer 90,—. Schampschade In de Bagijnestraat schampte een vrachtwagen een geparkeerd staande auto die links-voor schade opliep. Vrachtwagenchauffeur was M. B. uit Zierikzee, de personenauto was van W. H. uit Utrecht. Engels voor ouderen In een lokaal van de Prinses Julia- naschool gaat woensdag 26 septem ber een kursus Engels voor ouderen van start, docent is de heer H. M. Ver heul uit Vlissingen. De kursus omvat vijftien lessen op de woensdagmid dagen van 15.30 tot 17.00 uur. Inlich tingen en opgave bij de docent, telefoon 01180-34800 of bij mevrouw S. Eggink, (0lll0)-2627. De kursus wordt verzorgd door de Z.V.U. in sa menwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland. Zoals bekend zijn de besprekingen met de woningbouwvereniging Beter Wonen in volle gang. Beter Wonen wil de grond gebruiken om een komplex servicewoningen te bouwen. Over de preciese invulling van het terrein zijn de besprekingen tussen gemeente en Beter Wonen niet geheel afgerond. Hetzelfde geldt voor de voorwaarden waaronder de gemeente het onroerend goed aan de woning bouwvereniging zal overdragen. Be ter Wonen heeft verzocht het schoolgebouw met bijbehorend ter rein te kopen, waardoor de vereni ging zelf opdracht tot sloop kan geven. Op deze wijze zou betaling van BTW over de koopsoni vermeden kun nen worden. De onderhandelingen met de wo ningbouwvereniging komen als ge volg van de deklaratiestop onder grote druk te staan. Het is niet on denkbaar dat de onderhandelingen meer tijd zullen vragen dan met Het oog op de deklaratie van de sloop kosten verantwoord is. Vandaar dat b. en w. - hoewel wordt gehoopt op een bevredigend resultaat van de on derhandelingen - voor alle zekerheid aan de raad vragen een krediet be schikbaar te stellen om sloop door de gemeente mogelijk te m^ken. Dit agendapunt is met het oog op het spoedeisende karakter toege voegd aan de raadsvergadering van 17 september. Het kollege stelt uit drukkelijk, dat het een voor zorgsmaatregel betreft; of van dit krediet werkelijk gebruik zal worden gemaakt hangt af van het verdere verloop van de onderhandelingen met Beter Wonen". Ophalen oud papier De Christelijk Gereformeerde jeugdsoos haalt zaterdag 15 septem ber oud papier op in de wijken Malta en Poortambacht. De opbrengst is voor het kindertehuis in Kenia. Men sen uit de binnenstad die willen mee doen, kunnen dat even melden via te lefoon 3139. Alle medewerkers worden gevraagd het papier gebun deld gereed te zetten. Kursus kunstgeschiedenis In de R.S.G. start op donderdag 18 september de Z.V.U.-kursus kunstge schiedenis, warvoor nog voldoende plaats is voor deelname. De kursus wordt gegeven door H. de Loof uit Zierikzee, gedurende acht avonden van 20.00 tot 22.00 uur. Belangrijke stromingen uit de 19e en 20e eeuw worden behandeld, o.a. de schilder kunst, beeldhouwkunst en bouw kunst. Speciaal aanbevolen voor hen die een schilder- of tekenkursus volgen. Inlichtingen en aanmelden bij de docent, telefoon (01110)-3461, ol via te lefoon (01110)-4691. SEROOSKERKE Winterprogramma Het bestuur en de leden van de Dorpsgemeenschap Serooskerke e.o. heeft het winterprogramma gereed, dat voor en door de leden is. De vol gende kursussen gaan van start: op 24 september een danskursus (van 10 lessen), in dezelfde week een gym- kursus op donderdag, op 5 november start de pitrietkursus weer terwijl ook de repetities worden hervat voor de toneelavond op 24 november. In lichtingen (tussen 18.00 en 19.00 uur) via telefoon 01117-1941, liefst voor 15 september. SCHARENDIJKE Diefstal van boot H. J. S. uit Aken deed bij de politie aangifte van diefstal vanaf zijn boot, die lag afgemeerd in de jachthaven van Scharendijke. Een buitenboord motor verdween, benevens andere scheepsbenogdigdheden. De totale warde is niet bekend, maar is aan zienlijk. BROUWERSHAVEN Opbrengst kollekte De Koningin Wilhelminafonds kol lekte voor de kankerbestrijding heeft in Brouwershaven 1837,45 opge bracht, een bedrag dat weer ruim 200,— hoger lag dan het vorige jaar. Alle gevers worden hartelijk be dankt, evenals de zes dames en de heer die voor het ophalen van de kol- lektezakjes zorg droegen. KERKWERVE Aanrijding Zandweg J. M. v. d. H. uit Seröoskerkè kwam dinsdag in aanraking met de auto van P. A. d. J: Uit Kérkwerve, nadat v. d. H. een aantal wielrijders had inge haald en daardoor op de verkeerde weghelft kwam. Het gebeurde op de Zandweg, waar juist d. J. uit een uit rit kwam. Beide auto's liepen schade op aan de linkerkant. BROUWERSHAVEN - De Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven is zaterdag de sfeervolle ambiance (mèt kaarsverlichting) van het slotkoncert. Op 15 september zullen de uitvoerenden zijn: het klein-koor „Ars Nova" on der leiding van dirigent Arie Noordsij en Leo Lommers op orgel. De aanvang van dit koncert is 20.00 uur. Eind 1975 kwam op initiatief van de Spijkenisser Arie Noordsij, een groepje mensen bijeen. De noemer, waarop dit twintigtal bij elkaar was geroepen, was hun gezamenlijke inte resse op muzikaal gebied: men wilde zuivere authentieke muziek maken. Dit resulteerde in de oprichting van een kleinkoor met Arie Noordsij als dirigent. Arie Noordsij heeft een kon servatoriumopleiding genoten, maar is alleen in zijn vrije tijd in de mu ziek aktief. Leo Lommers Amateurs De koorleden zijn alle amateurs zangers en zangeressen. Wel hebben ze veelal enige muzikale scholing achter de rug en kunnen dan ook een repertoir brengen op enig muzikaal niveau. Dat repertoir beslaat de wat kleine re koorwerken, van renaissance tot romai.i.iek, maar het zwaartepunt ligt toch bij de muziek van J. S. Bach. Het koor dat inmiddels verder is uitgebreid tot ongeveer 25 leden, kreeg na koncerten in o.a. Spijkenis- se, Goes, Rotterdam en Schoonhoven veel lovende kritieken. Het koor blijft echter proberen door intensieve studie en koncerter- varing haar peil te verbeteren, al blijft voor alle leden het belang rijkste, het plezier dat beleefd wordt aan het samen musiceren! Leo Lommers is geboren in 1955. In 1980 sloot Leo zijn orgelstudie bij An- dré Verwoerd af door het behalen van het diploma Uitvoerend Musicus. In 1981 slaagde hij voor de onderwijs akte-B piano bij Elly Salomé. Diver se kursussen heeft Leo gevolgd om zich zo breed mogelijk te oriënteren, o.a. aan de Haarlemse Orgelacademie bij Tbon Koopman en Daniël Roth. Momenteel studeert hij aan het Utrechts Conservatorium voor de aantekening ensembleleiding. Als cantor-organist van de Gereformeer de Kerk Zwijndrecht-Groote Lindt werkt hij regelmatig in de eredienst met instrumentale ensembles. Als docent orgel en piano is Leo verbon den aan de Toonkunst-muziekschool te Dordrecht en de Streekmuziek- school te Gorinchem. BROUWERSHAVEN - Nauwelijks is de Huttendorp- week (die in de iaatste week van de grote vakantie voor de schooljeugd werd gehouden) achter de rug, of de stich ting „Het Knutselhuis" is alweer aktief met het organi seren van een nieuw evenement. Deze keer is het een kledingbeurs die op zaterdag 22 september is gepland in de Blokkendoos aan de Haven zuidzijde van 10.30 tot 13.00 uur. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel ;01116-2459 Het wordt eenzelfde evenement als ook dit voorjaar in de Blokkendoos werd gehouden: het verkopen van schone niet beschadigde tweede hands (winter)kleding en gebruiksar tikelen zoals speelgoed en baby-uitzet-materialen op een wijze die zowel voor de kopers, verkopers als voor het Knutselhuis winst oplevert. De artikelen worden namelijk op de beurs verhandeld tegen een prijs die wordt bepaald door degene die het kledingstuk of artikel te koop Bestuur Beatrixschool wacht op beslissing ministerie aanbiedt. Dat kan dus iedereen zijn die van zijn overbodige nog hele en schone spullen af wil en zich telefo nisch even aanmeldt. Een dag voor de beurs moeten de spullen worden inge leverd. Bij verkoop ontvangt de aan bieder het door hem bedongen bedrag min tien procent voor het Knutselhuis. Voordelig Voor de kopers is de beurs aantrek kelijk om op voordelige wijze nog goede kleding en andere artikelen aan te schaffen. De opbrengst komt ten goede aan de aktiviteiten die deze woensdagmiddagklub voor de Brouwse jeugd organiseert. Spullen die niet verkocht worden kunnen door de eigenaars weer worden opge haald na de beurs op zaterdagmiddag tussen 15.00 en 16.00 uur. Belangstellenden die nadere infor matie willen hebben of een verkoop nummer voor hun spullen kunnen kontakt opnemen met de organisato ren van de kledingbeurs via de tele foonnummers (01119)-2108, 1526 of 1602. Afscheidsreceptie straatveger W. Boot Het gemeentebestuur van Zierik zee biedt de heer W. Boot, straatveger bij gemeentewerken, op vrijdag 28 september een afscheidsreceptie aan. De heer Boot gaat de dienst verlaten omdat hij gebruik gaat maken van de VUT-regeling. De receptie wordt in de trouwzaal van het stadhuis gehou den en begint om 16.00 uur. Instruktievergadering „Hulp Noord-lerland" Dinsdag 25 september (om half acht) wordt een instruktievergade ring in het Huis van Nassau gehou den door de Stichting „Hulp Noord-lerland". Koncert „Rust Roest" Na medewerking aan de regionale taptoes, in Renesse en Bruinisse, zal de Zierikzeese showband „Rust Roest" speciaal voor de donateurs een optreden verzorgen, op zaterdag 15 september te 20.00 uur op het par keerterrein aan de Scheldestraat. Mits de weersomstandigheden het toelaten zal eerst nog een korte rond gang gemaakt worden vanaf 19.00 uur. gevolgd door het uitvoeren van de twee shows. ZIERIKZEE - De vervangende huisvesting voor de af deling Praktische Vorming van de Beatrixschool in Zie rikzee is nog niet in zicht. Zoals bekend is het wachten op de toestemming van het ministerie van onderwijs om deze afdeling te mogen onderbrengen in het schoolge bouw van de openbare lagere school „Binnen de Veste", nadat deze school is verhuisd naar de Raamstraat. Een en ander kwam naar voren tijdens de woensdagmiddag gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de Beatrixschool. Voorzitter J. Groen kon niet anders meedelen dan dat door het ministe rie nog steeds geen defenitieve beslissing is genomen, ondanks her haaldelijke telefoontjes met een ver zoek daartoe. „We houden het ministerie onder druk. Maar om bij een afwijzende beslissing een alter natief achter de hand te hebben, moeten we nu al proberen om andere huisvcstingsmogelijkheden te vin den die dan in de plaats kunnen tre den van de nu lopende aanvraag." Het bestuur van de Beatrixschool heeft daartoe in de afgelopen maan den gezocht naar dergelijke alterna tieven. Eén daarvan is (tijdelijke) huisvesting in de leegstaande TTieo Thijssenschool aan de De Kanter laan Aanvankelijk werden de kosten om het gebouw geschikt te maken voor huisvesting van de afdeling Praktische Vorming geraamd op zo'n 100.000 gulden. Een nader onderzoek wees echter uit dat dat bedrag bijna verdubbeld zou moeten worden. „We kunnen er wel van uitgaan dat het ministerie een dergelijk hoog bedrag aan stichtingskosten nooit zal goed keuren; de exploitatiekosten zullen geen bezwaar vormen, maar om bijna twee ton uit te geven voor het huis- vestingsgereed maken zal niet haal baar zijn." Kopen De heer J. C, de Feiter opperde daarop het voorstel omde gezamenlij ke gemeenten op Schouwen-Duive land voor te stellen het leegstaande schoolgebouw te kopen en de grond te gebruiken voor nieuwbouw van de huisvesting. De heer J. W. Roskam, adviserend lid van het bestuur op on derwijsgebied, zag die suggestie niet als een oplossing. „Ik heb met de LTS twintig jaar ervaring opgedaan ten aanzien van dislokatie. We zullen ge woon moeten roeien met de riemen die we hebben, want de dislokatie van gebouwen is in dit geval gewoon van een te korte duur." De heer W. den Boer had waarde ring voor het positief bedoelde voor stel van de heer De Feiter. „Maar de diverse deelnemende gemeenten zul len niet direkt bereid zijn om dat ge bouw te kopen, zeker niet gezien de staat waarin het verkeert." Een ander zwaarwegend punt werd door het hoofd van de school, de heer J. de Jong, aangedragen: „Welke nieu we en goede plannen we ook beden ken, we lopen steeds weer tegen het ministerieel voorschrift aan dat bij huisvestingsproblemen eerst gebruik dient te worden gemaakt van leegstaande schoolruimten in een ge meente. Parkeerterrein Ook werd tijdens de behandeling van dit agendapunt de vraag gesteld naar de mogelijkheid om de ver plaatsbare lokalen van Binnen de Veste te verplaatsen naar het terrein van de Theo Thijssenschool, wanneer dat laatste gebouw zou worden afge broken. De heer Groen deelde mee dat een verplaatsing van die lokalen kosten met zich mee zou brengen in de orde van 40.000,— per lokaal. „En dat is dus ook een dure oplos sing. Bovendien weten we nog niet welke plannen de gemeente Zierikzee heeft met het gebouw van Binnen de Veste. Wanneer besloten wordt tot af braak van Binnen de Veste in ver band met de plannen om het parkeer terrein aan de Baden Powellweg ter vergroten, komen die lokalen be schikbaar. In het andere geval niet." De heer Roskam opperde daarop de mogelijkheid om het kollege van b. en w. van Zierikzee te verzoeken een voorstel aan de gemeenteraad voor te leggen, waaruit blijkt of men al dan niet plannen heeft om na het leegkomen van Binnen de Veste ter plaatse een uitbreiding van het par keerterrein te realiseren. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging van 19.00 tot 20.00 uur 01119-1941. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 1 38,70; per jaar 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3