Herenploeg Mevo'80 winnaar van Kwiek volleybaltoernooi via finalewinst op Jong Pendrecht Vijf keer goud voor atleten Zierikzeese AV Delta Sport tijdens Zeeuwse titelstrijd De Bierkaai is klasse apart in Homeportrace NIEUWSBODE UITSLAGEN KORFBAL UITSLAGEN HOCKEY ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 11 september 1984 Nr. 23590 Moment uit de wedstrijd tussen de rekreatie herenteams van Kwiek en Renesse, een duel dat in een ruime 5-15, 5-15 zege voor de Westhoek-ploeg ZIERIKZEE - De herenvolleybalploeg van Mevo'80 uit Zierikzee is zaterdag winnaar geworden van het jaarlijkse toernooi van Kwiek uit Bruinisse. In de eindstrijd'klopte de ploeg van coach Hans Boot de toernooiwinnaar van de vierde editie, het Rotterdamse Jong Pendrecht in drie sets: 2-1. Eerder hadden de twee teams elkaar ook al ontmoet in de poulewedstrijden. Toen had Me vo'80 de Rotterdammers aanzienlijk duidelijker geklopt, maar waarschijn lijk zat de Zierikzeese ploeg de zwrare klus uit de kruisfinales nog in de benen. Mevo'80 won die kruisfinale met 2-0 van de organiserende vereniging, maar de overwinning kwam zeker niet zo gemakkelijk tot stand als de 15-10, 11-7 skore zou doen vermoeden. Bij de dames kwam de toernooizege opnieuw te recht bij het Rotterdamse Alexandria, dat in de finale in twee sets te sterk was voor het Oudbeijerlandse DVO. De verliezende finalist had in de kruisfi nales ruimschoots Kwiek uit de eindstrijd gehouden. Mevo'80 werd bij de heren ongesla gen poulewinnaar. Zowel Jong Pen drecht. DVO als Orawi moesten zich de suprematie van de Zierikzeese ploeg laten welgevallen. In de ope ningsronde klopte Mevo'80 probleem loos het Dordtse Orawi met 15-8 en 15-3. In de tweede wedstrijd moest de ploeg van Hans Boot het opnemen te gen Jong Pendrecht, dat in de eerste wedstrijd met 2-0 had gewonnen van DVO. De eerste set ging met 15-9 naar Mevo'80 en in de tweede set hield de Zierikzeese ploeg een vroegtijdig ver kregen voorsprong tot het slotsignaal nipt vast (4-7). DVO kon Mevo'80 in de laatste wedstrijd uit de poule niet be dwingen, getuige de 5-15, 9-12 skoré. In de slotwedstrijd uit deze -poule leek aanhankelijk Öra\yi naar de kruisfinales te gaan, tóen de eerste set met 15-8 werd gewonnen. Jong Pendrecht eiste evenwel het initiatief op in de tweede set en mocht via een 15-6 zege alsnog verder. In de andere poule toonde Alexan dria uit Rotterdam zich de sterkste. De ontmoetingen tegen Marathon en Dynamo '70 leverden 2-0 overwinnin gen op, terwijl het treffen tegen Kwiek in een gelijkspel eindigde. Kwiek won de eerste set met 13-15, maar verloor de tweede met 12-9. Eerder had de Bruse ploeg ook al een punt laten liggen tegen Dyna- mo'70, maar Kwiek mocht uiteinde lijk toch mee naar de kruisfinales door met 2-0 overtuigend te winnen van Marathon en daardoor als twee de in de poule te eindigen. In de kruisfinales won Jong Pendrecht met 2-0 van Alexandria, terwijl Me vo'80 met dezelfde cijfers de baas bleef over Kwiek. De Bruse ploeg gaf de oranje equipe evenwel bijzonder veel tegengas en verloor .beide sets slechts nipt. Het treffen kostte Kwiek evenwel zoveel kracht,' dat in het duel om de derde plaats tegen VLISSINGEN - Tijdens de Zeeuwse kampioenschappen op de kunststof- akkommodatie in Vlissingen hebben atleten van de Zierikzeese atletiekvere niging Delta Sport vijf gouden medailles behaald. Met overwinningen bij het hoog- en verspringen werd A-junior Bart van Haeringen het suksesvolst. Goud was er verder ook voor A-juniore Anneinieke Goedhart bij het versprin gen en voor de seniores Marja Visser en Anita Kouijzer op rzvpektievelijk het hoogspringen en het kogelstoten. ZIERIKZEE - De eerste Nieuwsbode-Toto heeft het afgelopen weekeinde al meteen bijzonder veel problemen opgeleverd voor de drie totoïsten. Met zes goede voorspellingen is Ronald Lievense van Zierikzee verrassend koploper geworden. Met respektievelijk vier en drie punten brachten Cees Willemse van SKNWK en Brouwershaven-trainer Kees Kommer het er wel zeer mager af. Overigens werden we direkt al gekronfronteerd met drie vervangende uit slagen, omdat Zierikzee, Renesse en Zonnemaire niet binnen de lijnen hoef den door een overvloed aan regenwater. Bart van Haeringen, die recentelijk terugkeerde van een jaartje Amerika won het hoogspringen met een beste poging over 1.75 meter en hij toonde zich op het verspringen het sterkst met een sprong over 6.54 meter met overigens een ontoelaatbare rugwind van vier meter per sekonde. Van Hae ringen bleef met zijn winnende sprong overigens erg ver verwijderd van zijn Zeeuws rekord van 7.20 me ter. Binnenkort wordt Van Haeringen KNKV AFDELING ZUID WEST le klasse: Luctor-TOGO 3-4; All Ready-ONDO II 8-8; Blauw Wit-Tjoba III 7-15. 4e klasse A: All Ready II-Luctor III 2-7; Blauw Wit IITjobn V 8-7; KVK- Olympia III 13-2. JUNIOREN 2e klasse A: Swift U-Volharding 6-3; Animo II-A11 Ready 6-2; ONDO Il-Seolto 14-1. ADSPIRANTEN 2c klasse B: All Ready-ONDO 0-9. PUPILLEN Klasse Q2: TOGO-A11 Ready 4-0. Veteranen: HSD A HCGO A 4-1. 4e klasse D (dames); HSD- Uoeksewaard 1-2 Jongens: Liberty Dl HSD Dl 5-0. Meisjes: Push AIII-HSD AH 1-6; Push CJI-IISD Cl 0-1 lid van de Amsterdamse atletiekvere niging Startbaan waar hij onder de hoede komt van Jan-Willem van de Wal. Het betekent voor Delta Sport een gevoelig verlies. Simon Blom Op de 100 meter kwam Bart van Haeringen niet verder dan de series, waarin hij 11,7 sek. liet aantekenen. Op de 1500 meter veroverden twee Delta Sporters evenzoveel medailles. Jan Konijnenburg eindigde als tweede in 4.14,1 min en John Teuthof veroverde brons in 4.16,7 min., een nieuw persoonlijk rekord. De over winning was voor Stephan van Nieu- wenburg van Olympia Brugge. Hij bleef met 3.56,9 min. onder de vier minuten. Bij de heren was er brons voor Simon Blom op de 5000 meter. Hij finishte in 15.05,3 min., waarmee hij twaalf sekonden moest toegeven op winnaar Johan de Vlieger van Ma rathon. Hans van Elzelingen werd vijfde op de 1500 meter in 4.27,7 min. Op de 400 meter werd voor Cor de Jonge tijdens de series 55,3 sek. ge klokt. Bij het verspringen eindigde hij als vierde met een verste poging van 5.30 meter. De B-jongens waren in Vlissingen vertegenwoordigd met Sander van Haeringen en Paul de Bruyn. Van Haeringen boekte op de 400 meter een persoonlijk rekord van 56,0 sek. on op do 100 meter liet hij de klokken stilstaan na 12,9 sok. Bij het hoogspringen deelden de twee Delta Sporters de vijfde plaats met een hoogte van 1.55 meter. Paul de Bruyn werd bij het kogelstoten vierde met 10.57 meter als verste afstand. Bij de B-mcisjcs kwam Nini Schot twee keer in aktie. Bij het hoogspringen viel zij als vierde net buiten de prij zen met 1.45 meter als beste poging. Op de 100 meter noteerde zij 14,7 sek. Verrassend Bij do A-mcisjcs was er verrassend goud voor Annemioke Goedhart bij het verspringen. Zij bleef met 4.60 meter Ankie Lammertink van Schel de Sport nipt voor. De Terncuzen.se noteerde eveneens 4.60 meter, maar Goedhart had een hetere serie en kreeg daardoor goud. Met 4.57 meter eindigde Frcderike van Veeren als derde, terwijl Mar- greet den Boer de vierde prijs pakte met 4.40 meter. Annemieke Goeanan eindigde als tweede bij het kogelsto ten met een 10.44 meter-stoot als beste resultaat. Miranda Martens van Schelde Sport stootte twintig centimeter verder. Frederike van Veeren realiseerde een persoonlijk rekord van 8.76 meter, waarmee zij vierde werd. Margreet den Boer werd vijfde met 7.99 meter. Marja Visser werd winnares bij het hoogspringen bij de dames en de A- meisjes. Zij wipte over 1.60 meter, Margreet den Boer eindigde als vier de met 1.40 meter als beste hoogte. Het kogelstoten bij de dames werd traditioneel beheerst door Delta Sportsters. Het goud ging naar Anita Kouijzer met 10.12 meter, het zilver was voor Marja Visser met 9.91 meter. Bij het diskuswerpen bij de dames moest Annemieke Goedhart genoe gen nemen met een vierde plaats met 26.54 meter. Anne de Vos van Olym pia Brugge werd winnares met 36.30 meter met Sylvia Rodts van Mara thon op de tweede plaats met 35.58 meter. P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Uitslag wedvlucht vanuit Chimay d.d. 1 sept. Afstand 182 km. In con cours 301 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste duif 11.12 uur (1110 m/mirj), laatste prijsduif 11.49 uur (920 m/min.). Comb. Knop-Stouten 1, 4 en 55; Comb. Dane-Dooge 2, 14, 20, 21, 25 en 50; R. Douwes 3, 13. 41. 63 en 64; A. Hagesteijn 5, 29, 30 en 62; L. J. de Bruine 6, 28, 61 en 72; H. P. van Noor den 7 en 19; M. Klink 8, 10, 45 en 48; H. v. d. Maas 9 en 40; J. W. van Dijke 11 en 18; J. A. Gebraad 12, 24, 35, 46. 49. 51. 66 en 70; W. Dalebout 15. 33 en 68; C. J. Krijger 16. 31. 42 cn 75; M. dc Bruine 17 en 56; A. de Jonge 22 en 60; A. J. Knop 23. 43, 47. 53 cn 73; L. C. IJ- zelonberg 26. 34. 39. 54. 65, 67, 69. 74 en 76; Comb. v. d. Werf 27 cn 57; C. van Dijke 32. 38 en 58; P Otte 36. 37. 44 en 71; J. Folmer 52; A. C. de Ronde 59. Uitslag wedvlucht vanuit Laon 8-9-84. Afst. 232 km. in concours 193 duiven. Gelost om 12.30 uur. Aan komst eerste duif 16.09 uur. 1059 me ter p. minuut. Laatste prijsduif 17.05 uur, 843 meter p. minuut. A. Hagesteijn 1, 3 en 4; H. P. van Noorden 2; L. C. Ijzelcnbcrg 5. 18 en 22. P. Otte 6. 7. 10. 32 en 42; M. Klink 8, 25, 33, 35, 38 en 46; Comb. Danc- Dooge 9, 17, 19, 36 en 40; Comb. Knop- Stouton 11. 12, 15, 16. 30 on 41; L. J. de Alexandria niet voldoende kracht meer resteerde om een serieuze greep te doen naar de derde prijs. In de finale tussen Jong Pendrecht en Mevo'80 had de Zierikzeese ploeg duidelijk problemen met de Rotter damse opponent. De eerste set lever de weliswaar nog een 15-12 zege op, maar in de tweede drukte Jong Pen drecht een nadrukkelijk stempel op het gebeuren. Met 15-5 trok de blauw witte brigade overtuigend aan het langste eind. Ook in de derde set dreigden de Rotterdammers door te drukken, toen een aanvankelijke ach terstand werd weggewerkt. Bij 7-7 kwam Jong Pendrecht naastzij, maar toen was de koek ook echt op. Met acht punten op rij pakte Mevo'80 als nog de toernooiwinst. Aanvoerder Wim van der Zande mocht de Deurloo-trofee in ontvangst nemen uit handen van de Bruse wethouder voor sportzaken H. Schot. Jong Pen drecht eindigde als tweede en de der de prijs was voor Alexandria. Deze Rotterdamse ploeg won wel bij de dames. In de poulewedstrijden hoefde de ploeg alleen een set toe te staan aan DVO (14-16), maar was ver der superieur, Dynamo'70 en RIVO hadden beide weinig in te brengen. DVO mocht mee naar de kruisfina les door een 2-0 zege op het Ridder- kerkse RIVO en een gelijkspel tegen Dynamo'70. In de tweede poule werd Kwiek winnaar. De Bruse dames klopten Jong Pendrecht en Marathon met 2-0 en speelden met 1-1 gelijk te gen Rowido, dat mee mocht naar de kruisfinales. De ploeg uit 's-Graven- deel won van Marathon en speelde behalve tegen Kwiek ook gelijk te gen Jong Pendrecht. In de kruisfina les had Kwiek niets in te brengen tegen DVO. De Oudbeijerlandse ploeg won met 2-15, 5-15 van de ploeg uit Bruinisse. Een nipte zege op Ro wido bracht Alexandria tegenover DVO. De strijd om de derde plaats tussen Rowido en Kwiek leverde na een marathonpartij een 1-2 overwin ning op voor Rowido. Alexandria klopte in twee sets het grotendeels uitgebluste DVO en prolongeerde zo de toernooizege van een jaar eerder. In de ochtenduren streden vijf da mesteams om de toernooizege voor vierde klasteams. Het werden bijzon der spannende affaire, waarbij uit eindelijk drie ploegen met een gelijk aantal punten eindigden. Jong Pen drecht mocht uiteindelijk door het beste setsaldo de eerste prijs in ont vangst nemen, vóór Kwiek en VC Goeree. Deze drie ploegen noteerden elk zes punten. Met elk een punt werden DVO en Intermezzo vierde en vijfde. Bij de dames rekreatieteams werd Renesse met zes punten winnaar met Kwiek en WIK op de volgende plaat sen. Beide teams totaliseerden vijf pun ten en hier gaf het setsaldo de doorslag naar de kant van Kwiek. DFS en de ploeg van het Zierikzeese Zweedse Rode Kruisziekenhuis ein digden als vierde en vijfde. Bij de he ren rekreatieteems werd Casapgya. ..winnaar met zes.punten met BIG-S en WIK op de volgendejpi&atsen, beide met vijf punten. Renesse werd vierde en Kwiek sloot de rij puntloos. Bruine 13, 14, 28, 29 en 39; R. Douwes 20, 21, 34, 43, 44 en 45; A. C. de Ronde 23 en 48; J. Folmer 24; Comb. v. d. Werf 26 en 31; C. J. Krijger 27; J. A. Gebraad 37 en 47; J. W. v. Dijke 49. Uitslag wedvlucht vanuit Orleans, 8-9-84. Afst. 442 km, in concours 118 duiven. Gelost om 10.00 uur. Aan komst eerste duif 16.23 uur, 1154 me ter p. minuut; laatste prijsduif 16.54 uur, 1067 meter p. minuut. M. Klink 1, 3, 6, 21, 22, 25, 26 en 28; P. Otte 2 en 15; C. J. Krijger 4, 10, 16 en 30; A. Hagesteijn 5; Comb. Knop-Stouten 7; A. C. de Ronde 8; H. P. v. Noorden 9, 17, 19 en 29; L. C. IJze- lenberg 11, 13, 14, 18, 23 en 27; Comb. Dane-Dooge 12; Comb. v. d. Werf 20; L. J. de Bruine 24. Rekreatievolleybal met weinig verrassingen ZIERIKZEE - Op de tweede speel avond van de rekreatie volleybal kompetitie vielen weinig verrassingen te noteren. In poule A klopte WIK het debuterende Renesse met 3-0, terwijl Mevo'80 II en Van Oe- veren 2-1 overwinningen behaalden op respektievelijk Zeelandia en BB Wansink. In poule B konden drie 2-1 uitsla gen genoteerd worden. Kwiek klopte het tweede team van het Rode Kruis Ziekenhuis en de Peestekers wonnen van ZWN. Het Nieuwerkerkse Cluzo- na klopte Mevo'80 IV. In poule C won Willibrordus met 3-0 van DTS. Inte gratie was met 2-1 te sterk voor Zee landia II en Renesse II moest zijn meerdere erkennen in de Rabobank; 1-2. In poule E werden vier wedstrijden afgewerkt. Brogum won met 3-0 van PJZ en CPJ klopte met dezelfde cij fers de ploeg van de Brandweer. Het jeugdteam van Mevo'80, dat uitkomt in de E-poule klopte ZWN II met 3-0 en DZSII was met 2-1 te sterk voor de CSG-jeugd. In de jeugdpoule won WIK met 3-0 van Mevo'80 II en de Renesser jeugd klopte Cluzona eveneens met 3-0. In de hoogste damespoule lijkt Cluzona weer een hoofdrol te gaan spelen. Nu werd Renesse met 3-0geklopt. WIK II klopte het Zweedse Rode Kruiszie kenhuis met 2-1. In de tweede da mespoule wonnen Kwiek II en DZS II met 3-0 van respektievelijk VCZ en Brouw II en WIK III klopte Zeelandia met 2-1. NICE - Gregor Stam is zaterdag te Nice als twaalfde geëindigd in de strijd om het wereldkampioenschap Triathlon. De Nederlander gebruikte in do loodzware duurproef in zwem men. wielrennen en marathonlopen bijna 52 minuten meer dan de Ameri kaan Mark Allen, die zijn zesde over winning van dit seizoen behaalde. Bruse Boys kreeg op eigen veld met 1-3 klop van Altena, nadat de ploeg van Jan Englebert halverwege nog met 1-0 had geleid. Ronald Lievense tipte hier als enige juist. Bij Mevo- Krabbendijke zat hij met Cees Wil lemse op de goede golflengte al duur de het tot in blessuretijd vooraleer Krabbendijke alsnog de eindstand vastlegde op 2-2. De wedstrijden drie, vier, vijf en zes kregen niet een goede voorspelling van de drie gokkers. De jokerwedstrijd Duiveland-SKNWK eindigde in een 2-2 gelijkspel, het geen niemand voorspelde en DFS liet zich verrassen bij Colijnsplaatse Boys, hetgeen al evenmin iemand juist voorzag. Veldoverwicht Brouwershaven leverde een goede prestatie door op eigen veld met 2-2 gelijk te spelen tegen Dauwendaele, ondanks het feit, dat de ploeg van Kees Kommer uiterst gehavend aan de start verscheen. Onproduktiviteit speelde WIK parten in de thuiswedstrijd tegen Wissenkerke. Een veldoverwicht le verde geen doelpunten op, terwijl Wissenkerke twee kansen benutte (1-2). ZSC speelde bij Hoedekensker- ke doelpuntloos gelijk, een resultaat wat Ronald Lievense goed voorzag. Zierikzee mocht thuisblijven voor het treffen tegen Virtus. Een vervan gende drie was het resultaat. Op nieuw tipte Ronald Lievense juist. Ouwerkerk moest in zijn eerste wedstrijd zijn meerdere erkennen in Oostburg (1-0), hetgeen weer een juiste voorspelling voor Ronald Lie vense betekende. Vervangende uitslagen kwamen op het formulier bij de thuiswedstrijden van Renesse en Zonnemaire. In beide gevallen kon een ,,een" worden inge vuld, een resultaat wat zowel Kees Kommer als Cees Willemse noteerde. Dreischor boekte een 6-4 overwin ning op Goes IV, onder andere dank zij vier doelpunten van aanvoerder Wim van de Linde. Het was de enige wedstrijd waarin de drie totoïsten al lemaal skoorden. De korfbalontmoe ting tussen All Ready en de reserves van Ondo eindigde in een 8-8 ge lijkspel en dit keer sloeg het drietal stuk voor stuk de plank mis. ROTTERDAM - het werd tijdens de prijsuitreiking van de Homepor trace '84 in het Rotterdamse Hilton-hotel eigenlijk een saaie en eento nige afhandeling. Slechts één schip had zich tijdens de monsterachtige race staande - of liever varende - kunnen houden. De Bierkaai van Her man Klunder, vrijdagmiddag gestart bij de Roompotsluis, won alle grote prijzen, die er te winnen waren. Omdat tevens de prijzen van de Rotterdam-Midadlantic '84, een race met start in Rotterdam en finish bij de Azoren, werden uitgereikt en de Bierkaai ook hierbij de hoofd prijzen wegkaapte, werd het een grandioos Bierkaai-feestje, waar de stukken van afvlogen. Vijf eerste prijzen vielen Herman Klunder en zijn bemanning ten deel. De Homeportrace '84 werd onder erbarmelijke omstandigheden afge werkt. Van de 250 ingeschreven schepen bleven erbij voorbaat al 80 weg. van de deelnemers voer uiteindelijk slechts een zeer klein gedeelte het officiële trajekt naar Hoek van Holland. Het overgrote deel trok over haast de Nieuwe Waterweg op richting Rotterdam. De fikse storm, de slagregens en de koude hadden hun tol geëist. De Homeportrace ging van start in Zierikzee, Scheveningen, Stellen dam en Den Helder. De banen waren zo gekozen, dat alle deelnemende schepen rond een uur zaterdag bij Hoek van Holland zouden arrivieren, vanwaaruit dan in konvooi en onder kommando van de RHD 7 van de Rijkshavendienst een spektakulaire intöcht zou worden gehouden naar de Rotterdamse Leuvehaven. Ibt de illustere deelnemers behoorden on der andere de ruim twintig meter metende jachten Urania, de Een dracht en de Brabander. De Bierkaai veroverde binnen een half uur na de start al een fikse voorsprong op de overige nabij de Roompotsluis gestarte jachten, waa ronder de Soeticheyt van WSV Zierikzee-voorzitter Aad de Ruyter. Eve nals alle andere bij Zierikzee gestarte schepen gaf De Ruyter de strijd uiteindelijk op en bereikte alleen de Bierkaai, ondanks windkracht ze ven tot acht triomfantelijk de-meet. Opnieuw hadden Herman Klunder en de zijnen een formidabele prestatie geleverd. Andere klasse winnaars werden de Tbtem, de Samantha, de Pentax en de Waterland Adviser. De Bierkaai hij de start bij de Roompotsluis op de gevoelige plaat vast gelegd door Johnn Berrevoets jr. De Bierkaai van Herman Klunder zou een nadrukkelijk stempel drukken op de vijfde slotrace van het seizoen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5