streeknieuws Gister sprak zij van liefde Vier treffers Wim van de Linde basis voor 6-4 zege Dreischor EK Tornado wordt vandaag officieel geopend in jachtwinterberging Van Ast 4 Bestuurs vergadering Inter gemeentelijke Sociale Dienst DREISCHOR - Op een ondanks de zware regenval van de afgelopen dagen uitstekend bespeelbaar terrein is Dreischor zondagmiddag in de kompetitie gestart met een 6-4 overwinning op het bezoekende Goes IV. Hiermee werd door Dreischor de eerste stap gezet opp de weg terug naar de tweede klas. Voor het zo ver is zal er door trainer Wim Kommer toch nog wel het een en an der aan de ploeg moeten worden bijgeschaafd en dan niet met een klein blok schaaf je maar met een grote ree-schaaf. Hoewel de overwinning zeker terecht kwam bij de ploeg die hierop de meeste aanspraak mocht maken naast een veldoverwicht kreeg de thuisklub ook verreweg de beste skoringskansen) liep het in de blauw-witte formatie toch lang nog niet naar wens. Wim van de Linde produceert het tweede Dreischor-doelpunt uit een hoek schop van Iman Wesdorp. De Dreischor-aanvoerder zou met vier doelpunten een belangrijk aandeel hebben in de 6-4 zege van zijn ploeg. Ondanks de zes doelpunten welke men wist te skoren, werden deson danks toch nog veel te veel goede mo gelijkheden om zeep gebracht, terwijl het daarnaast in de achterste linie bij de spaarzame aanvallen van de bezoekers danig rammelde. Piet de Jong (geblesseerd), de laatste we ken in oefenwedstrijden uitstekend op dreef, werd in de aanvalslinie van de thuisklub wel node gemist.. Al in de vierde minuut kon Goe.§.profiteren van de wanorde in de verdediging van de thuisklub en voorsprong ne men (0-1). De vreugde in het kamp van de bezoekers was echter maar van korte duur daar twee minuten la ter Wim van de Linde een pass van Kees Wesdorp met een treffer afrond de (1-1). Nauwelijks één minuut later was het weer prijs toen Dreischor op rechts een hoekschop kreeg te nemen door Iman Wesdorp welke onhoud baar door Wim van de Linde werd in gekopt (2-1). Veldoverwicht Dreischor bleef hierna een veldo verwicht houden zonder echter veel gevaar voor de Goese veste te kunnen stichten. Wel kreeg Erik Deijst bij doorbraken op de linkervleugel enige goede mogelijkheden maar bij de af werking ontbrak het met zijn schoten aan de nodige zuiverheid om sukses te kunnen boeken. Bij de spaarzame aanvallen welke Goes ondernam kreeg het zelfs nog een drietal uitstekende mogelijkhe den om de stand in evenwicht te brengen welke echter onbenut wer den gelaten. Direkt na de hervatting kwam de stand toch weer in even wicht toen de verdediging van de thuisklub voor de zoveelste keer in de fout ging waardoor een van de Goese aanvallers ongehinderd naar het door Hans Hoek verdedigende doel kon oprukken om hem vervol gens kansloos te laten (2-2). In de tiende minuut kwam Drei schor weer op voorsprong toen Erik Deijst de bal goed teruglegde op Kees Wesdorp, die hard en onhoudbaar in schoot (3-2). In de 24e minuut ging doelman Hoek, bij een bal die nor maal achter zou zijn gelopen, in de fout door toen hij de bal had ver speeld de speler van Goes naar zijn benen te grijpen waardoor deze ten val kwam. De hiervoor toegekende strafschop werd in een doelpunt om gezet (3-3). Een minuut later stond Dreischor weer op voorsprong door Dennis Deijst die een voorzet van Iman Wesdorp maar voor het intik ken had (4-3). Konditie Vijf minuten later ging de voor sprong echter weer teloor nadat de verdediging van Dreischor verzuim de het leder voldoende op te ruimen waardoor de bezoekers, al dan niet vanuit buitenspel positie, de gelegen heid kregen de stand recht te trekken (4-4). In de slotfase ging de konditie een hartig woordje meespreken en deze bleek bij de thuisklub toch beter te zijn dan bij de meeste oudere spelers van de bezoekers. In de 38e minuut hielp Wim van de Linde met een be keken boogbal over de voor zijn doel staande keeper de thuisklub weer -aan een voorsprong (5-4) waarna, weer Wim van *Jé' Linde, een minuut later met een kopbal de overwinning veilig stelde (6-4). BROtJWERSHAVEN - Vandaag - dinsdag 11 september - vindt in de jachtwin- terberging van Van Ast in Brouwershaven de officële opening plaats van de ze ventiende Europese kampioenschappen Tornado. Met het oog op de allesbehalve betrouwbare weersomstandigheden besloot de organisatie maan dagmiddag om de opening naar binnen te verleggen. Aanvankelijk zou een en ander op de Markt van Brouwershaven worden afgewerkt. De officiële opening zal worden verricht door Reg White, de President van de Internationale Tornado-klasse-organisatie. Aan de EK Tornado nemen zeilers uit veertien lan den deel, twee nationaliteiten meer dan het vorig jaar in Kopenhagen, waar Paul en Tine Elvstróm de titel voor zich opeisten. De maandag en dinsdag stonden in het teken van het meten van de 53 deelnemende catamarans. On der leiding van hoofdmeter A. Verheus van het koninklijk Ne derlands Watersport Verbond wer den alle schepen aan en kritisch oog onderworpen. Gewicht, afme tingen van zeilen en tal van ande re op de verrichtingen van de schepen van toepassing zijnde fa cetten werden met de uiterste nauwkeurigheid gekontroleerd. Arriveren De eerste deelnemers arriveer den zaterdag al in Brouwershaven en in d eloop van zondagavond ar riveerden na een reis van ruim drieduizend kilometer kontinu de twee Russische teams van Viktor Potapov, de olympisch kampioen van Moskou 1980, en Prijmak Sergei. Ook zij werden door Paul Sturm ontvangen en naar hun tijdelijke verblijf in Den Osse gebracht. De afgelopen nacht was er opnieuw volop werk voor Sturm, die te vens de persbegeleiding doet. Rond het middernachtelijk uur arriveerden de twee Finse deelne mers Johanna en Petteri Kostiai- nen. De deelnemers zijn tijdelijk ondergebracht in het Kavero bun galowpark. Sturm begeleidt de deelnemers gedurende het ver blijf in Brouwershaven. Het belooft op het Grevelingen- meer een spannende strijd te wor den. die in principe over zeven races zal worden uitgevochten. De eerste race staat voor donderdag 13 september op het programma en dagelijks volgt een volgende race. Telkens wordt om twaalf uur gestart. De sluitingsceremonie is op woensdag 19 september, na af loop van de zevende race in het Tonnenmagazijn in Brouwersha ven. In geval van afgelastingen van wege eventueel slecht weer is er een reservedag op donderdag 20 september. Proefrace Morgen - woensdag 12 septem ber - wordt er een proefrace gevaren. Naast titelverdediger Paul Elvstrdm (62 jaar), die met zijn dochter Tine vaart, is ook de H3 van Willy en Cees van Bladel uit Den Bosch een van de voor naamste gegadigden voor de titel, terwijl ook Reg White en Stephan Olie namens Engeland en natuur lijk Viktor Potapov met Kuzavov Sergei namens Rusland hoge ogen zullen gooien. Op de foto's van Johan Berre- voets jr. signeert een van de me ters de boot van een Zwitsers deelnemer af na meting, terwijl op de andere foto de Oostenrijkse Gabi Stapf nog wat water uit een van de drijvers haalt, vooraleer de OE222 gewogen wordt. DEN HAAG - De Scheveningse ca baretprijs voor dit jaar is toegekend aan Martine Bijl. De prijs van de Stichting Scheveningen Bad is een bronzen beeldje van een cabaretier van de hand van de Haagse beeldhou wer Theo van der Nahmer. Het beeld je wordt de winnares 30 september in het Circustheater in Scheveningen uitgereikt. DEN HAAG - De pre-gewesten kun nen ook in 1985 rekenen op een over heidsbijdrage van een gulden per inwoner om de gemeentelijke samen werking te kontinueren. ZIERIKZEE - Het bestuur van de Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en Sint Phi- lipsland komt woensdagavond 12 september in openbare vergadering bijeen in de bestuurskamer van het I.S.D.-kantoor, aanvang 19.15 uur. De agenda voor deze openbare bestuursvergadering vermeldt ondei meer de vaststelling van de begroting voor 1985 en de voorlopige vaststel ling van de zesde en zevende wijzi ging van de begroting 1984. SEROOSKERKE Ingebroken in auto De Westduitser H. E. S. uit Essen konstateerde maandagmiddag dat zijn auto was opengebroken. Hij was even wezen wandelen en had zijn auto op de Stolpweg geparkeerd. De voor ruit was ingeslagen en uit de auto verdwenen de radio en een kamera, ter waarde van (samen) ongeveer DM 1300,-. Verder werd het dashboard ge heel vernield en liet men twee van de vier banden leeglopen. DUIVELAND Snelheidskontrole In de gemeente Duiveland en in Bruinisse heeft de rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland maandagmid dag een snelheidskontrole uitge voerd. In Bru (Dorpsweg) werden vijftig voertuigen gekontroleerd, vier van d'e bestuurders kregen een proces-verbaal wegens overschrijding van de snelheidsbeperking ter plaat se. In Duiveland werden 159 voertui gen gekontroleerd, 21 kregen een p.v. Kursus E.H.B.O. Ook komend winterseizoen ligt het weer in de bedoeling een E.H.B.O.- kursus te starten. Deze kursus gaat alleen beginnen bij voldoende deel name. De kosten zullen ongeveer 130,— bedragen voor de gehele kur sus. Plaats en data van de E.H.B.O. kursus zullen nog nader bekend wor den gemaakt. Voor opgave kunt u te recht bij de heer T. Biemond, Dr. Schutterstraat 28 te Oosterland, tel. 01114-2532. NIEUWERKERK Bouwbond F.N.V. De afdeling Nieuwerkerk van de Bouwbond F.N.V. maakt bekend, dat de penningmeester, de heer J. J. Smits uit Ouwerkerk, is afgetreden. Als nieuwe penningmeester is be noemd, de heer C. J. Dooge, Brou werstraat 6 te Nieuwerkerk, tel. 01114-1879. Vanaf heden kan men zich vervoegen bij de heer Dooge voor Woensdag 12 september Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 9.35 uur Schooltelevisie 15.30 uur Pieter Post. Poppenfilm. Helaas, wat maar fout kan gaan op een dag, overkomt onze vriend. 15.45 uur Aubrey. Het lukt de gete kende Aubrey" om een vliegende lo- komotief te bouwen. 15.50 uur Bokkesprongen. In dit jeugdmagazine zal het geblaf en ge- miauw niet van de lucht zijn. Als gasten zullen namelijk in de studio aanwezig zijn een aantal huisdieren, inklusief baasjes, als honden en kat ten, hamsters, wandelende takken enz. Ook krijgen mensen de gelegen heid te diskussiëren over of geen huisdier. 16.15 uur Olivier Twist. Komt op het scherm in getekende versie, naar de roman van Charles Dickens, meer ei gentijds vertaald door regisseur Ri chard Slapcynski. 18.55 uur Terug van weggeweest. Joe goslavische speelfilm. Terwijl zijn ouders nog in West-Duitsland wonen heeft Pavle het nog steeds moeilijk om zich in zijn nieuwe omgeving aan te passen. Hij besluit zijn lot nu maar in eigen handen te nemen. 19.25 uur Kenmerk 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.35 uur Dr. Faustus. Györgi speelt het klaar om met behulp van Petri, minister van onderwijs, een baan te veroveren als gemeentesekretaris van een klein dorp aan de Donau. Dat hij niet door iedere ingezetene met vreugde ontvangen wordt bemerkt hij al gauw. 21.30 uur Het onderhoud. Wim Kay- zer heeft in dit programma een inter view met een nog voor de kijker onbekende prominente Nederlander. 22.10 uur Het nieuwe schilderen. Ons wordt een blik gegund op de verza melde schilderingen van het echtpaar Becht. O.a. worden werken getoond, die recent tot stand zijn gekomen. 22.40 uur Gitarra bizarra. Een kon- cert van de gitarist Rob Faverey, be geleid door gitarist Julian Coco, fluitist Rien van Reede, fluitist Ma- chiko Ihkahashi, violist Jaap van Zweeden en Donna Agrell, fagot. Uit gevoerd worden werken van o.a. Pa- ganni, Maarten Bon, Robert Nasveld en flores chaviano. 23.20 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Staatsloterij 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke Partijen 19.25 uur Van gewest tot gewest. Een bezoek van inwoners van het Twentse Losser aan de Russische stad Widno- je, aandacht voor bouwer Dudok in Hilversum, het gerestaureerde orgel van de Martinikerk en goede berich ten over het voortbestaan van lucht haven Rotterdam. 20.10 uur The Muppetshow. De gast voor vanavond is Alice Cooper. 20.35 uur Van Pool tot Pool. Gaat over een Britse expeditie, die voerde van de Noord- naar de Zuidpool. Deze transglobe expeditie, onder barre omstandigheden volvoerd, begon in 1979 in Greenwich om daar drie jaar later ook te eindigen, mede opge wacht door beschermheer Prins Charles. De expeditie stond onder lei ding van Sir Ranulph Fiennes. Hij werd vergezeld van Charles Burton en Olivier Sheppard en ,,op de voet gevolgd" door de filmers Mike Hoo ver en Beverly Johnson, waarvan u nu beelden te zien krijgt. Zo'n slordi ge 88.000 kilometer rond de aarde werd afgelegd. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.45 uur Nieuws voor doven Donderdag 13 september Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Niels Holgersson. Vanmid dag valt Niels van de rug van Maar ten en komt vlakbij een berehol terecht. 16.25 uur Scooby Doo. Scooby, Scrap py en Yabba Doo beleven weer de wildste avonturen. 16.50 uur Een wereld vol paarden. Per camera vertrekken we naar Ier land, waar paardefeesten gevierd worden, maar waar ook goklustigen een kansje wagen. 18.40 uur Teleac 18.55 uur Droopy-festival. Tekefilm. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Dallas. Gekissebis tussen het aanstaand bruidspaar Pamela en Mark in „Dallas" over een uitbundi ge bruiloft of het maar zo rustig mo gelijk houden, wat meer naar de zin zou zijn van Pamela. J.R. koestert weer boze plannen ten aanzien van het huwelijk tussen Miss Ellie en Clayton, daarin een medestandster vindend in Jessica. 21.15 uur Van oude mensen In de ze vijfde aflevering, de dingen die voorbijgaan, keren oom Daan en tan te Floor terug uit Indië in de familie- schoot. Oud zeer wordt daarmee naar boven gehaald, wat de gemoederen nogal in beroering brengt. 22.05 uur Televizier Magazine 22.45 uur Van huis uit ben ik kunste naar. Waarin door kunstenaars ver teld wordt over hun vrijetijdsbeste ding. 23.30 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 17.45 uur Feduco 18.20 uur Paspoort. Voor Turken. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Zeker weten 20.00 uur The Muppetshow. De gast van vanavond is Charles Aznavour. 20.25 uur Gouden Vijver. Amerikaan se komedie vertaald door Mary Dres- selhuys. De rollen worden vertolkt door Mary Dresselhuys, de onlangs overleden akteur Jan Retèl, Rudi Fal- kenhagen, Carola Gijsbers van Wijk, Evert Stuiver en Manfred de Graaf. Centraal in het stuk staat het echt paar Norman en Ethel Thay, dat sinds jaar en dag hun vakantie door brengt in hun tweede huis aan de Gouden Vijver in de Staat Maine. Ze krijgen bezoek van hun dochter en haar aanstaande echtgenoot en zoon tje uit het eerste huwelijk. Billy blijft bij de oude mensen terwijl dochterlief en vriend een reis naar Europa maken. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven aanmelding WW- en vakantiegelduit kering. BRUINISSE Schepenverkoop Schipper A. Stouten uit Burgh- Haamstede, eigenaar van de vaartui gen ZZ20 (mosselschip) en WSW 2 (pa lingboot) kocht van de Gebrs. De Waal uit Goedereede de Noordzeekot- ter GO 33 Hinder. De GO 33 zal nu gaan varen onder nummer GO 57 Johanna Maria en Stouten gaat er mee op garnalen vis sen. Hij verkocht zijn palingboot Westenschouwen 2, aan Adrie Verwijs uit Bruinisse. De ZZ20 Mossel is nog te koop, want hij wil dit schip nu toch ook kwijt. Het werd indertijd gebruikt bij de kokhanenvisserij Zoals bekend zijn de Gebrs. De Waal sinds enkele weken eigenaar van een nieuwe GO 33, waarmee ze op platvis vissen. A. Stouten is af komstig uit Bruinisse, ook de ouders van Gebrs. De Waal zagen daar het le venslicht. 77 Ze was wel gedwongen om te ant woorden. Hij bleef haar strak aankij ken. „Ik geloof niet dat ik iemand in jul lie huis vertrouw. Zeker je tante niet en zeker Kitty niet. Liam, daar ben ik niet zeker van ik geloof dat hij een eigen soort obsessie heeft, zoals jullie allemaal. En jij Magdalene Driscoll zegt dat jij van iemand an ders houdt en liefde kan iemand een beetje gek maken, maar vooral en je hoeft me niet te vertellen dat ik het mis heb een O'Riordan. Zo!" Ze haalde haar schouders op. ,,Ben ik dan een beetje gek," zei Rory, „omdat ik jou uit dat huis weg wilde hebben? Zelfs al loop je steeds te zaniken over kinderschoentjes, en dat vind ik stomvervelend, als ik het zo mag zeggen. Maar ik verzeker je dat ik je graag bij me heb, hier, nu, op dit ogenblik." Ze beantwoordde zijn charmante, doelbewuste glimlach met een koele blik. „Je wilt alleen je zin met iets heb ben. Je praat op dezelfde manier te gen mij als Liam tegen Kitty gister avond." „O ja?" zei Rory peinzend. „Maar Kitty is zijn zuster, dat is heel iets anders." „Jij houdt van iemand." Het kwam zeker door haar pijnlijke hoofd dat ze zich niet bij de kern van de zaak kon bepalen. Deze opmer king sloeg nergens op. „Magdelene zei „Wat weet Magdalene ervan? En hadden we het over liefde?" Hij bleef haar aankijken. Ze bloos de en was blij dat mevrouw Murphy binnenkwam met de dampende kop pen koffie die sterk naar whisky rook. Ze bedankte mevrouw Murphy en veranderde meteen van onder werp. „Rory, er is een baby!" „O zeker. Ierland zit er vol mee. Drink je koffie maar op, dan gaan we die ongrijpbare baby zoeken. Maar de mijne is het niet, dat kan ik je wel vertellen." „Ook niet van Shamus?" „Ook niet van Shamus." „Weet je dat zeker?" „Drink je koffie op," zei hij. „Je zal het nodig hebben als je met alle geweld onplezierige dingen wilt ho ren. Hier dan Moira Regan, Moira O'Riordan om precies te zijn, is dood. Precies acht weken geleden heeft ze zich in de Liffey verdronken. Er is geen ruchtbaarheid aan haar dood gegeven. Haar familie wist ervan, maar heeft ons erbuiten gehouden. Begrijpelijk misschien. Wat hebben wij ooit voor haar gedaan?" „O nee!" fluisterde Cathleen. Ze herinnerde zich plotseling hoe het grijze water van de Liffey onder de hoge bruggen doorstroomde en de ou de vrouw die zei: „Rood haar wordt zwart in het water „Ik heb je wel gezegd dat je het niet prettig zou vinden." Hij schertste nu niet meer. Hij zag er vermoeid uit. Er waren diepe lijnen in zijn gezicht en zijn mond was grimmig gesloten. „Hoe lang weet je dit al?" „Sinds gisteren, toen ik in Dublin was. Ik ben wel opgeschoten giste- door DOROTHY EDEN ren, eerst met die schurk van een Re gan „Regan!" „Ja, een andere Regan, zich dit maal Brady noemende. Nog een loya le broer van Moira. Reken maar dat ze allemaal meehielpen met het pluk ken van de kip. Dit mooie exemplaar leende zijn jongste kind aan het Mary en Joseph weeshuis - verkocht is er een beter woord voor - tot zijn gewe ten begon te knagen." „Je bedoelt dat ze een kind moesten kunnen laten zien, omdat ze je tante anders niet konden chante ren?" „Precies. Tante Tilly is veel te ge wiekst om zich te laten chanteren met een kind dat ze nooit heeft ge zien. En als het voor Shamus' zoon moest doorgaan, moest het ook de juiste leeftijd hebben. Het moet een van haar voorwaarden zijn geweest dat het in het weeshuis zou worden opgenomen." „Natuurlijk!" riep Cathleen uit. „Die man met wie ze toen dat tele foongesprek in Dublin had, dat moet een van de broers zijn geweest. Maar was het niet ontzettend zorgeloos van hem om dat stuk van die ver scheurde brief in die bar te laten slin geren, zodat iedereen het kon lezen7" „Hij was ook een zorgeloze kerel," zei Rory. „Hij dronk veel te veel en verdronk tenslotte. Die brief moet voor zijn vrouw bestemd zijn ge weest, die in Loughneath op hem wachtte. Hij heeft hem verscheurd, dus hij voelde blijkbaar niet veel voor het zaakje." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4