Zang- en muziek worden kort gehouden in Duiveland Waterschap Schouwen-Duiveland blijft bij zoete Grevelingen c Een schepnet vol Kantine sportpark De Hoge Blok vroegtijdig naar hoogste punt my sar DE ZIERIKZEESCHE COURANT r - PÊ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Eerste cilinder Peuterspeelzaal Woensdagmiddag werd de eerste cilinder De adviescommissie Welzijn van de ge- Oorkonde Stimulantia De vereniging Stad en Lande van Vaak wordt er nogal negatief aangekeken geplaatst voor de bediening van de schui- meente Duiveland behandelde onder ande- Schouwen-Duiveland reikt oorkonden uit tegen sportscholen, waarin aan body ven in de stormvloedkering. (Pag. 2). re de subsidie aan de peuterspeelzalen. (Pag. 3). voor geslaagde nieuw- en verbouw. (Pag. 4). building wordt gedaan. Hans Lang verzet zich daar tegen. (Pag. 6). DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23587 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De moeilijkste taal is nog niet half zo moeilijk als de taal der weigering. Shenstone ZIERIKZEE - Ongetwijfeld is de karpervisstand in de Zierikzeese grachten zeer redelijk, zoals een woordvoerder van de plaatselijke Hengelsportvereni ging Oosterschelde liet weten, maar met name de „grote jongens" onder de karpers laten zich niet zo snel verleiden om op het droge gehaald te worden. Incidenteel gebeurt het desondanks toch. Dinsdagmiddag was het weer eens een keer zover. Voi trots toont de twaalfjarige Franklin Vonk op bijgaande foto zijn vangst, bijna een schepnet vol. Franklin Vonk haalde Japie op het droge met een gewone alledaagse hengel met brood als aas. Nadat de vangst op de gevoelige plaat was vastgelegd mocht de karper weer terug in zijn do mein ter hoogte van de Zuidhavenpoort. Advieskommissie Welzijnsbeleid adviseert om ingediende subsidie-versoeken te korten met vijf of acht procent NIEUWERKERK - De behandeling van de subsidieaanvragen op het gebied van de amateuristische kunstbeoefening in de gemeente Duiveland stond woensdagavond in het kader van de bezuiniging. De adviescommissie voor het welzijnsbeleid besloot na melijk in haar vergadering tot verdergaande besnoeiingen op de te verlenen subsidies aan de Christelijk Gemengde Zangverenigingen „VZOS" te Oosterland en „Eén Naam is onze Hope" te Nieuwerkerk, evenals aan die van de muziekverenigingen „Nieuw Leven" te Ouwerkerk, „Oosterlands Fanfare" te Oosterland en „Oefening en Uit spanning" te Nieuwerkerk. De genoemde verenigingen moesten vorig jaar al rekening hou den met een korting op de te verlenen subsidies van respektievelijk 3% voor de zangverenigingen en 5% voor de muziekverenigingen. De kommis sie was unaniem van oordeel dat, wanneer er dient te worden bezui nigd, niet kon worden volstaan met eenzelfde korting. Uitgaande van de ingediende begrotingen, gebaseerd op de werkelijke kosten voor 1985, zou eenzelfde kortingspercentage be tekenen dat er niet wordt bezuinigd, maar dat de situatie zou worden gestabiliseerd. In het licht van de te verwachten verminderende in komsten van de gemeente hadden de kommissieleden dan ook, na enig re kenwerk, nauwelijks problemen met de genoemde verhoogde kortingsper centages. De Culturele Vereniging Ouwer kerk wordt, als het aan de advies kommissie ligt, bedeeld met hetzelf de subsiediebedrag ais vorig jaar, na melijk 200,-. Het gevraagde bedrag ad 300,- kon bij de kommissie niet door de beugel. Handhaving van het te verlenen subsidiebedrag kwam ook uit de ,,advies"-bus voor Scouting Duive land (Zekato-groep), voor de bejaar densociëteiten in de kernen Nieuwer- kek, Oosterland, Ouwerkerk en Sir- jansland en voor de ANBO, afdeling Nieuwerkerk. Scouting Duiveland krijgt opnieuw 250,-; de bejaarden sociëteiten en de ANBO moeten het opnieuw doen met 400,- subsidie. Zo luidt in ieder geval het advies van de kommissie. Welzijn Ouderen De Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland wordt vanuit de gemeente Duiveland, konform de ingediende begroting, gesubsidiëerd met een bedrag ter grootte van 16.263,-. Daarvan vloeit, ingevolge de rijksbijdrageregeling Gecoördi neerd Bejaardenwerk, een bedrag van 9.500,- terug in de gemeente kas. Rondvraag- Tijdens de rondvraag werd door mevrouw Hoogendoorn een pro bleem aan de orde gesteld, dat al ver schillende malen naar voren kwam tijdens de behandeling van de ver schillende subsidie-aanvragen. Zij verwoordde het probleem als volgt: „Ik vind dat er van de kant van de verenigingen opvallend weinig be langstelling bestaat voor deze verga dering. Uiteindelijk is het een verga dering, waarin advies wordt uitge bracht over het gemeentelijk subsi diebeleid voor het komende jaar, waarbij de betreffende verenigingen erg veel belang hebben. Het is boven dien een openbare vergadering, waarin vertegenwoordigers van de verschillende verenigingen optimaal gebruik kunnen en mogen maken van het spreekrecht. Door van die mogelijk gebruik te maken kan een vereniging zeer bruikbare toelichtin gen geven op de gevraagde subsidie bedragen, en daardoor goede diensten bewijzen ten aanzien van de besluitvorming". Voor de goede orde dient hierbij te worden vermeld dat de peuterspeel zalen waren vertegenwoordigd met vijf leidsters, terwijl ook ANBO- Nieuwerkerk en de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland wa ren vertegenwoordigd. De overige verenigingen, waarvan subsidie aanvragen werden behandeld, schit terden door afwezigheid. APELDOORN - In Apeldoorn, Ede en Wageningen is de afgelopen we ken bolulisme gekonstateerd in on diepe stadsvijvers. Volgens het zui veringsschap Veluwe gaat het tot nu toe om incidentele gevallen en is de omvang niet te vergelijken met vorig jaar, toen tijdens de warme zomer ve le honderden watervogels op de Ve luwe door botulisme-besmetting om het leven kwamen. DEN HAAG - De Emicipatieraad (ER) vindt dat het kabinet in zijn voorstellen voor een nieuw sociaal zekerheidsstelsel te veel nadruk legt op de loondervingsregeling. Meer aandacht zou besteed moeten worden aan de fase waarin mensen in de bijstand terechtkomen. De ER vreest dat vooral vrouwen in de bijstand te recht zullen komen. NEW YORK - De Canadese Carling Basset heeft woensdag bij de open Amerikaanse tenniskampioenschap pen op Flushing Meadow voor een verrassing gezorgd. In de kwartfina les versloeg de zestienjarige speelster de als nummer drie ge plaatste Tsjechoslowaakse Hana Mandlikova in twee sets: 6-4, 6-3. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Vergadering in 's Landskamer ZIERIKZEE - Het Waterschap „Schouwen-Duiveland" blijft bij het eerder ingenomen standpunt ten aanzien van denzoet-water voorziening ten behoeve van de land bouw: er moet een zoete Grevelingen komen. In grote meerderheid (min drie hoofdihgelanden) besloot de ver gadering dinsdagmiddag in ,,'s Landskamer" te Zierik- zee dit standpunt kenbaar te maken aan de Raad van de Waterstaat, Commissie voor de Waterhuishouding in Den Haag, in het kader van de keuze zout of zoet water in het Grevelingen. Alle hoofdingelanden konden akkoord gaan met de vier punten uit de reaktie-brief die als volgt begint: „Welke keuze ook gemaakt wordt; zoet wa ter wordt uitdrukkelijk gewenst". In vier argumenten uitgesplitst, te weten a. ten behoeve van de land- en tuinbouw, b. ten behoeve van de bestrijding van de zoute kwel, c. ten behoeve van de verbetering van de kwaliteit van het oppervlaktewater door middel van doorspoeling om aan de basiskwaliteit te kunnen voldoen en d. opdat ook de zuid-west hoek van Nederland zijn deel krijgt van het zoete water waarvoor in het verleden verwachtingen zijn ge wekt bij de opstelling in het kader van de Deltawerken. Advertentie ,re»t«urant tovnlrjdub jjstahn j 1 uur bowlen 3 gangen menu Totaal per persoon f 27,50 Deze week: ardennerham varkenshaas bombay coupe pistache Restaurant Le Rabot Tel. 01116-1939 Renesse vizier. Nu een uitspraak doen dat het waterschap zou kiezen voor een aan voer van zoet landbouwwater via een pijpleiding is volgens Steur (en de overgrote meerderheid van het Wa terschapsbestuur) niet aan de orde. Het trio bleef bij hun standpunt dat ze ook graag aan de Raad van de Waterstaat kenbaar gemaakt wilden zien, maar dat kon geen doorgang vinden: de brief met het water schapsstandpunt zal als gemeld wor den verzonden met de goedkeuring van de meerderheid. In de notulen van de vergadering zal het minder heidsstandpunt wèl worden vermeld uiteraard. Tot slot van de diskussie kon dijk graaf Steur vaststellen, dat iedereen het er over eens is dat er zoet land bouwwater moet komen, alleen de manier waarop is wat de drie betreft verschillend. Niet schamen Overigens stelde Slabbekoorn ten aanzien van de landbouw, dat Zee- Vervolg pag. 2 Aan deze vier argumenten kon men zich in het algemeen dus konforme- ren, maar tegen het vervolg maakten drie hoofdingelanden bezwaar. Het waterschap sprak zich namelijk uit voor een zoete Grevelingen, omdat daarmee de zoetwatervoorziening op Schouwen-Duiveland het beste is ge waarborgd. De heren C. Slabbekoorn (Brouwershaven), C. J. van Liere en J. S. Wiebrens (Bruinisse) wilden aangetekend zien dat zij hiertegen bezwaar maakten, omdat de desbe treffende gemeenteraden zich had den uitgesproken voor weliswaar zoet water voor de landbouw, maar dan via een pijpleiding. Het Greve- lingenmeer moet volgens deze drie zout blijven. Keus voor zoet of zout Dijkgraaf M. J. Steur hield zijn drie hoofdingelanden echter voor, dat er gekozen dient te worden tus sen een zoute- of een zoete Grevelin gen zonder meer, en pas als er een keus is gemaakt kan een eventueel alternatief besproken worden. In het geval van een zoute Grevelingen komt dan pas een pijpleiding in het ZIERIKZEE - Vol trots meldde VV Zierikzee- voorzitter Jan Hagfesteijn woensdagochtend, dat de kan tine op het nieuwe Zierikzeese sportpark De Hoge Blok nog diezelfde dag - enkele dagen eerder dan verwacht - haar hoogste punt zou bereiken, 's Middags even na vie ren was het heuglijke feit ook inderdaad daar. Met een hoogwerker plaatste Konstruktiebedrijf Hanse uit Sir- jansland de stalen dakkonstruktie, waarmee het hoogste punt werd bereikt. Luttele sekonden later wapperde de nationale driekleur op het stalen geraamte van het ge bouw, waarin over enkele maanden uitvoerig over voet bal gekeuveld zal gaan worden. WA> Als alles volgens planning verloopt zal de ruwbouw van de kantine voor 1 november worden overgedragen aan Voetbalvereniging Zierikzee. Daarna zullen leden van deze vereni ging voor de afwerking zorgen in zelfwerkzaamheid. Overigens wordt Aannemingsbedrijf Roggeband uit Zierikzee, dat als hoofduitvoerder fungeert, ook reeds nu terzijde gestaan door leden van de voetbal- klub daar waar dat mogelijk is. De kleedakkommodatie, die door de gemeente Zierikzee wordt gereali seerd en waarvan Zeedam BV voor de uitvoering zorgt, verrijst ook reeds gestaag. De verwachting was, dat beide on derdelen - de Kleedakkommodatie en de kantine - gelijkop gerealiseerd zouden worden, maar door de zeer voorspoedige ontwikkeling bij de totstandkoming van de kantine lijkt de gemeente Zierikzee de race in zijn nadeel te zien uitvallen, hetgeen mo gelijk nog een - overigens niet kwa lijk - gevolg kan hebben. Tijdens de kampioensreceptie van Zierikzee aan het eind van het vorige seizoen waagde wethouder L. J. van Gastel zich daaromtrent aan een wedden schap met het Zicrikzec-bestuur. Het ligt in de bedoeling, dat de sportieve aktiviteiten van de beide Zierikzeese voetbalverenigingen Zie rikzee en Mevo zich na de winterstop op het nieuwe sportpark De Hoge Blok zullen gaan afspelen. Mogelijk dat de trainingsaktiviteiten zich al eerder naar het sportpark zullen ver plaatsen. maar daaromtrent was hedenochtend nog geen definitieve zekerheid, maar de onderhandelin gen zijn daarover gaande. Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden en droog; mini mumtemperatuur van 10 graden aan zee tot 5 graden plaatselijk in het binnenland met een kleine kans op nachtvorst; middagtemperatuur om streeks 19 graden; matige noorden wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 10 sept. Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: n.west 3 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: west 3 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 sept. Zon op 7.02, onder 20.13 Maan op 19.51, onder 3.15 Volle Maan: 10 september (9.01) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 7 sept. 2.17 14.24 8.08 20.38 Springtij: 12 september HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied ten westen van Ierland breidt zich uit via Engeland naar Noorwegen. Het zorgt bij ons voor droog weer, met flink wat zon. De komende nacht wordt het in het binnenland weer vrij koud, plaatselijk rond 5 graden, en er is een kleine kans op nachtvorst. Vrijdag middag wordt het iets warmer dan vandaag: ongeveer 19 graden. Ook in het weekend blijft het bijna overal droog, met zonnige periode, en in de middagtemperatuur komt weinig verandering, maar 's nachts wordt het dan wat minder koud. Heel ander weer was het in het Zuid- Duitsland en Zwitserland. Daar heeft het meer dan 24 uur vrijwel on afgebroken geregend, met af en toe onweer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1