Dramatiek viert hoogtij in finale tussen Astrid Verspeek en kampioene Roxane Speelman André Goedegebure doorbreekt hegemonie Piet Vreeke tijdens klubtitelstrijd TV Duiveland Jan van der Weele en Nelleke Drijgers naar titel Brouwershaven Peter Coppoolse kansloos tegen Harry Koster Niels Gebraad jeugdkampioen LTC Zierikzee 6 Toen de emoties waren overwonnen konden winnares Roxane Speelman (links) en Astrid Verspeek toch weer lachen. Zij speelden een memorabele tennisfinale. ZIERIKZEE - Nog maar zelden zal een tennisfinale zo veel dramatiek met zich meegebracht hebben alsdat het geval was in de damesfinale bij het klubkampioenschap van de LTC Zierikzee. De vijftienjarige Astrid Verspeek had de titel voor het oprapen, maar faalde na vier match- punten, maar ook Roxane Speelman had uiteindelijk vier matchpunten nodig om zich voor de tweede keer klubkampioene te kunnen noemen. Zij werd daarmee opvolgster van Elvira Schaap, die een jaar eerder de titel had overgenomen van Speelman. Bij de heren was er voor Peter Coppoolse geen eer te behalen in het duel met Harry Koster, waardoor hij zijn titel prolongeerde na een jaar eerder in de eindstrijd zijn jongere broer Leen Koster terug had gewezen. Coppoolse schakelde Leen Koster in de halve eindstrijd uit, maar ook hij moest het antwoord schuldig blijven op het gevarieerde spel van de titelverdediger. Grootste slokop van het jaarlijkse klubkampioenschap werd Roxane Speelman met drie ti tels. Naast de enkelspeltitel werd zij met respektievelijk Astrid Verspeek en Leen Koster ook kampioene in het dames dubbelspel en het gemengd dubbelspel. nieuw en kwam terug tot 3-2. Wel kon Roxane Speelman haar eigen opslag nog houden, maar toen flitste Astrid Verspeek toch voorbij de als favoriete gestarte tegenstandster. Bij de veroverde 5-4 voorsprong mccht zij zelf serveren, maar op-" nieuw kwam er een totale omme keer, omdat Roxane Speelman eerst een service-doorbraak forceerde en vervolgens ook haar eigen opslag vasthield. Nog echter wilde Astrid Verspeek zich niet gewonnen geven en een tiebreak was het gevolg. Het zou een tie break worden, waarover later op de dag nog bijzon der veel gesproken zou worden. Ver speek kwam met 2-0 voor en vervol gens met 3-2 achter om dan door te drukken naar een 6-3 voorsprong, hetgeen haar drie matchpunten ople verde, waarvan de eerste twee zelfs op éigen opslag. Beide gingen verloren, maar toen zij bij 6-5 zelfs blazend kon afronden, maar dit aan het net staand onvoor stelbaar verzuimde, was de strijd op nieuw volledig open. Een spektaku- laire valpartij van Roxane Speelman bracht Astrid Verspeek alsnog het vierde matchpunt, maar de tuime ling van haar tegenstandster had haar zo ontregeld, dat Roxane Speel man uiteindelijk toch nog via 10-8 de winst kon pakken. Na het laatste punt barstten beide finalisten in tra nen uit van pure emoties. De betere speelster over de hele wedstrijd moest met een nederlaag genoegen nemen, omdat Roxane Speelman over de iets betere wedstrijdzenuwen beschikte. Feit is wel, dat de LTC Zierikzee in Astrid Verspeek een ij- zersterke tennister heeft binnenge haald. Astrid Verspeek werd eerder probleemloos kampioene bij de jeugd. In de herenfinale werd een boeien de partij verwacht tussen titelverde diger Harry Koster en Bruënaar Pe ter Coppoolse, die evenals Astrid Verspeek en Niels Gebraad sinds dit seizoen kompetitie speelt voor de LTC Zierikzee. Coppoolse had zich in de halve finale tegen Leen Koster van zijn beste kant laten zien, maar in de eindstrijd tegen Harry Koster kon hij slechts enkele games gelijke tred houden. Koster won probleem loos met 6-3, 6-3, maar ook hier staat vast dat hij binnen afzienbare tijd het bewind over zal moeten doen aan Coppoolse. Met broer Leen Koster veroverde Harry Koster nog een tweede titel. In een vloek en een zucht klopte het duo het teleurstel lende koppel Lex van Geer en Niels Gebraad in de eindstrijd van het her en dubbelspel. In minder dan veertig minuten moesten zij met twee keer 6- 1 diep buigen tegen het sterke broe derpaar. Eerder hadden Van Geer en Gebraad verrast door in de halve fi nale Peter Coppoolse en Marco Speel man te kloppen. Coppoolse en Speel man hadden in de beslissende derde set een 5-3 voorsprong, maar verlo ren alsnog met 7-6 na drie wedstrijd- punten te hebben verkwanseld. Derde titel Roxane Speelman werd de topper van de finaledag door drie titels op te eisen. Met Leen Koster klopte zij in de eindstrijd Maayke Speelman en Harry Koster met 2-6, 7-5 en 6-0. In de halve finale hadden de later kampioenen gewonnen van Martine Verschoore en Michel de Vlieger (6-1, 6-2), terwijl de verliezende finalisten Astrid Verspeek en Marco Speelman uit de finale hadden gehouden met 6- 2, 6-4. Met haar mede-enkelspel- finaliste Astrid Verspeek veroverde Roxane Speelman haar derde titel. Het kostte overigens bijzonder veel moeite om Petra Koster en Maayke Speelman terug te wijzen. De eerste set leverde een 6-4 zege op, maar de tweede ging na een tiebreak met 6-7 verloren. Het jeugdige duo bleek uit eindelijk over de iets langere adem te beschikken, waarmee Roxane Speel man haar trilogie vol maakte, terwijl Astrid Verspeek uiterst verdiend toch nog een titel mocht inkasseren (6-4). In de finale tussen Roxane Speel man en Astrid Verspeek won de eerste de eerste set vrij probleemloos met 6-3, voornamelijk omdat Astrid Verspeek te veel afwachtend speel de. In de tweede set waren de rollen evenwel duidelijk omgekeerd. Astrid Verspeek had de goede weg gevonden en Roxane Speelman werd kansloos met 6-2 geklopt. In de derde set leek zij aanvankelijk echter weer uitgeblust, hetgeen resulteerde in een 3-0 voorsprong voor Speelman. Toen echter herpakte zij zich op- Peter Coppoolse (links) kansloos tegen titelverdediger Hurry Koster (6-3, 6-3). NIEUWERKERK - Tijdens de klubkampioenschappen van Tennisvereni ging Duiveland heeft André Goedegebure een eind gemaakt aan de hegemonie van Piet Vreeke. Na zes opeenvolgende klubtitels moest Piet Vreeke nu de eer laten aan zijn jeugdige opponent. Op niet mis te verstane wijze denderde Goe degebure voorbij Vreeke: 6-3, 6-0. De damestitel kwam weer terecht bij de re gerend kampioene. Ria van Wijngaarden kreeg wel aardig wat tegengas van Nely Bleyi, maar won uiteindelijk toch nog vrij ruim met twee keer 6-3. ..Het moest er natuurlijk een keer van komen", stelde Piet Vreeke la- koniek vast na zijn nederlaag tegen André Goedegebure. ,,Hij speelt voortreffelijk. Als je bovendien in een uitzichtloze positie bent gema noeuvreerd wordt het allemaal steeds problematischer en kom je kompleet niet meer voor in het stuk. Hij wist hoe hij me aan moest pak ken en heeft op uitstekende manier in daden omgezet. Het is geen schan de om van een dergelijk kampioen te verliezen". De cijfers 6-3, 6-0 spreken ontegenzeggelijk boekdelen. In de halve finales had Piet Vreeke nog ge makkelijk gewonnen van Hans-Jan Goedegebure (6-2, 6-3), terwijl hij in de kwartfinale slechts drie games had geg8und aan Cor Korenhoef: 6-2, 6-1. In de kwarteindstrijd schakelde Hans-Jan Goedegebure zijn nog jeug diger opponent Hans Wohl met 6-3, 6- 4 uit. Marathonpartij André Goedegebure klopt in de kwartfinales vrij gemakkelijk Frank van der Vliet, maar stuitte in de halve finale op aardig wat verzet van Bertus Bleyi. Na de eerste set met 6-2 te hebben gewonnen eist Bertus Bleyi de twee de set voor zich op met 6-7. In de der de en beslissende set liet Goedegebu re er echter geen gras meer over groeien en pakte met 6-0 de triomf en de plaats in de finale. Bleyi was hal ve finalist geworden, omdat Hans Bouma bij een 6-2, 4-2 stand moest opgeven. De B-finale werd gewonnen door Ton Schimmer. Ben Morel André Goedegebure hield op niet mis te verstane wijze Piet Vreeke van zijn zevende klubtitel in suksessie. moest er met twee keer 6-4 aan gelo ven. Het heren dubbelspel leverde een ruime zege op voor André en Hans-Jan Goedegebure. Met 6-4, 6-2 trokken Piet Vreeke en Hans Bouma aan het kortste eind. De B-finale werd door Ernst en Michel Bege- mann gewonnen. Bob van Helden en Kees de Vlam verloren met 7-5, 5-7 en 7-6 in een marathonpartij. Het dames enkelspel werd begon nen met twee poules, waarvan de nummers een en twee overgingen naar de halve finales. Poule een werd gewonnen door Ria van Wijngaar den, die zich Nely Bleyi en Henriette Schimmer van het lijf hield, terwijl de tweede poule een zege opleverde voor Erna van de Cingel met Brigitte Helsloot op de tweede plaats. In de halve finales won Ria van Wijngaar den met 6-4, 6-1 van Brigitte Helsloot, terwijl Nely Bleyi met 6-3, 6-4 de meerdere was over Erna van de Cingel. In de eindstrijd gaf Nely Bleyi goed partij, maar zij kon het toch niet bolwerken tegen de grote variëteit slagen van Ria van Wijn gaarden (6-3, 6-3). In de poule- wedstrijden had Ria van Wijngaar den met 7-6, 6-1 gewonnen van Nely Bleyi. Kampioenspaar In het dames dubbelspel kwam de overwinning terecht bij Ria van Wijngaarden en Brigitte Helsloot. De vijf koppels werkten een halve kom petitie af in pouleverband. Lenie Be- gemann en Nely Bleyi eindigden ais tweede met alleen een nederlaag te gen het kampioenspaar. Helsloot en Van Wijngaarden won nen het onderlinge duel met 6-2, 4-6 en 6-2. In de B-poule werden Gerda Vleeshouwers en Elly Oxener winna ressen met Hanny de Vlaam en Marja Wohl op de tweede plaats. Het ge mengd dubbelspel tenslotte werd een triomf voor Bertus en Nely Bleyi. In de finale klopten zij Marion Schiffer en Frank van de Vliet met 6-1, 7-5. In de halve finale hadden Nely en Ber tus Bleyi met 6-4, 6-1 afgerekend met Ina en Cor Korenhoef, terwijl Marion Schiffer en Frank van de Vliet zich met 6-2, 6-3 de meerderen toonden over Brigitte Helsloot en Fank Mo rel. De B-finale ging naar Franny van de Vliet en Ronald Schiffer. Zij klopten Hanny de Vlaam en Bob van Helden met 6-3, 6-4. DEN HAAG - De KNVB heeft zijn voorlopige kandidatuur voor de or ganisatie van de eindronde van het toernooi om het Europees kampioen schap 1980 bij de Europese Voetbal Unie officieel bevestigd. Andere ge gadigden voor de titelstrija zijn Wèst-Duitsland, Engeland en Zwe den, eventueel in kombinatie met de andere Scandinavische landen. SCHEVEN1NGEN - Frans Plezier uit Maassluis en Marjan Kwak (Hel- levoetsluis) zullen Nederland eind november in Sydney vertegenwoor digen in de wereldtitelstrijd bow ling. Plezier versloeg in Schevenin- gen tijdens de selektiewedstrijden in de finale verrassend Europees kam pioen Tom Plummen uit De Lier mei 384-345. Marjan Kwak won in de eindstrijd van Wilma Janssen uit Haarlem (374-366). Hans van Raay uit Zeddam deed van zich spreken door een ideale 300 game (Ameri kaans systeem) te skoren. MÜLHEIM - De Nederlandse bad- mintonjeugdploeg heeft dit weekein de een drielandenontmoeting met de Bondsrepubliek Duitsland en Zwe den gewonnen. In Mühlheim verover de het oranjeteam 201 punten, der tien meer dan de Zweedse jeugd. De twee ploegen van de Bondsrepubliek Duitsland waren niet tegen het Ne derlandse en Zweedse team opgewas sen. BROUWERSHAVEN - Jan van der Weele en Nelleke Drijgers eisten zondag middag het klubkampioenschap op bij Tennisvereniging Brouwershaven in het enkelspel. Van der Weele bleef in de eindstrijd Melvyn Atoon gemakke lijk de baas, maar Nelleke Drijgers had drie sets nodig om zich Ria van Wijn gaarden van het lijf te houden. Met Annie van der Weijde werd zij ook winna res van het damesdubbelspel, terwijl Ria van Wijngaarden kampioene werd met Melvyn Atoon in het gemengd dubbelspel. Het herendubbelspel kwam nog niet tot een einduitslag, vanwege een blessure van Johan Roskam, waar door een partij nog niet kon worden gespeeld. Jan van der Weele werd klubkampioen van tennisvereniging Brouwershaven door een ruime zege op Melvyn Atoon. Jan van der Weele werd finalist door in de halve eindstrijd via een walk-over. Johan Roskam moest ge blesseerd afhaken. Melvyn Atoon toonde zich in deze fase van het toer nooi afgetekend de meerdere over Jan de Romph: 6-2, 6-4. In de finale had Atoon evenwel niet veel in te brengen tegen Jan van der Weele. Met 6-2 en 6-3 trok hij aan het kortste eind. In het dames enkelspel hadden Nelleke Drijgers en Ria van Wijn gaarden weinig problemen om zich voor, de finale te plaatsen. Lies Han- se en Ona Steutel moesten in straight ZIERIKZEE - De jeugdtenniskam- pioenschappen van de LTC Zierikzee zijn bij de jeugd gewonnen door Astrid Verspeek bij de meisjes en Niels Gebraad bij de jongens. Toeval ligerwijs haalden beiden op dezelfde dag de seniorentitels bij Tennisvere niging Scelveringhe in Renesse bin nen. Astrid Verspeek werd winnares door in de finale af te rekenen met Martine Verschoore. Zij bracht het niet verder dan vier gewonnen ga mes: 6-1, 6-3. Aanzienlijk moeilijker had het Niels Gebraad. Pas in de der de set kon hij zich Hans Wohl van het lijf houden. Wohl ging ijzersterk van start en won de eerste set met 6-1. In de tweede set leek hij de titel binnen te halen, maar Niels Gebraad beslist- te de set in zijn voordeel door het winnen van de benodigde tiebreak. De derde en beslissende set won Gebraad ruim met 6-2, daarmee zijn surplus aan kracht uitbuitend. In de halve eindstrijd klopte Gebraad Mi chel de Vlieger en ook daarin had hij drie sets nodig, nadat hij de eerste met 5-7 had moeten inleveren. Via 6-3 en 6-1 wer hij alsnog finalist. Hans Wohl klopte in deze fase David Drop- pert met 6-4 en 6-2 vrij kansloos. Michel de Vlieger en Hans Wohl veroverden samen de titel in het jon gens dubbelspel. Peter Bos en Ernst Pols kregen met 6-0 en 7-5 klop. Het meisjes dubbelspel was voor de zus sen Annemarie en Martine Ver schoore. Zij lieten Emely Schotte en Maruja Speelman kansloos: 6-4, 6-1. Martine Verschoore en Michel de Vlieger pakten samen ieder de twee de titel door in het mixed dubbelspel met 6-2 en 6-4 te winnen van Annema rie Verschoore en Hans Wohl. Niels Gebraad werd jeugdkampioen van de LTC Zierikzee na een zwaar bevochten overwinning op Hans Wohl. sets het hoofd buigen. Lies Hanse kreeg met 6-2, 6-1 klop en Ona Steu tel moest met 6-0, 6-4 het onderspit delven. Initiatief In de finale ontwikkelde zich een boeiend duel, dat uiteindelijk in een overwiining voor Nelleke Drijgers eindigde. Ria van Wijngaarden won met 6-2 de eerste set, maar daarna eiste Nel leke Drijgers het initiatief voor zich op. Via twee keer 6-3 kwam de zege bij haar terecht. Evenals Jan van der Weele kwam Nelleke Drijgers in het bezit van een nieuw ingestelde wis selbeker, die definitief in het bezit van een speler of speelster komt, wanneer deze drie keer op rij of vijf keer in totaal wordt gewonnen. Met Annie van de Weijde pakte Nelleke Drijgers ook de damesklubtitel door in de finale met 3-6, 7-6 en 6-3 te win nen van Lies Hanse en Ria van Wijn gaarden. In de halve finale klopten de latere winnaressen Corry van der zande en Jeanette Beek, maar ook hier waren drie sets nodzakelijk: 6-7, 6-0 en 6-3. Hanse en Van Wijngaarden hadden zich Maaike Limburg en Jo- py Meuldijk van het lijf gehouden: 6- 2, 1-6 en 6-1. Het heren dubbelspel is nog niet beslist. Door de blessure van Johan Roskam kon de partij, die hij samen met Joost van der Zande moet spelen tegen Melvyn Atoon en Jan van der Weijde nog niet worden afgewerkt. Het lijkt evenwel vrijwel zeker dat Atoon en Van der Weijde de nieuwe kampioenen worden, omdat zij met 6-4, 4-6 en 6-4 wonnen van Jan van der Weele en Jan de Romph, die op hun beurt met 6-1, 6-0 wonnen van Roskam en Van der Zande. Het ge mengd dubbelspel leverde een zege op voor Ria van Wijngaarden en Mel vyn Atoon. In de finale toonden zij zich de meerderen over Nelleke Drij gers en Jan van der Weele, de beide enkelspelwinnaars: 6-2, 4-6, 6-2. Drij gers en Van der Weele klopten in de halve finale Valerie en Ton Blom- menstein, terwijl Van Wijngaarden en Atoon met 6-0, 6-2 wonnen van Corry en Joost van der Zande. ZEIST - Het tweede team van Ajax heeft zondag in Zeist de amateurbe ker gewonnen. In de finale versloèg; de formatie uit 'de hoofdstad het reserve-elftal van PSV met 5-1. Ajax haalde de eindstrijd door winst op Steenwijk en een gelijkspel tegen PAX. PSV kwam in de finale door een beter doelsaldo dan de amateurs van Sliedrecht. DEN HAAG - De scheidsrechters in de eerste divisie hebben een druk weekeinde achter de rug. In de negen wedstrijden voor de derde ronde vie len niet minder dan vijf rode en elf gele kaarten. Alleen Carlo de Leeuw van Cambuur kreeg van scheidsrech ter Hobe direkt de rode kaart, de an dere vier zondaars kregen eerst geel voorgehouden en in tweede instan tie, na een nieuwe overtreding, ook rood. Dat waren Mulder (SW), Van de Ven (Willem II), Erkelens (Cam buur) en Hendriksen (Heerenveen). TURIJN - Doni Zoff keert Juventus na twaalf jaar de rug toe. De 42- jarige ex-doelman van het nationale team (met 112 ..caps") was het laatste seizoen trainer van de keepers van Juventus. Zoff wilde echter een plaats in het bestuur van de club, maar dat weigerde voorzitter Gian- piero Boniperti. Reden voor Zoff zijn ontslag in te dienen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6