NIEUWSBODE Zierikzee heeft twee kadootjes Mevo nodig om zich via 3-1 bekerronde verder te spelen voorbij krachteloos SKNWK '7 ZSC boekte kleine, maar verdiende triomf: 2-1 Invaller Gerrit Kooman bezorgt WIK winst: 3-2 Prima seizoenstart voor Duiveland bij GPC: 2-2 ZIËRIKZËËSCHE NIEUWSBODE Maandag 3 september 1984 Nr. 23585 5 ZIERIKZEE - Na afloop van de bekerwedstrijd tussen de twee Zierikzeese KNVB-ploegen Zierikzee en Mevo was iedereen het er over eens, dat de kersverse tweede klasser bepaald zonder glans een ronde verder was geko men. Zierikzee won met 3-1, maar had voor de laatste twee treffers kadootjes van Mevo-zijde nodig om die kleine overwinning binnen te halen. „Er had voor ons meer ingezeten", meende Mevo-trainer Toon van Tiggel- hoven. „In dat opzicht ben ik niet tevreden. Aan de ande re kant moet ik stellen, dat mijn ploeg hard gewerkt heeft en het Zierikzee bijzonder lastig maakte. De grote broer had duidelijk last van onderschatting, een gegeven waaruit wij moed putten en steeds beter partij gaven. Het is jammer van die twee foutjes". Herhaaldelijk waren er vinnige duels om de bal, zoals hier tussen Kees Ver- kaart en Jan Heikamp. Op de achtergrond Ronald van Oeveren en Marco Bij de Vaate (links) en Mart Koopman (rechts). Tevreden was allerminst Zierik- zee-trainer Jack Schipper. „We heb ben een bijzonder zwakke wedstrijd gespeeld. Er was weinig meer te bespeuren van het geolied draaiende team van de voorbije oefenwedstrij den. Mevo werkte erg hard, terwijl het bij ons maar wat aanrommelde". Belangrijk in het geheel was onte genzeggelijk het gemis van Wim Overweel. Weliswaar oogst de mid denvelder veelal veel kritiek, maar hij blijkt toch steeds een onmisbare pion. Met name de rust, die hij over het algemeen in de ploeg brengt ont brak nu volledig. De formatie draai de erg rommelig en weldoordachte patronen kwamen er niet of nauwe lijks uit, ook niet toen er een rustge vende 3-1 voorsprong was bereikt. Misverstand De eerste kans van de wedstrijd was voor Theo Wittenberg na een van de zeer weinige missertjes van doel man Eddy ten Klooster op een breed tepass van Kees Verkaart. Witten berg knalde van dichtbij naast. In de derde minuut resulteerde een misverstand in de Zierikzee-defensie in een ideale mogelijkheid, maar de voormalig Zierikzee-A-junior Peter Hendrikse vond doelman Ronald Lievense op zijn weg. Het bleef over igens niet bij dat ene misverstand in verdedigend opzicht. Regelmatig schutterde de defensie, maar. de Mevo-voorwaartsen konden niet af doende profiteren. De taken werden bij Zierikzee te veel verwaarloosd. Konsekwent was de achterste lijn overbezet, terwijl er te weinig men sen op het middenveld geposteerd waren om voor de aanvoer naar de drie spitsen Theo Wittenberg, Jan- Leen Boot en Rini Stoutjesdijk te zorgen. Toch zou Zierikzee op voorsprong komen, toen Patrick de Broekert in de 21e minuut mee oprukte en hij Jan -Leen Boot voortreffelijk bediende. De graag skorende centrumspits liet een vuurpijl los, die onhoudbaar voor Eddy ten Klooster via binnen kant paal in de touwen verdween. Van lange duur was de vreugde niet, want amper twee minuten later was de skore weer gelijk, toen Ronald Lievense bij een vrije trap van René Verwijs verkeerd timede, waardoor Dick Lunenburg de bal kon verleg gen tot voorbij de Zierikzee- doelman. Tonny Schults hoefde toen alleen maar zijn voet tegen de bal te zetten: 1-1. Mevo bleef onder leiding van laatste man Marco Bij de Vaate uitstekend de buitenspelval hante ren, een wapen waartegen Zierikzee het antwoord schuldig zou moeten blijven. Egoïstisch Na 37 minuten in de eerste 45 minu ten veroorloofde de Mevo-defensie zich het eerste foutje, hetgeen onmid dellijk werd afgestraft door de Zie- rikzee-frontlinie. „Er werd onnodig door het centrum uitverdedigd", stelde Toon van Tiggelhoven vast. „Dat moet je bij Zierikzee natuur lijk nooit doen. Ze zitten er steeds dicht bovenop en hebben dan het ver nuft om onmiddellijk af te straffen". Dat gebeurde ook nu. Ronald van Oe veren onderschepte het leer en rukte meteen snel op. Toen hij vlak voor Eddy ten Klooster was gearriveerd toonde hij zich niet egoïstisch en leg de hij terug op de mee opgekomen Jan-Leen Boot, die toen geen moeite meer had om de Mevo-doelman het nakijken te geven. Vlak voor rust stond Ronald van Oeveren opnieuw aan de basis van een goede aktie, maar Theo Wittenberg kopte te zacht in. Van Oeveren speelde overigens een redelijke partij al viel ook nu weer op, dat hij een rijk scala aan goede bewegingen nog niet vergezeld laat gaan van de gelijkwaardige af werking van die bewegingen, „maar", zo onderstreepte Schipper nog eens, „dat is een kwestie van en kele weken en dan zit dat ook snor". In de tweede helft begon Zierikzee goed, andermaal geholpen door de Mevo-defensie. Al na zes minuten zou de eindstand op de borden prijken, toen Rini Stoutjesdijk een identieke fout aan Mevo-zijde als bij het twee de doelpunt akkuraat bestrafte. Op het middenveld onderschepte de van SK Beveren teruggekeerde vleu gelspits een breedtepass van de Mevo-defensie om vervolgens in zijn eentje op te rukken naar de veste van Eddy ten Klooster. De doelman pro beerde nog wel hem in zijn rush te stoppen, maar Stoutjesdijk ontweek zijn charge uitstekend, waarna het leg? doel het leer in ontvangst mocht nemen: 3-1. „Het is doodzonde, dat je als ploeg op een dergelijke manier de boot in moet gaan", konkludeerde Toon van Tiggelhoven. „Dit Zierik zee was vandaag te pakken, maar het ontbrak ons aan het vernuft om het te doen, ondanks het feit, dat we voor een vierde klasser uitstekend partij gaven". Wegzakken Na de derde Zierikzeese treffer zakte de ploeg van Jack Schipper zo mogelijk nog verder weg, maar ook Mevo kon aanvallend niet echt een vuist maken, al was Mart Koopman nog dicht bij de aansluitingstreffer, toen Ronald Lievense voor de tweede keer fiks in de fout ging. Het leer smoorde echter in een kluwen Zierikzee-benen Aan de andere kant kwamen er evenwel ook mogelijkheden, maar verder dan een goede voorbereiding kwam Zierikzee niet meer, zeker niet toen Rini Stoutjesdijk en Ronald van Oeveren met lichte blessures het veld hadden moeten verlaten ten gunste van Dick Hart en de vijftienjarige Kees Verwest. Gevaar kwam er voor namelijk via Aart van de Linde, die als vleugelverdediger was gestart om de zieke Han van de Sande te vervan gen. Op snelheid flitste hij bij voort during langs de buitenspelval, maar zijn goede akties werden door de voorwaartsen evenzoveel keren ver prutst. Met een zucht van verlichting inkasseerden elf Zierikzee-spelers het slotsignaal van arbiter Wim Broekhoven. Zierikzee was een ron de verder, maar het was een zege zon der enige glans. HILVERSUM - Na drie ronden is er in het schaaktoernooi om het Neder lands kampioenschap in Hilversum nog weinig tekening in de strijd. Het veld ligt dicht bijeen omdat alle spe lers minimaal een verliespupt heb ben geleden. Hans Ree, Peter Schee- ren en John van der Wiel hebben voorlopig de leiding met twee pun ten. Dit trio heeft echter slechts een half punt voorsprong op een grote groep achtervolgers. jjdfc'w V SCHARENDIJKE - Een hard werkend ZSC is erin geslaagd in het nieuwe seizoen van start te gaan met een kleine maar toch wel verdiende 2-1 overwin ning op het bezoekende Kats. Over het geheel genomen had de thuisklub wel het beste van het spel en wist het zich ook de beste skoringskansen te schep pen. Gebrek aan voldoende inzicht, waardoor een aantal goede mogelijkhe den teloor gingen, en ook wel besluiteloosheid van de aanvallers stond een ho gere skore voor de thuisklub in de weg. De basis voor de uiteindelijke overwinning werd door de thuisklub in de eerste speelhelft gelegd. Met een uitstekend schot, dat onhoud baar voor de doelman van Kats in het doel verdween, wist Ko Louwerse ZSC als vrij snel een belangrijke rug gesteun te geven (1-0). Kats probeer de hier wel wat tegenover te stellen maar door goed ingrijpen van de ver dediging kreeg doelman Maarten van der Weele toch weinig moeilijk werk te verrichten. Kort voor het verstrijken van de eerste helft wist Onno Kramer de voorsprong op te voeren tot 2-0, toen hij door de verdediging van de bezoe kers wist te breken waarna hij ver volgens de doelman uitspeelde en weinig moeite had om het leder in het verlaten doel te plaatsen. Na de thee liet de thuisklub de kans liggen om definitief afstand van de bezoe kers te nemen. De spanning keerde zelfs nog geheel terug toen Kats erin slaagde de achterstand terug te bren gen tot 2-1. Hoewel Kats nog wel al les in het werk stelde om nog een puntenverdeling uit het vuur te sle pen gaf ZSC de volle winst niet meer uit handen. KERKWERVE - WIK is het nieuwe seizoen begonnen met een kleine maar gezien het spelbeeld toch wel verdiende 3-2 overwinning op het bezoekende Spui. Zoals in de laatste oefenwedstrijd kwam WIK weer uitstekend uit de startblokken om vervolgens weer terug te vallen. Gerrit Kooman skoorde op een schit terende manier de winnende goal voor WIK (3-2). Al na acht minuten wist Joost Rot te de doelman van de bezoekers het nakijken te geven (1-0). De thuisklub bleef hierna de verdediging van de Zeeuwsvlamingen onder druk zetten en in de 13de minuut was het Han van IJsseldijk die een goed opgezette aanval met een treffer wist af te ron den (2-0). Naarmate de tijd hierna verstreek verdween de vaart uit het spel bij de thuisklub en werd het plaatsen slordiger. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft werd geheel onnodig een strafschop veroorzaakt welke door de bezoekers in een doelpunt werd omgezet (2-1). Twee minuten later was de stand ge lijk toen de verdediging verzuimde om bij een aanval van Spui afdoende in te grijpen waarvan de bezoekers een dankbaar gebruik maakten (2-2). Na de rust wel een in het veld ster ker WIK, dat zich echter weinig doel- rijpe kansen wist te scheppen. Veer tien minuten voor tijd viel de beslis sing toen de voor Han van IJsseldijk gewisselde Gerrit Kooman, nog niet voor de volle honderd procent fit na een opgelopen blessure, met een schitterend schot het winnende doel punt voor de thuisklub wist te sko- ren (3-2). - >TÉ J *H jr** "gr 'W' "'ik T 1l|' W yyy BURGH-HAAMSTEDE - In de eerste de beste kompe titiewedstrijd heeft het Burgh-Haamsteedse DFS aange toond kollektief bijzonder sterk te zijn. Weliswaar vond de ploeg van trainer Kees Rijnberg nog niet helemaal de juiste speelwijze om deze kollektieve kracht ook daad werkelijk het volledige rendement te geven, SKNWK moest op sportpark Van Zuijen wel degelijk erkennen, dat DFS kwalitatief veel meer in huis heeft, dan waar trainer Bram Coomans op kan bouwen. Vooral aanval lend is de Nieuwerkerkse ploeg volkomen krachteloos. Dat de Nieuwerkerkers er in de slotsekonde in slaagden om de hatelijk nul weg te werken, was veel meer een ge volg van afgenomen oplettendheid in de DFS-defensie dan eigen verdienste, al zat de kopstoot van Leo Wandel er keurig in. Tot dat moment was de overmacht van de thuisploeg evenwel zo nadrukkelijk aanwezig geweest, dat de 3-1 einduitslag allesbehalve geflatteerd genoemd mag worden. VLISSINGEN - Met de desastreuze 5-1 nederlaag van het vorig seizoen in het achterhoofd trok Duiveland naar het Vlissingse GPC. „Daar werd natuur lijk nog wel terdege aan terug gedacht, maar in de wedstrijd bleek er niet veel meer van terug te vinden, want we speelden een prima partij", stelde Piet Koks vast, na de 2-2 puntendeling. Duiveland en GPC legden een pri ma wedstrijd op de grasmat, waarbij de bezoekers evenwel verzuimden om afstand te nemen. Na vijf minu ten kreeg Jaap van Sliedregt al een prima mogelijkheid, maar zijn kopstoot werd van de doellijn ge haald. Hierna ontstonden over en weer mogelijkheden, maar het duur de tot de 35e minuut vooraleer Jan Guingo een foutje van René le Comte kon afstraffen. Amper twee minuten later was het al weer gelijk, toen Marco van der Have via een ferme knal raak schoot. Hierna had Duiveland een aantal mogelijkheden om de leiding te ne men, maar de GPC-verdediging hield stand. In de tweede helft moest Jaap van Sliedregt zich met een terugge keerde blessure laten vervangen door Hans Rotte, hetgeen enkele mi nuten desorganisatie tot gevolg had. „Hans Rotte vervult zijn taken via een heel ander stramien, maar het duurde maar enkele minuten voora leer iedereen weer de goede kadans te pakken had", vertelde Roks. Na een half uur bepaalde Johny Dane de stand op 2-1 via een uitste kend afstandsschot, dat via de bin nenkant paal in de touwen karambo- leerde. Lang mocht GPC weer niet op deze voorsprong bogen. Vijf minu ten later was het alweer gelijk, toen Cees Zwager over links ver oprukte en keurig voorgaf. Opnieuw Marco van der Have kopte raak: 2-2. In de slotminuten was Duiveland nog dicht bij de winst, maar een schot van Van der Have en een inzet van Zwager werden uit het doel gewerkt door GPC-verdedigers. In de openingsfase had het er nog allerminst de schijn van, dat DFS zo nadrukkelijk heer en meester zou worden op het zonovergoten Burgh- Haamsteedse sportveld. Lang duur de het echter niet of het gebeuren speelde zich bijna voortdurend op Nieuwerkerkse helft af en drong de vraag zich op hoelang het nog zou du ren vooraleer de thuisploeg afstand zou gaan nemen. Dat dat nog tot op het half uur zou duren werd veroor zaakt door de onnauwkeurigheid in de frontlinie van de thuisploeg. Be langrijk in de opzetten van de aan vallen was nieuwkomer Rob Wijnste kers, die zoals zo vaak weer als een volleerd kilometervreter overal op het terrein te vinden was. Wijnste kers, die zich in het kompetitiede buut van zijn beste kant wilde laten zien, lag veelal aan de basis van de aanvallen, maar de akkuratesse in de afwerking bleek geruime tijd nog niet aanwezig, zodat doelman Toon Wandel gemakkelijk staande kon blijven. Ingrijpen I De eerste Nieuwerkerkse kans van enige importantie ontstond na 26 mi nuten, toen Jan Tierie een uitval deed en juist op tijd het leer verlegde over de hele naar Krijn van Klinken. Deze kreeg de bal evenwel niet lek ker aan de voet en Eric Schot kon simpel ingrijpen. Drie minuten later was het aan de -andere kant toch nog vrij onver wacht wel raak. Na een massale aan val kwam de bal bij Johnny Quaak, die vanaf de zijkant inzette naar het centrum van het strafschopgebied, waar Marcel van Grunsven attent was gearriveerd om tussen twee ver dedigers in alsnog het hoofd tegen de bal te krijgen en Toon Wandel het na kijken te geven: 1-0. Ook na de ver kregen achterstand bleef SKNWK met een ruim onderbezette aanvalsli- nie werken, waardoor de goed geor ganiseerde Burgh-Haamsteedse ver dediging niet al te veel problemen had om overeind te blijven. Veel ver der dan een paar verwaaide afstands schoten kwamen de bezoekers niet. „Ondanks het teit, dat we een dui delijk veldoverwicht hadden heeft dat te weinig rendement opgeleverd", stelde DFS-trainer Kees Rijnberg halverwege vast. „Er was veel te weinig dreiging". Ogen schijnlijk deelde Rijnberg dit gedu rende de rustperiode ook mee aan zijn spelers, want direkt na het eerste fluitsignaal voor de tweede 45 minuten trok de thuisploeg fanatiek in de aanval, hetgeen onmiddellijk resulteerde in een serie mogelijkhe den. DFS werd daarbij nog geholpen door de vreemde verdedigingstak- tiek van de Nieuwerkerkers. Voort durend werd door het centrum uit verdedigd, waardoor er hachelijke situaties ontstonden. Na zeven minu ten had een dergelijke aktie bijna Nieuwerkerks geweeklaag tot ge volg, maar Jack van Rees miste nipt. Direkt erna werd het toch 2-0, toen een uittrap van Toon Wandel naar Arnold Schiettekatte door Wim Boogerd werd onderschept. Boogerd bedacht zich geen moment en bedien de onmiddellijk Johnny Quaak, die akkuraat inkopte. Weliswaar toe- cheerde Wandel nog wel de bal, maar het leer hobbelde toch over de doel lijn. Nieuwerkerkse protesten als zou Wim Boogerd de bal te vroeg heb ben aangenomen, nog voordat deze buiten het zestien metergebied was Onno Kramer skoorde voor ZSC het tweede doelpunt, waardoor de ploeg van Ko Willemse met 2-1 won. MÜNCHEN - Jean Marie Pfaff, de Belgische doelman van Bayem MCin- chen, heeft vrijdag een zware shock opgelopen bij een auto-ongeluk. Scrimmage voor het Nieuwerkerkse doel. Vier SKNWK-spelers (van links naar rechts Bram Roks, Joop Wandel, doelman Toon Wandel en Arie Folmer) trachten Wim Boogerd het spelen te beletten. gekomen, werden door de wedstrijd leider weggewoven. Wijzigingen Na tien minuten moest Peter Fooy zich bij DFS laten vervangen door Martin Kooman en vijf minuten later nam Leo Wandel bij SKNWK de plaats in van Krijn van Klinken. Bij het begin van de tweede helft ver ving Jan van de Velde al Jan Tierie. Door de wijzigingen bij SKNWK ging Jan Brasser in de punt van de aanval spelen, hetgeen voor meer dreiging had moeten zorgen, maar hij werd meer dan voortreffelijk uit de wedstrijd gehouden door Daan Blom, die als voorstopper met laatste man Peter Goedegebuure heer en meester was in de DFS- defensie. Met de prima verdedigers Peter Fooy en Eric van den Aarssen, die overigens later naar de frontlinie werd gedirigeerd, toen Ad Minnaar Wim Boogerd kwam vervangen. Leo Rijnberg werd toen verdediger en Minnaar nam diens plaats in op het middenveld. Daadwerkelijke gevol gen had het allemaal niet, want DFS bleef geolied draaien en gaf nauwe lijks een kans weg aan SKNWK, ter wijl de thuisploeg aanvallend de zaak bleef dikteren. In de achttiende minuut werd het 3-0 toen Johnny Quaak een individuele aktie met een venijnige schuiver vanaf de punt van het zestienmetergebied afrondde. Hierna trok SKNWK iets fanatie ker in de aanval, maar duidelijk werd weer eens aangetoond dat er in dit opzicht totaal niets is verbeterd ten opzichte van de voorbije jaren. Nieuwkomer Cees Willemse bleek in Burgh-Haamstede nog lang niet op zijn oude nivo te zijn. Vanuit zijn er varing zou de Nieuwerkerkse ploeg mogelijk nieuwe impulsen moeten krijgen, maar dat vergt blijkbaar nog de nodige gewenning. Wel tracht te hij voortdurend de kontakten tus sen de diverse linies op peil te hou den, maar dat is een klus, die ogen schijnlijk niet door een speler kan worden opgeknapt. Na een half uur was het een te lakonieke aktie van Willemse bijna de oorzaak van de vierde DFS-treffer, maar Marcel van Grunsven, die Willemse erg simpel het leer ontfutselde, stuitte na een prima een-twee met Jack van Rees op doelman Toon Wandel. Hierna bloed de de wedstrijd nagenoeg dood, maar toen DFS al genoot van de klinkende zege, skoorde SKNWK zowaar tegen. Uit een prima pass van Jan Brasser knikte Leo Wandel van dichtbij in: 3- 1. Versukkeling De kompetitie-opener op sport park Van Zuijen maakte al enkele za ken duidelijk, al is het misschien al lemaal wat voorbarig. Toch mag ge rust worden gesteld, dat trainer Kees Rijnberg de beschikking heeft over een prima ploeg, mits - en dat zal het" kruciale punt zijn - hij bij voortdu ring over dezelfde groep kan beschik ken. Zonder geblesseerden of andere te genslagen zal DFS een van de kampi- oenskandidatcn worden. Dat staat buiten kijf. Een heel ander verhaal wordt SKNWK. De ploeg werkt tra ditioneel hard, maar mist kwaliteit in de breedte. Op een paar geroeti- neerde spelers kan een team niet draaien. Mogelijk dat de ploeg bin nen enkele wedstrijden een echte ploeg is geworden, die van tijd tot tijd goede resultaten boekt, maar het zal snel moeten gebeuren wil men in Nieuwcrkerk niet al weer op korte termijn in de versukkeling komen. Vooral aanvallend is het bedenkelijk gesteld, maar wie weet lukt het bin nen afzienbare tijd toch. Voor de werklust die de ploeg aan de dag legt zou het dik verdiend zijn. Belan grijkste konklusie is evenwel, dat Bram Coomans heel wat te knutselen heeft vooraleer er sportieve sukses- sen komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5