De nieuwe loten liggen klaar. Kunnen dewinnaars ookhun prijs afhalen. Knalfeest in Dorpshuis bij eerste playbackwedstrijd Belgische regering voor toltunnel onder Westerschelde „Nederland houdt walradar Westerschelde onnodig op' Geslaagd evenement S.F. Bru: Zestig uren zon tekort Politie schiet man in been Beetje onrust in Renesse De meeste kans in de Staatsloterij. 2 Een groep deelnemers aan het werk in een feestelijk Dorpshuis van Bruinisse, waar de eerste play back-wedstrijd werd georganiseerd door de Stichting Festiviteiten Bruinisse. BRUINISSE - De eerste play-back wedstrijd die de Stichting Festiviteiten Bruinisse zaterdag in het Dorps huis heeft gehouden, is meteen een groot sukses gewor den. Er waren voldoende deelnemers, er was een jeugdig enthousiast publiek en de (disco)stemming zat er goed in. Bovendien was de platenkeus en het optreden van de deelnemers van een dermate goed gehalte dat het kom petitie-element niet ontbrak, bij deelnemers en publiek de nodige (ont)spanning opriep en de drie-kops beman ning van het juryschip voor een moeilijke taak stelde. De captain van de jury, Gre Bruy- nes, bleek zich terdege in deze mate rie te hebben verdiept: „We hebben ons serieus van onze taak gekweten. Onafhankelijk van elkaar hebben we punten gegeven voor synchronisatie, kleding en uitvoering. Voor elk on derdeel gaven we punten die we later bij elkaar optelden". Als ladyspea- ker trad op Coby Plug. Hoewel ze dat voor de eerste keer deed, gaf ze van een dusdanige deskundigheid blijk dat haar inleidend praatje en het voorstellen aan het publiek al veel deelnemers „over de drempel" hiel pen. Beste beentje Aan de hand van een uitvoerig juryrapport maakte Gre Bruynes aan het slot de prijswinnaars be kend. Maar voor het zover was had den de deelneemsters hun beste, soms welgevormde beentje voorge zet. Vooral de mimiek (het bewegen van gezicht en lichaam) en de expres sie haalden bij alle kandidaten een ruim voldoende, al was er verschil en kon je bij sommigen zien dat ze aan meerdere wedstrijden hadden mee gedaan. Een 8e plaats haalden Esther v. d. -Ouden en Wendy v. d. Velde met een vertolking van „Make me up before you gogo". 7e werd Ed Dijst met „Wie benne benne". „Suzanne" bracht de familie op een 6e plaats. Een goede 5e plaats werd het trio Ly- dia Schraver, Christina Schot en Ja- nita de Ronde met „Stars on 45" van de Stars Sisters toebedeeld. Ook het nummer van Cora de Ron de, „Let's Dance" van Donna Sum mer kwam goed uit de verf en lever de haar een 4e plaats op, direkt ach ter de eerste drie die voor hun presta tie waardebonnen van de Stichting mochten ontvangen. Zaal plat Een dik verdiende derde plaats was er weggelegd voor Dennis Dijst uit Dreischor. Met z'n nummer „Po lonaise Hollandaise" van Arie Rib- bens kreeg hij de zaal kompleet „plat": Het Durps'uus swingde mee. Volgens de jury, waarin ook Han Viergever en Ab Jumelet zaten (beide toch ook niet gespeend van muzikale kennis) was de strijd om de eerste en tweede plaats een nek-aan-nek race. Uiteindelijk werd dé 11-jarige Son- ZIERIKZEE Kinderoppascentrale UW In verband met de vakantie is het telefoonnummer van de kinderoppa scentrale U.V.V. tijdelijk gewijzigd. Van 5 tot en met 19 september kan voor oppas worden gebeld: 01110- 2874, liefst tussen 18.00 en 19.00 uur. Kop-staart botsing Zeelandbrug C. P. uit het Engelse Seamer zag za terdagmiddag rijdend op de Zeeland- brug richting Zierikzee te laat dat zijn voorganger A. G. D. uit Capelle aan de IJssel voor een file stopte en knalde bovenop zijn voorganger. De schade was aanzienlijk, maar er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Aanrijding rotonde Zaterdag was er (weer) een aanrij ding op de Zierikzeese rotonde, na een voorrangsfout van een Duitse gast. J. E. uit Kempen gaf geen voor rang aan de van rechts komende A.S. uit Zierikzee. Alleen materiële scha de viel te betreuren. Ongeveer op dezelfde plek botste dezelfde dag nog twee auto's tegen el kaar: die van J. d. J. uit Mariehout en J. 6. uit Oud-Beijerland. De J. zou aanvankelijk Zierikzee ingaan en sorteerde dienovereenkomstig voor, maar bedacht zich op het laatste mo ment en reed richting rotonde, en kwam in aanrijding met B. Ook hier alleen materiele schade, zij het aan zienlijk. ZONNEMAIRE Aanrijding Veerdijk Geen voorrang geven aan verkeer van rechts was de oorzaak van een botsing tussen twee auto's, zaterdag middag (17.40 uur) op het kruispunt Veerdijk-Oprit. De Westduitser J. L. uit Wuperthal reed op de Oprit en wilde de Dijk van Bommenede op, waar hij P. V. F. uit Dreischor tegen kwam die voorrang had. Bij de aan rijding slechts materiële schade. NIEUWERKERK Foto's reriie te bekijken Foto's van de reünie oud Nieuwer- kerkers (gehouden in april jl.) zijn te bezichtigen bij mevrouw Van de Zan- de, Kerkring 1, Nieuwerkerk, tel. 01114-1388 tot 1 oktober. BRUINISSE Wijkverpleegster Als waarnemend Wijkverpleeg kundige heeft het Groene Kruis Brui nisse aangenomen mevrouw A. C. M. Bolle uit Oud Beijerland. Per I no vember gaat ze haar werkzaamheden starten. Dan gaat ze zich ook in Bru vestigen. Ruilavond „G. J. Peelen" De postzegelvereniging „G. J. Pee len" uit Bruinisse gaat haar aktivi- teiten weer starten. Op woensdag 5 september is de eerste ruilavond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Aanvang half acht. Vooraf, om zeven uur, is er een bestuursvergadering. DE BILT - Augustus was een zonnige maand met gemiddeld over het land circa 25 uur meer zon dan normaal, maar juni en ju li waren zo somber dat er voor de zomer 1984 toch een landelijk te kort was van zo'n 60 uur zon. Het tekort lag daarbij in het noord oosten van het land rond de 180 uur, terwijl het zuiden en zuid westen een klein overschot ver toonde. Dit meldt het KNMI in De Bilt vrijdag 31 augustus, op de laatste dag van de meteorologi sche zomer, die per 1 september afloopt. De zomer van dit jaar was, al dus het KNMI, droog en vrij som ber. met - dankzij augustus - een vrijwel normale gemiddelde sei- zoentemperatuur. Met een gemid delde augustustemperatuur van ruim 1,5 graden boven het langja rige gemiddelde van 16,1 graden, bleef de gemiddelde zomertempe- ratuur, met name door de koude juni- en juli-maanden, nog net 0,2 graden beneden normaal Augustus '84 valt overigens on der de droogste augustus-maan- den van deze eeuw. Landelijk viel er circa 20 millimeter neerslag, te gen 80 mm normaal. Alleen 1911 had met 16 mm een drogere augus- tus-maand. Augustus 1913 had landelijk gezien 25 mm. Acht zo mers waren even droog of droger dan de zomer van dit jaar. zo meldt het KNMI. TERNEUZEN - De politie van Ter- neuzen heeft zondag de 34-jarige J. H. uit die plaats gericht in zijn been ge schoten, nadat hij een mes naar een politieman had gegooid. H. is opge nomen in een ziekenhuis, de politie man bleef ongedeerd, aldus de politie zondagavond. Kort daarvoor had de man ruzie met zijn vrouw gekregen. Nadat hij haar enkele malen had geslagen, vluchtte de vrouw naar het huis van de buurman, die de politie belde. Toen twee agenten waren aangeko men, probeerde H. het dienstpistool van een van hen te pakken, maar dat mislukte. Even later kwam hij terug met een aantal messen. Op een gege ven moment gooide hij een lang vleesmes naar een agent, die het wist te ontwijken. Daarop schoot de ande re politieman in het been van H. Iedere dinsdag Zierikzee Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat; repetities Oratoriumvereniging Zierikzee, 20.00-22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Rekreatieve condi tietraining. 20.00 - 21.00 uur Dames, 21.15-22.15 uur Heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. ja Remmers uit Brouwershaven met slechts één punt verschil tweede. Op een meeslepende wijze bracht ze, kompleet met walkman, „Sweet, Sweet Honey van Tineke Schouten. Sonja had ook al meegespeeld in de voorronde van de KRO-play-back show. Sonja op zaterdag is talentvol en schopte het ver in Bru. De show stalen echter Anja de Ron de en Stefanie Sjouken met hun maar liefst zeven minuten durende vertol king van het wereldberoemde lied „No more tears" van Donna Summer en Barbara Streisand. Kampioensplaats In stemmig zwart play-backten ze zich naar een kampioensplaats. In wezen maakten ze het zich extra moeilijk omdat de stemmen op de plaat door elkaar zingen en het num- mer erg lang is. Maar de synchronisa tie w.as prima alsook hun dansbewe gingen. Het „No more tears" tears of winning". BloéWëh'-na dit geslaagde festijn waren er voor de prijswin naars, de jury en de ladyspeaker. Disco „Nordeney" had de avond mu zikaal omlijst. RENESSE - Een groep jongelui uit Den Haag heeft voor een kleine nasleep gezorgd van de rumoerige zo mer in Renesse. In de nacht van za terdag op zondag ging de groep „stappers" in het centrum van de badplaats tekeer, zonder dat het overigens uit de hand liep. Er werd een ruit vermield bij gara ge G., in de café's gedroegen ze zich lawaaierig, in „De Luifel" ontstond een begin van een vechtpartij, kort om een onoverzichtelijke, gespannen situatie. Assistentie van extra man nen van de rijkspolitie kon eskalatie voorkomen: de agenten wisten de groep amokmakers te scheiden. De bar-eigenaars besloten op eigen initi atief hun etablissementen een half uur eerder dan het sluitingsuur dicht te doen, hetgeen de rust bevorderde. Er werd niemand aangehouden en Renesse werd „vanzelf" weer rustig. ANTWERPEN - De nieuwe Lief- kenshoektunnel onder de Wester schelde nabij Antwerpen zal naar al le waarschijnlijkheid een toltunnel worden. De tunnel zal met partiku- lier geld worden gebouwd. Dat heeft de direkteur-generaai van de Antwerpse haven, F. Suy kens, in Antwerpen gezegd tijdens een bijeenkomst van de Zeeuwse sta ten met het Antwerpse provincie bestuur. De tunnel zal de twee Antwerpse industriegebieden op de linker en de rechter Schelde-oever bij Antwerpen met elkaar verbinden. De Belgische minister van openbare werken neemt op 21 september een beslissing over de aanleg van de tunnel, die 300 miljoen gulden gaat kosten. Daar is volgens direkteur-generaai Suykens nog niet de aanleg van de toevoerwe gen bij inbegrepen. De Liefkenshoektunnel zal ook een heel belangrijke vaste verbinding vormen tussen Zeeuws-Viaanderen en de rest van Zeeland. Tot op heden is de verbinding tussen Zeeuws- Vlaanderen en de rest van Zeeland alleen mogelijk via de Westerschelde met veerponten. De plannen voor een Zeeuwse vaste oeververbinding zijn door de Nederlandse rijksoverheid getorpedeerd. De bouw van deze Ne derlandse vaste oververbinding over de Westerschelde zou een miljard gul den gaan kosten. Advertentie Ze zijn er weer, de nieuwe staatsloten. Twee miljoen in totaal. En er zitten één miljoen prijzen in de pot. Van een tientje tot het half miljoen. Die kans mag u niet missen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per bank of giro mee? Dat kan ook. Bel voor inlichtingen de Staatsloterij, 070 - 47 72 94 47 74 84. ANTWERPEN - De Nederlandse regering houdt de aanleg van de walradar- keten langs de Westerschelde onnodig op. Dit heeft de adjunkt-direkteur van de Antwerpse haven, F. Suykens, gezegd tijdens een bijeenkomst van het Antwerpse provinciebestuur met de Zeeuwse staten. Volgens Suykens is de 160 miljoen gulden die deze walradarketen gaat kosten tot het eind van dit jaar op de begroting van het ministerie van openbare werken in België gereser veerd. Daarna zal de post van de be groting voor 1985 worden afgevoerd en zal het geld voor andere zaken worden ingezet. In de plannen voor de walradarke ten, die 2eer belangrijk is voor de scheepvaart op de Westerschelde, zijn door de Belgische overheid di verse veranderingen aangebracht. De Tweede Kamer zal zich pas in ok tober of november over deze ver nieuwde plannen gaan buigen. De stad Antwerpen, die door haar OOSTENDE - Acht dagen na de on dergang van het Franse vrachtschip „Mont Louis" voor de Belgische kust heeft de bergingsploeg van Smit Tak International zondag de laatste voor bereidingen getroffen voor het naar boven halen van de vaten met nuclea ir materiaal. Dit heeft een woord voerder van het bergingsbedrijf ge zegd. scheepvaartbediening groot voor stander is van de walradarketen, vreest dat door de vertraagde afhan deling van de plannen door de Twee de Kamer de goedkeuring te laat zal afkomen, zodat de aanleg van de wal radarketen op de lange baan wordt geschoven. België betaalt negentig procent van de aanlegkoslen van de nieuwe walradarketen. DEN HAAG - Leden van het Die renbevrijdingsfront hebben in de nacht van zaterdag op zondag bij twee chinchillafokkerijen ongeveer tachtig chincillas „bevrijd". Volgens een woordvoerder van het front zijn de knaagdiertjes ondergebracht in „gastgezinnen". ERMELO - Prins Bernhard heeft zaterdag op het terrein van de Gene raal Spoor-kazerne in Ermelo een stoottroepmonument onthuld. Hij deed dit in aanwezigheid van ruim 3000 leden en oudgediende van het re giment Stoottroepen, die die dag het 40-jarig bestaan van hun regiment herdenken. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym, 21.00 - 22.00 uur. Bruinisse Teken en schilderklub. Oude Raad huis. 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio 20.15- 21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat: Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, .16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00 - 20.00 uur. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.30 tot 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Vigstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek, „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland v j „Oosterhof". Bejaardensooi. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Maandag 3 september Zierikzee Prinses Julianaschool. Kennisma kingsavond ZVU-kursus Duits. 20.00 uur. RSG-gebouw Hatfieldpark. ZVU- kursus Zeeuwse landschappen, intro- duktieavond. 19.30 uur. Prinses Julianaschool. ZVU-kurs'us workshop fotografie. 19.00 uur. Zonnemaire Verenigingsgebouw. Volksdansen voorouderen. 10.30-11.30 uur. Dinsdag 4 september Zierikzee Rekreatiezaal Borrendamme. Volks dansen voor ouderen. 10.30 uur. 's Landskamer. Vergadering Water schap Schouwen-Duiveland. 14.00 uur. Huis van Nassau. Vergadering Stich ting Jeugd Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. RSG Manuisstraat. ZVU-kursus Frans, kennismakingsavond. 20.00 uur. Ger. Kerk. Gesp reksa vond. Ger. Vrouwen Contactgroep. 20.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. Van 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 5 september Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Volksdansen voor ouderen. 10.00 uur. Gemeentehuis. Vergadering advies kommissie welzijn. 19.30 uur. Donderdag 6 september Zierikzee Christelijke Scholengemeenschap. ZVU-kursus Natuur op Schouwen. 19.30 uur. Stadhuis. Vergadering kommissie onderwijs. 19.30 uur. Vrijdag 7 september Zierikzee U.V.V.-gebouw. Gesprek- en ontmoe tingsavond W.H.S.D. 20.00 uur. Zaterdag 8 september Zierikzee Graanbeurs. Kermisbal met The Fen ders. 20.30 uur. Maandag 10 september Zierikzee Prinses Julianaschool. ZVU-kursus Engels. Kennismakingsavond. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2