„Wij zijn u erg veel dank verschuldigd" Geslaagde rommelmarkt bracht f 8.600,op Samengaan VVV en Culturele Stichting Bruinisse hangt aan een zijden draadje DE ZIERIKZEESCHE COURANT Oud-Zeelandia direkteur M. Doeleman HJzn. op receptie van adjunkt-direkteur F. J. van Hoofstadt: Krediet voor bouwplan afgewezen: Erg veel belangstelling voor de meubelafdeling Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Sukses De eerste playback-wedstrijd van de Stich ting Festiviteiten Bruinisse is een groot sukses geworden. (Pag. 2). Predikant Sinds zondag hebben de hervormde ge meenten van Dreischor en Noordgouwe weer een predikant. (Pag. 3). Kadootjes De kersverse KNVB-tweede klasser Zierik zee had twee kadootjes van Mevo nodig om zich een ronde verder te spelen in het beker toernooi. (Pag. 5). Dramatiek Een fikse portie dramatiek vierde hoogtij in de damesfinale van het LTC Zierikzee-klub- kampioenschap, dat winst voor Roxane Speelman opleverde. (Pag. 6). MAANDAG 3 SEPTEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23585 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Buitengewoon sukses wordt vaak verkregen door mensen met heel gewone kapaciteiten, maar met een buitengewone energie. Zakenwereld ZIERIKZEE - In een meer dan volle foyer van restau rant Mondragon te Zierikzee werd vrijdagmiddag door de Koninklijke Zeelandia b.v. een receptie aangeboden aan de heer F. J. van Hoofstadt. Voor deze receptie, ter gelegenheid van het feit dat ing. Van Hoofstadt veertig jaar in dienst van het bedrijf is, was het gehele personeel van het bedrijf uitgenodigd. Velen maakten dan ook ge bruik van deze gelegenheid om de jubilaris te feliciteren. Namens het bedrijf werd adjunkt- direkteur Van Hoofstadt toegespro ken door oud-algemeen direkteur M. Doeleman HJzn. De heer Doeleman vertelde de aanwezigen nog graag éénmaal in het voetlicht te zijn getre den: „Want wij zijn u veel verschul digd." In zijn toespraak memoreerde de heer Doeleman de gebeurtenissen en ontwikkelingen gedurende de afgelo pen veertig jaar en de grote inbreng van de heer Van Hoofstadt daarin. „U heeft in die jaren blijk gegeven een zeer flexibele geest te hebben. Vaak deed het gezegde opgeld: Als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan. U heeft zich in de loop van die jaren zeer goed in geleefd in de techniek van de bakke rijen." De heer Doeleman stipte aan dat de drang naar schaalvergroting in de bakkerijen vele kontakten met de bakkers tot gevolg had, waarbij de jubilaris vaak als adviseur optrad. „Dat waren niet zelden mannen van naam, uit binnen- en buitenland. En uw adviezen werden bijzonder op prijs gesteld." Ook de aktivïteiten als auteur en publicist werden door de oud- Zeelandia direkteur naar voren ge haald. Hij roemde in dat verband de medewerking aan het Zeelandia- huisblad en de vakpers. „U hebt me de een wetenschappelijk blad van de grond getild: De Periscoop, en bent auteur van een standaardwerk voor de bakkerij. U heeft veel goed werk verricht in ambtelijke commissies en in werkgroepen van-het bedrijfsle ven. Met name in de advies commissie van de warenwet doet u uitstekend werk." De heer Doeleman sprak zijn grote waardering uit voor het feit dat de jubilaris op goede wijze zijn kennis en ervaring ten dienste stelt van Zee landia en de gehele bakkerij- bedrijfstak. „Uw team van mede werkers en de daarin samengebun delde kennis van zaken hebben mede Zeelandia op die plaats gebracht waar zij nu verkeert." De heer Doeleman overhandigde de jubilaris een paar gouden manchet-knopen en een geschenk on der couvert, waarna een toast werd uitgebracht op de gezondheid en de toekomst van Van Hoofstadt. Personeel Als tweede spreker trad de heer J. H. Blom op het podium namens het personeel van Zeelandia. „Wij zijn u dank verschuldigd voor de grote ma te van aandacht, die u hebt besteed aan de goede geest en de goede sfeer, die bij het personeel van Zeelandia bestaat. U komt serieus en stug over bij de mensen, maar dat is maar schijn. Steeds staat u klaar voor uw medewerkers en de mensen om u heen." De heer Blom bood namens het per soneel een elektronenflitser voor een kleinbeeldcamera aan. Tot slot werd het woord gevoerd door drs. P. Schotte, namens het aan Zeelandia gerelateerde bedrijf Emul sion Holland b.v. De direkteur van dat bedrijf, de heer K. E. Rasmussen, bleek op het laatste moment verhin derd te zijn op de receptie aanwezig te zijn, waardoor de heer Schotte als plaatsvervanger optrad. Na enkele woorden bood hij namens Emulsion Holland een geschenk aan aan de ju bilaris. Dankwoord In zijn dankwoord tot de aanwezi gen gaf de heer Van Hoofstadt een overzicht in vogelvlucht van de ont wikkelingen bij Zeelandia, die hij in veertig jaar heeft meegemaakt, en trof een vergelijking tussen het he den en de situatie van veertig jaar ge leden. Ook stond hij even stil bij het feit dat hij in januari 1988 de AOW- gerechtigde leeftijd zal hebben be reikt. „Er is een gezegde dat luidt: De toekomst is een evenwichtige voort zetting van het verleden, rit ben er van overtuigd dat Zeelandia op dat moment haar positie op de markt zal hebben geconsolideerd en uitgebreid. Ik hoop daaraan nog ruim drie jaar mijn steentje aan te mogen bijdra gen." Tijdens de receptie konden de aan wezigen kennismaken met één van de nieuwste produkten van Zeelan dia: de mini-pizza. Deze nieuwste ontwikkeling betreft de vervaardi ging van de basis-stoffen voor de mini-pizza, de croissant, het echte Franse stokbrood en de Berliner Bol. De vrijdag gehouden receptie werd aangeboden aan het personeel van Zeelandia. De vele externe relaties van Van Hoofstadt zijn uitgenodigd voor een receptie, op vrijdag 7 sep tember aanstaande, in het Kurhaus van Scheveningen. De receptie wordt gehouden van 16.30 tot 18.00 uur. Adjunkt-direkteur F. J. van hoofstadt (links) bekijkt samen met de heer M. Doeleman HJzn. de gouden manchetkno pen, die de jubilaris werden aangeboden. (Foto Johan Berrevoets Jr.) BRUINISSE - Het snode plan van de Bruse b. en w. om ten behoeve van de voorgestelde samenwerking van V.V.V. en C.S.B. in het gebouw van de Culturele Stich ting Bruinisse aan de Molenstraat, een krediet beschik baar te stellen van 2.000,voor het opstellen van een bouwplan, maakte vrijdagavond in de raadsvergadering de tongen van de diverse raadslieden los. In koor vroe gen ze het woord om het hunne er van te zeggen. A. J. Bal (lijst v. d. Velde) als eerste en hij citeerde weer een spreuk: alle verandering is nog geen verbetering. „Eerst wordt ons voorgehouden dat samengaan kostenbespa rend werkt, nu willen ze samengaan en komt u met een bouwplan omdat er geen ruimte aanwezig zou zijn! Het plan kost alleen al 2.000,maar daar blijft het natuur lijk niet bij. Ik wil het bedrag wel beschikbaar stellen, maar dat houdt niet in dat ik ook akkoord ga met de nieuwbouw", zo waarschuwde Bal alvast. kostenbesparend effekt is. S.G.P.-er L. J. v. d. Bos zag als enige van de raadsleden een lichtpuntje: Mis schien is het over tien jaar wèl goed koper. Hij adviseerde wel tot het ma ken van een bouwplan. Raadsvoorzitter T. C. Hekman gaf M. Meeuwsen (C.D.A.) was het hier volledig mee eens en drong aan op een eerst gaan kijken of er werkelijk geen ruimte gevonden kan worden in de Molenstraat. C. J. van Liere (A.B.) vreesde dat een eventuele aanbouw weieens 50.000,— zou kunnen gaan kosten en vroeg zich af waar dan het Dr. W. F. M. Vonk (Algemeen Belang):belachelijk..." BROUWERSHAVEN - Een stralende zon, ruim twin tig enthousiaste vrijwillig(st)ers en niet in de laatste plaats honderden belangstellenden en koopjesjagers maakten zaterdag de rommelmarkt en veiling van de school met de bijbel „De Schouw" tot een zeer sukkes- rijk gebeuren. Soeters, die verder benadrukte dat de kwaliteit van de „rommel" en de geveilde goederen dit jaar over het algemeen op een hoog niveua lag. Up het podium veilingmeester C. Soeters (rechts), die geassisteerd door R. Hanse. een vogelkooi veilt. Dat velen in het enorme assorti ment inderdaad wat van hun gading vonden, bleek uit de opbrengst van het evenement die aan het eind van de dag - na aftrek van onkonsten - ruim 8600,- bedroeg. Een bedrag waarmee opnieuw de jaarlijks stij gende lijn van de opbrengsten (vorig jaar 6.000,-) werd voortgezet. Het bedrag wordt besteedt aan dc niaan- delijke bijdrage voor de twee Indiase adoptiekinden die de school onder zijn hoede heeft en aan het vernieu wen en aanvullen van de schoolin- boedcl. Lagen vorig jaar de opbrengsten van de veiling en de rommelmarkt nog ongeveer gelijk (beiden 3.000,-), dit jaar bleek het leeuwenaandeel van de winst uit de rommelmarkt in kombinatie met het Rad van Avon tuur te komen: 5500.-. De veiling bracht 2.500,- op en de oliebollen en overige konsumpties zorgen voor het resterende bedrag. „Veel mensen hebben vandaag spullen gekocht waarvan de werkelijke waarde soms vele malen hoger ligt", aldus hoofd onderwijzer en veilingmeester C. Inboedels Al vanaf 's morgens negen uur, toen de dranghekken verwijderd werden, stroomde het kooplustig pu bliek in groten getale toe om in de grote, bonte verscheidenheid aan goederen nu juist datgene te ontdek ken dat men helemaal zag zitten. De mensen konden hiervoor aan een ze vental kramen terecht, die onderver deeld waren in de „branches" speel goed, huishoudelijke artikelen, curi osa (soms zeer curieus) kleding en schoeisel, make-up artikelen, etens waren, boeken en platen. Zeer veel belangstelling was er voor de - uit enkele inboedels samen gestelde - meubelafdeling, die van wege zijn omvang op het aangrenzen de schoolplein van kleuterschool „Het Schuitje" was opgesteld. Ban ken, stoelen, tafeltjes en bedden gin- volmondig toe dat er een kosten besparing in het vooruitzicht was gesteld, maar dat men toen nog niet wist dat het gebouw te klein is om ook de V.V.V. erin te huisvesten. Bij de entree zal alleen maar één muur en één dak geplaatst moeten worden en alles is opgelost. Hij verzocht de heren raadsleden dan ook vriende lijk het gevraagde geld beschikbaar te stellen. Opschuiven? Bal: „Is er dan helemaal geen mo gelijkheid in het gebouw?" Hekman: „Nee. Ik geef de V.V.V. gelijk, dat ze daar geen plaats hebben om fatsoen lijk hun werk te doen." M. Meeuw- Vervolg pag. 3 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. gen grif van de hand, zodat er na en kele uren nog slechts een tiental meu belstukken en enkele gasfornuizen over waren. Ook de konsumptieafdeling, met onder meer oliebollen, die de hele dag door vers gebakken werden, vond gretig aftrek. Tussen dit alles door werd er ijverig gedraaid aan het Rad van Avontuur, waarbij de loot jes vooral wegvlogen als er een taart of rollade werd ingezet. Overigens droeg ook de Brouwse Middenstand zijn steentje bij aan het evenement met het ter beschikking stellen van nieuwe artikelen die vooral ook bij dit onderdeel gebruikt werden. Tante uit China Tijdens de traditionele - precies volgens de regels der kunst gehouden - veiling 's middags bracht (veiling) meester C. Soeters op vlotte wijze on geveer honderd artikelen aan de man. Dat zich hierbij de meest uit eenlopende goederen bevonden, die soms met de meest gekke verhalen gepresenteerd werden, zal de regel matige bezoeker van dit jaarlijkse gebeuren niet verbazen. Een vijftal houten kistjes met ivoren fisches - af komstig van de veilingmeester zijn tante in China - brachten 23,- op. (Men kan er hierbij zeker van zijn dat het ivoor echt was maar dat aan de tante sterk getwijfeld dient te wor- Vervolg pag. 3 Verwachting tot dinsdagavond: Enige tijd regen Veel bewolking en enige tijd regen; minimumtemperatuur rond veertien graden; middagtemperatuur onge veer achttien graden; matige, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtige wind, draaiend van zuid west naar noordwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 7 augustus Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%.. Minimumtemp.: 9 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: west 3 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 10 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: variabel 2 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 10 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 4 sept. Zon op 6.56, onder 20.20 Maan op 18.02, onder 0.11 Volle Maan: 10 september (9.01) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 4 sept. 10.35 23.22 4.07 16.51 Doodtij: 4 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een onweersachtige sto ring afkomstig uit de Golf van Bisca- je trok vanochtend snel over ons land en ging gepaard met een plotseling opstekende zuidwestenwind. Nog steeds is de aangevoerde lucht tame lijk warm, maar daar komt dinsdag een eind aan. Een depressie boven Schotland trekt vandaag in diepte toenemend naar Scandinavië. De bij behorende regenzóne komt daardoor morgen boven ons land te liggen. Na het voorbijtrekken van die regen draait de wind naar het noordwesten en dan stroomt koelere lucht over ons land uit. In de tweede helft van de week komt via Engeland een nieuw hoge- drukgebied naderbij. Dan nemen de regenkansen weer af en krijgen we wat meer zon.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1