Handbalvereniging Delta Sport organiseert twaalfde internationale toernooi in Onderdak Schouwen-Duiveland met 33 deelnemers naar derde editie Zomertrio in Kamperland NIEUWSBODE ELEKTRO LIEVENSE Bowlingklub Renesse van start met bedrijfsbowlingkompetitie Korfbalseizoen voor All Ready van start met duel in Westkapelle Bruse Boys organiseerde penalty-bokaal Klasse indelingen eilandelijke standaardteams ZIERIKZEESOHE NIEUWSBODE Vrijdag 31 augustus 1984 Nr. 23584 7 De ploeg van Delta Sport, die aantreedt op het eigen handbaltoernooi, waaraan door zeven ploegen wordt deelgenomen. ZIERIKZEE - Handbalvereniging Delta Sport uit Zie- rikzee organiseert zondag 2 september voor de twaalfde keer haar internationale handbaltoernooi in de Zierik- zeese sporthal Onderdak. Nog meer dan voordien kan de organisatie zich beroemen op een bijzonder sterk deelne mersveld. Onder de zeven ploegen zitten maar liefst zes ploegen, die aan het eind van de vorige kompetitie met een kampioenschap gingen slepen. Een van de zes is ook Delta Sport zelf. De formatie van coach Cor Mol pakte op' een formidabele manier het kampioenschap in de derde: divisie en gaat het aanstaande seizoen op een nog nooit eerder behaald nivo spelen. De opvallendste ploeg, die in de Zierikzeese sporthal zal aantreden is ongetwijfeld Ookmeer uit Amster dam. Deze formatie legde maar liefst beslag op drie titels. De Amsterdam mers veroverden het kampioenschap in een van de derde divisies in de zaal, maar werd ook kampioen in de eerste divisie op het veld. Deze titel liet de ploeg volgen door het Neder lands kampioenschap door in de fina le te winnen van UVG uit Schiedam. Deze Schiedamse equipe zal in On derdak eveneens van de partij zijn. De ploeg verdedigt tevens het vorig jaar gewonnen Delta Sport-toernooi- titel. Het treffen tussen UVG en Ook meer wordt al met al een revanche van de nationale veldhandbalfinale. Behalve Delta Sport en Ookmeer werden ook Dalfsen en Fancom Bevo uit het Limburgse Helden/Beringe kampioen in een derde divisie. Het deelnemersveld wordt gekomple- teerd door de Belgische teams van Duffel, een oude bekende van Delta Sport en Apolloon uit Kortrijk, dat ook kampioen werd. Vast staat, dat het voor UVG niet mee zal vallen om de vorig jaar veroverde wisselbeker in bezit te houden. De oppositie is van een zeldzaam kaliber. De in to- Advertentie ZIERIKZEE - In de buurt van rekreatiecentrum De Schotsman bij Kamperland wordt het derde Zomertrio gehouden. Het Zomertrio is een driekamp bestaande uit de onderdelen I kilometer zwemmen, 45 kilometer fiet sen en IOV2 kilometer hardlopen. De eerste twee Zomer- trio's speelden zich in en rond Vlissingen af, maar de or ganiserende vereniging Zeeland Sport is nu uitgeweken naar Noord-Beveland waar de 360 deelnemers vanaf tien uur 's morgens alle ruimte hebben. Het hoeft geen betoog, dat het tria- thlon-gebeuren beetje bij beetje steeds populairder wordt. Sportmen sen uit allerlei takken van sport wa gen zich aan de uithoudingsproef op de drie verschillende onderdelen. In Kamperland komen dit keer maar liefst 33 deelnemers uit Schouwen- Duiveland in aktie, hetgeen maar liefst bijna tien procent van het hele deelnemersveld is. Onder dit kwan tum is een aantal atleten van atle tiekvereniging Delta Sport, maar ook komt een hele rits niet aan een vereniging verbonden lopers, fiet sers en zwemmers in aKtie. De deelnemers zijn onderverdeeld in een zestal kategorieën. In de he- rengroep van 16 tot en met 29 jaar starten 118 deelnemers en in de kate- gorie van 30 tot en met 39 jaar staan nog 80 heren aan het vertrek. Bij de 40 tot en met 49-jarigen vertrekken 26 deelnemers en negen heren zijn ou der dan 50 jaar. In totaal komen twaalf dames naar Kamperland en in de groep rekreatieven vertrekken 59 deelnemers. De wedstrijd zal van kommentaar worden voorzien door de voormalige wielerspeaker Pierre Eijsackers. De driekamp gaat om tien uur van start met het zwemmen over een ki lometer. De rekreatieve groep start om elf uur voor 600 meter. Het fiet sen gaat over twee ronden van 22 ki lometer elk. De rekreatieven leggen een ronde af. Het lopen tenslotte gaat PUERTO DE LA CRU2 - De Neder landse jeugdwaterpoloploeg heeft bij de Europese titelstrijd op Tenerife met 6-9 van Hongarije verloren. De wedstrijd was de tweede uit de eind ronde. MOSKQU - De ploegen van de Sovjet-Unie hebben de basket- balstrijd bij de vriendschapspelen gewonnen, de dames versloegen in de beslissende wedstrijd Bulgarije met 95-56. De heren wonnen de finale met 105-70 van Tsjecho-slowakije. De bronzen medaille was voor Cuba, dat plen na verlening versloeg met 93-91'. (83-83). over een parkoers van 10 Vi kilome ter, terwijl de rekreatieve groep zes kilometer aflegt. In tegenstelling tot het vorig jaar, toen de onderdelen apart werden genoteerd wordt het Zomertrio nu in een keer afgewerkt. •De prijsuitreiking geschiedt om half drie. Iedere deelnemer krijgt een fraaie herinnering, een diploma en er is een groot aantal fraaie bekers voor de besten. Het Zomertrio - een kwart- triathlon - telt mee voor het super prestige-cirkuit, een nationaal cir- kuit van triathlons, aangewezen door de Stichting Triathlon Neder land. De winnaar ontvangt voor het klassement 25 punten, de nummer 2 24 en zo aftellend tot nummer 25, die een punt krijgt. Overigens komen al leen de leden van de STN voor klas sering in aanmerking. De organisatie van het Zomertrio is in handen van AV Zeeland Sport en de leiding komt voor rekening van Jan Korsmit en Frans Meijer. Aanleg Élektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 -1634 RENESSE - Bowlingklub Re- nesse gaat op woensdag 3 oktober van start met een kompetitie voor bedrijfsbowlingteams. Hierin ne men teams van vier personen het tegen elkaar op. Ieder team treedt aan onder de naam van een be drijf, zoals dat bijvoorbeeld reeds gebeurt in het zaalvoetballen en volleyballen. ,,We gaan ervan uit, dat er aardig wat interesse zal bestaan voor een dergelijke kom petitie", vertelt Ton Rijstenbil van Bowlingcentrum Renesse. ,,We hebben althans in het verle den diverse geluiden gehoord, die in die richting zouden kunnen dui den". De bedrijfsbowlingkompetitie gaat vanaf 3 oktober op iedere eerste en derde woensdagavond van de maand draaien. Als wedstrijdleider gaat Jacob Stoel het hele gebeuren begeleiden. De deelnemende ploegen gaan de strijd met elkaar aanbinden via onderlinge wedstrijden, aan het einde van de kompetitie zijn er voor de winnaars fraaie bekers te winnen. De uitslagen worden we kelijks via de kolommen van de Zierikzeesche Nieuwsbode mede gedeeld. Tot op dit moment hebben zich enkele ploegen aangemeld, maar er bestaat nog gelegenheid om deel te nemen aan deze eerste be drijfsbowlingkompetitie op Schouwen-Duiveland. De bow- lingsport heeft zich de laatste ja ren mogen verheugen in een toe nemende populariteit. Vooral ook tijdens feestjes van bedrijven en verenigingen in andere takken van sport is het steeds een vaker voorkomende gewoonte gewor den om via een of meerdere uurt jes ontspannend bowlen een gezel lige avond door te brengen. ,,In dit licht bezien dachten we dat de ze kompetitie wel degelijk een haalbare kaart zou zijn", meent Rijstenbil nog. ,,De eerste aan loop is verheugend, maar graag hadden we nog wat meer teams, want ook hier geldt: hoe meer zie len, hoe meer vreugd". Een van de deelnemende teams aan de bedrijfsbowlingkompetitie. die op 3 oktober bij Bowlingklub Renesse wordt gestart. ZIERIKZEE - Morgen - zaterdag 1 september - begint ook voor AH Ready de veldkompetitie. Tegenstander is debutant Stormvogels 2, plaats van hande ling is Westkapelle. Trainer/coach Maurice van Goudoever start zijn tweede jaar met een nauwelijks gewijzigde selektie, slechts enkele jeugdspelers zijn toegevoegd. taal 21 wedstrijden, die op het pro gramma staan worden geleid door een drietal uitstekende abitrale kop pels. Delta Sport speelde het vorig jaar ook lange tijd mee in de strijd om de wisselbeker, die op het spel staat in het eigen toernooi. Dat zal waar schijnlijk nu niet zo zijn, omdat Cor Mol niet kan beschikken over Bert de Vos. Wel in aktie komen de keepers Koos van Zwieten, Piet Bos en Mat- thé Pipping en de veldspelers Cor La gendijk, Frank Thierry, André Har toog, Peter Lefèvre, Bert Nuyens, Wim van de Welle, Cees de Vos, Ri- nus Nuyens, Erwin Schaalje en Jaco Vleeshouwer. Het toernooi gaat om tien voor half tien van start en de laatste wedstrijd uit de serie van 21 wordt om tien over half vijf van start gefloten. Drie kwartier later volgt de prijsuitreiking. JAKARTA - Het Nederlandse he renteam heeft in Jakarta ter voorbe reiding op de bridgeolynipiade in Seattle een vierkamp gewonnen. Reden voor hem om geen oefen wedstrijden te spelen. Bovendien presteerde de ploeg in het afgelopen jaar meerdere malen voortreffelijk in oefenduels, om dan in de kompeti tie naar een onbegrijpelijk niveau weg te zakken. Van Goudoever hiero ver: ,,Ik probeer een tegengesteld ef- fekt te bereiken. De ploeg moet niet alleen gretig zijn in oefenwedstrij den, maar ook in duels waarin het en kel en alleen om de punten gaat". Afgelopen maandag werd er toch nog een wedstrijdje gespeeld. Tegen stander waren de reserves die de hoofdmacht van All Ready een 24-4 overwinning moesten toestaan. Van Goudoever: „De uitslag doet er niet toe, wei echter de wijze waarop een bij voorbaat mindere tegenstander KOEALA LOEMPOER - Tijdens het tafeltennistoernooi om de we- reldweber in Koeala Loempoer heb ben twee favorieten, de Chinees Ji ang Jialiang en de Zweed Erik Lindb, verrassende nederlagen gele den. Jialiang verloor met 21-12 15-21 20-22 vande Zuidkoreaan Kim Wan en Lindh zag zich met 14-21 18-21 overtroefd door de Nigeriaan Atanda Musa. Ondanks deze verliespartij zullen Jialiang en Lindh zich vermoe delijk toch voor de laatste acht plaat sen. MONTREAL - Het ijshockeyteam van de Sovjet-Unie heeft woensdag in Montreal een oefenwedstrijd tegen Canada met 5-4 gewonnen. De perio destanden waren 2-2 1-0 2-2. Zweden had in London (Ontario) geen enkele moeite met West-Duitsland: 8-0 (4-0 3- 0 1-0). MANCHESTER - De Engelse voet balclub Manchester United heeft over het seizoen 1983/1984 de record winst van 1 miljoen pond (4,4 miljoen gulden) geboekt. Dat resultaat was twee keer zo goed als een seizoen eer der. Het seizoen 1981/1982 had het voetbalbedrijf uit de Britse in dustriestad nog afgesloten met een verlies van 2,3 miljoen pond. HERZOGENAURACH - Evelyn Ashford, de olympische kampioene op de 100 meter en 4 x 100 meter, denkt voorlopig nog niet aan stop pen. De 27-jarige Amerikaanse denkt over vier jaar nog te kunnen deelne men aan de olympische spelen in Se oel. In het Westduitse Herzogenau- rach verklaarde zij: „Ik heb nog steeds erg veel plezier in het lopen en ik hoop er over vier jaar in Seoel nog bij te zijn". GRONINGEN - De Groningse zei ler Bram van der Veen heeft donder dag de eerste race van de strijd om het pen Nederlandse kampioenschap bij de Olympiajollen gewonnen. Op het Zuidlaardermeer was de tweede plaats voor Rini Kagchelland (Lei den) Thees Scheen (Hoogezand) werd derde. ASSEN - Johan Lammerts en Ad Wijnands zijn toegevoegd aan de Ne derlandse wielerploeg, die op 2 sep tember deelneemt aan de strijd om het wereldkampioenschap in Bacrce- lona. Eerder moest Leo van Vliet af zeggen met een gebrokken midden- handsbeentje en besloot Joop Zoete melk nog een keer in de mondiale ti telstrijd te starten. Als laatste viel Hennie Kuiper af. De veteraan, we reldkampioen in 1975, heeft bedankt als reserve. AMSTERDAM - Jack van Zanten heeft zaterdag de Gouden Speld van de gemeente Amsterdam ontvangen. De organisator van het Amsterdam- toernooi kreeg de onderscheiding uit de handen van loco-burgemeester Walraven. Van Zanten is sedert tien jaar organisator van het Amsterdam- toernooi. Tevens is hij bestuurslid van de Amsterdamse manege en de Jaap-Edenbaan. BRUINISSE - De jeugdkommissie van Voetbalvereniging Bruse Boys organiséerde de afgelopen week op enkele avonden het jaarlijkse gebeu ren om de penalty bokaal in de diver se leeftijdsgroepen. Bij de A-junioren werd Rini van Opijnen winnaar met André de Waal en Dick van Wolferen op de volgende plaatsen. Bij de B-junioren ging de eerste plaats naar Alwin Veth met Ivan Boeye en Arie van der Have op de plaatsen twee en drie. Dimitri Vleugel werd winaar bij de C-junioren; Robin Ruitenbeek pakte de tweede plaats en Cees Otte de der de. Bij de D-pupillen werd Wladimir van den Ouden winnaar voor Peter Willemse en Ronnie de Waal. Arjan Stoutjesdijk was het suksesvolst bij de E-pupillen met Bert Lagendijk en Ronald van Witzenburg op de volgen de plaatsen. Wolfert Jumelet tenslot te ging met de hoogste eer strijken bij de F-pupillen met Leon Pland- soen en Freddy Boluijt op de plaat sen twee en drie. tegemoet wordt getreden, deze was zeker beneden peil. Ik verwacht dan ook tegen Stormvogels 2 voldoende inzet en een optimale koncentratie". ZIERIKZEE De klasse indelingen van de dertien eilan delijke standaardteams zijn als volgt: KNVB zaterdagvoetbal Tweede klasse A AZVV, Axel Arnemuiden Yerseke Rozenburg SSC '55, Sprang-Capelle Good Luck, Raamsdonkveer Bruse Boys, Bruinisse Altena, Nieuwendijk Roda Boys, Dordrecht SC Everstein, Everstein Heukelum Hoek Vierde klasse A NOAD '67, Sint Philipsland Smerdiek, Sint Maartensdijk Nieuwland 's-Heer Arendskerke VCK, Koudekerke De Meeuwen, Zoutelande Wolphaartsdijk Nieuwdorp Mevo, Zierikzee Krabbendijke SNS, Stad aan 't Haringvliet Afdeling Zeeland Eerste Klaase Duiveland, Oosterland GPC, Vlissingen Middelburg Apollo, 's-Gravenpolder Heinkenszand Colijnsplaatse Boys, Colijnsplaat DFS, Burgh-Haamstede Kruiningen SSV, Goes Bevelanders, Kamperland Rillandia, Rilland-Bath SKNWK, Nieuwerkerk Tweede klasse SVD, Dreiwegen Brouwershaven Waarde WIK, Kerkwerve Hoedekenskerke ZSC, Scharendijke Wissenkerke Spui Dauwendaele, Middelburg Cadzand Kats KNVB zondagvoetbal Tweede klasse B Sluiskil Breskens Veerse Boys, Raamsdonkveer Dosko, Bergen op Zoom Virtus, Zevenbergen Zierikzee Vlissingen Middelburg NOAD, Tilburg Boeimeer, Breda Taxandria, Oisterwijk Internos, Etten-Leur Afdeling Zeeland Eerste klasse Domburg Lewedorpse Boys, Lewedorp Hulsterloo Corn Boys, Sas"van gent Aardenburg Oostburg Ouwerkerk Robur, Goes Zeeland Sport, Vlissingen Graauw Walcheren, Vlissingen Patrijzen, 's-Heerenhoek Derde klasse A Renesse Volharding 2, Ovezande Kwadendamme 2 Walcheren 2, Vlissingen Zierikzee 3 Zeelandia 3, Middelburg Vlissingen 6 Middelburg 5 RCS 4, Oost-Souburg Zeeland Sport 3, Vlissingen Heinkenszand 2 Robur 3, Goes Derde klaase B Domburg 2 Zonnemaire Dreischor RCS 3, Oost-Souburg Volharding 3, Ovezande Zeelandia 4, Middelburg Renesse 2 Jong Ambon 4, Middelburg Walcheren 3, Vlissingen Goes 4 Vlissingen 5 Noormannen 3, Westkapelle

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7