Smalstads Gemengd Koor wil graag groeien Gister sprak zij van liefde Brandpunt over hartchirurgie WWHWMMMWHWDWWWWWWWWCWHWHtoHWWW 6 BURGH-HAAMSTEDE - De gymzaal van Haamstede is tijdelijk buiten ge bruik. omdat de ramen onder handen worden genomen. Daardoor kunnen de geplande aktiviteiten de komende drie weken niet doorgaan. Zo ook de reeds gemelde kursus ..Meer bewegen voor ouderendie evenals in de andere dor pen van Schouwen-Duiveland maandag van start zou gaan. De gymzaal staat aan de Julianastraat. „Kom donderdag 6 september naar Brouw BROUWERSHAVEN - „Het is zo jammer dat er zoveel mensen zijn die niet weten hoe gezellig het is om samen te zingen" aldus Thijs van Vulpen, voorzitter van het Smalstads Gemengd Koor te Brouwershaven. Het mo menteel 32 zangers en zangeressen tellende koor begint donderdag 6 september weer aan het nieuwe zangsei zoen. Omdat men dat graag wil doen met een groter aan tal leden, om op die wijze de mogelijkheden qua volum en repertoire uit te breiden, is het koor een wervings- kampagne gestart. „Zingen is leuk" aldus de voorzit ter. „Het probleem is alleen dat tè weinig mensen er toe komen om het te proberen en te doen. Iedereen heeft vroeger op de lagere school ge zongen, maar daarna houdt het vaak op. Zo gaat er veel talent, maar voor al gezelligheid en plezier verloren". Hij gaat enthousiast in op het gezon de aspekt dat aan zingen zit. „Het is een vorm van trimmen voor longen en luchtwegen" legt Thijs uit. „Elke repetitie beginnen we met ademha lingsoefeningen en dat geeft je merk baar meer lucht. Ook de kontributie van 1,80 per avond kan nauwelijks een bezwaar zijn" stelt hij vast. „Want waar kun je voor dat geld te recht voor een wekelijks gezellig avondje?" Nederlandse liedjes Het Smalstads Gemengd Koor vierde dit voorjaar zijn tienjarig bestaan, een periode die gekenmerkt werd door het langzaam maar zeker vooruitgaan van het muzikale ni veau, dat een van zijn hoogtepunten beleefde met het behalen van een eerste prijs tijdens een zangkonkoers in Dirksland in juni j.l. In het reper toire van het koor zal deze winter de nadruk komen te liggen op Neder landse -en Zeeuwse liedjes. Men be schikt over een goede akkommodatie in het Brouwse Tonnenmagazijn, waar wekelijks op de donderdaga vond wordt gezongen onder leiding van dirigent B. GeSben. Geld waard „Voor de wervingskampagne heb ben we bewust geld voor propagan dadoeleinden uitgetrokken, want dat is het waard voor het koor en voor de mensen die kunnen zingen" vertelt de voorzitter. Op 6 september gaat men weer van start, om 19.45 uur in het Tonnenma gazijn. Mensen die er dan ook bij wil len zijn, zijn begrijpelijk van harte welkom. Voor informatie kan men kontakt opneipen met mevrouw J. Bokelaar-van de Velde, telefoon 01119-1644. Zaterdag 1 september Nederland 1 9.30 uur en 13.00 uur Nieuws voor do ven 15.30 uur Firato. Vanaf de Firato in de Amsterdamse RAI wordt het mu ziekprogramma „Op volle toeren" uitgezonden. 16.00 uur De Muppetshow. Met als gaste de zangeres Teresa Brewer. 16.25 uur Holiday Island. Een gangsterbende maakt het leven van de bewoners zuur, Angela wordt ont voert omdat ze te veel afweet van het doen en laten van de heren. Neil en een veiligheidsagent bieden echter uitkomst. 18.55 uur Goochel mee met Hans Ka zan 19.00 uur Knight Rider. Michael blijkt zich in een wespennest te heb ben gestoken, als hij zich in een val semuntersaffaire stort. Een onver wachte medestandster in de persoon van een journaliste redt hem uit zijn netelige positie. 20.00 uur Firato. Amusementspro gramma ter gelegenheid van de ope ning van de Firato, gepresenteerd door Ron Brandsteden Met André van Duin, Robert Paul, de Star Sisters en de songfestivalwinnaars 1984 „The Herreys". 21.45 uur Onze Ouwe. Kommissaris Koster's inzet wordt gevraagd om de moordenaar op te sporen van de vrouw van een drukkerij-direkteur. Dat lijkt niet zo moeilijk als men weet dat de schoonvader van de di- rekteur zijn financiële aandeel in de zaak terugtrekt in verband met steeds slechter wordende bedrijfsre sultaten en daarenboven omdat zijn schoonzoon meer interesse blijkt te hebben voor zijn vrouw dan voor zijn eigen echtgenote. 22.45 uur Aktua TV met sport 23.20 uur De Benny Hill show. Eerste aflevering uit een dertiendelige serie shows, samengesteld uit hoogtepun ten van shows voor de BBC van de komiek Benny Hill. 23.55 uur Journaal 00.00 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU. Aandacht voor de pressie en oplossingen daarvoor. 17.45 uur Feduco 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Tekenfilmfestival. Met „Tom en Jerry" en de „Hillibilli Bears". 19.30 uur Wereldcirkus. Met hoofdza kelijk jonge artiesten waaronder de Zwitserse jongleur Serge Percelly, luchtakrobatiek van Gonzalves uit Portugal en paarden dressuur van Isabelle en Eddy Ringenbach uit Frankrijk. 20.25 uur Pa krijgt de klappen. Wat er maar fout kan gaan, gaat ook fout in het gezin van Kate en Larry McKay met hun vier zonen, huishou delijke hulp en een hond. Het echt paar ziet als oplossing om met hutje en mutje uit de bewoonde wereld te trekken. Pa zet dan de boel helemaal op scherp door een baan als toneel- kritikus aan te nemen. 22.15 uur Algemene Loterij Neder land 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio Sport 23.15 uur Nieuws voor doven 23.20 uur Angst in de nacht. Thriller waarin de pasgetrouwde Molly (Joan Collins) in plaats van de verwachte romantische wittebroodsweken met haar Michael, juist een bijzonder angstaanjagende periode door maakt. Zondag 2 september Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 12.00 en 14.00 uur Wereldkampioen schappen wielrennen. Rechtstreekse reportage vanuit Barcelona. 18.15 uur Juliette en de Palio. Tijdens deze traditionele paardenrace in Sienne tussen deelnemers uit ver schillende wijken blijkt dat er niet alleen op paardengebied rivaliteit bestaat, maar dat ook op het gebied van vriendschappen streng wordt ge- selekteerd. Dat ondervindt Juliette als ze vriendschap sluit met een jon geman uit een ander stadsgedeelte. Jurgens, het politiekoor uit Hanno ver, Barry Collins en zijn balletgroep en de jeugdige pianist Markus Paw- lig uit Bremen. 22.45 uur De Asmat. Dokumentaire over een stam in Irian Jaya (Nieuw Guinea) waarin wordt ingegaan op de rijke tradities van dit volk, die weliswaar niet altijd menslievend overkomen vanwege onder andere het koppensnellen. 23.25 uur Tot besluit. Door dominee Jasper Flob. 23.35 uur Journaal Nederland 2 il.00 uur Eucharistieviering. Vanuit de H. Ceciliakerk te Velthoven. 12.00 uur Het Capitool 12.45 uur Een muzikale rondreis door Europa. In dit programma staat de komponist Gustav Mahler centraal. Zaterdag 1 september. 21.45 uur. Ned. 1: Onze Ouwe. Gerd Heymann en kommissaris Kpster lijken het niet zo moeilijk te krijgen, maar schijn be driegt. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Nieuws 20.10 uur Humanistisch Verbond 20.15 uur U zij de glorie. Aandacht voor het bezoek dat het Blazersen semble bracht aan Grand Rapids in de staat Michigan in Amerika en en kele fragmenten van optredens van het Christelijk Residentie Mannen koor in het vorig seizoen. 20.50 uur Ja Natuurlijk Extra. Speci ale aflevering waarin aandacht wordt besteed aan mensen die gespe cialiseerd zijn in het filmen van na- tuurthema's. Onder andere Joan en Alan Root uit Kenya. .21.45 uur Nana Mouskouri. Program ma rondom deze bekende Griekse zangeres waarin zij onder meer „La vie en rose", „Ein schiff wird kom men", „Weisse Rosen aus Athen" en „Koram lieber Mai und Mache" zingt. Verder een optreden van Udo Door het Concertgebouworkest on der leiding van Bernhard Haitink wordt de eerste symfonie „de Titaan" uitgevoerd. 16.00 uur De wondere wereld van de Firato. Rechtstreekse uitzending ge presenteerd door Chriet Titulaer. 16.30 uur Nieuws 16.35 uur Holland ze zeggen. Slotafle vering waarin aandacht voor de fruitteelt rondom Tiel en voor het stroomgebied van onder andere de Rijn "en de Waal. 17.10 uur Dolly Dots. Herhaling van een eerder uitgezonden serie. De Dol ly Dots worden overvallen door Ja pans bezoek terwijl ze volop bezig zijn hun nieuwe onderkomen woon- klaar te maken. 18.25 uur Nieuws voor doven 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Happy Days. Fonzie moet zich onderwerpen aan een amandelen-operatie. Het zint hem echter beslist niet dat die ingreep juist plaats vindt voor een groot ge kostumeerd dansfestijn. 19.30 uur Countdown. Popprogram ma. 20.15 uur Magnum. Magnum en T.C komen in aktie als een oude vrien din, de zangeres Alexis Carter be laagd wordt door een stel drugsdea Iers. 21.00 uur Tineke Schouten. D( Utrechtse cabaretière is te zien en t< horen in haar „Wan woeman sjow' met hoogtepunten uit de shov „Steeds opnieuw" waarmee ze vorij jaar op toernee ging in de Nederland se theaters. 22.25 uur Today's F.B.I. Nick Fraze) is in El Paso getuige van een moord zaak en koestert scherpe verdenking tegen bewaker Joe Waterford. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Maandag 3 september Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor dove 15.20 uur Feduco 15.30 uur Firato. Vanaf de Fira wordt het nieuwe programma „KR tv's Middageditie" gepresenteer waarin kersverse aktualiteiten vt een uiteenlopend genre beurtelinj gebracht worden door Aad van dt Heuvel en Han van der Meer. 16.00 uur Club Veronica cl ij. Nieuws over videofilmpjes, ge- lustreerd met popmuziek. 18.40 uur Teleac 18.55 De roze panter. Tekenfilms. 19.00 uur Whiz kids. Jerry Bingers levisieshows dreigen een flop te we den. Het typische verschijnsel d|t zich echter voor dat de fanmail sti. terwijl de kijkcijfers zakken. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De Carsons. Amy voor een moeilijke beslissingte staan als haar medewerking wedt gevraagd bij een illegale aboris- zaak van een vriendin. Godey raakt in de ban van een attralief persoon. 21.15 uur Hier en Nu 21.55 uur Kerkepad 1984. Routil2 die langs de duinenrij van Noord ij- kerhout voert, langs kerken dn Noordwijk-binnen en Katwijk an de Rijn en Katwijk aan Zee. 22.20 uur Dertien stemmen over je- diker. Door dominee De Jonge uitil- mere. 22.25 uur Hill street blues. Fuiio wordt ingeschakeld ten dienste in de politieke carrière van zijn chean Andy Renko gedraagt zich heldhf- tig door te trachten drie mensen lit een brandend huis te halen. 23.15 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor do?n 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Play-back show. Rect- streekse uitzending vanuit de RAin het kader van de Firato. De deele- mers worden beoordeeld door eenu- ry die bestaat uit Bob Bouma, Tinfe Nooy en de choreograaf Barry Jp- vens. 20.50 uur Sport op maandag 21.30 uur Lou Grand. Lou wordte- plaagd door technische storingenp de drukkerij van de Hei-ald Tribie. Billy krijgty een huwelijksaansk van honkbalfanaat Ted McCove^n Lou's dochter wil een familiebijn- komst organiseren. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven dit ui kjit HILVERSUM - KRO's aktualitei- tenrubriek Brandpunt besteedt vrij dagavond aandacht aan de diskussie over harttransplantaties in Neder land. Niet alleen de medische maar ook de financiële kant van de zaak komt aan de orde. In Brandpunt ook een reportage over nieuwe techni sche ontwikkelingen op het gebied van de telekommunikatie en de tele foon in het bijzonder. Vrijdagavond, Nederland 1, 21.15-21.50 uur). LONDEN - Beatles-fans hebben donderdag in het Londense veiling huis Sotheby's forse bedragen uitge geven aan souvenirs van de wereld beroemde popgroep. Een zestien pa gina's tellend manuscript van John Lennon bracht meest op: 17.600 pond, hetgeen neerkomt op ruim 74.000 gul den. DEN HAAG - Als het aantal gevan geniscellen met 580 is uitgebreid, zal er geen personeelstekort zijn. Mi nister Korthals Altes van justitie heeft van het kabinet de toezegging gekregen dat hij daarvoor de beno digde middelen zal ontvangen. De be windsman zei dat voor de radio in de aktualiteitenrubriek van de NCRV. BAGDAD - Twee piloten vaide Iraanse luchtmacht zijn met eeif-4 gevechtsvliegtuig van Amerikaise makelij naar een Iraakse basis gdo- gen, aldus het Iraakse persbufiu. Zij vroegen politiek asiel en^jn thans „gasten" van de Iraakse ge ring. Het Smalstads Gemengd Koor bij het tienjarig bestaan in mei van dit juar. Voorzitter Thijs van Vulpen zingt op de achterste rij. tweede van rechts. 71 Liam legde zijn hand op haar mond. „Stil. Je praat onzin. Cathleen is op haar hoofd gevallen, niet jij. En we moeten haar niet opwinden. Ga nu als een zoet meisje met me mee, dan krijg je wat te drinken van me. Neem ons niet kwalijk, Cathleen. Ik kom straks terug." Cathleen sloot haar ogen. Als ze al niet gek was, dan zou ze het wel wor den van deze familie. „II wil liever alleen zijn," zei ze vermoeid. Alleen, om over Kitty's jaloezie na te denken, de betekenis ervan en de invoed die ze ermee had op Liam Hij was waarschijnlijk alleen ge woon vriendelijk tegen zijn gehandi capte zuster, zoals hij altijd was ge weest. En daardoor aanbad ze hem. Hij kon toch niet bang voor haar zijn Ze schrok op door een zacht klopje op de deur. Wie zou er in dit huis de hoffelijkheid hebben om aan te klop pen bij een zieke? „Binnen," zei ze, en daar kwam Magdalene Driscoll binnen, alsof dit een toneelstuk was, waarbij alle spe lers aan het slot hun buiging kwa men maken. „Dat ouwe kreng - sorry - juffrouw O'Riordan wilde me niet naar boven laten gaan, maar Rory zei dat ik wel gaan kon. Ik blijf niet lang. Je zult je wel beroerd voelen." Cathleen probeerde te lachen. „Ik weet niet wat erger is, een val op je hoofd of deze familie." „Ik weet het, ik weet het maar al te goed." Ofschoon Magdalenes gezicht te smal en te scherp was, had ze prachti ge ogen, diep en ernstig en vol glans. „Hoor eens, je vindt het misschien prettig om te weten dat Rory inder daad tot tamelijk laat bij mij was op die avond." „Die avond dat de ketellapper ver dronk?" „Ja. Ik zie dat je begrijpt wat ik be doel. Ik kom hem geen alibi geven, want dat heeft hij niet nodig. We heb ben over een heleboel dingen ge praat. En dan'is er nog iets: ik ben niet verliegd op hem. Misschien zou ik het kunnen worden, maar dat zou me niet veel helpen. Hij houdt van een ander." Ze haalde haar schouders op en trok haar mondhoeken filosofisch omlaag. „Ik vond dat ik het je moest vertel len. En zorg nu maar goed voor jezelf. En laat je niet wegjagen door die ou we brombeer. Dit huis heeft niet al leen slechte tijden, maar ook geluk kige dagen gekend, weet je." „Ik ga toch in ieder geval weg," zei Cathleen. „Werkelijk?" Wat jammer. Maar wacht toch maar tot je goed genoeg bent om te reizen." Ze liep naar de deur en wuifde even met haar hand. Haar gezicht stond vrolijk. „Tot ziens. Hou je goed!" „Maar de baby!" riep Cathleen hartstochtelijk uit. door DOROTHY EI Magdalene wachtte even. „Ien daar maar niet meer aan. Shnu heeft nooit een kind gehad." Nu begon Cathleen te gelovend; ze koortsdromen had. Konden al Ie; mensen in haar kamer zijn gew?« en zoveel vreemde dingen tegen la hebben gezegd? Ze moest gaan sla om weer helder wakker te won Anders zou ze nooit te weten koi wat er was gebeurd en hoe dat derschoentje daar was gekomen dat kleine schoentje waar nooit een voetje in zou stappen omdat by Met de tranen op haar wangen ze in slaap. Ze wist niet wie er meer naar haar was komen kij maar er was niemand geweest. \|nt toen ze veel later wakker werd het licht uitgedraaid en de kameja- lig rustig. Er werd zachtjes aan de deur! ip gerammald. „Mevrouw Lamb! Mevrouw L bent u wakker?" Het was het vleiende dialekt an Peggy Moloney's stem. Het bego et te dagen. Cathleen ging rechte it ten. Ze voelde zich zwak, maar waardig helder in haar hoofd. haar gisteren ook voor verdovde middelen hadden ingegeven, z( ren nu uitgewerkt en ze kon denken. „Kom binnen. Peggy." „Ik kan niet. De deui afgesloten." Cathleen sprong overeind. „Dat kan toch niet." (wordt verv d)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6