Mevo-trainer Toon van Tiggelhoven: „Ploeg is in de breedte sterker DFS door verbreding selektie mogelijk kanshebber voor titel 1984/1985 ZIERIKZEE - Het afgelopen seizoen verliep de kompetitie voor KNVB-zaterdag vierde klasser Mevo allesbehalve groots. In de laatste ronde was de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven vrij vanwege het ongelijk aantal ploegen in die klas, maar dat was voor de oranje formatie aller minst reden om ontspannen het gebeuren te be zien. De ploeg was in een uiterst wankele positie gemanoeuvreerd en had zelfs nog alle kansen om te kunnen degraderen. Bij winst van zowel SPS bij Smerdiek als Wolf aartsdijk bij SNS zou de ploeg alsnog een stapje terug moeten doen, het geen een wel zeer trieste afsluiting van het sei zoen was geworden. Uiteindelijk zou alles zich goed ontwikkelen, omdat het Poortvlietse SPS in de streekderby tegen Smerdiek niets in de schoot geworpen kreeg en met 2-1 aan het kortste eind trok. De ploeg waar Kerkwervenaar Adrie Noordijke het komende seizoen de scepter zwaait, moest terug naar het afdelingsvoetbal en Mevo was gered. Twee uitersten in de Mevo-formatie van Toon van Tiggelhoven: doelman Eddy ten Klooster en spits en rommelaar Erik Jansen. Aan de vooravond van de nieu we kompetitie is trainer Toon van Tiggelhoven niet bevreesd, dat zich andermaal de hachelij ke situatie zal voordoen. „De ploeg kan aanzienlijk hoger ko men dan het vorig seizoen", meent hij. „In de oefenwedstrij den hebben we een opgaande lijn vertoond. In de laatste wedstrijd tegen OFB heb ik zelfs bespeurd, dat we de moge lijkheden in de ploeg hebben om kansen te kreëren. Dat was het vorig jaar het grote manko en als het sporadisch gebeurde dan bleken we de kansjes niet te kunnen afwerken. Door aan zienlijk meer vechtlust blijkt het nu wel te kunnen. Bij OFB werd een 2-0 achterstand halver wege in de tweede helft rechtge trokken en waren er zelfs moge lijkheden om winnend uit de strijd te komen. Dergelijke din gen waren het vorig jaar gewoon niet mogelijk". Vechtlust Voor Toon van Tiggelhoven is er een aanwijsbare oorzaak voor de toegenomen vechtlust binnen de ploeg. „Ik denk dat het feit, dat we nu een selektie van zeventien spelers hebben voor de hoofd macht, bijzonder preventief werkt. Niemand is vooraf verze kerd van een plaats in de ploeg en zal zich terdege moeten mani festeren. Niets is voor iemand zeker. Ik heb duidelijk gesteld, dat de beste elf er zullen staan. Dat heeft terdege zijn uitwer king. Iedereen wil gewoon hard werken om het plaatsje te vero veren, dat hij zich voor ogen heeft gesteld. Ontegenzeggelijk zal dat positief werken. Vooral het gebrek aan vechtlust - voor namelijk ingegeven door het feit, dat iedereen toch hoe dan ook moest worden opgesteld - is er volgens mij in belangrijke mate oorzaak van geweest, dat we zo'n slechte kompetitie heb ben gespeeld". In de lijst van zeventien spelers is het opvallend, dat de naam van Martin Quist ontbreekt. De grillige speler, die heel sterke seizoenen afwisselde met uiterst zwakke perioden, heeft na de wedstrijd voor de Schouwen- Duivelandse ploeg tegen Feije- noord de voetbalschoenen aan de wilgen gehangen. „Hij had er geen zin meer in", zegt Van Tig gelhoven. „Dat is overigens niet voor het eerst. Ook voor de vori ge kompetitie wilde hij er al mee stoppen, maar toen heb ik hem nog kunnen bewegen om'door te gaan. Toen hij, na de matige prestatie van de besloten kom- petie andermaal kwam zeggen af te haken, heb ik geen tweede poging meer willen doen om hem tot andere gedachten te brengen. Hij vertelde met tegen zin te trainen en bovendien bleek hij bepaald niet ongevoe lig voor de kritiek, die er van di verse kanten werd geleverd van wege zijn matige prestaties. Het is jammer dat we hem kwijt zijn, want hij is - indien in vorm - een voortreffelijk voetballer, maar dat verandert wanneer hij er geen zin meer in heeft". Ruwe diamant Mevo kreeg in de voorbije we ken versterking via doelman Eddy ten Klooster van Duive- land en middenvelder Eddy Kie- senberg van Brouwershaven. Verder keerde Peter Hendrikse terug onder de vleugels van oe- fenmeester Ton Tiggelhoven. Tot voor twee jaar maakte Hen drikse deel uit van de A-juni orenformatie van Zierikzee, waarvan Toon van Tiggelhoven toen trainer/coach was. Hierna moest hij twee jaar stoppen van wege studie, maar nu bleek hij weer een zeer akseptabel speler tijdens de oefenkampagne. In de frontlinie van de ploeg is ook E- rik Jansen een opvallende ver schijning. „Hij heeft een enorm karakter. Bij voorbaat weet je, dat hij twee keer 45 minuten ge negen is om voluit te gaan. Hij is een echt handenbindertje en houdt konsekwent twee verde- BURGH-HAAMSTEDE - Met nog vijf wedstrijden te gaan in de vo rige kompetitie was het Burgh-Haamsteedse DFS in de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal nog steeds een van de grootste gegadigden voor het kampioenschap in deze klas. „Door een tekort aan spelers kon men de race net niet tot en met de laatste ronde vol houden", herinnert trainer Kees Rijnberg zich. „In die laatste vijf wedstrijd brak ons dat duidelijk-op. Tegen vier ploegen die ruim onder ons stonden moesten we een nederlaag slikken, waardoor we nog ruim op achterstand werden gezet. Door verbreding van de se lektie hopen we dit jaar de race tot en met de laatste wedstrijd te kunnen volhouden". Na de komst van Marcel van Grunsven en Peter Goedege- buure van Zierikzee aan het be gin van de vorige kompetitie heeft DFS andermaal de be schikking gekregen over een doorgewinterde Zierikzee-spe- ler. Op de valreep stapte Rob Wijnstekers over van het naar de tweede klas van de KNVB ge promoveerde rood-zwarte team naar de Burgh-Haamsteedse af- delings eerste klasser. „Het hoeft natuurlijk geen betoog, dat hij een fikse aanwinst is voor de ploeg", vertelt Kees Rijnberg. „Wijnstekers zal als middenvelder gaan optreden met vrijwel zeker de nodige aan vallende opdrachten. Hij is van huis uit een aanvaller en daar moet je natuurlijk op inspelen". Presteren Kees Rijnberg erkent, dat de za ken er bij DFS zeer redelijk voor staan. Aan de hand hiervan lijkt het nodige optimisme natuurlijk op zijn plaats. „Het wordt ondanks alles een kwestie van afwachten hoe de ploeg zich gaat gedragen. Als het onderling goed blijkt te klik ken, dan denk ik dat we goed mee kunnen draaien, maar het staat vooraf ook wel vast, dat er in de klas nog zes of zeven ploe gen meer zullen zijn, die zich kampioenskansen toeschrijven. Het is dus echt niet zo, dat je maar even kampioen gaat wor den. Daar moet wel degelijk het nodige voor gepresteerd wor den, maar ik ontken niet dat de mogelijkheden bij ons aanwezig zouden moeten zijn als ik het rijtje spelers langs loop". Nieuwkomer in de Burgh- Haamsteedse ploeg is ook doel man Eric Schot, die na een jaar non-aktiviteit overkwam van Zierikzee. Door zijn komst krijgt voormalig doelman Sjaak van Rees de gelegenheid om veldspeler te worden. Van Rees bleek in het verleden een sterk aanvaller te zijn, zodat het mes door de komst van Schot aan twee kanten snijdt. Na een jaar tobben door allerlei blessures is DFS nu wel definitief topskorer Rinus Roon kwijt geraakt. Roon besloot de schoenen aan de wil gen te hangen. In omgekeerde richting werkt Wim Boogerd. Na •een jaar verplicht rust vanwege werkzaamheden keert hij weer terug in het DFS-shirt. Een mo gelijke come-back zit er ook in voor Jan-Piet van Waveren, die terugkeerde uit Amerika. Voor alsnog houdt een schouderbles sure hem nog buiten de ploeg. Eric Schot Martin Kooman Peter Goedegebuure Peter Fooij Daan Blom Leo Rijnberg Rob Wijnsteker Marcel van Grunsven Marco Jonker Sjaak van Rees Johnny Quaak Wim Boogerd Jacob den Engelsman Ad Minnaar Anton van der Hulle Trainer: Kees Rijnberg Bijgekomen: Eric Schot (Zierikzee) Rob Wijnsteker (Zierikzee) Jan-Piet van Waveren (terug) Wim Boogerd weer terug na eerst te zijn gestopt. Vertrokken: Rinus Roon gestopt digers bezig. Zijn spelwijze moet evenwel nog wat beheerster worden. Het is als het ware een „ruwe diamant" die nog wat bij geschaafd moet worden, maar ik heb er alle vertrouwen in, dat dat op korte termijn goed komt". Toon van Tiggelhoven rekent er op, dat zijn ploeg gedurende de naderende kompetitie geen mo ment rekening hoeft te houden met het degradatiespook. „Ik ga er van uit, dat we mee blijven doen, zeker in de middenmoot. De ploeg is enorm gemotiveerd en ik ben er bijna zeker van, dat we die motivatie vast kunnen houden. De groep hangt enorm aan elkaar en dat is veelal de ba sis voor sportieve suksessen. Be langrijk is ook, dat ook in het tweede team diverse spelers zijn gekomen, die de zaak flink op peppen. Jongens als Wim Hille- brand en Diet den Boer willen weer aan de slag en zij nemen een flink aantal jongeren mee op sleeptouw. Hierdoor heb ik ook mogelijkheden om eventueel uit dit team nog mensen in te pas sen, wanneer het nodig zou moe ten zijn. Al met al zijn er tal van positieve wijzigingen opgetre den, die me met een berg ver trouwen aan het nieuwe seizoen doen beginnen", besluit Toon van Tiggelhoven. Eddy ten Klooster Jan-Leen van Liere Marco Bij de Vaate Tonny Schults Dick Schults Dick Lunenburg Dirk van der Sleen Reimo Faber Ruud Verkruysse Jan Heikamp René Verwijs Mart Koopman Peter Hendrikse Erik Jansen Eric van den Houten Eddy Kiesenberg Peter-Paul van Hoorn Trainer: Toon van Tiggelhoven Bijgekomen: Eddy ten Klooster (Duiveland) Eddy Kiesenberg (Brouwershaven) Peter Hendrikse (na twee jaar non-aktief te zijn geweest weer aan de slagvoordien Zierikzee) Vertrokken: Martin Quist gestopt Peter van de Linde (tijdelijk gestopt wegens werkzaamheden) •- Voetbal- bijlage Het komende weekeinde gaat op beperkte schaal de voetbalkompetitie 1984/1985 van start.- Ter gelegenheid hiervan biedt de sportredaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode haar lezers deze voetbalbijlage aan. Diverse bij de dertien verenigingen betrokkenen laten hierin hun licht schijnen op de stand van zaken, zoals die is bij de start van weer een nieuwe kompetitie. Wat er aan het eind van het seizoen louter ijdele hoop is geweest of toch werkelijkheid is geworden zal over enkele voetbalmaanden weer blijken. Desalniettemin wenst de sportredaktie alle aktieve en passieve beoefenaren van de meest beoefende sport een fijn voetbalseizoen. Tekst van deze bijlage: Peter Wijnen. ,i De foto's zijn van Joop de Wit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 17