Sportiviteitsprijs in komende kompetitie voor meest faire klub ZSC verruilde surplus aan techniek voor fikse portie werklust Wim Kommer: „De motivatie is volledig terug bij Dreischor" Wim Kommer: „De motivatie is terug bij Dreischor". DREISCHOR - Vrij onnodig de gradeerde Dreischor het afgelo pen seizoen naar de derde klas van het zondagsafdelingsvoet- bal. Een flink stuk motivatiege brek was ongetwijfeld de oor zaak van deze negatieve afwik keling. Na de oefenperiode voor de start van het nieuwe seizoen lijkt hierin een duidelijke kente ring te zijn gekomen. „De ploeg is vreselijk gemotiveerd bezig, dat geeft ons het vertrouwen, dat we het komende seizoen het verloren gegane terrein weer goed zullen maken", zegt Wim Kommer, die Kees van Dijke bij Dreischor opvolgde als trainer. Dreischor speelde een goede oe- fenkampagne. Van de vijf wedstrijden werden er drie ge wonnen en eindigde er een in een gelijkspel. Een keer werd een kleine nederlaag geïnkasseerd. „Het grote verschil met het vo rig is ongetwijfeld, dat het toen van week tot week moeite koste om elf spelers bij elkaar te krij gen. Nu kan ik moeiteloos be schikken over vijftien spelers, dat werkt natuurlijk wel een flink stuk gemakkelijker en het zorgt voor flink wat rust", stelt Wim Kommer. Dreischor heeft een bijzonder jeugdige ploeg en blinkt vooral aanvallend uit met drie snelle spitsen met Werner Kafoe, Erik Deijst en Iman Wesdorp. Echter ook elders in de ploeg zit bijzon der veel jeugd. Met doelman Hans Hoek, Rens Compeer en Kees Westdorp heeft Wim Kom mer echter ook nog de beschik king over een brok roetine. „Het is belangrijk om te konstateren, dat de jongens er bijzonder veel voor over hebben. De meesten passen hun werkzaamheden zelfs aan aan de aktiviteiten van de ploeg. Dat was de laatste tijd wel even anders. Met deze instel ling zie ik een promotie terdege zitten", stelt Kommer vast. Hans Hoek Johan Pankow Rens Compeer Piet Hoenderop Chris Tetteroo A ad Romeijn Kees Westdorp Iman Wesdorp Piet de Jong Richard Drubbel Marcel Ijzebrand Denis Deijst Erik Deijst Iwan Pankow Werner Kafoe Wim van de Linde Trainer: Wim Kommer Geen vertrekkers en ook geen nieuwkomers SCHARENDIJKE - Ko Willemse lijkt er als trainer een handje van te hebben om zich op leeggelopen verenigingen te storten. Kort na dat bekend werd, dat hij twee jaar geleden trainer van Renesse werd, bleek de klub plotseling diverse goede spelers kwijt te zijn, waardoor de ploeg in enorme moeilijkheden kwam, hetgeen inmid dels degradatie naar de derde klas van het afdelingsvoetbal tot ge volg had. Dit seizoen gaat de Zierikzeese oefenmeester aan de slag bij het Scharendijkse ZSC en warempel bleken zes vaste basisspe lers weg te vallen. De broers Marco en Ronald van Oeveren beslo ten hun geluk te gaan beproeven bij Zierikzee, Olivier Vewest ging in zijn woonplaats Ouwerkerk spelen en René Dalebout vroeg overschrijving naar Brouwershaven. René de Jonge en René Flohil keerden de voetbalsport volledig de rug toe. „Ik denk, dat we ondanks alles toch een leuke middenmoter worden", stelt Ko Willemse vast. „Daarbij verwacht ik, dat we nog voldoende kwaliteiten hebben om van tijd tot tijd voor een leuke verrassing te zorgen". ZSC onderging door het vertrek van de serie spelers een zichtba re verandering. Tot dit seizoen blonk de ploeg uit door een sur plus aan techniek. Nu zal het voornamelijk moeten komen van de werklust. „We zullen het echt moeten hebben van werk- voetbal, maar daar kom je in de tweede klas van het afdelings voetbal vaak een eind mee". Suksessen Dat een karrevracht aan tech niek niet per definitie hoeft te leiden tot suksessen bleek wel uit de prestaties van ZSC in de voorgaande jaren. Wanneer het op kracht aankwam bleek de Scharendijkse ploeg geen gelij ke tred te kunnen houden, waar door op de meest onverwachte momenten tegen een nederlaag aan werd gelopen. „Aan het eind van het vorige sei zoen heb ik al wat wedstrijden bekeken van zowel het eerste als het tweede team en ik maakte toen reeds voor mezelf uit, dat ik met een gerust hart aan de slag kon gaan. Ik ontdekte toen reeds zeventien of achttien spe lers die zeer bruikbaar zouden zijn en dat is in de oefenkampag- ne ook wel uitgekomen. In de voorgaande kompetities kwam het er bij ZSC niet uit via tech niek, ik zie nu wel mogelijkhe den met werkvoetbal", konsta- teert Ko Willemse. Maarten van der Weele Bert Verhoek Sjaak Dorreman Kees Magito Gert Jan Kunst Ko Louwerse Kees Louwerse Onno Kramer Kees Snoek Rini van den Hoek Gerry de Voogd Eric Elenbaas Harry Linders Trainer: Ko Willemse Vertrokken: Olivier Verwest (Ouwerkerk) Ronald van Oeveren (Zierikzee) Marco van Oeveren (Zierikzee) René Dalebout (Brouwershaven) Gestopt: René de Jonge René Flohil Bijgekomen: Rinus Boogerd (Renesse) Kees Magito (WIK) ZIERIKZEE - In onze voetbalbijlag-e vooraf gaand aan het seizoen 1983/1984 kondigden wij tot onze grote voldoening de instelling van een; „Sportiviteitsprijs" aan voor het beminne lijkste seniorenteam in het Schouwen-Duive- landse voetbalgebeuren. Die voldoening was naar de mening van de sportredaktie van de Zie- rikzeesche Nieuwsbode terecht, omdat het vol gens ons uiterst juist is, dat een team, dat zich ge durende een hele kompetitie optimaal sportief manifesteert een erkenning krijgt naar aanlei ding van die aan de dag gelegde sportiviteit. Sporthuis Zierikzee stelde voor dit team een fraaie beloning in het vooruitzicht in de vorm van een beker en een geldbedrag van f 450,— te besteden in de vorm van een etentje. Na de aan kondiging van het beschikbaar stellen van de prijs werd het evenwel akelig stil rondom een en ander, maar op de valreep voor het begin van an dermaal een nieuw seizoen is er plotseling uit sluitsel. „Het heeft een enorme vracht werk met zich meegebracht om eruit te komen", vertelt Joop Oostendorp, eigenaar van Sporthuis Zie rikzee. „Door drukke werkzaamheden is het op een gegeven mo ment enigszins versloft, maar vergeten is het nooit. Tijdens de voorbije rustperiode tussen twee kompetities in zijn we er een paar dagen serieus voor gaan zitten om alles uit te rekenen. Tot onze zeer grote verrassing bleken maar liefst dertien teams zonder ook maar een vergrijp tegen de sportiviteitsregels uit de strijd te zijn gekomen. Dat op zich is natuurlijk al voortreffelijk. Het heeft ech ter wel tot gevolg, dat we zullen moeten gaan loten, wie met de prijs gaat slepen". Standaardteam Die loting wordt aanstaande zaterdag 1 september verricht in de kantine van sportpark Bannink in Zierikzee, direkt na afloop van de bekerwedstrijd tussen Zierikzee en Mevo, dus omstreeks zes uur. Tien van de dertien eilandelijke verenigingen hebben een of twee teams, die in aanmerking kunnen komen voor de aantrekke lijke beloning voor een jaar sportiviteit binnen de lijnen van een voetbalveld. DFS uit Burgh-Haamstede is de enige vereniging, die met een standaardteam aan de loting mag deelnemen, maar de Westhoek vereniging is ook nog van de partij met het derde team. Met twee gegadigden zijn verder ook SKNWK (team twee en vier) en ZSC (team drie en vier) van de partij. Zeven verenigingen hebben een ploeg, die zich uiterst sportief manifesteerde. Het zevental bestaat uit: Brouwershaven 3, Bruse Boys 4, Dreischor 2, Mevo 3, Ouwer kerk 2, Zierikzee 5 en Zonnemaire 2. De loting zal worden verricht door Centen van Beveren, het Zierikzee-bestuurslid, dat de aan kondiging van de Sportiviteitsprijs in de voetbalbijlage van de Zierikzeesche Nieuwsbode zo olijk opluisterde. „We vonden, dat we met het instellen van de Sportiviteitsprijs een bijdrage konden leveren in het pogen om het voetbalspel ten minste op Schouwen-Duiveland netter te krijgen", legt Joop Oostendorp nog eens ten overvloede uit. „We rekenden min of meer op de preventieve werking van de prijs. Ik kan natuurlijk nooit of te nimmer bewijzen of het er ook werkelijk aan gelegen heeft, maar ik geloof, dat we met de uitkomst - met dertien on gestrafte ploegen - redelijk tevreden mogen zijn. Het was het vorig jaar de bedoeling om er een jaarlijks terugkerend gebeuren van te maken en daar houden we ons natuurlijk aan, al hebben we de op zet voor het komende seizoen een beetje gewijzigd. Om het risiko behoorlijk te verkleinen, of mogelijk zelfs helemaal weg te halen, wordt de prijs aan het eind van de kompetitie toegekend aan de vereniging met het minste straffen, boekingen of anderszins. We nemen het vele werk graag weer op de koop toe om er uit te komen. Het toekennen van de Sportiviteitsprijs aan een vereniging is im mers een uiterst positieve zaak". Reglement Bij het toekennen van de Sportiviteitsprijs 1984/1985 gaat het er om om alle boekingen van alle senioren-elftallen van een vereni ging bij elkaar op te tellen, waarna de klub met de minste straf- punten aan het eind van de rit winnaar wordt. Met geregelde tussenpozen zal er een tussenstand worden gepubli ceerd op de sportpagina's van de Zierikzeesche Nieuwsbode. „Het KNVB-Bondsblad zal opnieuw als leidraad fungeren", zegt Oostendorp. „Hierin worden immers alle uitgedeelde straffen en boetes gepubliceerd. Het reglement is ten opzichte van het vorig jaar niet veranderd. Per boeking krijgt een team twee strafpunten en voor iedere wedstrijd schorsing komt er telkens een strafpunt bij. Bij het uit het veld sturen van een speler heeft een team c.q. vereniging onmiddellijk drie strafpunten aan de broek, een straf, die meestal nog wel groter zal worden, omdat ze over het algemeen wordt gevolgd door een schorsing van een of meer wedstrijden". Het is overigens wel zo, dat tussentijdse publikaties van standen niet per definitie voor honderd procent betrouwbaar hoeven te zijn. Soms volgt via een beroep vrijspraak, waardoor de strafpun ten weer kunnen worden afgetrokken. Bovendien moeten straf punten via een bepaalde verdeelsleutel herberekend worden, om dat niet alle ploegen evenveel keren binnen de lijnen komen, ter wijl dezelfde strategie moet worden gehanteerd per vereniging. Niet alle verenigingen hebben evenveel ploegen in kompetitiever- band. „Hierdoor is het pas helemaal aan het eind van de kompeti tie helemaal duidelijk welke vereniging zich eigenaar mag gaan noemen van de Sportiviteitsprijs, maar dat houdt de spanning er in. We zijn gedurende dit debuutjaar gekonfronteerd met het feit, dat men wel degelijk hecht aan het veroveren van de prijs. Her haalde publikaties dragen er alleen maar toe bij, dat men geregeld gekonfronteerd wordt met het aspekt sportiviteit. Dat is van be lang", besluit Joop Oostendorp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 16