Jongerenkoor Zajebo op kamp in Ellemeet berichten Gister sprak zij van liefde Volksdansen voor ouderen in september van start Bevolking Bruse scholen CJV Zierikzee start met jeugdklubs ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 augustus 1984 Nr. 23582 5 Minikoncert in Ger. kerk Zierikzee ZIERIKZEE - Het Interkerkelijk jongerenkoor Zajebo uit Eindhoven bestaat komend weekeinde 12V« jaar. Dit heuglijke feit wordt gevierd in een kamp in Ellemeet. Zondag 2 september verleent het honderd leden tellende koor medewerking aan de ochtenddienst in de Gereformeerde kerk te Zierik zee. Na afloop van de dienst geeft het koor een minikoncert van ongeveer een half uur. Dit koncert zal omstreeks half twaalf beginnen. Zajebo is afgeleid van ZAng JEugd comBO. De muzikale leiding is in handen van een oud-Zierikzeeënaar, Thijs Berrevoets. Hij is een zoon van één van de vroegere kosters van de Gereformeerde kerk. Alle liederen worden in eigen ar rangement ten gehore gebracht. Het koor heeft in de afgelopen jaren me dewerking verleend aan kerk diensten en andere evenementen door het hele land. Ook heeft Zajebo enkele malen meegewerkt aan radio- en tv-programma's van de NCRV. De begeleiding is in handen van een combo, af en toe aangevuld met enke le dwarsfluiten. De zangsolo's wor den door koorleden verzorgd. In 1976 heeft Zajebo eveneens in de ochtend dienst van de Gereformeerde kerk te Zierikzee gezongen. Het programma van het minikon cert luidt als volgt: Because the Lord is my Shepard, II y aura mille chan sons, My brother, My one aspiration, Canticle for brother apart, Try not to get worried. Let there be peace on earth, Crescent moon, The way of the wicked en He turned up-side down. ZIERIKZEE Telefonische bestellen van theaterabonnement Vorige week was in de Zierikzee- sche Nieuwsbode het programma voor het nieuwe seizoen van Uit in Zeeland opgenomen. Daarin is echter BRUINISSE - Vorige week zijn ook in Bru de scholen weer begonnen. En al zal door het schitterende nazomer- weer de animo niet zo hoog liggen, de koppies moeten weer worden ge bruikt. De o.l.s. ,,De Meerpaal" startte het schooljaar met 104 leerlin gen, waarvan 17 in de eerste klas bij „juf" M. Tegelaar. In klas twee zwaait A. Fluyt de scepter terwijl H, Viergever in klas drie en vier de teu gels in handen heeft. Het hoofd van de school, de heer M. A. v. Witzen- burg, beheert de klassen vijf en zes. Volgens mevrouw E. de Zeeuw, leidster van de bij deze school beho rende kleuterschool ,,'t Kwetternest", zullen er tegen het eind van het schooljaar rond de 40 kleuters zijn. Zij wordt bijgestaan door „juf" M. Mol. Op Dreef In de eerste klas van de Chr.l.s. „Op Dreef", waar mevrouw C. v. Eijsden leidster is, kwamen 24 nieu we kinderen. De school heeft totaal 137 leerlingen. In de tweede klas is mevrouw L. Roukema de docente. De klassen 3 t/m 5 zijn deelklassen. Klas drie en ged. vier ressorteren onder B. de Leeuw en ged. vier en vijf vallen onder D. Vleugel. De „bovenmees ter", de heer H. Groeneveld, voert de klassen ged. vijf en zes aan. Twee da gen in de week helpt R. Dalebout. Mevrouw D. Steketee, leidster van de Chr. kleuterschool „d'Eerste Stap" vertelde dat tegen het eind van het schooljaar de kleuterschool om streeks 60 kinderen zal bevatten. Zij wordt geassisteerd door M, v. Dijk. De peuterspeelzaal „De Krukels" heeft 36 peuters in de klasjes. Leidsters zijn To Hanse en Coby Pri- mis. ZIERIKZEE - De CJV „Samen Ver der" te Zierikzee gaat, nu de scholen weer zijn begonnen, van start met het nieuwe seizoen. In totaal zullen acht klubs, variërend in leeftijd, gaan draaien. Deze klubs zijn: meisjes tot en met 8 jaar op dinsdagmiddag (15.45 uur); meisjes 9 en 10 jaar op donderdaga vond 18.30 uur); meisjes 11 en 12 jaar op maandagavond (19.00 uur) en meisjes 13 tot en met 15 jaar op vrij dagavond (19.00 uur). De jongensklubs komen op de vol gende dagen bijeen, jongens 7 en 8 jaar op dinsdagmiddag (15.45 uur); jongens 9 tot en met 11 jaar op don derdagavond (18.30 uur); jongens 12 tot en met 15 jaar op vrijdagavond (19.00 uur). Tot slot is er nog een gemengde klub voor de jeugd van 16 jaar en ou der, die bijeenkomt op vrijdagavond om 20.30 uur. Nadere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen bij Jan Blom, Wa termolen 21, telefoon 4401 Op initiatief van het Groene Kruis wordt elke week in Nieuwerkerk, Zierikzee en Zonnemaire onder lei ding van mevrouw J. Oele. gediplo meerd volksdansleidster voor oude ren, gedanst op een internationaal muziekrepertoire. De dansen zijn wat tempo en vorm betreft aange past aan de wensen en mogelijkhe den van ouderen. De kosten van deze gezellige en nuttige bewegingslessen zijn minimaal. Ook vinden geregeld uitwisselingen met groepen uit ande re regio's plaats. Woensdag 29 augustus, 20.30 uur, Ned. 2: Enemies of the State. Het gezin Tomin, dat staatsgevaarlijk wordt geacht in verhand met aktieve rollen in verband met Charta 77. weggevallen dat Uit in Zeeland dit jaar een extra service verleend aan het publiek en wel de mogelijkheid om ook telefonisch een theaterabon nement te bestellen. Gedurende de gehele inschrijfperiode (tot en met maandag 3 september) kan dat ge beuren van 10.00 uur 20.00 uur op werkdagen via de telefoonnummers 01180-15258 of 11511. Een bon invul len is in dat geval niet meer nodig. SCHARENDIJKE Diefstal uit schuur Voor een totaal bedrag van 4200,- aan doe-het-zelf gereedschappen werd gestolen uit de schuur van B. L. aan de Kuyerdamseweg in Scharen- dijke. L. woont in Haamstede. Het gereedschap was opgeborgen in een houten kast, die met grof geweld (met een bijl) werd geforceerd. Ook mist L. nog drie surfplanken en een surf-zeil uit dezelfde schuur. De diefstal moet gepleegd zijn tussen 22 en 27 augustus en werd nu pas opge merkt. BROUWERSHAVEN Damesgym Nu de schoolvakanties voorbij zijn, gaat ook de damesgym in Brouwers haven weer van start. Iedere dinsda gavond wordt er in de gymnastiek zaal aan de Korenmarkt onder lei ding van Kees Knuist weer ijverig gegymd. Sportieve dames en meisjes die hier ook voor voelen zijn welkom om eens een kijkje te komen nemen of kunnen zich meteen al aanmelden bij Anneke van de Bijl, telefoon 01119-1837. NIEUWERKERK Meer bewegen voor Ouderen In het dorpshuis té Nieuwerkerk starten maandag 3 september de les sen Meer Bewegen voor Ouderen. De lessen staan onder leiding van me vrouw J. Oele en duren van 14.00-15.00 uur. BRUINISSE N.C.V.B.-reisje De Bruse N.C.V.B.-leden zijn tradi tiegetrouw een dag op reis geweest. De. tocht werd ondernomen vanaf het Verenigingsgebouw, waar de nieuwe presidente, mevrouw Roukema het gezelschap een goed reis wenste. Bra bant was het reisdoel, met Oister- wijk als eerste stoppunt voor het be zichtigen van de meubelfabriek al daar. In Groot-Speyck stond de Bra bantse koffietafel gereed. In de mid daguren reed de bus richting Belgi sche grens voor een bezoek aan het Kempische bakkerijmuseum en de daarnaast gelegen oude graanmolen. Op de thuisreis werd in ,,'t Trefpunt" in Made het diner gebruikt. MIDDELBURG Orgelkoncert Jaap Kroonenburg In tegenstelling tot verdere publi- katies zal het slotkoncert van de zo meravondserie op dinsdag 28 au gustus in de Nieuwe Kerk te Middel burg niet worden gegeven door Feike Asma - die op doktersadvies enige tijd rust moet nemen - maar door Jaap Kroonenburg, 2e organist van de Grote Kerk te Maassluis. Deze organist, geboren in 1948, ont ving zijn orgellessen o.a. van Bram Woensdag 29 augustus Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.00 uur De wondere wereld van de Firato. Vanuit de RAI in Amster dam. 15.30 uur Muppetshow. Herhaling van een van de beste muppetshows waarin John Cleese te gast is. 15.55 uur Leven op de Mississippi. Film uit 1981 naar een boek van Mark Twain. Onder leiding van kapi tein Horace Bixby leert de jongen Sam Clemens niet alleen de knepen van het vaarvak, maar ook de hard heid van het bestaan kennen. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Terug van weggeweest. Eerste deel van een driedelige Joe goslavische speelfilm. De vijftienja rige jongen Pavlo Hromis vertrok op vierjarige leeftijd met zijn familie naar West-Duitsland. Vader Hromis besluit om de jongen ter voltooiing van zijn opleiding naar zijn geboor testreek terug te sturen. De aanpas sing van Pavlo verloopt echter an ders dan gehoopt. 19.25 uur Kenmerk 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera. Kankerbestrij ding. 20.30 uur Dr. Faustus. Vijfde afleve ring die speelt in 1956, het jaar van de Hongaarse opstand. Er dient keuze gemaakt te worden en dat betekend voor Gyorgy en zijn vrienden de zijde van het verzet. Géza Kovéch sluit zich aan bij de leiding van het verzet aan het front. 21.20 uur Frontier-Amerika. Slota flevering van de dokumentaire serie over de produktie en handel in cocaï ne. Nadat in beeld gebracht is hoe handelaren telkens weer kans zien het gevaarlijke spul langs illegale wegen de grensposten te laten passe ren, wordt via gesprekken met art sen, gebruikers en wetenschappers nagegaan wat de drijfveren zoal kun nen zijn om het verslavende spul tot zich te nemen. 22.15 uur Het nieuwe schilderen. In deze tweede aflevering staan drie Haagse schilders centraal, namelijk Philip Akkerman, Jules van de Vuurst-de Vries en Arnold Mossel man. 23.10 uur Journaal 23.15 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Fra Diavolo. Amerikaanse komische film waarin de hoofdperso nen Olivero Hardio en Stanlio Laure- lo, na van hun spaargeld beroofd te zijn, besluiten dan maar zelf op roof uit te gaan en zich voor te doen als bendeleden. Hardio doet zich voor als de beruchte Fra Diavolo. Het toe val wil dat de Diavolo achter deze maskerade komt en niet gesteld blijkt op een dubbelganger. Voor één berovingszaak kan hij de jongens toch nog wel gebruiken. 20.30 uur Enemies of the state. Op merkelijke mensen die in dit pro gramma voor het voetlicht treden zijn deze keer Julius Tomin en zijn vrouw Zdena, beiden voorvechters voor de mensenrechten en aangeslo ten als aktieve leden bij de van rege ringswege verboden Tsjechische or ganisatie Charta 77. Vooral Zdena werd met argusogen bekeken en na dat zij evenals andere Chartaleden vervolgd en gemarteld was, wist ze enige jaren geleden met haar gezin naar Engeland te vluchten. 21.50 uur De erfgenamen. De negende aflevering in deze serie heeft als titel „De Samaritaan". Het betreft een oude en kleine geloofsgemeenschap, leven in de Nabloes op de westoever van de Jordaan. Ze wijzen alle Jood se geschriften af en beschouwen zich zelf als de enige Israëlieten en de berg Gerizim als hun heilige berg, 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport. Wereldkam pioenschappen wielrennen op de baan in Barcelona en internationale atletiekwedstrijden in Koblenz. Donderdag 30 augustus Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur De VARA in de winter. Een voorproefje van wat de kijker het ko mende winterseizoen te wachten staat. 16.00 uur Niels Holgerson. Niels krijgt te maken met een rupsen- plaag. 16.25 uur Scooby Doo. Yabba erft een goudmijn. 16.50 uur Een wereld voor paarden. Eerste aflevering van een zesdelige Franse dokumentaire serie. In Sien na in Italië wordt al gedurende vijf honderd jaar een jaarlijkse wedstrijd gehouden tussen paarden uit ver schillende stadsdelen, de Palio ge naamd. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Minibios 19.05 uur Chips. Er wordt diefstal per motor gepleegd en Ponch wordt ver liefd op een reklamemodel. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Dallas. De zus van Clayton Farlow wordt welkom geheten. Zij laat zelfs J.R. niet onberoerd dank zij het geschenk dat zij hem aanbiedt. Bobby is helemaal van zijn stuk als Pamela besluit om met Mark te trou wen, echter niet uit liefde. 21.15 uur Van oude mensen de dingen die voorbij gaan. Tot de mensen die deelgenoot waren van de geheim ge houden onheilsnacht in Indië be hoord ook Harold Dercksz. Nu nog kan hij hiervan in gedachten en ge voelens geen afstand van nemen. 22.05 uur Alleen als ik lach. De pa tiënten Archie, Norman en Roy krij gen te horen dat zij naar huis mogen. Dat levert gemengde gevoelens op en de mannen besluiten tot een reünie, diezelfde avond nog. 22.30 uur Televizier magazine. Fira to. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Zomercarrousel 1984. Pre sentatie Ron Brandsteder met mede werking van Vader Abraham, Ber- dien Sternberg, Sylvio en Spargo en goochelaar Hans Kazan. 20.05 uur The final countdown. Scien ce fictionfilm uit 1980. De Ameri kaan Mattew Yelland (Kirk Douglas), kapitein op een kernreac- torvliegkampschip, de Nimitz wordt op een oefenreisje door een orkaan overvallen. Het vreemde verschijn sel doet zich hierna voor dat via de radio aan boord plotseling oorlogs- dreigende berichten worden uitge zonden en de verkenningsvliegtuigen van de Nimitz Japanse jagers signa leren maar wel van een model uit het begin van de veertiger jaren. Het meest shockerende is dat het kapi tein Yelland en zijn manschappen met zijn modern toegerust schip lukt de Japanse vloot te verslaan. 21.40 uur Hemd van je lijf. Rijk de Gooier is het mikpunt van het vra gende publiek. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport. Beelden van de W.K. wielrennen op de baan in Barcelona. 23.25 uur Nieuws voor doven Donderdag 30 augustus, 20.05 uur, Ned. 2: The final Countdown. Katharine Ross vertolkt de rol van Laurel Scott ''Bruin, Jan J. v. d. Berg en, speciaal voor interpretatie, Feike Asma. In 1976 deed hij Staatsexamen en behaalde het B-diploma. Daarna stu deerde hij aan het Rotterdams Con servatorium bij André Verwoerd en verwierf het Solistendiploma. Door zijn koncertpraktijk heeft hij in kor te tijd een grote landelijke bekend heid gekregen. Ook speelde hij voor diverse radio-omroepen en maakte verschillende grammofoonplaten. Het programma dat zal worden uit gevoerd is samengesteld uit veel ge vraagde en graag gehoorde werken. Geopend wordt met Preludium en Fuga Ps. 72, Jan Zwart; Suite for Or gan, Fr. Tuma; Toccata in F, J. S. Bach; Lamentation, A. Guilmant; Suite Gothique, L. Boëllman; Uit Suite de Concert: Cortège en Medita tion, P. C. van Westering en Fantasie Ps. 42, Feike Asma. Aanvang 20.00 uur. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 27-8. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 172 paarden aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2950 - 3900; werkpaarden 2050 - 3100; oude paarden 1750 - 2500; 3-jarige paar den 1600 - 2650; 2-jarige paarden 1425 - 2425; veulens 375 - 1400; hitten 675 - 1450; pony's 200 - 900. slachtpaarden per kg gewicht .oude slachtpaarden 4,80 - 6,25 en jonge slachtpaarden 5,50 - 6,60. Handel: lui. Abida, 27-8 te Milfordhaven. Nedlloyd Delft, 28-8 te Singapore. Nedlloyd Tasman, 27-8 420 zzo Jed- dah naar Genua. Onoba, 27-8 90 ozo Rio de Janeiro naar Sao Francisco do Sul. ZIERIKZEE - Sinds twee jaar wordt er op Schouwen-Duiveland volksdan sen voor ouderen gegeven. Inmiddels bestaan er drie groepen, welke zich in een ruime belangstelling van ouderen mogen verheugen. Op maandag 3 september wordt het seizoen gestart in Zonnemaire in het Verenigingsgebouw van half elf tot half twaalf. Op dinsdag 4 septem ber beging het volksdansen in Zierik zee in de rekreatiezaal van Borren- damme. Op woensdag 5 september wordt begonnen in Nieuwerkerk in Ons Dorpshuis om 10.00 uur. Inlichtingen bij: mevrouw J. Oele te Sirjansland, tel. 01114-2374. Ned. Nervormde Kerk Beroepen te Noordeloos: C. J. P. van der Bas, kand. te Veen; te Ben schop: L. van Wingerden, Zijderveld; te Goedereede: J. Harteman, Moer- kapelle. Aangenomen naar Besoijen (toez.): J. het Lam, kand. te Houten. Bedankt voor Kampen: I. J. Wisse, Zeist. Gereformeerde Kerken Beroepen te Dinteloord: drs. R. Strijker, Bussum. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ommen en te Utrecht- C (t.b.v. de wijk Nieuwegein): P. H. R. van Houwelingen, Driebergen- Rijsenburg. Beroepbaarstelling: M. de Vries, Oldijk 5a. 9891 TB Ezinge. Tel. 05941- 2135. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Hoogeveen. D. Quant. Haarlem-C en B. Witzier, Den Haag- W. 69 Toen zei hij, ofschoon het eigenlijk nergens op sloeg: „Dat is waar ook, als die deining over Peter Brady je soms nog dwars zit, de jongen man keert niets. Ik heb hem gisteren in Dublin gezien." „Dus daar ben je heen geweest!" Hij trok spottend zijn wenkbrau wen op. „Aardig van je dat je gemerkt hebt dat ik weg was. Ja, eindelijk heb ik de Brady-familie opgespoord. Het heeft me acht uur gekost. Maar het verhaal is absoluut waar. de vader is een dronkaard en de moeder laat ik haar maar een twijfelgeval noe men. Maar ze is wel hartelijk. Ze schijnen gedacht te hebben dat Peter een betere kans zou krijgen als hij in een religieuze atmosfeer zou worden opgevoed, maar daarna zijn ze van gedachten veranderd. Brady zei dat zijn vrouw heimwee had naar de jon gen. Hij durfde het de nonnen, die hem zenuwachtig maakten, niet zelf te zeggen en daarom beraamde hij een ontvoeringsplannetje. Hij had er een reuzeplezier in, de schurk." Cathleen greep hem bij zijn arm. „Rory, is dat alles?" Hij keek op har neer. „Nee, het is niet alles. Maar er is niets dat jou ongerust zou kunnen maken. Ik ben ook de westelijke vleugel doorgelopen. Alle kamers zijn leeg." „Nu natuurlijk wel", zei Cathleen. Ze keek hem onderzoekend aan. „Heb je helemaal niets gevonden?" „Ik ben pas tegen middernacht thuisgekomen. Tegen die tijd was het hele gedoe al voorbij." „Ik begrijp het. Tegen die tijd had den ze alle gelegenheid gehad om dat wil zeggen als ik je kan geloven." „Geloof maar wat je zelf wilt. Maar één ding is zeker: je kunt hier beter weggaan." „Ze gaat ook weg," klonk de stem van juffrouw O'Riordan bij de deur. De oude dame kwam binnen met het theeblad. Ze zette het voorzichtig neer en zei kalm: „Zo gauw ze op haar benen kan staan, gaat ze weg." Cathleen probeerde overeind te ko men. „Maar hoe moet het dan met het boek?" „Ik zal andere maatregelen moeten nemen." „Voldoe ik niet? Ontslaat u me?" „Ja. Je bezit niet de goede geestes gesteldheid. Niemand heeft me ver teld dat je die ongelukkige obsessie had." „Welke obsessie?" „Over dat vervelende kind van je dat je hebt verloren. Ik zou je aanra den eens een psychiater te raadple gen voor je weer een baantje zoekt. Wordt nu niet boos. Ik zeg het je voor je eigen bestwil." Niet boos worden als je van krank zinnigheid werd beticht! De woede die in Cathleen opvlamde, veroor zaakte zo'n hevige pijn in haar hoofd dat ze terugviel in de kussens. Jij vals oud wijf! zei ze. Je wilt van me af omdat ik een van je geheimen heb ontdekt. En dan heb je nog de bruta liteit om mij van krankzinnigheid te beschuldigen. Ze merkte dat ze geen van deze woorden had uitgesproken. Haar lip pen wilden niet bewegen. Ze kon al leen maar die twee gezichten boven door DOROTHY EDEN haar aanstaren, het ene met de lange neus, bleek en vol boosaardige tri omf, en het andere - ach nee, Rory, dat kan je me niet aandoen. Je kan niet eerst het verlangen om te leven bij me opwekken en dan alleen maar medelijden naar me kijken. Het leek wel of hij haar gedachten had gera den, zo plotseling draaide hij zich om en liep weg. Juffrouw O'Riordan zei energiek: „Kom, mevrouw Lamb, beheers je. Je wilt me toch niet vertellen dat je verliefd bent op mijn neef Rory. Dat zou niet gaan, dat zou absoluut niet gaan." Dat zal niet gaan, dat zal niet gaan De woorden vervaagden en zwollen weer aan en vervaagden in haar hoofd. Ze moest in slaap zijn ge vallen of haar bewustzijn hebben verloren, want ofschoon ze dacht dat het maar een ogenblik later was dat ze haar ogen opende, was het lichtje naast haar bed aan en waren de gor dijnen dicht. En Liam zat naast haar. Het was een enorme opluchting dat juffrouw O'Riordan weg was. Cathleen glimlachte tegen Liam. „Ik voel me beter." „Prachtig. Je hebt een lelijke val gemaakt." Cathleen bewoog zicht voorzichtig en merkte voor de eerste maal hoe pijnlijk ze overal was. De pijnen wa ren net een orkest. Nu de oorverdo vende trommelslagen in haar hoofd verminderden, kwamen do lichtere partijen aan bod, de draaglijker pij nen van verrekte spieren en bloe duitstortingen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5