Restauratie oude Bakkersschool wordt volgende week aanbesteed streeknieuws Citroën volledig uitgebrand RU-fraktie op de bres voor zondagsrust Werkervaring opdoen bij de gemeente Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 augustus 1984 Nr. 23579 Raad akkoord met krediet van 511.000,— ZIERIKZEE - „Het karwei wordt volgende week aan besteed", antwoordde wethouder P. de Ryke maandag avond in de Zierikzeese gemeenteraadsvergadering vol enthousiasme op de vraag van raadsvoorzitter burge meester Th. H. de Meester of hy nog een nadere toe lichting wilde geven op het voorstel aan de raad een krediet van f 511.000,- te voteren ten behoeve van de casco-restauratie van de voormalige bakkersschool, Kerkhof N.Z. 8. De wethouder liep in zijn enthou siasme natuurlek vooruit op dat defi nitieve raadsbesluit, maar anderzijds kon dat akkoord van de raad ook wel worden verwacht gezien het unanie me advies van de kommissie publieke enkele weken geleden om de casco- restauratie zo snel mogelijk uit te voeren en zodoende ook te kunnen profiteren van een rijskbijdrage van f 150.000,-. Als voorwaarde voor die subsidie van het rijk geldt namelijk, dat de casco-restauratie voor 1 ja nuari 1985 gereed zal zijn. WD-woordvoerder J. J. Geleijnse zei best begrip te hebben voor de voort varendheid van wethouder De Rijke. Ook hijzelf achtte het een belangrijke zaak de subsidie binnen te halen en hij had in eerder stadium zich dan ook al uitgesproken de casco-restauratie snel uit te voeren en even gescheiden te houden van het resterend karwei: het opknappen van het interieur van de oude Bakkersschool en het daadwer kelijk invullen van de post van f 100.000,- aan zelfwerkzaamheid Een bedrag, dat opgebracht zou moeten worden door de twee toekomstige ge bruikers van dit gebouw, te weten: C.J.V. „Samen Verder" en het Rode Kruis afdeling Zierikzee. De heer Ge leijnse wilde in dit verband nog weten of er al gesprekken over het invullen van die zelfwerkzaamheid waren ge voerd en of inmiddels is gebleken of er wellicht nog meer gegadigden zijn voor voor een plaatsje in de oude Bak kersschool. Haalbaar? Mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozen- daal (CDA) vroeg zich af of die termijn van 1 januari volgend jaar nog wel haalbaar is. Zij kreeg de toezegging, dat de casco-restauratie voor die tijd gereed kan zijn, als alles volgens plan zal verlopea Wethouder De Rijke liet verder we ten, dat C.J.V. en Rode Kruis schrif telijk hebben medegedeeld te willen trachten het bedrag van f 100.000,- aan zelfwerkzaamheid op te brengen. Ver wijzend naar de vakantieperiode, zei de wethouder verder dat binnen af zienbare tijd pas gesproken zal wor den met een derde en eventueel vier de gegadigde voor huisvesting in de oude BakkerschooL Verder wees hij erop, dat het bedrag van f 100.000,- dat voor de gemeente resteert om op te brengen voor de interieur-restauratie misschien nog wat gedrukt zal kunnen worden door een goedkopere vorm van energievoorziening te kiezen. De raad ging overigens met algemene stemmen akkoord met het krediet van f511.000,-. Vel minder diskussie dan vorig jaar voorafgaand aan de start van het baanlozenprojekt op Schouwen-Dui- veland/Sint Philipsland, leverde het voorstel tot voortzetting van dit pro jekt op. De raad toonde zich over tuigd door de aangedragen argumen ten en besloot met algemene stem men tot voortzetting van voorlopig één jaar. Een positief besluit kreeg ook het voorstel een eenmalige garantiesubsi die te verstrekken van maximaal f 0,59 per inwoner aan de Stuurgroep Werk loosheid Schouwen-Duiveland/ Sint Philipsland ten behoeve van het kom- puterprojekt en het klussendienstpro- jekt Het uiteindelijke subsidiebedrag voor de gemeente is thans nog niet bekend in verband met nog lopende subsidieaanvragen bij het betreffende ministerie en bij het Koningin Juliana Fonds. „We moeten dit voortstel wel aannemen, want we hebben destijds bij de start zelf aangedrongen op die sociaal-ekonomische aktiviteiten", vond V.V.D.-woordvoerder L Bécu. Hij kreeg desgevraagd van wethouder J. Groen te horen dat het werk van de projektleider weliswaar zojuist voor wederom een jaar was verlengd, maar dat los daarvan deze projekten met een looptijd van twee jaar kunnen wor den uitgevoerd Zelfs al zou de steun van de projektleider te zijner tijd weg- valen, dan zou volgens de wethouder wellicht nog verdere begeleiding mo gelijk zijn door de Vereniging Mensen Zonder Baan. Schrijnend PvdA-woordvoerder D. van der Wekken noemde het enerzijds schrij nend dat de noodzaak er is het baan lozenprojekt voort te zetten, maarkon- stateerde anderzijds dat het een goede zaak is een grote groep mensen een zinvolle tijdsbesteding te bieden. Hij was van mening, dat het projekt inmid dels goed op gang is gekomen en dat een steeds grotere groep haanlozen wordt bereikt De heer K T. de Jonge (RU) onder streepte het gevaar van konkurrentie vervalsing door dergelijke projekten, maar zei toch vertrouwen genoeg in de stuurgroep te hebben, dat dit zoveel mogelijk zal worden beperkt Hij memoreerde dat ook zijn frak- tie destijds had aangedrongen op het ontwikkelen van sociaal-ekonomi- sche aktiviteiten en hij achtte inmid dels bewezen, dat voor die sociaal- kulturele aktiviteiten toch weinig be langstelling bestaat en dat dergelijke zaken ook reeds in voldoende mate door andere groeperingen worden georganiseerd. De heer Van der Wekken betreurde deze opmerking en pleitte ervoor juist die sociaal- kulturele aktiviteiten niet helemaal onder de oppervlakte te laten verdwijnen. Hij wees er de RU-woord voerder op, dat de belangstelling wel licht best zal bestaan als een grotere groep mensen zal worden bereikt Mevrouw Bij de Vaate sprak de hoop uit dat uit genoemde projekten wel licht nog eens een echt bedrijfje zal groeien. Verder beoordeelde zij het als positief, dat de deelnemers aan de pro jekten wellicht een betere kans zullen hebben bij sollicitaties door verkregen arbeidsgewenning. Gunstig effekt Wethouder Groen toonde zich ver- heugd met de positieve opstelling van de raad. Hij konstateerde dat de ves tiging van de projektleider in het schoolgebouw in de Manhuisstraat een gunstig effekt had gehad De men sen lopen aanzien gemakkelijker bij hem binnen dan toen zijn kantoor nog was gevestigd in het gebouw van de Intergemeentelijke Sociale Dienst De heer Groen erkende het gevaar van konkurrentie vervalsing, maar wees in dit verband ook op de strenge regels die gelden. Mevrouw By de Vaate pleitte voor „de vinger aan de pols" naar aanlei ding van een begrotingswijziging we gens advieskosten van algemeen ste- debouwkundige aard. Zij vond dat vooral kleine plannen zoveel mogelijk zoveel mogelyk in eigen beheer op gesteld dienen te worden en dat nie.t l te snel een uitgebreid advies van de stedebouwkundige moet worden ge vraagd. De voorzitter was van mening, dat de vinger allang aan de pols wordt ge houden og dit gebied Het beschikbare budget werd inmiddels aanzienlijk te ruggebracht en bepaalde zaken wer- den getemporiseerd uitgevoerd An derzijds achtte de voorzitter het ook van groot belang, dat bepaalde dingen ten aanzien van de Binnenstad-bestem ming nu eens snel zullen worden af gerond Een probleem is echter, dat men voortdurend met wijzigingen wordt gekonfronteerd „Zet die be stemmingen dan wat ruimer op", ad viseerde mevrouw Bij de Vaate, maar ze kreeg de mededeling, dat de be stemmingen zo vrij mogelijk worden opgezet, maar dat ook daar beperkin gen gelden, daar het bestemmingsplan anders niet zou worden goedgekeurd. Winkelsluiting Bij de vaststelling van de derde win kelsluitingsverordening der gemeente Zierikzee liet de RU.-fraktie bij mon de van de heer De Jonge weten tegen de openstelling van bepaalde winkels op zondag te stemmen. De raad besloot tot verkoop van een perceel grond met opstal aan de 's Heer Arendstraat/Hoge Molenstraat aan de Stichting Geref. Bouwkorpora- tie voor Bejaarden ten behoeve van de bouw van veertien bejaardenwonin gen. In relatie daarmee stond het voor stel een gemeentelijke bijdrage van f2.000,- per woning te verstrekken. De heer Bécu kreeg in dit verband te ho ren, dat de gemeente door deze bij drage niet zozeer voorwaarden aan de bouw kan gaan stellen, maar dat de bijdrage in belangrijke mate van in vloed zal zijn op de aanvangshuur van de betreffende woningen. Dierenasyl Voor de aansluiting van het dieren asyl aan de Zandweg op het gas- en elektriciteitnet stelde de gemeente een subsidie van f 1.000,- beschikbaar. De voorzitter sprak in dit verband na mens het kollege zijn waardering uit voor de vrijwilligers, die met zoveel inzet en bezieling deze voorziening tot stand hebben gebracht Deze mening werd door de PvdA-fraktie nog eens extra onderstreept Mevrouw Bij de Vaate toonde zich verheugd met de eerste bescheiden vruchten, die de kortingen op de prij zen voor industriegrond hebben opge leverd: verkoop van een perceel grond aan Van Lint Autoschade b.v. te Som- melsdijk en verkoop van een perceel grond aan Scheepvaart en Duikbedrijf Noordhoek b.v. te Zierikzee. Verder memoreerde zij de presentatie van de wervingsfolder vorige week in de trouwzaal van het stadhuis en zij was van mening, dat de ontmoeting met vertegenwoordigers van het bedrijfs leven aldaar zinvolle suggesties heeft opgeleverd ZIERIKZEE Vergadering Waterschap In 's Landskamer vergadert dins dag 4 september het waterschap Schouwen-Duiveland. De vergade ring begint om 14.00 uur. Op de agen da, naast de huishoudelijke zaken, onder meer het standpunt van het waterschap inzake de keuze Greve- lingen zout of zoet; een voorstel tot verkoop van een gedeelte van een perceel grond langs het Baken aan de gemeente Middenschouwen; idem aan H. Steehouwer te Scharendijke en een voorstel tot verkoop van 's Landshuisje in Buinisse aan de ge meente Bruinisse. Fantasievol bloemschikken De Stichting Huishoudelijke Voor lichting organiseert bij voldoende deelname een bloemschikkursus met materiaal uit berm en tuin. De kur- sus bestaat uit zes lessen en begint op 11 september om 19.30 uur in de Chr. Scholengemeenschap. Opgaven en inlichtingen bij mevrouw Scheelde, telefoon 01110-2916. Nieuwe con-rector RSG Prof. Zeeman In de vakature con-rector aan de Rijksscholengemeenschap Prof. Zee man in Zierikzee, die onstor.d door de benoeming van de heer R. Soes man tot rector van de school, is voor zien door de benoeming van drs. J. A. Brandenbarg. Hij zal zich in het bij zonder bezighouden met de HAVO- afdeling, terwijl drs. J. Chr. Erbrink de Atheneum-afdeling onder zijn be heer krijgt. Kop-staart botsing Dinsdagochtend was het wegvak voor de Zierikzeese rotonde het to neel van een aanrijding waarbij drie auto's werden beschadigd. A. A. K. M. v. C. uit Malle (België) stond bijna stil voor een voor hem rijdende file. Achter hem reed E. A. D. uit Breda, die ook op tijd stopte, maar de Bruë- naar M. C. L. zag het allemaal niet op tijd en botste op zijn voorgangers. De schade laat zich raden: respektieve- lijk achterzijde, voor en achterzijde en voorzijde van de auto's liepen deu ken op. Ér deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. ZIERIKZEE - Vlak voor de Zeèlandbrug brandde dinsdagavond vijf voor negen de Citroën Mehari van de ei genaar J. D. d. K. uit Vlake volledig uit. De bestuurder was M. v. d. P. uit Wolphaertsdijk, die juist was we zen tanken bij het Shell-station De Val. Op de provincialeweg 7 bij restaurant De Val zette de bestuurder de wagen stil omdat hij benzine rook. Onder de wagen waren reeds vlammen te zien, reden waarom bestuurder en passagiers de wagen in ijltempo verlieten. De te hulp geschoten Zierikzeese brandweer kon niet voorko men dat de auto geheel uitbrandde. Wat er overbleef was slechts een aantal buizen. De brand trok uiteraard veel bekijks. Een van de gestopte automobilisten. J. P. S. uit Zierikzee had zijn auto op het fietspad neerge zet en reed bij het wegrijden over de fiets van C. M. S. uit Zierikzee. Vergadering Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland In het Huis van Nassau komt op dinsdag 4 september het bestuur van de Stichting Jeugd-Schouwen-Duive- land in openbare vergadering bijeen, aanvang 19.30 uur. Het bestuur zal zich bezig houden met onder meer de volgende agendapunten: de financië le stand van zaken; benoeming bestuurslid; werkzaamheden jeugd werkleider waarbij ook het komende winterseizoen aan de orde komt; uit breiding personeel en het provinciaal jeugdbeleid. HAAMSTEDE Éénzijdig ongeval Vanochtend 2.40 uur raakte G. M. v. H. uit Vlaardingen met zijn auto in de berm en vervolgens in de sloot, na dat hij volgens zijn verklaring „iets over de weg zag". De politie onder wierp de man aan een (positief uitge vallen) blaastest en vervolgens aan een bloedproef. Hij krijgt een proces verbaal voor het rijden onder in vloed. De auto raakte total-loss en werd weggesleept door takelbedrijf De Keijzer. Projekt op sekretarie ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee biedt aan een be perkt aantal werkloze jongeren uit de regio de mogelijk heid werkervaring op te doen in de administratieve sfeer. Het projekt is opgezet in samenwerking met de Stuurgroep Werkloosheid Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland, vanuit de gedachte dat het ontbreken van werkervaring voor vele werkloze jongeren een handikap vormt bij het zoeken naar betaald werk. Daarom wil de gemeente met name jongeren van achttien jaar en ouder met als vooropleiding Mavo, Havo of Meao, de gelegenheid bieden met be houd van uitkering, werkervaring op te doen op de diverse afdelingen van de gemeentesekretarie. Het is de be doeling, dat er gewerkt wordt op parttime basis (twintig uur per week) in een roulatiesysteem, waar bij iedere drie maanden van afdeling wordt gewisseld. De sekretarie in Zierikzee kent vier afdelingen te we ten: Burger- en Interne zaken, Finan ciën, Algemene zaken en Welzijn. Onder begeleiding zal door het ver richten van eenvoudige administra tieve werkzaamheden inzicht in de administratie kunnen worden ver kregen. Men kan maximaal één jaar aan dit projekt deelnemen. Opleiding Een ander doel van dit projekt is dat de mogelijkheid geboden wordt om via een opleiding van het leer lingwezen de benodigde vakkennis op te doen. Ook zal door het volgen van deze opleiding getracht worden een betere aansluiting tussen theorie en praktijk tot stand te brengen. De ze opleiding neemt één dag per week in beslag. Geïnteresseerden kunnen zich wen den tot de afdeling personeelszaken van de gemeente-sekretarie, de heer L. J. Lagendijk, telefoon 01110-3151. Wethouder van sociale zaken de heer J. Groen liet maandagavond tijdens de openbare raadsvergadering we ten, dat de toetsingskommissie voor vrijwilligerswerk Midden- en Noord- Zeeland dit projekt zeer nauwkeurig heeft getoetst. Men had drie vergaderingen nodig, maar toen werd dan ook de goedkeu ring verleend. De wethouder sprak de hoop uit, dat een en ander ook voor andere gemeenten in de regio aanleiding mag zijn een dergelijke stap te zetten. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE - De RU-fraktie trok maandagavond tij dens de gemeenteraadsvergadering tot twee maal toe aan de bel ten behoeve van de zondagsrust. De RU stem de tegen openstelling van bepaalde winkels op zondag en verder vestigde deze fraktie tijdens de rondvraag de aan dacht op het feit, dat 5 mei volgend jaar op zondag valt. Ten behoeve van de zondagsrust werd het kollege ver zocht richtlijnen te geven, zodat de viering van bevrij dingsdag op een andere dag zal plaatsvinden. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester wees er in zijn ant woord op dat die viering in verband met dodenherdenking op zaterdag 4 mei uiteraard niet een dag kan wor den vervroegd. Verder memoreerde hij, dat in het verleden in Zierikzee niet zo bij ster'veel aktiviteiten wer den ontplooid naar aanleiding van de viering van bevrijdingsdag. Zo werd in 1965 een dankstond in de Grote Kerk gehouden. In 1970 kreeg de vijf de mei wat meer aandacht, door het samenvallen van een bezoek van een delegatie uit Saint-Hilaire en door het feit, dat enkele mijnenvegers in de Nieuwe Haven afmeerden. Landelijke instrukties Het leek de voorzitter zinnig ten aanzien van volgend jaar de landelij ke instrukties af te wachten. RU-woordvoerder W. F. Sprengel- meijer kon enerzijds wel begrip op brengen voor dit standpunt, maar wees er anderzijds op, dat ook bij de minister-president reeds door diver se groeperingen aan de bel werd ge trokken over de komende 5 mei vie ring. „Wij zijn voor handhaving van de zondagsrust. Voor ons als Reforma torische Christenen is de zondag geen dag als alle andere", liet de heer Sprengelmeijer weten en verder no digde hij allen, die meer willen horen over het belang van die zondagsrust uit om binnenkort te komen luiste ren in de Reformatorische Kerken waar over dit onderwerp gepreekt zal worden. CDA-woordvoerder C. Bij de Vaate was van mening, dat dit vraagstuk niet in een plaatselijke gemeente raad kon worden opgelost, maar op landelijk niveau. Als er voor de vie ring van bevrijdingsdag geen vrije maandag wordt gegeven, zal de plaatselijke gemeenteraad daar vol gens hem niet veel meer aan kunnen doen dan alleen ach en wee roepen. BRUINISSE Bejaardensoos Ook voor de bejaardensoos van me vrouw IJzelenberg begint het nieuwe seizoen weer en wel op woensdag 29 augustus om half drie. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Indien het vervoer een probleem is kunt u onder nummer 1489 mevrouw IJzelenberg bellen. Rode Kruis De Welfare van het Rode Kruis Bruinisse is haar werkzaamheden weer begonnen. Iedere maandag van twee tot half vier kan men terecht in de grote zaal van 't Opper voor het werken onder een gezellig samenzijn. Ook nieuwe gezichten kunnen de goede sfeer proeven en daadwerke lijk meedoen. RENESSE Aktie Hulpbrug In het kader van de aktie „Hulp brug" haalt de C.J.V. de Schakel te Renesse zaterdag 25 augustus weer glas op in de gemeente, te beginnen om kwart voor negen 's ochtends. Dc opbrengst van de vorige keer was 153,50. Als de klub weer draait wordt er een bestemming aan gege ven. Per 1 september gaat de oppa- scentrale weer beginnen, nu met een gewijzigd telefoonnummer: 01116- 1987. SEROOSKERKE Kursus bloemschikken Bij voldoende deelname start de Huishoudelijke- en Konsumenten voorlichting op maandag 3 septem ber een kursus bloemschikken in het dorpshuis. De aanvang van de zes avonden is 19.30 uur. Opgave telefo nisch (na 18.00 uur) 01119-1367 of 01117-1351. BROUWERSHAVEN Bestemmingsplan Buitengebied Voor iedereen die daarvoor be langstelling heeft ligt op de gemeen tesekretarie, afdeling Algemene Za ken, ter inzage: de tweede planveran dering van het bestemmingsplan Buitengebied. Dit plan is goedge keurd door G.S. van Zeeland, maar aan twee gebieden is de goedkeuring onthouden. Vanaf 28 augustus kan men hier kennis van nemen. NIEUWERKERK Zangkoor begint aktiviteiten weer Na een tijdelijke rust zingt de Christelijke Gemengde Zangvereni ging 'Een Naam is onze Hope' weer uit volle borst onder leiding van W. Bil vanaf dinsdag 28 augustus. Vanaf die dag zijn de repetities er weer we kelijks om acht uur 's avonds in zaal Rehoboth aan de Ooststraat in Nieu- werkerk. Iedere belangstellende kan om die tijd een kijkje komen nemen. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3