Gemengde ontwikkeling voor de Neeltje Jans apotheek JAN HEIJMANS IN DE VERKOOP NA JAREN TROUWE DIENST Beleidsplan Oosterschelde gaat boven koncept-PBRT Fina neemt 100 pompstations van Broere over „Horeka-mensen worden onterecht aangepakt... ft 2 Gewerkt aan drie Delta-afsluitingen NEELTJE JANS - Het werkvaartuig Jan Heijmans, al gebruikt bij de afslui ting van het Brouwershavense Gat en het Haringvliet en laatstelijk bij de aan leg van de Stormvloedkering Oosterschelde, gaat het werk verlaten. Zaterdag vertrekt het vaartuig, dat eigendom is van de B.V. Bitumarin, van de Schelp- hoek, naar Wilton-Feijenoord, waar het met de rijkswaterstaat-werkschepen Mytillus en Cardium op een koper zal wachten. Het werkvaartuig Jan Heijmans. Bij de twee afsluitingen Brou wershavense Gat en Haringvliet werd de Jan Heijmans gebruikt bij het aanbrengen van gesloten bodembeschermingen van asfalt- mastiek. Bij de bouw van de pijle- dam verrichtte het verbouwde en vergrote vaartuig verschillende werkzaamheden, zoals assisteren bij het leggen van funderingsmat- ■ten (samen met de Cardium), het ileggen van grindwiepmatten (sa- imen met de Sepia) en het positio neren bij het steenstorten aan de •randen van de matten. Weg- en waterbouwbedrijf Bitu marin heeft de verkoop in handen gegeven van scheepsmakelaar Boogerd te Sliédrecht, die ook is ingeschakeld voor verkoop van de 'rijks-werkschepen. Intussen heeft de Taklift IV ruim een week geleden de eerste verkeerskoker in het tweede sluitgat Schaar aangebracht. Het is geen landhoofdkoker, maar de tweede gerekend van de kant van Neeltje Jans. Finse stenen opgeleverd De toplaagstorter Trias is nog steeds bezig om in De Hammen steenbestortingen uit te voeren. Zoals bekend worden deze stenen aangevoerd uit Duitsland en Fin land. Juist deze week werd de laatste lading van de in totaal twee miljoen ton stenen uit Fin land (met bakken over zee) aange voerd, zodat deze leveranties er op zitten. In het meest zuidelijke sluitgat Roompot is het hefschip Ostrea nog steeds bezig met het plaatsen van pijlers. Naar verwachting zal de allerlaatste pijler voor de Stormvloedkering, de 65-ste, daar eind september worden afgezon ken. Keuze Stuurgroep Oosterschelde v MIDDELBURG - Bij de behandeling van het rapport „Inrichting-alternatieven Neeltje Jans" heeft de Stuur groep Oosterschelde zich gistermiddag unaniem achter het model voor de „gemengde ontwikkeling" geschaard. Dit model betreft één van de vijf mogelijkheden uit de inrichtingsalternatieven. De ingekomen reakties en kom- mentaar op het rapport zullen worden doorgestuurd met begeleiding naar de beleidsgroep Neeltje Jans. Dit voor stel was afkomstig van burgemeester mevrouw G. W. van Montfrans-Hartman van Veere, die vond dat op deze manier recht wordt gedaan aan de reakties, waarvoor weinig tijd is geweest om die te bestuderen. Mevrouw Montfrans merkte op dat er inmiddels heel wat centen van de Nederlandse belastingbetaler in dam- vak Geul en Neeltje Jans zijn gaan zit ten en dat via de gekozen mogelijkheid iedereen de ontwikkelingen van deze gebieden mag zien en beleven. „Het beste exportprodukt van ons land mag worden getoond". Zij meende dat het integratiemodel nader moet worden ontwikkeld. De Stichting Neeltje Jans schreef in haar reaktie dat zij de Grontmij op dracht heeft gegeven te onderzoeken in hoeverre en in welke mate er be langstelling bij het bedrijfsleven be staat voor participatie bij de voorbe reiding en exploitatie van onderdelen van de Neeltje Jans. In verband daar mee merkt de Stichting met betrek king tot de voorgestelde alternatieven het volgende op: „Het rapport omvat een afweging tussen tot nu toe geïn ventariseerde funkties. Daarom moest de stelling worden onderstreept dat het bij de alternatieven slechts gaat om voorbeelden van kombinaties van be paalde funkties". De Stichting onder steunt een gefaseerde, flexibele ont wikkelingsstrategie. De Stichting richt zich niet uitsluitend op de mogelijkhe den voor een toeristisch rekreatief centrum, maar ook op mogelijkheden voor promotie-aktiviteiten van het Ne derlandse bedrijfsleven. Het antwoord van de voorzitter en de sekretaris van de Coördinatiegroep Oosterschelde luidt: „Uiteraard dient een flexibele uitwerking plaats te vinden. De Stuur groep beoogt met haar keuze echter wel in grote lijnen richting te geven aan de inrichting van de Neeltje Jans, van uit der funkties die aan het Ooster- scheldegebied in zijn totaliteit zijn toe gekend Een al te vrijblijvende inter- pretatie zou de beleidskeuze, die thans aan de orde is als sturingsinstrument minder effektief maken". De Golfclub Schouwen-Duiveland lo. bepleit de vestiging van een 18- holes golflinks op de Neeltje Jans, waarvan de terreinbehoefte 30 a 40 ha bedraagt De golfclub geeft daarbij als overweging dat de enige golfclub in Zeeland (Domburg) overbezet is en een ledenstop heeft Vestiging op de Neeltje Jans ligt volgens de golfclub voor de hand, gezien de centrale lig ging en het feit dat de terreinen thans nog geen bestemming hebben. In het antwoord wordt gesteld dat er geen voldoende samenhang met het Oosterscheldebeleid bestaat Te vens moet worden gekonstateerd dat de funktie golflinks het hoogwaardig karakter van het gebied zeker niet op optimale wijze benut Daarnaast zou het grote terreinbeslag een inrich ting tb. v. tal van andere funkties zeer sterk belemmeren. Het dagelijks be stuur heeft ingestemd met het niet verder meenemen van deze funktie in de inrichtingsplannen. Golfslagbad De heer J. F. Brants pleit in zijn reaktie voor de vestiging van een golf slagbad in de voormalige mattenfabriek op het damvak Neeltje Jans in plaats van het in het beleidsvoorstel voor ziene maricultuurcentrum. Een golf slagbad als zelfstandige funktie vin den de voorzitter en de sekretaris geen goed idee. Wel zou kunnen worden overwogen de voorgestelde funktie in te passen in de funktie waterstaats- speelpark, indien deze zich ook zou uitstrekken tot de mattenfabriek. Dat kan echter pas aan de orde komen indien het maricultuurcentrum niet realiseerbaar zou blijken te zijn. Mening Stuurgroep MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de Stuurgroep Oosterschelde heeft tijdens de vergadering van de Stuurgroep, woensdagochtend in Middel burg, met nadruk gesteld dat bij eventuele strijdigheid tussen het nog vast te stellen konsept- provinciaal beleidsplan rekreatie en toerisme en het be leidsplan Oosterschelde laatsgenoemd plan dient te prevaleren. Het be leidsplan is immers in gemeen overleg tussen alle bij de inrichting en het be heer van de Oosterschelde betrokken overheden vastgesteld. De Stuurgroep ging daar woensdag zonder slag of stoot mee akkoord. Bovendien meent het dagelijks bestuur dat door middel van de in tentieverklaring overeen is gekomen dat niet in strijd met het beleidsplan voor de Oosterschelde zal worden ge handeld. Gedeputeerde Staten is met klem verzocht, bij de verder voorbe reiding van het definitieve be leidsplan voor rekreatie en toerisme hiermee rekening te houden. Voorts heeft het dagelijks bestuur meege deeld dat de Stuurgroep zal worden voorgesteld onder de aandacht van GS te brengen dat: in het defintieve PBRT duidelijk tot uitdrukking komt dat in het Oosterschelde-gebied de natuurfunktie prioriteit heeft en daardoor beperkingen worden opge legd aan de rekreatie: het ontwerp- PBRT in grote lijnen in de pas loopt met het Oosterschelde-beleid; nuan cering voor wat betreft de in het ontwerp-PBRT genoemde concentra tiegebieden nodig is, zulks met het oog op de aansluiting op het Oosterschelde-beleid; de aanduiding in het ontwerp-PBRT van het mid dengebied van de Oosterschelde als gebied met mogelijkheden voor de watersport aanleiding kan geven tot misverstand; de aanleg van vaste lig plaatsen bij de Neeltje Jans afhanke lijk is van de verdere uitwerking door de beleidsgroep Neeltje Jans. Deze ligplaatsen zijn niet begrepen in het aantal van 1.000 nieuwe vaste ligplaatsen, die in het beleidsplan voor de Oosterschelde mogelijk wor den gmaakt in de periode tot 1990; in middels uit studies is gebleken dat een plankzeilcentrum op de Neeltje Jans niet tot de mogelijkheden kan behoren. VOORBURG - Fina, onderdeel van de Belgische oliemaatschappij Petro- fina, neemt de verkoopaktiviteiten op het gebied van olieprodukten van Gebr. Broere over per 1 oktober van dit jaar. Broere beschikt over een net van ruim honderd pompstations met een zwaartepunt in Noord-Brabant en Zeeland. Door deze overneming wordt de positie van Fina in Neder land aanzienlijk versterkt, aldus Fi na. Fina beschikt al over circa 350 verkoopunten in ons land. Het gaat hier om een keten van zelfstandige pomphouders, die als dealer werken voor Broere en ook de naam Broere voeren. Broere verzorgt de bezine-aanvoer. Het bedrijf heeft vier eigen pompstations. De 38 werk nemers die zich met de belevering bezighielden en bij de eigen stations werken gaan mee over naar Fina. Gebr. Broere met vestigingen in Ne derland, België, Groot-Brittanie en Spanje, zal zich in de toekomst con centreren op de opslag en tankvaart op grote schaal van chemicaliën en minerale oliën, alsmede scheeps agenturen. Hier werken bij Broere rond 750 mensen. (vervolg van pagina 1) men, komt het er wel dan is de on dernemer de klos. Er wordt echter vergeten, dat hij een kapitaal geïnves teerd heeft Nog voordat hij goed en wel fatsoenlijk draait is hij al ten dode opgeschreven". Sportkantines Een doorn in het oog van Horeka Nederland is de serie sportkantines, die de laatste jaren is ontstaan. „Het gaat daarbij niet om het feit dat die kantines er niet mogen zijn. Natuurlijk moeten die er zijn, want als sportver enigingmoetje fatsoenlijk als gastheer kunnen optreden, dus dat is het punt niet, maar het gaat er veel meer om, dat de kantines meer en meer verkapte café's worden. Daar gaan we de ko mende maanden gegarandeerd fikse stappen tegen ondernemen. Het loopt werkelijk grandioos uit de hand", stelt Bolijn vast Het is een vaststaand feit, dat in sportkantines verhoudingsgewijs enorme omzetten worden bereikt „In sportkantines kan iedereen die dat wil alkoholhoudende dranken ko pen. Op leeftijd wordt niet gelet Je ziet er kinderen van twaalf; dertién jaar emmers bier drinken. In 'een café mogen ze niet komen en wordt de eigenaar verbaliseerd, wanneer het wel gebeurt In sportkantines wordt daar niet opgelet sterker nog, het is de gewoonste zaak van de wereld. Verder is het ook zo, dat kantines steeds langer en frekwenter open zijn, terwijl daar toch strikte richtlijnen voor zijn. Ze zijn uitgegroeid tot re gelrechte konkurrenten van de ho- rekabedrijvben, terwijl het eerst zo was, dat de horeka-ondernemer via sponsoring de verenigingen finan cieel ondersteunden. Stuk voor stuk worden de kontakten verbroken en dat is logisch ook. Je gaat geen geld geven aan iets, wat je konkurrent is geworden. Daar moet paal en perk aan gesteld worden. We zyn in een vergevorderd stadium met de voor bereidingen daartoe". AMSTERDAM - De glasboer heeft nog steeds toekomst, als hij zijn werkterrein uitbreidt door zich ook toe te leggen op de inzameling van anderssoortig afval, zoals papier en schillen. Dat schrijft de Vereniging Milieu Defensie (VMD) in een com mentaar op het dinsdag verschenen rapport van het rijksinstituut voor volksgezondheid en milieuhygiëne (RIVM), waarin wordt gekonklu- deerd dat het systeem om gebruikt glas in te zamelen en na reiniging voor hergebruik door te verkopen vooralsnog niet rendabel is. BOSKOOP - Het kweken van bo men en planten in potten en contai ners biedt vele voordelen, zowel voor de kwekers als voor hun afnemers. Belangrijk is wel dat de boomkwe kers in de potten en containes meer standaardisatie in maat en vorm aan brengen en de algemene presentatie van het produkt nog verbeteren. BERGEN - De extra politiesurveil- lances die in de gemeenten Bergen, Egmond en Schoorl vanaf 7 augustus worden gehouden in verband met .vechtpartijen in de Noordhollandse kuststreek, zullen met ingang van maandag op werkdagen vervallen. DEN HAAG - Staatssekretaris Korte-van Hemel (justitie) is bereid te wachten met de voorgenomen uit wijzing van een vierjarig Indone sisch meisje totdat de Europese com missie voor de rechten van de mens uitspraak heeft gedaan over de klacht van de pleegouders van het kind tegen de weigering van een ver blijfsvergunning. DEN HAAG - De woensdag voor tgezette onderhandelingen tussen Landbouwschap enerzijds en Gasu nie en Vegin (exploitanten gasbedrij ven) anderzijds over een nieuw aard- gasleveringscontrakt voor de glastuinbouw hebben nog geen resul taat opgeleverd. Beide partijen heb ben hun bekende standpunten op- nieuwe toegelicht, zo heeft een woordvoerder van het Landbouw schap desgevraagd na afloop meege deeld. Zaterdag 25 en zondag 26 augustus Zierikzee Dokter J. B. Visser, Poststraat 32, Zierikzee, tel. (01110) 3965 neemt waar voor dokter Bont- kes, dokter Van Geer en dok ter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Westhoek, Renesse Dokter J. L. Flach, Jan van Renesse- weg 6, Renesse. Tel. (01116) 1280. Burgh-H aamstede Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861. Dokter Van Beek-Verbeek, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861. Brouwershaven Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 1280. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag als zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Bruinisse/Oosterland/Nieuwerkerk Dokter M. M. van den Berg, weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwer kerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Dorrestein en dokter Speelman Tandarts J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, Tel. (01110) 3016, neemt waar voor geheel Schouwen- Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zuster Poley, Vloedstraat 1, Kerk- werve. Tel. (01110) 2309, neemt waar voor Zierikzee. Zuster I. Dekker, Badhuisstraat 3, Nieuwerkerk. Tel. (01114) 1228, neemt waar voor Bruinisse en Duiveland Zuster A. v. d. Schelde,Spuislop 14, Brouwershaven. Tel. (01119) 1682 heeft dienst voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. 01110-5017. Hodgkin-kontaktgroep, kontakt- adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Renesse, tel. 01116-1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. 01114-2131 of landelijk diensten centrum VBOK 033-620244. Buro Rechtshulp te Zierikzee. Iedere dinsdagmiddag van 14.15-16.15 uur spreekuur in het pand van het Leger des Heils (Poststraat 37). Iedereen kan terecht voor gratis juridisch ad vies en toewijzing van een advocaat. Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwc Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Drcischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13 30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek, „Reho- both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tót 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool: Klassiek ballet 13.00 tot 17.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreefstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00 - 17.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurkommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen- Duiveland en St. Philipsland. Woens dag van 14.00 -17.00 uur en van 19.00 - 20.00 uur en donderdag van 9.00 -12.00 uur. Vanaf 25 juli t/m 24 augustus Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Expositie schilde rijen, zondags gesloten. 13.30 - 16.30 uur. Tot en met 25 augustus Zierikzee De Eenhoorn Portretten van Tie Hof, 11.00-17.00 uur elke dag geopend. Donderdag 23 augustus Zierikzee Stadhuis: Kommissie financiën, 20.00 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis „De Schutse", zomer- avondbridge, 19.30 uur. Gemeentehuis. Vergadering kom missie openbare werken. 19.30 uur. Zaterdag 25 augustus Brouwershaven Nederlands Hervormde St. Nicolaas kerk. Kerkepad (NCRV). Open dag met uitleg over de kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Bruinisse Kerkplein. Kinderbraderie. 10.00 uur. Sportterrein: Taptoe Bruinisse. 21.00 uur. Zonnemaire I. M. v. d. Bijlstraat. Grote rommel markt en bazar t.b.v. nieuwe unifor men instrumenten „Nut en Uit spanning". 09.00 - 17.00 uur. Dreischor Nederlands Hervormde Kerk. Ker kepad (NCRV). Open dag met uitleg over de kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Noordgouwe Nederlands Hervormde Kerk. Ker kepad (NCRV). Open dag met uitleg over de kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Maandag 27 augustus Zierikzee Pr. Julianaschool, Jannewekken. Schrijfavond A.I. Vanaf 19.00 uur. Burgh-Haamstede Rekreatiezaal van de Gereformeerde Kerk. Schrijfavond A.I. Vanaf 19.00 Brouwershaven Gereformeerde Kerk. Bostonplein. Schrijfavond A.I. Vanaf 19.00 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Dinsdag 28 augustus Zierikzee „Huis van Nassau". Open bridge- wedstrijd voor paren. 19.30 uur. Nieuwerkerk Zonnehoek: Verzamelen voor cxkur- sie Plattelandsvrouwen, 13.15 uur. Woensdag 29 augustus Zierikzee Poppentheater Alteklein voorstel ling Roork, het wrattenzwijn, 14.30 uur. Scharendijkc Gemeentehuis. Gemeenteraadsver gadering Middenschouwen. 19.30 uur. Bruinisse Leeszaal van de bibliotheek. Schrijf avond A.I. Vanaf 19.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2