Verbouwing Concertzaal verloopt volgens schema „Het is te gek, dat de horekamensen op allerhande manieren worden gepakt" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Tweede leerkracht o.l.s. Kerkwerve kan blijven Akkoord crediteuren aanbod Maaskant Hfi c ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Neeltje Jans Bakkerschool Gemotiveerd Sportvissers De Stuurgroep Oosterschelde heeft zich De restauratie van de oude Bakkerschool in De Stuurgroep Vrouwenemancipatie van De Nederlandse Vereniging van Sportvis- unaniem achter model „gemengde ontwik- Zierikzee wordt de volgende week aanbe- Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland sers wil maatregelen tegen de plankzeilers, keling" van Neeltje Jans gesteld. (Pag. 2). steed. De raad stelde een fors krediet be- wil versterking met twee gemotiveerde Ie- die de viswateren niet ontzien. (Pag. 7). schikbaar. (Pag. 3). den. (Pag. 6). DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1984 141ste jaargang Nr. 23579 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De man die probeert, maar niet slaagt, wordt altijd gehoond door degeen, die nooit probeert. Zakenwereld-epigrammen KERKWERVE - De wegens daling van het aantal leerlingen in mei ont slagen tweede leerkracht J. G. J. Ge- schiere aan de o.l.s. Prinses Irene te Kerkwerve kan aanblijven, omdat de school inmiddels weer voldoende leerlingen telt. Deze mogelijkheid was enige maanden geleden reeds onder de aan dacht van de raadsleden gebracht, maar op 20 augustus bestond daaro ver zekerheid bij het gemeente bestuur van Middenschouwen, toen hoofd der school H. Schipper een aantal van 25 leerlingen meldde. Vol doende dus om de heer Geschiere op nieuw aan te stellen. De hernieuwde benoeming wordt aanstaande woensdag 29 augustus behandeld in de gemeenteraadsver gadering. Bij het verlenen van een vaste aanstelling moet om rechtspo sitionele redenen het voorbehoud worden gemaakt, dat ontslag kan worden verleend binnen de geldende opzeggingstermijn van twee tot drie maanden wanneer het aantal leerlin gen daalt tot minder dan 24. Het kol lege van B. en W. stelt de raad voor de benoeming per 1 september 1984 te laten ingaan. RHEDEN - De Gelderse gemeente Rheden zal volgend jaar geen enkel gemeentelijk tarief en geen enkele gemeentelijke belasting verhogen. Horeka Nederland-voorzitter Wim Bolijn: OUWERKERK - Op- en aanmerkingen aangaande ver meende overlast met nachtelijke bezoekers van de recen telijk in de Zierikzeese Sint Domusstraat gevestigde shoarmazaak zijn bij Wim Bolijn, voorzitter van de af deling Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee van Horeka Nederland, duidelijk in het verkeerde keelgat geschoten. „Er wordt nu nota bene voorgesteld om overal hetzelfde sluitingsuur te gaan hanteren", zegt hij. „Als men dat zou doen, dan draaien we de zaken terug. Het is juist zaak om de gemeente Westerschouwen ervan te overtuigen, dat ook daar een vrij sluitingsuur moet komen. Dan is de hele problematiek opgelost De horeka- bezoekers zouden zich na twee uur, wanneer de onder nemers in Westerschouwen de knip op de deur doen, in allerijl naar Zierikzee reppen om daar nog enige tijd, al dan niet luidruchtig verder te boemelen. Wanneer Wes terschouwen zich eindelijk eens aansluit bij de overige Schouwen-Duivelandse gemeenten en ook het sluitings uur vrij laat dan is de problematiek helemaal opgelost". Een van de twee schilderijen van Henk van Ulsen, vervaardigd door de kunstenaar Eppo Doeve, die straks in de ver bouwde Concertzaal zullen prijken. Gehakketak in kommissievergadering ZIERIKZEE - De verbouwing van de Concertzaal ligt geheel op schema. De bouwkundige oplevering zal naar alle verwachting op 14 september plaatsvinden; die van de foyer nog iets eerder: op 1 september. Deze medede lingen deed ambtenaar van de Dienst Gemeentewerken de heer A. van Oord dinsdagmiddag tijdens een openba re vergadering van de Commissie Concertzaal in het stadhuis. Hoewel derhalve alle reden tot tevredenheid leek te bestaan, bleken hier en daar nog wat wrijfpunt- jes te zitten, die in een wat geïrriteerde sfeer in deze kommissie vergadering aan de orde werden gesteld. richting van de foyer behoort tot de exploitatie", vond Van der Poel. „Parket is onroerend goed", weer legde daarop Coumou. moet gewoon een nieuwe komen", verzuchtte Concertzaal Mondragon- exploitant de heer N. J. W. van der Zwan. Hij had al eerder bij de Dienst Vervolg pag. 5 Zo kaartte de heer J. Coumou de si tuatie van de parketvloer in de foyer aan. Door de herstelwerkzaamheden aan de ondervloer bleek de parket vloer er niet beter op te zijn gewor den. Het parket was enkele centime ters naar boven gekomen en op veel plaatsen daardoor losgesprongen. Direkteur gemeentewerken de heer D. D. J. van der Poel was van mening, dat over de vraag wie voor de kosten van een nieuwe vloer dient op te draaien nog wel eens even ge- diskussieerd kon worden. „De in- Dansen? „Is de vloer nog te gebruiken; ik heb er in het verleden al vaker danspassen op gemaakt, zonder m'n nek te breken", informeerde kom missievoorzitter burgemeester Th. H. de Meester. „Je kunt er prima op dansen, maar de vloer is wel op en er „Ik vind het eigenlijk te gek, dat bij alles wat er de voorbije maanden is voorgevallen, altijd maar direkt naar de horeka wordt verwezen, als zou daar de grote fout liggen", vertelt de regionale voorzitter van Horeka Ne derland „Een echte horeka-onderne mer weet drommels goed hoe hij zich tegenover zijn klanten moet opstellen. Bij een vrij sluitingsuur houdt hij de klanten bij zich en weet hij dus wat er gebeurt Een beetje ondernemer laat gasten, die wat te diep in het glaasje hebben gekeken niet zo maar de straat opgaan. Wanneer er een vast sluitings uur is verandert dat een hoop. De meesten drinken zich vol en worden vervolgens allemaal gezamenlijk de straat opgestuurd Dat moet wel pro blemen opleverea Door de groepsvor ming, die je dan hebt, voelt men zich sterker en veranderen flauwekulletjes in handgemenen, die de ergste dingen tot gevolg hebben. Bij een vrij slui tingsuur heb je dit pertinent niet, om dat iedereen dan gespreid weg gaat". Werkterrein Vijf jaar geleden werd in vijf van de zes gemeenten op Schouwen-Duive land een vrij sluitingsuur ingesteld Al leen Westerschouwen hield het bij het oude. Een en ander heeft tot gevolg, dat velen eerst een tijd gaan stappen in Westerschouwen, waarna vervolgens om twee uur - het werkterrein verlegd wordt naar andere plaatsen, voorna melijk Zierikzee. „Vanuit Horeka Nederland zijn er al diverse bezwaarschriften naar het gemeentebestuur van Westerschou wen gegaan om de situatie eens ter dege onder ogen te zien, maar wij zijn blijkbaar gek, of we weten er niets van. In ieder geval wordt steeds toe gezegd dat er kontakt opgenomen zal worden, maar tot dit moment is dat niet gebeurd, maar het is wel zo dat de horekamensen voortdurend de Zwarte Piet toegespeeld krijgen. In Westerschouwen zelf gaat het regel matig fout en nu is het ook al zo, dat voorvallen in Zierikzee het gevolg zijn van de situatie in de Westhoek gemeente. Het wordt hierdoor nu toch eindelijk eens tijd, dat er wat gedaan gaat worden". Ook de gemeente Zierikzee is vol gens Bolijn verkeerd bezig. „De ge meente geeft de vergunningen uit voor de vestiging van horekabedrijven. Men stelt daarbij, dat de ondernemer vrij is en nu gaat men plotseling be denkingen en vragen stellen. Iedereen, die de vereiste papieren heeft mag een horekabedrijf beginnen. Als het echter fout gaat, ligt het aan de ondernemer, maar zo ligt het natuurlijk niet De gemeente moet de hand in eigen boe zem steken. Wanneer er een vergun ning uitgegeven is moet men daar ach teraf geen bedenkingen bij gaan zet ten, omdat omwonenden 's nachts eens een brommer weg horen rijden. Eerst hebben we enige maanden geleden de affaire met De Steeg gehad en nu is de shoarmazaak aan de Sint Domusstraat plotseling de boosdoener. Eventuele problemen moeten voor de uitgifte van een vestigingsvergunning onderkend worden, maar niet meer achteraf en op aangeven van wat omwonenden. Er zijn altijd mensen, die wat te mek keren hebben. Als dat terecht blijkt te zijn, ligt de fout bij de gemeente en niet bij de horeka-ondernemer. Enige be studering vooraf door de gemeente Wim Bolijn: ,,De horeka krijgt voortdurend de Zwarte Piet toegespeeld...' lijke instanties zou niet verkeerd zijn. Nu is het een vergunning uitgeven en afwachten maar. Komt er geen kom- mentaar dan is het lekker meegeno- Vervolg pag. 2 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. MIDDELBURG - Te Middel burg werd vanochtend (10.00 uur) de crediteurenvergade ring gehouden voor de recht bank, van het in nood verke rende Maaskant-imperium. Er werd een vlot akkoord bereikt over het Maaskant-aanbod: ze ventig procent kwijtschelden van de uitstaande vorderingen en dertig procent betalen door Maaskant. Het akkoord gaat over het Schouwen-Duiveland se deel van het bedrijf: vrijdag is er in Rotterdam voor de ar rondissementsrechtbank een soortgelijke bijeenkomst over het Stellendamse aandeel. Zo als wellicht bekend diende er door een twee-derde meerder heid een akkoord te worden bereikt, samen minstens goed voor 8,5 miljoen. Er zijn 425 crediteuren, van hen gingen 388 akkoord, samen goed voor een bedrag van 9,5 miljoen. De vergadering had een vlot verloop: er werd het meest ge werkt met volmachten en der halve was er weinig be langstelling. Met deze overeen komst is voorlopig de Bruse werkgelegenheid (en dus het bestaan van Maaskant) veilig gesteld al moest toch een aan tal personeelsleden ontslag worden aangezegd. Het lijkt er dus op dat Maaskant in af geslankte vorm zal kunnen blijven werken. De werkzaamheden aan de Concertzaal vorderen voortvarend, maar er moet nog heel wat gebeuren. Verwachting tot vrijdagavond: Minder Zon Af en toe zon; in het zuiden van het land een kleine kans op onweer; mi nimumtemperatuur ongeveer 17 gra den, middagtemperatuur van 23 gra den in Zeeland tot 28 in Groningen en Drenthe; matige wind, kracht 3, aan de kust 4, uit hoofdzakelijk oostelij ke richting. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 27 aug. Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 16 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: noordoost 4 Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: oost 4 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 aug. Zon op 6.38, onder 20.44 Maan op 2.43, onder 20.08 Nieuwe Maan: 26 augustus (21.25) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 24 aug. 1.25 14.01 7.32 20.06 Springtij: 29 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 19,6° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - De uitloper van een ho- gedrukgebied boven Rusland is op de Noordzee erg hardnekkig. Daarom kunnen onweersstoringen vanuit Frankrijk maar moeilijk tot ons land doordringen. Wel wordt het vrijdag waarschijnlijk minder zonnig. Het is de vraag of in het zuidwesten van het land de 25 graden nog gehaald wordt. Een enkele bui is de komende twee dagen niet uitgesloten maar de kans daarop blijft waarschijnlijk beperkt tot het zuiden en midden van het land. Tussen IJsland en Schotland ligt een hogedrukgebied waaromheen droge en koelere lucht naar Scandi navië stroomt. Volgens de computer voorspelling zou dit hogedrukgebied in kracht toenemend naar Scandina vië trekken. Die droge lucht kan ons dan zondag of maandag bereiken en opnieuw een periode met veel zon gaan brengen. De temperatuur komt dan op een wat lager niveau, zo rond de 24 graden. t n 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1