Gister sprak zij van liefde Korfbalafdeling SKNWK vierde dertigjarig bestaan met aantrekkelijk demonstratieduel NIEUWSBODE Ponyklub Schouwse Ruiters Zeeuws kampioen Ze ventienj ar ige vangt paling van 1.08 meter 8 Bekervoetbal Zierikzee ZIEBIKZEE- Maandagavond is in de sporthal Onderdak te Zierikzee door de zaalvoetbalkommissie van het rayon Schouwen-Duiveland het zaalvoetbalseizoen geopend met het spelen van de eerste bekerwedstrij den. Het spits werd afgebeten door de ontmoeting tussen de reserve teams van Stella Boys en Skol Boys welke wedstrijd in een ruime 8-2 overwin ning voor Skol Boys eindigde. In de daarop volgende wedstrijd toonde het Visslop zich duidelijk de sterkste (6-1) in het treffen met Bro- gum. Kampioen Sporthuis Zierikzee overleefde zonder enige problemen de eerste ronde door de reserves van Mevo met 9-0 te kloppen Dreischor kwam zonder enige problemen een ronde verder met een 7-2 zege op de reserves van Brogum Ouwerkerk zal zich met 6-2 geklopt door de reserves van Country Club, terwijl Toren Boys met 3-1 de baas bleef over Bijmake laardij II. Voor morgen (woensdag) avond is er weer een bekerprogramma, team van lijstenmakerij Van der Ven gaat in het zaalvoetbal debuteren met de ontmoeting tegen Mevo (19.00). De FC Kerkwerve gaat het hierna opne men tegen Mevo (19.40) waarna ZZ'72 haar krachten gaat meten met Zeelan- dia (20.20). Bekerhouder Country Club komt hierna binnen de lijnen om het te gaan opnemen tegen Stella Boys (21.00), waarna vervolgens Bijmake laardij en De Steeg elkaar zullen tref fen (21.40). Het programma op deze avond zal worden afgesloten met de wedstrijd tussen Zeelandia II en Bruse Boys. PV De Reisduif - Zonnemaire e.o. Wedvlucht vanuit Compiegne (jon ge duiven). Gelost 11.45 uur. Afstand 268 km. In concours 38 duiven. Gelost z.w. wind, aan de kust noordenwind. Aankomst le duif 15.35, laatste 16.00 uur. Ph. Steketee 1, 3; A. J. Flikweert 2, 9; L. J. v. d. Wielen 4, 5, 6, 7, 8, 10. Weuvlucht vanuit Soignies (na- vluchten). Gelost 7.45 uur. Afstand 128 km. In concours 61 duiven. Zw. wind. Aankomst le duif 10.20, laatste 11.07 uur. W. J. Wiltenburg 1; A. J. Flikweert 2, 3, 13, 15; G. Flikweert 9, 11, 14; Ph. Steketee 4, 5, 10; J. Flikweert 6; c. Wesdorp 7. 8, 12, 16. Oefenwedstrijden voetbalteams ZIERIKZEE - Voor deze week staan er voor onze voetbalverenigin gen uit de regio weer een aantal oe fenwedstrijden op het programma. Heden (dinsdag)avond krijgt MEVO op het sportpark Bannink bezoek van zondag le klasser Ouwerkerk (19.00 uur). Te Kerkwerve gaat WIK het op het sportpark De Vospit opnemen tegen Zierikzee III (19.00). Morgen (woens dagavond- speelt SKNWK te Nieu- werkerk tegen de reserves van Kloe- tinge (19.00), terwijl Brouwershaven op het sportpark Onder de Molen be zoek krijgt van Sport Club Voorne (19.00). Donderdagavond gaat DFS verder met het afwerken van het oe fenprogramma met de ontmoeting op het sportpark Van Zuijen tegen 3e klasser Veere (19.30). Op het sport park Bannink gaat MEVO het opne men tegen de reserves van Zierikzee (18.45) en speelt ZSC te Scharendijke tegen WFB uit Ouddorp (19.00). DREISCHOR - Het afgelopen weekeinde werd de pony-afdeling van de LR en PC De Schouwse Ruiters in Kloetinge Zeeuws kampioen. Onder leiding van in- strukteur Jan Bevelander bleef de vereniging uit Dreischor de konkurrentie afgetekend voor. De basis voor het kampioenschap werd al ge legd door het achttal, dat voor de proef respek- tievelijk 127 en 126 punten kreeg toebedeeld. Drie 'leden reden vervolgens een dressuur- proef. Ellen van Dijke skoorde met Donald maar liefst 144 punten, Hanny van der Zande kwam met Lucky Boy uit op 131 punten en Arianne Hanse kwam tot het akseptabele to taal van 119 punten met haar pony Liza. Bij het springen kwamen zowel Stef Nelisse met Pascal, als Arianne Hanse met Liza foutloos rond, waarna Manita Simonse met Layla drie strafpunten kreeg vanwege een weigering. Be halve voornoemde ruiters bestond het kampi oensteam uit Marry van der Velde met Rocco, Willem den Boer met Melcha, Jacco Fierens met Springtime en Petra Remeeus met Pa trick. In de eindklassering noteerden De Schouwse Ruiters 894 punten, waarmee zij De Zwinruiters 22 punten voorbleven. Oranjezon, De Kleppertjes en Luctor et Emergo bezetten de volgende plaatsen. Op de foto de negen le den van de ploeg met de trotse instrukteur Jan Bevelander. 65 Er waren geen telefoontjes geweest en ook geen vreemde brieven. Dat was het enige goeds dat er van deze lange, moeilijke dag viel te zeggen. Maar nu,was het heerlijk om over Patsy's gladgemaaide gazons te wan delen en de geur van violieren en ta baksplanten op te snuiven en de zachte lucht tegen haar gezicht te voelen, vochtig van beginnende re gen. Heel even voelde Cathleen zich be haaglijk en tevreden, het was bijna een voorgevoel van geluk. Ineens was het voorbij. Ze had toevallig om- hooggekeken om te zien bij wie het licht al brandde. Bij mevrouw O'Ri- ordan, bij Kitty of bij tante Tilly? In plaats daarvan zag ze weer het lichtje in de westelijke vleugel. Het was of iemand met een brandende lamp of kaars in de hand langs het middelste venster was gelopen naar een andere kamer die van hieruit niet zichtbaar was. Cathleen vluchtte naar de keuken. „Kom eens buiten kijken," zei ze ademloos tegen Mary Kate, die bij het aanrecht met borden stond te rammelen. Mary Kate liet haastig de theedoek vallen, haar roze gezicht vol schrik. „Wat is er nu weer?" riep ze, alsof je in Loughneath Castle altijd iets akeligs kon verwachten. „Er is een licht in de westelijke vleugel. O nee. nu is het weg. Ik zag het zoéven nog." „Een licht? Maar het is daar hele maal leeg." Patsy was er ook bij komen staan. Hij tuurde omhoog naar de hoge don kere ramen. „Ik denk dat u een geest hebt ge zien." „Maar er was een licht," hield Cathleen vol. „Vannacht dacht ik ook al dat ik het had gezien." „U zult wel gedroomd hebben, juf frouw. Of misschien is het de maan geweest. Kijk maar, de maan komt net op. U ziet wel hoe hij in de ruiten schijnt." Het was waar dat nu juist een enor me saffraangele maan achter de bo men vandaan dreef en een zwak licht over alle vensters van de westelijke vleugel wierp. Vijf minuten geleden was er echter nog geen maan ge weest, het was voorbijgezweefd als een geest, zoals Patsy had gezegd. Cathleen sloeg haar armen over el kaar. Het was een warme, zachte avond, maar toch huiverde ze. „De deur naar de westelijke vleu gel is gesloten," zei Mary Kate. „De kamers daar zijn niet meer gebruikt sinds de baas dood is, hij ruste in vre de. Ik ga er misschien een keer per jaar eens kijken. Er staan alleen wat oude meubelen. De beste tapijten zijn zelfs al weggehaald om in dit deel van het kasteel te gebruiken. Misschien zijn er vleermuizen of een vogel die door de schoorsteen is ge vallen. Dat is alles, u heeft het maar gefantaseerd, juffrouw. En dat is ook geen wonder met al dat boekenwerk dat u doet. U leeft met geesten zoge zegd." „Ik hoorde een baby huilen," zei Cathleen zachtjes. Mary Kate keek haar scherp aan. „Dat kan wel, dat hoor ik soms ook. Het kleintje dat Patsy en ik nooit gehad hebben." Patsy maakte een ongeduldig ge luid, draaide zich om en kloste weg, een klein kereltje met o-benen, meer door DOROTHY EDEN dan ooit lijkend op een geestverschij ning in deze spookachtige scheme ring. „Hij houdt niet van sentimentele vrouwen," zei Mary Kate. „Het is voor een vrouw altijd erger dan voor een man om geen kind te hebben. Maar kom naar binnen, kind. De schemering is niet goed voor hersen schimmen." Cathleen ging graag genoeg naar binnen, maar ze was niet tevreden. Zodra Mary Kate weer met haar bor den bezig was, zou ze eens een beetje op onderzoek uitgaan. Ze had het al eerder moeten doen vandaag. Ze zou het nu nog maar net kunnen redden zonder kaarsen of een zaklantaarn. Waarschijnlijk zou ze er alleen maar juffrouw O'Riordan vinden, mis schien in een van de japonnen uit het verleden waarnaa ze zo'n heimwee had. Ze zou in de lege kamers rondspoken met haar eigen geesten, maar ze moest toch iets vinden, want ze wist dat dat zwevende, heimelijke licht er wel degelijk was geweest, dat het niet door de maan kwam. Mary Kate had gezegd dat de deur naar de westelijke vleugel was geslo ten. Hierdoor beong Cathleens hart al meteen wild te kloppen, want de deur was niet gesloten, maar liet zich gemakkelijk openen. Ze stond in een hal, de spelonk van de open haard gaapte inktzwart in de schemering. De duisternis, waarnaar de trap aan het andere eind leidde, was bijna even diep als die van de haard. Ze moest op de tast haar weg vinden, haar voeten voelde het zanderige stof op de kale plankenvloer. (wordt vervolgd) BURGH-HAAMSTEDE Sportvissers kunnen soms ster ke verhalen vertellen, het zoge naamde visserslatijn waarbij de verhalen in de meeste geval len maar met een korreltje zout moet worden genomen. De ze ventienjarige Eddy Klapwijk uit Haamstede kan zich echter beroepen op een verhaal dat volkomen op waarheid berust en waarvan hij het levende be wijs leverde. Vrijdagavond zag hij in de kreek van de Schelphoek kans een paling te verschalken van een lengte van één meter en 8.4 centi meter en een totaal gewicht van 1665 gram. Deze prestatie leverde Eddy met een gewo ne werphengel wat wel als een bijzondere prestatie mag worden gezien daar palingen van 90 100 cm wel eens worden gevangen maar dan met een trawlnet of boomkor. Overigens had de suksesvolle visser, die oorspronkelijk dacht dat hij een flinke fo rel aan de haak had geslagen, goed 20 minu ten nodig om de paling op het droge te krij gen. Keurige prestatie Simon Blom 15 kilometer Wolphaartsdijk YVOLPH AARTSDIJK Delta Sport-atleet Simon Blom heeft in de 15 kilometer stratenloop van Wolp haartsdijk een keurige prestatie ge leverd door in het zeer sterke veld naar een elfde plaats te lopen in de uitstekende tijd van 49.28,7 min. Winnaar werd de Belg Luc Wijns. Hij had 45.52,6 min. nodig. De strijd om de overwinning ging in Wolphaarstsdijk tussen Luc Wijns en Kim Reijnierse van het Middel burgse Dynamo '70. In de slotfase moest de hoofdstedeling de Belg la ten gaan om uiteindelijk op tien se- konden achterstand te eindigen. Ook de derde plaats ging naar een Belg. Albert van Campfoort eindigde op de bronzen positie, maar hij telde als een achterstand van ruim twee minu ten. De vierde plaats ging naar good- old Piet Vonck van het Hulsterse RKHAV. Cor Vriend van PSV moest zich tevreden stellen met een zevende plaats in ruim 49 minuten. Hij had slechts een voorsprong van 24 sekon- den op Simon Blom. Johan van de Hoek endgde als 53e in ruim 58 minu ten en Jaap van Laere kwam als 77e door de meet in 63 minuten. Een prima prestatie leverde Krijn de Oude bij de Veteranen II, waarvan de leeftijdsgrens begint bij vijftig jaar. Achter Piet Jonkers legde hij in deze kategorie beslag op de tweede plaats in de uitstekende tijd van 63.40,1 min. Bij de Veteranen I no teerde Ad Bouwens van Delta Sport 63.58,6 min. en kwam Jan Kloet uit op 68.29,9 min. De zege ging hier naar Rom Jansen voor Frans Krijnsen. Bij de dames won Magda Ilands in 53.32.5 min. NIEUWERKERK - Een aantrekkelijk korfbalduel tus sen de ploegen van Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen en Kinderdijk was zaterdag de hoofdmoot van een vie ring van het dertigjarig bestaan van korfbaltak van het Nieuwerkerkse SKNWK. Voorafgaand aan dezê ontmoe ting speelde het huidige Nieuwerkerkse team een wedstrijd tegen een selektie van All Ready uit Zierikzee. Na een 8-2 ruststand in het voordeel van All Ready, won nen de roodzwarten met 12-6. SKNWK is momenteel de kleinste vereniging van de afdeling zuid west. Voor de wedstrijd tegen AU Ready kwamen nagenoeg alle spelen de leden opdraven, hetgeen beteken de dat tien dames en zeven heren ak- tief waren. Aan de vrouwelijke kant traden op: Loetje Heijboer, Marian Stins, Janny de Valk, Trudy Folmer, Petra Droog, Els Wessels, Ina Koop man, Corrie van der Zande, Wilma Talen en Gerda Stins. Het zevental heren werd gevormd door: Adrie Ra- dewalt, Jan Wessels, Wim van der Male, Wim van Dijke, Leo Koopman, Michael van der Ban en Albert Talen. Het zit er ook het komende seizoen niet in, dat SKNWK met een ploeg zal uitkomen in de veldkorfbalkom- petitie. Het optreden zal beperkt blijven tot de deelname van een acht tal aan de veteranenkompetie, waarin moet worden aangetreden te gen All Ready, Olympia uit Wilhel- minadorp, Blauwwit uit Kloetinge en. Riko uit Rilland. De trainingen van de Nieuwerkerse ploeg worden^ vanaf dit seizoen gedaan door de Zie- rikzeeënaar ^Bert Jongejan. „Het valt nog steeds niet mee om het ledental wat de hoogte in te bren gen", vertelde Albert Talen na af loop van de wedstrijd tegen All Rea dy. „In het voorjaar hebben we huis aan huis folders verspreid maar dat heeft weinig opgeleverd. Welgeteld twee aanmeldingen van jeugdspelers zijn er op gekomen. Dat is overigens het grote manko. Een chronisch ge brek aan jeugd kan er wel eens voor zorgen, dat we beetje bij beetje dood- bloeien. Eerst liep het aantal jongens terug en inmiddels hebben we ook te weinig meisjes. De konkurrentie van bijvoorbeeld beatballet en volleybal is de grootste sta-in-de-weg". De zeventien van SKNWK. die aantraden tegen een selektie van All Ready en met 12-6 verloor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8