Bowling- en Sportcentrum Bruinisse richt oog op de regionale bevolking Schooljeugd Noordwelle hield alternatieve Olympische Spelen cl. Voetbal-fanaten vochten in centrum van Renesse DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zagerspitters op heterdaad betrapt Diefstal fuiken te Zierikzee Sportgedeelte Aqüadelta is in partikuliere handen Laatste orgelkoncert in Dreischor Afscheid drs. P. Vis RSG Zierikzee Wh PE VI. r Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Teruggefloten Demonstratie Franse dag André van der Klooster De gemeente Zierikzee is door het Ministe- Ruim duizend belangstellenden zagen in en Het ging er zaterdag in Bruinisse Frans aan Zowel het eerste als het tweede team van rie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde- om de reparatiehaven van Bruinisse een ge- toe bij de uitwisseling van Bruinisse en Zierikzee toonde zich het sterkst, waardoor ning en Milieuhygiëne teruggefloten. (Pag. slaagde oefening en demonstratie van Houplin-Ancoisne. Gezelligheid was troef, de André van der Klooster-trofee In Zlerik- 2). jeugd-EHBO en jeugd-brandweer. (Pag. 3). (Pag. 5). zee bleef. (Pag. 7). MAANDAG 20 AUGUSTUS 1984 141ste jaargang Nr. 23577 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Durf te dwalen en te dromeneen diepe zin ligt er vaak in kinderlijk spel. Schiller BRUINISSE - Aan het eind van de vorige week kon de politie de hand leggen op twee zagerspitters, die een aanzienlijke schade hebben toege bracht aan een mossel-verwater- perceel van de Bruse firma K. Het ge beurde vrijdagochtend vroeg 3.15 uur. H. R. uit Oosterland en A. v. G. uit Bruinisse waren zagers wezen spit ten op genoemd perceel langs het Nieuwe Landje. Ze waren met een bootje om eventuele ontsnapping mogelijk te maken. Toen ze met hun buit en boot de Visserijhaven invoe ren werden ze door de bemanning van de RP-5 (Rijkspolitie te water) op heterdaad betrapt. De schade zal door de rijkspolitie worden onder zocht. De rieken, de lichten en de za gers ter waarde van 700,— werden in beslaggenomen. J. B. uit Zierikzee deed zondag aan gifte van de diefstal van twee van zijn fuiken, samen een waarde verte genwoordigend van 600,—. De fui ken stonden in de Schikkervaart. RENESSE - In het centrum van Renesse werd in de nacht van zater dag op zondag weer behoorlijk gevochten. Zonder direkte aanleiding, na een verhitte diskussie over Feyenoord, werden twee mannen uit Ul- venhout dusdanig in elkaar geslagen, dat dokter Flach in aktie moest komen om de geschonden gezichten op te knappen. Na deze behandeling kwam het duo, H. A. M. en J. G. M. M. G. op het politiebureau aangifte doen van de opgelopen mishandelingen. Aan de hand van het goed bruikbare signalement van de groep vanda len kon de politie nog dezelfde nacht de hand leggen op de verhitte voet balsupporters. W. R., E. A., E. v. W., H. D., A. M. en D. S., allen af komstig uit Rotterdam, werden ingesloten in het bureau Renesse. Na uitvoerig verhoor en afkoeling werd het zestal weer op vrije voeten gesteld in de loop van zondag, mèt uiteraard een proces-verbaal op zak voor openlijke geweldpleging in de badplaats. Alkohol-gebruik Het warme zomer-weekeinde heeft er ook voor gezorgd dat velen ver koeling zochten in het gerstenat, en daarna ge woon" met de auto op stap gingen. Drie gevallen van dronken-achter-het-stuur werden bij de politie bekend, hoewel het aantal bestuurders dat teveel aan Bachus had geofferd vele malen groter was. M. K. uit Renesse werd al slinge rend aangetroffen en verzocht een blaastest af te leggen, dia aanleiding was voor het opleggen van een rijverbod. Ook de uit Dirksland af komstige J. H. H. onderging de test met een positief resultaat, maar er ger was H. W. L. uit Duisburg er aan toe. Zijn auto belandde in de sloot van de Haaimansweg-Krayesteinseweg. L. wist nog op eigen gelegen heid naar de camping te komen na het ongeval, waar hij door de politie werd opgehaald ter ontnuchtering in de politiecel. De eigenaars van het Bowling- en Sportcentrum te Bruinisse, Ge Groen (l.) en Jaap van As. BRUINISSE - Sinds kort bestaat er een „Bowling- en Sportcentrum Bruinisse", overigens een nieuwe haam voor een bestaande akkommodatie, want het betreft hier het sportgedeelte van Rekreatiecentrum Aquadelta in Bruinisse. Het nieuwe centrum, want zo mag het na het aanhoren van de plannen toch gerust genoemd wordt, wordt gerund door twee personen. Gé Groen is ze ker geen onbekende in de bowling wereld, want hij is ook eigenaar van het Bowlingcentrum Goes. Joop van As was eens werkzaam bij voornoemd Bowlingcentrum en beheerde enige tijd een restaurant. Uit de voormalige kontakten tussen Groen en Van As is nu de samenwer king ontstaan in het Bruse Bowling- en Sportcentrum. „We zijn een v.o.f., een vennootschap onder firma", ver telt Gé Groen, „maar dat is eigenlijk mahr bijzaak. Veel belangrijker zijn onze plannen, want die zijn totaal an ders dan wat het was hier. We willen duidelijk mikken op de regionale bevolking". Dat mikken op de regionale bevol king is eigenlijk al begonnen met de keuze van de naam. „Om te bewij zen, dat wij vinden, dat het centrum bij Bruinisse hoort, hebben we de naam van de gemeente in de naam van het centrum gezet. We willen er alles aan doen om een uitgaansmoge- lijkheid te kreëren voor de mensen uit de regio", legt Gé Groen uit. Be halve de bowling maken ook de squashbanen, de sauna, het solarium en de platvormtennisbanen deel uit van het sportcentrum. Groen, die zich binnen de nieuwe organisatie gaat belasten met het organisatori sche gedeelte van de sportgebeurte nissen, stelt al lang gezien te hebben, dat er tal van mogelijkheden zijn om de bevolking van Bruinisse en omge ving enthousiast te maken voor het sportcentrum. We hebben het hele jaar te maken met de plaatselijke be volking en maar een week of acht met de toeristen", zegt hij. ,,Het is toch te gek als er alleen aan die acht weken gedacht wordt. Die plaatselij ke bevolking moeten we hebben". Groen konstateert, dat er aller eerst van alles aan gedaan zal moeten worden om er voor te zorgen, dat iedereen weet wat er te koop is bin nen de muren van Bowling- en Sport centrum Bruinisse. „Toen we in Goes begonnen, was daar ook helemaal niets. Het heeft geruime tijd geduurd voordat ieder een de weg wist, maar nu komen we in feite uren tekort om aan alle vraag te voldoen. Dat moet hier ook kun nen. Het eerste wat we gedaan heb ben is de prijzen aanpassen aan die van een normaal café. Misschien is het financieel niet haalbaar, maar dat zien we wel aan het eind van het seizoen. Belangrijk is verder ook ,dat wij zelf graag met plezier willen wer ken. Hierdoor heeft ook de klant ple zier en daarvoor ga je uiteindelijk naar een akkommodatie voor ont spanning", legt Groen nog uit. De komende dagen ondergaat alles wat bij het Bowling- en Sportcen trum Bruinisse hoort een grote schoonmaakbeurt. Een eerste aan- Vervolg pag. 2 DRE1 SCHOR - De organist Dirk Jansz. Zwart geeft dinsdag 21 au gustus het laatste koncert in de serie orgelavonden in de Hervormde Kerk te Dreischor. Hel programma voor deze avond bestaat uit verzoeknum mers, le weten: komposities van Sweelinck, Bach, Handel, Rinck (het beroemde Flötenkoncert), Boell- mann (Suite gothique), Mailly, Guil- mant en van de koncertgever zelf. Het koncert begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - ln de aula van de RSG Professor Zeeman te Zierikzee wordt donderdag 6 september afsc heid genomen van drs. P. Vis. Als ge volg van het overlijden van de docent W. C. van Paassen is het officiële af scheid van Vis op 5 juli uitgesteld. Om 14.00 uur is de ontvangst van de genodigden in de aula, om 14.15 uur is de opening van het officiële ge deelte en om 16.15 uur bestaat voor de aanwezigen gelegenheid persoon lijk afscheid te nemen van de heer Vis. Tot slot volgt om 17.00 uur een receptie. Met medewerking van leiding van de spelmiddag NOORDWELLE - Tussen de echte Olympische Spelen in Los Angeles en de Droezhba '84, de Russische tegen hanger in Moskou, hield de schooljeugd van Noordwelle onder begeleiding van de leiding van de spelmiddag alternatieve Olympische Spelen op de plaatselijke speel- wei. De Noordwellense Spelen hadden drie nationale ploegen op de deelnemerslijst: België, Verenigde Staten en China. Vol overgave werd tegen elkaar gestreden, maar pas nadat onder veel ceremonieel vertoon de Spelen waren geopend. Nadat de wedstrijden waren afgewerkt ontbrak ook de sluitingsceremonie weer niet Zelfs het afsluitende vuurwerk stond in het draaiboek vermeld en vond derhalve ook plaats. Dennis Tangeman ontsteekt het Olympisch vuur. Even later zal de vlag en de ballonnen de hoogte ingaan. „De bekende marathonloper" Den nis Tangeman bracht de Olympische vlam het stadion binnen en nadat Ralph Schoneman namens de deel nemers de Olympische eed had afge legd werd de Olympische vlam ont stoken. Erwin Tangeman hees de Olympische vlag. Toen de vlag het hoogste punt bereikt had lieten alle aanwezigen ballonnen los, die even later hoog boven het stadion wegdre ven. Alle ballonnen waren voorzien van een kaartje met de naam van een van de atletea Onder leiding van mi- krofonist Karei Leeftink en Rens Ver meer werd vervolgens begonnen aan de diverse onderdelen van de Spelea Skilopen Het eerste nummer, het hardlopen leverde na drie spannende ronden een overwinning op voor Marcel Berre- voets van de ploeg van China Bij de jongsten werd Saskia Hoogenboom de beste, hetgeen de eerste overwinning voor de Amerikaanse ploeg betekende. Ook het verspringen werd een Amerikaanse zege. Met een sprong ELST - Bij een schietpartij in de Molukse wijk in het Gelderse Eist is in de nacht van zondag op maandag de 48-jarige E. N. levensgevaarlijk gewond geraakt. Het slachtoffer, lid van de Molukse wijkraad in Eist, werd in zijn buik getroffen toen hij na schoten op zijn woning naar bui ten kwam om de dader te zoeken. De schutter is voortvluchtig maar zijn identiteit is bekend, aldus een woordvoerder van de Rijkspolitie maandag. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. van 3.25 meter werd Dennis Tange man hier winnaar. Peter Hoogen boom werd met vijf centimeter min der tweede en Mirjam Adam sprong 2.95 meter ver. Grote problemen ont stonden bij het skiën, want in Noord- zwelle hield men zomer- en winter spelen in een klap. Direkt na de start haakten de deelnemers met de skies in elkaar, hetgeen lachen, gieren, brullen betekende. Met een ski nog onder de schoen werd Michel Hen- drikse uiteindelijk winnaar, ander- maal Amerikaanse winst derhalve. Kees-Willem de Vricze en Mare Doo- ge legden beslag op de volgende plaat sen. Goede prestaties werden geleverd bij het kogelstoten. Zowel bij de oude ren als de jongeren was er een gouden plak - die overigens tijdens een heuse ceremony protocolair en onder de klanken van het bijbehorende volks lied werden omgehangen - voor de Belgen. Met een stoot van 9.60 meter werd Arjan van der Putte winnaar bij de ouderen vóór Michel Hendrikse en Kees-Willem de Vrieze. Bij de jongeren won Aijan de Vrieze met een verste poging van 4.05 meter. Nicolette van der Putten en „Benjamin" Dicky Hart pakten respektievelijk zilveren brons. Het hordenlopen over drie ronden Vervolg pag. 2 Verwachting tot dinsdagavond: Warm Zonnig en warm; minimumtempe ratuuromstreeks 14 graden, middag- temperatuur ongeveer 28 graden, aan zee iets lager; matige oostenwind, kracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 24 augustus Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40%. Minimumtemp.: 14 gr. Middagtemp.: 26 gr. Windkracht: zuidoost 3 Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Minimumtemp.: 14 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: zuid 3 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 807r. Minimumtemp.: 14 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 21 aug. Zon op 6.34, onder 20.51 Maan op 0.10, onder 17.18 Nieuwe Maan: 26 augustus (21.25) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 aug. 10.24 22.43 4.06 16.33 Doodtij: 22 augustus Temperatuur zeewater Schouwsc kust: 18,8° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook dinsdag wordt het zonnig en warm weer met middag- temperaturen rond 28 graden. Aan de kust wordt het iets minder warm. Dc wind is matig, uit het oosten. Het warme en droge weer wordt veroor zaakt door een hogedrukgebied bo ven Duitsland en de Noordzee. Het begint echter wat in aktiviteit af te nemen, en boven Frankrijk daalt de luchtdruk, daardoor neemt na dins dag de kans op een regen- of onweers bui toe. In grote delen van Europa is het ook warm en zonnig, alleen in Scan dinavië valt regen, en in noord-Italië en op de Balkan komen onweersbui en voor. In de rest van Europa komt de temperatuur bijna overal boven de 25 graden, in zuidoost-Engeland was het zondag op veel plaatsen 29 graden, en in Spanje en Portugal werd hel in het binnenland boven 30 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1