Tie Hof brengt het goede in de mensen naar voren Leerlingen Willibrordusschool verdienen vijfhonderd gulden voor aktie voor Ierse kinderen Zorg in Westhoek voor een kinderboerderij /speeltuin DE ZIERIKZEESCHE COURANT Opening dierenasiel in Zierikzee Kommissie welzijn in Zierikzee Wh Pt VLT UW TAXATEUR MT Vraag RU-fraktie over 5 mei viering C. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bezwaarschriften De Kommissie Ruimtelijke Ordening van de gemeente Westerschouwen boog zich over de bezwaarschriften kommen Burgh, Haamstede en Renesse. (Pag. 2). Taptoe Bru Ring Promotion Jumelage Op zaterdag 25 augustus wordt op het |n Burgh-Haamstede werd de serie Ring In Bruinisse is zaterdag een groep van vijf sportveld van Bruinisse voor de veertiende Promotiondagen afgesloten met een trim- tig inwoners van het Franse Houplin An keer de Taptoe Bruinisse afgewerkt. (Pag. loop en een lampionoptocht. De publieke coisne te gast van het gemeentebestuur 3)- belangstelling was groot. (Pag- 5). van Bru. (Pag. 7). ri-, y?) VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1984 140ste jaargang Nr. 23576 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat een kind doet, moet niet als een handeling, doch als een symptoom beschouwd worden. Ebner-Eschenbach .-v2 V V i -~lJ >'^=k Heidi Sebel (links) en Nancy Suyker overhandigen de enveloppe met vijfhonderd gulden aan de heer H. M. van der Post onder het toeziend oog van schoolhoofd Paul van der Sneppen. „We moeten er nog enkele weken flink tegenaan BURGH-HAAMSTEDE - Volgens de heer Dr. H. J. van Zuijlen, lid van de kommissie ruimtelijke ordening van de gemeente Westerschouwen bestaat er behoefte aan een rekreatiecentrum juist buiten de kom van Re nesse en een kinderboerderij annex speeltuin in Burgh-Haamstede. Beide voorzieningen zouden in deze plaatsen van veel betekenis zijn voor een goede ontwikkeling van de rekreatieve behoeften en zij zouden ook in het belang zijn van de eigen bevolking. „Deze niet al te fraaie zomer heeft de wenselijkheid van meer alle-weer-voorzieningen nog eens extra onderstreept. Niet alleen om de vele gasten meer mogelijk heden te bieden, maar ook om de leefbaarheid in de dorpen en met name in Renesse voor inwoner en gast te verbeteren". Van Zuijlen is er zich van be wust dat de realisering van derge lijke plannen aanzienlijke bedra gen vergt. Hij meent dat de plaat selijke middenstand en de kam- peerbedrijven en zeker ook de in woners groot belang hebben bij het tot stand komen van dergelij ke voorzieningen. Zij zijn wellicht bereid in de kosten bij te dragen. Volgens Van Zuijlen moet het mogelijk geacht worden te Renes se een rekreaktiecentrum met bij voorbeeld een zwembad voor jong en oud, een kinderspeelplaats en een ruime feestzaal met tal van horeca-voorzieningen - zo moge lijk in onderlinge samenwerking te exploiteren - tot stand te bren gen. Naar zijn mening zou het de leefbaarheid in het dorp verbete ren, zowel overdag, 's avonds als in de voornacht. Kinderboerderij „Voor Haamstede en Burgh, in de omgeving waarvan vele gezin nen met jonge kinderen hun va kantie doorbrengen, zal een goed uitgeruste kinderboerderij met speeltuin een uitkomst zijn. Zeker wanneer die tussen beide kernen in gerealiseerd zou kunnen wor den. De mogelijkheid om dergelijke voorzieningen tot stand te bren gen zou een samenspel dienen te worden tussen de gemeente en de burgerij, zowel zij die er meer in- Dr. H. J. van Zuijlen. direkt het belang van inzien; rust in de kernen en voorzieningen voor de jeugd. Denkt men in deze richting dan zou de inbreng van de grond en het verwezenlijken van de ont sluiting door de gemeente kunnen geschieden. Direkte financiële deelname in de objekten zou mede dienen te geschieden door hen, die er direkt zakelijk bij betrokken worden. Maar ook de inwoners die door het tot stand komen van dergelijke voorzieningen een gunstige ontwikkeling van het le ven in onze gemeente beter ge waarborgd zien, zouden in deze objekten aandelen of obligaties moeten kunnen kopen. Deze waardepapieren zouden geen di- vident of rente in geld moeten ge ven, maar vrije toegangskaarten voor één of meerdere bezoeken aan deze objekten. Een en ander natuurlijk in verhouding tot de waarde van de investering", al dus de heer Van Zuijlen. Uitgaande van deze gedachte wordt een ieder die er aan deel neemt zeer direkt betrokken bij deze „alle-weer-voorzieningen", die volgens hem het aanzien van de badplaats goed zullen doen en de leefbaarheid voor burger en gast weer op het gewenste niveau zullen brengen in het belang van de totale dorpsgemeenschap. ZIERIKZEE - In de eerste twee weken van oktober ko men 24 Ierse kinderen en vier begeleiders een welver diende vakantie doorbrengen in Zierikzee. Hiertoe is de Werkgroep Zierikzee van de Stichting Hulp Noord- Ierland (HUNI) al enkele maanden aktief om gelden bij een te brengen voor een totaal streefbedrag van twintig duizend gulden, hetgeen bepaald geen eenvoudige klus is, maar het begint er meer en meer op te lijken, dat de inspanningen het gewenste sukses zullen hebben. „Nu de vakanties weer voorbij zijn gaan we er nog eens enke le weken flink tegenaan om het laatste nog openstaande bedrag bij elkaar te krijgen", vertelt de heer H. M. van der Post van de Zierikzeese Werkgroep. „Momenteel hebben we veertienduizend gulden binnen, maar we heb ben ook nog een aantal toezeggingen. Het totale bedrag, is er echter nog niet en de tijd begint voorzichtig te drin gen. Een laatste slinger zou van harte welkom zijn". ten bieden. Het gebaar werd door Van der Post als zeer aardig ervaren. „Het is belangrijk, dat de scholen meedoen om geld bij elkaar te bren gen", zei hij. „Het blijkt wel, dat het bijzonder goed aanslaat. Kinderen voor kinderen doet het altijd wel". Van de 24 kinderen, die in oktober naar Zierikzee komen zijn er twaalf van elke godsdienstige overtuiging, twaalf protestanten en twaalf katho lieken. Behalve de aktie van de Willi brordusschool, was er ook een van de Openbare Lagere School Binnen de Veste. Schoolkinderen brachten boekjes aan de man en leverden 460,— af aan de werkgroep. ZIERIKZEE - Het nieuwe asiel van de Stichting Dierenasyl Schouwen- Duiveland wordt zaterdag 25 augus- rus geopend. De heer H. J. Dorre- man, erelid van de vereniging, ver richt om 14.00 uur de opening. Het asiel ligt aan de Zandweg 22a te Zie rikzee. ZIERIKZEE - In het stadhuis te Zierikzee houdt de kommissie voor het welzijnsbeleid een vergadering. Op de agenda staat de toekomstige subsidiëring van het openbaar bibli otheekwerk in de regio Schouwen- Duiveland, de subsidiëring sociaal- kultureel werk en andere welzijns voorzieningen in 1985 en het subsi dieverzoek Acht Maart Kommitee. De vergadering begint om 19.30 uur. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ^T\- Een belangrijk steentje dragen on miskenbaar de lagere scholen van Zierikzee aan. Donderdagmiddag overhandigden twee ex-leerlingen van de katholieke lagere Willibror dusschool een enveloppe met vijf honderd gulden aan Van der Post. Onder het toeziend oog van school hoofd Paul van der Sneppen belast ten Naney Suyker en Heidi Sebel zich met deze taak. Aan het eind van het vorige schooljaar organiseerde de staf van de Willibrordusschool de traditionele tweejaarlijkse fancy fair. „Normaliterisdeopbrengst van deze fancy fair bestemd om extra gel den bij elkaar te krijgen om de leer middelen wat verder uit te breiden", legde Van der Sneppen uit. „Toen we echter hoorden van de komst van de Ierse kinderen en het enorme bedrag dat nodig was om een en ander te rea liseren, hebben we meteen gezegd een gedeelte van de fancy fair-op- brengst beschikbaar te stellen". Onmiddellijk werd het bedrag van vijfhonderd gulden vastgelegd. „We Advertentie van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MI :L:I KU/I )Lr: KOt-jPEu Breda 076-222511 Bergen op Zoom 01640-41900 Etten-Leur 01608-16550 Roosendaal 01650-40150 Haamstede 01115-1224 zouden hoe dan ook dit bedrag afle veren, of we het zouden halen of niet, maar achteraf bleek het zeer gemak kelijk haalbaar". De stands op de fancy-fair werden gewoontegetrouw bemand door de leerlingen van de Willibrordus school. Daarom - „de kinderen heb ben een zeer groot aandeel gehad in het welslagen van de missie" - vond Van der Sneppen het leuk om het be drag door twee leerlingen aan te la- ZIERIKZEE - De RU-fraktie in de Zierikzeese gemeenteraad heeft zich tot het kollege van b. en w. gericht met de vraag of het kollege bereid is om maatregelen te treffen, die het mogelijk maken om hier ter plaatse de viering van Bevrijdingsdag (zon dag 5 mei) op een andere dag te doen plaatsvinden. De RU vraagt dit. omdat als de vie ring zal plaatsvinden op een zondag voor een groot gedeelte van de bevol king de deelneming hieraan onmoge lijk zal worden gemaakt, waarbij volgens de RU mede daardoor ook het nationale karakter van deze dag verloren gaat. Verder wijst de RU erop, dat, in dien de viering op zondag zal plaats vinden, een deel van de bevolking zich uitermate gekwetst zal voelen en zal moeten konstateren, dat met de wens de zondag te vieren naar Bij belse normen in de huidige samenle ving geen rekening meer wordt ge houden. Portretten-expositie in „De Eenhoorn ZIERIKZEE - Burgemeester Th. H. de Meester ver richtte donderdagmiddag de officiële opening van de portretten-expositie van de kunstenares Tie Hof in mini- galerie „De Eenhoorn". De Nutsspaarbank, die met het beschikbaarstellen van deze expositieruimte duidelijk aantoont, dat ook op lokaal niveau het bedrijfsleven een aardige stimulans aan de kunst kan geven, fungeerde tij dens de openingsplechtigheid ook als gastheer. Tie Hof wist zich tijdens de geani meerde bijeenkomst in de hal van het bankgebouw omringd door familie, vrienden en bekenden, die met het fraaie portret van Henk van Ulsen, dat aldaar stond opgesteld, reeds een voorproefje kregen van hetgeen „De Eenhoorn" nog meer te bieden had. De kunstenares ontving onlangs zeer terecht - de burgemeester ging er in zijn toespraak ook op in - de twee de Van der Perreprijs voor dit Van Ulsen-portret, waarin de subtiele melancholiek van deze gevierde ak- teur zo treffend tot uiting komt. Eer der werd Tie Hofs portret van haar dochter Tineke met dezelfde onder scheiding bekroond. Kennismaking Burgemeester De Meester toonde zich verheugd, dat thans een exposi tie in Zierikzee, hoe klein ook, geheel gewijd is aan werken van Tie Hof. Spreker memoreerde zijn eerste ken nismaking met het werk van deze kunstenares. Dat gebeurde tijdens een tentoonstelling van de Zeeuwse Kunstkring in het Gravensteen. Hij liet weten toen zeer aangenaam ge troffen te zijn geworden door Tie Hofs paneeltje: „Strandgezicht met strandpalen". Een korte aarzeling dat kunststukje al of niet tot zijn be zit te maken, bood een ander de gele genheid het schilderijtje aan te schaf fen, zodat de heer De Meester achter het net viste. Zijn pad had daarna vaker op kunstzinnig terrein, dat van Tic Hof Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee zorgde voor de officiële ope ning van de tentoonstelling van Tie Hof. Links op de foto Tineke Hof en in het midden de exposante. Verwachting tot zaterdagavond: Vrij warm Zonnig en vrij warm met een mid- dagtemperatuur omstreeks 24 gra den; minimumtemperatuur ongeveer 12 graden. Weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 21 au gustus: Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: oost 2 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 26 gr. Windkracht: z.-oost 4 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag; 50%.. Min.temp.: 15 gr.. Middagtemp.: 26 gr. Windkracht: z.-oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 aug. Zon op 6.29, onder 20.57 Maan op 23.25, onder 13.37 19 aug. Zon op 6.31, onder 20.56 Maan op 23.44, onder 14.50 20 aug. Zon op 6.33, onder 20.55 Maan op onder 16.04 Laatste Kwartier: 19 augustus (21.40) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 aug. 8.13 20.02 13.54 19 aug. 8.47 20.47 20 aug. 9.28 21.41 Doodtij: 22 augustus Temperatuur zeewater kust: 18,4° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het is morgen zonnig en vrij warm met een middagtempera- tuur van ongeveer vierentwintig gra den. De wind blijft zwak en veran derlijk. Het fraaie weer hangt samen met een hogedrukgebied dat van Enge land en de Noordzee via onze omge ving naar Midden Europa trekt. Ook zondag en in het begin van de volgende week kunnen we zonnig weer tegemoet zien. De middagtem- peratuur zal daarbij van dag op dag een enkele graad hoger stijgen tot een landelijk gemiddelde van circa zesentwintig graden. 2.19 2.19 14.39 3.07 15.31 Schouwsc

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1