Gister sprak zij van liefde SKNWK Korfbal viert dertigjarig bestaan RV Renesse is gastheer voor selektiewedstrijd voor pony's Jacht in moeilijkheden 6 Het junioren-korbaltwaalftal van SKNWK, dat in 1963 kampioen werd en waarvan zaterdag mogelijk nog een aantal spelers en/of speelsters NIEUWERKERK - Dertig jaar geleden werd in Nieuwerkerk een korfbal-afdeling in het leven ge roepen. Dit heuglijke feit zal zaterdag 18 augustus op een feestelijke wijze worden herdacht. Hoofd moot van de middag is een demonstratiewedstrijd tussen Jjoba en Kinderdijk, die om vier uur begint. Als voorwedstrijd wordt een ontmoeting gespeeld tussen het huidige SKNWK en een kombinatie van All Ready uit Zierikzee. Deze wedstrijd begint om twee uur. aktief zullen zijn in de wedstrijd tegen een kombinatie van All Ready uit Zierikzee. De demonstratiewedstrijd tussen Tjoba en Kinderdijk belooft een korfbalhoogstandje te worden voor Schouwen-Duivelandse begrippen. Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen bereikte het vorig jaar de zesde plaats in de landelijke eerste klas. De ploeg staat onder leiding van Er ik Buizer. Tegenstander Kinderdijk werd het afgelopen seizoen kampi oen in de eerste klas van het landelijk korfbal. Hierdoor mag de forma tie van Arie Kranendonk het volgende seizoen in de overgangsklasse uitkomen. Beide ploegen hebben in het voorbije seizoen laten zien voortreffelijk modern drievakkenkorfbal te kunnen spelen. De organisatie van de jubileumwedstrijd in Nieuwerkerk gaat er van uit, dat ze ook nu gene gen zullen zijn hiervan een optimale demonstratie ten beste te geven. Voorafgaand aan dit demonstratietreffen is er een eilandelijk onde ronsje, dat beslist ook het nodige publiek naar sportpark Het Springer zal lokken. Het huidige team van SKNWK gaat het daarbij opnemen te gen een kombinatie van All ready uit Zierikzee. De wedstrijd tussen Tjoba en Kinderdijk zal worden geleid door arbiter T. Fraanje. 62 Een ogenblik later was de span ning voorbij. De telefoon ging weer. Tante Tilly nam hem op en luisterde, terwijl haar lang gezicht hooglijk verbaasd werd. ,,Weet u zeker dat dit waar is, zuster? Ja. Ja, dat is zo. Waarom zou hij u anders opbellen. Ja, ja, het is heel jammer. Ja, ja, ja Haar stem werd steeds ongeduldiger. ,,Daar praten we morgen dan wel over, zuster. Ja, daar kunt u op reke nen Ze smeet de hoorn neer. Haar adem ging snel. Ze zag er net zo uit als van morgen toen ze die brief had ontvan gen, in het nauw gedreven. „Wat zeg je me daarvan? Toen de trein aan het station in Dublin aan kwam, heeft de vader van het kind hem opgepikt en mee naar huis geno men. Zei dat hij van gedachten ver anderd was. Zo'n zelfzuchtig beest. Om dat kind weer in die vuile troep terug te brengen. En ons een dood schrik te bezorgen. Wat moeten we nu doen?" ,,Als deze man werkelijk de vader van de jongen is," zei Rory, ,,dan kunnen we niets doen. De vraag is" - hij keek van de een naar de ander - ,,kan hij het bewijzen?" Liam keek naar zijn tante. ,,Wie zegt dat? Ze hebben mij ge zegd dat het kind verlaten was." Tante Tilly's neusgaten trilden. ,,Ze hebben me voor gek gezet. Ik laat het er niet bij zitten." Liam sloeg zijn arm om haar heen. ..Windt u nu niet zo op. Slaap er een nachtje over. Morgen zien we wel weer." ..Slapen!" Plotseling merkte ze zelf dat ze het woord ongelovig ge fluisterd had, en ze begon gauw om zichzelf te lachen. Eén ogenblikje had haar acteertalent haar in de steek gelaten. ,,Ja, je hebt gelijk, Li am. Ik zie de dingen niet meer in hun juiste verhoudingen. Had je gedacht, mevrouw Lamb, dat ik zoveel voor mijn wezen voelde? Je dacht dat ik een harde vrouw was, hè? En nu zie je eens wat een klein hartje ik eigenlijk heb. En wat mankeert jou, jongeda me?" Ze draaide zich om naar Kitty, die zonder reden begon te giechelen. ,,N-niets, tante Tilly. A-alleen Haar verklaring ging verloren in steeds onbeheerster lachstuipen. Ze kreeg het bijna op haar zenuwen. Pas toen Liam zei: ,,Zeg, bedaar eens," hield ze met inspanning van al haar krachten op. „Neem me niet kwalijk," zei ze zwakjes. „Het is niet omdat ik het zo grappig vind. Ik denk dat ik - alleen maar moe ben." „Dat zijn we allemaal," zei tante Tilly. „Ik stel voor dat we vroeg naar bed gaan." En die nacht hoorde Cathleen de baby huilen. Ze draaide zich om en begroef haar hoofd in het kussen. Er was geen ba by. Het was mevrouw O'Riordan bo ven. Of een uil, of een andere nacht vogel. Of de wind in de schoorsteen. Of alleen maar een geluid in haar ei gen hoofd, een herinnering aan Deb- by, die haar overviel als ze zwak was door de slaap. Ze geloofde tenslotte dat het een van deze dingen was, of allemaal te gelijk, en dommelde weer in, toen ze het geluik weer hoorde, nu veel dui delijker. Het was absoluut zeker dat door DOROTHY EDEN er iemand huilde. Er was zo iets zie ligs in het snikken, dat ze wel op on derzoek moest uitgaan. Het moest mevrouw O'Riordan zijn. Peggy sliep misschien te vast. Ze was zelf nog niet veel meer dan een kind en had haar slaap nodig. Cathleen sprong haar bed uit. ze moest maar eens gaan kijken. Een zwak nachtlichtje brandde naast mevrouw O'Riordans bed. De patiënte lag heel rustig met gesloten ogen. Als je haar zachte ademhaling niet had gehoord, zou je denken dat ze dood was. Het was duidelijk dat ze veel te vast sliep om zoëven gehuild te kunnen hebben. Peggy, die blijkbaar toch licht sliep, kwam uit haar bed in de aan grenzende kamer. „O, bent u het," fluisterde ze. „Ik dacht al dat ik iemand hoorde. Wat is er aan de hand? Ze riep toch niet, hè?" ,,Ik heb niets gehoord. En ik hoor haar altijd." Peggy keek naar haar patiënte. „Zo te zien, heeft ze in geen uren bewogen. En dat zal ze ook wel niet, want ik heb haar een grotere do sis slaaptabletten gegeven. De dok ter zei dat ik dat moest doen als ze onrustig was." „Was ze onrustig?" „Het leek me wel. Ik weet niet of ze vandaag de kinderen heeft gehoord. Een paar keer stonden ze onder het raam te gillen en te schreeuwen. Mis schien dat een kind haar meer op windt dan een volwassene. Als ze in het verleden leeft, denkt ze mis schien aan haar eigen kinderen." (wordt vervolgd) De rij wordt daarentegen gesloten door een PPC Schouwen-Duiveland- kombinatie uit Bruinisse. Sandra van Dijke treedt aan met haar twaal- jarige Peter Pan. Tussen de beide vertegenwoordigsters van Schou wen-Duiveland verenigingen in dus nog achttien kombinaties, waarbij Ponyclub Halster wel zeer sterk ver tegenwoordigd is met negen kombi naties. De grootste favoriete voor de ringzege is echter Nancy van Hassel met haar pony Starlight. De Paardevrien-kombinatie start in het midden van het veld. In de ring komt ook de pony Amorette met Sybille Vader van Ponyclub Sros. Met de bei de eilandelijke kombinaties en Adri van Hanegem met Emmy van de Brugse Vaart zal deze kombinatie voor een eventueel Zeeuws sukses moeten zorgen. Verdeeld over twee ringen komen in de ochtenduren 39 L-kombinaties in aktie. Hierbij is de PPC Schouwen- Duiveland met drie en de RV Renesse met twee kombinaties vertegen woordigd. De vereniging uit Bruinis se heeft hete ijzers in het vuur met Sandra van Dijke met Peter Pan en Patricia Bakker met Annabel, ter wijl ook Edwin van de Graaf voor een verrassing kan zorgen met Shan non. Bij de Ruitervereniging Renesse zal ongetwijfeld vooral gelet worden op Diana Monshouwer met haar po ny Peggy- De Veenendaalse amazone zorgde tijdens dc onlangs gehouden NRPS-kcuring in Breda voor een enorme verrassing door met 138 pun ten op de eerste prijs beslag te leggen en daardoor kwalifikatie voor de wedstrijden in Ermclo af te dwingen. Voor de organiserende vereniging komt ook Esther van Tilborg met Ro meo in dc ring. Zij is goed voor een verrassing. Anouschka Lutgenau is met haar pony Mr. Ares een van de voornaamste kom binaties voor de organiserende vereniging Renesse. Zij komt in aktie bij de dressuur, het springen en in de rubriek bestgaande pony. Opponentes Sterke opponenten voor de eilan delijke deelname komt vooral van le tijdrit over 15.5 km en zal op zater dag 25 augustus te Assen worden af gesloten met een ploegentijdrit over 34 km. Aan de ronde zal door negen ploegen van tien renners worden deelgenomen met o.m. de huidige we reldkampioen Greg Lemond en de leider in de Prestige Pernod de Ier Sean Kelly. Jan Raas STEENWIJK - Jan Raas is winnaar geworden van de Ronde van Steen- wijk een wielercriterium voor be roepsrenners dat door 15.000 toe schouwers werd bijgewoond. Raas won de wedstrijd over 100 km door zich de snelste te tonen uit een kopgroep van acht renners. Peter Winnen legde beslag op de tweede plaats voor Theo Smit, Eric Vande- raerden, Ron Snijders, Leo van Vliet, Joop Zoetemelk en Gerard Veld- scholten. WESTERSCHOUWEN - Op de Mid delplaat raakt woensdagavond (18.42 uur kwam de melding) het zeil jacht „Lady J" uit Bruinisse in moei lijkheden: het jacht raakte aan de grond. Dit werd opgemerkt door een sportvisser, die via de 27-MC de vuurtoren van het gebeurde in ken nis stelde. Op zijn beurt stelde de bamming van de vuurtoren weer de bemanning van reddingsboot „Ko ningin Beatrix" op de hoogte, welke er in slaagde om even over acht uur de buut vlot te trekken. Wegens de nog niet vast te stellen schade sleepte de Beatrix de boot naar de haven van Colijnsplaat waar het konvooi even na middernacht aankwam. HECHTEL - Paul Jaspers van AV Haarlem heeft tijdens internationale atletiekwedstrijden in het Belgische plaatsje Hechtel het Nederlands juni orenrecord op de 3.000 meter verbe terd en gebracht op 7 minuten en 57,62 sekonden. Het oude rekord 'stond sinds een maand op naam van de Veenendaler Marcel Versteeg van VAV met 8.04,9. ROTTERDAM - De Rotterdamse eredivisievereniging Excelsior heeft dinsdag Wim van Til gekontrak- teerd. De 30-jarige middenvelder, die de laatste jaren bij Feyenoord speel de, tekende een kontrakt van een jaar. P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Uitslag wedvlucht vanuit Meaux, d.d. 11 augustus 1984. In concours 353 duiven. Gelost om 7.00 uur. Aan komst eerste duif 12.26 uur (950 met. p. min.). Aankomst laatste prijsduif 13.11 uur (836 met. p. min.). Comb. Dane-Dooge 1, 9, 64, 65; A. J. Knop 2, 18, 19, 20; L. C. IJzelenberg 3, 5, 6, 10, 21, 22, 25, 28, 40, 44, 52, 57, 69, 70; C. Bal 4, 14, 26, 27, 58, 62, 80, 82, 84, 86, 87; M. Klink 7,15,16, 37. 38, 68, 72; H. P. v. Noorden 8, 17, 24, 49, 51. 53, 73, 74, 74, 78, 79, 83, 88, 89; W. M. Luiting 11, 81; L. J. de Bruine 12, 36; K. J. Krijger 13, 33, 41, 42, 67, 77; Comb. v. d. Werf 23, 31. 39; P. Otte 29, 59, 85; J. Folmer 30, 63; R. Douwes 32, 43, 55, 71, 76; A. Hagesteijn 34, 50; Comb. Knop-Stouten 35, 45, 47, 60; A. de Jonge 46, 56; J. A. Gebraad 48, 54; Comb. Koster-v. Popering 61; C. v. Dijke 66. De dressuurklassen licht en zwaar wordt een volledig 'vreemd' ver haald. Noch in de ZI- als in de ZII- klasse is Schouwen-Duiveland verte genwoordigd. In totaal komen zes kombinaties in de ring de de ZII- klasse. Hierbij moeten de grootste winstkansen worden toegekend aan Ariane van de Maele met haar pony Passe Partout van de Oostburgse vereniging Burgse Vaart. In de ZI- klassè strijden tien kombinaties om het oranje rozet, waarbij andermaal de Brugse Vaart een belangrijke kan- didatie levert. Katie Debuschere zal met Indian Gold zeker hoge ogen gooien, maar de oppositie is bepaald niet gering met Jolanda Stoop en Ivo, Mireille Broekx met Grashopper en Dotje van Gorp met Greenacres Nightingale. Zeeuws sukses In de M-klasse dressuur komen twintig kombinaties in de ring om beoordeeld te worden door jury Va der. Het spits wordt afgebeten door Anouschka Lutgenau met Mr. Ares van de organiserende vereniging RV Renesse. Gerard Veldscholten winnaar in Emmen EMMEN - Voor wat het aantal toe schouwers betreft heeft Emmen de Acht van Chaam ook dit jaar weer overtroeft. Niet minder dan 60.000 toeschouwers trok deze week de „Pijl van Emmen", een wedstrijd voor profs over 100 km. Gerard Veld scholten, zondag nog winnaar van de Grote Prijs van Dortmund, boekte in Emmen zijn vierde seizoen overwin ning. In de laatste ronde wist hij te ont snappen uit de uit vijf renners ge vormde kopgroep. Leo van Vliet won de sprint voor de tweede plaats voor de wereldkampioen Greg Lemond, Henk Lubberding en de Schot Robert Millar. Teun van Vliet leider in België RON SE - Na een onderbreking van drie jaar wordt deze week de 66ste Ronde van België voor professionals gereden. De ronde ging van start met de proloog over 5.8 km welke werd gewonnen door de Belg Jean Luc Vandenbroucke die het parcours 7 sec. sneller aflegde dan Gerrie Knete- mann. De eerste etappe, van Harelbeke naar Ronse over een afstand van 137 km werd een overwinning voor de 22- jarige Nederlander Teun van Vliet die hiermee ook leider werd van het algemeenklassement. Ronde van Nederland in ere hersteld ZIERIKZEE - Dit jaar komt er weer een volwaardige Ronde van Ne derland voor de prof wielrenners na dat vorige jaar nog noodgedwongen de Ronde moest worden ingekort tot drie dagen. Dit jaar start de ronde op 21 au gustus in Zundert met een individue- Anouschka Bevin met Sigrid, Nancy Fremouw met Sunshine, Antoine van Rooy met Ramiro, Danielle Kui per met Street Arab, Harold Dirckx met Flambo en Monique Swaans met Sjors. De 49 B-zwaar-kombinaties komen verdeeld over drie ringen tegen el kaar uit. Van de eilandelijke vereni gingen is in deze klasse de organise rende vereniging met vier kombina ties het sterkst vertegenwoordigd. In de eerste B-zwaarring komt Marcia Dalebout met Ester in aktie, terwijl daarin ook de enige PPC SD- kombinatie Danielle van de Graaf met Schannon aantreedt. In de twee de ring is de RV Renesse van de par tij met Nienke Beatty met Foresta en Pauline Keuz met Witje, terwijl in de derde ring Miranda van Helden met Ceasar in aktie komt. In de enige B- lichtring zijn Mark Lemson met Ris- ka en Karin Blom met Rocco de ver tegenwoordigers voor de RV Renes- MOSKOU - Op 55-jarige leeftijd is de vroegere wereldkampioen scha ken Tigran Petrosjan overleden. Dit maakte het officiële So\ jet persbureau Tass dinsdag bekend. Pe trosjan, die van 1963 tot 1969 wereld kampioen was, overleed na een lang durige ziekte. se, terwijl het PPC SD-aandeel wordt gevormd door Suzanne Haeck met Lady Ashley. In het Z-springen strijden tien kombinaties tegen elkaar, waarbij het opmerkelijk is, dat slechts drie kombinaties bij een vereniging zijn aangesloten. De zeven andere komen individueel uit. Ongetwijfeld zal het een boeiende strijd worden op het door parkoersbouwer Van de.Kie- boom gebouwde trajekt. Opvallend gering is het aantal M- springkombianties. Zeven kombina ties strijden om het oranje rozet, waarbij de Paarden- en Ponyclub Schouwen-Duiveland met Monique Willemse met Janita en Sandra van Dijke met Peter Pan sterk vertegen woordigd is. Aanzienlijk groter is de deelname in de klassen L en B. In de klasse komen voor de RV Renesse Miranda van Helden met Polly en Anouschka Lutgenau met Mr. Ares in de springring. Vooral de laatste moet het ver kunnen brengen. De grote Schouwen-Duivelandse kandi date is evenwel Sandra van Dijke met Peter Pan. Bij het B-springen zijn de twee Schouwen-Duivelandse verenigingen ieder met een kombina tie van de partij: Esther van Tilborg met Romeo voor de RV Renesse en Daniëlle van de Graaf met Schannon voor de Bruse klub. RENESSE - Ruitervereniging- Renesse fungeert zondag 19 augustus als gastheer voor een groot aantal pony- kombinaties, die deelnemen aan een selektiewedstrijd voor het kampioenschap van de Nederlandse Pony Club (NPC) in het Rayon Zuid. De selektiewedstrijd geldt zo wel voor dressuur als voor het springen in de diverse ka- tegorieën. Het programma wordt 's morgens om kwart voor negen geopend, waarna vanaf negeii uur dresSuur- proeven worden verreden in de klassen L, M ën Z. Öm half tien begint het B-springen. Het middagprograhima begint om half een met het L-springen en de B-dressuur, om half drie gevolgd door het M- en Z-sprihgen. 's Mid dags staat ook de rubriek bestgaande pony op het pro gramma. De springproeven worden gejureerd door de heer Danvers, terwijl als juryleden bij de dressuur de he ren Bevelander, Priemus, Vader en Van Loon en mejuf frouw Priemus aktief zullen zijn. Met de prijsuitreiking van het middagprogramma wordt de selektiewedstrijd omstreeks vier uur besloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6