streeknieuws diensten Stuurgroep buigt zich over wel of niet aanmelden Oosterschelde als wetland Zierikzee heeft boodschap aan het bedrijfsleven Stuurgroep Oosterschelde akkoord met reservering kom Neeltje Jans als mosselverwaterlokatie Kommissie financiën Zierikzee Ring Promotion biedt steeds andere attrakties Waterrijk gebied van internationale betekenis MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de Stuur groep Oosterschelde stelt de leden woensdag 22 augustus voor in te stemmen met het voornemen van de minister van Landbouw en Visserij om de Oosterschelde aan te melden als wetland. De bewindsman heeft zich wat deze zaak betreft niet gewend tot de provincie Zeeland, de Oosterschelde-gemeenten en de waterschappen Noord en Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland en Tholen. In het voorstel aan de leden staat daarom vermeld dat de minister dient te worden verteld dat de gevol gen van de voorgenomen aanmelding verder gaan dan de belangen van de Oosterschelde. Tot slot stelt het da gelijks bestuur voor wat betreft de binnendijkse gebieden een voorbe houd te maken in die zin dat de ver gadering voorstelt dat over de keuze hiervan nader overleg wordt ge pleegd met de betrokken lagere over heden en de Stuurgroep. Dit geldt in het bijzonder voor de binnendijkse gebieden die een andere planologi sche bestemming dan natuurgebied" hebben. Volgens het dagelijks bestuur dient de minister deze kategorie van binnendijkse ge bieden buiten de aanmelding te hou den. Internationale betekenis Naar het oordeel van de minister voldoet het gebied van de Ooster schelde aan het merendeel van de kriteria die elk afzonderlijk aanmel ding als wetland rechtvaardigen. De minister wil de Oosterschelde bij de International Union for the Conser vation of Nature Resources aanmel den als wetland van internationale betekenis, als bedoeld in de op 2 fe bruari 1971 te Ramsar (Iran) tot stand gekomen Overeenkomst inzake wa terrijke gebieden van internationale betekenis, in het bijzonder als ver blijfplaats voor watervogels. Stiltegebied In het voorstel aan de vergadering schrijft het dagelijks bestuur van de Stuurgroep dat havenkommen, sluis- komplexen en werkeilanden buiten het aan te melden gebied moeten val len. Aanmelding van een gebied als wetland betekent in Nederland dat het gebied in het streekplan als stil tegebied moet worden opgenomen. „Aanwijzing als stiltegebied is aan vaardbaar mits ook in dat kader de nodige maatregelen worden getrof fen om er voor te zorgen dat volgens het Beleidsplan voor de Oosterschel de aanvaardbare aktiviteiten moge lijk blijven. Hierbij kan onder meer worden gedacht aan het op de lijst van uitzonderingen plaatsen van zo nes rond belangrijke scheepvaar troutes en zones rond bedrijfsterrei nen waar A-inrichtingen zijn ge vestigd of kunnen worden. Daar naast kan ook worden gedacht aan het tot de natuurlijke achtergrondge luiden rekenen van funktioneel aan het gebied gebonden aktiviteiten, zo als met betrekking tot de beroepsvis serij". „Overigens zijn dit zaken die in een later stadium geregeld moeten worden, waarbij ervan mag worden uitgegaan dat de door alle betrokken partijen ondertekende Intentiever klaring inzake de koördinatie van het beleid met betrekking tot de Oosterschelde waarborgen biedt dat het stiltegebiedenbeleid voldoende op het Beleidsplan zal worden af gestemd," aldus het dagelijks bestuur. De vergadering van de Stuurgroep Oosterschelde op woensdag 2 au gustus begint om 9.30 uur in het sta- tenzaalkomplex te Middelburg. BURGH-HAAMSTEDE Bejaardenkoor weer aktief Op vrijdag 24 augustus gaan in het Burgh-Haamsteedse dorpshuis „De Schutse" weer de repetities van start van het bejaardenkoor 'Westelijk Schouwen'. Het koor repeteert van half drie tot half vijf. Eventuele nieuwe leden zijn van harte wélkbrh, maar ook luisteraars kunnen gerust even binnen lopen. In de pauze wordt gezamenlijk een kopje koffie ge bruikt. BROUWERSHAVEN Poffertjeskraam bij Kerkepad Bij de a.s. kerkepad-ronde van za terdag 18 augustus, zijn voor de deel nemers uiteraard bepaalde aktivitei ten ontwikkeld om hen van hun „natje en droogje" te voorzien. Een gezellig buitengebeuren daarbij is ook de poffertjesbakkerij, die op touw gezet wordt op het toegangspad naar de St. Nicolaaskerk, in de buurt van de fietsenstalling bij de scholen. De „kraam" zal gezellig versierd worden met een spandoek, vlagget jes, affiches e.d. en de Werkgroep Gereformeerd-Hervormd Brouwers haven,die deze aktiviteit ontwik kelt, hoopt uiteraard ook veel Brou- wenaren en vakantiegangers op be zoek te krijgen in de poffertjes kraam. Er is een forse bezetting van de kraam gepland, om een hopelijk grote aanloop goed te kunnen opvan gen. RENESSE Uit auto geplukt De Renesser politie heeft woens dagmiddag de zwaar beschoken Stel- lendammer D. G. uit zijn auto moe ten plukken. G. was al opgevallen door sterk afwijkend rijgedrag en was bovendien na het veroorzaken van een aanrijding doorgereden. In de del kon hij zijn roes uitslapen, en krijgt steevast een proces-verbaal (of méér) uitgereikt. Vernieling hek Voor het aanbrengen van vernie lingen aan het hekwerk van De Stulp werden in de nacht van dinsdag op woensdag twee jongelieden meege nomen naar het politiebureau. H. A. uit Rijswijk en M. d. K. uit Delft heb ben inmiddels beloofd de schade aan de eigenaar te zullen betalen. Aanrijding Korte Reke Op de Korte Reke-Kromme Reke botste dinsdag 19.30 uur twee auto's tegen elkaar, en als gevolg daarvan moesten zowel takelbedrijf De Keij- zer als Jan de Jonge in aktie komen om beide auto's weg te slepen. De kentekenbewijzen werden ingeno men, A. P, d. K. uit Tilburg, komend uit de Korte Reke en rijdens richting centrum zou geen voorrang verleend hebben aan L. G. S. uit Heesch. De eerstgenoemde bestuurder dacht nog te kunnen oversteken vóór de auto van S. OOSTERLAND Dieselolie gestolen Uit de op de pleisterplaats gepar keerde vrachtwagen, die bestuurd wordt door J. v.d. B. uit Werkendam, werd in de nacht van dinsdag op woensdag 150 liter dieselolie ont vreemd, ter waarde van ƒ180,-. MIDDELBURG - Het Produktschap voor Vis en Visprodukten heeft bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat gepleit voor het openhouden van de mo gelijkheid om mosselen te verwateren in de nabijheid van het werkeiland Neeltje Jans en om ruimte te reserveren voor de vestiging van bedrijven. De minister heeft advies gevraagd aan de stuurgroep Oosterschelde. Het dage lijks bestuur heeft besloten in te stemmen met reservering van de kom van de Neeltje Jans als mosselverwaterlocatie. Als duidelijk wordt dat deze visserij-reservering wordt gebruikt dan zal het dagelijks bestuur voor stellen het beleidsplan Oosterschelde aan te passen. Daarbij zal nadere be schouwing van de Prinsenplaat als visserij-reservering dienen plaats te vinden. De beleidsgroep Neeltje Jans zal worden ingelicht. Dit kwam aan de orde tijdens de laatst gehouden vergadering van het dagelijks bestuur van de Stuurgroep Ooster schelde. Struktuurschets Het kollege ,van b. en w. van Westerschouwen heeft meegedeeld welke verschilpunten er zijn tussen de'koncept-struktuurschets en de de finitieve schets. Het dagelijks bestuur heeft gekonstateerd dat de struktuurschets niet in strijd is met het beleidsplan voor de Oosterschel de. Na de beslissing van de Stuur groep over de inrichting van de Schelphoek zal de gemeente het ei gen inrichtingsplan voor dit gebied in zijn geheel opnieuw bekijken. Aanvankelijk zou de inrichting van het Schelphoekgebied in de vergade ring van 22 augustus van de stuur groep worden besproken, maar het overleg met de gemeente Wester schouwen is nog niet afgerond. De voorzitter van de Stuurgroep heeft met het kollege van Wester schouwen een gesprek gehad over het rapport .Inrichtingsalternatieven Schelphoek". Er is afgesproken dat het dagelijks bestuur van de Stuur groep nader overleg zal plegen met de gemeente. Het rapport wordt in een volgende vergadering van de Stuurgroep aan de orde gesteld. ZIERIKZEE - De kommissie finan ciën houdt donderdag 23 augustus een vergadering in het stadhuis. Op de agenda staat de vervanging van de office computer van de afdeling fi nanciën en het rapport van de werk groep over de toekomstige ver deelsleutel voor subsidiëring open baar bibliotheekwerk in de regio Schouwen-Duiveland. De huidige office-computer is tech nisch en ekonomisch gezien hard aan vervanging toe. De aankoopkosten van een micro-computer, inklusief programma's, kosten opleiding per soneel, etc. zijn geraamd op f 103.000 -, De vereniging van b., w. en s. op Schouwen-Duiveland en Sint Phi- lipsland heeft een intergemeentelij ke ambtelijke werkgroep ingesteld om haar van advies te dienen over de toekomstige subsidiëring van het openbaar bibliotheekwerk in de re gio Schouwen-Duiveland. In het ad vies zijn acht mogelijkheden becij ferd. De vergadering begint om 20.00 (vervolg van pagina 1) gint om zes uur 's ochtends. Op dat tijdstip worden de kramen afgele verd. De marktmeester bepaalt wie waar mag staan, hoewel wijzigingen altijd door te voeren zijn. Om negen uur krijgt hij hulp van André Ho- gestein. In de middag wordt hij geas sisteerd door Gerard Felius. De marktmeester brengt de hele dag door met regelen, zoals de geluids installatie ophangen, de stoelen ver sjouwen, de kramen verdelen, de poppenkast opruimen en natuurlijk de kraamhuur ophalen. Als hij na een lange dag huiswaarts keert mag hij 's avonds nog de stroom gaan af sluiten. Problemen zijn er niet geweest. Ge- leijnse hoefde dan ook niet vaak in aktie te komen om zaken op te los sen. „Ach, nee, de mensen vragen niet zoveel. Af en toe was er een kind kwijt, maar even later waren ouders en kind weer verenigd. Rare vragen? Nee, was het maar waar", lacht hij. „Ik hou wel van wat afwisseling". Slotavond -De Evenementenkommissie Haamstede heeft voor de slotavond een trimloop georganiseerd. Vana vond vanaf half zeven kunnen de deelnemers zich inschrijven bij de start aan de Ring. De trimlopen zijn over twee, vier en acht kilometer. De korste trimloop begint om half acht en de twee andere om acht uur. Om kwart over acht verschijnt de Konin klijke Harmonie de Witte van Haemstede met muziek op de Ring. Ook is er een lampionenoptocht en vreugdevuur. Een waardige afslui ting van een geslaagde Ring Promo tion. ARNHEM - Het in augustus 1982 geopende speelgoed museum in Arn hem zal in september vrijwel zeker sluiten nu burgemeester en wethou ders van de Rijnstad een verzoek om subsidie hebben afgewezen. (vervolg van pagina 1) Het kreëren van startfondsen en het afgeven van kredietgaranties zag de burgemeester echter niet direkt als een gemeentelijke aangelegen heid, alhoewel hij de provinciale in spanning ten aanzien vn de K.M.S. hier wel vermeldenswaard achtte. Het stroomlijnen van vergunnings verlening vond hij niet uitsluitend een gemeentelijk zaak, aangezien ook voor verschillende overheidsni veaus vergunningen noodzakelijk zijn. De lokale initiatieven staan of val len volgens burgemeester De Meester bij globale onderzoeken, waaruit moet blijken of er wel mogelijkhe den zijn en of er behoefte aan bepaal de zaken bestaat. Globale onderzoe ken, die naar zijn mening op Schou wen-Duiveland in regionaal verband uitgevoerd zouden moeten worden. Met grote erkentelijkheid verwees hij in dit verband naar de publika- ties: „Het bedrijfsleven op Schouwen-Duiveland", met analyse van de regionale ekonomie en een aantal beleidsadviezen, uitgegeven door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland te Middelburg. Ondersteunen Hoewel niet alle beleidsadviezen op korte termijn te realiseren waren, liet De Meester weten, dat ze wel de gelijk in de verdere beleidsuitvoe ring werden betrokken. Gezien de toch beperkte mogelijkheden voor de kleine gemeente in de regio Schou wen-Duiveland. meende de burge meester, dat men zich hoofdzakelijk dient te beperken tot het ondersteu nen van initiatieven uit de gemeen schap. „Het effekt van deze on dersteuning zal des te groter zijn, wanneer de gemeenten dit gezamen lijk in regionaal verband kunnen op nemen". aldus de burgemeester. Een opmerkelijk gedetailleerde toelichting wijdde hij verder aan de opzet van de regionale stuurgroep werkloosheid op Schouwen-Duive land en Sint-Philipsland en het baan- lozenprojekt. Overwogen zou naar zijn mening kunnen worden of de on dernemingsvertegenwoordiging in genoemde stuurgroep niet wat zwaarder zou dienen te zijn. Verder gaf de burgemeester voor beelden van hoe een gemeente als Zierikzee, hoe kleinschalig ook, een bijdrage kan leveren om voor enke len de gevolgen van het langdurug werkoos zijn te verlichten. Hij noem de in dit verband het werkerva- ringsprojekt op de secretatie, waar mensen met behoud van uitkering werkervaring kunnen opdoen. Stimulering Verder besloot de gemeenteraad een duidelijk beleid te ontwikkelen ter stimulering van de bedrijfsvesti ging. Een ontwikkeling daarvan vormt de verlaging van de grondprij zen voor de industrieterreinen in Zie rikzee met 257r voor de duur van een jaar. Ook de samenstelling en officië le presentatie van genoemde wer vingsfolders passen in dit stimule ringsbeleid. Vervolgens ging de heer De Meester nog nader in op de initiatie ven van de Acquisiticgrocp Zeeland, waarin Middelburg, Vlissingen, Ter- neuzen. Goes, Tholen, Reimerswaal en Zierikzcef alsmede havenschap pen en ETI participeren. De burgemeester onderstreepte nog eens het doel van de Acquisitie- groep: Gezamenlijke belangen bespreken en koördineren en aktivi teiten ontplooien op het gebied van promotie, gericht op het verwerven van nieuwe bedrijfvigheid. Het ver- Zaterdag 18 en zondag 19 augustus Zierikzee Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Vis ser en dokter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Westhoek, Renesse Dokter J. L. Flach, Jan van Renesse- weg 6, Renesse. Tel. (01116) 1280. Burgh-Haamstede Dokter Van Beek-Verbeek, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115)1861. Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115)1861. Brouwershaven Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 1280. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag als zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Bruinisse Dokter A. M. Dorrestein, Dorps weg 5, Bruinisse tel. (01113) 1280. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandag ochtend 08.00 uur. Nieuwerkerk/Oosterland Dokter H. Speelman, Oosterland, Molenweg 61. Telelefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagopch- tend 08.00 uur. Tandarts mevr. H. A. Boom-Keizer, Westerbanweg 14 Burgh- Haamstede, tel. (01115) 3103, neemt waar voor geheel Schou wen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zr. W. Verkaart, Zevengetijstraat 43, Zierikzee, tel. (01110) 5023 neemt waar voor Zierikzee. Zuster E. v. d. Velde, Bruinisse, Acacialaan 16, tel. (01113) 2894 neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster C. Bos, Looperskapelle, Ka- pelleweg 17, tel. (01117) 1943 neemt waar voor geheel Schou wen. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. schaffen van informatie aan onder nemers in binnen- en buitenland en aan funktionarissen uit ambtelijke kring over de mogelijkheden, die er in Zeeland zijn voor het starten van nieuwe beddrijfsaktiviteiten, onder andere in verband met de gunstige geografische liggin tussen Rotter dam en Antwerpen en de goede ver binding met de zee. Uitbouw De heer De Meester moest erken nen, dat men tot de konklusie moest komen dat ondanks positieve vesti- gingsfaktoren, voorlopig de kans op/ het aantrekken van nieuwe buiten landse ondernemingen niet zo groot is. De meeste aandacht zal naar zijn mening, dan ook gericht moeten wor den op de uitbouw van gevestigde be drijven. „Daarbij zullen wij de posi tieve zaken als leefklimaat en ar- beidsmentaliteit naar buiten moeten brengen en meer bekendheid moeten geven aan Zeeland en de Zeeuwse produkten", aldus de burgemeester De Meester. Tot slot deed hij een beroep op de aanwezige vertegenwoordigers van het bedrijfsleven hun plaats van vesting, onder meer door middel van de thans gepresenteerde wervings folder, ook eens onder de aandacht te brengen van hun zakenrelaties in het buitenland. Het eerste exemplaar van de Zie- rikzeese wervingsfolder overhandig de de burgemeester vervolgens aan drs. E. Claas, voorzitter van de Ka mer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland. Het verdere ver loop van deze bijeenkomst was be doeld om in informele sfeer van ge dachten te wisselen over mogelijkhe den voor stimulering van het be drijfsleven in stad en regio. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v.d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. 01110-5017. Hodgkin-kontaktgroep, kontakt- adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Renesse. tel. 01116-1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. 01114-2131 of landelijk diensten centrum VBOK 033-620244. Buro Rechtshulp te Zierikzee. Iedere dinsdagmiddag van 14.15-16.15 uur spreekuur in het pand van het Leger des Heils (Poststraat 37). Iedereen kan terecht voor gratis juridisch ad vies en toewijzing van een advocaat. Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtcnd voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Donderdag 16 augustus Zierikzee De Eenhoorn inleiding op Portretten van Tie Hof, 17.00 uur. Stadhuis: Fraktievergadering P.v.d.A., 19.30 uur. Burgh Nederlandse Hervormde Kerk. Zo- meravondkoncert: Jan van Dijk, or gel en Mary Jongsma, hobo. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Ring Promotion - festiviteiten gedu rende de gehele dag in de beide dorpscentra - 10.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis, kommissie ruimtelij ke ordening, 16.00 uur. Dorpshuis „De Schutse", zomer- avondbridge, 19.30 uur. Brouwershaven Oude sportveld bij het Slingerbos. Huttendorpweek voor de lagere schooljeugd. Van 9.30 tot 15.30 uur. Vrijdag 17 augustus Zierikzee Stadhuis, openbare vergadering kommissie publieke werken, 16.45 Brouwershaven Oude sportveld bij het Slingerbos. Huttendorpweek voor de lagere schooljeugd. Van 9.30 tot 15.30 uur. Zaterdag 18 augustus Brouwershaven Nederlands Hervormde St. Nicolaas kerk. Kerkepad (NCRV). Open dag met uitleg over de kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Grevelingenmeer. Zeilwedstrijden om het kampioenschap der lage lan den Cadet en Optimist. Bruinisse Reparatiehaven: Demonstratie brandweer en Rode Kruis, beiden verzorgd door de jeugd-afdelingen, 19.00 uur. Nieuwerkerk 30-jarig jubileum SKNWK, sport park „Het Springer" SKNWK-A11 Ready, 14.00 uur; Tjoba-Kinderdijk, 16.00 uur. Dreischor Nederlands hervormde Kerk. Kerke pad (NCRV). Open dag met uitleg over de kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Noordgouwe Nederlands Hervormde Kerk. Ker kepad (NCRV). Open dag met uitleg over de kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Oosterland Bazar/rommelmarkt. 9.30 uur. Zondag 19 augustus Brouwershaven Grevelingenmeer. Zeilwedstrijden om het kampioenschap der lage lan den Cadet en Optimist. Maandag 20 augustus Zierikzee Stadhuis, gemeenteraadsvergade ring, 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis, raadsvergadering, 19.30 uur. Dinsdag 21 augustus Zierikzee Stadhuis: Komissie Concertzaal, 17.00 uur. Stadhuis: vergadering CDA, 20.00 uur. Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Orgelkoncert door Kees van Eersel, 20.00 uur. Woensdag 22 augustus Zierikzee Poppentheater Alteklein voorstel ling Roork, het wrattenzwijn, 14.30 uur. Donderdag 23 augustus Zierikzee Stadhuis: Kommissie finan ciën, 20.00 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis „De Schutse", zomer- avondbridge, 19.30 uur. Zaterdag 25 augustus Brouwershaven Nederlands Hervormde St. Nicolaas kerk. Kerkepad (NCRV). Open dag met uitleg over de kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Bruinisse Sportterrein: Taptoe Bruinisse, 21.00 uur. Zonnemaire I. M. v. d. Bijlstraat. Grote rommel markt en bazar t.b.v. nieuwe unifor men instrumenten „Nut en Uit spanning". 09.00 - 17.00 uur. Dreischor Nederlands Hervormde Kerk. Ker kepad (NCRV). Open dag met uitleg over de kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Noordgouwe Nederlands Hervormde Kerk. Ker kepad (NCRV). Open dag met uitleg over de kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 29 augustus Zierikzee Poppentheater Alteklein voorstel ling Roork, het wrattenzwijn, 14.30 uur. Zaterdag 1 september Brouwershaven Schoolplein van „De Schouw". Schuitkade 2. Rommelmarkt en vei ling, 9.00 uur. Oud papier ophalen door de sport vereniging A.S.V. Brouwershaven. Vanaf 9.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2