Kamerleden willen vaste oeververbinding over de Westerschelde Straks - om half zeven - is het zo ver... Recreatiecommissie sloot seizoen in Scharendijke af t&k-C Veel nieuwbouwplannen in gemeente Bruinisse ZRD- PÊ Wtï* DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vier auto's opengebroken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bakkerschool Drukke raad Restaurant Benelux-kampioenschappen Als de gemeente Zierikzee wil profiteren De gemeenteraad van Bruinisse wacht op Door de matige zomer hebben ook de Op het Grevelingenmeer bij Brouwershaven van rijkssubsidies zal de restauratie van de vrijdag 31 augustus een druk avondje. De restaurateurs in Renesse een minder sei- werden het afgelopen weekeinde de voormalige Bakkerschool voor 1 januari agenda van de gemeenteraadsvergadering zoen dan verwacht. Enige meningen daar- Benelux-zeilkampioenschappen in drie 1985 gereed moeten zijn. (Pag. 2). vermeldt 31 punten. (Pag. 3). omtrent op pag. 4. klassen afgewerkt. (Pag. 6). DINSDAG 14 AUGUSTUS 1984 I40ste jaargang Nr. 23574 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Hoop op morgen, en dan weer op morgen, steeds op morgen!Laat ons in de toekomst gelo ven. Victor Hugo Bedrijfsleven betrekken bij Neeltje Jans MIDDELBURG - Een delegatie van Zeeuwse Eerste en Tweede kamerleden heeft het provinciaal bestuur van Zeeland weer hoop gegeven met betrekking tot de aan leg van de vaste-oeververbinding over de Westerschelde. Die verbinding, waarvoor de provincie een kant-en klaar pan heeft ontwikkeld dat circa een miljard gulden gaat kosten, is eerder dit jaar definitief door de minister van Verkeer en Waterstaat en die van financien in de ijs kast gezet. Er zou absoluut geen geld voor te vinden zijn, zo meenden de bewindslieden. Tijdens een bijeenkomst tussen het provinciaal bestuur van Zeeland en de kamerleden maandag in Middel burg bleek, dat het projekt heel goed in aanmerking zou kunnen komen voor de zogenaande terugploeg- regeling. Daarbij worden gelden van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid beschikbaar gesteld voor de uitvoering van be paalde projekten door werklozen. Als daarbij ook via het bedrijfsle ven, die daarvoor zo is gebleken, zeer grote belangstelling heeft, een aparte financiering geregeld zou kunnen worden, dan moet de aanleg van de vaste-oeververbinding over en onder de Westerschelde zeker uitvoerbaar zijn, zo menen de kamerleden. Arbeidsplaatsen verloren Bovendien moet de regering er vol gens de parlementariërs rekening Scharendijke SCHARENDIJKE - Vier auto's die maandag geparkeerd stonden bij de jachthaven Kloosternol in Scharen dijke werden opengebroken, in één geval bleef het bij een poging tot diefstal, uit de andere drie auto's verdwenen goederen. Alle vier de au to's liepen tevens braakschade op. Uit de auto van de Belg P. W. uit Antwerpen verdween een volledige duikuitrusting van f 5.000,— waarde. Een ruit van de wagen werd ingesla gen. De Westduitser H. H. uit Elsdorf miste op gelijke wijze zijn (dure) ste reoapparatuur. J. S. uit Maasdam deed aangifte van de diefstal van twee slaapzakken uit zijn auto, ter waarde van f 300,—. Van deze auto werd het portierslot opengebroken, evenals die van de auto van E. F. uit Nieuw Beijerland. Hier lukte het niet de auto open te krijgen. mee houden dat de Oosterschelde- werken over twee jaar klaar zijn en dat duizenden arbeidsplaatsen verlo ren gaan in Zeeland, waardoor deze provincie een van de probleemgebie den dreigt te worden. Minister Smit-Kroes reageerde zeer alert vanochtend voor de KRO- radio, waar ze meedeelde dat de Vaste-oeververbinding Westerschel de niet in aanmerking komt voor de al eerder genoemde terugploeg- regeling. Volgens mevrouw Smit- Kroes is de mogelijkheid van de te- rugploegregeling uitgebreid bespro ken toen het VOW-projekt in het ka binet aan de orde was. „Helaas komt het er niet voor in aanmerking", al dus de minister dinsdag. De belangstelling van de maat schappij voor industriële projekten, waar maandag ook gewag van werd gemaakt, bestond toen volgens de minister ook al, maar ook dat leidde toen niet tot de konklusie dat het projekt uitvoerbaar zou zijn, zonder dat het rijk er geld in zou behoeven te steken. In de ijskast De minister herhaalde nog eens, dat uit de diskussie die werd gevoerd met de Tweede Kamer over het in de ijskast zetten van het VOW-projekt „haar alleen maar de konklusie en slotsom is overgebleven dat dit niet een projekt is dat gerealiseerd kan worden op korte termijn". De Kamerleden pleite maandag ook nog voor het in belangrijke mate betrekken van het bedrijfsleven bij de inrichting van het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde, tot een toeristisch- edukatieve attraktie, zoals in heel Europa niet te vinden is. De ambtelijke stuurgroep Ooster schelde heeft vijf plannen opgesteld. Als vooraf wordt vastgesteld dat be houd van alle milieuwaarden voorop moet staan in dit gebied, dan moet het mogelijk zijn met het bedrijfsle ven, dat een zesde plan heeft op gesteld, tot een zeer waardevolle in richting van het werkeiland te ko men, aldus de kamerleden. Raadsvergadering Bru BRUINISSE - Op de raadsagenda van de komende ver gadering van de Bruse raadsheren prijkt ook een plan- ningslijst Nieuwbouw, Verbouw en Verbetering voor de jaren 1985-1989. Daaruit blijkt dat de gemeente nog heel wat van plan is waar het nieuwbouw van woningen be treft. In het nieuwbouwprogramma zijn de volgende plannen opgenomen: 1984, 20 woningwetwoningen Kerkstraat e.o., 1985 twee vrije sek- tor woningen aan de Dorpsweg; in 1987 worden twee woningwetwonin gen gebouwd aan de Oudestraat; 1988 nog twee vrije séktor woningen aan de Dorpsweg, gevolgd door 1939 nog eens drie van soortgelijke woningen. - Rekening houdend met de plannen zal er per 1 januari 1990 nog een over schot van twee woningen zijn. Op de woningverbeteringslijst staan voor 1986: 6 woningwetwonin gen Accacialaan, 9 in de Deltastraat en 29 in de Van Hertsbekestraat. Het kollege stelt voor met deze plannen in te stemmen. VVV-CSB Het kollege vraagt de raad een be drag van f 2000,— beschikbaar te stellen voor het opstellen van een, technisch plan, dat voorafgaat aan een eventueel samengaan van de plaatselijke VVV met de Culturele Stichting Bruinisse. In de vergade ring van 27 januari besloot de raad de VVV subsidie te verstrekken op voorwaarde dat in de loop van dit jaar een definitieve oplossing gevon den moet worden voor genoemde sa menwerking. Inmiddels is er een vergadering ge weest met de twee betrokken instan ties, samen met het kollege, waarbij de wil tot samenwerken werd uit gesproken. Gebleken is echter dat de ruimte van de CSB aan de Mo lenstraat te klein is om daar de VVV ook onder te brengen. Het gebouw zal moeten worden uitgebreid, waar voor de mogelijkheden aanwezig zijn. Voor het maken van een plan is de gevraagde f 2000,— nodig. Voor een bedrag van f 100,— per jaar kan de gemeente Bruinisse een deel van de nol bij de lange loopstei ger huren, noodzakelijk geworden door deaanpassingswerken in de vis serijhaven. De nol wordt zoals be kend voor een deel afgegraven en bij de haven getrokken, waarvoor toestemming van Rijkswaterstaat nodig was. Dit gedeelte kan worden gehuurd voor genoemd bedrag. Het kollege van Bru stelt voor met de huursom in te stemmen. ZIERIKZEE - Vandaag - dinsdag 14 augustus - neemt Zie rikzee op een feestelijke manier afscheid van de jaarlijkse se rie Toeristendagen. Evenals het vorige jaar fungeert de grootse amateurwielerronde om de „Grote Prijs Zierikzee- sche Nieuwsbode" als grandioos klapstuk. Vanaf half zeven toeren ruim negentig amateurs door het bruisende hart van de Schouwen-Duivelandse toeristenplaats. Start en finish van het evenement liggen ook nu weer op het Havenplein. Onder de deelnemers, die strijden om de winst, zit een hele serie vooraanstaande kleppers uit het Zeeuwse en Brabantse amateurwereldje. Veel aandacht zal onget wijfeld uitgaan naar Rainier Valkenburg uit Bergen op Zoom, tot op dit moment de onbetwiste koning van de amateurwielerwedstrijden in Zuid-Nederland met zijn ze ventien overwinningen. Een van de grootste opponenten krijgt Valkenburg vast en zeker in Toon van der Steen uit Bruinisse. Van der Steen boekte tien overwinnin-, gen, maar smaakte op Schouwen-Duiveland nog niet het zoet van de zege. Zierikzee is daartoe de laatste gelegenheid in 1984. Verdere korifeeën die om half zeven gereed staan om in de beugel te gaan zijn Nap Hage, Thijs Fase, Ab Verplanke (het vorig jaar veruit de strijdlustigste), Harry Geeris, Wim Lugtenburg (de laatste weken in blakende vorm), Bart van Est, Rini Ansems, Werner Wieme, Peter Hoondert, de regionale koereurs Wim van Kooten en Marco van Schelven en natuurlijk de winnaar van het vorig jaar John de Crom uit Hoogerheide. Met z'n negentigen zullen de koereurs strijden om de „Grote Prijs Zie- rikzeesche Nieuwsbode", maar ook om de kolossale wisselbeker (foto), die dit jaar aan de prijzentafel werd toegevoegd. Omstreeks half negen zal de strijd zijn gestre den, waarna Donna Lynton de aandacht verder voor zich zal opeisen tijdens een op treden op het Havenplein. Afscheid genomen van tweede recreatieteam SCHARENDIJKE - In het Hervormd Verenigingsgebouw werd vrijdagavond in Scharendijke het recrea tieseizoen van de Recreatiecommissie van de Hervormde en Gereformeerde kerk afgesloten. Tevens werd af scheid genomen van het tweede recreatieteam dat van 28 juli tot en met vorige week werkzaam is geweest. De leden van het tweede recreatieteam. Loco-burgemeester I. C. Pad mos van de gemeente Midden- schouwen zei dat de gemeente po sitief staat tegenover het werk van de Recreatiecommissie en een flinke financiële bijdrage heeft verleend. Hij dankte de recreatie- teams voor hun inspanning en hoopte dat het volgend jaar de teams weer zullen terugkomen. Hij hoopte ook dat in het leven van de verscheidene mensen iets waardevols bewaard mag blijven, door het werk van de recreatie teams. De jonge Sandra zong hier na als intermezzo een leuk liedje. Bijdragen De voorzitter van de Recreatie commissie, de heer J. van de Pan ne zei dat het dankzij bijdragen van de Hervormde en de Gerefor meerde kerk gelukt is twee teams bijeen te krijgen. Hij dankte bei de teams voor hun inzet. Volgens spreker schiet de kerk vaak te kort. Hij hoopte dat door het werk van de recreatieteams iets goeds is gezaaid, dat zal uitgroei en. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot Leendert de Jonge, coördinator van het recreatie- werk. Hij sprak de hoop uit dat deze coördinator uit Driebergen het volgend jaar weer in de gele genheid zal zijn naar Scharendij ke te komen. Tot slot reikte hij aan hem en de leden van het twee de recreatieteam boekenbonnen uit. De leden hiervan, Huib Jan Vis ser uit Breda (de leider), Aafke Buist en Gineke Westra, beiden uit Grijpskerke, Cora Reingout uit Ermelo en Irene van Sprang uit Oss zongen een zelf gemaakt lied over hun bevindingen. Bezoekers Leendert de Jonge merkte op dat er twee goede teams zijn ge weest. Het aantal bezoekers be draagt 1974. Verleden jaar was dat 1513 en in 1982 1523. Dit jaar zou het aantal bezoekers nog ho ger zijn geweest dan 1974. als er geen verregende kinderochtenden waren geweest. Hij adviseerde de Recreatiecommissie voor het ko mende jaar te zoeken naar een nieuwe coördinator, omdat De Jonge er wegens drukke werk zaamheden niet meer bij kan zijn. Huib Jan Visser dankte De Jon ge voor zijn grote inzet gedurende drie jaar. Alle leden van het teain overhandigden de coördinator een attentie. Zij kregen op hun beurt door enkele kinderen een bloe- menattentie aangeboden. Ds. J. B. Duk vertoonde een leuk filmpje over de aktiviteit van het recreatieteam op de deze zomer gehouden braderie te Scha rendijke. Ds. Duk dankte de re creatieteams namens beide ker ken in het bijzonder de coördina tor. Ook de leden van de Recrea tiecommissie, Van de Panne, Maarten van der Weele, Cees de Jonge en Marius de Vrieze kregen voor hun werk een attentie aange boden. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Verwachting tot woensdagavond: Enkele wolkenvelden Wolkenvelden, maar ook perioden met zon en vrijwel overal droog; mi nimumtemperatuur omstreeks 12 graden, middagtemperatuur onge veer 22 graden. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak uit noord tot noordwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 18 au gustus: Donderdag; Zonnige perioden Kans op neerslag; 20 Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht; n.-west 2 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 207c Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: n.-oost 2 Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 15 aug. Zon op 06.23, onder 21.04 Maan op 22.44, onder 10.09 16 aug. Zon op 06.25, onder 20.59 Maan op 22.56, onder 11.17 Laatste kwartier: 19 augustus (21.40). HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwatcr 15 aug. 7.00 18.18 12.04 00.36 16 aug. 7.27 18.49 12.38 - Doodtij: 22 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 18,3° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een zwak hogedrukge- bied, dat enige dagen boven de Noordzee lag, neemt in betekenis af en wordt morgen vervangen door een verse uitloper van een Atlantisch ho- gedrukgebied. Deze vervanging zorgt in de on derste en middelbare lagen van de at mosfeer voor wolkenvelden, maar perioden met zon zullen niet ontbre ken. Het ziet er niet naar uit dat het weerbeeld drastisch wordt gewij zigd. Het blijft op de meeste plaatsen droog en de middagtemperatuur komt op een niveau rond 22 graden, ongeveer normaal voor de maand au gustus. De minimumtemperatuur wordt ook normaal, circa 12 graden. De wind is zwak tot matige en waait in hoofdzaak uit noord tot noordwest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1