WOENSDAG A.S. IS ER'N SPECIALE PIEPRO MEETDAG. Voetbalvereniging Zonnemaire heeft weer de beschikking over een eigen akkommodatie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GRATIS VOETMETING. Monique Berrevoets en Peter Moerland pakten jeugdtitels Scelveringhe SUCCESJES Cursus bloemenschikken ERIC DE NOORMAN VERTON'S SCHOENEN Afscheid van predikanten echtpaar 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 augustus 1084 Nr. 23573 7 Wethouder mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-De Kanter verricht de aftrap bij de heropening van het gerenoveerde komplex van Zonnemaire. ZONNEMAIRE - Zaterdag was het voor de voetbalve reniging Zonnemaire een feestelijke dag. Na het vorige seizoen een onderkomen te hebben gehad bij de zusterve reniging Brouwershaven op het sportpark „Onder de Molen" kon zaterdag het eigen gerenoveerde sportter rein in gebruik worden genomen. Voorafgaande aan de officiële opening en het sportieve gebeuren op deze dag zorgde de Harmonievereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire met marsmuziek voor de muzikale om lijsting. De voorzitter van de voetbalvereniging Zonne maire Henk Kaspers sprak voordat de officiële opening plaats vond een woord van welkom tot de leden van het kollege van B. en W. van de gemeente Brouwershaven, burgemeester C. Slabbekoorn en wethouders S. C. J. B. Loschacoff-De Kanter, de Harmonie Nut en Uitspanning en de Belgische vrienden van de verenigingen S.K. Deur- ne en F.C. de Goal uit Antwerpen. De voorzitter toonde zich ver heugd. dat na een seizoen bij Brou wershaven een gastvrij onthaal te hebben gehad nu de eigen akkommo datie weer in gebruik kon worden ge nomen. Wethouder Lochacoff-De Kanter noemde, voor zij tot de ope ning over ging, het voor de kern Zon nemaire belangrijk dat het de be schikking heeft over een eigen sport - terein warop de jeugd zich op verant woorde wijze kan uitleven. De twaal- fenhalfduizend gulden welke de re novatie van het sportterrein in het kader van het Kleine Kernen projekt heeft gekost achtte zij dan ook goed besteed daar hiermee een bijdrage is geleverd om Zonnemaire leefbaar te houden. Zij achtte het van zeer groot belang om kernen als Zonnemaire leefbaar te doen zijn en te houden. Aftrap Met het verrichten van de aftrap van de eerste voetbalwedstrijd, tus sen Noordgouwe en de S.K. Deurne verklaarde zij hiermee de sportak- kommodatie voor heropend. Met zes teams, welke in twee pou les waren ingedeeld, kwamen hierna in aktie om het sportieve gebeuren op deze dag af te werken. Het team van Noordgouwe ging in poula A di- rekt goed van start met een nipte 1-0 overwinning op S.K. Deurne. Tot haar eigen verrassing slaagde het team van Noordgouwe er hierna ook in het treffen met Zonnamaire win nend (2-1) af te sluiten waarmee het zivh plaatste voor de kruisfinale. In de andere poule toonde het team van camping De Stern uit Noordgouwe zich duidelijk de sterkste met een 3-0 overwinning op de reserves van Zon nemaire en een 4-0 zege op het Ant werpse F. C. de Goal. In de kruisfinales toonden Noord gouwe zich duidelijk de sterkste te gen nummer twee van poule B de re serves van Zonnemaire (5-1), terwijl S.K. Deurne met 1-0 de bleef over de winnaar van poule B, De Stern. De nummers een en twee van poule A, Noordgouwe en S.K. Deurne moesten het hierna in de finale voor de tweede keer op deze dag tegen el kaar opnemen. Evenals in de eerste wedstrijd bleken beide teams volko men aan elkaar gewaagd te zijn. Na een spannende strijd eindigde de wedstrijd in een doelpuntloos ge lijkspel waardoor uiteindelijk straf schoppen de beslissing moesten bren gen. De Belgische gasten bleken hier bij net iets vaardiger te zijn dan de voetballers uit Noordgouwe (5-4) waardoor zij op de eerste prijs beslag konden leggen. Uitslagen De wedstrijd voor de derde en vier de prijs tussen De Stern en Zonne maire II eindigde eveneens in een ge lijkspel waarna De stern bij het ne men van de strafschoppen (9-8) als overwinnaar uit de bus kwam. Zonnemaire kon nog beslag leggen op de 5e prijs door de ontmoeting te gen de F. C. de Goal in een 3-0 over winning om te zetten. De volledige uitslagen: Noordgouwe-SK Deurne 1- 0; Zonnemaire II-De Stern 0-3; Noordgouwe-Zonnemaire 2-1; FC de Goal-De Stern 0-4; SK Deurne- Zonnemaire 2-0; Zonnemaire II-FC de Goal 3-0. Voor hij 'a avonds in het klublo- kaal café Bommenede tot de prijsui treiking overging kon voorzitter Henk Kaspers spreken van een geslaagd sportevenement waarin op sportieve wijze tot een ieder die een bijdrage had geleverd om het geheel zo voortreffelijk te doen slagen. Na het overhandigen van de prijzen en het bekend maken van de winnende nummers van de ter bestrijding van de kosten gehouden verloting werd de dag afgesloten met een bal onder leiding van ,,De Melodia's". Door de voorzitter van de scheidsrechtersve- reniging Willem van der Meijden kreeg Henk Kapspers met de wensen van een goed gebruik nog twee grens rechters vlaggen aangeboden. Een spelmoment uit de wedstrijd tussen Noordgouwe en SK Deurne. Het Bel gische doel wordt belaagd. Astrid Verspeek door leiding geweerd RENESSE - Op de drie banen van Tennisvereniging Scelveringhe werden de afgelopen week de klubkampioenschappen voor de jeugd afgewerkt. Bij de enkelspelen kwamen de titels terecht bij Monique Berrevoets en Peter Moer land. Overigens kleeft aan de titel van Monique Berrevoets een geurtje. Groot favoriete Astrid Verspeek werd door de toernooileiding als deelneemster ge weerd, omdat zij superieur zou zijn. De vijftienjarige speelster werd en pas sant wel gevraagd om deel uit te maken van het TV Scelveringhe-team, dat de komende maand deelneemt aan het toernooi om de Zierikzee 25-bokaal, een toernooi waarvoor de Renesser vereniging dit jaar de organisatie verzorgt. Martijn van Toledo met 6-2, 6-1 en Pe ter Moerland en Wilco Hoogerhuis waren in die fase te sterk voor Hanno en Remco Canters: 6-0, 6-0. In de fina le waren Lenz Hoogerhuis en Peter Dalebout niet opgewassen tegen Pe ter Moerland en Wilco Hoogerhuis: 6- 3, 6-4. Peter Moerland werd overigens een fikse sta-in-de-weg voor Lenz Hoogerhuis. In de finale van het en kelspel ging het duo voortreffelijk tegen elkaar op, maar Moerland be schikte duidelijk over de langste adem. Hij won de eerste set met 7-6, maar verloor de tweede met 2-6. In de derde en beslissende set bleek de te genstand van Hoogerhuis gebroken. In de halve finale won Moerland met 6-2, 7-6 van Remco Canters, terwijl Lenz Hoogerhuis te sterk was voor Eric-Jan Veenis: 6-3, 6-3. Te koop: Bestel nu uw aardbeiplanten. Diverse soorten. Rombouts, Verrnieuwstraat 48, Zierik zee. telefoon 01110-2475. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in spc.t-, trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Wolf elektrisch- en benzine motor maaiers, handmaaiers, heggescharen en grastrim mers bij Hubo-Karweishop Renesse. Diversen: D. Ooms, erkend installateur water- gas en elektrische in stallaties. Ook voor repara tie en onderhoud. Informeer vrijblijvend!! Breedstraat 1, Zierikzee, tel. 01110-4739. Het vakkundigste meu- belstoffeerwerk wordt gele verd door de speciaal inge richte meubelstoffeerderij Goudzwaard. Van daar is ons advies uw voordeel. Meelstraat 24, Zierikzee, tel. 01110-2491. Fa. Garage Kerkwerve. Voor al uw auto-reparaties, uitla ten, accu's, banden, uitbalan ceren en uitlijnen, tegen scherpe prijzen. Tel. 01110- 5210. EEN MODERNE DRUKKERIJ IN EEN OUDE STAD De heer Bloemendaal, pasvorm specialist van de Piedro-jeugdschoenen fabriek, zal woensdag a.s. gratis en vrijblijvend controleren of de schoenen van uw kind nog passen. Hij zal u graag adviezen verstrekken over eventueel t.z.t. aan te schaffen kinderschoenen, want passende schoenen kopen is nu eenmaal geen kinderspel. L r.RATIS UITGEVOERD. Havenplein 13 Zierikzee Telefoon 0111Ck24S6 PLEDRO, TOCH BETER VOOR HUN VOETEN. In uw omgeving te: In uw omgeving te; ZIERIKZEE in de Technische School „Schouwen Duiveland", Hatfieldpark 1. Start binnenkort. De wekelijke cursus bloemenschikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit acht lesavonden. Na iedere les van 19.30 uur tot 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt 148,inclusief bloemen en materiaal, alsmede een cursusboekje. De cursus is dus volledig verzorgd. Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV). Sir Winston Churchillweg 2,2251CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* GEEF UW ADVERTENTIE TIJDIG OP! ONZE SLUITINGSTIJDEN ZIJN: VOOR MAANDAGKRANT -VRIJDAG 13.00 UUR i VOOR DINSDAGKRANT - MAANDAG 11.30 UUR i VOOR DONDERDAGKRANT VOOR VRIJDAGKRANT - WOENSDAG 11 30 UUR - DONDERDAG 11.30 UUR ADVERTEREN IS VERKOPEN! Abida, 13-8 te Shellhay.en,,,. Acmaea, 13-8 te Ruwats. Maassluis, 12-8 140 z.o. Nagoya naar Japan. Nedlloyd Dejima, 12-8 van Hong kong naar Busan. Nedlloyd Houtman, 13-8 te Fossur- mer. BROUWERSHAVEN Surfartikelen gestolen J. S. uit Hoevelaken deelde de poli tie mee dat surfartikelen ter waar de van /'500,- werd gestolen, waar van S. de eigenaar-was^S. verblijft op camping Den Osse. ZIERIKZEE Aanrijding Met beperkte schade als gevolg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats op de Laan van St. Hilaire kruising Weststraat. J. S. uit het Limburgse Vaals zou geen voorrang verleend hebben aan de auto van L. P. uit Zierikzee. BRUINISSE - De Oud Ger. Gem. in Nederland houdt D.V. opdonderdag 16 augustus kerkdienst. Aanvang 19.30 uur. Voorganger is de heer A. D. Muilwijk. HAAMSTEDE - Dominee en me vrouw Dio en Marjo Soeteman- Schravesande zullen op zondag 26 au gustus afscheid nemen van de gere formeerde kerk van Haamstede, de gemeente die hen heeft uitgezonden op 25 maart 1979 naar Zambia, ten dienste van de Reformed Church of Zambia. De standplaats was Madzy- moyo. De aktieve dienst werd op 1 mei van dit jaar beëndigd en de wacht" overgedragen. In een feestelijke dienst van schrift en tafel neemt het echtpaar Soeteman-Schravesande af scheid van de kerk met wie het zo lang heeft samengewerkt. Aanvang van de dienst is 10.00 uur in het kerk gebouw aan de Hogezoom 5. Dinsdag 14 augustus Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur De telefoonshow 16.00 uur Philadelphia. Tijdens het huwelijksfeest van Deli en Brenton wordt een bootrace gehouden. 16.50 uur Maggie en David. In zeven afleveringen kan het wel en wee van de vijftienjarige Maggie en haar jon ge hondje David worden gevolgd. 18.55 uur Gil en Julie 19.00 uur De smurfen 19.25 uur De schat van de Maori's. Pe ter, Nick en Hape ontdekken in de haven een luxe motorsloep en gaan er eens een kijkje nemen. 20.00 uur Journaal 20,28 uur Nero Wolfe. De jacht op een verdwenen reder kost bijna het leven van Nero en Archie. 21.20 uur Fietsen. Een bizarre fietstocht door de stenen jungle van Amsterdam. 21.40 uur Achter het nieuws 22.20 uur Landleven. Herhalingsafle vering, waarin meubelmaker Frank geen poot aan de grond krijgt bij Ma ry en het daarom maar aanlegt met Elizabeth Plantney. 23.15 uur De vrije gedachte 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kop en staart 19.25 uur Kinderkrant 19.45 uur Op expeditie naar de woestijnen van Australië. De kijker krijgt de woestijnen van Australië voorgeschoteld. Het zijn droge, troosteloze gebieden, die echter ge heel omgetoverd lijken nadat een flinke regenbui is losgebarsten. 20.30 uur Westgeest brood banket. De bakfiets wordt gevolgd op zijn reis door Nederland. 20.45 uur Help, ik ben in verwach ting. Canadese speelfilm. Een jour naliste, die een artikel schrijft over ongehuwde moeders merkt dat zij in verwachting is van een kollega, waarmee ze eigenlijk niets te maken wil hebben. De film volgt haar bij de gesprekken, die ze voert met onge huwde moeders. Ook haar eigen twij fel om het kind geboren te laten wor den of abortus te laten plegen komt aan de orde. 21.40 uur Speelkwartier. De doedel zak wordt van binnen en van buiten bekeken en besluisterd. 21.55 uur God wil wonen bij de men sen 22.30 uur Journaal Astrid Verspeek schreef zich wel in voor de klubkampioenschappen, maar zij kreeg te elfder ure te horen, dat zij niet zou worden ingedeeld, omdat dat de mogelijke titelaspira- ties van andere leden in een keer tot nul zou reduceren. Astrid Verspeek werd in 1983 reeds seniorenkampioe ne van Scelveringhe. Hetzelfde deed Niels Gebraad bij de heren, maar hij zag af van deelname bij de jeugd, vanwege een overladen programma. Door de afwezigheid van Astrid Ver- speek kwamen er wel plotseling mo gelijkheden voor andere meisjes. In de halve finales stuitte Monique Ber revoets op Bianca Nikerk, hetgeen haar niet al te veel problemen ople verde: 6-2, 6-0. Iets lastiger had Moni ca de Jong het om zich in de finale te spelen Met 6-2, 6-4 was zij echter net te sterk voor Emmy Hop. Een game In de finale kwam Monica de Jong er totaal niet aan te pas legen Moni que Berrevoets. In totaal kon zij een enkele game naar zich toe trekken: 6- 0, 6-1. In het dames dubbelspel be haalde Monique Berrevoets haar tweede titel. Samen met Marit van der Vet werd zij winnares in een veld van vier kop pels, die een halve kompetitie af werkten. De drie konkurrerende koppels kwamen er niet aan te pas en verloren stuk voor stuk zeer ruim van de kampioen Berrevoets en Van der Vet. Yvonne Blom en Mariska Verseput eindigden als tweede en Monica de Jong en Bianca Nikerk pakten de derde plaats. Lisette van de Zande en Jacolien Kooman sloten de rij. Monique Berrevoets bereikte met Alexander Frank ook de finale in het gemengd dubbelspel, maar moest daarin genoegen nemen met een ne derlaag na een marathonpartij. Sa- scha van de Roest en Peter Moerland wonnen in drie sets met 3-6, 7-6 en 6- 1. In de halve finale hadden zij ge wonnen van Emmy Hop en Peter Da lebout (6-3. 6-0), terwijl Monique Ber revoets en Alexander Frank hadden afgerekend met Marit van der Vet en Martijn van Toledo (6-3, 6-1). Peter Moerland werd de suksesvolste spe ler van het klubkampioenschap. Hij pakte ook de titel in het heren dub belspel en in het enkelspel. In het dubbelspel kwam hij uit met Wilco Hoogerhuis. In de eindstrijd toonden zij zich de meerderen over Lenz Hoogerhuis en Peter Dalebout Het koppel Hoogcrhuis/Dalebout klopte in de halve finales Vincent en De laatste slag (2) 102. Ze krijgen van Safrax hun eigen paarden weer terug en deze drukt hen op het hart goed op hun hoede te zijn voor rondzwervende Hun- nenverspieders, waarna ze haastig op pad gaan. Indachtig Safrax' waarschuwing mijden ze zoveel mogelijk open terrein waardoor ze ech ter niet zo snel opschieten als de Noorman wel zou willen. Ze troosten zich echter met de ge dachte dat de Romeinen toch zeker niet tegen het vallen van de nacht op pad zullen gaan. Intussen overdenkt Eric nog eens de woor den van de prefect der ruiterij. Merwig en zijn hoofdmannen - waaronder natuurlijk Eric zelf en Allan, de Heruli, verstaan worden - en mo gelijk misschien ook Erwin, Axe en Svein moeten dus op Aëtius vriendelijke uitnodiging de ruiterij volgen naar het Romeinse kamp. Op zijn mijnst worden ze daar dan gevangen genomen, maar naar Safrax' woorden te oor delen wil Aëtius ze waarschijnlijk uitleveren aan Attilla, de laffe schurk. Zwijgend rijden ze door en tegen de morgen zijn zij het Frankenkamp dicht genoeg gena derd om het te wagen verder over de vlakte te gaan, maar ze hebben nog geen kwartier gere den als Eric ineens een rauwe kreet hoort en langs dc bosrand turend ontwaart hij een gestalte die opgewonden naar hen zwaait. ,,Bij Thor, Allan stoot Eric uit, Svein Langtand .dat is f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7