Veteranentoernooi Zierikzee voor SC Gastel, maar gelegenheidsteam dé verrassing Loura Beye winnares van L2-dressuur met Umona Gister sprak zij van liefde DFS laat 3-0 voorsprong glippen tegen WFB: 3-3 Hoofdmacht Brouwershaven in oefenkampagne alleen nog maar met nederlagen 6 Het gelegenheidsteam VAW, dat pas in de finale struikelde tegen Sportklub Gastel. ZIERIKZEE - Voor de vijfde keer werd zaterdag op het sportpark Bannink door de voetbalvereniging Zierikzee, in samenwerking met de eigen evene mentenkommissie, het veteranentoernooi georganiseerd. Na de Zierikzee Ve teranen in 1980, het Belgische Meerle in 1981 en 1982 en vorig jaar de Zeelan- dia Veteranen uit Middelburg heeft dit jaar het team van Sport Club Gastel beslag op de wisselbeker weten te leggen. Voor de grootste verrassing zorgde het team spelend onder de naam V.A.W. (Van Alles Wat) met onder meer Ko Willemse, Henk Vermeule, Adrie Stoutjesdijk, Cor Wiltenburg, Joop Schoonen, Piet Berrevoets (Renesse), Jan van Bemden, Rinus Roon (Brou wershaven) en Leo Lievense. In haar poule werden door het team al haar drie te spelen wedstrij den in winst omgezet. De eerste ont moeting tegen RWH leverde een nipte 1-0 overwinning op. Vervolgens werd met 3-0 van het veteranen team van Dreischor gewonnen waarna het voor de stunt van de dag zorgde door de bekerwinnaar van het vorige jaar, de Zeelandia veteranen, met 2-1 te kloppen waarna het meteen poule- winaar werd. In de andere poule toonde het elftal van Sport Club Gastel zich de sterkste. De Braban ders gingen van start met een 1-0 zege op Goes waarna VCK uit Koudeker- ke mét 4-2 aan de zegekar wérd ge bonden. De derde wedstrijd, tegen de Zierikzee veteranen, eindigde in een 1-1 puntenverdeling wat voor Gastel genoeg was om op de eerste plaats in haar poule beslag te leggen. Finalewedstrijd De finale wedstrijd tussen S.C. Gastel en V.A.W. gaf een spannende strijd te zien waarin beide ploegen na aan elkaar waren gewaagd. Met een nipte 1-0 overwinning slaagde Gastel erin d wedstrijd in haar voordeel te beslissen waarvoor het voor één jaar beslag wist te leggen op de fraaie wisselprijs. Het team van V.A.W., dat de Bra banders keurig partij had gegeven, kwam in het bezit van de sportivi- teitsprijs. De wedstrijd voor de der de en vierde prijs, tussen VCK en Zeelandia leverde een 2-1 overwin ning op voor de Middelburgers, Goes werd vijfde door met 3-1 van RWH te winnen, terwijl Dreischor in de wedstrijd voor de zevende plaats de Zierikzee veteranen met 3-1 klopte. Aan het slot van het uitstekend geslaagde toernooi sprak de toernooi leider de heer K. Berrevoets, voor hij tot het overhandigen van de prijzen overging, een woord van dank tot al len die hun medewerking hadden verleend om het toernooi zo voortref felijk te doen slagen, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de scheidsrechters, de leden van de E.H.B.O., die het bijzonder rustig hadden, en zijn mede kommissiele den. De resultaten, Poule A: Zierikzee- VCK 2-3; Gastel-Goes 1-0; Zeelandia- Dreischor 4-0; VAW-RVVH 1-0; VCK- SC Gastel 2-4; Zierikzee-Goes 1-5; VAW-Dreischor 3-0; Zeelandia- RVVH 4-1; VCK-Goes 3-2; Zierikzee- SC Gastel 1-1; VAW-Zeelandia 2-1; Dreischor-RWH 1-2. Eindstand poule A SC Gastel 3 2 1 0 6-3 5 VCK 3 2 0 1 8-8 4 Goes 3 1 0 2 7-5 2 Zierikzee 3 0 1 2 4-9 1 Poule B V.A.W. 3 3 0 6-1 6 Zeelandia 3 2 0 1 9-3 4 RWH 3 1 0 2 3-6 2 Dreischor 3 0 0 3 1-9 0 Trimloop De evenementfenkommissie Haam stede organiseert voor donderdag 16 augustus een trimloop. Vanaf 18.30 uur kunnen de deelnemers zich in schrijven bij de start op de Ring van Haamstede. De trimlopen over 2.4 en 8 km beginnen om 19.30 uur (2 km) en 20.00 uur (4 en 8 km). Vanaf kwam over acht verzorgt de Koninklijke Harmonie de Witte van Haemstede de muziek op de Ring. BRLIINISSE - Tijdens een dressuurwedstrijd voor paarden heeft de RV Rnesse-kombinatie Loura Bueye met Umona een overwinning behaald in de L2-dressuur. Zij slaagde er overigens niet in een winstpunt op haar startkoe- pon te krijgen. Op weg naar promotie naar de M-status skoorde zij inmiddels wel de benodigde winstpunten in de lichte klasse, maar er resteren nog enkele winstpunten in de zware proef. Loura Beye werd winnaares met 115 punten, waarmee zij klubgenoot Freddy Monshouwer met Parine ruimschoots naar de tweede plaats verwees. Monshouwer bleef in de ogen van jury Steendijk steken op 101 punten. In de lichte proef van de L-klasse werd Marjet Ars met Valli- ant van Manegevereniging De Braan- jenhoek uit Schore winnaares met 114 punten. Ariënne Buyze met Fjuri van de organiserende vereniging PPC Schouwen-Duiveland eindigde als tweede met 108 punten en klubge- n.ote Marian Jumelet werd met Sim ple B derde met 101 punten. Freddy Monshouwer sloot ook hier de rij met Parine met 99 punten. In de M-dressuur behaalde Antonie Sanders met Present van de Ridder- kerkse Ruitervereniging Sint Joris een dubbele zege. Hij won zowel de lichte als de zware proef met respek- tievelijk 118 en 112 punten. In de lich te klasse ging de tweede plaats naar Linda Verlaan met Ravi us van RV SRos met 107 punten, terwijl Marian Herlaar in de zware proef als tweede eindigde met 111 punten. De amazo ne van de Ruitervereniging Marfle^t kwam zo met Beauty een enkel punt te kort voor het oranje rozet. Linda Verlaan skoorde hier 109 punten. In de zware klass werden drie proe ven verreden. De overwinning ging hierbij naar Ellen Bagchus met Moni- teur van RC Westland. Zij kreeg voor haar zware proef 124 punten, nadat zij eerder voor de lichte proef slechts 113 punten had geïnkasseerd. Op de tweede plaats werd beslag gelegd door Erica Butler met Ramesses van RV Renesse. Zij zag een goed ver zorgd Zl-proef beloond met 123 pun ten. In de B-proeven won Marion Hofland met Tanagra de lichte proef met 116 punten vóór Peter Hameete- man met Whopper met 113 punten. Beide kombinaties zijn lid van de PPC Schouwen-Duiveland. De zware proef leverde een zege op voor Peter Hameeteman met Whopper met slechts 98 punten. Volleybalvereniging Cluzona Op dinsdag 21 augustus begint de volleybalvereniging Cluzona v, eer met de zware trainingsavonden, be geleid door de heer Schreinemacher. Iedere dinsdagavond vindt deze sport plaats in de gymzaal te Nieu- werkerk, voor de jeugd (12/15 jaar) van 19.00 tot 20.00 uur en voor de se nioren van 20.00 tot 22.00 uur. O ef enprogr amma VV WIK KERKWERVE - Volgende week za terdag 18 augustus gaat WIK van start met haar oefenprogramma in de ontmoeting te Dirksland tegen D.E.S. Ook de reserves van WIK gaan naar Dirksland om het te gaan opnemen tegen D.E.S. II. Op dinsdag 21 augustus krijgt WIK bezoek van Zierikzee III en spelen de reserves, eveneens thuis, tegen Drei schor. Beide wedstrijden vangen aan te 19.00 uur. Op zaterdag 25 augustus staan er voor beide teams weer een thuiswedstrid op het programma. Het eerste elftal gaat het dan opne men tegen 's Heer Arendskerke, ter wijl de reserves hun krachten gaan meten van Kats (aanvang beide wedstrijden 14.30 uur). Op dinsdag 28 augustus speelt het eerste elftal van WIK dan nog een thuiswedstrijd te gen Dreischor (19.00), waarna de re serves nog in aktie komen op donder dag 30 augustus thuis tegen MEVO II (19.00) en op zaterdag 1 september, evenens in eigen omgeving, tegen Be velanders II (14.30). door DOROTHY EDEN Het was zo geregeld dat Cathleen en Kitty bij de lunch van de kinderen in de eetkamer zouden zijn, terwijl juffrouw O'Riordan in de biblio theek zuster Mary Martha en zuster Veronica onder haar hoede nam De zusters moesten rust hebben en de kinderen mochten zoveel lawaai ma ken als ze wilden. Maar over het geheel genomen was het een stil en verlegen groepje. Ze waren te jong en zo'n dag was te veel voor ze. Het levendigst was dat stevi ge, roodharige, strijdlustige jongetje Peter Brady. Cathleen kon haar ogen niet van hem afhouden. Ze vroeg zich af, zoals ook Rory gedaan moest heb ben, wat de ware identiteit van de jongen was. Het was een aardige jon gen met een brede lach en onver schrokken ogen. Cathleen probeerde iets uit hem te krijgen. ,,Vind je het fijn in het weeshuis. Peter?" ,,Ja, fain." ,.Ben je er allang?" ,,Ja." Hij stormde weg voor een wild spelletje, waarbij hij door Pat sy's keurige perken heen baggerde. Toen Cathleen hem weer had gevan gen. gierde hij het wild en buiten adem uit. „Peter, waar is je moeder?" Hij staarde haar niet-begrijpend aan. „Waar is je mammie?" „Ik ben op een dag weggegaan." „Vanwaar weg, Peter? Van wie weg?" „Ik slaapt in een slaapzaal. We slaapt allemaal in slaapzaals." Hij wrong zich los. „Ik wil spelen." „Peter, heb je een vader?" De heldere blauwe ogen onder de rode kuif keken haar ongeduldig aan. „Ik wil spelen, ik wil spelen." Hij was nog te klein. Hij was al vergeten waar hij vandaan kwam. Het magere, kleine lijfje, het leuke brutale snuitje, toonden dezelfde le vensdrift als de O'Riordans. Maar er was geen fysieke gelijkenis. Toen merkte ze dat Rory naast haar stond. Hij keek peinzend en misschien ook lichtelijk geamuseerd. Het was niet makkelijk om de uit drukking op zijn gezicht te ontleden. Maar ook hij sloet Peter Brady gade. „Hij verdient een betere vader dan een dronkaard, vind je niet?" „Hij is nog te klein om een zinnig woord te zeggen." barstte Cathleen uit. Rory begon te lachen. „En dat kan je zeker moeilijk verkroppen9" Hij keek haar op zijn brutale, taxerende manier aan. „Wil je nog steeds onze problemen oplossen? Dat lukt je toch niet. Het ene probleem brengt weer het andere voort." Dit was wel zo waar, dat Cathleen, niet kon nalaten uit te roepen: „Ro ry, je tante wordt nog steeds gechan teerd!" „Door wie? Door deze kleine jon getjes?" „Rory! Er zal nog iets verschrikke lijks gebeuren. Ik weet het zeker. Je had haar vanmorgen eens moeten zien. Ze was doodsbang." „Tante Tilly doodsbang? Dat kan niet!" Hij lachte nog zachtjes, maar zijn ogen waren nadenkend en heel koud. Tegen het eind van de dag verloor Patsy zijn geduld en kreeg een woe deuitbarsting, een komisch klein mannetje dat zijin vuisten stond te schudden tegen een groepje plotse ling geschrokken en zwijgende kin deren. „Vooruit, loop naar de duivel jullie allemaal, dan zijn we van jullie af! Ik heb nog nooit zo iets gezien sinds me neer Rory en meneer Shamus klein waren. Ruk uit, jullie allemaal!" Hij deed een uitval naar ze en de kinderen vluchtten naar alle kanten. „Schaam je, Patsy!" riep Mary Ka- te. „En de dag is bijna voorbij." „Hoe eerder hoe liever!" De auto's stonden voor de deur, de haveloze van Rory en de Rolls. Een. van de kinderen v is weg. Peter Bra dy. Ook juffrouw O'Riordan was er niet. Ze zat in de bibliotheek en op haar schoot zat het roodharige jon getje, half in slaap. Zijn rood kuifje en slaperig gezichtje lagen tegen haar platte boezem aan gedrukt. Toen Cathleen binnenkwam, sprong ze op en schudde hem i~uw door elkaar. „Iedereen is klaar om weg te gaan, juffrouw O'Riordan." „We komen eraan. De hele dag heeft dit kind geen woord tegen me gezegd, maar nu heeft hij een plaats je nodig om zijn hoofd tegenaan te leggen. Laat je maar niet wijsmaken dat kinderen onschuldig zijn. Je bent alleen goed als het in hun kraam te pas komt." (wordt vervolgd) Ouwerkerk De ploeg van trainer Ko Willemse kwam door Harry Linders op 1-2 waarna Erik Elenbaas de stand in evenwicht bracht. Kees Snoek zorg de er hierna voor dat ZSC met een 3-2 overwinning het strijdperk kon ver laten. BURGH - DFS opende zaterdagmiddag haar oefenprogramma met de ont moeting tegen WFB uit Ouddorp dat in het afgelopen seizoen uit de 4e klasse van de KNVB degradeerde naar de hoofdklasse van de Rotterdamse Voetbal Bond van het zaterdagvoetbal. Nadat DFS gedurende ruim drie kwart van de wedstrijd het heft volledig in handen had gehad, waarin het zelfs een 3-0 voor sprong wist te nemen, moest het uiteindelijk toch nog genoegen nemen met een 3-3 puntenverdeling. Toch kon trainer Kees Rijnberg zeker niet ontevre den zijn over het eerste optreden in dit nieuwe seizoen, met uitzondering dan van de slotfase waarin toch wel een beetje onnodig de winst nog uit handen werd gegeven. hiervan te profiteren (3-1), waarna de spanning plotseling weer geheel te rug keerde toen Auke Wagenaar uit een zeker betwistbare strafschop de achterstand tot 3-2 kon reduceren. In de slotfase bleek de defensie van DFS toch wel kwetsbaar te zijn, daar ondér meer doelman Schot, die een jaar op nonaktief was geweest, enige keren mistastte zonder dat de bezoe kers hiervan echter wisten te profite ren. Dit gebeurde wel toen Peter Goedegebuure er niet in slaagde een dieptepass te onderscheppen, waar door Ko van 't Geloof geheel vrij voor doelman Schot kon verschijnen waarna hij weinig moeite had om als nog de stand in evenwicht te brengen (3-3). Gedurende de eerste speelhelft had DFS het spel volledig in handen. Er werd voortreffelijk gekombineerd en door ingrijpen van de verdediging kreeg doelman Erik Schot (ex- Zierikzee) geen enkele moeilijke bal in de eerste 45 minuten te verwerken. Op het middenveld maakte Rob Wijnstekers (ex-Zierikzee) bij de oranjehemden zijn debuut wat zeker wel een aanwinst voor de thuisklub betekent. Het meest opmerkelijke feit bij DFS was wel, dat Leo Rijn berg na de zware inzinking welke hij in het vorige seizoen heeft doorge maakt weer aan het terugkomen is. Hoewel men altijd voorzichtig moet zijn met het trekken van konklusies uit oefenwedstrijden, toonde deze speler bij dit eerste optreden toch weer de gode draai beet te hebben. Gemakkelijk Met een doelpunt van uitstekend gehalte zorgde hij er voor dat de thuisklub de eerste helft met een 1-0 voorsprong kon afsluiten. man van SPS nog een keer wist te verschalken (3-1). Kansen Zaterdagmiddag nam Brouwersha ven het op het sportpark „Onder de Molen" op tegen zaterdag eerste klasscr Colijnsplaatse Boys. Hoewel Brouwershaven zeker niet de minde re was van de Noord-Bevelanders moest het uiteindelijk toch genoegen nemen met een 2-0 nederlaag. Beide ploegen kregen over het ge heel genomen wel een gelijk aantal skoringskansen waarvan echter de bezoekers beter wisten te profiteren dan de Brouwenaren. Beide treffers vielen reeds in de eerste speelhelft. Na een klein half uur spelen wist Marco de Loof met een fraai trekbal- lerttje de Boys een 1-0 voorsprong te geven waarna goed vijf minuten la ter Wim de Fouw op aangeven van Wim Siereveld, geheel vrij gekomen voor doel weinig moeite had om doel man Kees Botbijl voor de tweede keer het nakijken te geven (0-2). Evenals voor de rust ontwikkelde zich na de rust een gelijkopgaande strijd waarin Brouwershaven er al les aan deed om de opgelopen achter stand weg te werken. Hoewel men enige keren zeer dicht bij een treffer was had de thuisklub deze middag Vrouwe Fortuna niet op haar hand, waardoor de in de eerste helft opge lopen achterstand ongewijzigd bleef. Ook de uitwedstrijd tegen zondag eerste klasser Ouwerkerk leverde voor de Brouwenaren een 3-2 neder laag op. In deze uitwedstrijd kon Joop Krips Brouwershaven een 1-0 voorsprong geven waarna Marco Viergever voor de Ouwerkerkcrs de stand in evenwicht bracht (1-1). Door een doelpunt van Dick Wittenberg (ex-WIK) kon Ouwerkerk de eerste speelhelft met een 2-1 voorsprong af sluiten. Na de rust "nerde Bas Neele de Een ZSC-aanval op het doel van Brouwershaven-doelman Kees Botbijl. ZSC won met 2-3. Met een fraaie goal kon hij zelfs na de hervatting de voorsprong opvoe ren tot 2-0, waarna de koek voor DFS bleek te zijn gebakken toen de verde diging van WFB bleef staan voor ver meend buitenspel waardoor Johnny Quaak gemakkelijk kon skoren (3-0). Voor DFS leek er hierna geen vuiltje meer aan de lucht, maar het omge keerde was juist waar. De oranje hemden, die zich al zeker waanden van de overwinning, gingen het wat al te gemakkelijk opnemen waar door WFB, dat zich ondanks de drie doelpunten achterstand nog niet ge wonnen wilde geven, in aanvallend opzicht ruimte kreeg. Ko van 't Geloof wist als eerste Rob Wijnstekers debuteerde tegen WFB in het DFS-shirt. Zijn debuut resul teerde in een 3-3 gelijkspel na een 3-0 voorsprong voor de Burgh-Haamsteedse ploeg. BROUWERSHAVEN - Om straks bij haar terugkeer in de tweede klasse zo goed mogelijk beslagen ten ijs te komen werkt Brouwershaven momenteel een intensief oefenprogramma af. Bij de drie tot nu toe gespeelde wedstrijden moeten de Brouwenaren inmiddels wel tot de konklusie zijn gekomen, dat in het komende seizoen een zwaardere krachtsinspanning zal moeten worden ge leverd dan in de derde klasse waarin het skoren van doelpunten hen nog al erg gemakkelijk afging. Hoewel de tot nu toe gespeelde wedstrijden nog geen en kele overwinning heeft opgeleverd is er zeker nog geen reden voor trainer Kees Kommer om te gaan wanhopen, dit temeer, daar men nog geen enkele keer volledig binnen de lijnen kon verschijnen. Het materiaal is zeker op Brouwershaven aanwezig om straks in de tweede klasse een goed figuur te kunnen slaan. De eerste wedstrijd tegen naaste buur ZSC leverde een 3-2 nederlaag op. In de eerste helft zag het er zeker niet naar uit, dat de Brouwenaren aan het kortste eind zouden gaan trekken. ZSC, dat door het vertrek van de gebroeders Van Oeveren en Verwest, René de Jonge en René Flo- hil een gevoelige aderlating heeft moeten ondergaan wist in de eerste 45 minuten alleen in het eerste kwar tier in aanvallend opzicht iets tegen over de Brouwenaren te stellen. De thuisklub nam hierna het spel volledig in handen wat René Roon met twee treffers tot uitdrukking wist te brengen (2-0). Na de thee kwam tot veler verrassing ZSC, dat met een ruime selektie van achttien spelers aanwezig was, echter geheel terug, terwijl de Brouwse aanvallers al hun krui', in de le helft bleken te heboen verschoten. voorsprong van de thuisklub op tot 3- 1 waarna Sjaak van der Weele uit een strafschop de eindstand op 3-2 be paalde. De avond hiervoor had Ou werkerk een wedstrijd tegen SPS uit Poortvliet gespeeld welke met 3-1 door de Ouwerkerkers werd gewon nen. De Tholenaren wisten in deze ontmoeting de skore te openen (0-1) waarne René van Waardenburg de stand weer in evenwicht bracht (1-1). William Remeeus zorgde ervoor dat Ouwerkerk de eerste speelhelft met een 2-1 voorsprong kon afsluiten waarna na de rust Remeeus de doel-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6