Uitslag schilderwedstrijd galerie „Tussen de Havens" Bejaarden genoten van leuke vaartocht Zeehondje „Dombo" in slechte konditie aan Brouwersdam gevonden DE ZIERIKZEESCHE COURANT Druk bezochte prijsuitreiking Overgebracht naar Pieterburen Brouwershaven voer uit Mosselexport nog niet op dreef Auto met grote snelheid in de sloot Orgelkoncert in Dreischor ik* Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Rode Dorp blank Taptoe Renesse Bruse Boys VV Zonnemaire thuis Doordat er zondagochtend een gat ont- Financieel werd de jaarlijkse Taptoe Renes- De hoofdmacht van Bruse Boys leed in Na een jaar uit te zijn geweken naar Brou- stond In de hoofddistributieleiding van de se een sukses. Muzikaal kon het gebeuren Bruinisse een smadelijke 1-7 nederlaag te- wershaven nam Voetbalvereniging Zonne- waterleiding stond het Rode Dorp plotse- ook de toets van de kritiek doorstaan, maar gen Xerxes, maar reden voor paniek is er ze- maire haar gerenoveerde akkommodatie ling blank. (Pag. 2). kwa show(Pag. 4). ker niet. (Pag. 5). weer in gebruik. (Pag. 7). MAANDAG 13 AUGUSTUS 1984 140sle jaargang Nr. 23573 WAAR/N OPGENOMEN (1797 - 1889) Het meest verfijnde genoegen is, het anderen te bereiden. La Bruyère ZIERIKZEE - „Het wedstrijdelement en de publieks- jurering hebben enerzijds als voordeel dat de exposities zeer intensief worden bekeken en beoordeeld. Ander zijds kan er ook een nadeel aan kleven: bescheiden etsen springen soms wat minder in het oog dan de spektaku- lairdere werken. Het wedstrijdelement geeft een extra franje aan deze tentoonstelling, maar men moet wel be denken, dat een lage score niet wil zeggen, dat het werk artistiek gezien ook laag scoort". Deze worden sprak de kunstenaar Ad Zuiderent zaterdagmiddag in galerie „Tussen de Havens" voorafgaand aan de bekendmaking van de uitslag van de teken- en schilderwedstrijd onder auspiciën van Z.O.C./Evenementenkommissie. Hoofd voorlichting van de Deltadienst de heer L. Kneepkens (r.) deelde namens Rijkswaterstaat het boek Werken in de Öosterschelde" uitV.l.n.r. luisteren aandachtig toe kunstenaar Ad Zuiderent en de drie hoofdprijswinnaars C. A. Lievense, M. M. de Raat en J. Crouwel. Het thema van de wedstrijd betrof dit jaar „De Oosterscheldewerken". Een begrip dat ruim genomen mocht worden en dat veertig deelnemers en tameerde aan deze tentoonstelling c.q. wedstrijd in de Zierikzeese gale rie in de Visstraat mee te doen. De expositie in „Tussen de SCHARENDIJKE - Aan de Brouwersdam onder Scha- rendijke werd zaterdagmiddag een jong zeehondje, Dom bo genaamd, aangetroffen. Het dier werd overgebracht naar Arnemuiden vanwaar het werd overgevlogen naar het zeehonden-opvangcentrum van Lenie 't Hart in Pie terburen. Lenie 't Hart, die via de veldpolitie in Middelburg van de komst van het dier op de hoogte was gesteld, liet desgevraagd weten, dat de zeehond omstreeks eind juni/begin juli zal zijn geboren. Het beest was heel ma ger en duidelijk ondervoed. In de bek van de zeehond werden diverse in- fekties gekonstateerd. Zaterdaga vond, na aankomst in Pieterburen bleek het dier hoge koorts te hebben, maar die was zondagochtend reeds aanzienlijk gedaald. Lenie 't Hart heeft goede hoop, dat het zeehondje er na zijn zwerftocht weer bovenop zal komen. Zij ver wacht dat het dier omstreeks eind september/begin oktober weer naar zee kan worden teruggebracht. Het zeehondje afkomstig uit de Waddenzee of uit Engeland had blijk baar niet voldoende konditie om voor zichzelf te zorgen, vandaar de droevige toestand waarin hij zater dag aan de Brouwersdam werd aan getroffen. Een deel van de bejaardengroep aan boord van het zonnedekvan de Stad Zierikzee. BROUWERSHAVEN - Ruim 190 bejaarden uit de gemeente Brouwershaven kozen zaterdagmiddag „het ruime sop" voor een vaartocht over de Öoster schelde, die hun aangeboden werd door het Brouwse gemeentebestuur. De tocht werd gemaakt met de m.s. Stad Zierikzee en aan boord bevond zich ook de brassband Apollo die onder leiding van P. H. J. Everwijn zorgde voor een gezellig en muzikaal sfeertje. Het zojuist aangetroffen zeehondje wordt door de politie overgebracht naar Arnemuiden. van waaruit het naar Pieterburen zal worden overgevlogen. Het Brouwse gemeentebestuur, dat op de vaartocht vertegenwoordigd werd door burgemeester C. Slabbe- koorn, wethouder C. Padmos en de raadsleden M. Mol, C. de Munnik en A. de Vlieger neemt al bijna tien jaar het intiatief om de bejaarden uit de gemeente in de zomer een vaartocht aan te bieden. Ieder jaar blijkt het aantal ouderen dat van deze gelegen heid gebruikt maakt weer groter te zijn, zodat de m.s. Zierikzee zaterdag BRUINISSE - Voor de inleggerijen is de prijs van de soorten mosselen die voor de konservering geschikt zijn nog te duur, zodat nog maar mondjesmaat wordt gedraaid. De gewone kwaliteirsmosselen, waaronder die uit Zeeland, brengen voor de kweker 30.- 40,— op, soms ook 50,— als de kwaliteit iets beter is. Maar zodra de mossel iets groter is, dan normaal met een niet te laag vis- gewicht en zonder zeepokken op de schelp is de handel bereid het dubbe le te betalen en brengt een vracht 80,100,—, of iets hoger op. uitvoer met aan boord het rekord aantal van 190 bejaarden. Praatje maken Nadat de vaarlustigen met bussen opgehaald waren uit de verschillen de kernen van de gemeente en uit en kele bejaardenhuizen te Zierikzee, voer de m.s. Stad Zierikzee om 14.00 uur met het gezelschap de Öoster schelde op. De weersomstandigheden waren bijzonder gunstig voor een vaartocht en ook werd er volop geno ten van de gelegenheid om elkaar weer eens te zien en een praatje te maken. Er heerste dan ook een prima sfeer aan boord waarbij al spoedig gezongen werd en zelfs gedanst op de muzikale klanken van brassband Apollo die spontaan zijn medewer king aan de tocht gaf en met evenveel verve speelde als dinsdag toen dit Brouwse muziekgezelschap weer een onverwacht en verrassend koncert gaf vanaf de Brouwse muziektent. Pijlerdam De kapitein van de m.s. Zierikzee, de heer T. den Breejen, verstrekte zijn passagiers uitvoerige informatie over de in aanbouw zijnde pijlerdam in de monding van de Öosterschelde, waar door de bejaarden bijzonder werd gewaardeerd. Dit bleek onder meer uit de woorden van de heer J. Dorst uit Dreischor, die namens de bejaarden het gemeentebestuur van Brouwershaven bedankte voor dit unieke en geslaagde initiatief. Havens" werd goed bezocht de afge lopen veertien dagen en het publiek nam, zoals gezegd, haar jurerende taak zeer serieus op. De bezoekers voorkeur ging uit naar een schilderij van de heer J. Crouwel uit Rotter dam: Een fraai tafereel van de pijlers met heel subtiel in de rechterboven hoek een fiere meeuw. Dit werkstuk behaalde 385 punten. Eensgezind Vrij eensgezind waren publiek en „de man, die er voor heeft doorge leerd", de kunstenaar Theo Voorzaat in hun beoordeling over het werkstuk van de heer M. M. de Raat uit Zierikzee: een wijdse blik over de Öosterschelde met in de verte pijler- heffer „Ostrea" en op de voorgrond robuuste keien. Theo Voorzaat liet weten zelf het meest getroffen te zijn door dit werk, dat zo fraai de Zeeuw se ruimte uitstraalde. Het publiek kende de heer de Raat met 344 een tweede plaats toe. Een derde prijs was er voor de heer C. A. Lievense uit Nieuwerkerk. Met zijn werkstuk, dat vooral op viel door een fascinerende lichtschake- ring, behaalde bij 276 punten. Mevrouw D. Raayen-Peffer, verte genwoordigster van de Evenemen tenkommissie en uiteraard ook van de firma Raayen-Mol, want zonder ondersteuning vanuit de mid denstand zou een dergelijke wedstrijd wellicht niet gehouden kunnen worden, maakte de prijswin naars bekend en overhandigde hen de prijzen. De heer Crouwel mocht een imponerende met olieverf gevul de schilderkist in ontvangst nemen. Voor de heer Raat was er een zoge naamd kniebord en de heer Lievense werd eigenaar van een tafelezel. RENESSE - Met grote snelheid reed in de vroege zondagochtend (half vier) een auto in de sloot van de Kooimansweg-Lage Zoom, met daar in maar liefst negen passagiers. Twee van hen werden per ambulance over gebracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. Omstreeks gemeld tijdstip werd de rijkspolitie gewaarschuwd dat er een auto in genoemde sloot zou liggen. Bij aankomst lagen twee passagiers naast de auto, de overige zeven zaten er nog in. De 19-jarige bestuurder J. S. uit Wateringen en een van de pas sagiers M. J. eveneens afkomstig uit Wateringen werden naar Zierikzee overgebracht. De bestuurder werd onderworpen aan een bloedproef. Dokter Flach verrichtte diverse hechtingen aan drie passagiers van de ongelukswagen, Jan de Jonge sleepte het totaal vernielde voertuig weg. Het ongeluk gebeurde volgens de politie toen S. uit Renesse richting Haamstede reed en de bocht ter plaatse vergat te nemen. DREISCHOR - De organist Dirk Jansz. Zwart geeft dinsdag 14 au gustus het zesde orgelkoncert in de Hervormde kerk te Dreischor. Op het programma staan verscheidene komposities van Nederlandse kom- ponisten, te weten Sperry, Swee- linck, Haringha, Sam de Lange en Ja cob Brijster. Verder kompleteren werken van Bach, Handel, Guilmant en Widor, allegro vivace uit de 50e symphonie, het programma. Het koncert begint om 20.00 uur. De heer Zuiderent ging vervolgens nog even kort in op de artistieke be oordeling door de heer Theo Voor zaat. Deze vestigde vooral ook de aandacht op het werk „De Giganten" van mevrouw H. M. Cool uit Ouwer- kerk. Haar schilderij toonde impone rende pijlers, waar enerzijds een stoere bescherming en anderzijds toch ook een grimmige bedreiging vanuit ging. Verder toonde Voorzaat voorkeur voor het werk „Öoster schelde gezien vanaf Noord- Beveland" van L. Vlieger. Voorlichter van Rijkswaterstaat ing. Leo Kneepkens was zaterdag middag in „Tussen de Havens" aan wezig om namens Rijkswaterstaat de vierde tot en met de zestiende prijs winnaar een fraai boek over de Oosterscheldewerken te overhandi gen. De heer Kneepkens liet weten aan genaam verrast te zijn over de kwali teit van de tentoonstelling. Zijn per soonlijke voorkeur ging vooral uit naar het werkstuk van de heer Bas Verhagen uit Eikerzee. Als rijkswa terstaatsman was dat ook best te be grijpen. De argeloze bezoeker zal wellicht niet direkt Verhagens inten tie hebben aangevoeld, maar het werk bevatte zeer veel aspekten van de diskussies, die de afgelopen jaren over de Öosterschelde werden en nog steeds worden gevoerd. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. i P 8i Lr Verwachting tot dinsdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur om streeks 12 graden, middagtempera- tuur ongeveer 23 graden. Matige wind uit noordelijke richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 17 augustus Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Minimumtemp.: 12 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: noord 3 Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Minimumtemp.: 12 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: noord 3 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Minimumtemp.: 12 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 14 aug. Zon op 6.22, onder 21.06 Maan op 22.32, onder 09.00 Laatste kwartier: 19 augustus (21.40) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 14 aug. 6.19 17.45 11.31 00.05 Doodtij: 22 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 18,0° C. HET WEEKOVERZICHT DE EULT - Dinsdag lijkt het een vrij warme dag te worden met een middagtemperatuur rond de 23 gra den. In de nacht ontstaat opnieuw plaat selijk mist, die op de meeste plaatsen gedurende de eerste ochtenduren al optrekt. Daarna komen er flinke pe rioden met zon. hoewel mogelijk af en toe versluierd door hoge bewol king. Later in de middag is een loka le bui niet onmogelijk. De wind is overwegend matig, omstreeks kracht 3. uit noordelijke richtingen. Voor de rest van de week zijn de vooruitzichten goed. Ten noorden van Nederland blijft een hogedruk- zone aanwezig, die soms meer. dan weer minder sterk is. Verwacht wordt dat de temperatuur iets boven de gemiddelde waarde voor deze tijd van het jaar blijft. De neerslagkan sen lijken klein te blijven, 's Nachts is de kans op mistbanken vrij groot.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1