.Kj533/^ Rekreatie voetbalteams schopten geld bijeen voor Kinderboerderij „De Punt" Brouwse bejaarden maken vaartocht Installatie nieuwe rector RSG Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT Orgelkoncert Mathieu Meys Fikse boete smokkelend jacht Drie mannen in de cel O v- Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Begrotingsbrief Kortcert Trammelant Zaalvoetbal Het rijkssubsidiebeleid heeft een belangrij- Vanavond verzorgt organist/clavecinist Ge- Het toeristenseizoen begint weer op zijn op maandag 20 augustus gaat de zaalvoet- ke rol gespeeld bij het totstandkomen van rad Dekker uit Son een koncert in de grote eind te lopen. Op twee pagina's blikt de re- balkompetitie in Zierikzee weer van start, rekreatieve toeristische voorzieningen, ker van Brouwershaven. (Pag. 3). daktie met enkele betrokkenen terug, (Pag. Tijdens de eerste twee avonden wordt er (Pag. 2). 4 en 5). gebekerd. (Pag. 6). DINSDAG 7 AUGUSTUS 1984 140ste jaargang Nr. 23570 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Die met geweld zijn naaste durft te bevechten, blijft steeds gehaat, tot hem de wraak ver slindt. Psalm 11,3. Mathieu Meys ZIERIKZEE - Het laatste dinsdag- middagkoncert op dinsdag 14 au gustus in de Gasthuiskerk, aanvang 14.00 uur bestaat uit een orgelkon- cert door de heer Mathieu Meys. Op het programma staan werken van on der anderen: Bach, Pachelbel en Bux- teude. Mathieu Meys werd geboren in 1943. Zijn muziekstudies volgde hij aan het Maastrichts Conservatorium, waar hij o.a. Jean Wolfs en Kamiel D'Hooge als leermeesters had. Hij behaalde daar zowel de diploma's voor praktijk en onderwijs B als ook het einddiploma solospel voor orgel. Sedert 1969 is Mathieu Meys ver bonden aan het Maastrichts Conser vatorium als docent orgelbouw, uil- voeringspraktijk en orgelmethodiek. Orgellessen Hij gaf orgellessen aan de muziek scholen van Maastricht, Geleen en Hoensbroek en in laatst genoemde plaats was hij direkteur van de gem. muziekschool vanaf 1975 tol mei 1983. Met ingang van die datum aan vaardde hij de funktie van provinci aal direkteur van de Zeeuwse Mu ziekschool. Als dirigent van verschillende ko ren en als organist koncerteerde hij vele malen in Nederland, als ook in Duitsland, België, Oostenrijk en Schotland. BURGHSLUIS - Bij een steekproef aan boord van een zeiljacht in de Roompotsluis heeft de douane een voltreffer geschoten. Het jacht, de .White Spirit" uit Dintelmond, was onderweg van Zeebrugge naar Dinte- loord en had niets aan te geven. Toen de douane toch even aan boord keek vonden ze drie volle dozen met drank en sigaretten waar geen belasting over was betaald. Na een boete van bijna f 2000,— en inbeslagname van de goederen kon het jacht zijn reis vervolgen. ZIERIKZEE - De rekreatieploegen van de Zierikzeese horeca-etablissementen: ,,'t Sloepje", „De Banjaard", „De Vlinder" en ,,'t Visslop" en het team „De Kraanvo gels" van Slijterij-Wijnhandel ,,'t Kraanplein" hebben de afgelopen weken een bedrag van 1.035,70 bijeen ge voetbald. De opbrengst van deze onderlinge rekreatie- voetbalkompetitie werd beschikbaar gesteld aan het bestuur van Kinderboerderij „De Punt" en gold als wel kome aanvulling op de financiën, die nodig zijn om deze kinderboerderij in Poortambacht van de grond te krij gen. Reeds vorige zomer werden tussen de teams van genoemde café's en de slijterij-wijnhandel enkele vriend schappelijke wedstrijden gespeeld. Rinus Pankow van ,,'t Kraanplein" kwam dit jaar met het initiatief voorstel te trachten een bedragje bij een te voetballen, door elke deelne mer voor elke wedstrijd een gulden inleggeld te laten betalen. Dat geld werd gedurende de onderlinge kom petitie in een grote pot gedaan en de opbrengst werd na afloop van die kompetitie verdubbeld door de vijf organisatoren. Het voetbalteam van café ,,De Ban jaard" eindigde bovenaan de lijst, gevolgd door „De Kraanvogels". Vo rige week werd de grote spaarpot ten huize van het winnend team geo pend. Aanvankelijk lag het in de be doeling de aanbieding van genoemd bedrag van 1.035,70 aan de mensen van de Kinderboerderij in oprichting met een officiëei tintje gepaard te la ten gaan, maar daar kwam niet van. Peter Verton, koördinator van de Vrij-Werk-Centrale binnen de bouw- kommissie voor de kinderboerderij kreeg de opbrengst in baargeld over handigd en zegde toe er zorg voor te dragen dat het bedrag zijn juiste bestemming zou vinden. Projekt goedgekeurd Zoals wellicht bekend, werd eind juni door de Toetsigskommissie voor Noord- en Midden-Zeeland goedkeu ring verleend voor het inzetten van vrijwilligers, die met behoud van hun uitkering, medewerking moch ten verlenen aan de bouw van de Kinderboerderij. Peter liet desge vraagd weten dat vijf a zes mensen hier gedurende enige lijd werk zullen kunnen vinden. Uiteraard is hier en daar wel wat specialistische kennis vereist waar het de aanleg van sani taire voorzieningen, waterleiding en elektriciteit betreft. Wal dat laatste betreft, staat de bouwers tevens voor de taak een goedkeuring voor de aan leg te verkrijgen van een erkend in stallateur. Dat is nou eenmaal een vereiste, waar bij de bouw rekening mee moet worden gehouden. Peter is ervan overtuigd, dat dit - in goed overleg - met zo n erkend installa teur wel in goede nanden geleid zal kunnen worden. Over de inzet van werklozen met behoud van uitkering zijn de menin gen weieens verdeeld. Men zou niet echt gemotiveerd zijn het werk te doen, omdat er toch geen financiële vergoeding tegenover staat, of men zou met slecht werk meer liever thuisblijven en meer van dat soort zaken, maar Peter is daar veel opti mistischer over gestemd. „Na een bericht over een duur de toetsingskommissie goedgekeui d projekt, krijgen we op de Vrij-Werk- Ceniraie meestal direkt reakuev Kort daarop nemen met die mensen dan zelf nader kumaki op. Er Vciiityj er dan soms wel af, meestal omdat ze vast werk hebben kunnen krijgen en dat is voor hen zelf natuurlijk een goede zaak". De mensen, die zich voor een bepaald projekt hebben op gegeven, zijn volgens hem, meestal heel enthousiast en op hen kun je dan ook rekenen. Voorzieningen Op net terrein waar ue kindei uot-i- denj moet verrijzen - het si uk grond voor het Kinderdagverblijf „Brug- ziciit" aan de Schelde.straai, dat dooi de gemeente Zierikzee bescnikbaar werd gesteld - zijn de bekistingen aangebrachtHei storten van het be ton moest, in verband mei de bouw- vakantie, nog even op zich laten wachten. Het ligt in de bedoeling dit karwei volgende week ter hand ie ne men. Op het terrein zal een oeheerder- sakkommodatie van 6 x 1U m worden gebouwd, met daarin ook een ruimte waar groepen omvangen kunnen worden voor het geven van een korte toelichting, verder verrijst er een nachthok en een verblijf voor de die ren gedurende de winterperiode en ook zullen er enkele kleine hokken van 4x5 worden gebouwd ten behoe ve van kippen en dergelijke. Het ligt in de bedoeling in het voor jaar van 1985 de eerste dieren in „De Punt" te huisvesten. De totale afron ding van het projekt zal daarna nog wel enige tijd in beslag nemen; het wordt met opzet wat in tijd uit gesmeerd, omdat het totaal beschik bare bedrag voorlopig nog niet voor handen is. Een gift, zoals van genoemde voet balteams was derhalve heel welkom en zou misschien ook anderen op een idee kunnen brengen. Het echtpaar J. P. de Lang (sekretaris) en H. de Lang- Mulder (penningmeester) zet zich met enthousiasme in voor de totstandko ming van de Kinderboerderij in Pooriambachi. Mevrouw De Lang 1 aai desgevraagd weien, dat het tota le projekt wel een bedrag van J 50.000.- /.ai vergen. Zoals reeds ge- meid, werd door Jantje Beton een lóe/.egging gedaan voor 10.000.- Daar is ïniruciaeis 7 000.- voorscnui op ontvangen ten uenoeve van de aankoop van materialen. De reste rende 3.000,- komt nog, maar „wat er in het vat zit, verzuurt niet". Wervingsaktie Wrcier wt'iu een wen. mgsaKtic op touw gezet ooi leden en donateurs van ue toekomstige Kinderboerderij. Leuen betalen J lu,- per paar, dona teurs J 5,-. Zoals liet er nu uitziet /ui len zij gezamenlijk jaarlijks een be drag van 3.000,- bijeen kunnen brengen, maar dat kan ook nog wat hoger uitvallen, want de wervings- kampagne is nog niet geheel afge rond. Van de Technische School Schouwen-Duiveland kwam verder inmiddels het aanbod de schuilhut en de duiventil te vervaardigen. Een ge baar, dat door het bestuur uiteraard ook zeer gewaardeerd wordt. Beheer Het beheer van de Kinderboerderij in wording is thans nog niet zeer ak- tueel, maar uiteraard heeft men daar de gedachten reeds over laten gaan. Mevrouw De Lang licht toe, dat er een beheersplan zal worden op gesteld, gebaseerd op de vrijwillige medewerking van wijbewoners, ou ders, schoolkinderen in groeps- of klasverband. Het bestuur kon ook in dit opzicht reeds enkele spontane aanmeldingen noteren. Men is van plan de Kinderboerderij het gehele jaar open te stellen als de weer somstandigheden dat toelaten. „De Punt" zal dan wellicht dagelijks op bepaalde uren geopend zijn. Zoals ge zegd, worden de eerste bewoners in het volgend voorjaar verwacht. Er komen kippen, kalkoenen, pauwen, schapen, lammetjes en enkele zwijnt jes. De beschikbaar gestelde ruimte i.s niet groot genoeg om er bijvoorbeeld ook ponies te huisvesten, maar de mogelijkheid tot uitbreiding in de toekomst is echter nog wel aanwezig. „De gemeente wil misschien eerst eens kijken hoe het allemaal gaat verlopen en als het goed gaat, krijgen we er na verloop van tijd misschien dan wel een stukje grond bij", aldus mevrouw De Lang. ZIERIKZEE - In de aula van de school vindt vrijdag 24 augustus de in stallatie van de heer R. Soesman als reetor van de Rijksscholengemeen schap Professor Zeeman te Zierikzee plaats. De heer ft. Soesman. De bijeenkomst voor genodigden begint om 16.uur. Daarna bestaat er gelegenheid kennis te maken met de nieuwe rector en zijn echtgeno te. Soesman is de opvolger van drs. P. Vis. Eind mei werd bekend dat Soesman was benoemd tot rector. In 1968 begon hij aan de RSG als docent Nederlands aan de Mavo-afdeling. La ter werd hij ook studieleider van de brugklassen, gevolgd door een be noeming als schooldekaan. Vanaf 1 augustus 1977 is hij aan de RSG ver bonden als con-rector. Zierikzee ZIERIKZEE - De rijkspolitie van Schouwen-Duiveland heeft het afge lopen weekeinde de hand weten te leggen op R. C. J. v. d. M. uit Zierik zee, die er van verdacht wordt vorige week op het parkeerterrein van de Nieuwe Bogerdstraat een auto te hebben opengebroken en enkele goe deren uit de auto te hebben gestolen. De diefstal werd door een getuige ge zien en aan de hand van een bruik baar signalement stelde de recherche een onderzoek in. Zwiidag kon de 21-jarige v. d. M. worden aangehouden, die in de loop van de maandag bekende de diefstal niet alléén gepleegd te hebben. Maandag al kon een tweede verdach te worden aangehouden, de eveneens uit Zierikzee afkomstige W. A. v. d. H. (23) en in de nacht van maandag op dinsdag de derde, de 19-jarige R. d. V. ook uit Zierikzee. De eerste twee leg den een bekentenis af, de derde nog niet. De politie stelt een verder on derzoek in naar de gedragingen van nel trio. LOS ANGELES - Joegoslavië cn Brazilië hebben zich maandag bij Ita lië en Frankrijk gevoegd in de halve finales van het Olympisch voetbal toernooi. Joegoslavië maakte de meeste indruk door de Westduitse profs met 5-2 te verslaan. Bij rust was de stand nog gelijk, 2-2. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Langs Oosterscheldewerken BROUWERSHAVEN - Naar verwachting van de organisatoren zullen zater dag II augustus zo'n 150 a 180 bejaarden uit de vier kernen van de gemeente Brouwershaven een vaartocht over de Oostersehelde maken, die hun door het gemeentebestuur van Brouwershaven wordt aangeboden. De tocht, een jaar lijks terugkerend initiatief van de gemeente, voert de ouderen dit jaar langs de in aanbouw zijnde Oostcrscheldedam. Vijf leerlingen van de zesde klas van 't Kofschip maakten een maquette van de kinderboerderij. Barbera. Diona, Bian co, Cornelia en Marjolein maakten hun werkstuk van ijsstokjes, triplex, hout en kunststof, aan de hand van een bouw tekening. Het Brouwse gemeentebestuur, dut een dergelijk initiatief al bijna tien jaar op het programma heeft staan, betrekt hierbij ook de vroegere inwo ners van de gemeente, die momenteel in bejaardenhuizen te Zierikzee wo nen. Ook zij zijn van harte welkom om de tocht mee te maken. Voor hel vervoer naar de Nieuwe Haven te Zierikzee, van waaruil het vertrek om 14.00 uur zal plaatsvinden, wor den bussen ingezet die om 13.00 a 13.15 uur vertrekken vanuit de vier kernen van de gemeente: Zonnemai- re, Drei schor. Noord gouwe en Brou wershaven. Nostalgie De tocht wordt gemaakt met één van de - tot passagiersschip omge- WA> PÊ Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden. In de komende nacht veel bewol king en vooral eerst nog kans op wat regen. Overdag droog weer met gelei delijk meer zon; minimumtempera tuur rond 12 graden, middagtempe- ratuur ongeveer 21 graden. Matige wind, kracht 4, aan zee en in het Wad dengebied af en toe vrij krachtige wind uit noord tot noordoost, kracht 5. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 11 au gustus: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20r/ Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: n.-oost 4 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: n.-oost 4, Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30r/< Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: n.-oost 3 ZON EN MAANSTANDEN 8 aug. Zon op 06.14, onder 21.17 Maan op 20.04, onder 02.14 9 aug. Zon op 06.15, onder 21.15 Maan op 20.47, onder 03.10 Volle maan: 11 augustus HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 8 augustus 1.15 13.52 7.20 8.21 20.03 20.57 bouwde - tjalken van de firma dc Bree. Deze boten werden in vroeger dagen gebruikt voor vrachtvervoer 1 over het water zodat de bejaarde pas sagiers - naast de frisse zeelucht - ook een vleugje nostalgie kunnen opsnui ven. Om de sfeer aan boord nog te verhogen zal er naar alle waarschijn lijkheid een muziekgezelschap mee aan boord gaan, terwijl ook leden van het gemeentebestuur, onder wie burgemeester C. Slabbekoorn en ge- meentesekretaris C. Padmos van de partij zijn. Hel gezelschap wordt ver der gevormd door de besturen van de bejaardensozen uit de vier kernen en enkele leden van het Rode Kruis. Be langstellenden kunrten informatie krijgen op telefoonnummer 01119- 1431 9 augustus 2.29 14.44 Springtij: 13 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 18,3° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na een nacht met veel bewolking en kans op nog wat regen, wordt voor morgen droog weer ver wacht en er komt geleidelijk meer zon. Na het voorbijtrekken van een de pressie. die dinsdagmorgen boven het midden van dc Noordzee lag, breidt een hogedrukgebied ten zuid westen van Ierland zijn invloed naai Scandinavië uit. Dc wind gaat uit richtingen tusser. noord en noordoost waaien en voert drogere lucht aan. De wind is matig, aan de kust af en toe vrij krachtig. Vannacht daalt de temperatuur tot omstreeks 12 graden, voor morgen middag worden temperaturen rond de 21 graden verwacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1