Na regen komt zonneschijn ELEKTRO LIEVENSE Gister sprak zij van liefde SAMAN BV 4 Touwslager bij Ring Promotion BURGH-HAAMSTEDE - De vierde Ring Promotiondag in Burgh-Haam- stede is ten dele verregend. In de och tenduren vielen de druppels gestaag en dat had uiteraard tot gevolg dat de belangstelling van het publiek ge ring was. Rond het middaguur klaar de het weer op, de zon scheen zelfs en 's middags was het - net als op de voorgaande Ring promotiondagen - een drukte van belang. Erg warm was het daarentegen nog niet. De toeristen wandelden gekleed in herfstkleding, truien en regenjas sen, over de Ring en hadden grote be hoefte aan warm voedsel. Op bij gaande foto doet een vakantie hou dende familie zich tegoed aan een bakje friet. En zij waren niet de eni gen. Veel belangstelling was er voor de klederdrachtgroep die kleding uit de provincie Zeeland liet zien. Ook de touwslager uit Sliedrecht had veel bekijks voor zijn aktiviteiten. Niet zo gek, want dit oude ambacht wordt nog maar heel zelden beoefent in Ne derland. ,,Ik denk dat er nog maar drie of vier touwslagers zijn, ten minste die met de hand een touw ma ken," zei de ambachtheer. Het pu bliek keek toe hoe hij een spring touw vervaardigde. Geroutineerd spant hij de touwen om de haken. Even later kan hij gaan draaien. Na slechts enkele minuten is het spring touw klaar. Opnieuw gaat hij hegi;;- nen aan zijn zoveelste handgemaakte touw. Een opmerkelijk oud ambacht. HAAMSTEDE Gewond bij aanrijding auto-paard Op de kruising Hogeweg met de A. v. d. Weijdeweg werd B. I. M. N. W. uit Dordt gewond na een aanrijding met een auto aan wie ze geen voor rang zou hebben verleend. De Dordt- se bereed een paard. Voorrang had M. J. J. E. uit Meelo, wiens auto aan de voorkant ernstig werd bescha digd. Het paard werd niet gewond. De winnaars van de weekpuzzel van vrijdag 27 juli zijn: Eerste prijs: A. Lakké-Zandee Scheldestraat 40 4301 VE Zierikzee Tweede prijs: Gert Jan de Ruiter Fokkerstraat 2 Zierikzee De oplossing luidt als volgt: HORIZONTAAL: 1. chemie; 6. twaalf; 11. borst; 13. braaf; 14. Ir.; 16. Pisa; 17. rank; 18. fa; 19. men; 21. ser pent; 23. lot; 24. adem; 26. noest; 27. vore; 28. xeres; 30. kit; 31. mager; 32. rotan; 34. morel; 35. elan; 36. kadi; 37. sloot; 40. tenor; 43. spion; 44. ton; 46. Laren; 48. teer; 49. varia; 51. sage; 52. eer; 53. gaatels; 55. Nes; 56. V.N.; 57. krat; 58. tooi; 60. Lt; 61. Pools; 62. su jet; 64. Napels; 65. dartel. VERTIKAAL: 1. climax; 2. eb; 3. mop; 4. iris; 5. Essen; 6. trant; 7. want; 8. aak; 9. af; 10. flater; 12. ta rok; 13. Brest; 15. reder; 18. forel; 20. nero; 22. peil; 23. loge; 25. meteoor; 27. varinas; 29. salon; 31. model; 33. nat; 34. mat; 37. speen; 38. lier; 39. fort; 41. Oran; 42. regel; 43. steven; 44. taats; 45. niets; 47. nestel; 49. Vaals; 50. aloud; 53. grol; 54. soja; 57. koe; 59. Ier; 61. p.p.; 63. T.T. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL: 1. aaneenslui ting van producenten ten einde de konkurrentie uit te sluiten; 6. bloem ruiker; 11. gezichtsorgaan; 12. borre lend spoor dat een varend schip ach terlaat; 14. vinnig, verbeten; 15. god der liefde (mythologie); 17. grote hou ten loods; 19. zonderling; 21. gebrek aan beschikbare tijd; 22. plaats in Zuid-Holland; 23. oude lengteëen- heid; 24. insluiting van een stad; 26. overkleed van ruwe stof; 27. admi nistratie (afk.); 29. afkerig van werk; 30. onderste razeil aan de voormast van grote schepen; 32. licht vaartuig; 34. losgeraakte draad van een; weef sel; 36. meisjesspeelgoed; 37. schrik bewind; 38. niet bevestigd; 39. om de hals gedragen sieraad; 41. dop van een ei; 44. grappenmaker; 45. uitroep; 47. rivier in Utrecht; 49. eerstkomen de (afk); 51. kaartspel; 53. bouwkun dig ingenieur (afk.); 54. echtgenote (bijzondere stijl); 56. vrucht; 58. deug niet; 59. discipline; 61. geldelijke ver goeding voor verricht werk; 62. muurinham; 64. onderdeel van een tennispartij; 65. door, met (Latijn); 66. verzoekschrift; 67. stad in Enge land. VERTIKAAL: 1. mond van een vuurspuwende berg; 2. kleur; 3. hevi ge cycloon; 4. landbouwwerktuig; 5. vlechtwerk van metaaldraad; 7. voegwoord; 8. het ontnemen van ie mands goede naam door laster enz.; 9 ruwe schets; 10. begrensde tijdruim te; 12. rug in een aardlaag; 13. straf- vaartuig in vroegere jaren; 16. leng temaat; 17. soort slede; 18. wig om hout te klieven; 20. vierhandig dier; 25. op goed geluk; 27. Europees ge bergte; 28. lengtemaat; 30. klucht; 31. tapijtachtige stof; 32. korte kous; 33.. lange, stevige vogelveer; 34. recher cheur (Bargoens); 35. plezier, pret; 40. schatting; 42. plaats in Limburg; 43. onderste molensteen; 45. uitkering van bijzondere aard; 46. stevig aan eengevoegd; 48. weefsel; 50. bil- jartstok; 51. zaadkorrel in een vrucht; 52. tocht te paard, per fiets enz.; 53. vogel; 55. kostbaar bont soort; 57. plaats, plek; 60. klein ver trek; 63. stoomschip (afk.); 65. rivier in Italië. Het meisje liep verwondingen op aan het gezicht die ter plaatse konden worden behandeld. RENESSE Twee keer geld gestolen Tijdens het Tros-feest donderdag in Renesse werd uit de schoudertas van mevrouw S. uit Veere en portemon nee gestolen, met een inhoud van 700,-. Uit de tent van V. uit Waddinxveen verdween een geldbedrag van even eens 700,—, die hij goed had verbor gen. Het gebeurde in de nacht van woensdag op donderdag, terwijl V. niet in zijn tent was op de Wilhelmi- nahoeve. Op heterdaad betrapt M. C. P. P. uit Eindhoven, die spe ciaal naar Renesse was gekomen voor een avondje „stappen", werd vannacht in de kraag gevat door de politie, toen hij op het parkeerter rein aan de Oude Moolweg bezig was een velg van een geparkeerde auto te demonteren. De Eindhovenaar had zoals het gebruikelijke beeld in de badplaats een „stevige slok" op. Hij werd tijdens zijn daad op heterdaad betrapt en vastgezet op het politiebu reau. Vannacht kon de politie de hand leggen op een vernieler, die op de Vroonweg vernielingen had aange richt aan een tuinhek. De 17-jarige Rotterdammer S. K. P. werd even eens ingesloten in het politiebureau. BROUWERSHAVEN Oud papier ophalen De sportvereniging A.S.V. Brou wershaven is zaterdag 4 juli weer ak- tief met het ophalen van oud papier bij de bewoners van de Smalstad. Men wordt verzocht om vanaf negen uur 's morgens het papier gebundeld aan de stoeprand neer te zetten. BRUINISSE Wéér A.C.-restaurant Voor de derde keer binnen zeer korte tijd werd er ingebroken in het A.C.-restaurant aan de Grevelingen- dam. En wéér waren de rookwaren het objekt van de diefstal: voor een bedrag van 2600,—*aan sigaretten werd meegenomen. Oud papier Zaterdagochtend vanaf half negen komen leden van de zendingskom missie weer langs om oud papier te verzamelen, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Mbuma-zending. Degenen die oud papier te vergeven hebben kunnen dit tijdig gereed zet ten. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 - 1368 0111» 1634 Zaterdag 4 augustus 9.30, 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur De Muppetshow. De akteur Zero Mostel is gast. 16.25 uur Vakantie-eiland. Jason Scott heeft een schoonheidswedstrijd georganiseerd. Voor de goede gang van zaken heeft hij zijn hoop gesteld op Marjorie Quinn. 18.55 uur Goochel mee met Hans Ka zan 19.00 uur Knight rider. Michael en Kit trachten een zekere man, Mary genaamd, op te sporen. Hij zou de baas van Cheryl vermoord hebben. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Rooie Sien. Nederlandse speelfilm uit 1975 met Willeke Alber- ti in de hoofdrol. Andere acteurs zijn Beppy Nooij jr., Kees Brusse, Jules Hamel en Myra Ward. Sientje is de dochter van een zeeman en een prostituée. Zij wordt bij haar groot ouders opgevoed. Moeder (Rooie Sien) wordt in een vlaag van woede door vader Ko vermoord als hij haar betrapt bij beroving van een klant. Na zijn straf te hebben uitgezeten vertrekt Ko naar Amerika. Intussen groeit Sientje op tot een jonge vrouw, die aan een karrièrre van va- riétégirl werkt. 22.15 uur Aktua tv 22.50 uur Frank Sinatra. Concert for the Americas. Het betreft een selek- tie van een koncert dat Sinatra in 1982 gaf in de Dominicaanse Repu bliek. 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven Nederland 2 07.00-08.30 uur Olympische spelen. Basketball, volleybal, handbal, schieten, zeilen, dames hockey wedstrijd tussen Duitsland-Canada, waterpolo wedstrijd Nederland-Joe goslavië en boksen. Rond de klok van half acht wordt vanuit de NOS- stutio in Los Angeles verdere infor matie verstrekt. 13.00 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Toeristische tips 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uür Nieuws 19.10 uur Olympische spelen. Samen vatting van de wedstrijden van vrij dag. Omstreeks half negen series van zwemmen en atletiek en de finales roeien voor dames. 22.30 uur Journaal 22.45 - 05.15 uur Olympische spelen. Boksen, gewichtheffen (half-zwaar- gewicht), basketball, schieten, hand bal, hockeywedstrijd heren West- Duitsland-Maleisië en turnen toestel len voor heren. Vannacht een rechtstreekse reportage van de fina- lies atletiek en zwemmen. Zondag 5 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 09.35 uur Olympische spelen. Koos Postema verschijnt met nieuws over basketball, handbal, schieten en bok sen. Ook is er weer plaats ingeruimd voor de dagelijkse bijdrage van de NOS uit de studio te Los Angeles. 11.00 uur Feduco 17.00 uur Gereformeerde kerkdienst 18.00 uur Olympische spelen. Samen vatting van de zaterdagavond en - nacht gespeelde wedstrijden. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio sport. Nieuws van de Olympische spelen met de finale van de damesmarathon. Vervolgens een verslag van de Duitse Grand Prix-races voor Formule 1-wagens. 19.55 uur Lotto 20.00 uur Journaal 20.10 uur Humanistisch verbond 20.15 uur Olympische spelen. Finales heren roeien, atletiek (series), bok sen, schoonspringen voor dames en de hockeywedstrijd dames Neder land en West-Duitsland. 22.30 uur Journaal 22.35 uur - 05.00 uur Olympische spe len. Reportages van bokswedstrij den, gewichtheffen (halfzwaarge- wicht), de ploegentijdrit wielrennen op de 100 km, de halve finales volley bal voor dames, handbal, basketball en de heren hockeywedstrijd Nederland-Engeland. Nederland 2 10.00 uur Eucharistieviering 13.00 en 18.25 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Een muzikale rondgang door Europa. Door het Filharmo nisch orkest van Moskou wordt uit gevoerd het Concert voor piano en or kest nr. 2 in A van Frans Liszt met als solist Deszö Ranki en de Derde Symfonie in a van Sergej Rachmano- nov. 16.30 uur Nieuws 16.35 uur Dierenmanieren. Relatie mogelijkheden en -moeilijkheden tussen katten en honden. 16.50 uur Holland, ze zeggen. Rotter dam, de grootste haven ter wereld. 17.00 uur Tennis. Op het tennispark Duivecate te Nijverdal worden de Nederlandse jeugdtenniskampioen- ^chappen afgewerkt. 17.35 uur Gloria. Zoon Joey moet een bezoek brengen aan zijn vader in Ca- lifornië. De reis verloopt echter niet zonder strubbelingen. 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Happy days. Richie, Potsie, Ralph en Fonzie moeten voor de dienstkeuring verschijnen. 19.30 uur Countdown 23.05 uur Journaal 23.10 uur Nieuws voor doven Maandag 6 augustus Nederland 1 9.30, 13.00 en 18.15 uur 16.00 uur Club Veronica clips 18.55 uur De roze panter 19.00 uur Whiz kids. Komputer Ralph wordt ingeschakeld om een inbreker te ontmaskeren. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De Carsons. De familie wordt verblijd met de terugkeer van huishoudster Eileen. Dat wil zeggen, iedereen is blij behalve Sarah, die hierdoor van haar kamer wordt ver dreven. 21.15 uur Hier en nu 22.00 uur Kerkepad '84. Het pro gramma voert langs kerken en kloosters in de mooi gelegen Drentse Hondsrug. 22.25 uur Dertien stemmen over Pre diker 22.30 uur Hill street blues. Phil Esterhaus verwerkt met moeite een blauwtje. Hij wordt daar door een so ciaal voelende vriend aardig over heen geholpen. De sfeer op het hoofd bureau laat overigens niets te wen sen over. Ongetwijfeld vormt het on geschonden terugvinden van het hondje van de gouverniersvrouw hiervoor de aanleiding. 23.20 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven Nederland 2 07.00-08.30 uur Olympische spelen. Gewichtheffen (halfzwaargewicht) de halve finales volleybal voor da mes, boksen en basketball. Om half Zaterdag 4 augustus, 20 28 uur, Nederland 1: Rooie Sien". Willeke Alberti als Rooie Sien krijgt hier aanwijzingen van regisseur Frans Weisz. 20.10 uur Magnum. Een feestelijke bijeenkomst ter ere van een onder scheidingsuitreiking aan detektive Gilles eindigt heel anders dan ver wacht. Zowel Gilles als Magnum ko men in het verweer als de sekretares- se van Gilles wordt ontvoerd. 21.00 uur Animals in action. De kij ker ziet hoe bosdieren zich heel ver schillend kunnen gedragen. 21.25 uur Today's FBI. De heren krij gen assistentie van een pientere inge nieur bij het speuren naar een inter nationale spion. 22.15 uur Info special. Omgaan met je ex. Hierin wordt ingegaan op de mo gelijkheden van ontmoeting tussen ex-gehuwden na de scheiding. 22.40 uur Kenny Everett-show acht weer verbinding met de NOS- studio in Los Angeles. 13.00 uur Nieuws voor doven 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Olympische spelen. Samen vatting van de wedstrijden van zon dagavond en -nacht. Ook atletiek en series van de kanowedstrijden. Om bij het water te blijven, een verslag van synchroonspringen en tot best- luit boksen. 22.30 uur Journaal 22.45- 05.30 uur Olympische spelen. Zwemmen, gewichtheffen (zwaarge wicht), boksen, handbal en waterpo lo (finaleronde). Rechtstreekse repor tage van de finales atletiek en de fi nale schoonspringen voor dames. Geslaagd Aan de Rotterdamse H.T.S. is cum laude geslaagd voor Ingenieur Werk tuigbouwkunde de heer W. J. v. d. Berg uit Bruinisse. Aan de M.T.S. is geslaagd voor het diploma Werktuigbouwkunde en au totechniek de heer D. Bunskoeke uit Bruinisse. Pension „De Slachter" Op een strategische plaats in het dorp, midden in het centrum van Bruinisse, heeft een nieuw pension haar deuren geopend. Het is pension „De Slachter" dat Bert Visch en z'n vrouw drijven boven hun versmarkt- bedrijf, de slagerij, groentezaak en levensmiddelenbedrij f Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-2226 55 Liam en Rory kwamen opmerke lijk vlug terug. Terwijl Liam, die nu wat meer kleur had maar wiens ogen nog een diep ontstelde blik hadden, met tante Tilly sprak, vroeg Rory of Cathleen even naar buiten wilde ko men. Ze liep met hem naar de deur. Van de stralende ochtend was niets meer over, uit de dikke grijze lucht viel een lichte motregen. „Ik ben wel geen dokter," zei hij, „maar het lijkt me dat die kerel dronken in het meertje is gevallen." „Dat zei Mary Kate tenminste." „In ieder geval was hij een stroper. We hebben strikken gevonden. Maar luister eens, we kunnen de politie be ter niet vertellen dat we gisteren naar hem hebben gezocht." „Dat zullen ze in Loughneath toch wel vertellen." „O, dat kan geen kwaad. Ik kan zeggen dat ik hem verdacht van stro perij. Maar dat andere Het is zo'n fantastisch verhaal en het zijn ook familiezaken. Ik zou graag zien dat je niets zei." Cathleen keek onderzoekend in zijn gezicht. Hij was niet verstrooid en geschokt zoals Liam, hij was on doorgrondelijk zoals tante Tilly. Hij zou heel wat over hebben voor de familie-eer, en misschien ook wel voor zijn eigen belangen. En ze begon al te denken dat ze hem kon vertrou wen! Ze had zin om te gaan huilen. Hij greep haar hardhandig bij haar arm. „Je zet een gezicht of je denkt dat ik hem in dat meer heb geduwd." „Waar ben je gisteravond geweest?" Voor ze het wist, had Cathleen de vraag gesteld. Hij gooide zijn hoofd achterover. „Zijn dat jouw zaken?" „Jazeker, als je van mij verwacht dat ik niets zal zeggen over dat ande re. Waarom zou de politie ook niet eens naar een verdwenen kind gaan zoeken?" „De politie van Galway zeker." Hij schoot in een lach. „Een vrolijke boel zouden die ervan maken. Een le gende, een droom, een sprookjesver- haal. De politie vraagt harde feiten. Ze houden zich zelfs niet op met zul ke indirekte bewijzen als verscheur de brieven en vage gelijkenissen." Ze hoorden het geluid van een auto die de oprijlaan opreed. Hij kneep haar hard in haar arm. „Cathleen! Dit is belangrijk!" „O, bewaar je geheimen maar," zei ze ruw. „Ik heb genoeg van jullie al lemaal, met jullie melodrama's en jullie heksenjachten." Met die wisselende stemmingen van hem, die haar altijd in verwar ring brachten, glimlachte hij haar nu op zijn onweerstaanbare manier toe. Zijn ogen lichtten op en waren vol te derheid. „Dank je. Cathleen. En om iets te rug te doen, ik ben gisteravond bij Magdalene geweest. We hebben zitten praten, tot laat in de nacht." Een duivel was hij. Eerst maakte hij haar doldriftig en daarna palmde hij haar weer in en wekte gevoelens bij haar op die ze juist wilde vermij den. Rory O'Riordan. bedrieger, ti ran, leugenaar Ze was alleen goed genoeg om ge- door DOROTHY EDEN kust te worden om iemand op een dwaalspoor te brengen Hoofdstuk 13 De ketellapper stond in Lougneath bekend als Danny King. Hij had zich daar de vorige avond bedronken en was aan het vechten geslagen. Tenslotte was hij weggestrompeld en had geschreeuwd dat hij nog eens zou terugkomen in een mooie auto en dat ze dan allemaal wel een toontje lager zouden zingen. Hij verbeeldde zich dat hij de Ierse Sweepstake zou win nen of op een andere manier gemak kelijk aan geld zou komen. Het was geerr wonder dat hij was veronge lukt. Hij kon niet eens goed op zijn ezel blijven zitten en het was onbe grijpelijk dat hij nog helemaal tot aan het meertje was gekomen. Hij had daar zeker willen kamperen. Het was wel zeker dat zijn dood aan een ongeluk was te wijten en niemand was er erg rouwig om, alleen Cath leen had een schok gekregen toen ze het lichaam vond. Ze had Rory gehoorzaamd en legen de zware en plechtstatige agent die haar ondervroeg niets anders verteld dan de bijzonderheden van haar schokkende ontdekking van deze ochtend. „Hoe moet hij geïdentificeerd wor den?" vroeg ze aan de agent. „Daar zullen wij ons het hoofd wel over breken, juffrouw. Altijd wat moeilijk bij die rondreizende lieden. Maar als hij een gezin heeft, zullen we ze uiteindelijk wel opsporen." Dus dat was het. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4