Teken- en schilderevenement levert leuke verrassingen op Echtpaar Verhage zet punt achter ruim dertig jaar ondernemerschap uwe MC Raad steunt beroep kollege Westerschouwen tegen zand afgraving bij Middelplaat Zeeuwse Koorschool geeft koncert in Gasthuiskerk DE ZIERIKZEESCHE COURANT UW TAXATEUR WA> ZRD* PÊ 8iir ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Van het eerste uur Cirkus Vierde maal Grote schoonmaak Zeelandbrugwachter Freek Schoonakker Opnieuw slaat een cirkus haar tenten op op De Ring Promotion werd donderdag voor de Jos Schipper en Heddy Nieuwdorp zijn uit Zierikzee gaat met pensioen. Wij spra- Schouwen-Duiveland. Ditmaal in Zierikzee. vierde maal in Burgh-Haamstede gehou- twee renners, die de dupe worden van de ken met deze wachter van het eerste uur. (Pag. 2). den. We namen er even een kijkje. (Pag. 4) grote schoonmaak, die ploegleider Sjaak (Pag. 2). de Goede voor ogen heeft. (Pag. 6). VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1984 140ste jaargang Nr. 23568 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Na gedane arbeid is het goed rusten. Spreekwoord 37 amateurtekenaars en -schilders wierpen zich op het onderwerp Oosterscheldewerken ZIERIKZEE - Het teken- en schilderevenement, dat is georganiseerd door de Zierikzeese Evenenmetenkom- missie in samenwerking met de kunstenaar Ad Zuide rent, de schilderklub "Tussen de Havens" en de winkel in teken- en schildermaterialen Mol-Raayen, is een groot sukses geworden. Inmiddels is het resultaat van alle deelnemers verwerkt tot een expositie in de galerie van de schildersclub "Tussen de Haven" in Zierikzee. Een bezoek aan de expositie leert dat er sprake is van een wat hoger peil dan vorig jaar. Dat zal voor een deel toe te schrijven zijn aan het feit dat het onderwerp: „De Oosterschel dewerken" wat moeilijker is dan het jaar daarvoor, toen de stad Zierikzee als onderwerp was gekozen. De in totaal 37 ingezonden werkstukken laten een leuke ver scheidenheid zien in materialen en technieken. Zo zijn er, behalve de werken in olieverf en pentekenin gen, collages te zien en is er gewerkt met papier-maché. De amateurs, die hebben deelgeno men aan het evenement, hebben overduidelijk blijk gegeven over een levendige fantasie te beschikken. De organisatoren waren er zich van te- Vervolg pag. 3 Opheffings-uitverkoop „Joh. de Vries ZIERIKZEE - „Wij gaan er mee stoppen! Opheffings uitverkoop". Deze woorden prijken sinds dinsdagoch tend op de gevel van Joh. de Vries, winkel in luxe huis houdelijke artikelen, verlichting, tuinmeubelen, glas, poreelein, aardwerk, tin, enzovoort, aan het Havenplein. Velen zijn bekend met het feit, dat achter die bedrijfs naam Joh. de Vries de stuwende ondernemingskracht schuilgaat van het echtpaar P. Verhage en P. Verhage- Wesdorp. Ruim twee-en-dertig jaar zetten zij hun schou ders onder dit bedrijf aan het Havenplein, dat zij in de loop der tijd wisten uit te bouwen tot een begrip in hun branche in Zierikzee. Zij gaan er mee stoppen; reden ge noeg om met de heer en mevrouw Verhage aan het einde van één der eerste opheffingsverkoopdagen eens terug te blikken op hun levenswerk. Reeds in 1945 toog Piet Verhage naar Zierikzee om te gaan funktione- ren als assistent van zijn tante, me juffrouw J. P. Verhage (voor velen bekend als „tante Jo") in haar win kel in huishoudelijke artikelen en speelgoed, gevestigd in de Sint Do- musstraat, het tegenwoordige Speel goedhuis Verhage, dat in 1978 werd overgenomen door de heer H. Lind- hout. Dat was in de na-oorlogse opbouw- periode, waarin veel wilskracht en ondernemingslust werden gemani festeerd, maar waarin de assortimen ten nog zeer schraal waren. Drie jaar later in 1948 was dat eigenlijk nog zo: Piet betrok - samen met zijn echtge note - het toenmalige pandje van Pol derman op de Dam (de latere porce- leinwinkel van de familie Den Boer). Hij zou er filiaalhouder worden van de vestiging „Luxe Geschenken huis", een onderdeel dus van het bes drijf in de Sint Domusstraat. Het- luxe assortiment was echter ook toen; nog niet zo ruim en in de praktijk was het zo, dat mevrouw Verhage het werk in de winkel op de Dam voor haar rekening nam en haar man ge woon werkzaam bleef als assistent van tante Jo. Eigen zaak Maar ja, je bent jong en je barst van ondernemingslust, tenmin stedat ging duidelijk op voor het echtpaar Verhage en het vestigen van een eigen zaak was dan ook al snel een ideaal. Een ideaal dat overigens spoedig verwezenlijkt kon worden, want reeds in 1952 werd de zaak van Joh. de Vries, die zelf naar Canada vertrok, overgenomen. De naam Joh. de Vries was in stad en regio inmid dels een gevestigd begrip en de heer en mevrouw Verhage meenden er goed aan te doen die naam dan ook maar voort te zetten. Bovendien zat ër ook nog een praktisch kantje ahn, want al het resterend briefpapier en alle adreslabeltjes op naam van Joh. de Vries konden nu rustig worden op gebruikt. Het moest al gek gaan als je als klant in die tijd op huishoudelijk ge bied niet kon slagen bij die winkel aan het Havenplein. „Van krulspel den tot theezeefjes en van lampet kannen tot parfumerieën", memo reert Piet Verhage. Veel van de aangekochte artikelen werden per vracht- of bodedienst bij de klanten thuisbezorgd. Het viel im mers niet mee bijvoorbeeld een emaille emmer en een hoeveelheid schoonmaakartikelen op de fiets mee te nemen en met een strijkplank on der je arm de tram in deden de klan ten ook liever niet. Van het brede partikuliere autobezit was echter nog nauwelijks sprake, dus vandaar die vrachtdiensten. Inkopen deed Piet eenmaal in de twee of drie weken op de beurs in Amsterdam. Zijn vrouw vertelt, dat hij daartoe 's ochtends om vijf uur met de Katse Veerse boot vertrok om 's avonds - als niets tegen zat - via het veer van Anna Jacobapolder weer te rug te keren. Vervolg pag. 3 Advertentie Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool is één van de weinige jongensko ren, die Nederland nog rijk is. Dinsdagmiddag 7 augustus ZIERIKZEE - Het dinsdagkoncert op dinsdag 7 au gustus in de Gasthuiskerk belooft een fraai optreden te worden. Het koncert zal dan namelijk worden verzorgd door de Zeeuwse Koorschool onder leiding van Evert Heijblok. Het koncert begint om 14.00 uur. Op woensdag 8 augustus is het koor te zien in de Nederlandse Her vormde kerk te Renesse om 20.00 uur. van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MBBUS/DE KOEPEL Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 Het is maar weinigen bekend, dat Zeeland kan bogen op een rijk muzi kaal verleden. In tal van grote ker ken werd dagelijks gemusiceerd door mannen- en jongensstemmen. De zan gers en zangertjes uit Middelburg werden in de vijftiende en zestiende eeuw meermalen gehoord tot in Aken en Keulen, terwijl de jongens van „Ter Goes" werden verzocht om in Haarlem te komen zingen als daar de Prins op bezoek kwam. Dit alles vormde de inspiratie om na zoveel eeuwen weer een zang school voor jongens te stichten, na tuurlijk aangepast aan de twintigste eeuw zonder de oude muzikale tradi tie te veronachtzamen. De oprichters in 1954 noemden het de Zeeuwse Koorschool en gaven daarmee aan, dat dit instituut ten dienste zou staan van de gehele pro vincie. In bijna het gehele gewest werden en worden koncerten gege ven. Meestal trad het koor alleen op, maar ook vaak in kombinatie met bijvoorbeeld het Zeeuws Jeugd orkest, het Zeeuws Orkest, het Ko perensemble van de Zeeuwse Mu- BURGH-HAAMSTEDE - De gemeenteraad van Westerschouwen heeft donderdagavond in een extra ver gadering het beroep van het kollege tegen de ontgron ding in het Brouwershavensche Gat bekrachtigd. De raad stemde ook in met het door b. en w. ingediende ver zoek tot schorsing van de machtiging. De raad, drie le den waren afwezig, was het unaniem eens met de reaktie van het kollege. De burgemeester, mevrouw J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer zei te verwachten dat de af vaardiging namens de gemeente volgende week voor de Raad van State zal moeten verschijnen. Met borden met de tekst ..Wij gaan er mee stoppen" en Opheffingsuitverkoopkondigde het echtpaar Verhage aan, dat er in het pand Havenplein 8/10 veranderingen op komst zijn. Het kollege heeft per schrijven van 27 juli aan de Afdeling rechtspraak van de Raad van State beroep in gesteld tegen de beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat, d.d. 12 juli een machtiging te verle nen voor het winnen van 1.500.000 mJ zand in het Brouwershavensche Gat nabij de Middelplaat. De machtiging is verstrekt aan de hoofdingenieur- direkteur van de Rijkswaterstaat in de direktie Zuid-Holland. „Wij zijn van mening dat dc ge meente Westerschouwen door deze beschikking rechtstreeks in haar be lang wordt getroffen en dat de mi nister bij afweging van de betrokken belangen niet in redelijkheid tot de beschikking heeft kunnen komen. In de overwegingen van de minister tot het verlenen van de machtiging tot het mogen aanvangen van de zand winning wordt vermeld dat dc zee wering van Goeree in het wintersei zoen 1984-1985 niet meer „Deltavei- lig" zal zijn en dat, teneinde de ver eiste deltaveiligheid van de onderha- ziekschool en tal van groepen in ama teuristische sektor. In ruim vijftig Vervolg pag. 3 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Veel bewolking en enkele buien, mogelijk met onweer. Minimumtem peratuur ongeveer 15 graden; mid- dagtemperatuur omstreeks 21 gra den. In het algemeen weinig wind, kracht 3 of minder. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 31 juli: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuid 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuid 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: var 4 ZON- EN MAANSTANDEN 4 augustus Zon op 6.07, onder 21.25 Maan op 15.17, onder 00.13 5 augustus Zon op 6.09, onder 21.23 Maan op 16.39, onder 00.33 6 augustus Zon op 6.10, onder 21.21 Maan op 17.57, onder 00.58 Eerste Kwartier: 28 juli (04.33) HOOG- EN LAAGWATER vige zeewering te waarborgen, de zandsuppletie ter plaatse geen uitstel gedoogt. Door de realisering van de voorgenomen zandwinning in het Brouwershavensche Gat ontstaat echter de situatie dat de „Delta- veiligheid" bij Goeree wordt ge waarborgd. terwijl de „Delta veiligheid" bij het „noorderstrand" nabij Renesse in verontrustende ma te wordt aangetast. Er ontstaat daar door de omstandigheid van verplaat sing van een onveilige situatie, het geen uit het navolgende zal blijken," aldus b. en w. Bij brief van 18 november 1983 deelt het Waterschap Schouwen-Dui veland aan Gedeputeerde Staten van Zeeland mede dat de duinen als hoofdwaterkering ter plaatse van het „noorderstrand" niet aan de nor men van Deltaveiligheid voldoen. In verband met de ontwikkeling van het onderhavige kustgedeelte van Schouwen in het kader van de ge wenste Deltasterkte 1990 heeft het Vervolg pag. 6 Zierikzee Hoogwater 4 augustus 9.11 21.20 Laagwater 2.39 15.04 3.39 16.06 4.49 17.23 5 augustus 10.06 22.29 6 augustus 11.20 23.49 Doodtij: 6 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 17,6° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie boven zuid-Engeland verplaatst zich zater dag naar onze omgeving en zorgt in ons land voor vee) bewolking waaruit buien vallen, sommige ver gezeld van onweer. De middagtempe- ratuur ondergaat echter maar weinig verandering en blijft rond de 21 gra den. Ook zondag beïnvloedt deze de pressie het weer ons land. Dit wissel vallige weer komt voor in ons omrin gende landen. Voor warmer weer en meer zon zijn de landen rond de Mid dellandse Zee de aangewezen plaat sen. In deze streken worden nog steeds temperaturen tussen de 25 en 30 graden bereikt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1