Rekreatiecentrum Krayestein organiseert voor tweede keer kolossaal Midzomerfeest GEMEENTEN WALCHEREN IN DE SLAG MET OLIE Gister sprak zij van liefde Van Zeil moet afblijven van openluchtrekreatie Tent vernield in Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 augustus 1984 Nr. 23567 5 Wegens sukses geprolongeerd op woensdag 8 augustus VLISSINGEN - Donderdagmorgen vroeg zijn de ge meenten langs de kust van Walcheren een grootscheepse olie-opruimaktie begonnen. De olievervulling ontstond woensdagmiddag vermoedelijk ten gevolge van het feit dat een zeeschip zijn olietanks gereinigd heeft in de mon ding van de Westerschelde. De olie zette zich in de loop van woensdagmiddag op het strand vast, waardoor de badgasten op het zeer drukke strand veel overlast onder vonden. De gemeente Vlissingen heeft di- rekt na het bekend worden van de vervulling bij de toegangen tot het strand waarschuwingsborden ge plaatst en tankjes met reinigende middelen neergezet. De vloed van de afgelopen nacht heeft veel olie terug gevoerd naar zee. Volgens het hoofd van de gemeentereiniging van Vlis singen. E. Alkes, zijn de op het zand achtergebleven olieresten heel moei lijk te bestrijden. De gemeente heeft groot materieel ingezet om de strand- vervuilling nog in de loop van de donderdag zoveel mogelijk te kun nen verwijderen. Het gaat om zware olie die in de vorm van plakkaten en bollen net bo ven de bodem in het water zweeft en zo op het strand afgezet wordt. De badgasten die op dit moment in grote aantallen op Walcheren verblijven, ondervinden veel hinder van deze olie. Rijkswaterstaat heeft woensdagmid dag nog geprobeerd de olieoverlast met chemische middelen te bestrij den. Dat lukte volgens Ir. van der Lee maar slecht, omdat de olie onder het wateropervlak drijft en pas op het allerlaatste moment op het strand terecht komt. Dit soort olielozingcn komen vol gens rijkswaterstaat vaker voor in Zeeland. In de winter gaat men niet meer tot bestrijding over, dat laat men de zee zijn werk doen. Maar om dat het nu het toeristisch hoogsei zoen is, moet men \lcl tot aanpak van de vcrvuilling overgaan. Het is over igens nog niet bekend welk zeeschip de olievervuilling heeft veroorzaakt. 54 door DOROTHY EDEN De postbode kwam de oprijlaan op fietsen. Juffrouw O'Riordan belde de politie van Galway op, Mary Kate bracht Kitty bij en Patsy had Ma- cushla naar de stallen gebracht. Het was Cathleen die de opgewek te groet van de jongen beantwoordde en de brieven aanpakte. De bovenste was geadresseerd aan juffrouw Ma tilda O'Riordan in een groot, slordig handschrift. Cathleen kreeg een schokje van verbazin. Ze was er bijna zeker van dat dit hetzelfde handschrift was als van de anonieme brief die zij had ont vangen. Ze legde het pakje brieven op de ta fel neer en ging naar Kitty toe. Even goed zag ze scherp toe hoe juffrouw O'Riordan de telefoon neerlegde en in de hal terugkwam. Het was de post en niet Kitty's zwakke gezond heidstoestand die haar onmiddellijk in beslag nam. Ze stortte zich op de brieven en liet daarna de bovenste met een heimelij ke beweging in haar zak glijden. ,,En Kitty? Wat was dat nu voor malligheid? Jij hebt het lichaam niet gevonden zoals mevrouw Lamb. Ik denk dat je het niet kon eh identificeren, hè?" ..Ik denk het wel." Cathleen was nu heel kalm. Ze was zelfs in staat om de uitdrukking van opzettelijke onverschilligheid op het gezicht van juffrouw O'Riordan te bestuderen. De halfgesloten ogen waren heel stil, zoals die van een hagedis. ,,De ezel was erbij, ziet u. Het moet dus wel die ketellapper zijn geweest." „Gossie!" riep Mary Kate uit. „Die vent die aan mijn keukendeur is ge weest. Met z'n brutale gezicht en z'n mooie praatjes. Ik zei nog tegen Pat sy, weet je wel, Patsy" - haar man was bij de deur komen staan om te luisteren - ,,dat-ie nog eens van z'n ezel zou vallen met z'n dronken hoofd en z'n nek breken. Weet je wel?" „En is dat nou gebeurd?" vroeg Patsy. „Hij lag in dat kleine blauwe meertje." „Welja, en er natuurlijk stomdron ken ingevallen", zei Mary Kate tri omfantelijk. „We zullen geen traan laten om dat soort." Juffrouw O'Riordan ontspande haar schouders, een heel klein beetje mar. Dat was de enige aanwijzing dat ze opgelucht was. Cathleen zag haar vihgers in de diepe zak van haar rok aan de brief frommelen, bran dend van verlangen om hem open te maken. Rorv moest haar gisteren hebben verteld van zijn argwaan te gen de ketellapper. Als hij haar had gechanteenrd, moest zijn dood wel een pak van haar hart betekenen. Maar hoe kon het dat hij, dronken of niet, op zo'n gunstig ogenblik was gestorven? „Ik was nog in de war door het on weer van gisteravond," begon Kitty zwakjes uit te leggen. „En nu ik dit ook nog hoorde „Je zou denken dat jij hem in het meertje had gekieperd," zei tante Tilly met de haar eigen ruwe onge voeligheid. „Hij nceft zijn verdiende loon, zoals Mary Kate zegt. In ieder geval zal de politie wel dadelijk hier zijn. En hoe staat het met ons werk, mevrouw Lamb? Ik denk dat je straks nog gaat zeggen dat je niet in staat bent om te werken." Haar snibbige ogen waren een en al vitaliteit. Het leed geen twijfel of ze was enorm opgelucht. Om die man, bij wie het leven was geweken uit zijn donker, brutaal gezicht, hoefde zij zich niet te bekommeren. Laat zijn ezel, of wie dan ook, maar om hem treuren. Ze was een zelfzuchtige en onge voelige vrouw, een stoomwals van een vrouw. En toch was ze gister avond in het donker, met haar ouder wetse baljapon aan, aandoenlijk ge weest, een vervlogen herinnering en meer niet. Maar zou dit nu het eind van alles zijn, vroeg Cathleen zich af. over het kind was nog niets opgehelderd - als er al een kind was. De erfstukken van tante Tilly waren als door een wonder gered, maar dat was dan ook alles tot dusver. Ze moest maar steeds aan Liam denken, die gisteravond zo uitgeput en verfomfaaid was thuisgekomen. En aan Rory die ze nog veel later had gehoord, maar niet had gezien. Het was Rory die naar de ketellapper wilde gaan zoeken. Maar Liam had niet uren bij een ziek paard gezeten En in ieder geval was de man een dronkaard. Dat had ze zelf gezien in Dublin. Zijn adem had naar drank geroken toen hij zijn hoofd door het raampje van de auto stak. Misschien had hij zich gisteravond gebukt om water uit de poel te schep pen en was hij er voorover ingevallen en toen te dronken geweest om er weer uit te krabbelen. Hij had daar waarschijnlijk al gedreven toen zij en Rory in Loughneath navraag naar hem deden. Er was verband tussen hem en Moi- ra (wordt vervolgd) Arthur Jacobs, hetgeen zeer het aan zien en aanhoren waard zal zijn. Ja cobs was in 1982 Europees kampioen als organist. Na het barbecuefeest, dat van half zes tot half negen wordt gehouden komt het Calypso Show orkest voor het eerst uitgebreid in de kijker, als extra attraktie treedt zan geres Joan op. Voordat het tweede optreden start gaat verzorgt het Vrijdag 3 augustus Nederland 1 9.30, 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Stuif-es-uit 1983. Nogmaals het afsluitingsprogramma van het vorige seizoen met onder andere Ani ta Meijer, The Shorts, Doe Maar en Vulcano. 16.50 uur Het toppop-hitarchief. On der meer Kate Bush, Labelle, Grace Jones en Vanity 6. 18.55 uur Vluchtelingeneiland. De jongelui Pineda, Brambilla en Jamie komen in het gevang terecht, maar zoals gewoonlijk blijven ze niet bij de pakken neerzitten en loopt het toch nog goed voor hen af. 19.25 uur Cijfers en letters 20.00 uur Journaal 20.28 uur De gelukzoeker. Bettina trouwt met Roedern en zowel Betti na als Robert beseffen na een ont moeting dat het geen zin heeft om bij het verleden te blijven stilstaan. Te vens besluit Robert aan Mertens te vertellen wie hij in werkelijkheid is. 21.30 uur Brandpunt 21.55 uur Hallo, Larry. Vader heeft het moeilijk met de verliefdheid van zijn dochter op een beroemde popster. Hij weet niet goed hoe hij dat moet aanpakken. 22.20 uur Afrika, de geschiedenis van een werelddeel. Het accent wordt ge legd op de Goudkaravaan van wel eer. Heel wat Afrikaanse inheemse volkeren langs de route die door de Sahara naar Marokko en Spanje leid de haalden daar ekonomisch gewin uit. 23.25 uur Journaal 23.30 uur Nieuws voor doven Nederland 2 07.00 uur Olympische spelen. De ont- bijtshow van Koos Postema met een overzicht van gewichtheffen (mid dengewicht), worstelen, basketball, schieten, zeilen, de heren hockey wedstrijd Australië-West-Duitsland, handbal, volleybal, de waterpolo- wedstrijd Nederland-Canada en bok sen. 13.00 uur Nieuws voor doven 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Olympische spelen. Samen vatting van de hockeywedstrijd da mes Nederland-Verenigde Staten en van de belangrijkste evenementen van donderdag. Om kwart voor ne gen series van het zwemmen en atle tiek en wielrennen op de baan. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Olympische spelen. Wiel rennen op de baan, boksen, worste len, de waterpolowedstrijd Italië- West-Duitsland, de hockeywedstrijd heren Engeland-Nieuw Zeeland, vol leybal, handbal, schieten, atletiek (series), de finales zwemmen, turnen voor dames en een samenvatting van de heren hockeywedstrijd Neder- land-Pakistan. OOSTERLAND Oud-papier aktie In Grijpskerke is op 80-jarige leef tijd mevrouw M. Jumelet-van Ree overleden. Zij was jarenlang aktief in het bestuur van de Hervormde Vrouwenvereniging Helpt Elkander uit Bruinisse. Na de Tweede Wereld oorlog, vlak na de periode ds. Mars man, vervulde zij de funktie van voorzitter. Oud-mosselkweker A. S. de Koning overleden Op de leeftijd van 70 jaar is maan dag 30 juli overleden de oud-' mosselkweker A. S. de Koning uit Bruinisse. De heer De Koning was in Bruinis se een zeer bekend figuur, onder an dere door zijn grote hobby, het dui ven houden. Hij was één van de oprichters in 1947 van de Bruse Trek ker en bleef de vereniging vele jaren trouw. Vooral in de latere periode be haalde hij veel prijzen met zijn dui ven, waaronder het kampioenschap van Zebra. Samen met mede-oprich ter en voorzitter IJzelenberg bezocht hij vele vergaderingen van de Dui- venbond waar hij een graag geziene gast was. MIDDELBURG Koncert Bram Beekman Zuid-Amerikaanse kwartet Los Ca banos een geweldige spektakelshow. Met de hart ver waremende Zuid- Amerikaanse klanken zullen zij zich ontegenzeggelijk de bewondering van het publiek toeëigenen. Na afloop van het optreden van Los Cabanos verschijnt het Show orkest Calypso voor de tweede keer, maar dan als begeleidende on dersteuning van een sensationele lichtshow. Het Midzomerfeest wordt vanaf middernacht afgerond door een derde optreden van het Show orkest Calypso, maar dan in een Zuid-Amerikaanse outfit. Met „lek kere" Zuid-Amerikaanse muziek kunnen de beentjes al dansend wor den losgegooid. Na het geweldige sukses van het eerste Midzomerfeest lijkt het wel zeker, dat het ook nu een drukte van jewelste zal worden in Rekreatiecentrum Krayestein. voerd. Het luidt: Toccata en Fuga in F., J. S. Bach; Vater unser im Him- melreich, G. Böhm; Sonata IV, F. Mendelssohn; Sonate III over oude volksliederen, P. Hindemith; Sonata da Chiesa, H. Andriessen. Besloten wordt met „lek wil mi gaen ver troosten" en Toccata, Fuga en Hym ne over: „Ave Maris Stella" van Flor Peeters. Aanvang 20.00 uur. HAAMSTEDE - Vijf jongelui, af komstig uit Valkenswaard, hebben een tijdje doorgebracht in de Zierik- zeese politiecel. Ze kregen alle vijf een proces-verbaal voor openlijke ge weldpleging. De vijf wilde het einde van hun va kantie gaan vieren, door nog één maal flink de bloemetjes buiten te zetten. Eén van de vijf haakte voor tijdig af en zocht zijn tent op op cam ping „Duinhoeve". Aangezien hij niet helemaal „helder" meer was, kwam hij in de verkeerde tent te recht alwaar hij zijn roes ging uitsla pen. De overige vier zochten hem bij terugkomst en vonden hem slapend in de verkeerde tent. Toen ontstond een vechtpartij, omdat de slapende wilde blijven slapen en het viertal hem eruit wilde halen. De tent werd hierbij geheel vernield, evenals de inventaris. De gealarmeerde politie sloot het vijftal in ter afkoeling en voor ver).oor. Inmiddels zijn ze met proces-verbaal op zak naar huis ge zonden. am.,.. V clLaii V LISSIN GEN* -°bp*cle Boulevard van Vlissingen vindt op 5 augustus een nationale vliegermanifestatie plaats. Het vliegerfeest is georgani seerd door een vliegerorganisatie in Den Haag in samenwerking met de werkgroep „Straatfestival" en vormt de afsluiting van een straat festival dat t/'m 5 augustus in Vlis singen duurt. Abida, 1-8 van Teesport naar East- ham Alnati, 1-8 te Hamburg Nedlloyd Houtman, 2-8 te Gothen burg Nedlloyd Rotterdam, 1-8 van New York naar Valencia Nedlloyd Tasman, 1-8 van Valencia naar Livorno DEN HAAG - De VVD vindt dat staatssekretaris Van Zeil (ekonomische za ken) zich niet moet bemoeien met zaken die betrekking hebben op de open- luchtrekreatie. In schriftelijke vragen wijst het VVD-kamerlid Evenhuis de staatssekretaris erop dat dit terrein behoort tot de portefeuille van minister Braks (landbouw). De VVD heeft zich er aan gestoord dat Van Zeil onlangs in Meppel geld heeft toegezegd voor plannen met be trekking tot de openluchtrekreatie en dat hij heeft aangekondigd dit na jaar met een struktuurplan te zullen komen. Moet dit als een vergissing worden aangemerkt of is de taakver deling in het kabinet inmiddels ver anderd, zo vraagt Evenhuis aan Van Zeil. Calypso Showorkest. BURGH-HAAMSTEDE - Vanwege het grote sukses van het eerste Midzomerfeest op woensdag 18 juli, orga niseert de direktie van Rekreatiecentrum Krayesteijn op woensdag 8 augustus andermaal een dergelijk elf uur durend feest in en om het Burgh-Haamsteedse centrum. De opzet van het tweede Midzomerfeest, waarvoor het inmiddels overbekende Rotterdamse Theaterburo Ger hard de Kok als mede-organisator optreedt, is exakt het zelfde als het eerste drukbezochte feest. Hier en daar in het programma zijn andere artiesten ingepast, zoals or ganist Arthur Jacobs en de Zuid-Amerikaanse band Los Cabanos. Het feest begint 's middags om drie uur en loopt 's nachts twee uur op zijn eind. Op zaterdag 4 augustus wordt ten bate van de zending van de Gerefor meerde Gemeenten oud papier en vodden opgehaald. De start is om 09.30 uur; men wordt vriendelijk ver zocht het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Benoeming hoofd gemeentewerken Per 1 november is benoemd tot hoofd gemeentewerken in de ge meenten Bruinisse en Middenschou- wen, de heer P. van Beveren (36). De heer Van Beveren is in Zierikzee ge boren en nu werkzaam als waarne mend hoofd openbare werken in de gemeente Schipluiden (Westland). De benoeming geschiedt in de vakature die is ontstaan door het vertrek van de heer Van Wijchen. Mevrouw M. Jumelet-van Ree overleden Los Cabanos. In principe is het de bedoeling, dat het Midzomerfeest in de openlucht gehouden wordt, maar de weergoden kunnen natuurlijk altijd roet in het eten gooien. Dat gebeurde ook de eerste keer, hetgeen tot gevolg had, dat het hele evenement hals over kop naar binnen verplaatst moest wor den. „We besluiten dit keer uiterlijk maandagavond of we buiten of bin nen organiseren", vertelt Cees Bom, direkteur van Krayestein. „De vori ge keer moesten we op het aller laatste moment naar binnen vluch ten en dat was bepaald niet zo'n suk ses. Wanneer we maandagavond besluiten om het gebeuren binnen af te werken bouwen we alles in de gro te hal op en niet zoals de vorige keer in het restaurant. Dan komt het' pu bliek beter aan zijn trekken". Bewondering Het Midzomerfeest van 8 augustus bevat weer een hele reeks aantrekke lijke onderdelen. Als een rode draad lopen de optredens van het Show orkest Calypso door het programma- Het programma wordt om drie uur geopend door de jeugdige organist Het eerstvolgende koncert van de zomeravondserie die in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt georgani seerd, zal op dinsdag 7 augustus wor den gegeven door Bram Beekman, organist te Middelburg. Bram Beekman werd in 1949 te Vlissingen geboren. Hij studeerde aan het Brabants Conservatorium te Tilburg bij Louis Toebosch. In 1972 behaalde hij, naast de akte school muziek zijn solistendiploma cum lau- de, met de aantekening improvisatie. Hij studeerde verder bij Anton Heil- ler in Wenen. In 1975 behaalde hij de Prix d'Excellendce. Hij was prijs winnaar van de orgelconcoursen in Brugge (1973) en Bologna (1975). Naast vele koncerten in West- Europa en voor de Nederlandse Radio-omroep, verzorgde hij diverse plaatopnamen. Als docent hoofdvak orgel en im provisatie is hij verbonden aan het Brabants Conservatorium in Til burg. Een interessant en gevarieerd pro gramma zal door hem worden uitge- VVD: Vrijdag 3 augustus,'20.28 uur, Ned. 1: De gelukzoeker. Roedern trouwt met Betlina. - -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5