Spetterend programma voor jaarlijkse Taptoe Renesse C.J.V. „De Schakel" haalt glas op voor goed doel DE ZIERIKZEESCHE COURANT Op saterdag 11 augustus op sportpark Laone In kader van Aktie ,,Hulpbrug:' GROTE DORST l&jh P B itr Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verbouw 2e Kamer Autocross Koudbloedkeuring Grevelingen-oversteek Het gebouw van de Tweede Kamer op het Honderden toeschouwers genoten zater- De Bond van Paardenfokkers Schouwen- De vierde Grevelingen-oversteek van Her- Binnenhof wordt drastisch verbouwd. De dag van een spektakulaire autocross op Duivelartd organiseert zaterdag 4 augustus kingen naar Bruinisse leverde een nieuwe nieuwbouw moet in 1996 gereed zijn. (Pag. een terrein aan de Kooijmansweg in Renes- de jaarlijkse keuring van koudbloedpaar- overwinning op voor Johan Langbroek uit 2)- se. (Pag. 3). den in Renesse. (Pag. 4). Dirksland. (Pag. 4). DINSDAG 31 JULI 1984 140ste jaargang Nr. 23566 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Waar niets is, verliest de keizer zijn recht. Spreekwoord. RENESSE - De jaarlijkse Taptoe van Renesse staat dit jaar op het programma voor zaterdag 11 augustus. Vanaf negen uur 's avonds geeft een aantal voortreffelijke korp sen acte de présence, waardoor een spetterende muzikale show gegarandeerd is. De Evenementenkommissie van de VVV Renesse mag weer bijzonder trots zijn op de uit stekende deelname, waarvan men zich reeds maanden geleden kon verzekeren. Wan neer de weergoden de organisatie gunstig gezind willen zijn staat er voor 11 augustus een evenement op til, dat zeer het aanzien en aanhoren waard zal zijn. Nadat de Som- melsdijkse formatie Somi-Girls met tamboers, majoretten en miniretten het voorpro gramma hebben gevuld, komen achtereenvolgens het Drumcorps Johan Friso uit Mid delburg, Showband Jong Holland uit Zwijndrecht, Showband Rust Roest uit Zierik- zee en Fanfarecorps Luctor et Emergo uit Renesse in aktie. Het drumkorps „Johan Friso" uit Middelburg is een van de grote trekpleisters tijdens de Taptoe Renesse 1984. RENESSE - Elke vierde zaterdag van de maand kun nen de inwoners van Renesse hun schuurtjes lekker leeg ruimen: de fanfare „Luctor et Emergo" haalt dan oud papier op en de leden van C.J.V. „De Schakel" komen er achteraan voor het ophalen van het lege glaswerk. Het feit, dat oud papier ophalen reeds door de muziekvereni ging werd gedaan, was voor het C.J.V. twee jaar geleden aanleiding een andere bron van inkomsten te zoeken. De opbrengsten uit de glasaktie zijn niet bestemd voor de ei gen verenigingskas maar voor een goed doel in het kader van de Aktie „Hulpbrug". beurt een beroep kan worden ge daan. Oppas- en klussendienst Bij de start van de aktie „Hulp brug" in 1982 werd niet direkt begon nen met het ophalen van glas. Aan vankelijk koos men voor een oppas dienst en een klussendienst om te trachten wat geld binnen te krijgen. De klussendienst bleef beperkt tot hier en daar eens wat hand- en span diensten verrichten, maar de oppas dienst liep en loopt nog steeds goed en brengt gestaag ook inkomsten binnen. Een informatiebijeenkomst voor de zestien-plusgroep onder leiding van de heer J. Landman, direkteur Reinigingsdienst Schouwen-Duive- land was aanleiding eens nader te gaan denken over een glas-ophaal dienst. De heer Landman liet weten, dat slechts dertig procent van het af- valglas in de speciale glasbakken van de Reinigingsdienst wordt gede poneerd. hier geen zinnig werk voor hen was weggelegd, dat tevens een leuk be dragje zou kunnen leveren. Dat bleek goed gedacht. Ook de heer Landman zag wel wat in die plannen, temeer daar een dergelijke glas-ophaal dienst ook een psychologisch uitstra- lingseffekt kan hebben. Hij bood het C.J.V. 0,02 per kilo opgehaald glas. Vervolg pag. 2 Traditioneel was de Renesser. Eve nementenkommissie er ook dit jaar bijzonder vroeg bij met het kontrak teren van de diverse deelnemende bands. Voorzitter/sekretaris Nico Schults legt de gang van zaken uit. „Zodra het toeristenseizoen is afgelo pen buigen we ons al weer over de eerstkomende taptoe, bijna een jaar later. Rond de jaarwisseling moet een en ander rond zijn. Daar slagen we altijd in, dus ook dit keer. We me nen weer een voortreffelijk muzikaal veld bij elkaar gekregen te hebben". Dit jaar keert de Zierikzeese show band Rust Roest weer terug in Renes se. „Belofte maakt schuld", erkent Schults. „Het vorig jaar meenden we er goed aan te doen om Rust Roest voor een keer niet te laten komen om eens een keer een frisse wind door de taptoe te laten waaien, maar we lie ten meteen weten, dat de Zierikzeese formatie er na een onderbreking van een jaar weer op kon rekenen, dat ze andermaal zouden worden uitgeno digd. Ze zijn nu weer onze gewaar deerde gasten". Presentatie De Somi-Girls uit Sommelsdijk worden bij hun optredens begeleid door de tamboers van de Delta-band. De majoretten komen uit in de twee de divisie van de KNF, terwijl de mi niretten en de tamboers in de derde divisie aantreden. De formatie staat ontegenzeggelijk garant vooreen uit stekende opwarming. Het plaatselijke Fanfarecorps Luc tor et Emergo ontbreekt ook op de taptoe 1984 niet. „Daar zijn we na tuurlijk weer bijzonder blij mee, want je moet als organisatie probe ren om je eigen mensen enigszins de ruimte te geven om zich aan de bevol king en de vele toeristen te presente ren", stelt Schults vast. De presenta tie van de taptoe komt bijna traditio neel voor rekening van Mary Dale bout, die inmiddels aardig haar mondje kan roeren met betrekking tot het muzikale gebeuren op het Re nesser sportpark De Laone. De Zwijndrechtse showband Jong Holland bestaat uit 85 leden en is sa mengesteld uit een twirling-team een colorguard, een brass-section en een percussion-group. Jong Holland brengt in Renesse twee shows. De eerste show is samengesteld uit lou ter Lennon en McCartney-komposi- ties. De muziek van het illustere Beatles-duo klinkt gedurende twin tig minuten over het Renesser sport park. De tweede show, die als onder titel „Is There Any Difference" mee kreeg slaat een brug tussen diverse soorten amusementsmuziek. De peri ode van Glenn Miller tot James Last wordt door Jong Holland probleem loos overbrugd. De Zwijndrechtse formatie trad al vele malen op op grote wedstrijden, maar verzorgde ook tal van optredens in binnen- en buitenland. Ook in Renesse zullen de handen voor deze schitterende for matie vele malen op elkaar gaan. Uitblinken Van een voortreffelijk gehalte is „De Souii-Girls'' uit Sommelsdijk verzorgen het voorprogramma van de Re nesser Taptoe. het drumcorps Johan Friso uit Mid delburg. Niet alleen verzorgt de for matie uitstekende muziek, maar ook de show wordt allerminst verwaar loosd. Uit hetzelfde nest als Johan Friso komt het drum- en buglecorps Julia na. Voor dit corps gelden dezelfde normen als voor Johan Friso: muzi kaal en showtechnisch grote klasse. Nauwelijks enige aankondiging be hoeft het Zierikzeese Rust Roest. De ze showband heeft inmiddels een faam opgebouwd, die aanmerkelijk verder reikt dan de Schouwen-Dui- velandse grenzen. Tijdens de taptoe in Renesse verzorgt Rust Roest even als Jong Holland twee shows, die ge garandeerd zullen uitblinken door hun perfektie. Óe eerste show, die Rust Roest ten beste geeft is getiteld „YMCA". Naast de titelsong komen nog een drietal muzikale toppers aan bod. „Guantanamera", „Bolero Militaire" en „Copa Cabana" kom- pleteren de eerste show. In de twee de show met de titel „A Banda" ko men toevallig ook weer een drietal Beatles-nummers aan bod. „Michel le", „Yellow Submarine" en „Yesterday" zijn drie van de mooiste komposities van Paul McCartney en John Lennon. Verder maken „Flying Drumsticks", „Swinging Safari" en „Benvenuto" deel uit van de tweede show van Rust Roest. Al met al in grediënten te over om ook van deze fantastische showband twee flitsen de optredens te verwachten. Verzamelen Het voorprogramma op sportpark „De Laone" begint om kwart over acht. De Somi-Girls en de Delta-band zijn ongeveer drie kwartier aktief om voor de benodigde opwarming te RENESSE - Tijdens het afgelo pen weekeinde hebben onbekende een heel vat bier gestolen. Deze diefstal werd gepleegd achter de kantine van camping „Wilhelmi- nahoeve" te Renesse. Van de da ders ontbreekt elk spoor. Eén ding is zeker: de ergste dorst zal inmiddels wel gelenigd zijn. C.J.V.-voorzitter Frans Dudok laat weten, dat destijds tijdens een week endbijeenkomst van de klubleiding het plan werd geopperd een doorlo pende aktie op touw te zetten en de opbrengsten daarvan elke maand aan de steeds wisselende instellingen of projekten ten goede te laten ko men. De in totaal vijfenzeventig C.J.V.-leden zouden zelf suggesties kunnen aandragen betreffende de bestemming van het geld elke maand. Volgens de klubleiding zou dat de leden immers ook stimuleren wat bewuster op dit soort zaken te letten. In het verleden werden wel eerder incidentele akties gevoerd, maar de leiding van „De Schakel" voelde er meer voor iets op kontinue basis te organiseren. Ter koördinatie en akti- vering werd een speciaal bestuur ge vormd voor de aktie „Hulpbrug", bestaande uit: René Korstanje (voor zitter penningmeester), Robert Kraayenbrink (sekretaris), Karei Steur (afgevaardigde namens het C.J.V.-bestuur), André Janse, John de Feiter en Marco van de Kasteele. Dit bestuur weet zich gesteund door de C.J.V.-leden, op wie bij toer- zorgen. Voordat de eigenlijke taptoe begint verzamelen alle korpsen zich in het hartje van Renesse. Ze vertrekken stuk voor stuk van uit een ander punt om ongeveer ge lijktijdig op de plaats van de taptoe handeling te verschijnen. „Het wordt vast en zeker weer een muzi kale happening van de eerste orde", meent Schults nog. „Doordat de korpsen allemaal door Renesse trek ken wordt het publiek er nog eens ex tra op geattendeerd, dat er een taptoe wordt gehouden. Na de samensmel ting rukt de hele stoet op naar het sportpark. Onwillekeurig laten ve len zich meesleuren en dat is voor ons van belang, want hoe meer zielen hoe meer vreugd en we krijgen daardoor de inkomsten, die nodig zijn om ook dit jaar weer financieel quitte te spe len". Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. De C.J.V.-ers vroegen zich af of Leden van C.J.V. „De Schakel" op zaterdagochtend druk in touw met het ophalen van glas. Verwachting tot woensdagavond: Perioden met zon. In de avond vanuit het zuiden toe nemende bewolking en mogelijk re gen. Minimumtemperatuur om streeks 14 graden, middagtempera- tuur ongeveer 21 graden. Matige wind, kracht 4, draaiend van zuid west naar zuid. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 28 juli: Donderdag: Af en toen zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuid-west 4 Zaterdag: Af en toen zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuid-west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 1 augustus Zon op 06.00, onder 21.30 Maan op 11.04, onder augustus 23.40 2 augustus Zon op 6.03, onder 21.28 Maan op 12.30, onder 23.56 Eerste kwartier: 4 augustus HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 1 augustus 7.14 18.43 12.29 2 augustus 7.54 19.33 1.06 13.22 Doodtij: 6 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 18° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het zal morgen aanzien lijk minder warm zijn dan de afgelo pen dagen. Met westen wind stroomt tamelijk koele lucht naar ons land. Er zijn wel perioden met zon en daar om kan het in de middag toch nog 21 graden worden, in het binnenland plaatselijk iets hoger. De minimumtemperatuur de ko mende nacht wordt omstreeks 14 gra den. In de avond neemt de bewolking weer toe en van het zuiden uit kan het mogelijk gaan regenen. Die regen hangt samen met dc nadering van een oceaandepressie, die donderdag boven de Britse eilanden wordt ver wacht. De wind is overwegend matig, kracht 4, waait eerst uit het westen en draait tegen de avond naar het zuiden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1