Roxane Speelman met speels gemak voorbij Catrien van de Heuvel in enkelspel Dikke Toren-toernooi NIEUWSBODE Formatie van Duinoord reeds zeker van plaats in finale campingvoetbal Campingvoetbaltoernooi Renesse onder grote belangstelling van start Vergeefse zoekaktie naar vermiste zwemmer Herendubbel Harry en Leen Koster in marathonpartij geklopt 6 ZIERIKZEE - Het staat nu al vast, dat het eerste Dikke Toren-toernooi, dat momenteel op de banen van de LTC Zierikzee aan de Greveling-enstraat wordt afgewerkt niet meer kapot kan. Dat er een goed deelnemersveld van de partij is, dat was al bij voorbaat bekend, inmid dels is ook overduidelijk geworden dat de sfeer er op en om de banen ook al helemaal is. „Er zijn al een aantal enorm boeiende partijen geweest, waarin van uitste kend tennis sprake was", vertelt voorzitter Henk Speel man. „We hebben echter nu al gemerkt hoe vreselijk ge zellig een dergelijk toernooi is, maar wanneer woensdag de Brabantse trein binnen komt rijden, dan zal het wel helemaal een dolle boel worden, zonder dat daarbij het sportieve element wordt verwaarloosd. Het was voor ons ook een vraag hoe een dergelijk toernooi zou verlo pen, maar ik geloof dat we er met z'n allen helemaal in zitten. Het is voor het kader van de vereniging hard wer ken geblazen, maar dat heeft iedereen er graag voor over. Door de uitstekende sfeer is iedereen genegen om een stapje extra te doen. Het is prettig dat te kunnen konstateren". Jurgen Ensing en Niels Gebraad na overwinning op Peter Coppoolse en Johan Holm in kwartfinale tegen het sterke duo De Vos en Jeltema. BURGH-HAAMSTEDE - Op het traditionele jaarlijkse campingvoetbal toernooi, georganiseerd door de sportvereniging DFS op het sportpark Van Zuijen aan de Leliëndaleweg, is in poule A de beslissing voor de finale plaats reeds gevallen. Men het winnen van de drie tot nu toe gespeelde wedstrijden heeft het team van de camping Duinoord zich van het spelen van de finale wedstrijd verzekerd. Vrijdag werd op overtuigende wij ze met 8-0 van de ploeg van het To rentje gewonnen waarna maandaga vond een 2-0 zege op de kombinatie van DFS werd behaald. In de tot nu drie gespeelde wedstrijden wist de aanvalslinie van Duinoord elf keer het doel van de tegenpartij te doorbo ren, terwijl het nog geen enkel doel punt tegen zich zag gescoord. Burghstede, reeds uitgespeeld, maakt met een voordelig doelsaldo van zes doelpunten en 2 punten voor sprong op naaste konkurent Wieler/Blom een goede kans op de tweede plaats te gaan eindigen. Vrij dagavond bleken Burghstede en Wieler-Blom aan elkaar gewaagd te zijn (1-1) waarna maandagavond Burghstede met 2-0 te baas bleef over het Torentje. Om nog op de tweede plaats te kunnen eindigen zou vana vond (19.15) Wieler/Blom met minstens zes doelpunten verschil van finalist Duinoord moeten winnen, een opgaaf welke zij nu direkt zien zitten. De stand in poule A ziet er momen teel als volgt uit: Duinoord Burghstede Wieler/Blom DFS Torentje In poule B is de beslissing voor de finale plaats nog niet definitief ge vallen maar naar het zich laat aan zien kan het team van de Duinhoeve deze nog maar moeilijk ontlopen. Met de drie overwinningen en uit de evenveel gespeelde wedstrijden en een doelsaldo van meer liefst 13-0 is het praktisch onbereikbaar gewor den voor de naaste en enige konkur- rent Duinrand, dat slechts kan bogen op een voordelig saldo van een doel punt en ook nog twee twinstpunten minder. Vanavond (18.30) heeft de Duinhoeve reeds in het treffen met het nog puntloze Rozenhof aan een puntenverdeling genoeg om zich van- de finele plaats te verzekeren. Duinrand kan zich van de tweede plaats verzekeren door vanavond (20.00) minstens een puntenverdeling in de wacht te slepen in de ontmoe ting met Sine-Cura. Weet echter Sine- Cura deze wedstrijd te winnen dan zijn zij verzekerd van de tweede plaats. Morgen (woensdag)avond wordt nog de wedstrijd gespeeld in poule A tussen Torentje en DFS (20.00) en in poule B tussen Rozenhof en Berkenhof (18.30). De stand in poule B is momenteel: Duinhoeve Duinrand Sine-Cura Berkenhof Rozenhof 3 0 0 13-0 6 2 0 1 8-7 4 111 3-7 3 0 12 2-6 1 0 0 2 1-7 0 3 3 0 0 11- 0 4 2 1 1 8- 2 3 1 1 1 6- 6 3 1 0 2 4- 8 3 0 0 3 1-14 Maandag werd ook een aanvang ge maakt met het camping junioren toernooi in poule A. Daar het team van het Torentje verstek liet gaan, waren er maar drie teams. De teams van de Duinhoeve en Duinoord ble ken hierbij aan elkaar gewaagd te zijn wat nu niet direkt van Burghste de kon worden gezegd. Het team van Burghstede zag zich met 11-0 door Duinoord geklopt, terwijl tegen de Duinhoeve met 13-0 het onderspit werd gedolven. Het treffen tussen de Duinhoeve en Duinoord eindigde in een 1-1 gelijkspel waarmee de Duin hoeve door een beter doelsaldo plaatste voor de finale. De wedstrij den in poule B worden vandaag gespeeld en morgen (19.15) de finale. RENESSE - Maandagavond is op het sportpark De Laone te Renesse het tra ditionele jaarlijkse campingvoetbaltoernooi met als inzet de Renesse Cup van start gegaan. Het toernooi werd geopend met de ontmoeting tussen de Brem hoeve en De Kempe welke een spannende strijd te zien gaf. Nadat de eerst helft met blanke stand was afgelopen wist de Bremhoeve kort voor tijd de wedstrijd in haar voordeel te beslissen (1-0). Na deze wedstrijd uit de poule A traden de Wilhelminahoeve en Schouwen, uit poule B, tegen elkaar in het strijdperk. Tijdens de derde dag van het eerste Dikke Toren-toernooi werden 36 van de 37 geplande partijen helemaal uit gespeeld. Door de meewerkende weersomstandigheden is er nog in het geheel geen stagnatie opgetreden in het toernooiverloop. In totaal moeten zo'n dikke 240 partijen wor den afgewerkt. Spektakulair ging het er maandag vooral aan toe in het heren dubbelspel in C. Boeiend en van zeer lange duur was de partij tus sen Hans en Marius van Oeveren van Kortgene enerzijds en Ernst Visser en Arie Nelemans van het Oude- Tongse Westrak anderzijds. Het Flakkeese duo won de eerste set met 5-7, maar de partijen kwamen weer Piloot aan boord SANTA CRUZ DE TENERIFE - Is er een piloot aan boord, vroeg men zich af in een Boeing-727 van de Spaanse luchtvaartmaatschap pij Iberia die met 130 mensen op weg was van Madrid naar Santa Cruz de Tenerife op de Spaanse Canarische eilanden. Er was er een aan boord om het stuur over te nemen van gezag voerder Luis Miro, die het met he vige pijn in de borst boven Portu gal had moeten overdragen aan zijn tweede piloot. Onder de pas- sagiers bevond zich de vlieger van een Boeing-727, Alvaro Gonzalez Tarife, die op de Canarische eilan den een paar dagen vakantie wil de doorbrengen. Hij zette het toestel neer op de luchthaven Rei- na Sofia van Santa Cruz. Ook de dokter die toevallig aan boord ivas werd geen rustig begin van zijn vakantie gegund - hij gaf gezagvoerder Miro de eerste hulp. OSLO - De Britse atleet David Moorcroft benadert langzamerhand zijn topvorm. De wereldrecordhou der op de 5000 meter, die lange tijd geblesseerd is geweest, won in Oslo een ..droommijl" in een uitstekende tijd. Moorcroft zegevierde in 3.50,95. Twee sterke lopers, de Amerikaan Sydney Maree en de Brit Steve Cram, meldde zich juist voor de start af. op gelijke hoogte toen de Van Oeve- rens de tweede set met 6-4 naar zich toe trokken. Een derde set moest de beslissing brengen. Zoals al uit de eerste twee sets viel te bekijken ver bruikten de vier dubbelaars het maximaal verbruikbare aantal ga mes. Keihard werkend sleepten Hans en Marius van Oeveren de set en de partij via een gewonnen tie break alsnog uit het vuur: 7-6. In de volgende ronde moeten zij het opne men tegen het als eerste geplaatste duo Damen en Klaarhamer. Dertien games Bijna drie uur duurde ook de partij De zwemmer werd omstreeks half een maandagmiddag voor het laatst gezien terwijl hij midden in de druk bevaren vaargeul van de Wester- schelde voor Vlissingen zwom. De badmeester van het bewuste strand heeft de man via zijn kijker een tijd DEN HAAG - Het zier er naar uit dat een kamermeerderheid van PvdA en VVD minister Korthals Al- tes van justitie zal steunen bij zijn voornemen om het verspreidingsver bod van pornografie op te heffen. De tweede kamerleden Kosto (PvdA) en Korthals (VVD) zeiden maandag het opheffen van het verspreidingsver- bond een goede zaak te vinden. Bei den denken in deze kwestie de opvat ting van hun frakties te verkondi gen. HOORN - Marianne van der Torre heeft het A-toernooi in Hoorn gewon nen. In de finale versloeg ze Karin Bokkum in drie sets: 3-6, 6-3, 7-6. Bij de heren zegevierde Anrico Piperno uit India over Wijnand van der Boom: 6-4, 4-6, 6-4. tussen de Zierikzeese broers Harry en Leen Koster en Jos de Vos en Ben Jeltema. De Vos en Jeltema pakten de eerste set met 6-4, maar de tweede had de juist omgekeerde uitslag, zo dat ook hier een derde set de uit komst moest brengen. Dertien games lang bekampten de vier spelers el kaar, daarbij zoekend naar dat ene momentje van zwakte van de tegen stander. Uiteindelijk moesten de broers Koster buigen voor hun opponenten (7-6), waardoor ook in deze kategorie het eerste geplaatste koppel werd uitgeschakeld. In de eerste ronde hadden De Vos en Jeltema ook al ge wonnen van het Westerschouwen- duo Henny den Ouden en Rob van Rooy: 6-2, 6-3. In de volgende ronde (de kwarfinale) moeten zij het nu op nemen tegen het jeugdige duo Jurgen Ensing en Niels Gebraad. Zij klopten in een vlakke partij het koppel Peter Coppoolse en Johan Holm met twee keer 7-5. Kwartfinalist werd ook het duo Hans Hoven en Jacco Geleijnse. De Wit en Leeuwenhaag moesten met 6-4, 6-2 het loodje leggen. In het dames enkelspel in C boek ten twee speelsters van de LTC Zie rikzee opmerkelijke ruime overwin ningen. In de eerste ronde overdon derde Astrid Verspeek de naar de goede vorm zoekende Ingeborg Reij- don met 6-0, 6-1. De speelster van de TC Westerschouwen liep zo tegen de tweede zware nederlaag aan in het Zierikzeese toernooi, hetgeen bijzon der opmerkelijk is. In voorgaande perioden toonde Ingeborg Reijdon zich een voorbeeldig speelster, die menig sterk opponent onderuit kon halen. In de tweede ronde pakte Roxane Speelman ook uit met een zeer ruime afstraffing. Met twee keer 6-0 kreeg Catrien van de Heuvel klop van de Zierikzeese, die het nu in de halve fi nale moet opnemen tegen de winna res van de partij tussen Els Ars van Ovezande en de Rotterdamse Angeli- ka Kamp. In de andere halve finale komt de winnares van de partij tus sen de als eerste geplaatste Barbara Heezen en Astrid Verspeek tegeno ver Kiki Hermu uit Lelystad, die Goese Joyce Scholten de weg ver sperde naar de laatste vier. In het da mes dubbelspel toonden Corry Roda en Anneke Cok aan, dat dit Wester- schouwse duo inmiddels is uitge groeid tot een volwaardig C-koppel. Met 7-5, 6-2 werden Catrien van de Heuvel en Liliane Zuidhof uitgescha keld. In de halve finale moeten de dubbele winnaars van het Bruse Mosseltoernooi in de D-kategorie het opnemen tegen Barbara Heezen en Maaike Speelman. In het heren enkelspel in C kwam Hans van Oeveren in de tweede ron- lang gevolgd. Nadat de zwemmer twee keer kopje onder was gegaan kwam hij niet meer boven. Direkt daarop is een grootscheepse zoekak- tie gestart, echter zonder resultaat. Om drie uur maandagmiddag is het zoeken gestaakt. UTRECHT - Er blijven niet alleen steeds meer te vroeg geboren kinde ren in leven, ook de kans dat ze een blijvende handicap hebben is veel kleiner geworden. Dit blijkt uit de resultaten van een onderzoek van de afdeling neonatologie van het Acade misch Medisch Centrum in Amster dam. HEERLEN - De zes samenwerken de universitaire centra in Vlaande ren zijn een samenwerkingsovereen komst aangegaan met de Open Uni versiteit in Heerlen. Op grond daar van kan een nog nader te bepalen aantal belangstellenden uit België zich laten inschrijven als student aan de Open Universiteit. Dit is door het bestuur van deze instelling bekend gemaakt. de door een 6-0, 6-2 zege op Joop de Vlieger, maar broer Marius van Oe veren werd uit het toernooi gespeeld door Rob Lindenbergh. De eerste set ging nog gelijk op (7-5), maar in de tweede drukte de man uit Ovezande fiks door: 6-11 In het heren enkelspel in de D-kategorie is Rob Lenting al gevorderd tot de kwartfinales. De winnaar van het Middelburgse Maeneblusscherstoernooi kreeg in de achtste finales bijzonder veel tegen gas van Hans Wohl, maar trok uitein delijk toch aan het langste eind. Wohl won de tweede set met 6-1, na dat hij de eerste met 6-3 had moeten inleveren. De derde en beslissende set ging via 6-4 naar Lenting, waar mee het Dikke Toren-toernooi een van de talentrijkste jongere spelers van Schouwen-Duiveland kwijt is. In de eerste ronde klopte Martin Salo mons Bert Harbers met 6-4, 6-4 en kwam Henk Speelman lucht te kort om Zeeuws D-kampioen Alex Greeve te stuiten. De Goesenaar won met twee keer 6-2, maar de partij vergde toch bijna honderd minuten. In de ga ten gehouden worden de twee jeugdi ge badgasten Joep Wassink en Jaap Kats. Beiden komen in de onderste helft van het schema uit en lijken twee mogelijke kanshebbers, al lig gen er nog heel wat obstakels te wachten, vooraleer een hoge klasse ring een feit is. Wassink won in de eerste ronde met 6-4, 6-3 van Rob van Lint en Kats rekende af met Rinus van Wijk 6-1, 6-0. In de tweede ronde klopte Hans Bouma met 7-5, 6-1 Ger- rit van Splunder en won Dick Dool in een Zierikzees onderonsje met 6-0, 6-3 van Cees Legemaate. In het dames enkelspel in de D- kategorie bereikten de nummers een en twee van de plaatsingslijst als eersten de derde ronde. Marjan Her mans van TV Ooltgensplaat knikker de Martine Verschoore uit het toer nooi via 6-2, 6-1 en Liliane Zuidhof bereikte de derde ronde door met 6-4, 6-1 te winnen van Antoinette van Beem. In de eerste ronde klopte Ka rin Steenstra Gerda Nicolaas met 6-1, 6-3, terwijl Rianne Griffioen met 6-1, 6-4 won van Lia Poel. In het dames dubbelspel bereikten twee koppels de derde ronde. Marleen Viergever en Marja Hart klopten Van Dalen en Groenendijk met 6-4, 6-2 en Karen Steenstra en Angelina Geleijnse kwamen zo ver door met 6-2, 6-2 te winnen van De Vlaam en Wohl. In de eerste ronde klopten Riet Bij de Vaate en Trees Geleijnse in drie sets (3-6, 6-1, 6-4) het koppel Martine Ver schoore en Cora Boot. Het WIK-duo Marieke Exoo en Mirjam Quartel verraste het Brouwse duo Nelleke Drijgers en Astrid van der Weijde met 4-6, 6-2, 6-2. LEISCHENDAM - Het NBT Neder lands Bureau voor Toerisme) gaat on derzoeken of de Nederlandse konse- ment meer behoefte heeft aan een landelijke vakantiegids dan een ver schillende regionale folders. De re sultaten van dit onderzoek zullen worden betrokken bij het opstellen van het vakantieprogramma voor 1986. Dit heeft de direkteur van het NBT, J. A. T. Cornelissen, maandag meegedeeld. DEN HAAG - Minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat heeft maandag op een bijeenkomst van de Nederlandse-Britse Kamer van Koophandel en de British Business Association in Den Haag gepleit voor de totstandkoming van luchtvaart akkoorden in Europa zoals de over eenkomst die Engeland en Nederland hebben gesloten. PARIJS - Frankrijk heeft maandag voor het eerst een vrouw gekregen als staatssekretaris op het ministerie van defensie. Zij is de mevrouw Ed- wige Avice, die in het vorige kabinet verantwoordelijk was voor jeugd en sport, wat nu de schaatser Alain Cal- mat is. Op defensie komt zij direkt onder minister Charles Hernu. EUGENE - De Chinese hoogsprin ger Zhu Jianhua heeft zijn kandida tuur voor olympisch goud duidelijk gesteld. Zhu zegevierde tijdens inter nationale atletiekwedstrijden in Eu gene in de Amerikaanse staat Oregon met een sprong van 2,33 meter. Het wereldrecord is in het bezit van de Chinees en staat met 2,39 meter. In dit treffen toonde het team van de Wilhelminahoeve zich duidelijk de betere ploeg. Gedurende de eerste helft, welke een 1-0 voorsprong voor de Wilhelminahoeve werd afgeslo ten, wist Schouwen de schade nog te beperken tot een 1-0 achterstand. In de tweede helft slaagde de Wilhelmi nahoeve erin definitief afstand te ne men en de wedstrijd met een 4-0 over winning af te sluiten. De derde wedstrijd, weer in poule A, leverde weer een spannende strijd op tussen de teams van Internationaal en de Julianahoeve. Gedurende de eerste 20 minuten, er worden wedstrijden gespeeld van 2 x 20 min., wisten bei de verdedigingen hun terrein schoon te houden. Kort na de hervatting slaagde de Julianahoeve erin de eni ge en beslissende treffer te scoren waarmee het de wedstrijd in haar voordeel kon beslissen. De vierde en laatste wedstrijd op deze openingsa vond, waar ondanks de kermis een goede belangstelling bestond, ging tussen de Fennet Boys en de Transpa rent. Programma Beide ploegen gaven elkaar bijzon der weinig toe en waren goed aan el kaar gewaagd. In de eerste helft wisten beide verdedigingen hun ter rein schoon te houden waarna na de hervatting de Transparent erin slaagde de score te openen (0-1). De vreugde in het kamp van de Transparent was echter van korte duur daar de Fennet Boys er al spoe dig hierna er in slaagden de stand weer in egenwicht te brengen. Vana vond (dinsdag) zal het programma worden geopend met de wedstrijd uit poule B tussen de Duinhoeve en Wil- HAARLEM - Els Kooyman van AV 34 (Apeldoorn) en Mark Kok van Tri as (Heiloo) zijn dit weekeinde in Haarlem Nederlands jeugdkampioen op de meerkamp geworden. Kooy man zegevierde bij de meisjes A op de zevenkamp met 5214 punten, Kok was de beste tienkamper met 7254 punten. Bij de B-junioren gingen de titels naar Sandra van de Sommen (HAC) en Raymond Pouw (Tempo) MÜNCHEN - Els Vader is tijdens atletiekwedstrijden in München als derde geëindigd op de 200 meter. Haar tijd bedroeg 23.23 seconden. Winnares werd de Wcstduitse Heidi Gaugel in 22.72 seconden. Gaugel had daarvoor ook de 100 meter op haar naam gebracht in 11.24 seconden. Va der kwam op dt onderdeel niet aan de start. helminahoeve (18.30). Hierna gaan uit poule A De Kempe en Internatio naal het tegen elkaar opnemen (19.20) waarna vervolgens uit de poule B Schouwen en de Fennet Boys het strijdperk zullen betreden (20.10). Het programma op deze avond zal worden afgesloten met de wedstrijd uit poule A tussen de Bremhoeve en Bona Fide. Morgen (woensdag) avond zal de openingswedtrijd worden gespeeld tussen Bona Fide en Julianahoeve (18.30) uit poule A. De Wilhelmina hoeve gaat hierna in poule B haar krachten meten met de Fennet Boys (19.20) waarna, uit poule A, de Brem hoeve het gaat opnemen tegen Inter nationaal (20.10). De afsluitende wedstrijd op deze avond gaat, uit de poule B, tussen de Duinhoeve en de Transparent. Zomeravondbridge Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - In het Burgh-Haamsteedse dorpshuis 'De Schutse' werd het derde zomeravondbridge-gebeuren afge werkt. In totaal namen 27 paren deel, verdeeld over twee poules. In de rode groep werd het echtpaar Hoek win naar, terwijl mevrouw van Winger den en de heer Kloet de blauwe groep winnend afsloten. De totaaluitslag is als volgt: Groep Rood: 1. Echtpaar Hoek 65.28%; 2. Dames Walter-Kleijn 62.50%; 3. Echt paar Mes 60.42%; 4. Echtpaar Killan 57.64%; 5. Echtpaar Verhagen 56.25%; 6. Dames Laarman-Van der Wal 52.08%; 7. Heren Eekman- Pomper 48.61%; 8. Dames Hendrikse- Van de Zanden 50.69%; 9. Echtpaar Muilwijk 45.14%; 10. Dames Koole- Goedbloed 43.40%; 11. Dames Daub- Boon 42.36%; 12. Dames Brants- Willebrands Bakker 40.28% 13. Her en Van Dam-Everwijn 39.98%; 14. Heren De Vries-'t Hart 35.37%. Groep Blauw: 1. Mevr. Van Wingerden-Hr. Kloet 62.087c; 2. Da mes Van Oeveren-Tennokcs 60.387c; 3. De heren Flink-Lindeman 607c; 4. Echtpaar Van 't Leven 59.587c; 5. Mej. Vos - Hr. Schneider 52.937c; 6. Echtpaar Den Otter 52.927c; 7. Dames Goedvolk-Van Zanten 51.67%; 8. Echtpaar Besamusca 50%; 9. Echt paar Hanemaaijer 49.587c; 10. Dames Roskott-Fokker 43.33%; 11. Dames Eekman-Van Geesbergen 38.337c; 12. Echtpaar Van Keep 35.42%; 13. Da mes Steinfort-Kalf 33.33%. Roxane Speelman: daverende 6-0, 6-0 overwinning op Catrien van de Heuvel. VLISSINGEN - Twee loods-, twee politie- en een douaneboot, een reddings vaartuig en diverse andere schepen hebben maandagmiddag op de Wester- schelde een vergeefse zoekaktie gehouden naar een verdwenen zwemmer die vanaf het Vlissingse Nollestrand te water was gegaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6