Wedstrijdtrimloop voor KNAU-leden en disco in Haamstede streeknieuws „Volwassenen mogen wel lachen, maar geen kritiek leveren Sonja Remmers verdiend winnares van playbackwedstrijd Scharëndijke met perfekte act Tineke Schouten Ribbons exposeert met aquarellen in Tussen de Havens Doorgereden na aanrijding Inbraak sportkantine Bassie en Adriaan lachspektakelshow in Krayestein Ring-Promotion: donderdag 26 juli Benzine diefstal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE v ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE pln!,dag 24 juli im Nr 23562 3 ZIER1KZEE - De Engelse kunstenaar lan Ribbons exposeert van maandag 13 augustus tot 25 augustus met enkele kleine aquarellen in galerie Tussen de Havens te Zierikzee. Ribbons heeft Nederland al verscheidene malen bezocht en maakte tekeningen van Amsterdam, zowel in de zomer als in de winter. De aquarellen in Zierikzee zijn ge baseerd op gebeurtenissen, die hij heeft genoteerd in een schetsboek, zoals een koncert, een woordenwisse ling in een bar en een voorbijganger in de straat. In Italië maakte hij aquarellen van Bologna en Rimini. Afgelopen zomer verbleef hij in een appartement in Tuscany. Duidelijk dat Ribbons een bereisde kunstenaar is, die op verschillende plaatsen werkt. Schrijven Hij werd in 1924 geboren en volgde zijn opleiding aan de Beckenham School of Art en het Royal College of Art. Naast het schilderen houdt hij zich ook bezig met illustreren en schrijven. Zijn boek Gettysburg viel net buiten de prijzen voor de Carne gie Medal voor het beste kinderboek van het jaar 1974. Gedurende één dag per week geeft Ribbons les aan de St. Martin's School of Art in Londen. In novem ber 1982 bezocht hij de Rietveld academie te Amsterdam voor een gast-college. Momenteel houdt hij zich bezig in zijn studio in Londen met een serie olieverfschilderijen van twee meter, gebaseerd op het ge dicht The Waste Land van T. S. El liot. SEROOSKERKE - Op de Stoofweg onder Serooskerke verdween van nacht een motorrijder met grote snel heid richting Zierikzee, na het ver oorzaken van een aanrijding. Op de Stoofweg reed automobilist H. G. R. uit Drempt, toen over het fietspad de onbekende motorrijder plotseling opdook en in aanrijding kwam met de auto. Na het ongeluk verdween de motorrijder met grote snelheid, met achter zich een bena deelde chauffeur, die hem echter niet meer kon inhalen. De auto liep een deuk op, de bumper werd beschadigd en de spiegel werd vernield. Van de motorrijder nog steeds geen spoor. RENESSE - Tot nog toe onbeken den hebben in het weekeinde inge broken in de sportkantine aan de Laone te Renesse. D. J. B. uit Renes- se deed hiervan aangifte. Na de in braak maakte men zich meester van zeven kratten bier, een sporttas, een microfoon en frisdranken, voor een nog onbekend totaal bedrag. BURGH-HAAMSTEDE - Na het suksesvolle optreden van het vorig jaar lag het voor de hand, dat Bassie en Adriaan ook deze zomer een show zouden komen verzor gen in het Burgh-Haamsteedse Rerkreatiecentrum Kray estein. Dit gaat gebeuren op dinsdag 31 juli om zeven uur. Bassie en Adriaan komen dan op hun eigen bekende wijze kennis maken met hun publiek. Na het welkomst woord begint een twee uur durende lachspektakelshow, waaraan jong en oud veel plezier beleeft. HAAMSTEDE - Een bijzondere afsluiting van de Ring-Promotiedag wordt op don derdag 26 juli gevormd door een wedstrijdtrimloop voor KNAU-leden die door het centrum van het dorp zal lopen. De „gewone trimlopen" over de afstanden twee, vier of acht kilometer die iedere Ring-Promotiedag plegen af te sluiten gaan ook gewoon door, maar zullen op deze avond om 19.00 uur starten. Bassie en Adriaan: dertig jarige ervaring. Naast al dit ..loopgeweld" kan er door de liefhebbers ook gedanst of geswingd worden op de klanken van een disko-show, die wordt gepresen teerd van een wagen op de Ring te Haamstede. De D.J, zal tevens voor een leuke quiz zorgen zodat er voor slimmerikken nog een prijsje iste verdienen. De disko-show duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Prijzen zijn er uiteraard ook voor de volhoudende hardlopers. Twintig fraaie bekers, benevens prijzen in na- tura, staan er op hen te wachten, be schikbaar gesteld door de plaatselij ke Middenstand. De inschrijving voor de trimlopen (die om 19.00 uur beginnen) staat voor iedereen open, vóór dat aan de Ring wordt gestart. Aan de wedstrijd-trimloop om 20.00 uur kunnen alleen KNAU-leden meedoen die zich tevoren opgeven bij mevrouw R. Jansen, Margrietstraat 3 te Zonnemaire, telefoon 01112-1780. Inschrijving voor het vertrek van de wedstrijd kan ook nog, vanaf 19.00 uur. Ondanks het feit, dat ze ruim an derhalf jaar niet meer met een eigen programma op televisie zijn geweest, behoren Bassie en Adriaan nog steeds tot Neerlands bekendste kin dervrienden. „We zijn nog net zo po pulair", weet Adriaan. „Niemand die onze plaats ingenomen heeft". Televisie is volgens Bassie en Adri aan niet zaligmakend. „Je bent bij het publiek net zo goed of slecht als je laatste televisie-uitzending. In een theater duurt tv-populariteit hooguit tien minuten, daarna moet je echt gaan presenteren, anders lukt het niet. Televisie kan een medium zijn dat je populariteit vergroot. Het kan je ook kapotmaken". Bassie en Adriaan hebben zichzelf SCHARENDIJKE - De Burgh-Haamsteedse Sonja Remmers is winnares geworden van een door de Scha- rendijkse jeugdsoos Trace georganiseerde playback wedstrijd. Met haar vertolking van Tineke Schouten werd zij afgetekend winnares in de ogen van de zeskop- pige jury onder leiding van voorzitter Bram Coomans. De enige die voor serieuze bedreiging zorgde was Janine Hubregtse als Irene Cara uit de populaire tv-serie Fame. Zij skoorde vooral hoog door haar prima bewegingen. Doordat het playbacken van de zang nogal wat te lijden had onder de dansbewegingen moest Janine Hubregtse het uiteindelijk afleggen tegen Sonja Remmers. De der de prijs was voor Elma Smits met haar presentatie van Danny de Munck, momenteel tijdens de playbac- kwedstrijden een geliefd voorbeeld. Het optreden van Sonja Remmers in de feesttent op het Scharendijkse Putmeetterrein betekende voor haar de afsluiting van een periode Tineke Schouten. „Er moet nu maar eens wat anders komen", vertelde de twaalfjarige Burgh-Haamsteedse. „Ik weet alleen nog niet wat. Ik ga op mijn gemak zoeken naar een nieuwe act, maar het is niet zo eenvoudig. Met Sweet, Sweet Honniebie was sukses verzekerd, dat zal straks weer afwachten worden als er wat anders is". De Burgh-Haamsteedse kwam voor het eerst op de planken met haar kreatie van Tineke Schouten tij dens een playbackshow in Kray estein eind 1983. Zij werd promt win nares. Later volgden nog diverse an dere shows met de KRO- Playbackshow als hoogtepunt, al thans dat had het moeten worden, maar de jongsten onder de deelne mers kregen na afloop een koude douche te verwerken. Pas toen werd hen meegedeeld, dat zij toch nooit in de finale hadden kunnen komen, vanwege de leeftijd. Met name voor Sonja Remmers was dit een grote te leurstelling. De zege in Scharendijke maakte daar weer iets van goed. Dans bewegingen Jannie Hubregste, alias Irene Cara, oogstte terecht veel lof van de jury voor haar perfekte dansbewegingen tijdens The Show Must Go On. Jam mer was het dat hierdoor haar play backen van de zang nogal wat te lij den had. Met 166 punten bleef zij acht punten achter op Sonja Remmers, maar op haar beurt telde zij weer acht punten voorsprong op Elma Smits. Zij behaalde veel punten dankzij haar kleding, waarmee Danny de Munck er ogenschijnlijk in levende lijve stond. Het playbacken zelf ver eist nog enige afwerking, waardoor zij op dit onderdeel van de jurering flink wat moest toegeven, maar de derde plaats wat toch dik verdiend. Het was overigens opmerkelijk, dat de zeskoppige jury, bestaande uit ou de en huidige bestuursleden van de Scharendijkse jeugdsoos Trace, hun voorkeur lieten blijken voor so listen. „Om daar solo te gaan staan is bepaald niet gemakkelijk", memo reerde Bram Coomans ook namens Aad Hubregste, Paul de Graaf, Yvonne van de Berg, Anneke Heij- boer en Steve Protheroe. „Je moet er flink wat lef voor hebben. Als de mu ziek uitvalt sta je toch maar mooi voor joker, terwijl je er toch niks aan kunt doen". Dit euvel overkwam Vi tesse, gevormd door Robbert de Vrie- ze, Nico Herder en Edwin Hille- brand. Rosalyn hield het na enkele maten voor gezien, waarna het drie tal het nog eens extra mochten probe ren. Evenals de John Denver-kreatie van Mark Gaanderse kreeg Vitesse 130 punten, waarmee ze de achtste plaats deelden. Vier punten meer skoorde het mei dentrio Bananarama. „Een groepje leuke meiden doet het natuurlijk al tijd wel", konstateerde de jury. „Het eigenlijke playbacken mag echter niet verwaarloosd worden en dat was hier nogal het geval". Veel be weging was er bij de vijfmansforma tie Frankie Goes To Hollywood, maar daar hield het dan ook mee op. Een goede show bracht zanger Tony van Paaschen, maar de overige vier toonden aan weinig kaas gegeten te hebben van The Two Tribes, de hui dige nummer een-hit in de diverse hitparades. Bananarama werd gevormd door Marielle Hubregste, Anja van der Linde en Anouk Verschuur, terwijl naast Tony van Paaschen werd ver gezeld door Egbert Veerman, Remi Flohil, Patrick Fileus en Edwin Hil- lebrand. Eindklassering In de eindklassering van het geslaagde playbackgebeuren was de vijfde plaats voor Arina de Oude en Marjan Veerman, samen het Italiaan se duo Fun-Fun voorstellend. De keus voor Colour My Love was zeker niet zo gelukkig, omdat het kwa kompositie bijzonder moeilijk is. Bijna vanzelfsprekend ging het duo vooral in de synchronisatie van de bewegingen danig in de fout, het geen ervoor zorgde, dat ze bij 144 punten bleven steken. De hoogst ein digende formatie werd achter drie solisten de Zweedse formatie Abba. Jelle van de Klooster, Johnny en Ja- nie Dorreman en Marit de Vrieze be zongen nog een keer het geld van het kwartet via Money Money, alle vier keurig uitgedost in een witte outfit. De jury beloonde de leuke act met 149 punten. Het gebeuren in de Scha rendijkse feesttent werd aan elkaar gepraat door Peter Plezier. Het laatste woord was echter voor Sonja Remmers met een extra Sweet Sweet Honniebie. In 1966 traden zij al onder de naam The Crocksons op in The Follies Ber- geres in Parijs. Verder waren zij in negentien landen ter wereld te zien in nachtklubs, van Rio de Janeiro tot Berlijn. Zij traden internationaal in 186 tv-uitzendingen op en schreven teksten voor Rudy Carrell, André van Duijn, het Cocktail Trio, Conny Vink, Sjakie Schram en vele ande ren. De Bassie en Adriaan lachspek takelshow is doorgaans in minder dan geen tijd uitverkocht. Omdat het aksent van Bassie en Adriaan op de lach ligt is het niet alleen jeugdig pu bliek wat de show bezoekt, maar ook menig ouder gaat met gulnderende ogen de deur uit aan het eind van de ze familieshow. BRUINISSE - Op het parkeerter rein van Aquadelta werd in de nacht van zondag op maandag elf auto's van hun brandstof ontdaan. Hoewel de beheerder heeft aangedrongen op het doen van aangifte, deed slechts één benadeelde dit. Het is de uit Bonn afkomstige R. C. A. S. uit wiens auto twintig liter super ver dween, benevens zijn tankdop. Tota le schade voor deze Duitser 75,—. De overigen kunnen alsnog aangifte doen. Sonja Remmers: afscheid van Tineke Schouten met een overwinning. Bananarama in een fraaie pose. Een hoge skore zat er niet in. in de loop van de jaren „gevormd". Ze hebben geluisterd naar kommen- taar van kinderen, hebben hun „act" aangepast aan reakties uit de zaal, aan wensen van de jeugd. „Neem nou Cor Witsche, Pipo de Clown. Die had geen enkele bemoeie nis met zijn typetje. Op den duur werd hij er gewoon moe van, telkens dezelfde rol te spelen. Adriaan daar entegen schrijft onze avonturen zelf. Hij kent mijn karakter als Bassie door en door. Adriaan heeft ook mijn kop gevormd. Twintig jaar geleden ben ik begonnen met een clowns- hoof d dat niet mooi was. Pas de laatste vier jaar is mijn grime opti maal", vertelt Bassie. Eigenlijk hebben de kinderen het duo geleerd hoe of wat zij moeten doen. „Een kind is direkt met zijn mening. Als het iets leuk vindt, vindt het ook leuk, als het iets niet leuk vindt, laat het het ook merken. Sinds ik zelf onze avonturen schrijf, heb ben we geen verplichte scenes of figu ren erbij. We hebben ooit eens in op dracht van een regisseur met een plaaggeest gewerkt. De kinderen werden er bang van en wij willen het eigenlijk niet. Uiteindelijk kregen wij ook nog de schuld, toen de plaag geest niet in de smaak viel", legt Adriaan uit. „Van een kind neem ik kritiek aan, daar kan ik wat van heb ben. Volwassenen mogen er wel om lachen, maar ze mogen geen kritiek hebben". Doelgroep „Je moet weten voor welke doel groep je bezig bent", vervolgt Bassie. „De Fabeltjeskrant begon als serie voor kleine kinderen, maar op den duur werden de grapjes zo volwas sen, dat ze niet meer aansloegen bij de jeugd. Zo ging het snel bergaf waarts. Een volwassene geeft zich ook niet zo vlug. Als een volwassene vroeger zei, dat hij een stripboek leuk vond, werd hij hartelijk uitgela chen". „Daarom gaan grote mensen ook zo graag met hun kinderen mee naar het cirkus", haakt Adriaan in. „Dan kunnen ze meegenieten zonder er op aangekeken te worden". Gek genoeg kunnen Bassie en Adri aan niet altijd van de ene op de ande re sekonde echt vrolijk doen. „Spon taan de lolbroek uithangen lukt niet altijd", konstateert Bassie. „Als ik een ernstige bui heb, valt het me ook zwaar om leuke grappen te beden ken. Ik loop heus niet de hele dag met mijn hoedje en clwonsneus op. Toch is en blijft het motto van Bassie en Adriaan: Altijd blijven lachen". Bas sie en Adriaan vinden nog steeds dat ze een leuk beroep hebben. „Wie kan zich nu 365 dagen per jaar lekker uit leven. Niemand toch. Als een vent van 48 zo gek loopt te doen als wij, wordt hij in een dwangbuis gestopt. Tegen ons zeggen ze: Ja, maar jullie zijn Bassie en Adriaan". Glunderend Bassie en Adriaan brengen tijdens het twee uur durend programma di verse sketches, waaruit duidelijk zichtbaar is, dat zij al heel wat jaar tjes in het vak zitten. Zij staan in middels dertig jaar samen op de planken. Zeeuwse kunstenaars exposeren niet in Sint Nicolaaskerk BROUWERSHAVEN - De exposi- tie van het werk van de Zeeuwse kunstenaars, Wim Bakker en Eric Roest die van morgen, woensdag 25 juli, af in de St. Nicolaaskerk te Brouwershaven te zien zou zijn, gaat niet door. De beide schilders vonden bij nader inzien de ruimte niet ge schikt genoeg voor de expositie van hun werk. In de St. Nicolaaskerk is wel nog steeds de tentoonstelling te zien over het monumentale, histori sche gebouw zelf, die dagelijks te be zichtigen is van 13.30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten. HAAMSTEDE Opendag van De Zilveren Trens Ruiterij vereniging „De Zilveren Trens" te Haamstede houdt op zater dag 4 augustus een open dag in mane ge Lisiduna. Om 11.00 uur begint de openingsparade, gevolgd door pas de deux en showspringen. De open dag eindigt om 17.00 uur, nadat er ook nog twee grote verlotingen worden gehouden. SCHARENDIJKE Braderie Zaterdag 28 juli heeft Scharendijke weer zijn braderie vanaf 10.30 uur op het parkeerterrein aan de Dijkstraat, de Dijkstraat zelf en de Dorpsstraat. Deze braderie, die wordt georgani seerd door de Belangenvereniging voor de Middenstand te Scharendij ke zal een 30-tal stands omvatten. Naast de stands van de eigen mid denstand zullen o.m. aanwezig zijn eet-, drink- en snoepstands, stands voor antiek, bedrukken van T-shirts en demonstraties, bijouterieën en van de Lionsclub en de Dierenbe scherming. Voor de kinderen is er een viiegtuigmolen. BRUINISSE Eerste gerst gemaaid In Bruinisse werd maandag de eerste gerst gemaaid. Dat is heel vroeg voor de tijd van het jaar. De opbrengst van het perceel van B. Kik Dz. viel mee. Het zal nog wel twee weken duren voordat de oogst van de gerst volop op gang komt. De oogst van graszaad begint aan te trekken. DEN HAAG - De Nederlandse in dustrie verwacht dit jaar 29 procent meer te investeren dan vorig jaar. De investeringen zijn daarmee toene men tot 10,8 miljard gulden. Voor 1985 rekent de insdustrie ten opzich te van 1984 met een gelijkblijvend of enigszins dalend niveua van investe ringen. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De adverlentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3